Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kastriranje pasjih mladičev


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
84 komentarjev na to temo

#51 čarli

čarli
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 87

Objavljeno: 27. april 2008, 05:11

Zdej, tko. Kot jaz berem ta pravilnik o pasljih zavetiščih, res nikjer ne piše, da je treba kastrirat pse. Govori samo o kužikah. Zdej, lahko, da si punce preveč strogo razlagajo to pravno zadevo, ali pa imajo ob vsakodnevnem delu z toliko in toliko zapuščenimi živalmi pač upanje, da bodo kastracije to nekoč izboljšale.
Naš ni kastriran, nadere vsakega vrabca, tud z rotijem bi se stepu, sam ko zagleda Roka v beli halji se pa trese kot šiba na vodi. Ko pride od Roka, se pa v čakalnici tud z mačkam pogovarja. Mislim da jim potoži, kok mu je blo spet hudo.
OM MANI PADME HUM

#52 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 28. april 2008, 08:34

x:o)x
Moje iskušnje (10let) sem-smo imeli psico, briardko, ni bila kastrirana, nikoli ni imela mladičev, vedno, vsak dan dvakrat smo šli na sprehod z njo. Ko je bil čas ženitve, je bila ponavadi "procesija" za nami, vendar smo tudi to prestali-uspešno. Vsak naj za svoja dejanja sprejme odgovornost. Vsak ki nabavi psa ali psico, mora vedeti kaj sledi temu dejanju.

Če nekdo še za svoja dejanja teško sprejema odgovornost, kako bo tak človek sprejel odgovornost za svojega psa......

Robida, v primeru, da prebereš "moj primer" do konca, boš morda pripravila kak konkreten predlog ;)
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#53 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 28. april 2008, 09:16

Robida, v primeru, da prebereš "moj primer" do konca, boš morda pripravila kak konkreten predlog ;)


x:Dx
Si ga že prebrala, sva z Robido pisala o istem primeru... x8Dx x;)x

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#54 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 28. april 2008, 09:56

x:Dx
Si ga že prebrala, sva z Robido pisala o istem primeru... x8Dx x;)x

Vidim, da si, med drugim, tudi Robidin advokat. Kaj ona sama ne zna/zmore/sme odgovarjat :8):
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#55 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 28. april 2008, 10:21

Piškotek ..ne sam advokat ..mislim da njen mož :inocent:


x:Dx xyesx
Psico o kateri sva pisala je tudi ona izšolala in tudi mene naučila kako ravnati s psom.

Vidim, da si, med drugim, tudi Robidin advokat. Kaj ona sama ne zna/zmore/sme odgovarjat :8):


Saj ti bo tudi sama odgovorila, če bo seveda prebrala tole.
Mislim pa da bo njen odgovor precej podoben mojemu... x8Dx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#56 Robida

Robida
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 28. april 2008, 11:01

Robida, v primeru, da prebereš "moj primer" do konca, boš morda pripravila kak konkreten predlog ;)


x:o)x Če rabiš kakšen nasvet, kar z besedo na dan............

Vidim, da si, med drugim, tudi Robidin advokat. Kaj ona sama ne zna/zmore/sme odgovarjat :8):


xrolleyesx Zakaj pa bi, saj je alef vse povedal x:o)x

Nočeš vedeti, kaj sem jaz sprva prebrala, ko sem tale stavek videla. x:o)x


x:o)x x:o)x x:o)x hja, vseživljensko šolanje...........seveda še traja ..................... x:o)x
Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.
Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.
Doživljamo sedanji trenutek.
Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.
Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.
Samo danes lahko delujemo.
Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi

#57 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 28. april 2008, 11:43

Nočeš vedeti, kaj sem jaz sprva prebrala, ko sem tale stavek videla. x:o)x


x:o)x :o|o: x:Dx
Si predstavljam... :inocent:


x:o)x x:o)x x:o)x hja, vseživljensko šolanje...........seveda še traja ..................... x:o)x


