Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kateri kamen?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
2460 komentarjev na to temo

#26 sm

sm
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 10. december 2002, 01:00

Hojla!

A mi zna kdo povedat, kateri kamen je za "kandidate" za alkoholike oz. tiste, ki preveč ljubijo rujno kapljico, njbolj primeren. Nameravam ga podariti 2 osebama: strelki in škorpijonu.

Hvala v naprej!

#27 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 13. december 2002, 01:00

zasvojenost :8): z Ametistom x:Dx
utrujenost: Hematit, Hiastolit,
pljuča:rubin, avanturin, turkiz,rodinit,hrizopraz,
.
.



Pokowc

#28 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 13. december 2002, 01:00

:vragec:

BUTNSKALA

:vragec: ma vas rad

chasa ni...je samo prostor in situacija
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#29 Anatha

Anatha
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 182

Objavljeno: 16. december 2002, 01:00

aakhut, a ti zbiras objave? ;)


¤ Anatha ¤

#30 sm

sm
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 26. december 2002, 01:00

pokowc, najlepša hvala za nasvet.
Sorry x:Ix, ker ti nisem prej odgovorila, ni se mi izšlo s časom (ni moj računalnik). x:Dx

#31 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 26. december 2002, 01:00

:vragec:

ja anatha x;)x

vse si sprintam x:px

:vragec: ma vas rad

chasa ni...je samo prostor in situacija
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#32 metty

metty
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 26. december 2002, 01:00

Mene pa zanima kakšen kamen je najboljši za ovne...

#33 milenacs

milenacs
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 126

Objavljeno: 16. april 2003, 07:50

Joj, sedajle mi pa prosim hitro pomagajte. Z možem sva lansko leto kupila kakšnih 15 kamenih strel, potem pa sem jih doma samo očistila in spravila. Da bi preprečila njihovo delovanje (preveč dobrega lahko tudi škodi), sem jih zavila v alu-folijo, ki naj bi po mojem mnenju nevtralizirala njihovo delovanje. Sedaj pa ne vem, če nisem morda naredila kakšno neumnost. Kako naj jih pravilno shranim, da mi jih ne bo treba vedno preverjati in čistiti oz. kako jim ustvarim fizično blokado delovanja? V stanovanju imava sicer dva t.i. "družinska kristala", ki sta sprogramirana za samodejno čiščenje, vendar ju vsake toliko časa vseeno preveriva. Stvar pa je v tem, da se pri pogledu nanju spomnim na to, da bi bilo dobro preveriti delovanje, pri tistih v omari, pa na to popolnoma pozabim. Kaj naj naredim?

Milena

#34 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 16. april 2003, 09:34

Hojla!
Mi lahko kdo svetuje, kakšen kamen bi bil nabolj primeren zame x?x
Objavljena slika

#35 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. april 2003, 09:49

Milena - najbolje, da jih zavijes v crno svilo ali podoben nezen kvaliteten material crne barve.

Tina - skoraj zagotovo ti bo ustrezal Turkiz, tudi kalcedon (za ta dva se odloci, ce ti je vsec turkizna oz. sinje modra barva), sicer je primeren tudi rozevec (rozenkvarc ali roznati kremen), aventurin (nezno zelen s srebrnimi pikicami)...
Prav tako primerna pa bosta tudi jaspis in katerikoli od ahatov.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#36 milenacs

milenacs
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 126

Objavljeno: 16. april 2003, 10:24

Hvala, Marsa, bom upoštevala.

Mimogrede, sonce in ascendent imam v devici, za luno pa sem pozabila. Ali mi na osnovi samo teh podatkov lahko poveš primeren kristal zame ali je boljše, da ti posredujem še kakšen podatek?

