Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

EFT tehnika čustvenega osvobajanja


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * - - 1 x ocenjeno
66 komentarjev na to temo

#26 Agape

Agape
  • Zlati član
  • Št. objav: 506

Objavljeno: 18. junij 2009, 06:27

Lejga, kdo je Pika? A to se ti z njo pogovarjaš o temah na forumu in pol to zraven vključiš v svoj post?


ja tko nekak... xDDx

EFT Priročnika (ki je preveden v slovenščino in je brezplačno na voljo na http://eft-slovenija.tk).



http://www.jazsemgong.com/ :2src:

Lažje je verjeti laži, ki si jo stokrat slišal, kot resnici, ki jo še nisi nikoli...
sedaj jo imaš možnost...

agape

Da druge premagaš, moraš biti krepak; da sebe premagaš, moraš biti srčen.



Tisti, ki gre svojo pot, naj se ne ozira na tiste, ki govorijo, da ni poti....

r


Z BOG om in V Bog u

je pot do 9 in zmaga je v 6, ker 6 je 9 in 9 je 6


#27 Agape

Agape
  • Zlati član
  • Št. objav: 506

Objavljeno: 26. junij 2009, 13:11

EFT xDDx

http://poptv.si/mult.../eft-metoda.htm

Lažje je verjeti laži, ki si jo stokrat slišal, kot resnici, ki jo še nisi nikoli...
sedaj jo imaš možnost...

agape

Da druge premagaš, moraš biti krepak; da sebe premagaš, moraš biti srčen.



Tisti, ki gre svojo pot, naj se ne ozira na tiste, ki govorijo, da ni poti....

r


Z BOG om in V Bog u

je pot do 9 in zmaga je v 6, ker 6 je 9 in 9 je 6


#28 Agape

Agape
  • Zlati član
  • Št. objav: 506

Objavljeno: 21. julij 2009, 02:58

zadnja objava..naročite se na novice


Pozdravljeni vsi ljubi moji,


kako strašno je, da je ista sposobnost, ki je ohranila človeški rod, kriva naših najhujših bolezni.
Sedaj se prav gotovo sprašujete - katera sposobnost? Kaj je tako dvorezen meč? Tako zelo dvorezen?
To je človeška sposobnost potlačiti svoja boleča čustva. Potlačiti do te mere, da jih ''kao'' spolh ni.
S to sposobnostjo je lahko človeška vrsta preživela.
Ampak za kakšno ceno!
Iz vseh nas na vseh koncih in krajih teče in curlja vse tisto, kar smo morali potlačiti, da smo lahko preživeli.
Ampak sedaj nam ni potrebno več tlačiti.
Sedaj lahko stapkamo!
In dihamo in čutimo in živimo svobodno!

Tapkanje je zakon!
:)))))))))))))))))))))))))))))))))

malo motivacije - pisma bralcev - uporabnikov metode EFT:
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Živjo,
sem kar v redu, trenutno rešujemo neke stvari z neracionalnimi sosedi, pa mora biti človek prijazen in miren, olikan, če hoče kaj rešiti.
S tem pa pride potem jeza, strah kaj bo in moram priznati, da se kar dosti tapkam in mi pomaga.
LP
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Spoštovana gospa Pika!
Še danes bom poskusila z "novo" afirmacijo! (želim si službo - poučevanje slovenščine za tujce, vključno z vodenjem izletov, saj imam licenco za TV ).
Tisočkrat hvala!
Želim Vam lep dopust in se vidimo v jeseni!
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Draga Pika,

Hvala za sporočila, ki jih prejemam; vedno mi prinesejo energijo in veselje, da sem spoznala to novo orodje in seveda tudi Tebe.

Imam občutek, kot da smo vedno večja družina, ki z doseganjem svojega notranjega miru lahko umirjamo tudi drugačne sile.

Hvala za vse.

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Pika, draga, kaj si delala včeraj z nami?
Po kosilu sva z možem padla v totalno komo in nekajkrat sem odprla eno oko, da sem pogledala na uro in vmes enkrat moža vprašala, kdaj bo šel pisat članek, ki ga mora jutri oddati in je zamrmral, da ga ne more in ali si nas morda z bičem gnala tek čez ovire, ali kaj?:):):):):):)
Super delavnica, desetkrat podčrtano, res!!! Upam, da se zavedaš, kakšna dragocenost je v tebi, ker si tako odprta sprejemajoča voditeljica, to je fantastičen občutek in tako dobra energija. Za naju oba je delavnica tudi neke vrste test, da vidiva, kje pravzaprav sva na tej svoji poti in je užitek poslušati ljudi, ki drugače doživljajo stvari pa vendar v tem doživljanju in razmišljanju najdem sebe in vidim, kako smo povezani in del celote.
Danes je članek že napisana, jaz pa sem definitivno versko blazna in tapkam že cel dan in se odlično počutim. Včeraj je zelo malo manjkalo, da naju ne bi bilo, zato sva prišla zadnji hip in sem prišla res v slabem stanju, ker je bil za menoj zelo naporen teden z našo mami, ki se ji sedaj psihično stanje slabša in jo preganjajo vse sorte strahovi in najrajši bi videla, da bi me imela ves dan zraven sebe...Ampak vem, da bom tudi tej situaciji kos, saj imam sedaj toliko znanja, da se počutim resnično močno.
Hvala, ljuba Pika, še enkrat.
In res bi bilo super, če bi pripravila tematske delavnice, naprimer o denarju, kot smo rekli, pa o strahu, pa o jezi..morje tega, se mi zdi, da se ljudje zelo najdemo v nekih svojih konkretnih problemih in tvoje delavnice imajo takšno širino in pustijo človeku "dihati po svoje".
Res, čisti užitek....Jeseni bom zagotovo v tvojih izobraževalnih tečajih, ker je to definitvno to, kar sem iskala že toliko let, in se velikokrat spraševala, kaj je tako narobe z menoj, ko me nobena knjiga ali delavnica ni nahranila ali potolažila.
Sem pa hvaležna za vse, ker je bila to moja pot, da sem prišla do tukaj, do tebe in EFT-ja. Tako, da je vse najbolj prav.
Cel kup prijetnih poletnih dni ti želim in kakšno dobro drevo z veliko senco in še boljšo knjigo. Tudi midva ga bova poiskala, knjige pa že čakajo na kupčku.
Si en velik bleščeč sonček:):):)

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Uvodne enourne predstavitve delovanja metode EFT:
- v petek, 17.7.2009 ob 19h v Ljutomeru. Delali bomo v gostišču Zorko, v Borecih pri Križevcih pri Ljutomeru, saj so hotel Jeruzalem zaprli. Predhodne prijave niso potrebne. Vstopnine ni, prostovoljni prispevki zaželjeni.

- v sredo, 22.7.2009 ob 19h v Žalcu - v prostoru društva Art angel, Šlandrov trg 21. Lokacija: http://www.artangel.si/kje-se-nahajamo. Vstopnine ni, prostovoljni prispevki zaželjeni. Ob 18h bomo imeli enurno skupinsko tapkanje za tiste, ki že znate.


Skupinske EFT ''vadbe'' so prilika za vse, ki bi si želeli malo zunanje pomoči v procesu spopadanja s svojimi energijskimi zamaški.
Na vadbi ne razlagamo metode EFT, temu so namenjeni EFT Priročnik in delavnice, ampak samo tapkamo - in vsi stojimo pod istim slapom dobrih vibracij, čeprav pride vsak s svojo specifično težavo.
Dobimo se in delamo:
V Ljubljani: vsak ponedeljek od 19h do 20h v prostorih društva Altra, Zaloška 40, Ljubljana. Udeležba je brezplačna, prostovoljni prispevki zaželjeni.
V Naklem: do jeseni ni planiranih rednih srečanj. Lahko pa se dobivamo, če izrazite interes - napišite mi! Udeleženci plačajo prispevek 10EUR (pogoji Vita centra).
V Mariboru: do jeseni imamo počitnice, saj je OŠ Prežihov Voranc, Gosposvetska 10, kjer smo se dobivali, med poletjem zaprta. Začnemo spet septembra.
V Novem mestu: do jeseni imamo počitnice, saj so prostori RIC-a Novo mesto popoldan zaprti. Začnemo spet septembra.
V Žalcu: v sredo 22.7. od 18h do 19h v prostorih društva Art angel, Šlandrov trg 21. Udeležba je brezplačna, prostovoljni prispevki zaželjeni.

