Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kateri kamen?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
2460 komentarjev na to temo

#51 NeeChee

NeeChee
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 26. april 2003, 10:36

Hvala Marsi in ostalim za koristno_prijetne odgovore. x:)x

#52 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. april 2003, 11:04

Astra in NeeChee - :palec: x:)x
Zelo kul pa je dobiti povratno info.. x8Dx
Prijaznost in vljudnost pa itak cenim... x^x

Aja - sama imam tudi zelo zelo0 rada oniks in ga kar veckrat dam nase...
Se posebej pa priporocam piramido iz oniksa...

Zelo mi je vsec v kombinaciji z blazjim kristalom, npr. zelenima kalcitom in krizoprasom (ki oba zgledata nekako tako kot Soča, ful lepo, skratka), sinjim kalcedonom, belim ahatom ali mlecnim kremenom.
Sama pa ga veckrat nosim v povezavi z opalom...
Nosim par uhanckov v zlatu enake -majhne- velikosti - na levi imam opal, na desni pa oniks.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#53 lena

lena
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 69

Objavljeno: 27. april 2003, 12:06

Lepo pozdravljeni!
Mene pa zanima kako je sploh z uporabo kamnov, kako veš katerega moraš uporabiti-ali na podlagi astrološkega namenja?

#54 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. april 2003, 12:23

Zivjo!
Prav tocno to, kar sprasujes, bos nasla v temi v tem forumu:

Uporaba kristalov po rojstnih znamenjih
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#55 lena

lena
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 69

Objavljeno: 27. april 2003, 14:30

Kakšen kamen bi torej morala imeti jaz glede na to, da sem vodnarka,ascedent v devici in luno v škorpijonu?
Hvala za odgovor.

#56 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 27. april 2003, 14:39

probi turmalin, sodalit, jaspis :palec:

morda gorski kristal al pa safir :eek:

#57 lena

lena
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 69

Objavljeno: 27. april 2003, 15:10

bom poskusla, pa da vidimo kakšen bo učinek.
sporočim kako bo, hvala za nasvet ,pa lep dan

#58 RAKICA

RAKICA
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 405

Objavljeno: 27. april 2003, 15:15

Kaj mi sevtujete za očeta, ki je sicer devica po horoskopu, bolj intravertirana oseba, rabim pa nekaj konkretnega , ker se gre za večjo maligno bulo v želodcu.

Hvala.
Lep dan s soncem obsijan.

#59 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. april 2003, 15:26

Rakica - probaj dimni kremen (cadavec)..., morda bi mu sedel tudi mesecev kamen in/ali biser, ucinkovit pa bi morda bil tudi turmalin.
Univerzalen za to podrocje in izjemno blag in zdravilen pa je aventurin - slednji mu bo sedel tudi energetsko.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#60 lena

lena
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 69

Objavljeno: 27. april 2003, 15:41

nekaj me zanima glede teh kamnov, kimi jih je svetoval pokowc,kateri od teh bi bil še najbolj primeren-jaz bi si še najraje izbrala safir, ali bi bila to prava odločitev, ali pa naj raje izberem jaspis ali turmalin?
x?x

#61 RAKICA

RAKICA
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 405

Objavljeno: 27. april 2003, 15:52

Marsa, hvala.
Še ena prošnja- velikost in kje naj dobim kamen-da ga bom začutla, da je tapravi...lj? kr? ng?

Hvala in lep dan vsem.
Sončen dan.

#62 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. april 2003, 15:54

Ce ti je vsec safir zaradi barve, se odloci za akvamarin, ki je zelo primeren zate - tako po soncnem znamenju kot tudi po luninem - skorpijonu zelo ustrezajo berili (kamor sodi akvamarin)...
Jaspis bi ti tudi sama priporocila... Primeren pa bi bil tudi granat - ce se bos odlocala za rdece.
Morda te bo privlacil tudi obsidijan (z njim pa previdno, precisti ga, je mocen kristal).
Tudi turmalin ni slaba izbira, kot ti ga je priporocil ze Pokowc.
Ce so ti vsec mocne zelene barve, ti bo morda oddajal dobre vibracije tudi malahit (zelo lep, mocno zelen, 'progast' kamen) - pozor - tega kamna ne cistimo z vodo, pac pa na soncu (ali v zemlji).

