Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

gdo nas obvaruje ob hoji po žerjavici


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * - 1 x ocenjeno
154 komentarjev na to temo

Anketa: Kdo upravlja ognju ? (7 Skupaj glasov:)

Izberi...

  1. KREATOR VSEGA (5 glasov [71.43%])

    Odstotek glasov: 71.43%

  2. NADZORNIK ŠOLE NA ZEMLJI (2 glasov [28.57%])

    Odstotek glasov: 28.57%

Glasuj Gosti žal ne morete sodelovati v anketi

#51 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 10. maj 2009, 12:27

Zlitje z žerjavico /čisti meditativni trans:
http://nestinaribg.c...nestinari12.jpg
[Nestinari, Bolgarija]

#52 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 10. maj 2009, 13:28

Ples po žerjavici [drugi del videa, Bolgarija]
http://www.youtube.c...feature=related

Nestinari - Lords of The Fire 3 - Live - Bulgaria [ples po zerjavici]


#53 Mitra

Mitra
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 035

Objavljeno: 10. maj 2009, 14:40

na sliki je sredina žerjavice že skoraj pogorela-ob kraju se malo še svetlika-jez se sto sliko ne bi hvalil..svoje pa nimam,ker nisem pustil fotkat xDDx

Posluš ti mene.
Slika je nastala, ko sem šla v 5. čez žerjavico.

Se pravi, je bilo umes cca pol ure ali več.
Tako ali tako pa se na sliki vidi drugače, kot če stojiš na njej.
Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!

#54 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 10. maj 2009, 15:42

Anastenaria [Grcija];
Αγ. Ελένη Σερρών - Αναστενάρια (μέρος 2)


Anastenaria - Serres, Greece
http://www.youtube.c...feature=related

#55 zlata ribica

zlata ribica
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 53

Objavljeno: 10. maj 2009, 17:56

Tale je pa močna zadnja ....ok pol se pa samo izkušeni pogovarjajte...


Ah, strelka 007, vzamem nazaj, da ne bo moj ego ven sekal :-) Ne gre za to da se naj samo izkušeni pogovarjamo, gre za to, da je težko o neki stvari drugim solit pamet, če še sam nisi imel te izkušnje.

Mej se!

#56 zlata ribica

zlata ribica
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 53

Objavljeno: 10. maj 2009, 18:11

he he he, nisem jezna. Res so mi angelčki pomagal.
Meni so bolj hecne vse te debate okrog te žerjavce. Škoda energije za preveč besed.
Ajdi, lepo se imej!

#57 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 11. maj 2009, 08:40

Hm..., ne zagovarjam nikogar, mi ni namen, samo zakaj slovenci vedno pristanemo pri tem kolk bo kdo zasluzil! xrolleyesx :o|o:
Mislm, kaj vse je vsteto v tako hojo po zerjavici. Res da je predvsem odvisno od tega kod jo izvaja itn. Ampak, lahko pa je: najem prostora, obrok hrane, malica, nabrati material za ogenj, les itn... in kaj je nabolj pomembno ODGOVORNOST!
Me zanima kolk je tukaj "decev" ki bi si upali organzirati hojo in prevzeti odgovornost za recimo 30 ljudi! x;)x

#58 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 11. maj 2009, 09:44

True! :palec: - Vcasih je razdalja med dejansko izkusnjo in teorijo enostavno prevelika.

...Ne gre za to da se naj samo izkušeni pogovarjamo, gre za to, da je težko o neki stvari drugim solit pamet, če še sam nisi imel te izkušnje....

...Škoda energije za preveč besed....



#59 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 11. maj 2009, 09:46

Odlična anketa. Samo en možen odgovor. x:Dx

Jst nisem zaznal nobene posebne spremembe, samo ena nova izkušnja pač. Res pa, da sem šel na to zadevo samo 1x.

Tudi jaz nisem zaznal nobene spremembe v sebi, ko sem šel čez. V bistvu mi je bila samo zanimiva izkušnja, še najbolj, ker je bila nenačrtovana. x:)x
Possible—but highly unlikely.

#60 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 11. maj 2009, 10:56

Nihce te ne sili da se udelezis!
Strinjam, da je cena previsoka.
Ocitno pa se vec tisocim ni zdela.

#61 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 11. maj 2009, 11:06

Jst še nisem hodu po žerjavici in tud ne čutm potrebe, me pa zanima, zakaj ste se tisti, ki ste se se za hojo odločili, odločili. A je bla to potreba po samodokazovanju, radovednost , kej druzga mrbit?