Torkova ''EFT raziskovanja telesa v gibanju'' je relativna novost, s katero sva začela lani novembra v paru s Samotom Koprivcem. Je odpravljanje energijskih zamaškov na TURBO način, saj jih namensko iščemo in sprožamo z vodenim telesnim gibom - in kar je najlepše - jih nemudoma tudi odpravimo s tapkanjem.

Pristop je zbudil veliko zanimanje v Angliji, kamor sva s Samotom povabljena, da ga v živo predstaviva ljudem iz vsega sveta, ki se bodo udeležili vsakoletnega kongresa, imenovanega Masterclass. Spletna stran za EFT Masterclass, ki bo oktobra v Angliji, je že aktivna, ogledate si jo lahko na tejle povezavi: http://www.eftmasterclass2009.com/ . Udeležbo vsem resnim ''tapkalcem'' priporočam vsaj enkrat v življenju - in zakaj ne ravno letos, ko bo va med samimi svetovnimi zvezdami predstavljala novosti tudi dva ponosna Slovenca - midva s Samotom? Sedaj je ravno pravi čas za prijavo:):):):)

V Ljubljani se dobimo in delamo vsak torek od 17.15 do 19.45 v Damara centru, Hubadova1. Priporočen prispevek je 5 EUR, kdor ne zmore, lahko pride vseeno.

!!! V MESECU JULIJU TORKOVIH DELAVNIC NE BO!!! ZAČNEMO SPET AVGUSTA!!!


Za tiste, ki ste že bili na kakšni od mojih 4-urnih delavnic - in se vam zdi, da bi potrebovali ''ponavljalni'' tečaj - lahko pridete ponovno za samo polovičen prispevek (če je seveda na delavnici še prostor - in običajno je vedno vsaj kakšno mesto prosto). Verjemite, da boste doživeli veliko novega - ljudje bodo drugačni kot takrat, ko ste bili prvič, jaz bom drugačna, vi boste drugačni.....

Individualne tapkalne seanse metode EFT: vsak, ki želi z mano delati individualno, naj mi to sporoči, pa se bomo natančneje dogovorili. ''Moji'' individualci trajajo 2 uri, s tistimi, ki vas poznam pa lahko delam tudi preko skypa (da odpade vožnja). Skype je neprimeren samo za prvi stik, ki mora biti zame še vedno oseben.



Slovenska www stran za uporabnike metode EFT, s katere si lahko brezplačno snamete celoten EFT priročnik v slovenščini: http://eft-slovenija.tk

Obiščite tudi njeno prelepo odraslo sestro www.emofree.com , ki pa je v angleščini.

Lažje je verjeti laži, ki si jo stokrat slišal, kot resnici, ki jo še nisi nikoli...
sedaj jo imaš možnost...

agape

Da druge premagaš, moraš biti krepak; da sebe premagaš, moraš biti srčen.



Tisti, ki gre svojo pot, naj se ne ozira na tiste, ki govorijo, da ni poti....

r


Z BOG om in V Bog u

je pot do 9 in zmaga je v 6, ker 6 je 9 in 9 je 6


#29 Agape

Agape
  • Zlati član
  • Št. objav: 506

Objavljeno: 17. avgust 2009, 13:16

EFT IN PIKA RAJ NAR JE ZAKON SLOVENIJE IN VSEGA SVETA...

Lažje je verjeti laži, ki si jo stokrat slišal, kot resnici, ki jo še nisi nikoli...
sedaj jo imaš možnost...

agape

Da druge premagaš, moraš biti krepak; da sebe premagaš, moraš biti srčen.



Tisti, ki gre svojo pot, naj se ne ozira na tiste, ki govorijo, da ni poti....

r


Z BOG om in V Bog u

je pot do 9 in zmaga je v 6, ker 6 je 9 in 9 je 6


#30 pin anar

pin anar
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 32

Objavljeno: 10. junij 2010, 14:34

Povej mi naslov in ti pošljem njegovih 25 dvdjev.
Lahk je kkšen majn, ksm pomoje kerga zgubu, sam tle not je ultimate therapist, steps toward becoming the ultimate therapist, palace of possibilities, from eft to the palace of possibilities, foundational eft, eft course, ... to sm prepisu dol z dvdjev, mi jih je en frend dal naprej. Sm jih pogledu ene par, dokler nisem zaspal.
Se navadu tapkat okrog oči, noska, tm pod grlom, POD PAZDUHO!, pod joškom, vsak prst posebej, razen enga k ga spustiš, pol na tist trikotnik med mezincem in prstancem, pol mežikat, pol si brundat melodično vse najboljše, pol karate chop. Pol na naslednjih, advanced-bl naprednih oh in sploh posnetkih, en tip pokaže, da skor ni važno kje se tolčeš. Una metoda mi je fajn, k se koncentrično po prsih tapkaš, al pa žile na zapestju, al pa pri vratu, kamr maš neke vdolbince.
Kokrkol, če ti dam naprej, boš mogla tko ku jzt, dat naprej eni drugi duši, k ji iz vsega srca priželiš, da se maha po svojem telesu.


aja pa ne si mislt, da ti bom res poslal.Se samo važim, kaj vse imam na polici.
Je pa una pička zlo zanimiva, k hoče met 50€ na seanso, lula smrdljiva, jzt bi za 30€ komot pokazow.
Sam mi je bog reku, da tko pa že ne bom delu.


Hey hay
Rada bi pojasnila par stvari za vse. ki ne veste ,kaj je EFT tehnika

Za informacijo , sama sem obiskala Piko in njeno delo je fascinantno, dela za dobrobit vseh , uči ljudi, kako si sami lahko pomagajo iz stresnih situacij. Skratka pohvale vredno.
Sama raziskujem to tehniko že več kot eno leto in se učim.
Stvar je taka. Sploh ni tako enostavno,kot praviš. Veš ni samo to, mu bom jaz pokazal. Veš spoznala sem, da ljudje , velika večina ne zmorejo sami raziskovat in se učit in skoraj vsi potrebujejo vsake tolk cajta brco v rit, da se zmigajo zase. Nasploh, ko je njihovo zdravje vprašljivo. Skoraj vsi se bodo zmigali šele takrat, ko bo tako hudo, da bodo šele takrat pripravljeni res nekaj storiti zase.
In to počnejo v glavnem na nezavednem nivoju.
Resnično to ni sam to , MU BOM JAZ POKAZAL.
Sama sem se učila in se še učim , pa kljub temi še potrebujem še več znanja, da bi lahko naučila ljudi ,kako tapkati.
Ker sem izredno vztrajna sem preko interneta prišla do vseh podatkov o terapeutih EFT tehnike.
BRAD YATES. DAVID CHILDERLY, MARLEN MARION, GARY CRAIG, ki je eft ustanovil iz tft tehnike.
Ogromno truda sem vložila v preučevanje le tega. Fascinantno je sodelovanje zdravnikov in terapevtov,
Poglej spodnjo povezavo, ti ljudje delajo za dobrobit človeštva.



Sicer pa na YOU TUBE itak najdeš vse, kar te zanima.
Stvar je taka , sama sem že velikokrat svetovala bolnim naj si pogledajo, to delam zastonj. Pa misliš, da je kdo to naredil. Žal nihče. Pa tudi naučila sem veliko ljudi tapkati, tudi zastonj, pa misliš, da kdo tapka za sebe za boljše zdravje. TUDI NE. In zakaj misliš, da ne?
Ja zato ne , ker ljudje smo čudni, kar je zastonj nima vrednosti in v to ni treba verjeti, za to se ni treba truditi. Tisto pa ,kar plačajo ,ja to ima vrednost, ker so plačali in takrat bodo brez izjeme vsi delali na sebi.
Pika dela prepoceni in ni to kar tako, bom ti pokazal.
Naredi delavnico, postavi ceno in pol vidiš čisto vsi bodo hvaležni in bodo sigurno sodelovali.

