Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Feng šui


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
275 komentarjev na to temo

#51 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 29. maj 2003, 23:27

Hoj Cosma

Tako Feng Shui kot Devetzvezdni KI slonita na zakonu petih elementov - bolje - petih pretvorb, (ki so le abstraktni izrazi za način, kako energija vpliva na nas).

Osnova je opazovanje vesolja in poznavanje vesolja, ki je kasneje ponazorjeno z binarnim opisom trigramov in heksagramov v I Chingu (Ji Čingu).

Na žalost niso odkrili kako so ta pravila postavljena in se s to tematiko še vedno ukvarja veliko ljudi po vsem svetu. Ugotovljeno pa je, da načela veljajo. Feng Shui uporablja metodo, ki je popolnoma identična Devetzvezdnemu KIju in jo imenujejo Devet potujočih zvezd. Je pa res, da se Feng Shui strokovnjaki veliko ukvarjajo z bivanjem v prostoru in času, medtem, ko Devetzvezdni KI govori o energiji v prostoru in času. Metod v vmesnih fazah ne smemo mešati med seboj, lahko pa uporabimo rezultate različnih metod.

Nekaj več o tej temi si lahk prečitaš na moji spletni strani, kjer so tudi povezave na zanimive spletne strani, kjer je teorija širše razgrnjena.

lp, Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#52 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 30. maj 2003, 07:51

Hvala Vojko, enkrat sem ze bila na tvoji strani in je zelo zanimiva.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#53 strelka

strelka
  • D član
  • Št. objav: 360

Objavljeno: 31. maj 2003, 17:57

Cosma, preberi knjigo Čiščenje nereda in feng šui in pa Ustvarjanje svetega prostora, Karen Kingston - te bo prijelo, da boš počistila stanovanje, fizično in energetsko.
Preberi in poročaj!
strelka

#54 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 31. maj 2003, 22:21

Cosma, preberi knjigo Čiščenje nereda in feng šui in pa Ustvarjanje svetega prostora, Karen Kingston - te bo prijelo, da boš počistila stanovanje, fizično in energetsko.
Preberi in poročaj!

Živijo

Pri čiščenju nereda, sam bolj razmišljam o čiščenju starih, nepotrebnih stvari, daril, ki jih ne maramo ali smo jih prejeli od oseb, ki nas ne marajo - seveda je to težko vedeti - ampak že občutek je dovolj.

Namreč, če pogledamo nase kot na energijo - kar brez dvoma smo (energija in informacija in še kaj), potem so tudi vsi predmeti energija, ki seveda vpliva na naše bivanje. In ko sem samo prelistal tisto knjigico, mi je bilo dovolj, da sem zmetal stran precej krame, ki se mi je že leta valjala v stanovanju.

Pospravljanje in odmet je gotovo nekaj, kar lahko naredimo za boljše življenje.

Se splača, Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#55 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 31. maj 2003, 22:47

Hvala Strelka za priporoceno knjigo grem v knjiznico cim prej.
Vem, da imam se kar nekaj krame, ceprav sem ze kar veliko stran zmetala...pa kar se veliko stvari se ''valja naokrog'' ampak vse ima neko sentimentalno vrednost, pa saj veste kako to gre ...ko ne uporabljas pa je se kar spravljeno....ali pa hlace, ki so mi ze zdavnaj premajhne imam se zmeraj zato, ker ''bom shujsala''...

