Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Transmisijska meditacija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
79 komentarjev na to temo

#26 bbs

bbs
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 87

Objavljeno: 6. oktober 2008, 11:31

ne gre se za prakse

določene stvari so dane, sam jim pravim lastnosti

ena od mojih lastnosti je da lahko pomagam ljudem, ki so prakticirali meditacije na neprimeren način, pa so malo odleteli iz telesa ali pa se je kaj na njih prilepilo

na tem forumu sodelujem da vsaj malo usmerim ljudi v pravo smer, če jim je to seveda dano. Ljudje si mislijo gremo se malo meditacije potem pa hopsasa ... letajo ....

ali pa gremo se malo s kameno strelo igrati, pa hopsasa ...

pa gremo klicati duhove pa hopsasa, ko se na njih kaj prilepi ...


itd

#27 Luka88

Luka88
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 15

Objavljeno: 7. oktober 2008, 13:03

Zanimivo :) Letajo v kakšnem smislu ?

To temo je popravil/a Luka88: 7. oktober 2008, 13:06


#28 bbs

bbs
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 87

Objavljeno: 13. oktober 2008, 10:09

ali duh se loči od telesa

ali pa se aura izmaliči

#29 TUATARA

TUATARA
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 15. oktober 2008, 18:42

hej Dayo

hvala za pomislek, vendar imam dovolj počasi da pomagam amaterjem ki se igrajo z duhovnostjo.


Pozdravljen bbs x:)x
tole mi pa diši na duhovni napuh. x:)x Kaj ti misliš?

Vprašanje: Katera je najboljša tehnika meditacije?

Objavljena slika Mati Meera: "Obstaja tako veliko tehnik. Na splošno zmedejo ljudi. Zelo pogosto pri človeku povečujejo duhovni napuh, namesto da bi ga učile. Ošaben človek pa je daleč od Boga. Biti morate zelo previdni. Najboljši način je, da se v vsem spominjate Božanskega in da vse ponudite Božanskemu."

Citat - Odgovori Matere Meere.


Lepo bodi xsrcx

To temo je popravil/a TUATARA: 15. oktober 2008, 18:46

Zahvaljujem se za miren, harmonični um. Zahvaljujem se za dušni mir. Zahvaljujem se za zdravje. Zahvaljujem se za ljubezen.

#30 bbs

bbs
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 87

Objavljeno: 24. oktober 2008, 11:40

pozdravljen (a?) Tatara

oprosti sem te šele zdaj videl.

Glej, govorim o svojih izkušnjah.

duhovni napuh je avtogol. Nima smisla ...

sicer pa, ..., prijeten dan!

Lp
B

#31 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 30. oktober 2009, 08:00

Zdaj,ko sem malo povedal o mojstrih pač ne morem mimo te teme. Tantra je dala zelo dobre linke kjer piše kaj je to transmisijska meditacija. Jaz bom pa razložil par stvari,ki vidim da niso čist jasne.

Ta meditacija ti ne more skurit nadijev ,meridianov ipd. ker je pod nadzorom mojstrov in oni točno vejo koliko lahko preneseš in toliko energije pač dobiš.

Ta meditacija je zelo koristna za tiste ki niso prizemljeni,ker te dobesedno pripopa na zemljo.Energije grejo od višjih čaker navzdol,vse do korenske,zato se kakšnemu človečku lahko zgodi da sploh ne more vstat med meditacijo,ker ga neka sila vleče dol. Problem pa se lahko pojavi kasneje,če človeček določenih stvari noče poštimat tudi v fizičnem življenju. Naprimer kakšen duhovnjak,ki bi samo meditiral in pel mantre,obenem pa živi od socialne podpore. Energije ga bodo pač prisilile,da si bo poiskal službo ali pa bo postal živčen in ga bo začela transmisija odbijat.In tak človeček bo nehal hodit.

