Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ozdravitev raka


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
315 komentarjev na to temo

#301 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 30. marec 2016, 11:53

Po moje, da je bilo v temo o prehrani, ker sem komentirala dieto brez žitaric. No, tu je bil en tak primer, kjer sem naletela na nasprotne teorije - po eni je vir zdravljenja v prehrani, po drugi v psihi (ali kombinirano). Dvomim, da je vedno mogoče najti vzrok in najbrž je treba računat in preizkusit vse možnosti. Sicer pa verjamem, da je lahko pametovat tako in drugače, dokler nisi sam v koži obolelega. 

 

Samo kot primer - ker je tema o raku. Odstotek alergij med prebivalstvom, sploh med majhnimi otroki, neverjetno hitro narašča. Ne mi govorit, da je pri majhnih otrocih vzrok psiha. Predvidevam, v bistvu sem prepričana, da se z alergijami fizično telo brani pred vse bolj agresivnimi dejavniki v okolju.



#302 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 30. marec 2016, 12:10

ne sekiraj se Boudi, še vedno je visokoleteče enkrat prizemljilo

biti pameten, kaj je za celoto dobro ali ne, je en sam ringelšpil...

 

imejmo se radi, to je bit vsega, kar  je na naši poti wink.png



#303 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 30. marec 2016, 12:18

Aja? To je pa še en nov pogled wink.png



#304 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 30. marec 2016, 13:06

A s tem, da je lahko vzrok obolenja karkoli, včasih notranji, včasih zunanji dejavniki, včasih kombinacija obojega, se ne strinjaš? Ker to je moj point. 



#305 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 30. marec 2016, 14:20

vzrok je vedno samo eden ... 

 

A, ja? Zakaj pa ne more bit kombinacija več dejavnikov, ki na koncu pripeljejo do nekega izida?



#306 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 30. marec 2016, 15:21

Pri skoraj vsaki bolezni je več vzrokov...vprašanje je samo kolikšni so ti deleži...če en vzrok zajema 90% (infekcija), zakaj se potem obremenjevati s tisočimi manjšimi, ki vsega skupaj predstavljajo samo 10%...tongue.png

 

Kar se pa artrtitisa tiče...obstaja več vrst oz. tipov teh bolezni...na splošno gledano ima "psiha" pri teh boleznih okoli 4/5 delež, zunanji dejavniki pa samo okoli 1/5...Pri avtoimunskih artrtitisih imajo "notranji" dejavniki še večji delež...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#307 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 30. marec 2016, 18:13

Mene malček moti predvsem to, da se ljudem, ki zbolijo za rakom ali kakšno drugo boleznijo, avtomatično pripiše neka osebna krivda (nisi pravilno živel, nekje si ga lomil, nekaj si narobe delal,...) In to kljub temu, da razne strokovne študije  potrjujejo tudi povezavo med rakavimi in drugimi obolenji in izpostavljenostjo škodljivim vplivom iz okolja. Nazadnje sem brala članek o izjemno visoki stopnji rakavih obolenj v okolici mislim da Neaplja, kjer je neurejeno odlagališče nevarnih odpadkov. Seveda ima psihično stanje tudi veliko vlogo, pa tudi način prehranjevanja, itd. Samo problem je, da je pri nastanku bolezni lahko prisotnih toliko različnih vplivov, kjer je včasih tudi nemogoče reči, kateri je odločilnejši, da ne vidim smisla v prerekanju o vzrokih, še manj pa nabijanja krivde obolelim, sploh če gre za zunanje vplive, kjer bi se morali ukvarjati z odstranjevanjem vzrokov (onesnaženost, zastrupljenost,.)

 

Drugače pa - ne vem, kdo je nekje tu zapisal - ali tisti na višji ali nižji stopnji duhovnega razvoja tongue.png, da vegetarijanci žal pogosto ne živijo zdravo in uživajo pretirano škrobnato in sladko hrano. S tem se zelo strinjam. Prehajanje na drug način prehranjevanja pogosto poruši ravnovesje - ker ko si jemlješ iz narave vse, kar ponuja, ponavadi s tem poskrbiš za vse, kar telo rabi. Pri vsakem odstopanju pa moraš dopolniti tisti manko. Vegetarijanci bi morali skrbeti za zadosten vnos beljakovin in tu že ni več spontanosti, je treba nekaj discipline. 

 

Boudika, v zgornjem odstavku si proti nabijanju krivde obolelim, v spodnjem pa jo nabijaš vegetarijancem: "bi MORALI poskrbeti", "je TREBA nekaj discipline" ...če hočeš biti zdrav in če tega ne počneš in zboliš, si sam prispeval k temu - logičen sklep iz tega podučevanja. In kaj je to drugega kot indirektno nabijanje krivde?



