Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Menstrualna skodelica


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
327 komentarjev na to temo

#26 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 31. marec 2008, 19:25

Tinka:
“...Katero knjigo od ... priporocas?...“

Tole:
http://rapidshare.co...ao_Ljubezni.pdf

#27 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 31. marec 2008, 20:02

o hvala! :palec:
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#28 Tipka

Tipka
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 733

Objavljeno: 31. marec 2008, 21:20

moja frendica si je Mooncup že par let nazaj v Londonu kupila.. ji je fajn, ker ma bolj močne menstruacije, pa je tole bolj zihr kot tamponi in vložki.. pa ko potuješ, ti ni treba celih škatel tamponov s sabo vlačit in razmišljat a v Afriki jih boš tud našel v kaki trgovini.. pa ni tko kak pretirana svinjarija tole, sam maš mal več s krvjo opravka, kot pa pri tamponih, ker moraš pač ven vzet in oprat v umivalniku..
se da tudi pri nas dobit mooncup, cena skor ista kot v Angliji.. eno društvo v LJ jih prodaja, mooncupe, sem kak mesec nazaj brskala, ker sem si ga hotla iz gb naročit pa pol ugotovila, da se da tud tle dobit..
sam nisem še zbrala teh 30€, mi ni tko nujno, pa tud mal se sprašujem, če ma smisel, ker mam prenežne menstre, da bi tole kaj bolj v poštev prišlo..

Alianca, pri nas jih prodaja Storklja iz MB, ki ima sedez tudi v Lj
http://www.storklja....ndex.php?id=928
.. drugace jaz tega nimam, pri svojih treh menstruacijah na leto je niti ne rabim x:o)x ... uporabljam pa storkljine bombazne vlozke, vcasih v kombinaciji z Natracare vlozki, ki jih rabim res reeeeedko...edino po porodih sem rabila Vir 80 :palec: ... same stvari, nad katerimi se nekateri zgrazajo...jaz sem se ob vsem branju , kaj vse je v vlozkih in iz cesa so narejeni in sprobavanju zadev odlocila zase in za naravo xDDx ... in ni mi zal... zato tudi malcka povijam v bombaz x:o)x ... mi vsaj nihce ne more ocitati, da unicujem Zemljo...
Mojca

#29 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 31. marec 2008, 21:29

Ja, Tipka, Štorkljo sem imela v mislih.. že hotla naročit, sam glede na to, da sem vsaj parkrat na mesec za bežigradom, se odločla da bom prišparala tistih par € poštnine.. in zato sem še zdaj brez x:o)x

ja, saj, točno zarad nežne MS (povprečno 3-4 tampone na mesec porabim pa par vložkov) sem tud jaz mal začela se spraševat, če ima smisel.. :inocent: ampak če bodo zdaj to v DM imeli, me bo pa ziher prej ali slej premamilo x;)x
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#30 Tipka

Tipka
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 733

Objavljeno: 31. marec 2008, 21:35

Ja, Tipka, Štorkljo sem imela v mislih.. že hotla naročit, sam glede na to, da sem vsaj parkrat na mesec za bežigradom, se odločla da bom prišparala tistih par € poštnine.. in zato sem še zdaj brez x:o)x

ja, saj, točno zarad nežne MS (povprečno 3-4 tampone na mesec porabim pa par vložkov) sem tud jaz mal začela se spraševat, če ima smisel.. :inocent: ampak če bodo zdaj to v DM imeli, me bo pa ziher prej ali slej premamilo x;)x

porocaj, ce te bo xDDx
Mojca

#31 kala*

kala*
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 2. april 2008, 17:33

zbirala v telesu? Pa sej to ven vzameš :vragec:

#32 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 2. april 2008, 21:27

Ne vem, če bi tole.
Madonca - pri mojih krvodajalskih akcijah bi bila prava kriza.
Zaenkrat še bom kar pri vložkih ostala, tampone pa itak uporabljam ko nad sila..(čeprav se zgodilo, da obarvala stol in do kolen poplavilo - pa imela tampon in vložek..ampak čisto razumljiv in uporaben vzrok, samo neugodno ko sto hudičev)