BBS omenja da se med skupinskimi meditacijami biopolje odpre........To je res,ampak človek ima auro,ki preprečuje vdor škodljivih energij,razen če človeček nima programa v sebi in jim da dovoljenje. Sicer pa energije lahko vderejo prav zaradi strahu pred tem. To pa se ponavadi dogaja če je pozornost v tretji čakri,če je pa na nivoju srca pa ne.Vsak ki malo pozna mantre in osnove,ve da se z mantrami lahko prikliče kakšne angele ali pa višje sile. Transmisija ima veliko invokacijo,ki deluje kot mantra. Lahko pa se zgodi da je med skupinico kakšen človeček,ki ima medijske sposobnosti in hoče pač komunicirat z raznimi bitji. In tak človeček bo trdil da je dobil sporočila od mojstrov in podobne neumnosti. Med meditacijo se ne dobiva nobenih sporočil,tak človek pa se je odprl astralu. Mojstri mu pač dovolijo vstop do astrala-svobodna volja-ampak tiste astralne sile dajo kot v neko vrsto karantene.Kot računalnik in virusi.

Ponavadi pa je na začetku meditacije sproščanje in sporočilo,ki pa traja vse skupaj 10.min. Govorim za LJ skupino. Nekje drugje v SLO pa imajo samo invokacijo in že meditirajo. Tukaj je pomembno kakšni člani so v skupini. Stari mački pač ne rabijo določenih priprav. Če koga to moti se mora pač naučiti strpnosti in se prilagajat večini.

Še na kratko o vsem skupaj. Na transmisijo hodijo ljudje različnih ver in prepričanj s skupnim ciljem---služenje človeštvu. Vsi tapravi guruji dajejo na prvo mesto služenje,šele nato meditacija,mantre,itd. Kajti z vsemi tehnikami,mantrami,ipd. lahko prehodiš samo polovico poti.Ostalo polovico pa lahko prehodiš samo s služenjem in odpiranjem srca.Vrata so odprta za vse.Obstaja pa selekcija s strani višjih energij. Ali boš odprl srce in ostal,ker te bo to pritegnilo. Ali pa ga boš imel še naprej zaprtega in te bo začel to odbijat. Energijske vzpodbude so pač premočne. Ljudje pa ponavadi pridejo na meditacijo s kakšnimi skritimi motivi,računicami ipd. Ali odpreš srce ali pa adijo,druge možnosti ni. In taki ljudje pridejo samo parkrat potem jih pa ni več.
Ta meditacija stvari pospeši 10x-100x hitreje kot ostale meditacije,zato pač ne pritegne vsakega. Pritegne tistega,ki res hoče kaj narediti zase in to po malo hitrejšem tempu ali pa takem kot sam želi. Če se pri drugih meditacijah hodi peš,z avtom,vlakom,se gre tukaj s turbo jet reaktivcem-malo metaforike.

Mislim,da sem zaenkrat povedal dovolj. xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#32 Peter78

Peter78
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 8. december 2009, 13:39

To je noro to, da vsem laahk pošljem energijo super je. ČE pošiljam več kot pol ure mi je pa že tečno in kar zaspim ali je to normalno?
Kje pa se izvaja v Ljubljani skupinska bi še jaz prišo, če lahk.
Hvala Peter

#33 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 8. december 2009, 17:32

To je noro to, da vsem laahk pošljem energijo super je. ČE pošiljam več kot pol ure mi je pa že tečno in kar zaspim ali je to normalno?
Kje pa se izvaja v Ljubljani skupinska bi še jaz prišo, če lahk.
Hvala Peter

Vse bistvene linke je že tantra podala, pa si malo preber. Tam so vse glavne informacije. xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#34 Peter78

Peter78
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 11. december 2009, 16:23

Vse bistvene linke je že tantra podala, pa si malo preber. Tam so vse glavne informacije. xDDx


Hvala

#35 DON KARLOS

DON KARLOS
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 610

Objavljeno: 15. december 2009, 11:23

Transmisijska meditacija ni nič drugega kot iznajdba sleparčka Benjamina Crema. BC pač že leta in leta naklada o nekemu maitreji in podobne neumnosti, zgodi se pa nič. Dokaze za obstoj Maitreje BC najde v utrinkih, mevrici.


#36 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 16. december 2009, 06:22

Hm, tole je precej splosno receno ane.
Sicer se strinjam, samo je potrebno do tega pridet sploh! Se znat prepustit, sprostit itn. To je pa tezji del pomoje.

