Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Mlade in stare duše


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
100 komentarjev na to temo

#26 someone

someone
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 84

Objavljeno: 8. oktober 2002, 01:00

quote:
Tako menim da je vprašanje razvit ali nerazvit brezpredmetno, še posebej iz stališča, da smo itak vsi bog.


morda smo res vsi bog, ampak to se ne pomeni, da smo TAKŠNI

in tako dobi vprašanje "razvit oz. nerazvit" ali "dober-slab" svoj predmet in le-ta je NAČIN kako postat takšen kot bog,torej brezpogojno ljubezniv,dober,oz. razvit



razvit-nerazvit, slab-dober, poln ljubezni-brez ljubezni .... saj mislim da vsi enako ali pa vsaj podobno razumemo smisel tega


LP

#27 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 8. oktober 2002, 01:00

Tukaj se malo igramo tudi z besedami, to pa predvsem, ker to kar želim povedati nekako ne morem izraziti z besednim zakladom, ki smo si ga zgradili.

Ja, smo bog, vendar smo fizična manifestacija boga, to pa prinaša svoje pomankljivost in prednosti. In lahko bi rekel, da je biti slab in nerazvit v bistvu prednost fizične manifestacije, angeli ne morejo biti slabi, enostavno te možnosti nimajo, zato pa nam fizična manifestacija ponuja možnosti večjega razvoja, ravno zato ker smo lahko slabi in se skozi to učimo. Določene izkušnje enostavno ne moremo izkusiti drugače kot skozi fizično pojavo in fizični svet. Take izkušnje kot so jo imeli naprimer določeni diktatorji skozi zgodovino (samo kot ekstremni primer) nikakor ne moreš izkusiti drugače kot tukaj na zemlji v fizični podobi. In take izkušnje tudi prinašajo napredek in razvoj. Dobro je če sprejmemo vsako situacijo kot pozitivno in možnost za rast in iz tega stališča nemore biti nič kar se nam zgodi ali kar naredimo slabo. Seveda pa je treba prepoznati nauk, ki pa ga slej ko prej prepoznamo, če ne danes pa jutri, ko bo preizkus še malo težji, ko bo škoda, ki jo bomo z svojimi slabimi dejanji prizadeli okolici še večja.

Pa še to. Tudi ko delujemo iz neljubezni ali slabo, lahko s tem nekomu podarimo veliko darilo in sporočilo, mogoče pa bo on spoznal kaj on dela narobe. Tisoč in en način je kako lahko gledamo na stvari. Jaz sem si izbral raje takšno, da ima vse skupaj nek smisel in da mi je lažje, ker včasih je presneto težko.

andrej

#28 Susi13

Susi13
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 119

Objavljeno: 9. oktober 2002, 01:00

Splošen komentar - moje mnenje...

Vseeno mi je, koliko časa moja duša že obstaja. Verjamem, da je itak enako vredna, kot je duša kogarkoli. Verjamem v enakovrednost.

Verjamem v Enost. Verjamem, da sem samo košček celote - vendar sem jaz tudi celota. In kot celota sem neskončna, kajti Enost je neskončna...

Boga ne ločujem, ni nekaj nad mano, ni nekaj, kar ni v povezavi z menoj. Sem Bog, kajti Bog je jaz.
Nisem (še) sposobna izraziti popolnosti v meni, ki jo imenujem včasih Bog, drugič duša, tretjič ... Izrazi mi ne grejo. Kajti pomembno mi je, da to čutim in iz trenutka v trenutek bolj Živim tisto popolnost. Morda je v celoti nikoli ne bom dosegla. Mogoče jo bom jutri.
Nepomembno je! Obožujem Pot, po kateri hodim...

Pa še en preblisk, od kje mi (ena izmed) potrditev, da sem del Enosti (Boga, če vam je ljubše).
V srednji šoli sva šli s sošolko na vodeno meditacijo. Odklopiti se in uživati v "drugih sferah" mi nikoli ni bilo problem. No, takrat se mi je dogodilo, da sem na koncu sobe, v kateri smo se nahajali, zagledala kot neko osebo. Z dolgim, dolgim plaščem... stkanim iz zvezdic. Zoomiralo me je v eno izmed teh zvezdic. Hej, saj to sem jaz!!! Kakšna sreča...!