Tantra - zanimive opise imaš tam :palec:
nedojebana in take..
(kar v osnovi drži - če dedcu prehitro pride, si v riti...če sploh) in če mu to pride v navado, nastane problem.
Če pa je pri petdesetih mehki celi in tak softik, pa itak problem..
Tudi drži ja, da ženske ne upajo povedat dedcu, če jih pri odnosu boli...meni ena poza ziher ni odgovarjala, njemu pa ful..in niti ne omenim, kaj ratalo pol..ker popenila, skoraj pritisnila dedca, ga blazno osrečila, zlapala čuda vsega in potem se namulila..ker nisem imela jajc (ali jajčnikov no) zlepa preventivno povedat...ti...one poze pa ne bi več...ne vem zakaj je bilo tako težko...

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#33 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. april 2008, 09:31

madonca kok komentarjev se je ze nabral.. najprej neki cajta sploh nc. x:o)x
k nimas cesa napisat, ce ni prax. x:)x

sama mam mesane filinge....
prva misel oz. na pogled (in tud kako se slis, ime) grozno!
potem ko preberes, se ti pa pravzaprav zdi smiselno in celo super!
sam pol.. mal po eni strani nehigienicno oz. stresno mal. x:o)x
recimo ce si kje tko, kje, kam, kako bos to izpraznil?
tam v umivalnikih umival, medtem ko si bo kaksna pol metra od mene na javnih wcjih ustnice s sminko mazala? x:Dx :8):
tko mal.. hm...

ampak ma pa ogromn pozitivnega, tko da....
tko k je rekla Michelle, bom se mal pocakala. xDDx
potem ko bo pa ze cist neizbezno (ali butasto da ne bi furala ce je recimo tok dbest), pa bom.

itak uporabljam tampone sam obcasno.
mam pa tud jaz mocne menstruacije...

pa tko ogromno zgleda tam na fotki, res kot kaksen lijak neznane velikosti. xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#34 Ninca

