Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Sistematično odpiranje čaker, prebujenje energije chi


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
61 komentarjev na to temo

#26 h3x0r

h3x0r
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 9. september 2008, 14:07

Zanimivo.

#27 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 9. september 2008, 16:24

Bah. Luka88 je spraševal, kako prebuditi energijo chi in sistematično odpreti vseh sedem čaker. Ne vem, kaj ma pucanje stanovanja veze s tem?!

Kaj bi pa lahko bilo še bolj sistematičnega? x:Dx
Temu se reče duhovna praksa na konkreten način. Bravo! Punca že ve kaj dela...
Norost je vcasih najvecja modrost…

#28 doorwoman.p

doorwoman.p
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 729

Objavljeno: 9. september 2008, 17:09

Bah. Luka88 je spraševal, kako prebuditi energijo chi in sistematično odpreti vseh sedem čaker. Ne vem, kaj ma pucanje stanovanja veze s tem?!


Lahko recimo pucaš stanovanje in uglašuješ barve svojih čaker z barvami stanovanja / predmetov.. jih vdihuješ, se obdaš z njimi itd. x:)x

#29 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 9. september 2008, 19:19

Kaj bi pa lahko bilo še bolj sistematičnega? x:Dx
Temu se reče duhovna praksa na konkreten način. Bravo! Punca že ve kaj dela...


Sistematično je, a se nanaša le/predvsem na prve tri čakre.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#30 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 9. september 2008, 23:13

Sistematično je, a se nanaša le/predvsem na prve tri čakre.

sploh ne...kaj pa veš kakšna vsa doživetja jo čakajo tam. In tudi polno ustvarjalnosti vidim tukaj,
pa čisto radost nad življenjem. Itd...
:palec:
Norost je vcasih najvecja modrost…

#31 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 9. september 2008, 23:47

Zerkalo, ti si moja sestra. Poljubček... sester ni nikoli zadosti.

Hvala. Prvič, da me ima kdo za sestro, kar ganjen sem....šmrc... x;)x
Norost je vcasih najvecja modrost…

#32 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 10. september 2008, 07:34

Ql Butl, a smem bit tvoj učenec? Zmer sem si želu met lastnega guruja; na druge, ki ga majo, pizdim sam iz ljubosumja, k ga sa nimam. Ampak zdej bo mrbit vse drugače; sam da dahneš ja ...

lalala


:eek:

A me ti zajebavaš?

xnckrivx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#33 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 10. september 2008, 16:17

:eek:

A me ti zajebavaš?

xnckrivx


Hm, zdaj si me spravil v zadrego. Sprašujem se, ali z vprašanjem misliš resno, al pa si se morda le odločil, da me vzameš za učeca in je tvoje vprašanje že del prve lekcije. Hm ... Spontanost, spontanost ...; te mi vedno zmanjka, ko mam opraviti z guruji, katere imam za velike avtoritete.

la
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#34 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 10. september 2008, 16:42

Naraven um ni ne spontan/ne nespontan. Je, kar je.

#35 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 10. september 2008, 17:07

V naravnem stanju ni um ne spontan/ne nespontan.
Je brez igranja nečesa, kar v stvari ni. Je, kar je.
Z možnostjo ozaveščanja, preobraževanja & preseganja. Osebne rasti.
[velikokrat destrukcije/samodestrukcije].

ja pajade....šele v povezavi z mentalom tvori Raz-um, in le tako ga lahko presegamo, se ozaveščamo itd...
Drugače pa je um orodje, ne more se zavedati....saj to tudi ni njegova funkcija.
Sej vem, zdele mi boš napopu ene par linkov pa dva enozložna stavka....samo to ne bo obudilo tega kozla
x;)x x:Dx ...ker strel je bil mojstrski....
Norost je vcasih najvecja modrost…

#36 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 10. september 2008, 17:09

Naraven um je preklop v stanje analogno stanju
"med izdihom in ponovnim vdihom". V stanje sproščenosti, odprtosti & budnosti [perceptivnosti].
Endomorfinsko stanje ugodja [stranski, nepomemben učinek] je možno doseči [vzpostavit, vzpostavljat] na "n - možnih načinov".

