Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Dobri napitki iz mixerja/blenderja-recepti


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
7 komentarjev na to temo

#1 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 21. februar 2009, 23:36

Lep pozdrav vsem!
Nabavila sem si blender, ker se mi je zahotelo dobrih zelnjavnih in drugačnih napitkov.
Ko sem bila še mala, mi je nona zmiskala v mleku eno banano in pest zmrznjenih borovnic. Njam x:px

Rada bi, če bi napisali kakšen recept recimo za zdravilne napitke, energetske, recimo za zjutraj- na tešče, kot zajtrk, ali napitek za malico, prečiščevalne, z zelišči, sadjem...
Kaj vse dajete v napitke? Mešate zelenjavo z mlekom, jogurtom? Kaj pa sadje? Voda kot tekočina?
Kakšni so kriteriji za napitke? Filing? Sladkosnednost? Napitek je pravzaprav obrok, posladek.
Hvala vnaprej za komentarje.
x:)x

#2 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 22. februar 2009, 20:09

Ma kaj nobenga recepta ne poznate :eek: ?
Še dobro, da je jutri delovni dan...
x:)x

#3 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 22. februar 2009, 20:56

Pri nas zadnje čase največkrat ožeto pomarančo (nujno ožeto, kar se mene tiče, ne maram unih koščkov trde lupine pol v soku) zmiksano z banano in pol deci jogurta/sojinega mleka za zajtrk.. še ščep cimeta in ingverja v prahu zraven lahko..

v Sparu pila kombinacijo banane in pomaranče s piškotki zmiksanimi...

Moj dragi včasih doda še jabolko (jaz mam tle že spet probleme s teksturo, lupina od jabolka isto zoprna, ker se ti valja po ustih)
mešamo pa s paličnim, ne z mikserjem, zato mogoče pride bolj kašasto in se ne da čist ubit unih mini koščkov.. Fantu in cimri pa itak paše, da mal popraska po grlu...

jaz jabolka + ananas + pomarančo + korenček vržem rajši v sokovnik.
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#4 Uriella

Uriella
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 298

Objavljeno: 9. marec 2009, 15:06

Banana + med + mleko (lahko navadno, sojino, ovseno, riževo ... katero koli imate) + malce oreškov - fajn penasto pride x:px včasih dodam še vanili, če imam

Namesto oreškov lahko pest malin ali borovnic ...

Bom še kaj dodala ... zdajle sem spet v mudu za šejkat. x:o)
x
Gonna rise up
Burning back holes in dark memories
Gonna rise up
Turning mistakes into gold

Per aspera ad astra

#5 Uriella

Uriella
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 298

Objavljeno: 9. marec 2009, 15:16

Na, zdaj sem se spomnila, ko sem že postala. Na mejl sem dobila en kup receptov za vitaminske napitke. Če jih kdo želi, naj mi javi na OS.
Gonna rise up
Burning back holes in dark memories
Gonna rise up
Turning mistakes into gold

Per aspera ad astra

#6 druidka

druidka
  • D član
  • Št. objav: 5 105

Objavljeno: 9. marec 2009, 16:42

Banana + med + mleko (lahko navadno, sojino, ovseno, riževo ... katero koli imate) + malce oreškov - fajn penasto pride x:px včasih dodam še vanili, če imam

Namesto oreškov lahko pest malin ali borovnic ...

Bom še kaj dodala ... zdajle sem spet v mudu za šejkat. x:o)
x

mmm, tole se pa fajn bere. mislim, da si bom tole jutri zmiksala za zajtrk x:)x
... svet pripada tistim,
ki verjamejo v svoje sanje ...

#7 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 3. oktober 2010, 13:57

Blender mega zadeva! :palec:

hruska, jabolko, listi rdece pese, blitva, rukola, solata, petersilj, kopriva, melica, spinaca, dodas veliko vode, zmikas v blenderju in popijes x^x
lahko naredis veliko kolicino, ker stoji v hladilniku in je povsem istega okusa tudi po 24 urah. Je pa seveda boljse sveze zmiksat.

sadje dajes poljubno, lahko samo jabolko, ali samo hrusko, ali samo babano itn. sadje je bolj zaradi okusa. lahko dodas se zlicko medu, ali kaksnega eko sladila.

#8 moytsa

moytsa
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 799

Objavljeno: 4. oktober 2010, 22:44

jaz večkart za kosilo naredim tole:
za vsakega ena banana
kakršnokoli sadje po izbiri
sladka smetana ali mleko (cca 1 dcl na osebo)
vanilin sladkor, ki ni nujen
sladkor po potrebi, odvisno, kakšno sadje je
vse to dam v mešalnik, ko je stvar zmiksana jo dam v kozarce in serviram po kosilu ali kot samostojen obrok
MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!
NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0