Ta meditacija je zelo koristna za tiste ki niso prizemljeni,ker te dobesedno pripopa na zemljo.


A dej, a si proti ze iz inata vsemu kar disi po ezoteriki, duhovosti in ne vsebuje logicne obrazlozitve, al mas kaksne konkretne izkusnje in argumente?

Transmisijska meditacija ni nič drugega kot iznajdba sleparčka Benjamina Crema. BC pač že leta in leta naklada o nekemu maitreji in podobne neumnosti, zgodi se pa nič. Dokaze za obstoj Maitreje BC najde v utrinkih, mevrici.



#37 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 16. december 2009, 14:48

Hm, tole je precej splosno receno ane.
Sicer se strinjam, samo je potrebno do tega pridet sploh! Se znat prepustit, sprostit itn. To je pa tezji del pomoje.

To sem pa res povedal v skrajšani verziji,ampak bistvo je pa zajet. Sicer se moraš pa pri vsaki meditaciji ali tehniki sproščanja sprostit in prepustit zadevcam drugače ni velikega učinka. Največji problem je pa držanje pozornosti v točki med obrvmi. To ne velja samo samo za to meditacijo,ampak tudi za druge ki dajejo poudarek na to točko. Takrat pa um dela sto na uro in misli na vse mogoče neumnosti samo da ni pri miru. Zato pa primerjajo um z opico, ki nonstop skače sem in tja. xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#38 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 16. december 2009, 15:02

Transmisijska meditacija ni nič drugega kot iznajdba sleparčka Benjamina Crema. BC pač že leta in leta naklada o nekemu maitreji in podobne neumnosti, zgodi se pa nič. Dokaze za obstoj Maitreje BC najde v utrinkih, mevrici.

To meditacijo so iznašli že drugi "sleparčki" pred Benjaminom Cremom. On je samo eden izmed izpostavljenih oseb v zadnjem času, ki te "trike" razlaga tudi javno drugim človečkom. Še dobro da obstajajo taki "sleparčki" da pokažejo par "trikov", ki se jih človečki lahko naučijo. S tem si pa olepšajo in izboljšajo življenje. xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#39 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 16. december 2009, 15:20

aha, strinjam, da se je dobro sprostit. zal pa sem imel izkusnjo ko mi je ucitelj govoril da naj kar sedim in se trudim se naprej :xx!: mene pa metal naokoli fizicno. pa ne da so imeli slabe namene, samo malo jim je "zmanjkalo" kako postopat v takem primeru.

drzanje pozornosti, hm, verjetno kakor komu. ce gledam neko konstantno delo za racunalnikom, mi je nakak precej podobno drzanju pozornosti v adjni pravzaprav.
razlika je, da je um pred PC-jem naceloma usmerjen, pri meditaciji pa niti ne, oziroma se ga drzi na adjni nekak. nivo pa je lahko podoen, oziroma odvisno tudi kako smo pred racunalnikom ane x:Dx

se mi zdi pa lahko problem, da se to pozornost na adjno drzi "premocno" ali bolje "pretrdo"! kot bi se obesil gor, kar lahko morda spet vodi v nesproscenost, tezkost, utrujenost itn; kar sploh ni namen ali pa je celo obratno od zeljenega.

kar sem spoznal jaz je, da je vsaj meni zelo pomembna naravnanost pred samo meditacijo! in mislim, da tega zal nekateri voditelji meditacij v praksi premalo razumejo. V praksi bi to izgledalo nekak tako, da ko pride do meditacije je clovek dovolj mehak, da v meditacijo pade brez vecjega problema, ne pa da je v krcu in zaradi truda da bi pocel kot se rece, postane se bolj zakrcen. Kar po mojih izkusnjah precej skodi zdravju, saj je tako kot bi namerno poglabljal stresno stanje.

no, tudi take so moje izkusnja, ki so mogoce malo posebne ali pa tud ne, glede na ucinkovitost pri drugih v skupini kjer sem bil.
Kar ne pomeni da isem imel tudi dobrih izkusenj, ko sem bil sproscen in meditiral "normalno".