Glej napisala sem knjigo, ker sem na osnovi preučevanja eft tehnike, različnih medot povzela najboljše od najboljšega , dodala svoje preizkušene metode in ustvarila novo podobno tehniko TES tehniko.
To ni samo ti bom pokazala. To je delo trud in učenje, da bom lahko kasneje z tem svojim znanjem pomagala izboljšati življenja ljudi.
YouTube - Tap O' the Mornin' with Brad Yates - EFT
YouTube - Amazing Universal Healing Aid -by Gary Craig EFT Founder
David Childerley's… Money Mastery – The 8 Keys To Abundance ...

dodajam še nekaj linkov, kjer se vidi, kakšno pomembno življensko poslanstvo imajo ti ljudje, vključno z Piko, ki jo jaz osebno izjemno spoštujem

Magic day

Bodite kakor sončni žarek, ki sije na blato, a nič ne izgubi na svoji lepoti. sv.Vincencij Pavelski
***
Prihodnost nas vznemirja, preteklost zadržuje. Zato torej nam sedanjost
uhaja.

FLAUBERT



#31 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 10. junij 2010, 21:36

Hey hay
Rada bi pojasnila par stvari za vse. ki ne veste ,kaj je EFT tehnika...bla...bla...bla...



Tukaj se bom pa še jaz vmešal...EFT je podobno kot PEAT...to sem pa že napisal kaj je...na kratko povedano te zadevce ne zdravijo vzrokov, prej bi rekel da samo spravljajo simptome na površje...afirmacije oz. vzpodbudne besede ovakve ili onakve delujejo samo do tistega nivoja do katerega je človeček sposoben pridet...V alfa al pa theta stanju in še z določenimi zadevcami se pa lahko vzrok tudi odpravi, ampak tega se ne doseže s tapkanjem...tam igra bistveno vlogo ozaveščanje, odpuščanje sebi in drugim...bla...bla...bla...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#32 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 10. junij 2010, 22:17

Tukaj se bom pa še jaz vmešal...EFT je podobno kot PEAT...to sem pa že napisal kaj je...na kratko povedano te zadevce ne zdravijo vzrokov, prej bi rekel da samo spravljajo simptome na površje...afirmacije oz. vzpodbudne besede ovakve ili onakve delujejo samo do tistega nivoja do katerega je človeček sposoben pridet...V alfa al pa theta stanju in še z določenimi zadevcami se pa lahko vzrok tudi odpravi, ampak tega se ne doseže s tapkanjem...tam igra bistveno vlogo ozaveščanje, odpuščanje sebi in drugim...bla...bla...bla...Objavljena slika



Brezo,povej mi,koliko časa si izvajal tapkanje,da sedaj širnemu ljudstvu razlagaš,da zadeva ne deluje?Pri vsaki stvari je potrebna disciplina in trud,tudi pri tapkanju.Tudi,ko si delal izpit za avto,se nisi samo vsedel in odpeljal.Najprej se privežeš,potem.....Saj je pri vseh stvareh isto.Najprej se privežeš!,ker drugače te lahko vrže ven.

#33 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 11. junij 2010, 08:28

Brezo,povej mi,koliko časa si izvajal tapkanje,da sedaj širnemu ljudstvu razlagaš,da zadeva ne deluje?Pri vsaki stvari je potrebna disciplina in trud,tudi pri tapkanju.Tudi,ko si delal izpit za avto,se nisi samo vsedel in odpeljal.Najprej se privežeš,potem.....Saj je pri vseh stvareh isto.Najprej se privežeš!,ker drugače te lahko vrže ven.



Jaz osebno se s tem nisem kaj preveč ukvarjal...enostavno me te zadevce niso pritegnile in tudi vem zakaj ne...če pa nek človeček dela to več mesecev in ima še zmeraj isti problem se je pa že malo za zamislit...poznam pa kar nekaj takih človečkov...Objavljena slika

Nisem rekel da zadeva ni učinkovita...bolj sem poudaril, da ni tako učinkovita kot poudarjajo...deluje pač samo do neke ravni...če je tam vzrok potem je pač učinkovita, ampak vzroki so ponavadi bolj v notranjosti...Zakaj bi se loteval samo simptomov, če se lahko z nekaterimi drugimi zadevcami lotiš simptomov in vzrokov hkrati...Ker pa večina človečkov ne bi prenesla prehudih energijskih vzpodbud, je pač koristno tudi ta zadevca kot vmesna stopnička...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#34 pin anar

pin anar
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 32

Objavljeno: 11. junij 2010, 11:56

Tukaj se bom pa še jaz vmešal...EFT je podobno kot PEAT...to sem pa že napisal kaj je...na kratko povedano te zadevce ne zdravijo vzrokov, prej bi rekel da samo spravljajo simptome na površje...afirmacije oz. vzpodbudne besede ovakve ili onakve delujejo samo do tistega nivoja do katerega je človeček sposoben pridet...V alfa al pa theta stanju in še z določenimi zadevcami se pa lahko vzrok tudi odpravi, ampak tega se ne doseže s tapkanjem...tam igra bistveno vlogo ozaveščanje, odpuščanje sebi in drugim...bla...bla...bla...Objavljena slika

Ewing's Sarcoma - Children's Cancer Hospital - MD Anderson Cancer ...
Še enkrat si poglej link zgoraj.

Tvoj komentar zatrjuje, da zadeva ne deluje, kaj potemtakem, zdravniki in terapeuti v bolnišnicah prodajajo meglo.

Ne vem sicer, kaj pomeni zate človeček. Name tale besedica vpliva mal čudno. Zavedam se, da velika večina ljudi nikoli še ni slišala ,kaj pomeni alfa in theta stanje. in tvoj način komuniciranje je malo zmedel moje razumevanje le tega, ker če nekoga nazivaš človečkom potemtakem sebe smatraš za superiorno raso. Tako to jaz razumem.

Moje VPRAŠANJE ZATE JE , KAKO MISLIŠ NEKOMU POMAGATI Z SVOJIM ZNANJEM,če ne razumeš, da velika večina ljudi še nikoli ni slišala, kaj je kvantna fizika. Poskušaj enemu preprostemu človeku razložit kvantno fiziko, a da te pri tem ne bo razglasil, da si zbežal iz umobolnice. Če si pa snel konjske ščitnike in si pripravljen na širše znanje in si dojemljiv, oziroma dopuščaš možnost drugačnih tehnik, potem ni straha, da boš zmogel razumeti in sprejeti vse, kar ne moreš spremeniti.
Torej dopusti možnost, da deluje tudi to, kar ti sam ne razumeš, da deluje.

Ljudje so željni pozitivnih sprememb in če že nekdo ima določena znanja, potem naj jih predaja naprej na način, da vedno sprejme možnost, da vsi pa vsega le ne zmorejo razumeti.

hapy taping

Bodite kakor sončni žarek, ki sije na blato, a nič ne izgubi na svoji lepoti. sv.Vincencij Pavelski
***
Prihodnost nas vznemirja, preteklost zadržuje. Zato torej nam sedanjost
uhaja.

FLAUBERT



#35 pin anar

pin anar
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 32

Objavljeno: 11. junij 2010, 12:11

Jaz osebno se s tem nisem kaj preveč ukvarjal...enostavno me te zadevce niso pritegnile in tudi vem zakaj ne...če pa nek človeček dela to več mesecev in ima še zmeraj isti problem se je pa že malo za zamislit...poznam pa kar nekaj takih človečkov...Objavljena slika

Nisem rekel da zadeva ni učinkovita...bolj sem poudaril, da ni tako učinkovita kot poudarjajo...deluje pač samo do neke ravni...če je tam vzrok potem je pač učinkovita, ampak vzroki so ponavadi bolj v notranjosti...Zakaj bi se loteval samo simptomov, če se lahko z nekaterimi drugimi zadevcami lotiš simptomov in vzrokov hkrati...Ker pa večina človečkov ne bi prenesla prehudih energijskih vzpodbud, je pač koristno tudi ta zadevca kot vmesna stopnička...Objavljena slika


TUKAJ JE NEKAJ, KAR JR OBJAVILA Sabina Šilc
citat:
Tale članek o eftanju je pravzaprav temeljno filozofski. Napisala bi ga že prej,
vendar sem želela, da EFT najprej preizkusite in spoznate njegovo učinkovitost,
kajti priznam, tehnika je nekoliko nenavadna, njen filozofski temelj, zakon
privlačnosti, pa tudi. Toda verjemite, to je podobno kot z elektriko. Nekaterim
nam ni povsem jasno, kaj to sploh je, in vendar jo uporabljamo.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Poudarjam, velika večina ljudi šele začenja svojo pot učenja in je ravno iz tega razloga pomembno, da se najprej naučijo ABECEDE

Bodite kakor sončni žarek, ki sije na blato, a nič ne izgubi na svoji lepoti. sv.Vincencij Pavelski
***
Prihodnost nas vznemirja, preteklost zadržuje. Zato torej nam sedanjost
uhaja.

