Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kako do EKO elektrike?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
132 komentarjev na to temo

#26 Robida

Robida
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 9. marec 2009, 11:59

Če se bo elektrika tako dražila, bo potrebno razmisliti o tem, da bomo poskrbeli za samooskrbo z električno energijo.

Sončno ali pa vetrno.

Seveda, država mora pristaviti lonček, da kaj kapne (razno razna dovoljenja....) :xx!:
Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.
Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.
Doživljamo sedanji trenutek.
Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.
Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.
Samo danes lahko delujemo.
Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi

#27 Dancerka

Dancerka
  • D član
  • Št. objav: 561

Objavljeno: 10. marec 2009, 17:45

A tele vetrnice 'za doma' so tišje kot 100dB? (bi blo fajn vedet..)

Ker če so res ful glasne in so sosedje blizu, se navsezadnje ne čudim, če so težave z dovoljenji itd - spet je važno, kaka je lega terena, kako (fizično) piha veter itd.
(Če so pa tišje, zakaj pa potem npr tam na Primorskem ne postavijo tišjih, hm?)

Glede solarne energije, me pa zanima, če kdo ve, kako je potem, ko pač življenjska doba teh solarnih celic poteče, a se da stvari reciklirati itd? (vidim, da ste nekateri tule kar experti? :))

Ja, po moje je samooskrba z elektriko kar zanimiva stvar.. Sam, a mislite, če bo država šla v neke nuklearke pa to, da bo podpirala to saomooskrbo?

Italijani majo ful probleme, ker morajo obvezno oddati vso energijo iz sončnih celic po najnižji ceni, potem pa po višji ceni & z vsemi davki nazaj kupiti.. mi zveni znano.. (tako je bilo nekaj let nazaj pri nas z malimi hidroelektrarnami..) 'papirovja' imajo pa tudi oni precej & je postopek kar zapleten..
/Tam tud država ful hoče te nuklearke (&sežigalnice), čeprav so državljani PROTI in so imeli celo referendum in so bili PROTI..!!) http://dandaworld.bl...cominciamo.html (zadnji odstavek & komentarji)

No, mi vodo že grejemo s solarno energijo kar nekaj let, je zelo fajn :)

Tudi tale zakonca Pečjak se mi zdita zanimiva! :) http://24ur.com/novi...-zivljenja.html
/avto in kolo na elektriko sicer nism zihr, kolk sta trenutno res eko- zaradi baterij pa to, kolk se jih da orenk reciklirati itd; če bi šlo pa pol tolk truda raziskovalcev v to kot v telefone, šampone, kozmetiko ali razne druge 'luxuzne' stvari, ali pa trače :) bi pa tudi to morda že bilo rešeno../

Navsezadnje pa, če je na izbiro kupit nov luxuzni avto al pa solarne celice, js vem, kaj bi izbrala :)

#28 Dancerka

Dancerka
  • D član
  • Št. objav: 561

Objavljeno: 10. marec 2009, 18:57

Pa še en zanimiv članek sem našla: Treba je zmanjšati potrebo po energiji, vir je le posledica - intervju z Markom Umbergerjem, izvršnim direktorjem investicij in razvoja tehnologij v Mercatorju, predsednikom Slovenskega društva za sončno energijo in velikim zagovornikom nizkoenergetskih in pasivnih hiš.

Zanimiv citat:

Če danes naredimo novo nuklearko, bo ta čez deset let zopet nezadostna. Trend je enostavno treba obrniti. Pri zgradbah je namesto ukvarjanja s tem, kateri vir bomo uporabili, treba najprej zmanjšati potrebo po energiji. In to poskušamo narediti mi.

No, mi že imamo kar precej izolacije, pa ponekod trojno zasteklitev na oknih itd - je seveda še vedno možno najti kaj.. :)

#29 Dancerka

Dancerka
  • D član
  • Št. objav: 561

Objavljeno: 17. marec 2009, 19:23

No, pa so mi odpisali iz Ekowatta:

Spoštovani,

Ekowatt je predvsem zastopnik proizvajalcev električne energije iz malih hidroelektrarn (99,6%), v letu 2009 imamo med svojimi dobavitelji tudi 3 manjše sončne elektrarne (0,4%). Podjetje ni usmerjeno samo v ta dva obnovljiva vira, ampak je zainteresirano za sodelovanje z vsemi proizvajalci.