mislim pa celo to, da ce je res, da obstajata dva tipa ljudi (ceprav je to res zelo splosno receno), torej taksni ki se bolj obracajo navzgor, torej iz fizicnega proti abstraktnemu, in taki ki se obracajo bolj iz abstraktnega proti fizicnemu, je morda to lahko tudi ovira pri meditaciji ali nekem skupnem delovanju, ki je omejen z nekimi okvirji ki zahtevajo skupen nacin bivanja. recimo primerno za en nacin, med tem pa za drugi nacin stresno.
Vsaj po mojih izkusanjah. Al pa nimam pojasnil oz. razumevanje tega dobro razjasnjeno.


To sem pa res povedal v skrajšani verziji,ampak bistvo je pa zajet. Sicer se moraš pa pri vsaki meditaciji ali tehniki sproščanja sprostit in prepustit zadevcam drugače ni velikega učinka. Največji problem je pa držanje pozornosti v točki med obrvmi. To ne velja samo samo za to meditacijo,ampak tudi za druge ki dajejo poudarek na to točko. Takrat pa um dela sto na uro in misli na vse mogoče neumnosti samo da ni pri miru. Zato pa primerjajo um z opico, ki nonstop skače sem in tja. xDDx



#40 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 16. december 2009, 15:28

da :palec:
pa ne samo to; glede na mozne celo precej agresivne odzive ljudi, se "dobro" ta te negativne energije so usmerjene tja, kjer ne naredijo toliko skode ki bi lahko morda sicer.

To meditacijo so iznašli že drugi "sleparčki" pred Benjaminom Cremom. On je samo eden izmed izpostavljenih oseb v zadnjem času, ki te "trike" razlaga tudi javno drugim človečkom. Še dobro da obstajajo taki "sleparčki" da pokažejo par "trikov", ki se jih človečki lahko naučijo. S tem si pa olepšajo in izboljšajo življenje. xDDx



#41 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 16. december 2009, 15:30

se mi zdi pa lahko problem, da se to pozornost na adjno drzi "premocno" ali bolje "pretrdo"! kot bi se obesil gor, kar lahko morda spet vodi v nesproscenost, tezkost, utrujenost itn; kar sploh ni namen ali pa je celo obratno od zeljenega.

No, to je eden izmed primerov, ko te lahko tud trans. meditacija odzemlji, sploh če maš še kake druge mal porušene energetske dinamike v seb.

#42 DON KARLOS

DON KARLOS
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 610

Objavljeno: 16. december 2009, 16:13

Ker je Benjamin Crame rekel da je Hitler simbol duhovnosti, upam da TM ne meditira na njega. Sicer pa da je BC sleparček se bo pokazalo kmalu, saj trdi da bo Maitreja kmalu tukaj. Vsak čas, če ne že danes. Sicer da to ponavlja že 30 let sploh ni važno.

Pa bomo že kmalu videli, kdo ima prav. Jaz ali BC. In če imam jaz prav in stojim za svojo besedo, bo meditacija po zaslugi BC in podobnih postala zaščitni znak dvornih norcev.

Lp


#43 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 16. december 2009, 16:22

aha, strinjam, da se je dobro sprostit. zal pa sem imel izkusnjo ko mi je ucitelj govoril da naj kar sedim in se trudim se naprej :xx!: mene pa metal naokoli fizicno. pa ne da so imeli slabe namene, samo malo jim je "zmanjkalo" kako postopat v takem primeru.

drzanje pozornosti, hm, verjetno kakor komu. ce gledam neko konstantno delo za racunalnikom, mi je nakak precej podobno drzanju pozornosti v adjni pravzaprav.
razlika je, da je um pred PC-jem naceloma usmerjen, pri meditaciji pa niti ne, oziroma se ga drzi na adjni nekak. nivo pa je lahko podoen, oziroma odvisno tudi kako smo pred racunalnikom ane x:Dx

se mi zdi pa lahko problem, da se to pozornost na adjno drzi "premocno" ali bolje "pretrdo"! kot bi se obesil gor, kar lahko morda spet vodi v nesproscenost, tezkost, utrujenost itn; kar sploh ni namen ali pa je celo obratno od zeljenega.

