Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Sveti maya horoskop


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
57 komentarjev na to temo

#26 Aniratak

Aniratak
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 18

Objavljeno: 2. december 2008, 21:51

Hej mavrična popotnica,

Maji uporabljajo približno 28 različnih jezikov, kot tudi so ta koledar, horoskop oziroma matriko uporabljali Azteki, Cherokee in mnogi drugi, zato se tudi imena razlikujejo. Najbolje je, da si zapomniš, katero po vrsti je tvoje rojstno znamenje in tako boš, vedno vedela kdo si ... recimo klasično Maya ime za prvo znamenje je IMIX, po Maya Dream SPell je Red Dragon, po Azteško je Cipactli po Cherokee je Dak'si ... Tijax sem že nekje zasledila, sam ne vem kje ... sem malo pogledala pri Aztekih pa ga ne najdem ... drugače pa vse, kar govorimo tukaj ni komercialna preobleka, temveč cela prava znanost ... kot tudi to, da so Maya uporabljali približno 22 različnih koledarjev ali horoskopov, kakor se vzame ;) skratka, še malo brskaj naprej, pa boš sigurno našla, če pa jaz najdem, te pa tukajle z veseljem obvestim ...

vse lepo,

Maginja Blinkita


:palec: Res sem mal premal pozorno poslušala vodiča, ko je govoril o koledarjih :inocent: x:o)x . Do zdj sm mislila, da sta obstajala le dva... xrolleyesx Ko tkole vedno bolj spoznavam majevsko kulturo, jo res začenjam občudovat, priznam, da sm jo prej podcenjevala :sori: .

Na kakšen princip pa pravzaprav deluje njihov horoskop, ali je podobno kot pri zahodnem? Jz imam namreč popolno zaupanje v zahodno astrologijo, pa me zanima če se ti dve vrsti interpretacije človekove osebnosti izključujeta??

Čisto tako, iz gole radovednosti x:)x x?x

Hvala, LP :flowers:

#27 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 2. december 2008, 23:02

jaz bi pa izračun horoskopa, plis. galaktičnega znam sama izračunat, zemeljski mi je pa španska vas.

hvala. x:)x

#28 Maginja Blinkita

Maginja Blinkita
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 3. december 2008, 00:11

:palec: Res sem mal premal pozorno poslušala vodiča, ko je govoril o koledarjih :inocent: x:o)x . Do zdj sm mislila, da sta obstajala le dva... xrolleyesx Ko tkole vedno bolj spoznavam majevsko kulturo, jo res začenjam občudovat, priznam, da sm jo prej podcenjevala :sori: .

Na kakšen princip pa pravzaprav deluje njihov horoskop, ali je podobno kot pri zahodnem? Jz imam namreč popolno zaupanje v zahodno astrologijo, pa me zanima če se ti dve vrsti interpretacije človekove osebnosti izključujeta??

Čisto tako, iz gole radovednosti x:)x x?x

Hvala, LP :flowers:

****Starodavni Maya so bili zares napredni in vedeli marsikaj, kar verjetno našemu razumu še dolgo ne bo jasno ... a ko zamenjamo ta obstoječi 'program' začnemo spoznavati širino vsega in hkrati enost ... tako se tudi Maya horoskop ali astrologija odlično in popolnoma združuje z Zahodno astrologijo... sploh z rojstno karto 12-tih hiš in središčem ... skratka vse skupaj je nadvse čudovito, ko se začnemo poglabljati in raziskovati povezave med nekoč in zdaj ... in zopet spoznamo, da je vse-eno in vseeno, kam pogledamo za odgovor ... saj nas različni odgovori vodijo do istega cilja ... ;)