#37 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 11. september 2008, 12:30

Hm, zdaj si me spravil v zadrego. Sprašujem se, ali z vprašanjem misliš resno, al pa si se morda le odločil, da me vzameš za učeca in je tvoje vprašanje že del prve lekcije. Hm ... Spontanost, spontanost ...; te mi vedno zmanjka, ko mam opraviti z guruji, katere imam za velike avtoritete.

la


:eek:

Zdej si me pa ti spravu v resno zadrego, mislm, a se zajebavaš al si piker.

Če za kterga tko mislm, pol mislm zate in sicer, da si tazadn, ki bi spraševal vodo, a jo lahko pije, če je žejen /al pa pir, če ti voda ni všeč al pa nč, če nisi žejen/.

Sem šu prou gledat nazaj po temi, če je kej tacga in sem najdu tole:

Osnovno je, da razumeš, kdaj in zakaj se ti čakre vrtijo pravilno, ter kdaj in zakaj se ne. Glavne čakre imajo specifične psihološke oziroma duhovne funkcije, ki jih lahko v grobem razdelimo v dve skupini; v prvo skupino uvrščamo čakre (1. – 3.). ki se nanašajo predvsem na pridobivanje in obvladovanje energije, usmerjene navzven, v drugo pa čakre (4. – 7.), povezane z našo notranjo energijo. Delovanje posameznih čaker je neposredno odvisno od našega razumevanja energijske vsebine posamezne čakre, saj z razmišljanjem, čustvovanjem in delovanjem na področju, ki je v domeni posamezne čakre, neposredno vplivamo na pretok energije (UEP) in informacij (UIP) iz okolja v telo. Naš psihofizični sistem je z UEP in UIP v stalni interakciji. Bolj razvit je naš odnos do področja, ki je v domeni posamezne čakre in bolj »zdrava« so naša prepričanja in stališča, povezana z njim, širši bo spekter prejete energije in informacij. Če torej želimo biti zdravi in srečni, moramo razumeti povezavo med odzivi na zunanje dražljaje oziroma našim doživljanjem sveta in količino ter kvaliteto življenjske energije. Na današnji stopnji tehničnega razvoja in družbeni ureditvi se srečujemo z bolj zapletenimi situacijami, kot se je človek preteklosti, zato je bolj zapleten tudi pojem pravilnega odziva nanje. Kljub temu pa je osnovno »pravilo« vedno enako - odzivi, ki izhajajo iz strahu, jeze, dvoma, obremenjenosti s preteklostjo … povzročajo izgubo življenjske energije in posledično pešanje fizičnega zdravja.

Psihološka in duhovna vsebina čaker, prve skupine, katere osnovno gibalo je boj za energijo:

1.čakra: ozaveščanje in izgrajevanje občutka pripadnosti skozi družino, različne skupine, narod in nazadnje človeštvo;
2.čakra: učenje etičnega delovanja skozi izgrajevanje medsebojnih odnosov in lastnega izraza, povezanega z ustvarjalnostjo, spolnostjo, odnosom do denarja …;
3.čakra: odkrivanje in izgrajevanje individualnosti v razmerju do zunanjega sveta, samospoštovanje, odnos do lastnega telesa, razvoj intuicije, povezane s sposobnostjo preživetja;


Prva čakra se aktivira takoj ob rojstvu, ko se začnemo zavedati in sprejemati energijo staršev in domačega okolja. Druga postane aktivnejša takrat, ko začnemo navezovati stike z ljudmi, ki ne pripadajo ozkemu družinskemu okolju (odnos z drugimi otroci), tretja pa v obdobju pubertete. V ciklu čaker prve skupine gre v prvi fazi za občutek, da imajo nad nami moč vsi, v drugi in tretji, ko začnemo izgrajevati odnose z drugimi, pa se borimo za energijo tako, da se skušamo uveljaviti, prevladati, ali pa »dovolimo«, da nad nami prevladajo drugi.