Si predstavljate, da tiste zvezdice ne bi bilo tam? Tvoje? Bi bil plašč še vedno popoln?

Verjamem, da je vsakdo od nas (metaforično rečeno) zvezdica s posebnim sijem... Jaz vsekakor sem! ;))) :)))

Včeraj sem nekaj podobnega pisala prijateljici in imam veliko željo to deliti...:
*** Včasih si zamislim nebo brez oblakov. Nebo, ki ga sončni žarki ne okrasijo. Nebo, ki ga ne zasujejo zvezde. Nebo, ki ga luna ne presvetli.
Zavem se, da bi bilo moje Življenje tako brez Ljubezni. Brez ljudi, ki jim rečem Prijatelji. Četudi samo so. Tam nekje. Jih vidim. Ali pa ne. Jih ljubim.
Ljubezen je več, kot le čustvo. Je tista nitka svetlobe, ki nas povezuje.
Hvaležna sem ti, da si tisti oblakec na nebu. Hvaležna sem ti, da si sončni žarek. Hvaležna sem ti, da si zvezdica svetla. Hvaležna sem ti, da si luna biserna.
Hvaležna sem ti, ker si Ti!
In ... težko mi gre z jezika, a vendar: ljubim te, kajti Prijatelj si mi! Angel srebrnih krila... ***

Vsaka utelešena, materializirana dušica je Angel. Hvala vsem Angelom, katerih imena so mi poznana! Hvala vsem Angelom, katerih imena nisem spoznala!

Zvezdice meni drage, bodimo to, kar smo - zvezdice! ;)))

Suzana

PS: Če sem šla preveč out of topic, se opravičujem. Misli so se želele izraziti.

*...trenutek, ko sem...*
*Ne bom se skrila za zaveso teme - povem Ti le, kar govori mi srce.*

#29 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 9. oktober 2002, 01:00

Ja Andrej.. pomembno je samo to, iz katerega zornega kota pogledas in je moznih potem tisoc resnic.. Iz stalisca zemlje, je stvar cistu drugacna, kot iz stalisca kozmosa..
Menim, pa da se ne moremo tako dobro razvijati, ce sedaj., ko smo na zemlji, ne delujemo iz stalisca zemlje..

Konec koncev, pa spet pridemo na isto tocko.. Brezpogojno ljubezen.. V bistvu vsi iscemo samo to.. Pa saj to imamo v sebi.. zakaj ne uporabimo? Zakaj nocemo to uporabiti? Zakaj jaz nocem? Ne vem...

Dejmo probati ljubiti brezpogojno.. v bistvu sploh ni tako tezko.. zakaj bi to v drugem zivljenju, ce lahko zdaj? V cem je smisel odlagati? Vedno mislimo, da moramo ne vem kaj se razcistiti, predno bomo lahko brezpogojni.. in to lahko mislimo neskoncno dolgo.. Zakaj ne bi naredili en "klik" in zaceli ZDAJ? ZDAJ, ze toliko vemo o tem, da teoreticno vse deluje.., dajmo se prakticno..

Cloveskemu umu so nekatere stvari nedoumljive in naj tako ostane.. skoda zivljenja, za iskanje nekaj kar v bistvu sploh ni pomembno.. Zamujamo tisto, kar je pomembno...

Hvala Andrej, ker si preusmeril vse to v ljubezen..

Suzy.. zelo lepo napisano..

Ljubim se taksnega kot sem.. nepopolnega, kar ne pomeni, da sem vedno popolnoma zadovoljen s seboj.. tocno vem, kje se zelim izpopolnjevati .. se pa ne obtozujem, ker to se nisem.. oziroma si pravim, da to vse ze sem, ker bom tako hitreje.. in menim, da bom vse to dosegel v tem zivljenju.. in uzival v vsakem dogodku in vsaki okoliscini.. Ce rezemo, da je to tezko, potem je tezko, ce recemo, da ni, potem pa ni... In ni tezko, vsi to lahko skupaj dosezemo..