Izberi tistega, ki ti bo najbolj vsec.
Tako ali tako je najbolj pravi indikator pri temle 'vsecnost' - tisti, ki ti bo najbolj 'potegnil', saj vidis, sa imas ze v najosnovnejsih polozajih tri razlicne elemente - zrak, zemljo in vodo... Tako je prakticno skoraj nemogoce izbirati kristal zgolj na podlagi nekih astro predpostavk.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#63 lena

lena
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 69

Objavljeno: 27. april 2003, 15:58

Marsa najlepše hvala za nasvet-safir pa se ti nič kaj ne dopade?-zakaj.
Vidim, da se ful spoznaš na takšne stvari, jaz pa sem po pravici bolj slaba v vsem tem,me pa zelo zanima.
Še dobro, da obstaja ta forum, da lahko vprašam o vsem tem. :palec:

#64 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 27. april 2003, 15:59

Me je zadnjič v Ahatu dobesedno pritegnil zlati kamen...potem preberem, da z njim lažje premagamo težave....no všeč mi je bil...
Sicer ugotavljam, da me ful pritegnejo "živahni" kamni, kot so recimo oniks...pa hematit....očitno rabim takšno energijo zdaj, celo sodalit in žad:) skragano!

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#65 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. april 2003, 16:02

Rakica... To bo moc sicer prav kmalu dobiti tudi v Lunci (trgovini LN)...
Vendar pa zaenkrat se pozanimaj v Ahatu - za katerega edinega vem, da ima prodajalne tudi drugod po Sloveniji...
Nisem tako seznanjena s temi placi - tega je bilo dosti v Ljubljani, vendar pa zaradi dragih najemnin in pretezno ne take popularnosti zadeve niso mogle vec delovati.
Zdaj ima dosti trgovin ta asortiman tudi, vendar konkretno v bistvu ne vem, kje - razen v Ljubljani (tam na Forumu urednistva - faq - sem ze nastevala neke trgovine, pa podala tudi par telefonskih - pa pliz poisci, da ne brskam spet po arhivu za temi infoti in telefonskimi).

Velikost? Fino bi bilo, ce bi bil cimvecji - kar en ornk kos, da ga imas v prostoru - pri TV ali na kaksnem mestu pomembnem.
Ce pa mislis za nosnjo ali za polaganje, pa bos seveda morala izbrati manjsega in brez ostrih konic ipd.

Pravega...? Vzemi si cas... Izberi si jih nekaj - itak te bodo kar 'poklicali'.. Potem posameznega vzemi v roke in ga malo potezkaj, malo prijemaj... morda bos zacutila nekaksno toploto, ta bo pravi...
Morda bos zacutila prijetno gomazenje, ta bo pravi. Morda bos zacutila, da so se ti malo spotile roke in nekaksno vznemirjenje - ta bo pravi in najverjetneje zdravilni in pocajtal kaksne blokade.
Ta, ki bo pa ob dotiku hladen in bo imeti ga v rokah neprijetno, pa ni pravi. Ta, ki ne zbuja nicesar, ne simpatij ne nic - ta ni pravi.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#66 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. april 2003, 16:06

O, tole pa siba danes! :)
Lena - you're welcome... :)

Ves kaj je finta - ne da sem jaz proti, pac pa si ti 'zapela' za safir, pa bi rada se potrditev. A je? x;)x
Saj ti pravim - izberi, katerega hoces. Ne, nikakor nisem proti safirju - nasprotno, zelo mi je vsec...
A malo sem sklepala, da je morda samo zaradi barve, pa ker je med nekoliko bolj dragocenimi.