:8):
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#62 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 11. maj 2009, 11:06

Butl: Vprasal si zakaj se nekdo sploh odloci it po zerjavici:

Dobro vprasanje. :palec:
Vcasih ni potreben razlog. Vsaj ozavescen ne. Enostavno gres, ker je nekaj novega, zanimivega, izziv, te je strah, ker gredo drugi, ker je In, ker morda pomaga, ker menda koristi, ker pravijo da si potem bolj srecen zdrav, vesel ,pameten, oh in sploh... x;)x
Pogost razlog tistih ki so se ze veckrat udelezevali hoje po zerjavici, je tudi ta, da s hojo zberejo dovolj nemere in poguma za tiste stvari v zivljenju, ki se jih ne upajo, ali enostavno ne lotijo, jih odlasajo ipd.
Po hoji se bolj pogumni, drzni in se enostavno lotijo stvari. Lahko so na izgled povsem preproste, vpsi v fax, nakup tega ali onega, zamenjati stanovanje, partnerja, pustiti sluzbo, odpreti s.p. itn...

"Zaba skoci iz nagiba, v zraku pa ima cas razmisljati kam bo pristala!" Preveckrat razlicno kot clovek, v svojem strahu spusti mimo sebe celotno zivljenje, brez da se zave, da je sploh zivel! Naposled pa svojo slabo voljo stresa na druge, ker sam nima jajc ziveti!

#63 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 11. maj 2009, 11:17

Jst še nisem hodu po žerjavici in tud ne čutm potrebe, me pa zanima, zakaj ste se tisti, ki ste se se za hojo odločili, odločili. A je bla to potreba po samodokazovanju, radovednost , kej druzga mrbit?

:8):

Radovednost bi bla pri men kr prava opredelitev. x;)x

#64 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 11. maj 2009, 11:30

Butl: Vprasal si zakaj se nekdo sploh odloci it po zerjavici:

Dobro vprasanje. :palec:
Vcasih ni potreben razlog. Vsaj ozavescen ne. Enostavno gres, ker je nekaj novega, zanimivega, izziv, te je strah, ker gredo drugi, ker je In, ker morda pomaga, ker menda koristi, ker pravijo da si potem bolj srecen zdrav, vesel ,pameten, oh in sploh... x;)x
"Zaba skoci iz nagiba, v zraku pa ima cas razmisljati kam bo pristala!" Preveckrat razlicno kot clovek, v svojem strahu spusti mimo sebe celotno zivljenje, brez da se zave, da je sploh zivel! Naposled pa svojo slabo voljo stresa na druge, ker sam nima jajc ziveti!


x:Dx

Lej kolk razlogov si naštel.
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#65 Gandalf

Gandalf
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 162

Objavljeno: 11. maj 2009, 12:04

Tantra: tvoji komentarji so si občasno nasprotni, kaj hočeš doseči????

Zakaj se kdo odloči hodit po žerjavici??? Verjetno zato ker je človeška neumnost brezmejna!
Večina današnjih povprečnih judi pa zato ker je in, jim je dolgčas, ker je šel čez že sosedov pes....
Taki ponavadi tudi plačujejo nemogoče zneske za minimalno storitev.

Kdo te obvaruje je pa čisto logičen odgovor.. sam obvaruješ sebe, razen če preveč gledaš naokoli, razmišljaš o plačanih položnicah in kvasiš ali pa delaš neumnosti!

Oziroma kot pri vsaki aktivnosti, v kolikor treniraš in upoštevaš varnostna pravila so nemogoče stvari mogoče. Ko pa začneš varovala opuščati pa sčasoma aktivnost postane smrtno nevarna! Nato je samo še vprašanje časa, kdaj greš prek svojih psi-fi-duš zmožnosti.


Mene pri tej proceduri bolj moti, da se izvajalci zelo radi obešajo na prišleke... in na koncu ugotoviš, da izvajalec sploh ni vodil ničesar, samo pač bil je prisoten in manipuliral z 1-5 osebami. Pri takih izvajalcih potem večina ljudi res ni več ista???!!!

#66 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 11. maj 2009, 12:22

Da. Lahko so ozavesceni, lahko pa tudi ne. - to je bil point.