FLAUBERT



#36 pin anar

pin anar
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 32

Objavljeno: 11. junij 2010, 12:25

Brezo,povej mi,koliko časa si izvajal tapkanje,da sedaj širnemu ljudstvu razlagaš,da zadeva ne deluje?Pri vsaki stvari je potrebna disciplina in trud,tudi pri tapkanju.Tudi,ko si delal izpit za avto,se nisi samo vsedel in odpeljal.Najprej se privežeš,potem.....Saj je pri vseh stvareh isto.Najprej se privežeš!,ker drugače te lahko vrže ven.


"aleluja" VSAKA ČAST GOLD

Ti si sončni žarek, sem že mislila, da tle na tem forumu, pa sam pljuvajo in da se tukaj ni pripravljen nihče ničesar naučiti, Sem že mislila vse skupaj skenslat.

Ne morem si kaj a da ne izrazim spoštovanje, ker si eden redkih, ki razume, da deluje tudi še kaj drugega razen tisto, kar poznaš ti.

Cenim tvoje delo. tvoj trud in verjamem, da je še več takih ,ki delajo resnično za dobrobit človeštva , ne pa sam za svojo rit.

Ti si zmagovalec.

Bodite kakor sončni žarek, ki sije na blato, a nič ne izgubi na svoji lepoti. sv.Vincencij Pavelski
***
Prihodnost nas vznemirja, preteklost zadržuje. Zato torej nam sedanjost
uhaja.

FLAUBERT



#37 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 11. junij 2010, 12:30

Ewing's Sarcoma - Children's Cancer Hospital - MD Anderson Cancer ...
Še enkrat si poglej link zgoraj.

Tvoj komentar zatrjuje, da zadeva ne deluje, kaj potemtakem, zdravniki in terapeuti v bolnišnicah prodajajo meglo.

Ne vem sicer, kaj pomeni zate človeček. Name tale besedica vpliva mal čudno. Zavedam se, da velika večina ljudi nikoli še ni slišala ,kaj pomeni alfa in theta stanje. in tvoj način komuniciranje je malo zmedel moje razumevanje le tega, ker če nekoga nazivaš človečkom potemtakem sebe smatraš za superiorno raso. Tako to jaz razumem.

Moje VPRAŠANJE ZATE JE , KAKO MISLIŠ NEKOMU POMAGATI Z SVOJIM ZNANJEM,če ne razumeš, da velika večina ljudi še nikoli ni slišala, kaj je kvantna fizika. Poskušaj enemu preprostemu človeku razložit kvantno fiziko, a da te pri tem ne bo razglasil, da si zbežal iz umobolnice. Če si pa snel konjske ščitnike in si pripravljen na širše znanje in si dojemljiv, oziroma dopuščaš možnost drugačnih tehnik, potem ni straha, da boš zmogel razumeti in sprejeti vse, kar ne moreš spremeniti.
Torej dopusti možnost, da deluje tudi to, kar ti sam ne razumeš, da deluje.

Ljudje so željni pozitivnih sprememb in če že nekdo ima določena znanja, potem naj jih predaja naprej na način, da vedno sprejme možnost, da vsi pa vsega le ne zmorejo razumeti.

hapy taping



Zgoraj sem napisal nekak v tem stilu da zadeva deluje, ampak vprašanje do katerega nivoja...in na katerem nivoju je vzrok, ne simptomi...Objavljena slika Večina zdravilcev po SLO zdravi simptomatsko kar pomeni da bolezen kao izgine za par mesecev ali let, kasneje se pa lahko v isti obliki pojavi na točno istem mestu...

Kar se "človečkov " tiče se moraš pač mal navadit na moj humor tako kot ima Porny svoje humoristične fore...to ni nobena slabšalna oblika, meni se pač ta izraz sviđa...in tudi jaz se imam pač za človečka...če ti tega ne moreš prenest pač tvoj problem...Objavljena slika

Alfa, theta stanje....izrazi ki ga danes uporablja večina zdravilcev...ne vem pa koliko ima to veze s kvantno fiziko...to je bolj v povezavi z možgani in njihovo frekvenco...skratka te stvari se učijo po šolah za bioterapevte, alternativne healerje...ni isto ali neko zadevo izvajaš v budnem stanju (beta) al v pol budnem kar je že značilno stanje meditacije (alfa)...Če dam primer afirmacij- v beta stanju je samo žlobudranje...v alfi se pa že vsidra tudi v podzavest...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#38 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 11. junij 2010, 12:56

Epsilon Meditation: < 0.5Hz has Lambda [HyperGamma] 200Hz effect.
"...Studies at the Center for Neuroacoustic Research have revealed ultra-slow frequencies patterns below
the traditionally accepted lowest Delta rhythms of 0.5 Hz. These ultra slow frequencies of one quarter
cycle per second, one frequency per 10 seconds, per one minute,or even longer have been called Epsilon.
Epsilon states seem to be associated with very high states of meditation, ecstatic states of consciousness,
high-level inspiration states, spiritual insight and out-of-body experiences. Dr. Jeffrey Thompson has investigated
the left/right hemispheric synchronization of Eureka consciousness and surmised that the extremely slow Epsilon
brainwave patterns might have extremely fast HyperGamma/ Lambda brainwave patterns modulating within them - just as
the HyperGamma/Lambda [200 Hz] brainwave patterns are "riding" on a super slow Epsilon modulation."
http://tinyurl.com/3xg2528

Types of BrainWaves
http://www.hypnosis-...brain-wave.html

Brainwave Frequency Listing
http://www.lunarsight.com/freq.htm

Gamma [& HyperGamma (Lambda)] "možgansko stanje" je stanje
"popolne zrelaksiranosti & pozornosti & "akcijske" pripravljenosti
& uvidov vase v skladu z "umevanjem" osebe ...
[koristno v športu (naravni "doping"), pri študiju, ...]. ... -)

HyperGamma [Lambda (200 Hz)] ima podoben učinek na človekove možgane,
kot ga ima/ je imelo Epsylon možgansko stanje [< 0.5Hz] pri izurjenih budističnih
menihih, kot so pokazale raziskave Jeffrey Thompsona, katere mu je odobril
Dalai Lama. ...

The Neuro-Programmer 3 [NP3]
Isochronic Tones [posluša se na zvočnike, slušalke potrebne niso].
Za Binaural Sounds pa so potrebne, datoteke pa imajo max. učinek
v lossless formatu [.wav, flac (pri .flac kodeku od 0.1 Hz navzgor), ...]. ...
http://www.transpare...om/products/np/

#39 pin anar

pin anar
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 32

Objavljeno: 11. junij 2010, 13:18

Zgoraj sem napisal nekak v tem stilu da zadeva deluje, ampak vprašanje do katerega nivoja...in na katerem nivoju je vzrok, ne simptomi...Objavljena slika Večina zdravilcev po SLO zdravi simptomatsko kar pomeni da bolezen kao izgine za par mesecev ali let, kasneje se pa lahko v isti obliki pojavi na točno istem mestu...