kar sem spoznal jaz je, da je vsaj meni zelo pomembna naravnanost pred samo meditacijo! in mislim, da tega zal nekateri voditelji meditacij v praksi premalo razumejo. V praksi bi to izgledalo nekak tako, da ko pride do meditacije je clovek dovolj mehak, da v meditacijo pade brez vecjega problema, ne pa da je v krcu in zaradi truda da bi pocel kot se rece, postane se bolj zakrcen. Kar po mojih izkusnjah precej skodi zdravju, saj je tako kot bi namerno poglabljal stresno stanje.

no, tudi take so moje izkusnja, ki so mogoce malo posebne ali pa tud ne, glede na ucinkovitost pri drugih v skupini kjer sem bil.
Kar ne pomeni da isem imel tudi dobrih izkusenj, ko sem bil sproscen in meditiral "normalno".

mislim pa celo to, da ce je res, da obstajata dva tipa ljudi (ceprav je to res zelo splosno receno), torej taksni ki se bolj obracajo navzgor, torej iz fizicnega proti abstraktnemu, in taki ki se obracajo bolj iz abstraktnega proti fizicnemu, je morda to lahko tudi ovira pri meditaciji ali nekem skupnem delovanju, ki je omejen z nekimi okvirji ki zahtevajo skupen nacin bivanja. recimo primerno za en nacin, med tem pa za drugi nacin stresno.
Vsaj po mojih izkusanjah. Al pa nimam pojasnil oz. razumevanje tega dobro razjasnjeno.

Pozornost ne pomeni da v tisto področje usmerimo oči ali kaj podobnega. Ponavadi glih zaradi prevelike osredotočenosti oči in napetosti pride do živčnosti. Jaz sem rabil kar nekaj časa,da sem skapiral kaj je mišljeno pod "pozornost". To je samo zavedanje tiste točke, brez naprezanja, lepo lagano. Ko pa res padeš noter pa vidiš samo svetlobo in paf. In ko se zaveš je ena ura mimo. To izkušnjo imajo tisti ki so malo bolj v tem. To je stanje brez misli. Mislim da budisti pravijo temu svetloba uma ali pa nekaj podobnega.Drugače je pa vse odvisno kje je polarizacija-na astralu ali mentalu. Če imaš na astralu ti bo sigurno um skakal kot opica, medtem ko na mentalu pa že malo sedi in počiva.

Tudi če obstajata dva tipa ljudi to ni problem, ker morajo itak uskladit oba pola. Drugače samo slepijo samega sebe. Na začetku ima pa itak vsak svoja pričakovanja, skrite motive itd. Ampak če redno hodiš potem energija duše te stvari čedalje bolj uničuje in tako se začne izražat tista taprava narava. Takemu človečku pa ni problem delovat gor ali dol. xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#44 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 16. december 2009, 16:31

No, to je eden izmed primerov, ko te lahko tud trans. meditacija odzemlji, sploh če maš še kake druge mal porušene energetske dinamike v seb.

Koliko ti sploh veš o čakrah? xrolleyesx

Če imaš večji del porušen v sebi in ti vse dela po svoje, ti pozornost v ajni vse to uravnava. Skratka s pozornostjo v ajni se ti vse uravna in začne delat tako kot je treba. Zato pa vse dobre meditacije priporočajo držanje pozornosti v to točko in po možnosti še kakšno mantro. To je usmerjevalni center za energije.

Sicer pa tudi joga poudarja to točko in uči da se vse poti končajo tam (ida, pingala, meridiani). In šele tam lahko vstopiš v višje svetove,... xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#45 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 16. december 2009, 17:32

da.
sej, pravim, da trdota ni glih primerna.
kaj pomeni "kje je polarizacija"? splosno stanje, nivo zavesti?
Verjetn res.