Psihološka in duhovna vsebina čaker, druge skupine:

4.čakra: ozaveščanje lastnih potreb, neodvisnih od vplivov okolja, razvijanje sposobnosti odpuščanja in sočustvovanja;
5.čakra: prebujanje zavesti o tem, da smo le akter v širšem božanskem načrtu, osvobajanje od občutkov, zaradi katerih se počutimo krive, uravnotežanje misli in čustev;
6.čakra: razvoj neodvisnega uma, razvoj intuicije, povezane s sposobnostjo več dimenzijskega razumevanja sveta;
7.čakra: izgrajevanje zavestne povezave z božanskim;

Za razliko od prve skupine, obdobja polne aktivacije čaker druge skupine ni moč tako točno predvideti. Do tega pride z ozaveščanjem svojih resničnih čustvenih potreb, do česar pa pogosto privede šele splošno nezadovoljstvo z življenjem. Močna življenjska kriza je pogosto tudi iniciator zavedanja, da obstaja gibalo, ki je izven vpliva naše energije (Bog).

Čakre si po posameznih psiholoških in duhovnih vsebinah sledijo v nekem logičnem redu in v tem zaporedju bi naj potekal tudi naš razvoj skozi izzive materialnega sveta, ki mu lahko rečemo tudi duhovna pot; pojem duhovnosti torej ni ločen od izkušanja materialnih dobrin, od duhovne razvitosti pa je odvisen zdrav odnos do njih, ki pa se lahko razvije le izkustveno, saj se šele ob neposrednem srečanju z izzivi materialnega sveta srečaš z vsemi dilemami, pastmi in izzivi, ki jih ta prinaša.
Vendar pa ta razvoj ni vedno postopen. Včasih namreč skušajo ljudje težave na nekem področju in v domeni neke čakre energijsko kompenzirati s povečano aktivnostjo v stvareh, ki so v energijski domeni drugih čaker. Pogosta je npr. kompenzacija težav v odnosih z begom v pretirano delo ali duhovnost.
Kadar čakre zaradi naših napačnih ravnanj, čustvovanj, razmišljanj ne delujejo pravilno in usklajeno, se to na energijski ravni odraža z distonijami v avrični barvi, na fizični pa kot bolezen ali fizična bolečina – takrat se namreč zmanjša količina energije, potrebne za napajanje fizičnega telesa. Ker napaja vsaka čakra z energijo določeno žlezo oz. področje fizičnega telesa, obstaja neposredna povezava med določenimi „napačnimi“ živlenjskimi pristopi in boleznimi, ki so njihova posledica. To torej pomeni, da je proces ozaveščanja, v katerem opuščamo stališča, prepričanja, dejanja, ki nas oddaljujejo od energijskega vira in jih nadomeščamo s tistimi, ki nas temu viru približujejo, duhovna in biološka potreba. Energijska komunikacija pa skozi čakre poteka tudi v obratni smeri. Glede na naš odnos do življenjskih situacij, ki sodijo v domeno posamezne čakre, s specifičnimi vzorci vrtenja čaker privlačimo natančno tiste dogodke, ki nam nudijo potencialno možnost razvoja tistega spektra zavesti, ki je v nekem trenutku za razvoj »najbolj zrel«. Na ta način si sami kreiramo fizično realnost in privlačimo določen tip dogodkov. Zato v ezoteriki in filozofiji pogosto naletimo na misel, da se vse zgodi v pravem času.

Za trajen dober energijski pretok skozi čakre je treba torej počlihtati odnos do lajfa. Pri tem pa so ti lahko v pomoč tudi vaje, ki krepijo stik s samim sabo (glej zgoraj, Tantra). Enako je s kristali, a ko delaš z njimi, pozornost zavestno usmeri na posamezno čakro, drugač bo vse skup bl kurac - s pozornostjo je tudi tu ista finta; občutek stika s samim sabo. Ko si namreč s tem občutkom dobro integriran, te težje zjebejo strahovi, jeza, žalost in podobne budalaštine.

lalala


Ful dobr napisan.
Žal pa tega nisem bral prej, preden sem sam napisal svojo kracarijo. Če bi, ne bi pisal, ker si že ti vse povedal in to lepo, poglobljeno in še s povezavami. Tebe sem pa omenil v povezavi s čakrami zato, ker jih tko dobr povezuješ z vsakdanom živetja povsod, kjer jih opisuješ. :palec:

Se ti opravičujem, če je zgledal, kt da prodajam toplo vodo.

xsrcx

/mah, bluzim, ne more bit to razlog, garant/
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#38 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 11. september 2008, 13:29

:eek:

Zdej si me pa ti spravu v resno zadrego, mislm, a se zajebavaš al si piker.