Trenutno poslujemo le s poslovnimi uporabniki. Ugotovili smo, da bi v določenem segmentu gospodinjstev mogoče lahko bili konkurenčni, vendar dokončne odločitve o tem, kako bomo gospodinjstva obravnavali, še nismo sprejeli. Pri prenovi spletne strani je prišlo do napake pri objavi starih podatkov o ceni in ponudbi za gospodinjstva. Napako bomo čimprej odpravili.


Včeraj sem slišala na radiu, da ima GEN energija (nuklearka!!) akcijo - ponuja gospodinjstvom elektriko 10% ceneje!! Pa še hvalijo se, kako imajo 'čisto energijo' iz obnovljivih virov (in nuklearke) - čeprav je tistih obnovljivih virov bolj malo, poudarek pa na ne-eko nuklearki!!

Seveda, na tak način bi se 'fajn' zavarovali proti Aarhuški konvenciji: 'Ljudje so za nuklearko in si jo želijo' bi rekli!! No, js sm pa PROTI!!

Se mi zdi ZELO žalostno, da eko podjetje pa gospodinjstev sploh ne bi obravnavalo!! Osebno jim nameravam odpisati, da bi me vseeno zanimala ponudba za naše gospodinjstvo, ali pa kar poklicati...

Če še koga zanima, bi bilo tudi mogoče fajn, da jim pišete.. (?)

#30 Dancerka

Dancerka
  • D član
  • Št. objav: 561

Objavljeno: 17. marec 2009, 19:37

Uff, sam mi je pa tole sumljivo: http://www.gen-i.si/...tricno_energijo
Da je Ekowatt na strani od nuklearke pod 'reference' (?)
A to pomeni, da male elektrarne prodajajo energijo GEN-I, ki na ta način dela 'greenwashing' in se dela zelene??!!
Pa to je kriminal!! Grr!!

Presenete barabe, si bo menda res treba sončne celice na streho namontirat!! Uff!!!

#31 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 8. julij 2009, 11:33

Ok, koncno dobu odgovor:

Objavljena slika
Sem jih tudi poklical, da preverim razpredelnico in drzi.

Elektro Ljubljana pa ni nic kaj bolsji od GENI-ija izgleda (19%)
Kateri dobavitelji elektricne energije so bolj zeleni >
Objavljena slika

Grem vprasat!
Na Elektro Gorenjska so potrdili, da zgornja razpredelnica u OVE drzi!
Zdej se vprasam kako je s prehodom na drugega ponudnika.

Sicer pa: Center za energetsko učinkovitost

...
GEN pa predvsem ponuja nuklearno energijo :vragec: smo že pisali o tem na forumu..
/sm bla ful jezna ko sm vidla letak od Gorenja, ki je oglaševal to 'brezplačno' energijo - brezplačno my @ss!! xrolleyesx :eek: x?x :vragec: /
promocija nukleark.. :vragec:




--------

Kalkulator za hiter izračun stroška energije in emisij toplogrednih plinov (CO2) za posamezne velike gospodinjske aparate>>

primer varcnega hladilnika:
http://www.rcp.ijs.s...p;dev=hladilnik

#32 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 8. julij 2009, 12:15

Za javno razsvetljavo na prebivalca porabimo dvakrat več elektrike kot Nemci >


#33 Dancerka

Dancerka
  • D član
  • Št. objav: 561

Objavljeno: 8. julij 2009, 12:35

Fajn, da si preveril..

osvetljeno je pa res tud tu mač, kake cerkvice ponoči pa to.. bi lahk blo pol manj..

Ko gledaš % preveri še, kak je delež jedrske energije, ne le obnovljivih virov.. pa kaki OVE so... a na Gorenjskem majo bolj solarno al kako?

Center za energetsko učinkovitost ma pa zgleda čez Inštitut Jožef Štefan, tak da tud mal za jemat z rezervo in vse še 2x preverit..

#34 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 8. julij 2009, 12:51

Ok, vprasu. "Vse" vem x;)x
verjetn preidem kar na elektro gorenjska.
RE energija - zelena energija elektra gorenjska; za clanstvo v klubu se palca 1 EUR vec mesecno in dobivas izkljucno zeleno energijo. zagotavljajo!

sicer pa ima tudi elektro ljubljana zeleno energijo.
pri njih se placa prispevek za Zeleno oskrbo v visini 0,01 EUR na kilovatno uro.

Grem vprasat!
Na Elektro Gorenjska so potrdili, da zgornja razpredelnica u OVE drzi!
Zdej se vprasam kako je s prehodom na drugega ponudnika.