Ha, ha... Objavljena slika

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#58 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 28. april 2008, 12:21

Piškotek ..ne sam advokat ..mislim da njen mož :inocent:

sej vem x;)x Tega pa ostali bralci LNF-ja (z izjemo nekaterih) ne vedo. In niso vedeli, da se govori o ena in istem primeru - kateri žal v "mojem primeru" ni splošno aplikativen (beri: uporaben).

x:Dx xyesx
Psico o kateri sva pisala je tudi ona izšolala in tudi mene naučila kako ravnati s psom.
Saj ti bo tudi sama odgovorila, če bo seveda prebrala tole.
Mislim pa da bo njen odgovor precej podoben mojemu... x8Dx


x:o)x Če rabiš kakšen nasvet, kar z besedo na dan............
xrolleyesx Zakaj pa bi, saj je alef vse povedal x:o)x
x:o)x x:o)x x:o)x hja, vseživljensko šolanje...........seveda še traja ..................... x:o)x

Sem ga že napisala - vprašala. V kolikor pa želiš na moje vprašanje odgovoriti..."ponudba" še vedno velja x:)x
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#59 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 29. april 2008, 08:32

sej vem x;)x Tega pa ostali bralci LNF-ja (z izjemo nekaterih) ne vedo. In niso vedeli, da se govori o ena in istem primeru - kateri žal v "mojem primeru" ni splošno aplikativen (beri: uporaben).
Sem ga že napisala - vprašala. V kolikor pa želiš na moje vprašanje odgovoriti..."ponudba" še vedno velja x:)x


Torej, odgovorjeno ti je bilo.
Zdaj pa ti razloži zakaj ta odgovor zate ni uporaben.
Okoliščine so bile podobne, in če sva midva zadevo lahko speljala kot je bilo opisano, mi prosim razloži zakaj je ti ne bi mogla? :inocent: xDDx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#60 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 29. april 2008, 11:04

glej Alef, ne da se mi več prepucavat. Moj primarni, osnovni namen je bil dosežen, doseg sekundarnega niti ni potreben. Tudi nisem pričakovala, da bi bil.
It doesn't matter x:Ix
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#61 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 29. april 2008, 11:26

glej Alef, ne da se mi več prepucavat. Moj primarni, osnovni namen je bil dosežen, doseg sekundarnega niti ni potreben. Tudi nisem pričakovala, da bi bil.
It doesn't matter x:Ix


Saj tudi moj namen ni "prepucavanje".
Sva pač podala vsak svoj pogled na isti problem... x8Dx x;)x

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#62 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 29. april 2008, 11:42

No, glede na to, da ti sam veselo štepaš mačje mladiče in s tem še povečuješ problematiko živali, me tvoj odgovor na ravni 12 letnega otroka sploh ne preseneča. Tistim, z malo višjim IQ pa je povsem jasno, da je tu govor o živalih, ne o ljudeh in pomanjkanju hrane, ki nimajo s to temo nobene veze. O reševanju sveta odpri drugo temo, tale je namenjena živalim.
Hitler si pa ti sam in tebi podobni kreteni ( sorry, ne najdem primernejšega izraza). Zaradi tebe in tebi podobnih je toliko zavrženih, mučenih in pobitih živali.
Primerjaš ljudi in živali? Potem veš, da so živali kot otroci, nebogljeni, navezani in odvisni od svojega lastnika. Zakaj pa potem ješ živali, ne pa ljudi? Kdaj pomisliš, kako se počutijo živali pred zakolom? Kdaj pomisliš, kako žival to doživlja? Kaj čuti, kaj si misli o tistih, ki jo peljejo v zakol in jo zakoljejo? Kdaj ti pomisliš, da se tvoje mačke sprašujejo, zakaj morajo vedno znova in znova skozi agonije porodov, izgube mladičev, … ko tam nekje v mukah umirajo ure in dneve, se najbrž sprašujejo, zakaj jim ne pomagaš.
Je po tvoje z živalmi dovoljeno početi tudi tisto kar z ljudmi ni? Če jih požreš je vredu, če jih pa kastriraš pa ni.