Kar se "človečkov " tiče se moraš pač mal navadit na moj humor tako kot ima Porny svoje humoristične fore...to ni nobena slabšalna oblika, meni se pač ta izraz sviđa...in tudi jaz se imam pač za človečka...če ti tega ne moreš prenest pač tvoj problem...Objavljena slika

Alfa, theta stanje....izrazi ki ga danes uporablja večina zdravilcev...ne vem pa koliko ima to veze s kvantno fiziko...to je bolj v povezavi z možgani in njihovo frekvenco...skratka te stvari se učijo po šolah za bioterapevte, alternativne healerje...ni isto ali neko zadevo izvajaš v budnem stanju (beta) al v pol budnem kar je že značilno stanje meditacije (alfa)...Če dam primer afirmacij- v beta stanju je samo žlobudranje...v alfi se pa že vsidra tudi v podzavest...Objavljena slika


O.k. TEB JE TA IZRAZ PAČ VŠEČ, mene osebno ne moti, v MOMENTU,KO BOŠ TE IN TAKE IZRAZE ZAČEL UPORABLJATI V PRISOTNOSTI PREPROSTIH LJUDI, TI BO POPULARNOST TAKOJ PADLA NA -0. Ljudje tega pač ne marajo in tukaj smo, da mislimo tudi na to ,da vsem pa takile človečki ne morejo biti všeč. In če boš kdajkoli želel nekoga kar koli učiti in naučiti, potem bi bilo pametno pozabiti na človečke. Kdo te bo jemal resno, ti zaupal če se mu boš predstavil kot eden od človečkov.

Moč besede je moč besede.

Upam ,da se zavedaš, da zasigurno vsaj 95% ljudi sploh ne ve o čem govorimo . Kvantno fiziko sem omenila kot primer za tiste najbolj preproste ljudi. Poskušaj jim objasniti ,kaj je kvantna fizika. Ker oni so pač navajeni verjeti samo v tisto,kar vidijo in primejo. Kaj bi se zgodilo če bi zdravilci po svetu začeli z glasnim razlaganjem o teh stvareh tem ljudem ,ki so se zatekli po pomoč. Verjemi tričetrt bi jih že zdavnaj pobrisalo stran.

Ravno zato moramo biti sposobni prepoznati nivo le teh in se temu primerno tudi prilagoditi.
Tukaj smo pač zato, da se učimo in naučimo.

In naj še dodam ravno zaradi te in take nesposobnosti neprilagajanja in miselnih vzorcev , omejujočih prepričanj v anših glavah je tako težko napredovati

in predvsem

Sabotiramo sami sebe in onemogočamo,
da bi sprejeli obilje možnosti, ki so nam
na voljo

L.P.

Bodite kakor sončni žarek, ki sije na blato, a nič ne izgubi na svoji lepoti. sv.Vincencij Pavelski
***
Prihodnost nas vznemirja, preteklost zadržuje. Zato torej nam sedanjost
uhaja.

FLAUBERT



#40 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 11. junij 2010, 14:19

O.k. TEB JE TA IZRAZ PAČ VŠEČ, mene osebno ne moti, v MOMENTU,KO BOŠ TE IN TAKE IZRAZE ZAČEL UPORABLJATI V PRISOTNOSTI PREPROSTIH LJUDI, TI BO POPULARNOST TAKOJ PADLA NA -0. Ljudje tega pač ne marajo in tukaj smo, da mislimo tudi na to ,da vsem pa takile človečki ne morejo biti všeč. In če boš kdajkoli želel nekoga kar koli učiti in naučiti, potem bi bilo pametno pozabiti na človečke. Kdo te bo jemal resno, ti zaupal če se mu boš predstavil kot eden od človečkov.

Moč besede je moč besede.

Upam ,da se zavedaš, da zasigurno vsaj 95% ljudi sploh ne ve o čem govorimo . Kvantno fiziko sem omenila kot primer za tiste najbolj preproste ljudi. Poskušaj jim objasniti ,kaj je kvantna fizika. Ker oni so pač navajeni verjeti samo v tisto,kar vidijo in primejo. Kaj bi se zgodilo če bi zdravilci po svetu začeli z glasnim razlaganjem o teh stvareh tem ljudem ,ki so se zatekli po pomoč. Verjemi tričetrt bi jih že zdavnaj pobrisalo stran.

Ravno zato moramo biti sposobni prepoznati nivo le teh in se temu primerno tudi prilagoditi.
Tukaj smo pač zato, da se učimo in naučimo.

In naj še dodam ravno zaradi te in take nesposobnosti neprilagajanja in miselnih vzorcev , omejujočih prepričanj v anših glavah je tako težko napredovati

in predvsem

Sabotiramo sami sebe in onemogočamo,
da bi sprejeli obilje možnosti, ki so nam
na voljo

L.P.


Beseda "človeček " je za moje pojme kao neke vrste test...kdor ga ne naredi pač še ni primeren, da zve še globje zadeve...Ta beseda ima veze z radostjo, smehom, humorjom...in kdor se ne zna pošalit, včasih tudi na svoj račun in je preveč resen pač ne more delovat iz srca...Objavljena slika

Ne o meni sodit prehitro, ker do zdaj je še zmeraj vsak človeček falil kar se mojega karakterja tiče, razen ene osebe ki je imela sposobnost jasnovidnosti in intuicije...sem preveč misteriozen tipček...Če pa delujem v zunanjem svetu med ljudmi pa uporabljam druge izraze, primerne okolici...Sicer pa vsak najde takega učitelja kot ga potrebuje oz. ga pritegne...Še močnejše od besed so pa misli...Objavljena slika

Kdo je pa rekel, da bi morali zdravilci običnim ljudem govorit o teh zadevah, to se pove samo tistemu ki te zadeve razume in kaj konkretnega vpraša...to so pa skoraj osnove, ki bi jih moral danes vedet že vsak zdravilec, kajti če ne razume vsaj osnov tudi ne more iti še bolj v globino...kaj šele da bi brisal programčke v podzavesti in pisal nove...mora pa biti zdravilec sposoben spravit pacienta vsaj v alfa stanje, drugače sploh ni nobenega večjega učinka...

Če dam primer dela z nihalom, v beta stanju so lahko rezultati danes takšni, jutri bodo drugačni in to za neko stvar ki se ne more kar v enem dnevu spremenit. V alfa stanju bodo pa rezultati isti...To so pač napake, ki jih nekateri zdravilci delajo, ampak pustmo te zadeve...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#41 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 11. junij 2010, 14:42

Beseda "človeček " je  za moje pojme kao neke vrste test...kdor ga ne naredi pač še ni primeren, da zve še globje zadeve...Ta beseda ima veze z radostjo, smehom, humorjom...in kdor se ne zna pošalit, včasih tudi na svoj račun in je preveč resen pač ne more delovat iz srca...Objavljena slika

Ne o meni sodit prehitro, ker do zdaj je še zmeraj vsak človeček falil kar se mojega karakterja tiče, razen ene osebe ki je imela sposobnost jasnovidnosti in intuicije...sem preveč misteriozen tipček...Če pa delujem v zunanjem svetu med ljudmi pa uporabljam druge izraze, primerne okolici...Sicer pa vsak najde takega učitelja kot ga potrebuje oz. ga pritegne...Še močnejše od besed so pa misli...Objavljena slika

Kdo je pa rekel, da bi morali zdravilci običnim ljudem govorit o teh zadevah, to se pove samo tistemu ki te zadeve razume in kaj konkretnega vpraša...to so pa skoraj osnove, ki bi jih moral danes vedet že vsak zdravilec, kajti če ne razume vsaj osnov tudi ne more iti še bolj v globino...kaj šele da bi brisal programčke v podzavesti in pisal nove...mora pa biti zdravilec sposoben spravit pacienta vsaj v alfa stanje, drugače sploh ni nobenega večjega učinka...

Če dam primer dela z nihalom, v beta stanju so lahko rezultati danes takšni, jutri bodo drugačni in to za neko stvar ki se ne more kar v enem dnevu spremenit. V alfa stanju bodo pa rezultati isti...To so pač napake, ki jih nekateri zdravilci delajo, ampak pustmo te zadeve...Objavljena slika



Brezo, če hočeš nevedneža spraviti v alfa stanje,ga samo pošteno s kladivom lopni po glavi.To je edina možnost,da ti bo verjel.Govorim za navadnega človeka.Mene so do znanja,po glavi udarjale izkušnje.In ne samo mene.Zakaj ne bi te izkušnje,brez da bi udarjali s kladivom, delili tudi z drugimi? Tudi tehnika EFT ,je plod izkušenj nekoga, ki se je zelo trudil.Spoštovanja vredna je ta izkušnja. Kdor pa je poln sebe ,in poleg tega še zavisten ,se seveda užiga na tak ali drugačen način. Izražanje vsake osebe ,pove marsikaj. Tudi beseda človeček.Kdo je že to????