Če za kterga tko mislm, pol mislm zate in sicer, da si tazadn, ki bi spraševal vodo, a jo lahko pije, če je žejen /al pa pir, če ti voda ni všeč al pa nč, če nisi žejen/.

Sem šu prou gledat nazaj po temi, če je kej tacga in sem najdu tole:



Ful dobr napisan.
Žal pa tega nisem bral prej, preden sem sam napisal svojo kracarijo. Če bi, ne bi pisal, ker si že ti vse povedal in to lepo, poglobljeno in še s povezavami. Tebe sem pa omenil v povezavi s čakrami zato, ker jih tko dobr povezuješ z vsakdanom živetja povsod, kjer jih opisuješ. :palec:

Se ti opravičujem, če je zgledal, kt da prodajam toplo vodo.

xsrcx

/mah, bluzim, ne more bit to razlog, garant/


Stari, kompliciraš. Tist post, pod katerga sem napisal, če bi bil moj guru, al neki tazga, mi je bil iskreno všeč (kot tudi sicer sila veliko tvojih postov) in to sem pač "povedal" na svoj način (rad afne guncam in opice zibam). V vsem skupaj ni bilo prav nobenega namena.

la
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#39 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 11. september 2008, 13:36

Stari, kompliciraš. Tist post, pod katerga sem napisal, če bi bil moj guru, al neki tazga, mi je bil iskreno všeč (kot tudi sicer sila veliko tvojih postov) in to sem pač "povedal" na svoj način (rad afne guncam in opice zibam). V vsem skupaj ni bilo prav nobenega namena.

la


x:o)x

Sem smotan.

K se vidva, te vabim na pivo.

xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#40 bbs

bbs
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 87

Objavljeno: 15. september 2008, 13:37

g Luka

kaj bi vi imeli od odprtih čaker ? iskreno ?

zakaj s kristali = vdor tuje energije in nasilno spreminjanje toka energije skozi telo

kristal mora biti očiščen negativnih energij, obvladaš to ?

te stvari se ne lotevaj na ta način, prenevarno

sploh ne uporabljaj kamene strele, je premočna ... lahko doživiš od bolečine do šoka

čakre = zelo vplivajo tvoje misli in dejanja. Lahko začasno bolj odpreš čakro, samo .... misli=dejanja.

#41 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 15. september 2008, 13:42

g Luka

kaj bi vi imeli od odprtih čaker ? iskreno ?

zakaj s kristali = vdor tuje energije in nasilno spreminjanje toka energije skozi telo

kristal mora biti očiščen negativnih energij, obvladaš to ?

te stvari se ne lotevaj na ta način, prenevarno

sploh ne uporabljaj kamene strele, je premočna ... lahko doživiš od bolečine do šoka

čakre = zelo vplivajo tvoje misli in dejanja. Lahko začasno bolj odpreš čakro, samo .... misli=dejanja.

se podpišem pod tole..... :palec:
Norost je vcasih najvecja modrost…

#42 Luka88

Luka88
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 15

Objavljeno: 15. september 2008, 15:56

Kristale imam pravilno očiščene...

Uporabljam tudi kameno strelo (za 7. čakro) in se mi ne zdi premočna.

Dejstvo je, da kristali dobro vplivajo na telo, čakre, um, čustva, ...

Po treh kristaloterapijah (polaganje kristalov na čakre) se dejansko bolje počutim, imam več energije - stvar deluje.

Seveda je pomembna tudi druga komponenta - pozitivno razmišljanje, dejanja, ozaveščanje, ...

#43 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 15. september 2008, 16:06

hudo.....
raste ono bitje(kristal), tisoče in tisoče let, in prav gotovo nabira znanje
ter razvija zavest, kakršnakoli oblika zavesti se razvije v tem času x;)x kaj
se ne bi tako čista struktura kot je kristal. In potem pridejo tisti insekti,ljudje,
ga polomijo, modreca starega, odnesejo njegovo telo na raznorazne konce, tu pa tam kdo še
kaj pobrusi, ter si domišljajo da znajo "delati" z njimi ko opazijo energijo ali
dve, ki jih kristal razporedi. Ti modreci včasih še kaj pomagajo nam nižje razvitim, ker so
pač bolj v stiku z vesoljem ali zakaj že, in mi potem razpredamo cele teorije
o njihovem delovanju in smo eden bolj pameten kot drug.
Malo skromnosti se ne bi bilo slabo naučiti od njih. Saj za kaj drugega niti nismo nevemkako sposobni....
Norost je vcasih najvecja modrost…