Milena

#37 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 16. april 2003, 10:26

Marsa hvala! O tem, ce mi je vsec modra, pa ni dvoma, saj je moja najljubsa barva. x:)x
Objavljena slika

#38 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 16. april 2003, 11:12

Ne vem, koliko se boste strinjali z mojim komentarjem.
Vecina knjig na temo kristalov uposteva smo soncevo znamenje. Ker pa sno si med sabo zelo razlicni kljub istemu znamenju, poleg tega pa prehajamo skozi razlicna zivljensjka obdobj, je treba malo poslusati tudi sebe - na pirmer kateri kristal oz. kamen me je pritegnil na prvi pogled. :inlove:
Pravijo, da te kamni poklicejo????

Na primer, jaz sem v obdobju ko me klicejo rdeci kamni (soncev kamen, rdeci jaspis) pa sploh ognjeni kamni npr tigrovo oko. Pa po horoskopu nobeden ni kao zame. :eek:
Drugace pa tudi Tadej Pretner v knjigi Dih zvezd, pa tudi v Minerali, duhovnost, zdravje omenja, da mora clovek, ki ima vse v enem elementu (npr voda) poiskati kontrast, ne pa da povrh nosi se kamen, ki predstavlja isti element. Ker te prevec zamori.

Kaj pa ti nosis, Marsa (si menda tudi voda kot jaz ?)

xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#39 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. april 2003, 11:55

Tole sem prejle skusala objaviti (nekaj niso delale povezave), pa sem si skopirala, da ne pisem se 1X:

O, Tina in Milenacs! :)
Hvala za vajin tako hiter odziv.
Tina - saj se mi je zdelo - zato pa sta bila tadva kristalcka prva, na katera sem pomislila... ;)

Milena - Skoraj gotovo ti bo ustrezal jaspis, tudi karneol, pa morda kaksen mahovnati ahat, tudi zad, pa tudi tigrovo oko ne bi bila slaba izbira.
Zelo bi ti pasal boji, samo ne vem, kje bi ga dobila...
Tudi beli ahat bi bil morda primeren zate (seveda je fino poznati cimvec podatkov, vendar ze iz ene kombinacije - soncev znak + se en individualen polozaj - ponavadi lahko 'dobimo' neko osnovno energijo cloveka...).

Zdajle pa vidim, da je vmes nekaj vprasala tudi Metty...

Za Ovne bos ponekod prebrala, da si izberi kameno strelo, rubin, diamant in podobno.
Ni pa nujno, da bi si tudi ti izbrala taksen kristal.
Najbolj pomembno je (po mojem mnenju), da ti je kamen vsec, da 'ti potegne' - to je najbolj zanesljiv znak, da je (v tem trenutku) pravi zate.
Dobro je tudi vedeti, da izbira kamna za nas ni zabetonirana - nikjer ne pise, da ce mi je danes vsec akvamarin, da bo zdaj za vse veke vekov to 'moj' kamen...
Poleg tega so pomembnbi tudi drugi dejavniki: ce ti je npr. vsec lapis lazuli, moras biti zmerna pri nosnji, ce imas nizek krvni pritisk. In podobno. Nekateri kristali ob nosnji okoli vratu (pre)mocno delujejo na grleno cakro, pa so mozne kaksne reakcije (ne hujse, da se ne bi kdo ustrasil, samo mozno je, da cutimo npr. nekaksno 'dusenje', gomazenje ipd.).
Se nekaj je - odvisno je tudi od tega, katere energije je treba stopnjevati in katere umirjati...
Ce si torej Oven, ki je nagnjen k razburjanju, ne bo primerna izbira rubina, ce si ga bos izbrala zgolj zato, ker je nekje pisalo, da je to primeren kamen za Ovne..

***

Zdajle pa vidim, da je vmes ze komentar MuceMace - hecno, MucaMaca, ker si razmisljala tako kot jaz (in tudi objavila to v priblizno istem trenutku).

Res je tako, kot pravis - to itak nenehno trobim. Kaksen horoskopski znak! Neni ametist niti ne potegne, niti ne pase, in ce ga slucajno imam (ce mi ga kdo podari ali se kako drugace znajde v moji blizini), ga izgubim... Te energije ne potrebujem.