#42 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 11. junij 2010, 15:32

Brezo, če hočeš nevedneža spraviti v alfa stanje,ga samo pošteno s kladivom lopni po glavi.To je edina možnost,da ti bo verjel.Govorim za navadnega človeka.Mene so do znanja,po glavi udarjale izkušnje.In ne samo mene.Zakaj ne bi te izkušnje,brez da bi udarjali s kladivom, delili tudi z drugimi? Tudi tehnika EFT ,je plod izkušenj nekoga, ki se je zelo trudil.Spoštovanja vredna je ta izkušnja. Kdor pa je poln sebe ,in poleg tega še zavisten ,se seveda užiga na tak ali drugačen način. Izražanje vsake osebe ,pove marsikaj. Tudi beseda človeček.Kdo je že to????


Nisem čist zaštekal kaj si hotel povedat...pa pustmo alfa stanje ob strani zaenkrat...Objavljena slika

Dam konkretne primere---v hipnozi, pri reikiju, theta healingu...ne bo zdravilec nič opravil oz. zelo malo če bo pacientek bil buden, če bo bil pa v pol budnem stanju al ga bo pa zmanjkal bo pa večji učinek...Pri EFT se kao uporabljajo afirmacije in take zadeve so ponavadi bolj uspešne če delujejo na pol zavestno stanje osebka...Kdor ima izkušnje s temi zadevicami bo vedel kaj bluzim...Objavljena slika

Jaz EFT pač ne poznam toliko, ampak glede na to kar sem slišal predpostavljam, da deluje podobno kot PEAT...koliko ljudi je pa pri PEAT-u probal al deluje tud če se samo z mislimi dotikamo teh točk Objavljena slika Učinek je isti...sploh ni potrebno nobenega fizičnega tapkanja za tistega ki o energijah ve mal več...Fizično tapkanje se uporablja samo zato da ima pacientek občutek da mu nekaj delaš...A misliš da ti bo kdo plačal kao za storitev, če se ga ne boš niti dotaknil, pa čeprav bi mu naredil 10x hujšo terapijo z močjo uma...Objavljena slika

Jaz sem poudaril nekak v tem stilu da te zadeve lahko pripeljejo do vzrokov...samih vzrokov pa ne morejo odstranit brez drugih pomembnih dejavnikov... omenil sem pa odpuščanje sebi, odpuščanje drugim...kdor tega pač ne razume pač še ni zrel...tukaj pa potem pridejo še stvari kot je razumevanje karme in vsega kar gre zraven...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#43 pin anar

pin anar
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 32

Objavljeno: 11. junij 2010, 16:22

Beseda "človeček " je za moje pojme kao neke vrste test...kdor ga ne naredi pač še ni primeren, da zve še globje zadeve...Ta beseda ima veze z radostjo, smehom, humorjom...in kdor se ne zna pošalit, včasih tudi na svoj račun in je preveč resen pač ne more delovat iz srca...Objavljena slika

Ne o meni sodit prehitro, ker do zdaj je še zmeraj vsak človeček falil kar se mojega karakterja tiče, razen ene osebe ki je imela sposobnost jasnovidnosti in intuicije...sem preveč misteriozen tipček...Če pa delujem v zunanjem svetu med ljudmi pa uporabljam druge izraze, primerne okolici...Sicer pa vsak najde takega učitelja kot ga potrebuje oz. ga pritegne...Še močnejše od besed so pa misli...Objavljena slika

Kdo je pa rekel, da bi morali zdravilci običnim ljudem govorit o teh zadevah, to se pove samo tistemu ki te zadeve razume in kaj konkretnega vpraša...to so pa skoraj osnove, ki bi jih moral danes vedet že vsak zdravilec, kajti če ne razume vsaj osnov tudi ne more iti še bolj v globino...kaj šele da bi brisal programčke v podzavesti in pisal nove...mora pa biti zdravilec sposoben spravit pacienta vsaj v alfa stanje, drugače sploh ni nobenega večjega učinka...

Če dam primer dela z nihalom, v beta stanju so lahko rezultati danes takšni, jutri bodo drugačni in to za neko stvar ki se ne more kar v enem dnevu spremenit. V alfa stanju bodo pa rezultati isti...To so pač napake, ki jih nekateri zdravilci delajo, ampak pustmo te zadeve...Objavljena slika


SORY JAZ SE ZELO RADA ŠALIM VEDNO,KADAR JE ČAS PRIMEREN ZA TO, ZNAM SE ŠALITI NA SVOJ RAČUN, vendar ko so prisotni drugi ljudje, ki jih še ne poznam dovolj dobro, potem se pa raje poprej vprašam ali je to ta trenutek res primerno tej okoliščini oziroma osebam.
Žal meni tale tvoja šala ni čisto nič smešna, ker to je samo pomanjševalnica besede človek. MENE OSEBNO TO NE BI ZMOTILO,KER SLUČAJNO VEM KDO SEM.Zavedam se samo, da nekdo drug bo pa to popolnoma narobe razumel.
Slučajno imam pa doma moža, kateri je pa res pravi komik in da njega slišil, da se valjaš pod mizo, veš, ker on ima mejo in nikoli nikogar ne užali z svojimi šalami, če pa že potem se pa zna zaustaviti.

Bodite kakor sončni žarek, ki sije na blato, a nič ne izgubi na svoji lepoti. sv.Vincencij Pavelski
***
Prihodnost nas vznemirja, preteklost zadržuje. Zato torej nam sedanjost
uhaja.

FLAUBERT



#44 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 11. junij 2010, 16:45

SORY JAZ SE ZELO RADA ŠALIM VEDNO,KADAR JE ČAS PRIMEREN ZA TO, ZNAM SE ŠALITI NA SVOJ RAČUN, vendar ko so prisotni drugi ljudje, ki jih še ne poznam dovolj dobro, potem se pa raje poprej vprašam ali je to ta trenutek res primerno tej okoliščini oziroma osebam.
Žal meni tale tvoja šala ni čisto nič smešna, ker to je samo pomanjševalnica besede človek. MENE OSEBNO TO NE BI ZMOTILO,KER SLUČAJNO VEM KDO SEM.Zavedam se samo, da nekdo drug bo pa to popolnoma narobe razumel.
Slučajno imam pa doma moža, kateri je pa res pravi komik in da njega slišil, da se valjaš pod mizo, veš, ker on ima mejo in nikoli nikogar ne užali z svojimi šalami, če pa že potem se pa zna zaustaviti.


Zgoraj sem omenil da se boš morala privadit na moj stil humorja kakor na stile drugih osebkov...to je pa res samo pomanjševalnica ....in jaz tega ne vidim kot žaljivko...bi pa v javnosti uporabil besedico oseba, osebek al pa ljudje...

Zakaj pa uporabljam glih to besedo pa ne bi nakladal, ker so v ozadju tega še druge stvari...ni vse za javnost...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#45 pin anar

pin anar
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 32

Objavljeno: 15. junij 2010, 11:46

Nisem čist zaštekal kaj si hotel povedat...pa pustmo alfa stanje ob strani zaenkrat...Objavljena slika

Dam konkretne primere---v hipnozi, pri reikiju, theta healingu...ne bo zdravilec nič opravil oz. zelo malo če bo pacientek bil buden, če bo bil pa v pol budnem stanju al ga bo pa zmanjkal bo pa večji učinek...Pri EFT se kao uporabljajo afirmacije in take zadeve so ponavadi bolj uspešne če delujejo na pol zavestno stanje osebka...Kdor ima izkušnje s temi zadevicami bo vedel kaj bluzim...Objavljena slika

Jaz EFT pač ne poznam toliko, ampak glede na to kar sem slišal predpostavljam, da deluje podobno kot PEAT...koliko ljudi je pa pri PEAT-u probal al deluje tud če se samo z mislimi dotikamo teh točk Objavljena slika Učinek je isti...sploh ni potrebno nobenega fizičnega tapkanja za tistega ki o energijah ve mal več...Fizično tapkanje se uporablja samo zato da ima pacientek občutek da mu nekaj delaš...A misliš da ti bo kdo plačal kao za storitev, če se ga ne boš niti dotaknil, pa čeprav bi mu naredil 10x hujšo terapijo z močjo uma...Objavljena slika