#44 Luka88

Luka88
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 15

Objavljeno: 15. september 2008, 16:55

hudo.....
raste ono bitje(kristal), tisoče in tisoče let, in prav gotovo nabira znanje
ter razvija zavest, kakršnakoli oblika zavesti se razvije v tem času x;)x kaj
se ne bi tako čista struktura kot je kristal. In potem pridejo tisti insekti,ljudje,
ga polomijo, modreca starega, odnesejo njegovo telo na raznorazne konce, tu pa tam kdo še
kaj pobrusi, ter si domišljajo da znajo "delati" z njimi ko opazijo energijo ali
dve, ki jih kristal razporedi. Ti modreci včasih še kaj pomagajo nam nižje razvitim, ker so
pač bolj v stiku z vesoljem ali zakaj že, in mi potem razpredamo cele teorije
o njihovem delovanju in smo eden bolj pameten kot drug.
Malo skromnosti se ne bi bilo slabo naučiti od njih. Saj za kaj drugega niti nismo nevemkako sposobni....


Preveč filozofiraš, moraš bit bolj prizemljen... : P

To temo je popravil/a Luka88: 15. september 2008, 16:56


#45 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 15. september 2008, 17:38

Preveč filozofiraš, moraš bit bolj prizemljen... : P

haha kul x:Dx :palec: faca si....
Norost je vcasih najvecja modrost…

#46 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 8. april 2009, 18:51

sam tole je res mal.. smešno ratal..
ok, jaz bi tud dons mal čakre odpirala (btw, tko smo mi poimenoval uno palco, s katero se špage iz vode ven lovi na barki)
sam ne da se mi vsest in mal razmislit o tem.. kaj sploh hočem s tem.. še manj se mi da kako knjigo odpret in kaj prebrat.. še najmanj se mi pa da delat tole odpiranje čaker naslednjih 10 let, ja halo, kje mam pa čas.. jaz bi to zdajle, tukaj, takoj..
najboljš, da grem na forum vprašat, zihr kdo ve za kako instant verzijo kamenčov, čajev in barvastih mehurčkov, ki mi bodo v šusu odprli vse čakre in bom pol razsvetljena in vse mi bo jasno in bom mirna in dobra in vsi se bomo mel radi...


Komplicirano. Si morda razmišljala o kombinaciji medenega šnopca in piva?



mal sm vrstn red obrnu, tko da ma rep pa glawo. x^x
uglaunm aliana... resn razmisl o naswetu strokounaka-2. citat :palec:
ene 10 let ti bo mogoč znesl x:px pa tut če ne... pestro pa zanimiw pa bo x:px
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#47 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 9. april 2009, 12:29

... še najmanj se mi pa da delat tole odpiranje čaker naslednjih 10 let, ja halo, kje mam pa čas.. jaz bi to zdajle, tukaj, takoj...

Real "Kundalini/"chakra" prakse so v bistvu "napredne" prakse,
ki "zahtevajo" določene "predizkušnje", da ni kakih "komplikacij".
Informativno;
Možen je tut "pospešek", kdor ga "uspe dojet":
http://tinyurl.com/cxfhqs
... ni za nepripravljenega začetnika;
http://tinyurl.com/dmy678
Metod = "n - število", ene par jih je navedenih tlele:
http://hr.anandamarg...wtopic.php?t=83

Poleg možne osnove
Objava #6
http://www.lunin.net...mp;p=1055494266
Katera sama zase skozi čas vodi do uvida/uvidov vase ...
Brez mentalnega "obremenjevanja s chakrami".

#48 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 16. april 2009, 07:17

xhypnox





xwizardx






xrosex





xyesx







xsuperx







x;)x





xegox


s katero mate največ opravka ,izkušenj?


vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#49 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 16. april 2009, 07:28

-) :
http://www.living-yoga.de/mandala.gif
http://www.psy.ritsu...ka/PSpiral2.gif
http://www.timbouche.../01/mandala.gif

#50 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 16. april 2009, 07:47

ta zadnji link ma intenzivne barve,prehitro se obrača,me naredi nervozno x:o)x

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0