Najbolj pomembni koledar ali horoskop je Matrika Sveti T'Zolkin 13:20, ki je 260-dnevni koledar, ki se sočasno 'vrti' z nam znanim 365-dnevnim solarnim koledarjem ... Maya bi rekli 'čas v času'... ki so povezani med seboj in ustvarjajo veličastno spiralo ... kjer je vse odvisno od vsega drugega ... 260-dnevni cikel je ravno tako naš osebni cikel v maternici naše mame in je optimalni čas od oploditve do rojstva ... zelo pomembni cikel, a vendar pozabljen ... z namenom ... da smo 'padli' kolektivni Začaran Sen in da se sedaj lahko prebujamo in da na novo odkrivamo, kaj že vse so nekoč vedeli o nas. 260-dnevni cikel se pravi je naša prva 'zemeljska' evolucija ... in ravno tako bo zadnji deveti cikel evolucije človeštva trajal 260 dni (od 5.1.2011 do 28.10.2011) ... (naključje? V življenju ni naključij, v življenju vse NA-KLJUČ-JE!) ko naj bi človeštvo dovršilo svojo evolucijo in se razvilo v popolna galaktična bitja vsak s svojim prebujenim multidimenzionalnim poslanstvom in natančnim vedenjem kdo smo in zakaj smo tukaj ...

Matrika T'Zolkin je neskončni koledar, ki se bo nadaljeval tudi po letu 2012 ... ;)

To je to!

jaz bi pa izračun horoskopa, plis. galaktičnega znam sama izračunat, zemeljski mi je pa španska vas.

hvala. x:)x


še tvoj rojstni dan ;) ....
Veliko se smej, lepe misli in dobre občutke imej še naprej,

TO JE TO!

Maginja Blinkita

#29 Ogrizek

Ogrizek
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 29

Objavljeno: 26. december 2008, 22:33

Bi te prosila, če lahko pogledaš še zame =) 28.7.1993

#30 Maginja Blinkita

Maginja Blinkita
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 7. januar 2009, 10:03

Bi te prosila, če lahko pogledaš še zame =) 28.7.1993



Pozdravljena mavrična popotnica in dobrodošla v paralelnem svetu starodavnih Majev,

28.07.1993
MAYA GALAKTIČNI HOROSKOP:
3 CIMI, OC GAP
Tvoje število je 3, znamenje je BELI MOST, vodnik je BELI PES in rojena si na VRATA DIMENZIJ

MAYA ZEMELJSKI HOROSKOP:
3 IX
Tvoje število je 3 in znamenje je BELI ČAROVNIK

Razlago izbranega števila in znamenja si preberi na http://www.akademija...-galakticni.htm

to je to in vse lepo,

Blinkita
Veliko se smej, lepe misli in dobre občutke imej še naprej,

TO JE TO!

Maginja Blinkita

#31 Pandus

Pandus
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 9. januar 2009, 14:44

Živjo!
Lahko še zame izračun, prosim? :)
10. 7. 1992
Hvala, lp

#32 Maginja Blinkita

Maginja Blinkita
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 14. januar 2009, 09:43

Živjo!
Lahko še zame izračun, prosim? :)
10. 7. 1992
Hvala, lp


Pozdravljena mavrična popotnica Pandus in dobrodošla v paralelnem svetu starodavnih Majev,

10.07.1992
MAYA GALAKTIČNI HOROSKOP:
10 AKBAL
Tvoje število je 10 in znamenje je MODRA NOČ

MAYA ZEMELJSKI HOROSKOP:
10 CHUEN
Tvoje število je 10 in znamenje je MODRA OPICA

Razlago števila in znamenja si preberi na http://www.akademija...-galakticni.htm

Vse lepo, ;)
Veliko se smej, lepe misli in dobre občutke imej še naprej,

TO JE TO!

Maginja Blinkita

#33 crna_puma

crna_puma
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 436

Objavljeno: 16. januar 2009, 10:58

pa se moji podatki za izracun x:)x ... 31.10.1978

hvala


#34 //mirage

//mirage
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 620

Objavljeno: 17. januar 2009, 00:12

Bi lahko pogledala, če sem prav izračunala:
Galaktični -> modra opica, število 9
Zemeljski -> rdeča zemlja, število 1

Roj. dan: 15.3.1985

byrdpixelbyfruitkait-d4l.png


#35 Maginja Blinkita

Maginja Blinkita
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 19. januar 2009, 10:01

Bi lahko pogledala, če sem prav izračunala:
Galaktični -> modra opica, število 9
Zemeljski -> rdeča zemlja, število 1