Ninca
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 292

Objavljeno: 4. april 2008, 12:39

No jst sm prvič zvedela za to skodelico konec marca, ko so o njej pisali v Žurnalu.
Pa sem dočakala 1. april, ko je skodelica priromala v DM in jo šla kupit. Prvi dan sem jo le sterillizirala in poskusila za ene pol ure...hmm....ne prou na easy, ampak mi jo je nekako ratalo vstaviti...prvi občutki - čudni...sploh ker je pecelj gledal malo ven (ampak je tako ali tako čist mehek, tko da niti ni motilo preveč). Ven mi jo je tudi uspelo spraviti...
Naslednji dan (včeraj) sem si jo vstavila popoldne (za v službo nisem še upala) in je šla za odtenek lažje vsa procedura. Ratalo mi je tudi, da peclja ni bilo zunaj.
No in danes jo imam tudi v službi. Sem si jo šla enkrat že "očistit"...bo potrebno malo vaje, sem imela sabo 1/2l plastenko vode, pa sem najprej odstranila skodelico in potem...ja...kam nej dam skodelico zdej? :) na takem WCju (javnem pač oz. službenem), ne bo šlo da jo kar odložim nekam...v eni roki sm držala skodelico, z drugo pa sem se matrala, da bi odprla vodo :) mi je ratalo, da sem se potem polila z vodo (ampak ne preveč) haha...no za drugič vem, da si najprej vse pripravim. Drugače namreč obstajajo dezinfekcijske krpice za skodelico, ampak v DMu jih še nimajo. Sem šla tja 2 dni nazaj, da bi jih kupila, pa so rekli, da jih nimajo. No, ampak prijazna prodajalka (vse pohvale ji), je takoj klicala na Lunette in sedaj je ta proces, da nabavijo te krpice, v teku (baje procedura malo traja-birokracija ipd.).
Zakaj plastenka vode? Jah tko piše na www.Lunette.si :) piše, da jo lahko obrišeš s tistimi krpicami ali pa pač imaš plastenko vode sabo, pa jo splakneš...
No u glavnm....jaz sem po treh dneh uporabljanja ful ful ful ful zadovoljna!!! Sicer bo potrebno malo vaje, da postane menjavanje rutina, ampak tako je bilo tudi s tamponi. Samo da pri tamponih je blo tako, da po dveh dneh sem ga že komaj dobila notr in vn, ker je blo use "suho"....no še vseeno pa imam mini vložek zraven (oz. jaz uporabljam tanga vložke še od prej)....je komaj tretji dan, pa tok da vidim kako se bo obneslo in da sm sigurna da nič ne pušča :)
Velikost skodelice: ko sem jst videla prvič sliko v časopisu in potem na netu, sem si tut rekla, ja halo, kam nej pa to dam ??? ampak ko ti to dejansko kupiš in odpreš tisto škatlico...in ko vzameš skodelico ven - ja men je šlo na smeh, ker je bla tok mejhna x:)x pa tko al tko je čist mehka in prožna in....ful dobra no :)))
Aja, glede tega kako boš praznil to skodelico, ki je "polna": saj skodelica ne pride čist polna...baje izgubimo v povprečju manj kot deci krvi na en cikel ! Če opišem kako je bilo pri meni danes (me nč ne briga če se komu kej gravža, tko je pač): jst sm jo imela vstavljeno recimo ene 5 ur, imam pa danes tretji dan menstruacije....in ko sm odstranila skodelico je blo v skodelici oz. po notranjem robu skodelice malo več te temno rdeče "sluzi" (to ki se vleče pač, jah bljak, pa vseeno...)...kri kot kri, rdeča kri, svetlo rdeča kri, pa je je bilo na dnu skodelice približno, pfeh za en plunk - se pravi skor nč...itak se pa to razlikuje od posameznice do posameznice a ne :)
Ampak zaključek, moj zaključek je - skodelice ne dam več stran in tut enga tampona več ne kupim...za vsak slučaj pa bom obdržala oz. imela na zalogi tanga vložke :hepko: x:Dx xflowx
Carpe diem!

#35 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 4. april 2008, 12:45

O, Ninca, hvala za tako izčrpno poročilo :palec:

jaz sem pa včeraj gledala v DM v Interspar Vič in je nisem nikjer našla... :o|o:
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#36 Ninca

Ninca
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 292

Objavljeno: 4. april 2008, 13:07

ni kej, da je le kej pomagalo oz. pripomoglo k odločitvi za nakup :)
jst sm jo kupila v DM v centru....
Carpe diem!

#37 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 4. april 2008, 13:30

http://www.storklja....ndex.php?id=928
http://www.storklja....tt_products=250

Objavljena slika Objavljena slika

#38 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 4. april 2008, 15:20

men je pa ta šalca čudna za vidt, tut navodila za uporabo so mi :OO!: (glih tko kt navodila za uporabo tamponov x:o)x )

jst mam menstre, količinsko gledano večinoma fuuuul blage (ok, pustmo bolečine), ne rabm niti tamponov, niti vložkov x^x skret papir je za to čist dober :vio:

če je pa nuja, mam pa še zmer une tampone iz leta 2 pa 3 xDDx x;)x



ne, resno, jst sm skeptik by nature, tko da...bom še mal počakala, pol se pa mrbit še res odločim za to šalco.
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#39 kala*

kala*
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 4. april 2008, 16:39

Hm, samo tole ni ravno poceni... Ali pač?

#40 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. april 2008, 08:45

Thanx Ninca za izcrpno porocilo. :palec: x8Dx

dbest da si zadovoljna.