#35 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 9. julij 2009, 22:44

ja, tule je spletna stran ane >
in http://www.elektro-gorenjska.si/Ure

HE in solarno OVE, itaq. Imajo tudi lastno proizvodnjo - gorenjske elektrarne dd. (14 HE in 2 soncni) stran 149
iz porocila iz 2007 je 80% trzni delez EG v rokah slovencev. kar je meni vredu.

Udeleženci na trgu z električno energijo so proizvajalci električne energije, trgovci z električno energijo in dobavitelji, ki dobavljajo električno energijo odjemalcem. Električna energija se od elektrarn do odjemalcev prenaša po prenosnem in distribucijskih omrežjih, za kar so odgovorni sistemski operaterji omrežij. Električno energijo proizvajajo elektrarne, ki uporabljajo različne obnovljive (npr. voda, veter, sonce) in neobnovljive (npr. premog, nafta, plin, jedrsko gorivo) vire energije. Odprtje trga gospodinjskim odjemalcem omogoča tudi izbiro električne energije glede na način proizvodnje oziroma glede na uporabljen energetski vir (URL:http://www.agen-rs.si/sl/default.asp).

Nekaj vec pa na stani 58 in 59, kjer govori o modri energiji in RE energiji (zeleni).

Ostalo pa to zbrski pa sporoc ane, ce se ti da, koliksen delez imajo energiej iz JE!?


... pa kaki OVE so... a na Gorenjskem majo bolj solarno al kako?

Center za energetsko učinkovitost ma pa zgleda čez Inštitut Jožef Štefan, tak da tud mal za jemat z rezervo in vse še 2x preverit..



#36 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 29. julij 2009, 12:03

Evo Dancerka
Tko mal, da ne bomo z roznatimi ocali naokoli hodili prevec ane x;)x xrolleyesx

Cena energije? - Elektroenergetska prihodnost Slovenije - 1.del
(56:42) Zakaj Slovenija potrebuje nove elektrarne? Kako odvisni smo od elektrike? Analiza trenutnega stanja in situacija sedanje elektroenergetske porabe in oskrbe v Slovenije. Razprava o viziji, načrtih in rešitvah za prihodnost, vprašanja občinstva. Vida Petrovčič, mag. Vida Ogorelec Wagner, dr. Pavel Omahen, dr. Vlado Dimovski, prof. dr. Rafael Mihalič, dr. Franc Žlahtič, dr. Peter Novak, dr. Tomaž Žagar

Cena energije? - Elektroenergetska prihodnost Slovenije - 2.del
(01:06:22) Zakaj Slovenija potrebuje nove elektrarne? Kako odvisni smo od elektrike? Analiza trenutnega stanja in situacija sedanje elektroenergetske porabe in oskrbe v Slovenije. Razprava o viziji, načrtih in rešitvah za prihodnost, vprašanja občinstva. Vida Petrovčič, mag. Vida Ogorelec Wagner, dr. Pavel Omahen, dr. Vlado Dimovski, prof. dr. Rafael Mihalič, dr. Franc Žlahtič, dr. Peter Novak, dr. Tomaž Žagar



#37 Dancerka

Dancerka
  • D član
  • Št. objav: 561

Objavljeno: 29. julij 2009, 14:54

Nč rožnatih očal, čeprav bi jih mogoče kdaj rabila x:Dx

Petrovčička je asica, tak da bo tole verjetno zanimivo pogledat! x:Dx

Pa sami doktorji - uff?? x;)x

#38 Dancerka

Dancerka
  • D član
  • Št. objav: 561

Objavljeno: 5. januar 2010, 19:10

Na celjskem sejmišču največja sončna elektrarna na strehi v Sloveniji

Zanimivo!

CITAT:
Na celjskem sejmišču je minister za gospodarstvo dr. Matej Lahovnik danes uradno odprl največjo strešno sončno elektrarno doslej v Sloveniji. Sončna elektrarna, ki električno energijo v elektroenergetsko omrežje sicer oddaja od 7. decembra, je že druga, ki jo je na strehe sejemskih dvorana postavila družba Celjski sejem d.d., saj smo prvo, manjšo postavili že avgusta 2008. »Celjsko sejmišče oziroma njegove sejemske dvorane izpolnjujejo pogoje za donosno proizvodnjo električne energije, zato odločitev, tudi zaradi pozitivnih izkušenj s prvo sončno elektrarno, ni bila težka,« je ob tej priložnosti povedal direktor uprave družbe Celjski sejem mag. Franc Pangerl.