Ne bodi tako prekleto dvoličen in hinavski.

No, jaz sem peljala na sterilizacijo/kastracijo in razne operacije že veliko psov in mačk, pa me začuda še vedno obožujejo. In začuda so celo še bolj živahni in igrivi. A misliš, da se pretvarjajo? :D
Tvoj pes ima raka in mora na operacijo (namerno sem omenila psa, ker mačke so zate očitno itak potrošni material, ane, ko jih jebe, saj jih imaš dovolj). Takrat boš tudi premišljeval o tem, kaj si misli o tebi in kako bo to doživljal? Pa tista rana, ki bi mu ostala po posegu ti tudi ne bi šla tako zelo v nos, a? Ej, mogoče bi pa tvoj pes raje umrl, kot živel. In si misli, pa ko te jebe stari, kaj me vlačiš k vetom, jst nočm bit operiran, itak mam pr teb kurčev lajf in bi raje bil mrtev. A to se vprašaš kdaj? J

Ja, alef, smo videli že raznorazne rane pri živalih, veliko hujše kot je neceljena rana po sterilizaciji, tako da mi ne s takimi … Takšne rane imajo te prostoživeče živali, ki se tako »veselo« pretepajo, »seksajo«, pa jih napol raztrga pes, ali človek, jih napol zbije avto, se nažrejo strupa, … mladičke vzamejo od mamic in jih vržejo kamorkoli, pa potem tam umirajo ure in dneve v nepopisnih mukah. Kaj praviš, a jih naj pustimo, da pocrkajo, ker je to itak v njihovi naravi ali naj jim pomagamo, saj ne delamo razlik med živalmi in ljudmi, ane? No, ti jih. Ti fino namnožiš vse te pse in mačke, ostali se pa naj »jebemo« z njimi, ane? Ali naj jih tebi dostavimo na prag, da boš užival v njihovem trpljenju?
Misliš, da jim narediš uslugo, če jim pomagaš ( ali bognedaj celo preprečiš, da do vsega tega sploh pride) ali jim je bolje, da v mukah pocrkajo? Dokler ne gre za tvojo rit, je vse OK, a?

Do sedaj ti je verjetno že potegnilo, da je debata o psih in mačkah v našem okolju, katerim lahko pomagamo, ne pa o nekih divjih zvereh na drugem koncu sveta, ki ravno tako nimajo nobene veze s to temo. Ali hočeš samo opravičiti eno nasilje in trpljenje z drugim? Če ljudje drugod po svetu umirajo in trpijo, pa naj še psi in mačke pri nas? Pa kaj potem, če neko mačko raztrga pes, saj tudi lev tam nekje raztrga zebro? Pa kaj pol, če mačke in psi crkujejo od lakote in bolezni, saj otroci v Afriki tudi? A to je tud neka nova ameriška doktrina al kaj?

In po vsem tem še sprašuješ, zakaj ubrati najlažjo pot? Od kje ti pravica, da ubiraš najtežjo pot, na kateri zaradi tebe trpi in umre toliko nedolžnih živali?

:palec:

Meni niti nista všeč kastracija in sterilizacija, da ne govorim o čipiranju, vendar je žal v tem stanju, v katerem smo, mogoče še najboljša rešitev. xnckrivx
Possible—but highly unlikely.

#63 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. april 2008, 11:43

..... istim, z malo višjim IQ pa je povsem jasno, da je tu govor o živalih...
...
Hitler si pa ti sam in tebi podobni kreteni ( sorry, ne najdem primernejšega izraza). ...