Roj. dan: 15.3.1985


Hej hej mavrična,
Galaktični - 3 CHUEN, 3 Modra Opica (Solar 9 pomeni deveti dan solarne lune)
Zemeljski štima ;)

papa,

veliko se smej ;)

pa se moji podatki za izracun x:)x ... 31.10.1978

hvala


Hej hej črna puma in dobrodošla v paralelnem svetu starodavnih Majev,

31.10.1978
MAYA GALAKTIČNI HOROSKOP:
5 CIMI
Tvoje število je 5 in znamenje je BELI MOST

MAYA ZEMELJSKI HOROSKOP:
1 OC
Tvoje število je 1 in znamenje je BELI PES

Razlago izbranega števila si preberi na http://www.akademija...-galakticni.htm

vse lepo, ;)
Veliko se smej, lepe misli in dobre občutke imej še naprej,

TO JE TO!

Maginja Blinkita

#36 crna_puma

crna_puma
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 436

Objavljeno: 19. januar 2009, 14:15

hvala za informacije ... vendar me zanima cemu galakticen in zemeljski vidik ... oz kako si razlagas po majevski varianti ta vidik x:)x ?

#37 Maginja Blinkita

Maginja Blinkita
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 21. januar 2009, 11:00

hvala za informacije ... vendar me zanima cemu galakticen in zemeljski vidik ... oz kako si razlagas po majevski varianti ta vidik x:)x ?



Hej hej,

zelo enostavno ;) . Smo galaktična bitja z zemeljskim poslanstvom. Galaktični nam razkriva našo notranjost, našo dušo in zemeljski naše zemeljsko poslanstvo ;), kaj moramo narediti tukaj in zdaj, da bomo na polno izrazili svoj galaktični potenical.

to je to in vse lepo ;)
Veliko se smej, lepe misli in dobre občutke imej še naprej,

TO JE TO!

Maginja Blinkita

#38 hugolina

hugolina
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 15

Objavljeno: 5. februar 2009, 11:30

Pozdravljeni!

A lahko še zame samo izračun 10.02.1978 in za partnerja 15.11.1977

Hvala
Dokler imamo spomine, obstaja preteklost; dokler imamo upanje, nas čaka prihodnost; dokler imamo prijatelje, je lepa sedanjost.

#39 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 5. februar 2009, 13:43

še tvoj rojstni dan ;) ....

4. 9. 1983

#40 Sensei.

Sensei.
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 138

Objavljeno: 5. februar 2009, 15:45

Pozdravljeni!

A lahko še zame samo izračun 10.02.1978 in za partnerja 15.11.1977

Hvala


tvoj izračun kaže:

Maya galaktični horoskop: 2, Modra noč

Maya zemeljski horoskop: 11, Modra roka

za tvojega partnerja pa:

Maya galaktični horoskop: 6, Rumeni bojevnik
Maya zemeljski horoskop: 2, Rumeno sonce

zračunal s programčkom, ki je na strani akademije življenja... men se zdi, da je prav x:Dx

4. 9. 1983


Maya galaktični horoskop: 5, Beli čarovnik

Maya zemeljski horoskop: 2, Modra nevihta

x:)x

#41 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 5. februar 2009, 16:52

hvala! x:)x opisi znamenj so tudi zelo lepi. se kar strinjam, mah v popolnosti, kar piše.

#42 Maginja Blinkita

Maginja Blinkita
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 24. februar 2009, 22:20

hvala! x:)x opisi znamenj so tudi zelo lepi. se kar strinjam, mah v popolnosti, kar piše.


:=))))) wiiiiii ;)))) me veseli ;)))) no, to je le delček veličine vsega, kar je in tebe same ;)

mavrični objem ;))
Veliko se smej, lepe misli in dobre občutke imej še naprej,

TO JE TO!

Maginja Blinkita

#43 TaMiE

TaMiE
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 6. maj 2010, 12:01

Morda še meni?
15 10 1990
18 50

#44 Metatron

Metatron
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 12. maj 2010, 22:40

Pozdravljena mavrična popotnica,Hvala ker prenašaš maya nauke,lepo,lepo.

Če utegneš te prosim da mi izračunaš horoskop:16.9.1968,17.30.Seveda galaktični in zemeljski.

Super si ,hvala ti že vnaprej. :palec:

#45 ananta

ananta
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 518

Objavljeno: 16. september 2010, 18:07

Ni sveti {pa je bil?} in je neprecizen.