Upam da se bom v knjigi srecala z pametnim nacinom kako zaceti. Nekaj sem ze brala na internetu o tem na http://www.wofs.com/
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#56 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 5. junij 2003, 09:55

Pozdravljeni!
Ali mi lahko kdo prosim pove kaj več o ugodnih in neugodnih merah na področja feng shui-a.Nekaj sem sicer že prebral na spletu,vendar me zanima če še ve kdo kaj več,oziroma iz lastnih izkušenj!Pa še nekaj:kako naj v stolpnici,gledam na vhod kateri je pravi(glavni vhod v stolpnico je recimo na Zahod,vhod v stanovanje pa na Sever)!Kako si naj sedaj to razlagam!Pa še ena izkušnja,karkoli sem doma spreminjal in prirejal po feng shui-ju zmeraj mi je nato čez noč kaj "počilo";dvakrat plastična posoda za solato,ki je bila preko noči na pultu in je voda do zjutraj iztekla iz nje na tla;enkrat mi je pa "spustil"WC kotliček tako,da sem ga moral zamenjati!

Lp,borism!

#57 mihas

mihas
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 21. junij 2003, 19:48

Imam pa piramido ze ene 3 leta in sem nanjo cisto pozabila, spomnila sem se pa ob branju tvojih postov. Zato sem mislila ,da sem ga kaj polomila. V bistvu nisem opazila nobenih sprememb, ko sem piramido dobila oz. kupila po nasvetu bioenergetika ampak on je rekel, da jo nujno rabim, da bom odpravila skodljivo sevanje okoli sebe. Tudi takrat sem se zbujala dosti utrujena itd.

Tole s tem piramidam sem reku, da vas malo poučim, ker si ljudje delajo samo več škode kot koristi.
1. kot prvo piramida mora imeti na eni strani luknje, da skozi lahko uhaja energija, drugače se energija samo kopiči v piramidi tako, da se odbija od sten, nikjer pa ne more ven!!! razen skozi dno. Taka piramida je neuporabna. Oziroma se uporablja za zdravljenje s polaganjem na telo.

2. če so v piramidi na stenah kristali jo je potrebno čistiti tako kot prav vsak kristal. Čistimo jo lahko na različne načine, ki pa jih ne bom opisoval. Če je piramida prazna, potem samo izkorišča energijo, ki jo dobi iz prostora skozi dno in jo v ojačani obliki skozi luknje vrača v prostor. Če imate v prostoru negativno energijo, jo s piramido torej ojačujete in vračate v prostor.

3. piramida oddaja skozi špičo nevtralno energijo (oz. nobene), 20 - 30cm stran od zaprtih sten pa je takoimenovani pas negativnosti, kar ni pomembno, ni škodljivo, nima veze (samo za predstavo).

Zelo dobro je, če v piramido položimo čist pozitiven kristal, kar ojača energijo kristala na podoben način kot mandala.

Delovanje piramide, tisti ki poznate radiostezijo lahko sami preučite in ugotovili boste, da se ne motim.

LP. Mihas

#58 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 21. junij 2003, 21:10

:vragec:


kaj pa oni,
k radiestezije ne shljivijo?


:vragec: x;)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#59 Solea

Solea
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 90

Objavljeno: 26. junij 2003, 20:49

ko malce prebiram o feng shuiu se mi končno zdi nenehno pospravljanje smiselno
če pa hočem kaj konkretnega spremeniti pa vem dosti premalo, ker tako lahko naredim več škode, kot koristi.
zaenkrat sem vrgla v koš vso "navlako" in nabavila nekaj lončnic.
knjiga feng šui v praksi (simon brown) zagovarja metodo kompasa, me pa zanima na katero metodo oz. šolo pa stavite vi.

#60 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 26. junij 2003, 20:59

ko malce prebiram o feng shuiu se mi končno zdi nenehno pospravljanje smiselno
če pa hočem kaj konkretnega spremeniti pa vem dosti premalo, ker tako lahko naredim več škode, kot koristi.
zaenkrat sem vrgla v koš vso "navlako" in nabavila nekaj lončnic.
knjiga feng šui v praksi (simon brown) zagovarja metodo kompasa, me pa zanima na katero metodo oz. šolo pa stavite vi.

Solea

Ne stavim na nobeno!
Zagovarjam pa Xuan Kong Feng Shui - to je klasični FS, ki se ukvarja z energijo v prostoru hkrati pa ti ne podtika celo goro okraskov, simbolov, skratka predmetov za katere bi človek zapravil premoženje.