Ne bodi tako prekleto dvoličen in hinavski.
.....

in se kup drugih zaljivk. :o|o:

Neverjetno in po svoje zanimivo, kako dejansko so/ste "zivaloljubci" pogosto tako agresivni in nestrpni do ljudi....

v skoraj vseh temah, kjer gre za zivali, pridejo/pridete kateri s svojimi srditimi nacini.

Po eni strani to razumem; najbrz so/ste vidl velik prevec pasjega trpljenja in se vam zato zdi, da mate pravico, da zasovrazite ljudi.
Samo je to zalostno.

Najprej s solato (nedorecenih in nepopolnih) zakonov, ko pa ne gre, pa cimvec *ta nizkih*.

S tem ne delate usluge zivalim, samo odvrnete ljudi od svojih morda sicer dobrih idej.

~

aja kje sem pobrala to bedarijo kretensko, da se vcas macki in psi polenijo, postanejo muhasti, jih ne sprejmejo v druzbo itd.?
Iz osebnih opazovanj in izkusenj.

Btw - moje macke NJENI MLADICI, ko sem jo pripeljala s sterilizacije, niso hotl niti povohat, pihal in sikal so nanjo.
Niso hotl vec pit pri njej - TUJA jim je bila.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#64 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 29. april 2008, 11:50

aja kje sem pobrala to bedarijo kretensko, da se vcas macki in psi polenijo, postanejo muhasti, jih ne sprejmejo v druzbo itd.?
Iz osebnih opazovanj in izkusenj.

Zanimivo. Jaz nisem opazil nobene vedenjske spremembe na slabše mojega psa in mačka po kastraciji. Pes pravzaprav niti ne bi potreboval kastracije, saj je prišel h hiši, ko se je psica gonila in jo se samo enkrat povohal. Na jajcih je imel tumor, zato so mu šla. Maček pa se je pretepal in bil tepen -- po kastraciji se zunaj druži samo s prijaznimi mački in lovi miši. Ne pes ne maček se nista zredila, kakor trdi nek čuden mit o kastraciji/sterilizaciji, da naj bi se. :inocent:
Possible—but highly unlikely.

#65 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 29. april 2008, 11:52

Btw - moje macke NJENI MLADICI, ko sem jo pripeljala s sterilizacije, niso hotl niti povohat, pihal in sikal so nanjo.
Niso hotl vec pit pri njej - TUJA jim je bila.

Jasno, to pa zato, ker so ti dali drugo v ambulanti, ti pa nisi nic opazila :madpro:

#66 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 29. april 2008, 11:55

:palec:

Meni niti nista všeč kastracija in sterilizacija, da ne govorim o čipiranju, vendar je žal v tem stanju, v katerem smo, mogoče še najboljša rešitev. xnckrivx


To ni rešitev v nobenem primeru.
To je pohabljanje živali, poseg v njeno naravo, ne odobravam in nikoli ne bom in ni argumenta ki me v to prepriča.

Pa da odgovorim še Marsi - o "živaloljubcih" in njihovem agresivnem nastopanju proti drugače mislečim.
O nesposobnosti normalnega dialoga.
Pravi živaloljubci niso taki, vsaj tisti ne ki jih jaz poznam.
Kaj žene te ljudi v tako agresijo proti vsem ki se z njimi ne strinjajo, ne vem
Je pa žalostno.
Žalostno je tudi to da besna "živaloljubka" ki me je tako lepo nagovorila, v nekem drugem postu piše da če že ona neko najdeno žival vozi okrog veterinarjev in si s tem dela stroške, ima tudi pravico odločat kaj bo z njo.
In jo dat tudi sterilizirat ali kastrirat.
Čuden neki odnos... :sori:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#67 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. april 2008, 11:59