Pozornost ne pomeni da v tisto področje usmerimo oči ali kaj podobnega. Ponavadi glih zaradi prevelike osredotočenosti oči in napetosti pride do živčnosti. Jaz sem rabil kar nekaj časa,da sem skapiral kaj je mišljeno pod "pozornost". To je samo zavedanje tiste točke, brez naprezanja, lepo lagano. Ko pa res padeš noter pa vidiš samo svetlobo in paf. In ko se zaveš je ena ura mimo. To izkušnjo imajo tisti ki so malo bolj v tem. To je stanje brez misli. Mislim da budisti pravijo temu svetloba uma ali pa nekaj podobnega.Drugače je pa vse odvisno kje je polarizacija-na astralu ali mentalu. Če imaš na astralu ti bo sigurno um skakal kot opica, medtem ko na mentalu pa že malo sedi in počiva.

Tudi če obstajata dva tipa ljudi to ni problem, ker morajo itak uskladit oba pola. Drugače samo slepijo samega sebe. Na začetku ima pa itak vsak svoja pričakovanja, skrite motive itd. Ampak če redno hodiš potem energija duše te stvari čedalje bolj uničuje in tako se začne izražat tista taprava narava. Takemu človečku pa ni problem delovat gor ali dol. xDDx


zvenis precej podobno kot ucitelji meditacije. ne recem da nimas prav, a v praksi ni glih vedno tako pomoje.
ce je clovek v stresu in ga prisilno umirjanje ali namen po sprostitvi pretirano blokira, je to slabse kot bi sploh sel sedet in meditirat. neglede na to, ali adjna uravnava cakre ali ne.

recio meni osebo je bil kdaj ze ta obcutek pozornosti v adjno odvec, ali me je celo spravljal v stres, nekako odzemljeval.
ze sama pozornost v adjno je zame pravzaprav odzemljevanje oziroma odmikanje od biti tukaj.

zato mislim, da je predpriprava, pripravjenost osebe, nivo stanja zavesti nekak predpotreben.
zdej, mogoce se tudi motim, al pa pac ne velja za vse enako. morda.

Koliko ti sploh veš o čakrah? xrolleyesx

Če imaš večji del porušen v sebi in ti vse dela po svoje, ti pozornost v ajni vse to uravnava. Skratka s pozornostjo v ajni se ti vse uravna in začne delat tako kot je treba. Zato pa vse dobre meditacije priporočajo držanje pozornosti v to točko in po možnosti še kakšno mantro. To je usmerjevalni center za energije.

Sicer pa tudi joga poudarja to točko in uči da se vse poti končajo tam (ida, pingala, meridiani). In šele tam lahko vstopiš v višje svetove,... xDDx


ma sej ni vazno tolko kdo ima prav. temvec kaj bo kdo iz cesarkoli doumel ane.

Ker je Benjamin Crame rekel da je Hitler simbol duhovnosti, upam da TM ne meditira na njega. Sicer pa da je BC sleparček se bo pokazalo kmalu, saj trdi da bo Maitreja kmalu tukaj. Vsak čas, če ne že danes. Sicer da to ponavlja že 30 let sploh ni važno.

Pa bomo že kmalu videli, kdo ima prav. Jaz ali BC. In če imam jaz prav in stojim za svojo besedo, bo meditacija po zaslugi BC in podobnih postala zaščitni znak dvornih norcev.

Lp



#46 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 16. december 2009, 17:51

da.
sej, pravim, da trdota ni glih primerna.
kaj pomeni "kje je polarizacija"? splosno stanje, nivo zavesti?
Verjetn res.

zvenis precej podobno kot ucitelji meditacije. ne recem da nimas prav, a v praksi ni glih vedno tako pomoje.
ce je clovek v stresu in ga prisilno umirjanje ali namen po sprostitvi pretirano blokira, je to slabse kot bi sploh sel sedet in meditirat. neglede na to, ali adjna uravnava cakre ali ne.

recio meni osebo je bil kdaj ze ta obcutek pozornosti v adjno odvec, ali me je celo spravljal v stres, nekako odzemljeval.
ze sama pozornost v adjno je zame pravzaprav odzemljevanje oziroma odmikanje od biti tukaj.