Katerega nosim, MucaMaca (ja, sem voda - 6X - sonce, asc, luna, merkus, mars, neptun)? - okrog vratu imam skoraj vedno kameno strelo, mi zelo pase.
Sploh mi pasejo taki, ki mi jih nihce ne bi pripisal - zeleni, svetli, beli, prozorni, nezni.

Nosim tudi moldavit - sploh imam rada zelene kristale - berile - npr. smaragd je dostikrat z mano, aja, in shizim tudi na turmalin... Pa zeleni kalcit mi je zakon, pa krizopras, pa peridot, pa tudi opal ne smem pozabit. Aja - in rada imam tudi oniks.
Nosim pa tudi drobno ogrlico iz turkizov in markantno iz lapisov (je kul, ker imam visok pritisk).

xsrcx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#40 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 17. april 2003, 10:01

Hoj, Marsa. :palec:

Sorodna dusa? x:Dx Ja jaz sem pa samo 5x voda (3X skorpijon- Sonce, venera, neptun) pa 2 riba (luna, asc) Ce pa stejem se Lilith, ki je tudi v skorpijonu, potem sva pa equal. (Pri izracunu mi je pomagal LN.)

Glede na gornjo temo, kateri kristal za katero znamenje, lahko vsi vidijo prav iz najinih primerov, da ne smes tega gledati tako enostransko.

MARSI ustrezajo nezni in svetli kamni, meni pa mocnih barv, prav energetski (rdece, baker, zlato rumeni/rjavi). Mi jih tudi nihce ne bi pripisal.

Naj te kamen ZAPELJE :2src: (ali pa ZAPOJE, kar vam je ljubse.).

Pa se en nasvet; brez veze je tekat po trgovinah in iskat kamen za svoje znamenje. Razen ce ga kupujete za stos, za kaksen rosjtni dan. Je bolj pametno pocakat na razstave mineralov, npr. 10 maja bo v Trzicu. Potem pa - ljubezen na prvi pogled. xsrcx x!x x!x x!x


xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#41 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. april 2003, 13:20

O, MucaMaca, pa res! x:Xx Sorodni dusi.. xsrcx

Ker jaz pa imam ASC in Neptun v Sco, Luno (in ostalo) pa v Ribah. Hecno. x!x

Najlepsa pa hvala za informacijo o trziskem sejmu - jo dodam na novice. :palec:
vedno iscem to, vec jih sprasuje, gremo tudi veckrat tja, samo je nekako vsako leto slabsa izbira, ali pa je slucajno bilo tako par let zapored ali pa bi morali uleteti v soboto ob 9:01. :)
(in ne v nedeljo ob 15h, recimo, preden se mi kam spravimo x!x )

Ja, ja, hecno s temi kamni... pa se to - tako podobna konec koncev znamenja, pa cisto drugacen 'okus' za kamne.
No, saj meni je tudi kaksen zlat kul - npr. na topaz tudi malo shizim.... a ce izbiram med smaragdom ali topazom, je jasno smaragd favorit.
Vsec pa mi je karneol in sem prepricana, da je tudi tebi. x:)x
Imamo pa tu okoli tudi Skorpijone, pa dosti podoben okus..

Aja. Zeleni kkamni, ki da so mi vsec... glej,, npr. malahit, ki mu je treba na vsak nacin priznati, da je med lepsimi kamni, pa me sploh ne gane (pa mi je bil vcasih ful vsec).
Enkrat pa sem si izbrala celo hematit ( :eek: ) - izkazalo se je, da je bilo to v obdobju, ko sem imela revmo... Itd.
Tako da - jasno, precej nesmiselno se ufurati glede na znak in to.. ce pa ze, pa prej iskati nasprotne lastnosti.. tisto, cesar nimas...