Jaz sem poudaril nekak v tem stilu da te zadeve lahko pripeljejo do vzrokov...samih vzrokov pa ne morejo odstranit brez drugih pomembnih dejavnikov... omenil sem pa odpuščanje sebi, odpuščanje drugim...kdor tega pač ne razume pač še ni zrel...tukaj pa potem pridejo še stvari kot je razumevanje karme in vsega kar gre zraven...Objavljena slika



ODLOMEK IZ EFT PRIROČNIKA: Metodo EFT so prvotno razvili zato, da bi z njo nadgradili psihoterapijo. Na srečo so ta cilj dosegli, saj metoda EFT dramatično zniža trajanje terapije in sicer iz mesecev ali let na minute ali ure. Spotoma pa so ves čas opažali, da krati prihaja do temeljitih telesnih ozdravitev. Izboljšal se je vid, glavoboli so izginili, bolečine in simptomi rakavih obolenj so popustili itd. Ugotovili so, da do tega prihaja zato, ker se metoda EFT loteva vzrokov, za katere se običajna zahodna medicina navadno niti ne zmeni. Medicina se na primer skoraj ne ukvarja z motnjami v energijskih meridianih telesa niti ne pripisuje posebnega pomena čustvenim vzrokom težav. Ti vzroki pa so bistvo metode EFT. Zato ni niti najmanj nenavadno, da metoda EFT dosega rezultate tam, kjer je uradna medicina dvignila roke. Razlog za to je dejstvo, da se tu lotevamo vzrokov za probleme, ki so jih drugi večinoma zanemarili. Uvodna praktična predstavitev delovanja metode EFT Ste si kdaj zaželeli, da bi si lahko pomagali sami, kadarkoli, kjerkoli, ko se pojavi močna bolečina, ko vas v želodcu zvije od panike, ko se vam roke potijo od treme, ko se vam kolena tresejo od strahu pred vrati zobozdravniške ordinacije, ko najraje ne bi šli na nedeljsko družinsko kosilo, saj vse predobro veste, kako se bo odvijalo - v takih trenutkih smo sami in nihče nam ne more pomagati. Vse knjige, ki smo jih prebrali, vsa pamet, ki smo si jo nabrali v letih življenja, vse izkušnje nam v nekaterih trenutkih prav nič ne pomagajo. In za novo leto si bomo spet obljubili, kako bomo prenehali z odlašanjem in končno ze opravili tiste telefonske klice, napisali pisma, šli na obisk k ljudem, ki si jih želimo obiskati, shujšali za 5 kg, prenehali kaditi, si privoščili več časa zase, ampak.... nekako....tega ne uspemo storiti.... Z metodo EFT je to končno mogoče. In vse lahko naredite sami, in to celo presenetljivo hitro. Postopek osebnega miru, ki vam ga bom razgrnil, ni le še ena izmed poti »kako se počutiti malce bolj mirno.« Če ga prav razumemo, bi morala biti ta tehnika zdravilni izvir za vsakega človeka na svetu. Vsak zdravnik, terapevt, duhovni svetovalec ali trener osebne uspešnosti bi moral uporabljati to tehniko kot vodilni pripomoček pri pomoči drugim (in sebi). Postopek osebnega miru vsebuje pisanje spiska najbolj nadležnih DOLOČENIH DOGODKOV v našem življenju in sistematično eftanje njihovih vplivov od njehovega obstoja naprej. Z marljivim delom lahko izpulimo vsako negativno drevo iz našega čustvenega gozda in tako odpravimo glavne razloge naših čustvenih in telesnih težav. To seveda pripelje vsakega posameznika k notranjemu miru, kar morda vodi k svetovnemu miru… Postopek lahko uporabljamo na različne namene 1. Kot »domačo nalogo« med dvema obiskoma zdravnika ali terapevta. To zagotovo pospeši in poglobi zdravilni proces. 2. Kot vsakodnevni postopek, za čiščenje čustvenih naplavin, nakopičenih skozi življenje. To vam bo izboljšalo samopodobo, zmanjšalo dvom vase in prineslo globok občutek svobode. 3. Kot sredstvo za odpravo glavnega (če ne temeljnega) razloga za hude bolezni. Nekje v notranjosti posebnih dogodkov so jeza, strahovi in travme, ki se kažejo kot bolezen. Z njihovim obravnavanjem bomo verjetno zaobjeli tudi tiste, ki so odgovorni za bolezen. 4. Kot uporaben nadomestek za iskanje bistven, jedern vzrok. Če boste nevtralizirali vsak posamezen vzrok, boste avtomatično nevtralizirali tudi tega. 5. Kot sredstvo za trajno sprostitev. 6. Za to, da drugim postanemo vzor, kaj je mogoče doseči. Ta preprosti koncept naj bi v premaknil celotno polje zdravljenja. Lahko ga zajamemo z enim stavkom. VEČINO NAŠIH ČUSTVENIH IN TELESNIH TEŽAV POVZROČIJO (ALI PRISPEVAJO K NJIHOVEM NASTANKU) NEREŠENI POSEBNI DOGODKI, VEČINO IZMED NJIH PA HJE MOGOČE Z LAHKOTO OBVLADATI Z EFT. Ni slabo za navadnega inženirja, kaj ? Ta stavek, če bi ga resnično osvojil vsak zdravilec in pacient, bi (1) zelo izboljšal uspeh zdravljenja in (2) obenem bistveno zmanjšal stroške zanj. Prosim, upoštevajte, da ta zamisel popolnoma zanemarja kemijske vzroke, tiste, ki jih upošteva medicinski model. To pa zato, ker sem lahko neprestano opazoval napredek pri strankah, kjer so zdravila in druge kemične rešitve popolnoma odpovedale. To seveda ne pomeni, da zdravila, pravilna prehrana in podobno nimajo svoje vloge. Pogosto so ključnega pomena. Vendar so, glede na moje izkušnje, naši nerešeni posebni dogodki bližji temeljnemu razlog za bolezni kot karkoli drugega. Zato si zaslužijo vso našo glavno pozornost. Kako očitno! Izkušeni praktikanti EFT se dobro zavedajo, da lahko EFT čisto pobriše negativne posebne dogodke z naših miselnih sten. Do danes smo naša prizadevanja osredotočili na tiste negativne posebne dogodke, ki se skrivajo pod težavami kot so fobije, glavoboli ali travmatični dogodki.. To je dobro, zelo dobro in tako bi morali nadaljevati. Po drugi strani pa – zakaj ne bi uporabili EFT pri VSEH ostalih posebnih dogodkih, ki se skrivajo za bolj posplošenimi (ampak zelo pomembnimi) težavami, kot so * Samopodoba * Anksioznost * Depresija * Nespečnosti * Odvisnost * Kompulzivnost * Občutek zapuščenosti Ko boste odpravili čustveno navlako svojih posebnih dogodkov, bo v vas vse manj in manj notranjih konfliktov, s katerimi bi se moral ukvarjati vaš sistem. Manj notranjih konfliktov pomeni višjo stopnjo osebnega miru ter manj čustvenega in telesnega trpljenja. Za marsikoga se bo ta postopek popolnoma odpravil dolgoletne težave, katerih se druge metode niso dotaknile. To velja tudi za telesne težave, pa naj gre za glavobol, težave z dihanjem, in prebavo ko tudi aids, multipla skleroza ali rak. Vse bolj namreč postaja sprejemljivo, da telesne bolezni povzročajo (ali vsaj prispevajo k njim) naša nerešena jeza, travme, krivda, žalost in podobno. V zadnjih letih sem v pogovorih z zdravniku ugotovil, da jih vse več med njimi prepoznava čustvene konflikte kot pomemben razlog za resne bolezni. Do sedaj pa nismo imeli učinkovite metode, kako odpraviti te napadalce našega zdravja. Seveda jih lahko prekrijemo z zdravili, ampak resnično zdravilo je bilo težko najti. Na srečo nam EFT ter njegovi številni sorodniki zdaj ponujajo enostavno in elegantno orodje ki bo resnim zdravilcem pomagalo in da bodo uničili korenine bolezni... namesto da bi uničili pacienta! in dodajam še odlomek iz svoje knjige: KER MOJ NAMEN JE DA BI ČIMVEČ LJUDI RAZUMELO POMEMBNOST PREPREČEVANJA BOLEZNI IN PSIHIČNIH TEŽAV In čeprav je ta metoda popolnoma drugačna od običajnih metod zdravljenja na naraven način,je do sedaj dala izredne rezultate ravno zato ,ker se loteva vzrokov za nastale zdravstvene oziroma psihične težave ,in še mnogo več. Rezultati se ponavadi pokažejo trenutno in so trajni. Razumeti moramo čustvene vzroke in energijske vzroke za težave,ki se nas lotevajo. Vsak negativen dogodek ustvarja negativno misel in negativna misel ustvari negativno čustvo in vse to se globoko zasidra v naš nezavedni del naše psihe. Kako si to lahko preprosto razložimo? Predstavljajte si krvne žile po telesu ,kadar se vam kaj pripeti pride do motenj pretoka vaše krvi po telesu ali celo do prekinitve pretoka. Enako je z energijskim sistemom pretoka energije po telesu. Ko se ta negativna čustva nabirajo v našem telesu in se to ponavlja in ponavlja in kmalu se znajdemo v prepolnem ,kotu tiste sobe ,ki jih nismo pospravljali. Takrat se v nas začnejo kopičiti strahovi ,ki so vedno večji ,težji in tako zelo obremenjujoči za nas ,da se lahko znajdemo zaradi tega v začaranem krogu. Ko opazimo ,da nas je strah že malo močnejšega vetra oziroma nas vsak zvok prestraši ,potem je čas ,da naredimo nekaj zase v pozitivni smeri.V vsakem od nas obstajajo nezavedna prepričanja ,katerih se ne zavedamo. Znano je da so človeški možgani medicini še vedno neraziskana skrivnost. Skrivnost človeškega uma.! Raziskave so pokazale ,da leva in desna stran možganov ne delujeta skupaj in če bi izklopili delovanje leve polovice možganov ,bi bili v tišini in bi lahko spoznali blaženost. Kako pa to narediti? Leta in leta se budistični menihi učijo doseči stanje tišine skozi meditacijo. Doseči to stanje blažene tišine , oziroma razsvetljenja pa ne uspe vsem.