V Celjskem sejmu d.d. smo že v letu 2008 na strehi svojih dveh sejemskih dvoran postavili malo fotonapetostno elektrarno z delovno močjo 19,18 kW, ki so jo letos odločili še razširiti na preostale sejemske dvorane. Takoj po zaključku Mednarodnega obrtnega sejma (MOS) smo s podjetjem Sol navitas d.o.o. začeli z izgradnjo največje sončne elektrarne na strehi v Sloveniji do sedaj. Moč te sončne elektrarne je kar 551 kW. Skupaj imamo tako na sejmišču sončno elektrarno moči 570 kW, ki t.i. zeleno električno energijo proizvaja že od 7. decembra letos.

V Sloveniji so naložbe v sončne elektrarne (fotovoltaiko) za vlagatelje postale varne in donosne s sprejetjem Uredbe o podporah električni energiji, proizvedeni iz obnovljivih virov energije, ki je začela veljati 19. maja letos. Država namreč jamči, da bo 15 let odkupovala vso električno energijo, ki jo proizvedemo v sončni elektrarni, znana pa je tudi cena odkupa, ki je enaka za celotno obdobje. Naložba je primerna tako za posamezne lastnike nepremičnin, ki sončne celice postavijo na strehe svojih hiš, lastnike večstanovanjskih objektov, gospodarskih poslopij in industrijskih objektov. Fotovoltaika se pri večjih strehah bolj izplača.

Direktor podjetja Sol navitas mag. Robert Otorepec pojasnjuje, da se pri zdaj veljavnih cenah sončnih elektrarn pri investiranju z lastnimi sredstvi letna stopnja donosa giblje od šest do deset odstotkov, naložba pa se povrne v 12 ali 13 letih. Če vlagatelj izkoristi ugodna posojila, ki jih za ta namen zdaj nudijo Eko sklad in nekatere banke, lahko interna stopnja donosa preseže 15 ali celo 20 odstotkov, naložba pa se povrne v šestih do osmih letih. Na višino donosa in dobo vračanja pri naložbi v sončno elektrarno vplivajo prihodki, ki so odvisni od števila proizvedenih kilovatnih ur električne energije, in odkupna cena, ter stroška naložbe in obratovanja. Investicija Celjskega sejma v višini 2,1 milijona evrov (z DDV) naj bi se tako povrnila v šestih do sedmih letih. Investicijo v novo sončno elektrarno smo v Celjskem sejmu sicer financiral s pomočjo kredita Eko sklada.

Iz sejemske sončne elektrarne električne energije za 150 gospodinjstev

Nova sončna elektrarna Celjskega sejma je v večih ozirih unikatna. Na strehah sejemskih dvoran je nameščenih 2394 solarnih modulov slovenskega proizvajalca Bisol, za postavitev na streho pa se je uporabila konstrukcija Suncatcher, ki predstavlja novost v svetovnem merilu. Gre za postavitev, kjer ni potrebno nobeno vrtanje v streho in nobeno obteževanje konstrukcije. »Letna proizvodnja električne energije bo zadostovala za letno porabo 150 povprečnih slovenskih gospodinjstev, prispevek elektrarne k zmanjšanju izpustov CO2 pa znaša kar 630 ton letno,« dodaja Robert Otorepec.

Nova sončna elektrarna že od 7. decembra letos oddaja električno energijo v elektroenergetsko omrežje. Največjo proizvodnjo sicer v Celjskem sejmu pričakujemo v poletnih mesecih, ko je osenčenje na lokaciji sejmišča, pa tudi drugje po državi največje.

Sončna elektrarna del prizadevanj Celjskega sejma na področju URE in OVE

V Celjskem sejmu se zelo dobro zavedamo pomena izkoriščanja obnovljivih virov energije (OVE) in učinkovite rabe energije (URE), saj gre za področja, ki so že nekaj let vodilna tema sejemskih prireditev, ki jih organiziramo v Celju. Tudi na zadnjem, 42. MOS, je bil eden od vsebinskih poudarkov sejma prav fotovoltaika oz. možnosti izkoriščanja sončne energije. Področji URE in OVE pa bosta znova v ospredju tudi na sejmu Energetika, ki bo v Celju potekal od 18. do 21. maja 2010. Del sejemskega dogajanja na Energetiki bo tudi zaključek akcije, ki jo skupaj pripravljamo Celjski sejem, priloga Dnevnika Moj dom in Eko sklad, v kateri organizatorji iščemo energetsko najbolj učinkovite objekte. Nagrade najbolj učinkovitim objektom bodo podeljena že tretjič, na nagradni natečaj pa se lahko prijavijo lastniki novih in prenovljenih stanovanjskih hiš, večstanovanjskih blokov in lastniki oziroma upravljavci poslovnih, proizvodnih in javnih objektov.