Sicer pa se je dobro zavedati, da je FS kompleksna veda, ki se je ne da naučiti kar tako - čez noč. Seveda lahko marsikaj veš, vendar pa je dobro mnogo tega izkusiti v praksi, videti, kako se energije pretakajo, bojujejo med seboj in kakšne so posledice. Tega pa se ne da naučiti iz knjig ali na hitrem tečaju.

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#61 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 27. junij 2003, 07:14

Sicer pa se je dobro zavedati, da je FS kompleksna veda, ki se je ne da naučiti kar tako - čez noč. Seveda lahko marsikaj veš, vendar pa je dobro mnogo tega izkusiti v praksi, videti, kako se energije pretakajo, bojujejo med seboj in kakšne so posledice. Tega pa se ne da naučiti iz knjig ali na hitrem tečaju.

x:)x :palec:
Objavljena slika

#62 Solea

Solea
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 90

Objavljeno: 27. junij 2003, 16:16

med zanimivimi luninimi novicami sem našla članek o različnih šolah - ravno to me je zanimalo.
sicer sem pa že prej stvari v stanovanju prilagajala po občutku, tako dolgo, da končno ni več bilo pametne variante premestitve pohištva.
v knjižnici pa res ne prideš zraven, razen če si knjige rezerviraš.

#63 Kreativa

Kreativa
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 235

Objavljeno: 28. september 2003, 09:35

Ustvarjanje svetega prostora me je navdihnilo za kompletno čiščenje prostorov, v katerih bivam ... neverjetno, koliko navlake se nabere po omarah ... pa mi je kar nekako dala moč, da se odvežem od njih ... predvsem neuporabnih predmetov ... daril, spominkov ... z njimi pa delčkov svoje preteklosti ... sploh, ko se mi je v določem obdobju življenja zazdelo, da sem nekako obtičala na mestu. Pa se že zdaj počutim bolje, lažje ... potem, ko sem prebarvala stene in prestavila nekaj kosov pohištva - omara z oblekami pa me še čaka x:px ... potem bom nabavila še zvonček in izvedla ritual x:Dx - me res zanima ...

#64 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 28. september 2003, 10:02

C00L, ME VESELI, RES :palec:

#65 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. september 2003, 10:07

Tudi mene, dbest, Kreativa, pa fino, ko si postnila se sem - da spodbodes in zalaufas malo spet temo - in nas. x:)x :palec:
Tudi jaz se spravljam tistele cote se enkrat spedenat...
Bom skusala najti kake dobrodelne zadeve, kamor lahko nesem obleke itd... Mi je skoda metati stran, posebej, ce gre za kul stvari, kvalitetne itd.

Meni zelo pomagajo etericna olja takole... Ze nekaj dni pri meni disi po janezhu - je tak prijeten, topel vonj, ki ustvarja prav taksno vzdusje.
Kristalov pa se mi valja ful okoli...
Jaz imam malo drugacne tele sistemcke, pa ne maram, da je vse kot v skatlici... tudi v naravi ni; tudi v naravi kamena strela ni recimo na policki na drevesu. x;)x

Je pa hecno opazovati tole... ze najbolj 'banalne' zadeve, npr. ko pomijes okna - cisto druga energija, ko imas enkrat 'svez' pogled v svet.... x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#66 Kreativa