Kot ljubim sebe, ljubim tudi vse vas.. nepopolne..

Tjazy
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#30 Susi13

Susi13
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 119

Objavljeno: 9. oktober 2002, 01:00

Tjazy, kar moram nekaj pripomniti - dodati... Zadnje čase me pač vleče o razmišljanje o tem in ... želim se izraziti!

Jaz osebno rada uporabljam stavek, da je vsakdo od nas popoln v svoji nepopolnosti. Nepopolnost je zame tisto, kar mi preprečuje, da bi izrazila popolnost, ki je skrita v meni.
Včasih sem tako dojemala in sprejemala ljudi: popolne. Težko je bilo videti, da pa ima vsakdo od nas okoli te popolnosti nek ovoj nepopolnosti, balast.

Tjazy, popoln si. V svojem bistvu si popoln. Le izrazi ga...

Imela sem le željo izraziti svoje mnenje. Upam, da ni bilo vsiljivo ali zateženo...

Pa, saj veš, itak...: rada te imam! :))

Suzana

*...trenutek, ko sem...*
*Ne bom se skrila za zaveso teme - povem Ti le, kar govori mi srce.*

#31 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 15. oktober 2002, 01:00

"Duša je pač ime za nekaj na telesu."(F.N.)

Če že je duša nekaj tako večnega in popolnega, le zakaj mora potem nabirati izkušnje v grobem fizikalnem svetu?
S katerega konca merimo večnost, če nima niti začetka niti konca?
Če so duše lahko mlade in stare potem se morajo tudi nekje rojevati, ali lahko tudi umrejo?
Ali potemtakem število duš narašča?
Ideja začetka ne more obstajati brez ideje konca.

N
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.

#32 someone

someone
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 84

Objavljeno: 15. oktober 2002, 01:00

quote:
Če že je duša nekaj tako večnega in popolnega, le zakaj mora potem nabirati izkušnje v grobem fizikalnem svetu?



tudi mene zanima kakšno je "izhodišče" in če je popolna, zakaj se sploh mora učiti?

mislim pa, da če se že uči, potem je ta naš "grob fizikalni" svet kar pravšenj za to opravilo

quote:
S katerega konca merimo večnost, če nima niti začetka niti konca?



VEČNOSTI pomoje ne moremo meriti, ker že sam pojem predstavlja oz. pomeni "nemerljivost"

quote:
Če so duše lahko mlade in stare potem se morajo tudi nekje rojevati, ali lahko tudi umrejo?
Ali potemtakem število duš narašča?



ja, tudi jaz sem razmišljal kaj bi se zgodilo, če bi se št. prebivalcev skrčilo na recimo 1 mrd . Kaj bi se zgodilo z dusami ?
Dva odgovora se mi ponujata: morda nekje tavajo in čakajo na priložnost za "vselitev"

ali pa uporabim pojem "večnosti" oz. "brezčasja" in se mi takšno vprašanje sploh ne zdi več smiselno

quote:
Ideja začetka ne more obstajati brez ideje konca.



Ja, pomoje je ta ideja v nas vseh. vsi jo imamo le zavedati se je moramo. Sigurno ni ideja, da smo "negativni" oz."slabi", ker se takrat preprosto ne pocutimo lepo. Opazam, da se veliko ljudi zaveda, kaj jim prinaša če so ali se vedejo "slabo", veliko manj pa kaj jim prinaša če so "dobri".

In pomoje tisto "nekaj" kar imamo vsi ze kot otroci v sebi predstavlja rdeco nit z to idejo. Iz lastnih izkušenj govorim, da če slediš tej "niti" ti je življenje dosti lepse in bogatejše.

In če zopet pomislim na pojem večnosti izgubi tudi vprašanje o koncu oz. začetku "ideje" smisel.Objavljena slika


P.S.