Polarizacija ima res veze z zavestjo. Nisem pa noben učitelj, čeprav mi nekateri pravijo da bi lahko bil. Se pač učim iz napak drugih in malo prilagodim zadeve ter probam.

Predpostavljam pa da veš kaj pomeni beseda "meditacija". To ni samo sedenje, to je bolj stanje duha. Obstajajo različne vrste meditacij. Kakšno boš pa izvedel je pa odvisno od trenutnega stanja, počutja itd. Budisti imajo meditacijo v hoji, Krišnovci prepevajo bhajane in pojejo mahamantro,...Te dve sta sigurno proti stresu. Glasba, zvok, pesmica,...najboljše zdravilo proti stresu. Če pa to ne pomaga pa zalegnit za eno urco, cd z mantami v hi-fi in zadevca rešena. Skratka najbolje da poznaš par različnih meditacij z isto osnovo potem pa izvajaš tisto ki ti bolj paše. Če ti pa nobena ni všeč pa iz vseh skombiniraš novo. Skratka vsak človeček ima svoje fore in mora sam poštudirat kaj njemu ugaja. Govorim o detajlih, osnove so itak večinoma podobne. xDDx

Še o ajni- ta prikliče moč duše- isto kot srčna čakra (ajna pa srčna sta povezani med sabo) in če se energija ne porabi za služenje in korist drugih lahko vodi do živčnosti in psiholoških problemov. S tem ima pa itak vsak probleme ki se ukvarja z meditacijo. Skratka energijo ne uporabljajo pravilno in jo zadržujejo za sebe. So kot jezero v kateri voda ne teče in nazadnje se usmradi. Če pa voda teče dalje, potem priteče nova,bolj kvalitetna in pitna. Malo metafore, upam da razumeš point. "Več ko daš,več dobiš" xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#47 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 16. december 2009, 21:19

ma sej ni vazno tolko kdo ima prav. temvec kaj bo kdo iz cesarkoli doumel ane.

Jah, brezo govori iz knjig, jst pa iz izkušnje. Sem včasih lahko meditiru po ure skupi na ajno brez problema (tud transmisijo kr en čas fural), ko so se mi pojavle določene pizdarije v trebuhu (povezane z 2. & 3. čakro), pa energija ni bla tam več pretočna, ampak je preveč šibala gor v glavo; in od takrat če se samo za 5 min. skoncentriram na ajno (pa tud če dokaj mehko), mi bo butnil vso energijo v glavo, kar mi povzroči tenzije v glavi in tud odzemljenost. In pol rabm ene par ur, da se zbalansiram. Nimam pa (ponavad) tega problema, če npr. delam vipasano, se pravi pozornost na dihu.

#48 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 16. december 2009, 23:14

Jah, brezo govori iz knjig, jst pa iz izkušnje. Sem včasih lahko meditiru po ure skupi na ajno brez problema (tud transmisijo kr en čas fural), ko so se mi pojavle določene pizdarije v trebuhu (povezane z 2. & 3. čakro), pa energija ni bla tam več pretočna, ampak je preveč šibala gor v glavo; in od takrat če se samo za 5 min. skoncentriram na ajno (pa tud če dokaj mehko), mi bo butnil vso energijo v glavo, kar mi povzroči tenzije v glavi in tud odzemljenost. In pol rabm ene par ur, da se zbalansiram. Nimam pa (ponavad) tega problema, če npr. delam vipasano, se pravi pozornost na dihu.

Tukaj si pa pri meni totalno falil mimo. x:Dx Jaz sploh ne vem preveč kaj piše po bukvicah. Večinoma si zapomnim samo tisto kar sem izkusil.Ko sem jaz imel probleme s črnimi duhci in so mi totalno razcefral tretjo čakro in kradel energijo iz določenih organov, mi je transmisija full pomagala da sem se popravil. Detajle bi spustil, ker je bilo v zvezi s preteklo karmo. V bistvu so me med transmisijo zaflikal in popravil. Pred tem sem bil tudi zelo neprizemljen, potem so se pa zadeve začele urejat tudi tukaj. Šele kasneje sem zvedel iz ezoterične astrološke analize,da v bistvu Zemlje sploh nimam na karti. Tako da imam jaz sigurno večje preddispozicije da me odpihne, ampak jaz sem še zmeraj prizemljen in to čedalje bolj.