Bodite kakor sončni žarek, ki sije na blato, a nič ne izgubi na svoji lepoti. sv.Vincencij Pavelski
***
Prihodnost nas vznemirja, preteklost zadržuje. Zato torej nam sedanjost
uhaja.

FLAUBERT



#46 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 15. junij 2010, 12:41

KER MOJ NAMEN JE DA BI ČIMVEČ LJUDI RAZUMELO POMEMBNOST PREPREČEVANJA BOLEZNI IN PSIHIČNIH TEŽAV In čeprav je ta metoda popolnoma drugačna od običajnih metod zdravljenja na naraven način,je do sedaj dala izredne rezultate ravno zato ,ker se loteva vzrokov za nastale zdravstvene oziroma psihične težave ,in še mnogo več. Rezultati se ponavadi pokažejo trenutno in so trajni. Razumeti moramo čustvene vzroke in energijske vzroke za težave,ki se nas lotevajo. Vsak negativen dogodek ustvarja negativno misel in negativna misel ustvari negativno čustvo in vse to se globoko zasidra v naš nezavedni del naše psihe. Kako si to lahko preprosto razložimo? Predstavljajte si krvne žile po telesu ,kadar se vam kaj pripeti pride do motenj pretoka vaše krvi po telesu ali celo do prekinitve pretoka. Enako je z energijskim sistemom pretoka energije po telesu. Ko se ta negativna čustva nabirajo v našem telesu in se to ponavlja in ponavlja in kmalu se znajdemo v prepolnem ,kotu tiste sobe ,ki jih nismo pospravljali. Takrat se v nas začnejo kopičiti strahovi ,ki so vedno večji ,težji in tako zelo obremenjujoči za nas ,da se lahko znajdemo zaradi tega v začaranem krogu. Ko opazimo ,da nas je strah že malo močnejšega vetra oziroma nas vsak zvok prestraši ,potem je čas ,da naredimo nekaj zase v pozitivni smeri.V vsakem od nas obstajajo nezavedna prepričanja ,katerih se ne zavedamo. Znano je da so človeški možgani medicini še vedno neraziskana skrivnost. Skrivnost človeškega uma.! Raziskave so pokazale ,da leva in desna stran možganov ne delujeta skupaj in če bi izklopili delovanje leve polovice možganov ,bi bili v tišini in bi lahko spoznali blaženost. Kako pa to narediti? Leta in leta se budistični menihi učijo doseči stanje tišine skozi meditacijo. Doseči to stanje blažene tišine , oziroma razsvetljenja pa ne uspe vsem.


Bla...bla...bla..........Obstaja razlika med "odstraniti vzroke" in "odstraniti simptome"...Pri večini teh osebkov ki uporabljajo to ali kakšno podobno metodo je pa samo s takim načinom kot se ga naučijo v večini primerov zapis vzroka o bolezni še zmeraj v biopolju oz. avričnem polju. To so pač ugotavljal bioterapevti ki delujejo po SLO in nekateri jasnovidci...in kakor so meni zadeve znane se večinoma strinjam z njimi...

Skratka za nekatere stvari so te zadeve koristne, za večino vzrokov pa afirmacije in tapkanje ni dovolj...Če tebi pač paše to , potem uporabljaj. Kar sem pa jaz videl in vem pa itak ni pomembno, ne se ozirat na moja mnenja...Objavljena slika

In kaj je razlika med akupunkturo, akupresuro, shiatsu masažo ipd. tehnikami ki delujejo na akupunkturne točke + mal samohipnoze in med EFT Objavljena slika Za moje pojme nič oz. zelo mal razlike...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#47 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 20. junij 2010, 21:56

E tantriku, zanimivo to o brain waves...Objavljena slika Da obstaja celo lamda pa epsilon pa sploh nisem vedel...pač nisem tehnični tip...Objavljena slika

Tista stanja, ki so napisana od thete navzdol bi pa vzel mal z zadržkom...ne vem glih kako so to preverjal, ampak za običnega človečka bi težko rekel da vse našteto velja. Budistični menihi so pa itak poglavje zase...Obični človeček že pri theti ni sposoben več mislit in govorit, skratka um se odklopi...Bi pa rekel da se od thete navzdol začnejo dogajanja na subtilnih ravneh (astralna potovanja...)

Vem da so delal tam okoli 60. let neke poskuse z jogini...takrat se o thethi ipd. sploh še ni govoril...Skratka dal so tiste električne napravce na jogina...on šel v meditacijo...monitor kazal skoraj ravno črto, potem pa kar naenkrat poskočil na 60- 100 Hz...fizično je bil skoraj mrtev, možgani so bili pa full dejavni...skratka takrat zahodnim znanstvenikom ni bilo nič jasn...Danes jim pa tud ni, se jim je pa začel vsaj mal sanjat. Če povem drugače to je tud zame "adijo pamet"...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#48 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 23. junij 2010, 07:32

...tale EFT pa PEAT pa podobno delujejo, AMPAK ne zaradi teh točk... pač pa zaradi sprejemanja (miselni klik)... če si dovoliš da te npr. boli glava in to sprejmeš potem te bo počasi nehala boleti, ker se proti bolečini več ne bojuješ in kot taka izgubi moč nad tabo... je pa zadeva precej paradoksalna ker se moraš odpovedati kontroli, če jo želiš imeti...
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#49 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 25. junij 2010, 19:53

Kako nastanejo čustva ? In zakaj dojemanje čustev kot nekaj, česar se osvobodiš ?
Kakšnih čustev se osvobodiš ?
Brez podpisa

#50 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 26. junij 2010, 06:34

Ah, to naše izražanje...Osvoboditi se lahko pomeni tudi kaj drugega kao spremeniti, transformirati, nadgraditi določena čustva...Ne osvobodiš se glih čustev, samo prenehaš izražat določena, ki so povezana z nizko vibracijskimi polji...

Žalost se kao zamenja oz. transformira v veselje...sovraštvo v ljubezen...vse je jing-jang varianta...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0