Pojem "slab" oz "dober" pač uporabljam, iz svojih izkušenj, ker nevem kako bi drugače povedal in meni se recimo zdi, da sem nekoč bil "slab".Objavljena slika
Sicer pa si verjetno vsak po svoje to predstavlja, ampak prav tista nit je tud tukaj prisotnaObjavljena slika



LP

#33 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 16. oktober 2002, 01:00

Tudi meni se zdi da 'stare dushe' in tako naprej izhajajo iz new wage business-a. Claudio http://puck.dhs.org /o5

Claudio Valentin Solis

#34 tomaz

tomaz
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 64

Objavljeno: 19. oktober 2002, 01:00

OJOJ!
Recimo, da ugotovimo, da smo mlada duša.
Takoj dobimo asociacijo, ja moram se še učiti.
Če pa ugotovimo, da smo stara duša:
joj mamo še malo življenj! Kaj pa potem...
in tako gre lahko vse v nedogled, kne










Tomaž

#35 čveka

čveka
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 45

Objavljeno: 20. oktober 2002, 01:00

Tomaž,

nobena stvar ne gre v nedogled:kne?

Vseeno stara ali mlada duša ne samo učiti...dobro se je tudi kaj naučiti.To pa je že ,malce, težje.Največkrat se mi zdi,da ,vsi, samo bluzimo po dolini Šentflorjanski...

Lep pozdrav

#36 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. november 2005, 09:35

kaj mislite o tem?
'mlade' in 'stare' duse?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#37 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 3. november 2005, 10:10

stara: ta ki je zivela vec prejsnjih zivljenj, ima lastno zavest in je 'bolj samostojna' od mlade duse.
(planeti v 12 hisi - kot karma iz prejsnjega lifea)
ima vecji ego, vec zavseti in manj stika z visjim jazom ali tezji stik zaradi ega, ki je bil pridobljen.
ce beremo lightworker, bi sklepal, da ima morda tudi vec izkustev.

mlada: ki je zivela manj ali 0 prejsnjih zivljenj; ima boljsi stik z visjim jazom ali morda intuicijo.
manj zavesti in manjsi ego. asrolosko potemtakem prazna 12 hisa.

tako sem slisal. ce je deloma tako je vprasanje.

kar je pomembneje je ali si lahko z vedenjem o starosti nase duse pomagamo tukaj in sedaj!!?
vedeti in videti ter razumeti lastno karmo in darmo je veliko. sprejeti vec. ziveti pa verjetno modrost in predanost!

#38 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 3. november 2005, 10:16

Zanimivo.... x:)x

Torej po tem takem sem mlada duša x:)x ...
:inocent:

Torej veselo na delo novim izkušnjam... x;)x

Pozdravček xsrcx

#39 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 3. november 2005, 10:30

ja, upam, da kdo se kaj napise o tem! xrolleyesx
jst sm menda tudi mlada.

pravijo pa, da je za partnerski odnos recimo primerno, da sta razlicno. torej eden je mlada, drugi stara dusa. saj se tako lahko ucita drug od drugega. se nekako dopoljnjujeta.
x?x

vglavnem, nimas sans, dvojka, cao, ti sploh ne pisem vec ... x:Dx x:Dx x:o)x

#40 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. november 2005, 10:33

Tako nekak pravijo, ja....
vendar s tem, da ima mlajsa dusa boljso intuicijo, se jasno ne morem strinjati. saj intuicija ni zgolj nekaj, kar se kar pojavi, pac pa je povezana tud z zapisi, kodami, spomini...

sama sem po mojem kar stara dusa.....

to za partnerstvo ne vem, se pa tud nekak tezko strinjam, pravzaprav... ker ena plat te naloge nase so tud odnosi in velik jih mamo ze 'od prej'......
pac pa bi morda to prej veljalo za 'ucitelje' in podobno pomembne ljudi v nasem lajfu. pa se to tezko recem.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#41 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. november 2005, 10:35

ma eni to 'ugotovijo' zgolj iz podatka polna/prazna 12. xrolleyesx
kar je mal premal, bi rekla.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#42 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. november 2005, 10:46

stekam ta point, ja....
sam, mislim da ne, no... kaj pa vem....
bi rada slisala te teorije bolj podrobno. xDDx
saj pravim, da si eni vcas kar nekaj mal zmislijo.....
saj nisem tolk hlastna in raziskovalska spet - stvari kar same k meni pridejo. x;)x xDDx

mensezdi da sva oba z mitjo stari dusi....
tko kot si sama to predstavljam, ocitno si pa vsakdo mal drugac. x:px xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#43 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 3. november 2005, 10:46