V Celjskem sejmu se kot družbeno odgovorno podjetje zavedamo nujnosti prispevati k uresničevanju okoljskih ciljev države in Evropske unije. Prepričani smo, da bomo s proizvodnjo zelene električne energije pomembno pomagali, želimo pa si tudi, da bi našemu zgledu sledila še druga podjetja.
/KONC CITATA

Jaz pa upam, da bo tole fajn delovalo in da se tele sončne celice dajo ok reciklirati in da bodo res sledila še druga podjetja in posamezniki! x:)x

#39 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 5. januar 2010, 19:35

Jaz pa upam, da bo tole fajn delovalo in da se tele sončne celice dajo ok reciklirati in da bodo res sledila še druga podjetja in posamezniki! x:)x


no vidiš...
tole pa je ustavilo enega mojega prijatelja.
tudi on je resno razmišljal, da bi se podal v to, ampak se je premislil, ker je imel pomisleke:
po 15 letih, ko odplačaš kredite, bodo te elektrarne zastarele, verjetno potrebne obnove, ali pa izkoristki bistveno slabši...
če se pokaže, da ni več rentabilno oz. stroški obnove ali kaj tretjega preveliki in si lastnik vsega sistema, si dolžan tudi sam poskrbeti za odstranitev. in takrat pa je popolnoma možno, da se bo našel kakšen grinpisovec, ki bo pogruntal, da so ti kolektorji strupeni in boš sam nosil stroške reciklaže, ki pa popolnoma verjetno ne bodo nizki.
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#40 Dancerka

Dancerka
  • D član
  • Št. objav: 561

Objavljeno: 5. januar 2010, 19:44

Hm, ja, tudi js sem še skeptična do teh sedanjih solarnih plošč, na srečo si po svetu že prizadevajo za recikliranje - upam, da tudi pri nas?

Zanimiv članek tule: Report: Recycling Programs Could Curb Solar Panel Toxicity
Nekaj proizvajalcev se je že povezalo v organizacijo PV Cycle Association, ki razvija programe za recikliranje..
Seveda bi bilo fajn sredstva in znanstvenike (IQ!) vlagat v razvoj čimbolj eko recikliranja (mogoče podobno kot WEEE direktiva za elektroniko, da stroške nosi proizvajalec?)

PS Valjda ti kolektorji so strupeni, zlasti pri proizvodnji, se jih pa da delat na bolj ali manj kul način (zaščita delavcev itd - al pa kemikalije na njivo, kot na Kitajskem :xx!: ). Pol ko so že na strehi so menda relativno ok.

#41 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 5. januar 2010, 22:26

tudi jaz! :palec:

Jaz pa upam, da bo tole fajn delovalo in da se tele sončne celice dajo ok reciklirati in da bodo res sledila še druga podjetja in posamezniki! x:)x


x:Dx a vse kaksna je razlika med ljudmi ki v zivljenju kaj naredijo in ljudmi ki nic ne naredijo!?
Preberi si tvoj post! x:Dx

no vidiš...
tole pa je ustavilo enega mojega prijatelja.
tudi on je resno razmišljal, da bi se podal v to, ampak se je premislil, ker je imel pomisleke:
po 15 letih, ko odplačaš kredite, bodo te elektrarne zastarele, verjetno potrebne obnove, ali pa izkoristki bistveno slabši...
če se pokaže, da ni več rentabilno oz. stroški obnove ali kaj tretjega preveliki in si lastnik vsega sistema, si dolžan tudi sam poskrbeti za odstranitev. in takrat pa je popolnoma možno, da se bo našel kakšen grinpisovec, ki bo pogruntal, da so ti kolektorji strupeni in boš sam nosil stroške reciklaže, ki pa popolnoma verjetno ne bodo nizki.