Zanimivo. Jaz nisem opazil nobene vedenjske spremembe na slabše mojega psa in mačka po kastraciji. Pes pravzaprav niti ne bi potreboval kastracije, saj je prišel h hiši, ko se je psica gonila in jo se samo enkrat povohal. Na jajcih je imel tumor, zato so mu šla. Maček pa se je pretepal in bil tepen -- po kastraciji se zunaj druži samo s prijaznimi mački in lovi miši. Ne pes ne maček se nista zredila, kakor trdi nek čuden mit o kastraciji/sterilizaciji, da naj bi se. :inocent:

ja, saj sem vidla, da so/ste eni pisal, da pa niste opazal sprememb.
No jaz pa sem jih.
Velik kastriranih psov (in mackov) postane v bistvu *zakompleksanih*

Ocitno se pac vsi ne odzivajo enako. x:)x

Jasno, to pa zato, ker so ti dali drugo v ambulanti, ti pa nisi nic opazila :madpro:

x:Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#68 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 29. april 2008, 12:03

Zanimivo, žival lahko zakoljem, da si potešim potrebo po krvi, a kastracija/sterilizacija -- kakšen grozen zločin! :xx!:
Possible—but highly unlikely.

#69 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. april 2008, 12:13

ja. zanimivo. :o|o:

v afriki lohk tisoce folka na dan umre, mi se pa razburjamo zarad enga obrezovanja. x:o)x :o|o:

Sam kurc, jaz osebno bi velik raje po ulicah divjal pa se po kantah hranil, kot da me odpeljejo v kliniko odrežejo moda in me dajo bogati posvojiteljici na dom

xDDx
preberi si poglavje o Gospodicni Skrjancevi (al kaj je) in njenem Andrejcku - Mary Poppins. xDDx
Ful dobra! xokx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#70 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. april 2008, 13:01

no moja mačka se je tud ful spremenila, ko sem jo dala sterilizirat.
in kaj naj bi? jo zaprem za pol leta v stanovanje? oddat vsako leto ~15 mladičev pa ne znese.
kontracepcija? ne poznam zadeve (takrat še pomislila nisem, da je tud taka možnost); stranski učinki? + to je tud nenaravno.
...

poseg v naravo živali? že sama udomačitev živali spada sem. povodec, življenje v stanovanju, cepljenje, načrtno vzrejanje, prodajanje mladičev itd....

zakaj agresivnost pri "ljubiteljih živali"? pomoje (med drugim) tud zarad tega, ker te že skor mora razpizdit, če pogledaš, kaj vse ljudje počnej(m)o z živalmi. .....

ja, se podpisem, zato sem pa rekla, da osebno sem proti, samo ocitno je to optimalna resitev, da lahko zivimo v kolikor toliko normalnem - in zdravem - sozitju (in razmerju).....

ja, mi smo carji, posegamo v cisto vse. kot ste rekli, 'spilamo boga'....

najbrz da res zato (taksna srditost).
sam potem se poraja vprasanje, ce so vsi zivaloljubci res zivaloljubci...
grem stavit kar ces, da je nezanemarljiv procent slednjih tud iz kakih osebnih vzgibov (recimo splosno bolj odtujen clovk, ki se ne razume dobro z ljudmi, je problematicen za odnose, se ne vklopi, potem pa "ima svoje pse"... in temu se cist preda in potem zgubi stik s stvarnostjo, se cist ufura, prevec.... in je kot konj s plasnicami, sam se ta nek cilj vidi - v tem primeru popacen z osebnimi stosi)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#71 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. april 2008, 13:33

ja, tud jaz (zgoraj). xDDx

no saj ni govora o tem, sam ker je to cist vedno prisotno v *takih* temah, se mi ne zdi nc narobe, ce se o tem kaksna beseda pade.
nenazadnje pa oznake kreten, fasist itd. se manj sodijo.
saj se pogovarjamo, a ne, imamo mnenja, zakaj bi sicer take teme (in sploh vsakrsno razpravljanje mdr. po forumih) imele/-o kaksen smisel....

zagotovo pa me ne bo nihce preprical v nic s taksnimi *argumenti*, ki morjo bit zaljivi, da sploh "delajo".
ce 'se gremo' mnenja, se pejmo to.
ce se pa sklicujes na zakon, ga navedi. in po potrebi (svoji) utemeljuj. in ciao.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#72 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 29. april 2008, 13:40