Nataly - nasprotno! Niti malo ni skregano! Tudi sama bi ti priporocila zad. x:Xx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#67 lena

lena
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 69

Objavljeno: 27. april 2003, 16:12

Ma ne sploh ni zaradi barve safirja ali pa zaradi dragocenosti, verjemi.Na safir sem začela misliti zaradi tega, ker sem prebrala razlago čemu je namenjen, pa se mi je zdel najbolj primeren, še posebej zato, ker imam nizek pritisk in se večkrat slabo počutim prav zaradi tega.
Bom pa ubogala tvoj nasvet in se bom odpravila v Ahat in videla kako je , kaj mi bo všeč,...
Aja, hvala za dobrodošlico,moram priznat, da se mi forum res dopade in da ste vsi zelo prijazni,super skratka. x;)x x:)x :vio:

#68 RAKICA

RAKICA
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 405

Objavljeno: 27. april 2003, 16:19

Yes, laufa , laufa.....
Marsa hvla, res ne vem ali je moj močan mars kar ruknil z vprašanjem, ko pa sama vem, da je en kp strani odprtih in sem v istem momentu , ko sem oddala vprašanje tudi začela brskat naprej (uau, moja lokomotiva, ki jo vedno poganja naprej, uaaau!), ali pa ta retrogradni fante merkur....

Ja, bom, vem, da ga moram začutit, pa bo tapravi....

Krasni ste.Jst kar čutim energijo, k prav lepo vibrira danes.Res, hvala vam..

#69 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. april 2003, 16:21

No, fino, to me pa veseli, da si se prec znasla in vse. x:)x
Ja - potem pa je res primeren. Saj sem se pomislila, da bi ti napisala, da ti bo morda tudi lapis vsec, da pa pazi, ce imas nizek pritisk..
Pa hotela sem ti priporociti tudi rozevec, pa vidim, da ga nisem nikjer omenila - tudi ta bi bil potem primeren zate, pa tudi vsec ti bo najbrz in sicer je prijetnega videza in blagega delovanja.
Tudi smaragd bi potem bil zelo kul (kot sem rekla, energijam skorpijona zelo ustrezajo berili, tudi smaragd je beril).
Ce pa je samo zaradi pritiska, pa ti bo ugodno deloval ze zlat prstan na levi roki.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#70 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. april 2003, 16:22

Moj prejsnji post je bil sicer namenjen Leni, a - Rakica - tudi zate se mi zdi dbest, da si se vse znasla in si ze tudi razlozila (a nisi ze zadnjic nekaj komentirala na retro merkur in da smo to potem postekali?)..
To je zato, ker ful siba danes...
Saj v kamnih drug cez drugega govorimo, prakitcno. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#71 RAKICA

RAKICA
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 405

Objavljeno: 27. april 2003, 16:46

Ja, ja.Bo nekaj takega.

Še nekaj.Naša računovodkinja mi je pred časom podarila rorevec in sem ga nosila okoli vratu, pol pa neznanokdaj se mi ga je pol odlomilo in je odletel neznanokam.
Sem pa pomislila, da je morda bolj blag in da mam jst več energije.....

#72 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. april 2003, 17:00

Ja - odlsuzil je svoje - nisi ga vec potrebovala...
Itak pa sami dobimo najbolj tocne in najkvalitetnejse odgovore - ce jih le znamo poslusati in slisati.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#73 RAKICA

RAKICA
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 405

Objavljeno: 27. april 2003, 17:17

..mhmmmm, samo prezreti jih ne smemo, ane.....



x:)x x:)x x:)x x:)x

#74 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 26. maj 2003, 13:50

Cez 2 tedna se odpravljam na operacijo. Rada bi si ''dobila'' en kamen za to. za boljse celjenje in da me ne bo toliko strah.
Sonce-Rak, Luna-Dvojcek , Asc. Tehtnica
Ima kdo predlog? Hvala
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#75 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. maj 2003, 14:44

Nujno si ubodi aventurin - zelo dbest za operativne posege... zelo blag in zdravilen. Ce si Rak, ti bo itak pasal.
Morda ga kombiniraj s kameno strelo (ali dimnim kremenom - rece se mu tudi cadavec).
Nic nisi precizirala, na katerem podrocju...
Naj te ne bo strah - aventurin PREIZKUSENO (in to veckrat) pomaga. Resnicno!
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0