#42 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 5. januar 2010, 22:52

x:Dx a vse kaksna je razlika med ljudmi ki v zivljenju kaj naredijo in ljudmi ki nic ne naredijo!?
Preberi si tvoj post! x:Dx


domišljam si, da vem, kaj goworim. ne wem pa, kaj bi zdej ti rad powedou?
ne drzni pa si obračat mojih besed in preusmerit bistva. pa še za tebe extra razlaga.... tole s tem štromom je spet en velik eko nateg. ma dej... jebi se... ne lub se mi.
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#43 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 5. januar 2010, 23:07

Ah ja, lažje je kasirat od nevednih revežev! xrolleyesx


pa napumpat vojsko slepih delomrznežou, da jih glasno podpirajo. welcome free x:)x
v tej sceni z telim štromom ne vem detajlov, ampak kolker mi je povedou un znanc, je nekako tko:
verjetno je več možnih izvedb, ampak njemu so ponujal nekako tako:
on u bistvu da prostor na razpolago s polnimi pooblastili.
oni postavijo kolektorje in 15 let je njihovo.
po 15 letih pa vse ostane tebi.
kul :palec: dobiš zastarelo gnilo strupeno tehnologijo na strehi in ker je tvoja, jo moraš na svoje stroške posprawit.
in seweda ekološko. te razni freeji kontrolirajo. isti freeji, k so bli navdušeni nad eko elektriko in te isti freeji, ki so proti izkoriščanju... dej free... zbud se...
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#44 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 5. januar 2010, 23:37

x:Dx ti ze ves ane k si "strokovnjak".


Ko je pobuda energije dovolj mocna, se tudi v resnici nekaj spremeni!
Nic drugace kakor v nasih zivljenjih! x;)x Vse drugo pa je "nakladanje" na poti do resnicne spremembe! :P

pa se tole, ker vas ravno zanima >

#45 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 5. januar 2010, 23:44

da, ne razumes povezave.
Vprasaj jih! x^x x:Dx kaj meni moris kt da sm jst odgovoren!
Odgovor zgoraj je tudi tebi namenjen!

Free kar si napisal sploh ni smešno in sploh ne vidim povezave kaj si hotel napisat. Meni se Jankov post zdi čist smiseln.

Zakaj pa ne bi to financirale države, predvsem tiste, ki so se nedavno združevale v nekih pogovorih o segrevanju Zemlje? Če res resno mislijo, potem bi to lahko pokazale tudi z dejanji. Ah ja, lažje je kasirat od nevednih revežev! xrolleyesx



#46 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 5. januar 2010, 23:58

niti ne. x:Xx

A si ti kej nesramen danes?



#47 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 6. januar 2010, 00:03

ze dela.

free -ćek tale povezava ne dela... xDDx x;)x



#48 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 6. januar 2010, 00:14

dela ja.
da. smo izvedeli ze iz porocil. sicer pa, kot sem ze pisal v eni temi, vedno se nekdo okorisca. ce se ne bi tule, bi se pa kej drugje, ker to dopuscamo.
ponavljam spet:
Ko je pobuda energije dovolj mocna, se tudi v resnici nekaj spremeni!
Nic drugace kakor v nasih zivljenjih! Vse drugo pa je "nakladanje" na poti do resnicne spremembe!


vlada dela ukrepe kot jih dela. bolj ali manj primerne. ce komu kaj ni vsec naj zamenja vlado ali pa naj gre sam v politko da kaj spremeni! najlazje je srat. :P

kar se tice soncnih kolektorjev itn.. vprasajte tistega ki jih ima in kako je zadovoljen al pa kaksnega strokovanjaka, ne pa si izmisljevat fantazijskih zgodbic o zarotah zaradi lastne osamljenosti in tezav.. ane janko! xcivx x:o)x ce pa so te zgodbice kakorkoli okrepljene z argumenti, pa prosim, na plano z njimi!

http://dne.enaa.com/...riko-visji.html



#49 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 6. januar 2010, 01:34

nc nism zleht sploh.
Vsekakor tema vredna debate, itaq :palec: samo se mi ne da danes.. sem ze malo utrujen od ... ma sej ves.
bodi-te fajn! x:Xx

povezava se enkrat >

...
po drugi strani ..pa je to kar velika investicije ..že kolektorji -npr za ogrevanje s sončno energijo ....za proizvodno elektrike pa še bolj ...
tko da po moje ..bi blo faj še na to kar reči ...verjemi bi vsi kar naeenkrat postali ekološko osveščeni , če bi bilo bolj dostopno...finančno.

Ja vedno je veliko če-jev ...ampak to so dejstva xDDx x;)x



#50 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 6. januar 2010, 12:31

ma Jankotov znanec kar prav :palec: na žalost :sori:
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0