...a ta agresivnost kaj reši? ja in ne. če vidiš nekoga, kako se izživlja nad živalmi in mu speštaš fris v asfalt (pardon my brutality) ter rešiš te živali, no potem seveda je to rešitev zanje; a bo pa ta tip nehal z mučenjem? verjetno ne.
porny... pasteurizirati x:Dx x:Dx x:px

x:Dx x:Dx x:Dx

*************
jah nič pol, sm že milsila, kako se bo ta tema pogreznila v mrak pozabe, ampak ste moral prvlečt na plano :vragec: x;)x
tut prou x^x

p.s.
brez steklene kugle pred sabo, na daljavo napovedujem srdit boj, podoben bojem v sosednjih, vegetarijanskih, protikadilskih ipd.temah :ermm:
porabl bomo cele desetnije strani, napenjal bomo mišice, porabljal energijo v praznem teku, dokazovali drug drugemu, kako je oni drugi blesav, enoplastni in ozkogled,...in vse za kaj? Spremenil tak al tak ne bomo ama baš nič. Vsaj tukaj ne.

Pravzaprav je pa tudi vseeno. Važno je, kaj bomo spremenili tam zunaj (RL) oz. znotraj(v sebi), če sploh kaj :o|o:


ah qrtz, zdej me je pa Marsa prehitela xcivx
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#73 Robida

Robida
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 29. april 2008, 15:07

x:o)x Zanimivo tole............ x:o)x ko se začne špetir v kakšni od tem, ponavadi eni in isti udarijo na plano.......... x:o)x :xx!:
Drugače je pa moje mišljenje kar se te teme tiče in pa vseh ostalih:
dokler s svojimi idejami in dejanji ne omejujemo nikogar, delamo v pravi smeri :palec:

Kar se pa tiče ljudi ki imajo-imamo radi živali samo toliko:
vse kar živi, so in smo živa bitja. Vsi se prilagajamo, eni bolj eni manj, vendar v imenu živali ne more nihče govoriti ali odločati. Žal smo si pa ljudje "vzeli" to pravico in odločati hočemo o celotnem živem svetu na zemlji.
Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.
Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.
Doživljamo sedanji trenutek.
Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.
Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.
Samo danes lahko delujemo.
Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi

#74 enja

enja
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 225

Objavljeno: 29. april 2008, 16:50

Točno tako! :palec:
Razsvetli me s predlogom :8): pa ne s tem, ki ga je podala MA :o|o:


Cookie:jasno, da mora tudi psička, ki se goni, vsak dan na sprehod. Vedeti pa moraš , da tudi psičke ves čas "markirajo" svojo pot in potencialne snubce "obveščajo" o svojem gibanju in pripravljenosti na ženitev.

Mi smo stvar reševali takole: iz stanovanja direktno v avto, odpeljali nekaj kilometrov proč, opravili jutranji sprehod, zopet v avto in iz njega direktno v stanovanje.

Tisti, ki trdijo, da "dobro vzgojen " pes ob gonitvi ne more uiti nadzoru , lažejo!

#75 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 29. april 2008, 23:14

Zanimivo, žival lahko zakoljem, da si potešim potrebo po krvi, a kastracija/sterilizacija -- kakšen grozen zločin! :xx!:


Pa vprašaj sebe - bi bil raje ob jajca ali ob glavo? :inocent: x:o)x

Resno pa - ne enači pohabljanja živali in ubijanja za hrano.

Tisti, ki trdijo, da "dobro vzgojen " pes ob gonitvi ne more uiti nadzoru , lažejo!


Ma lahko ti pobegne od kjerkoli... x:o)x

Nadzoru ne more pobegnit, če ga izvajaš.
Si opisala en primer kako.
Če se pa zanašaš samo na vzgojo... xrolleyesx :o|o: x:Dx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0