Dodajam k prejsnjemu odgovoru:
Pogost razlog tistih ki so se ze veckrat udelezevali hoje po zerjavici, je tudi ta, da s hojo zberejo dovolj nemere in poguma za tiste stvari v zivljenju, ki se jih ne upajo, ali enostavno ne lotijo, jih odlasajo ipd.
Po hoji se bolj pogumni, drzni in se enostavno lotijo stvari. Lahko so na izgled povsem preproste, vpsi v fax, nakup tega ali onega, zamenjati stanovanje, partnerja, pustiti sluzbo, odpreti s.p. itn...

x:Dx

Lej kolk razlogov si naštel.


Obstajajo dosti bolj pogumen stvari v zivljenju kakor hoja po zerjavici. Recimo zivljenej samo in primeren odnos do tega ka nam prinese naproti. Predvidevam da si jih ze izkusila. Tako da morda nisi kaj dosti zamudila.
Za vse pride enkrat cas.

sama sem pa že bla čist da grem na žerjavico ...pa potem nisem šla. x:)x ...



#67 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 11. maj 2009, 12:31

Drugič sama nimam tolk rada ogenj ....ker je krut pa peče ...pri srcu mi je veliko bolj voda x:)x

Jst mam pa rad oboje... ogenj kul, voda kul. Enkrat sem kuril en ogenj na bregu Save, pa sem mel oboje, pa še zemlja & zrak... vsi elementi x:)x ...povabil tud par kolegov/kolegic, smo mal mantre prepeval, mal pomeditiral... blo prav fajn. Ogenj je super, če se notranje z njim nekak povežeš... maš filing pol, ko da te plameni tko prijetno božajo (seveda če ne greš preveč blizu! x:Dx )... ja, fajn energija.


če pa bi se že udeležila te žerjavice ..bi se pa odločila tja kjer bi blo čim bolj pristno- ...hja mene pač vleče mistika x;)x

Tud jst bi rad bolj tako varianto, in bi šel še kdaj, če bi kej takega najdu.

#68 Gandalf

Gandalf
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 162

Objavljeno: 11. maj 2009, 12:39

Strelka 007: Če mene vprašaš narediš 95% prehoda samo če si zraven, to al greš pol dejansko se sprehajat ali ne je vsaj zame čisto postranskega pomena.

Oziroma če greš za vikend na morje in svetsko uživaš 3 dni in nekako ne prideš do/v vode/o. A to sedaj pomeni, da nisi bil na morju in užival???

Dugače pa če že govorimo o efektih,
Isto lahko dobiš če greš v enem dnevu z avtom v Prago na kavo in nazaj. Preplezaš 600m navpične stene. Tečeš na Triglav in nazaj. Ob 1h zjutraj greš sam brez baterije na najbližji hrib (min 3h)...
Če seveda preživiš!
Psiho skoraj 100% uničiš in zgradiš na novo. Tako da dejansko ne morš biti več isti kot si bil prejšnji dan. Razen seveda če tega ne ponavlaš vsak vikend. In si že neke vrste adrenalinski odvisnik.

#69 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 11. maj 2009, 16:43

anketo sem postavljal prvič in sem podal tudi drugi odgovor,ki pa žal ne dela-popravit pa tudi nisem znal-boš ti vseznalec to uredil... xrolleyesx

Moj namen ni bil zasmehovanje, ker vem, da vsakdo ne zna vsega. Dejansko sem se narežal konceptu ankete s samo enim možnim odgovorom.
Possible—but highly unlikely.

#70 zlata ribica

zlata ribica
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 53

Objavljeno: 11. maj 2009, 16:48

Najprej sem šla na žerjavico zgolj iz želje po novi in adrenalinski izkušnji. A mi je dala izkušnja hoje po žerjavici veliko več. Zame je bilo mistično, ter doživetje nekih notranjih sprememb. In potem sem šla še večkrat in grem vsaj enkrat na leto. Ko čutim, da potrebujem tovrsten ritual za svoje ''čiščenje'' in postavljanje namere za naprej, to storim tudi tako, da grem na žerjavico.
Kak drug človek bi šel pa npr. v gostilno in se ''prečistil'' ob popivanju in klepetanju s prijatelji :-) Vsak od nas si najde orodje s katerim si pomaga pri soočanju z življenjskimi izzivi.
Meni osebno je tudi zelo všeč prostor, kjer se izvaja ritual. Gor na hribčku, na travniku ob gozdu in prijazni kmetiji, lep razgled, potem ob sončnem zahodu se začne kuriti... Prijetna družba in soočenje s samim seboj in ognjem... Meni je všeč... Še sploh mi je bila posebna žerjavica na kresno noč... Če si odprt, se ti dogaja marsikaj... lepega. :-)
Pa tudi kar se financ tiče. Sem bila kdaj tudi brez denarja, pa sem se z mojstrom zmenila za kasnejše plačilo ali na obroke. Vse se da zmenit. Pa nima cene 150€. To je res oderuško!