...po teoriji moje regresoerapevtke, si ti marsa bolj mlada duša. Ker za mlade duše je značilno, da radi raziskujejo, poizvedujejo, se učijo, hlastajo znanje... uglavnem čist naspidirani okol hodjo... Starim dušam se pa nič več ne da, so bolj skulirani, umirjeni... Moj mož je recimo totalno izi, pasiven, počasen, mal len...nič kej dost ga ne zanimajo stvari okol njega... in on je baje stara duša xrolleyesx


in ka sm pol js.....k sm totalna mešanca obojega....se mogoč čudn sliši, kt da eno izključuje drugo, sam pr men je definitivno tk x:Dx
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#44 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 3. november 2005, 10:54

No moja ...12 hiša je prazna. Pa tudi kar ste napisali...imam občutek da še ogromno ne vem ...ogromno se moram naučit. Je pa res nekatere stvari pa meni čist jasne...kot da sem živela kaj pa vem ...že dolgo.

Glede partnerstva torej najprej na regresijo da ugotovijo mlada, stara potem pa hop...mladim dušam to najbrž ne bo všeč, ker radi raziskujejo xDDx

x:Dx x:Dx x:Dx xDDx

Pozdravček xsrcx

#45 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 3. november 2005, 11:21

pa najinih ikonah sodec ( x:o)x ) si zelo mlada in jaz zelo stara.

se pa strinjam z valkiro, da verjetno mlade duse raziskujejo, opazujejo, ipd... so nekako bolj odprte nevzven za znanja, informacije ipd... In to na svoj nacin, kakor je komu blizji. Ce kdo ne bere veliko, to verjetno se ne pomeni, da morda ni mlada ali stara dusa.

fajn bi blo, ce bi kdo res kaj konkretnega napisal; tudi v informacji kako tako vedenje uporabiti.

#46 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 3. november 2005, 12:01

Naslov teme vse pove. Osebno menim, da je izum "mladih" in "starih" dober sistem za postavljanje v vlogo pametnjakoviča. meni se zdi, da je to zgolj nepotrebno zapletanje že itak preveč zapletene duhovnosti.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#47 pjotra

pjotra
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 574

Objavljeno: 3. november 2005, 12:09

meni se zdi, da je to zgolj nepotrebno zapletanje že itak preveč zapletene duhovnosti.

???!!! men se pa ne zdi, da bi duhovnost bila zapletena....(za)plete jo naš ego, um....
z ljubeznijo, xsrcx xsrcx
pjotra

Morigenos
“Sometimes we are lucky enough to know that our lives have been changed, to discard the old, embrace the new, and run headlong down an immutable course. It happened to me ... on that summer's day, when my eyes were opened to the sea... “ J. Y. Cousteau

#48 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 3. november 2005, 12:12

Ja, Pjotra, zaplete jo naš um z mnogimi nepotrebnimi teorijami in balastnimi filozofijami. Se strinjam s tabo.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#49 pjotra

pjotra
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 574

Objavljeno: 3. november 2005, 12:16

jaz sem tudi prebrala knjigo Potovanje duš. mi je zelo blizu xokkx . prebrala sem tudi Usoda duš. ampak mi je bolj blizu Potovanje duš. xyesx

Kabalist, me veseli, da se strinjaš xflowx
z ljubeznijo xsrcx
Pjotra

Morigenos
“Sometimes we are lucky enough to know that our lives have been changed, to discard the old, embrace the new, and run headlong down an immutable course. It happened to me ... on that summer's day, when my eyes were opened to the sea... “ J. Y. Cousteau

#50 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 3. november 2005, 12:19

Verjamem, da ti je všeč. Veliko je knjig o tem. Meni osebno so bližje knjige, ki me učijo bivanja tukaj in sedaj. Ni me Bog postavil v ta svet, da bi izgubljal čas s tem, kaj je bilo pred mano in kaj bo za mano.
Neprekinjeno motrenje pomeni biti vsak trenutek tukaj in sedaj.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0