Kot pravi Kala: kolk pa koshta tale rec? :8):
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#41 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. april 2008, 10:54

wow. Pridna. x^x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#42 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 5. april 2008, 13:44

Evo, nisem mogla, da ne bi x:o)x zdaj moram sam še skor cel mesec počakat, da lahko sprobam.. ne vem, če sem že kdaj komaj čakala MS x:o)x

(aja... sem, v bistvu x:Ix )

je pa mal večje, kot sem si predstavljala.. (sploh, ker sam najbolj mini tampone uporabljam, tole zgleda kar scary veliko..) sam me tolk firbec matra x:px
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#43 loonanai

loonanai
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 399

Objavljeno: 5. april 2008, 13:53

Nekje sem brala, da je uporaba tamponov nevarna zaradi tega, ker kri ostaja v telesu. Pa berem za uporabo mooncupa, da naj se ga zamenja na 4 do 8 ur - popolnoma tako kot tamponi. Torej tudi s skodelico kri ostaja nekaj časa neizločena.


Prav tako me zanima (mogoče malo offtopic, ampak sem tudi tole zasledila) glede šibke menstruacije.
Včasih sem imela precej močno,
potem sem nekaj let jemala tabletke in se mi je umirila,
ko sem nehala jesti tabletke, sem imela precej močno spet,
potem pa ko sem nehala jesti meso je postala precej šibka in neboleča. Zdaj je precej redna, včasih jo dobim kakšnih par dni prej.
Se to komu zdi kaj čudno ali je normalno, da se zamenja ob menjavi hrane?


LP
sleepwalking past hope

#44 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 5. april 2008, 14:29

x:Dx x:Dx
Aliana, katero si kupila?

:eek: nekam izginil post, me prav zanima v katero temo sem ga prilepila :inocent:


v glavnem, rekla sem da sem kupila Lunette.. lažje it spotoma v DM, kot pa da bi tam po bežigradu iskala Štorkljo..
pa po videzu mi tale mal manj grob zgleda, pa še brala po forumih, da je bolj mehek menda..
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#45 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 5. april 2008, 16:02

drustvo lubiteljic menstruacij :eek: xrolleyesx x:Dx

#46 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 5. april 2008, 16:18

... ideja! :palec: x8Dx

#47 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 5. april 2008, 23:15

pol pa lahko tekmujemo katera bo prej dobila MS x:px x:px
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#48 Ninca

Ninca
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 292

Objavljeno: 7. april 2008, 06:23

"navodila" so na večih internetnih straneh ja..... x:)x jst sm bl v praksi napisala xDDx
Mystica: jst uporabljam Lunette
Aliana: za probat ne rabš čakat, da dobiš menstruacijo...tamponi izsušujejo nožnico in jih ne moreš kar tako "tlačiti" notr, skodelica pa ne izsušuje in jo že zdaj lahko sprobaš :)

No naj povem, da jo jaz zdaj uporabljam že par dni in jo lahko samo še bolj hvalim. Sem si pa naročila dezinfekcijske robčke in milo prek Lunette internetne strani (v DMju jih namreč še nimajo in naj se pohvalim, da na mojo pobudo delajo na tem jupii). Edina stvar: potrebna je pač praksa za vstavljanje in odstranjevanje (jaz osebno rabm še vaje za vstavljanje, odstranjevanje je simpl). Drugače pa: sploh ne čutiš, da imaš kaj notri, tudi če jo imaš dlje, ni problemov. Pri tamponih je mene začelo vse boleti, če sem ga imela predolgo notri, no tukaj tega ni. Tudi na biciklu sem že bila - no problem. U glavnem - same pohvale z moje strani xsmx xokx :hepko:
Carpe diem!

#49 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 7. april 2008, 09:00

Nisem mogla, da ne bi. Dobim čez 2 dni.
Zdej pa en mesec čakanja. LOL

x:Dx x:Dx x:Dx

**
sem kar na suho sprobala, ja.. mal se bo za navadit.
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#50 Ninca

Ninca
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 292

Objavljeno: 7. april 2008, 20:08

Aliana, ja navadit se je treba ja, prvič je blo tut meni čudno....pa sej se je blo treba na tampone tut navadt :)
Men je blo "zoprno" predvsem vstavljanje, ker moraš držat prepognjeno skodelico....ampak se navadiš :)
Carpe diem!




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0