Kreativa
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 235

Objavljeno: 28. september 2003, 10:31

Ma ja ... obleke se tudi meni zdijo še največji problem ... čisto v redu še zgledajo, ampak kaj, ko jih (skoraj) nikoli ne oblečem ... no, veliko njih, ki samo zavzemajo prostor v omari ...
Drugače pa se mi feng shui zdi prava znanost, pa nekako nimam dovolj volje, da bi se poglabljala ... se mi je lažje zanašati na svoj filing x:px ... posteljo sem recimo velikokrat prestavljala, pa potem našla lego, ki mi še najbolj odgovarja, pa niti ne vem, če je po pravilih feng shua :) ... je pa res, da lahko že manjše spremembe veliko pripomorejo k boljšemu počutju ... zadnji mesec sem čisto noter padla - kar se prečiščevanja tiče predvsem x:Dx ... verjetno ima simboličen pomen za to, kar si dejansko želim v svojem življenju ... se odvezati preteklosti in narediti prostor za svežo energijo ... predvsem v svoji glavi, posledično pa tudi v okolici ...

#67 Kreativa

Kreativa
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 235

Objavljeno: 28. september 2003, 10:51

Marsa, tudi o kristalih nimam pojma, sem že kdaj kaj brala o njih, prakticirala pa nikoli ... ne vem pa, če si gledala film Tri barve - Modra ... no, če slučajno si ... v enem od prizorov je videti tako čudovito zadevico, ki se obesi na strop in je sestavljena iz (v filmu) modrih steklenih? kamenčkov ... si kar zamišljam, kako čudovito se v njih ujema svetloba in projicira po prostoru in kako tile kamenčki blago zapojejo, ko se jih dotakneš ... ne vem niti, kako se temu reče ... bi si pa kaj podobnega res želela imeti.
Eterična olja pa itaq ... skoraj vsak dan ... čeprav janeževega pa res nimam - bo treba nabaviti x:Dx

#68 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. september 2003, 11:33

Kreativa - tudi jaz se kar zanesem na svoj filing... x:)x x;)x

Filma nisem gledala, vem pa, o cem govoris... To so mobili, ki jih obesamo pod strop, jaz jim pravim 'duholovci', pravijo pa jim tudi drugace - jaz imam navadno ful tega okoli pod stropi...
Lepi so iz biserne matice, nekam pasejo leseni, nekomu pa so najbolj ljubi kovinski, ki lepo zvenijo, kot glasba... tudi les lepo zveni, ce se blago -palicke ali pac elementi, ki ga sestavljajo- trkajo drug ob drugega...
Potem imas seveda tudi kristalne - najveckrat pa gre za pobarvano steklo - ce bi hotel imeti iz pravih kristalov, bi to bilo zelo drago.
V Lunci bom zelo v kratkem dodala dva ali tri, kasneje pa jih bo se veliko vec.

Kristali so kul... Ce te zanima, si malo oglej v Forumu kristali, kaj smo kaj napisali, posamezne kristale pa sem opisala na LN pri kristalih (*ker LN izhaja iz Luninega koledarcka, kjer sva zelo omejena s prostorom, so podani zgolj posamezni opisi oz. njihovo delovanje).

Jaz imam tule pred sabo na racunalniku kameno strelo (cca 8-10 cm, veliko priblizno kot dlan), eno manjso v obliki palice (cca 5,6 cm), en akvamarin (cca 3-4 cm) in en zeleni kalcit (cca 5 cm). Potem imam tu se kamencek, ki sem si ga izbrala v Tunjicah, pa en majhen jaspisek (1.5 cm) in en mlecni kremen (2-3 cm)...
Vse, kar mi je vsec - vsec pa so mi v glavnem nezni, prosojni kamni (najbrz taki, kakrsna jaz kao nisem x;)x ).
Ponavadi pa imam okoli tudi kaksen oniks in/ali lapis.

Svetujem ti kameno strelo, ki je univerzalna, rozevec, ki je blag in prijeten, prav tako aventurin, za zascito si bos izbrala zad, turkiz ali oniks, za 'doseganje visjih stanj' in tudi za ciscenje energij pa ametist.
Se boljsega ucinka, pa posebnejsi in nekoliko drazji, pa je ametrin, ki ima znotraj ametista tudi citrin. x:)x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#69 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. september 2003, 11:40

... Med zanimivimi luninimi novicami sem našla članek o različnih šolah - ravno to me je zanimalo. ...