Kaj cem jaz z rubinom - saj eksplodiram! (in dejansko - imam pickene rubince na uhanih, pikice drobckane, ze to je dovolj... Uh, dobim naenkrat ogromno krvi, postanem razdrazena, celo prepirljiva in vznemirjena).
Ceprav jih ful dobivam... teh rubinov... kao... barva pa to... :vragec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#42 PAMI

PAMI
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 63

Objavljeno: 22. april 2003, 20:50

Alkoholikom tud kamen ne pomaga, bi jih mogel prej kamen zadet kot kaj drugega.
Drugače pa bi ti predlagala kamen ljubezni, mogoče jih ta obudi-roza kvarc ali pa kakšno kameno strelo- ta je tako univerzalen.

#43 PAMI

PAMI
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 63

Objavljeno: 22. april 2003, 20:55

Tina!

Ti imaš pa znak in ascendent kot jaz.Glede kamna-zaupaj lastnemu instinktu, torej tisti ki ti prvi pade v oči!!To potem najbolj deluje, ker ti je kamen všeč,potem čisto drugače žari in znaš ga potem tudi nosit..

Čao

#44 NeeChee

NeeChee
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 24. april 2003, 14:14

Cao.
Pred kratkim sem si kupila zapestnico z oniksom, katerega sem izbrala malo glede na znak, malo glede na učinek. Zanima me ali je oniks res dober za kožo in kakšne so njegove lastnosti.

10x!

#45 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. april 2003, 15:03

Hojla in dobrodosla! :)

Oniks je v bistvu crni ahat. To je zelo pozitiven kamen (ceprav imajo nekateri pomisleke zaradi crne barve) - predvsem je zelo ustrezen in ucinkovit kot zascitni kamen, pomaga v primerih histerije, vpliva na umirjenost, koncentracijo in modrost, predvsem pa mi je vsec zato, ker daje samozavest, vendar ublazi pa pretirano.
Za kozo bi sama raje uporabila aventurin, vendar morda bo tudi oniks ucinkovit (glede na to, da imas pac oniks).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#46 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 24. april 2003, 18:18

........, vendar ublazi pa pretirano.  ........

koliko in kako je to, ker menim, da je res tko.......tko tih postaneš.....potem niti nimaš neke moči, za kakšno trezno˝ kominikacijo , ha?

#47 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 24. april 2003, 18:35

:vragec:

KODER ELOKVENCA NE ZALEZHE, TJA PACH LEZHE PEST

:vragec: SE POGOVARJA (CHE LE NI PREVECH)
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#48 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. april 2003, 15:13

Pokowc - to pa ni zarad oniksa... Nic ne pomaga k tihosti - celo daje samozavest in odlocnost... To je bilo ali kaj drugega v kombinaciji ali kaj podobnega...

Oniks ne miri v tem smislu, da bi bil zdaj brez energy in tihcan.... Samo nekako tako samozavest dobis - pravo, ki se ti potem ni treba ven metati, ker si samo-zavesten, pa poznas svojo vrednost, pa ne rabis tekmovat z drugimi in lahko enako izzarevas, brez da bi bil tudi v resnici taglaven.
In nasprotno - zelo je primeren za trezno komunikacijo...
Samo za slednjo pa itak izberi kaksen drug kamen... blagega (tudi barvno) - kot je npr. kalcedon, ali pa, po drugi strani kaksnega ahata in/ali tigrovo oko.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#49 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 25. april 2003, 17:17

jaa, potem je to res tista samozavest, ki res ne rabiš nekega odobravanja, ker se res kaže v samoobstoju˝ :palec:

#50 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 26. april 2003, 09:39

Marsa, :palec:
Pred meseci sem si kupila križec iz oniksa, kar tako, ker mi je bil všeč in me je pritegnil. Kar nekajkrat se mi je zgodilo, da sem se ga dotaknila z roko, ko sem nekako čutila, da ga potrebujem. Ko zdaj gledam nazaj, v kakšnih situacijah se je to dogajalo...hm...vem ja, da sem ga podzavestno potrebovala...
x8Dx ..takole dobiti pojasnilo...

Astra
Per aspera ad astra




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0