#71 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 11. maj 2009, 19:46

kul :palec:

#72 Agape

Agape
  • Zlati član
  • Št. objav: 506

Objavljeno: 17. maj 2009, 19:44

x8Dx meni pa še vedno ni jasno,kaj nas zaščiti pri prehodu in kaj hudiča nas napelje na hojo po žerjavici,ker razum pravi neee

x;)x

Lažje je verjeti laži, ki si jo stokrat slišal, kot resnici, ki jo še nisi nikoli...
sedaj jo imaš možnost...

agape

Da druge premagaš, moraš biti krepak; da sebe premagaš, moraš biti srčen.



Tisti, ki gre svojo pot, naj se ne ozira na tiste, ki govorijo, da ni poti....

r


Z BOG om in V Bog u

je pot do 9 in zmaga je v 6, ker 6 je 9 in 9 je 6


#73 zlata ribica

zlata ribica
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 53

Objavljeno: 17. maj 2009, 20:15

Nekaj kar je nad ali izza razuma ;-)
Ne rabiš se preveč s tem ukvarjat. Ko (če) te bo potegnilo na žerjavico, boš začutil in takrat boš že dobil odgovore kaj in kdo ima prste vmes.

Lep pozdrav!

#74 Agape

Agape
  • Zlati član
  • Št. objav: 506

Objavljeno: 18. maj 2009, 07:58

Nekaj kar je nad ali izza razuma ;-)
Ne rabiš se preveč s tem ukvarjat. Ko (če) te bo potegnilo na žerjavico, boš začutil in takrat boš že dobil odgovore kaj in kdo ima prste vmes.

Lep pozdrav!

velikokrat sem hodil in vodil žerjavico in odgovorov ni...

kaj pa vodi razum ?
kaj pa če je tudi razum zaveden ?
kaj pa če služimo napačnim energijam ?
gdo se igra z nami in komu dajemo denar-energijo za te igre ?
gdo je še sposoben stvari videti v resnico ?
gdo nas vleče v vse hitrejšo dirko in služenje nekomu in s čim za to plačujemo ? zdravjem,živci

zakaj vedno težje zberemo misli,zakaj vedno hitreje pozabljamo stvari-tudi lepe-komu je cilj nas držati v nevednosti in brez hrbtenice ?



Znanost brez vere je slepa,vera brez znanosti pa hroma...A.......

kaj nam delajo znanstveniki,zdravniki,učitelji ? :vio:

Lažje je verjeti laži, ki si jo stokrat slišal, kot resnici, ki jo še nisi nikoli...
sedaj jo imaš možnost...

agape

Da druge premagaš, moraš biti krepak; da sebe premagaš, moraš biti srčen.



Tisti, ki gre svojo pot, naj se ne ozira na tiste, ki govorijo, da ni poti....

r


Z BOG om in V Bog u

je pot do 9 in zmaga je v 6, ker 6 je 9 in 9 je 6


#75 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 18. maj 2009, 08:42

O tem sem/smo govorili par postov nazaj.

x8Dx meni pa še vedno ni jasno,kaj nas zaščiti pri prehodu in kaj hudiča nas napelje na hojo po žerjavici,ker razum pravi neee

x;)x


Mogoce rajsi poves, napises kaj te v "resnici" zanima, kaj pravzaprav "res" hoces x;)x

velikokrat sem hodil in vodil žerjavico in odgovorov ni...
kaj pa vodi razum ?
kaj pa če je tudi razum zaveden ?
kaj pa če služimo napačnim energijam ?
gdo se igra z nami in komu dajemo denar-energijo za te igre ?
gdo je še sposoben stvari videti v resnico ?
gdo nas vleče v vse hitrejšo dirko in služenje nekomu in s čim za to plačujemo ? zdravjem,živci
zakaj vedno težje zberemo misli,zakaj vedno hitreje pozabljamo stvari-tudi lepe-komu je cilj nas držati v nevednosti in brez hrbtenice ?
Znanost brez vere je slepa,vera brez znanosti pa hroma...A.......
kaj nam delajo znanstveniki,zdravniki,učitelji ? :vio:






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0