Pa se link na clanek, ki ga je omenila Solea: Šole v Feng shu-ju ali katera je prava?
x:)x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#70 Kreativa

Kreativa
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 235

Objavljeno: 28. september 2003, 20:41

Hvala Marsa za razlago x:)x
Kar nekaj časa sem iskala po netu kakšno fotko iz omenjenega filma, na kateri bi bil tudi tisti mobili - pa ne najdem nobene take xrolleyesx
Kristali pa ... poglavje zase - zame še neobdelano ... hvala pa ti za kratko razlago in napotke, kje lahko najdem več informacij ... nekega dne se bom lotila tudi tega ... :palec:

#71 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 28. september 2003, 21:41

... Med zanimivimi luninimi novicami sem našla članek o različnih šolah - ravno to me je zanimalo. ...

Pa se link na clanek, ki ga je omenila Solea: Šole v Feng shu-ju ali katera je prava?
x:)x :palec:

Marsa in drugi

Taja je lepo opisala tri šole in tudi lepo usmerila študente.

Vendar pa je eno merilo, ki velja za vse stvari na svetu:

Ali je moja resnica vsaj blizu tvoje resnice, vsaj blizu vaše resnice?

Kadar to ne velja, in kadar šola ali posameznik trdi, da je edini zveličavni itn za določeno smer, takrat jo/ga lahko kar črtamo iz našega seznama. Pomagamo si lahko tudi s tem, da hitro črtamo šole ali posameznike, ki bi na vsak način prodali polno nekih pregledov, zaščitnih sredstev in kdo ve česa še, še preden se lahko z njim sploh pogovorimo.

Ena stvar je, pri kateri se s Tajo prav gotovo ne strinjam. Pravi, da naj izberemo eno pot in hodimo po njej. Menim, da je izbira poti ali preskakovanja poti ravno tako odvisna od izbire posameznika. Seveda pa je beseda "pot" v tem kontekstu tako široka, da lahko pomeni karkoli.
Menim, da naj vsak izbira pot po svoji volji, a dobro je, da preden preskoči na drugo, spozna vsaj smer - obliko cilja, ki jo je zapustil.

Ena lepa stran na kateri si lahko malo bolj v detajle prečitamo tri šole FSja, ki jih omenja tudi Taja Abolena je stran mojega znanca He Luo - FS comes in many different faces

lp. Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#72 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. september 2003, 09:27

Seveda, Vojko - tudi jaz mislim tako, da ni potrebno se striiktno drzati necesa, 'pravil' (ki so jih postavili itak drugi) - najbolje, da po sebi ravnamo - to so pac smernice...
Seveda se ne morem strinjati z vsemi clanki oz. z vsem, kar je napisanega - clanke dodajajo avtorji sami...
Si pa dobrodosel, da tudi ti kaj dodas - ce imas kaj takole v obliki clanka - lahko je tudi kaj, kar imas ze na strani... x:)x :palec:

Kreativa - me veseli. x:)x
Le daj - kristali imajo zelo mocno, a prefinjeno energijo - kar bos nedvomno opazila, ko bos prisla v stik z njimi. x:)x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#73 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 2. oktober 2003, 14:09

Danes opazila ene kristalcke v trgovini v btc-ju, prodajajo in pise feng-shui na njih. A tole kaj drzi ali bolj meglo prodajajo?
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#74 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. oktober 2003, 14:14

Ne vem, Cosma, bi morala videti... Vsekakor pa so postekali, da je zdaj to 'in', ce so to ponudili kar kot Feng shui...
Ampak saj ni neka znanost tole... to si lahko prakticno vsakdo naredi doma...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#75 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 2. oktober 2003, 14:20

Zgleda, kot obesek za na strop. eni so ogledalca eni pa **samo** bruseno steklo v razlicnih oblikah.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0