#46 Baal

Baal
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 25. januar 2012, 01:22

ŠTEVILO 8, *VAXAC*

Tlaloc, bog dežja, ali energija, ki drži resničnost na mestu
Ukvarjaš se s številnimi filozofijami življenja, zato se včasih lahko vedeš kot kakšen bahav čudak. Vendarle si pošten, ker si navzven in navznoter enak. Zavedaš se različnih vzorcev obnašanja, ki obstajo v tej resničnosti na splošno. Pri ustvarjanju se držiš načela “tako kot zgoraj, tako spodaj, tako kot znotraj, tako zunaj” in si odprt za vsa nova doživetja. Si “zlata spirala”, ki združuješ in povezuješ vso kreacijo skupaj. Z namenom pospešiti potrebno spremembo, rad pomagaš drugim videti skozi zmedo modernega življenja, njihovo lastno ali privzeto. Rad se ukvarjaš s strukturami in nadzorom, ter z organizacijo preprostih kot tudi neskončnih nivojev kreacije. To je tvoja harmonija. Če ti vzamejo strukturo, postaneš zmeden.

CESTA ali ČLOVEK, *EB*

Si tisti, ki kaže pot do obilja vsega in v prihodnost vodi posameznike, skupine in skupnosti. Simpatičen in radoveden, sproščen in lepo olikan, previden in odgovoren, uslužen in poslušen, ljubek in posvečen, priden delavec ter odličen organizator si. Na potovanjih, pri kupčijah in v poslovnem svetu imaš srečo. Zaradi svojega radovednega uma velikokrat presežeš svoje lastne omejitve. Si prisrčen in izrazit, in čeprav počasne jeze, si lahko od časa do časa zelo občutljiv, razdražljiv in hitro zamerljiv ter pristranski pri obvladovanju svoje jeze. Velikokrat se bojiš zavrnitve. Razjasnjenje, kaj v resnici si želiš, je tvoj veliki izziv. Poskusil boš veliko stvari, tudi takrat, ko ti te ne služijo več. Ker si vztrajen kot trava, se boš vedno znova postavil na noge in nadaljeval pot. Skrbiš za skupnost v širšem pomenu, tudi za bodoče generacije in otroke, imaš dobro razvit čut za revne, bolne ali stare ljudi, kjer se veliko osebno žrtvuješ, in za dobro, ki ga opravljaš, nimaš nobene potrebe ali želje po prepoznanju in blišču. Tvoja sočutna stran, mirnost, nežnost in pozornost kažejo na to, da si lahko hitro ranjen. Zastrupljajoča mnenja in lažno hvaljenje drugih te lahko pripelje do zadrževanja lastnih čustev in neizraženega nezadovoljstva, kar vodi v neharmonična bolezenska stanja. Poskrbi za nenehno čiščenje in zdraviteljske spretnosti, saj tako svoji jezi preprečiš notranje uničenje. Izrazi svoja čustva in deluj s svobodno voljo ter spoštuj ta blagoslov pri vseh človeških bitjih. Imaš možnost izbire. Izberi zavestno in modro. Izkaži spoštovanje enako mislečim mavričnim popotnikom. Usmeri pozornost na možnost izbire in sprejmi odgovornost ter se odpri kozmični modrosti in skozi svobodno voljo ter z ljubeznijo prebudi svoje mnogotere potenicale in naredi nekaj dobrega za skupnost.

#47 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. januar 2012, 09:31

Kje pa to vidite? :8):

Nej en še zame pogleda/zračuna, pliz. x:)x
13. 3. 1964
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#48 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 25. januar 2012, 09:33

Kje pa to vidite? :8):

Nej en še zame pogleda/zračuna, pliz. x:)x
13. 3. 1964


znajd se... x8Dx

http://akademija-ziv...ja-blinkita.htm
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#49 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. januar 2012, 09:40

tenx. :)
jedva, pa še podatke moraš dat. :|

očitno je to = azteškemu horoskopu - kjer sem prav tako kača.
in se ne identificiram preveč.