Meditirat v ajni še ne pomeni imeti pozornost vedno tam. Če poznaš to meditacijo potem si tudi prebral podatek da je evropsko povprečje 5.minut pozornosti v ajni v 1.uri. Skratka povprečen evropejec prevaja energije samo 5.min/h vse ostalo je bluzenje uma. Japonsko povprečje je pa 15.min/h. Ampak oni so itak navajen meditirat,poznajo zen metode in ostalo. Obstajajo pa tudi ljudje ki naj ne bi transmitiral več kot eno uro na teden,ampak teh je bolj malo. Tako da to ni vzrok za tvoje probleme.

Prej bi se vprašal s kakšnimi motivi in pričakovanji si začel hodit na to meditacijo in kako imaš zadeve poštimane v življenju. In seveda s kakšnimi energetskimi zadevami si se poleg tega še ukvarjal. Vsaka čakra predstavlja pač določene vidike in področja v življenju. Mogoče ne veš ampak določene vaje iz hatha joge in določeno dihanje je full povezan s 3. čakro. V Atlantidi so s takimi zadevami pridobival siddhije. Kako so jih pa uporabljal je pa drugo vprašanje.

Za sebe lahko rečem, da je bilo služenje na zadnjem mestu na prvem mestu pa psihičke moči in zdravje. Ko sem se pa začel soočati z napakami iz preteklih življenj in ko sem ugotovil da sem določene moči že zlorabljal v preteklosti so se stvari obrnile. Karmo je pač treba odplačat ovako ili onako. In manj ko je karme lepše in bolj veselo postaja življenje. xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#49 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 17. december 2009, 10:25

Ja, fajn si napisal glede meditacije. :palec:
kaj pa pomeni "stanje duha"?

ja res, sluzenje... :o|o: x:o)x

Predpostavljam pa da veš kaj pomeni beseda "meditacija". To ni samo sedenje, to je bolj stanje duha. Obstajajo različne vrste meditacij. Kakšno boš pa izvedel je pa odvisno od trenutnega stanja, počutja itd. Budisti imajo meditacijo v hoji, Krišnovci prepevajo bhajane in pojejo mahamantro,...Te dve sta sigurno proti stresu. Glasba, zvok, pesmica,...najboljše zdravilo proti stresu. Če pa to ne pomaga pa zalegnit za eno urco, cd z mantami v hi-fi in zadevca rešena. Skratka najbolje da poznaš par različnih meditacij z isto osnovo potem pa izvajaš tisto ki ti bolj paše. Če ti pa nobena ni všeč pa iz vseh skombiniraš novo. Skratka vsak človeček ima svoje fore in mora sam poštudirat kaj njemu ugaja. Govorim o detajlih, osnove so itak večinoma podobne. xDDx

Še o ajni- ta prikliče moč duše- isto kot srčna čakra (ajna pa srčna sta povezani med sabo) in če se energija ne porabi za služenje in korist drugih lahko vodi do živčnosti in psiholoških problemov. S tem ima pa itak vsak probleme ki se ukvarja z meditacijo. Skratka energijo ne uporabljajo pravilno in jo zadržujejo za sebe. So kot jezero v kateri voda ne teče in nazadnje se usmradi. Če pa voda teče dalje, potem priteče nova,bolj kvalitetna in pitna. Malo metafore, upam da razumeš point. "Več ko daš,več dobiš" xDDx



#50 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 17. december 2009, 15:11

Ja, fajn si napisal glede meditacije. :palec:
kaj pa pomeni "stanje duha"?

ja res, sluzenje... :o|o: x:o)x


Malo čudno se sliši "stanje duha". S tem sem mislil koliko si v nekem trenutku v stiku s svojo resnično notranjostjo oziroma notranjim Jazom. Skratka koliko si v stiku s svojo dušo in še dalje v stiku z monado ali Bogecom. Pa saj si bral te strani o Share-u in si sigurno naletel na ta slovarček.

Slovar ezoteričnih izrazov xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0