(*čeprav s to razlago tule se bolj, v onih knjigicah Azteški horoskop pa mi ni potegnila razlaga)

KAČA
Imaš močno voljo, si karizmatičen, spiritualen, ustvarjalen, inteligenten, spontan, strasten, čuten in drzen. Si dober vodja, predstavljaš avtoriteto in resnico, ki hitro in zanesljivo prinese pravico. Si nočni človek in si rad sam. Si utelešenje instinkta, modrosti, magije in čustev. V mnogih tradicijah kača predstavlja zdravljenje in magične moči, ki so lahko tudi hitro zlorabljene. V ta čas in prostor prinašaš novo energijo, in ko iskreno služiš drugim, takrat odpreš in razširiš svoje srce. Si zelo prilagodljiv, vendar pa eksplodiraš, ko se počutiš stisnjenega v kot. Tvoj veliki izziv je preobraziti surovo energijo v milino, saj lahko z zastrupljajočim temperamentom in zatiralskim vedenjem kaj hitro zastrupiš sam sebe in druge. Si človek skrajnosti, lahko si zaprt in oddaljen ali pa do skrajnosti družaben in čustven. Ne preneseš jeze in besa, nagibaš se k zavračanju lastnih čustev in jih projeciraš na svojo okolico. Gibanje in ples sta izvrstni obliki za sproščanje tvojih napetosti in za preobrazbo surove energije v milino. Uporabi energijo prve čakre, da se prizemljiš in dosežeš ravnovesje razuma in telesa. Ohranjaj prožnost in pretočnost ter usmeri pozornost na modrost svojega fizičnega telesa. Svoje poželenje, vitalnost in čutnost izrazi celostno. Kača je starodavna energija, ki se premika po tvojem telesu. Energija kače ali Kundalini spirala potuje prek hrbtenice do vrha, iz najnižje čakre do kronske.


Število 12
Tlahuizcalpantecuhtli, bog pred zoro, ali božanska energija, ki shranjuje vse znanje
Zmožnost spominjanja ti dovoljuje, da povežeš ločene dele v ponovno celoto in poskrbiš za njeno delovanje. Veš, kako sodelovati z drugimi. Odlično združuješ različne poglede na stvari in tako ustvariš en sam čist pogled. Si dober poslušalec in še boljši svetovalec. Imaš moč ponovno prinesti novo življenje v stvari. Število dvanajst je energija stalne, nepretrgane modrosti in učenja. Kaj je res? Kako deluje to? Je občutiti dobro? Vsa spoznanja se združijo in vse postane kristalno jasno. Ker v sebi nosiš energijo dvanajst, si povezan z veliko knjižnico informacij, kjer so shranjene izkušnje vsega, kar je bilo kadarkoli ustvarjeno, in ki se razširja do drugih nivojev bivanja. To ni statično telo znanja, to je dinamična, vedno razširjajoča in nenehno razvijajoča se energija, ki se nadgrajuje trenutek za trenutkom. Energija dvanajst je dostopna vsakomur, samo reči: “Hočem razumeti.” To lahko izrečeš na glas, potihem ali telepatsko, kar že ves čas počnemo, saj se tako rodijo ideje. Vse izkušnje na vsaki stopnji življenja so posnete v kratkotrajnem vrtincu energije dvanajst, ki se imenuje Modrost ali Um Kreatorja. To energijo ne moreš opisati, razen, če rečeš, da se nenehno spreminja. Njena naloga je vsebovati znanje in modrosti vsega, kar se je zgodilo, in kar se dogaja v tem trenutku, zato se tudi ti, ker imaš v sebi število dvanajst, zanimaš za učenje in poučevanje. Si veličastni učitelj, ker nisi tekmovalen za položaj in dovoliš svojim učencem, da te učijo. Lahko dostopaš do prostranih teles modrosti, ki se razširjajo do drugih nivojev bivanja, in prineseš nazaj informacije za druge. Ostani v svoji popolnosti in celosti ter soustvarjaj mir na tem planetu in v celotnem kozmosu.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#50 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. januar 2012, 09:44

jst se tle ne znajdem pou k nč!

greš na link 'horoskop' pa maš tam pol obrazec. Moraš dat ime, datum in mail, samo pa se ti potem prec odpre (ne rabiš čakat da dobiš po mailu - to ti najbrž pol pošiljajo x;)x)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0