#308 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 31. marec 2016, 08:40

Iknee, tudi če bi mi rada pripisala neko indirektno nabijanje krivde, ni bil to moj namen. Tudi tvoj povzetek je izven konteksta. Zgornji in spodnji odstavek nista pomensko povezana. Navezala sem se na omenjanje škrobnate in sladke hrane. Ker je tema o ozdravitvi raka, nisem na dolgo razpredala na  temo vegetarijanstva, vse, kar sem napisala, je pa na podlagi lastne izkušnje, kako telo fizično reagira (ne pa podučevanje vegetarijancev). Nisem postala vegetarijanka iz zdravstvenih, temveč iz etičnih razlogov (meso sem tudi precej spontano in z lahkoto opustila). Je pa moje telo začelo kot nadomestek posegati po ogljikovih hidratih. Ta sprememba je bila pri meni zelo očitna. Z omenjanjem discipline sem hotela povedati, da telo samo po sebi, instinktivno, ne poseže po nadomestnih beljakovinah. To ravnovesje se ne vzpostavi avtomatično. Poskušala sem razložiti, kakšna je situacija vegetarijanca z lastne perspektive. Seveda vsak vegetarijanstvo doživlja na svoj način, ne prehranjujejo se vsi vegetarijanci enako, sem pa kar prepričana, da pride pri mnogih, ki tako kot jaz zavestno ne skrbijo za uravnoteženje, do tega preobrata v prehranjevanju. To je bil point. 

 

Vse skupaj sem bolj na hitro brala, ampak mislim, da je prišlo do te teme zaradi razmišljanja, da vegetarijanci in vegani težje zbolijo za rakom (mogoče zato, ker se ne hranijo z nekvalitetnim mesom?). In tu je pač stvar debate - koliko vegetarijanska in veganska prehrana varuje pred nastankom raka - in point je bil, da se vegetarijanci in vegani tudi ne prehranjujejo nujno zdravo. 

 

Poznam pa ljudi, ki so imeli v družini nekaj smrtnih primerov zaradi raka in prisegajo na hrano, bogato z antioksidanti. Pa tudi mnogi, ki poudarjajo pomen prehrane pri nastanku ali zdravljenju raka, zelo zelo izpostavljajo antioksidante. To je tisto, kar je meni uspelo zajeti iz pogovorov z ljudmi, ki so s tem v stiku, pri tem da verjamem, kot smo že rekli, da hrana ni nujno del problema ali rešitve. Lahko pa je delno. Enako velja za notranje dejavnike. Po moje. 



#309 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 31. marec 2016, 09:39

A ne bi bilo lažje, če bi vprašali vegetarijance "zakaj so postali vegiji"...tongue.png

 

In če bi rekli zaradi moralnih načel, zaradi zdravja al pa podobnih  stvari potem se ne čudit, če bojo začeli zauživati večjo količino "slatkišev", OH, ipd...To je samo nadomestek za neko "čustveno praznino" oz. nepredelane stvari na notranji ravni...kdor je razčistil z vzorci in čustvi, ki so s tem povezani, takih problemov povečini nima...Pa ni treba nobene ekstra discipline...In vegi, ki ima pri sebi "razpucane" določene stvari je bolj stabilen vegi kot pa neki "kvazi" vegiji, ki lahko sčasoma spet postanejo mesopapci. In tak bo v večini primerov popapcal kakšen jogurt, sirček, pico, burek al pa kaj podobnega in s tem pridobil čisto dovolj beljakovin. Brez nekih ekstra jedilnikov, prenažiranja z OH in ne vem kaj še vse...Skratka raje se malo bolj poglobite zakaj nekdo postane vegi in kaj lahko sledi iz tega...biggrin.png 

 

Drugače pa za rakom zbolevajo vsi...tako mesožderci, vegiji, presnojedci kot ne vem kakšni jedci...tudi pranojedci niso izključeni...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#310 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 31. marec 2016, 10:14

Razlog duhovnega razvoja sem izpustila, viš pozabila sem nate tongue.png . No, saj pol pa stručkoti res znate potegnit krivdo iz cele zgodbe, če je že meni ni uspelo tongue.png



#311 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 1. april 2016, 17:14

Razlog duhovnega razvoja sem izpustila, viš pozabila sem nate tongue.png . No, saj pol pa stručkoti res znate potegnit krivdo iz cele zgodbe, če je že meni ni uspelo tongue.png

 

Ja duhovnost je tako prijazna, da ti najprej pomaga pri vpogledu, da vidiš "kdo je kriv", ko pa vidiš da zunanjih faktorjev za prelaganje krivde vbistvu ni, ti iz te neznosne situacije pomaga na način, da krivde več ne dojemaš na način kot si jo poprej..  in je tudi ne usmerjaš in prelagaš na druge..   nauči te tudi da "krivde" sploh ni..   močan koncept krivde je potreben le do neke mere, ko nismo dovolj etični, ko rabimo grobe meje, "trdo roko" ipd..  ko v sebi utelesimo visoke etične standarde, se koncept krivde razvodeni, saj ni več tako potreben in življenska izkušnja postaja le bolj akcija / reakcija ali tudi akcija / izkušnja..  Krivde pa ne iščemo več tako goreče tudi zaradi tega, ker smo dokaj uspešno sposobni prenešata svojo življensjsko izkušnjo, torej na način da ne rabimo več "krivca za našo izkušnjo", saj je konec koncev vse le izkušnja,..  da je nekaj tako "hudo"  ali zelo prijetno, je le neka osebna opredelitev,..   in ni nujno da je merodajna vedno..


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#312 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 4. april 2016, 10:32

Ja duhovnost je tako prijazna, da ti najprej pomaga pri vpogledu, da vidiš "kdo je kriv", ko pa vidiš da zunanjih faktorjev za prelaganje krivde vbistvu ni, ti iz te neznosne situacije pomaga na način, da krivde več ne dojemaš na način kot si jo poprej..  in je tudi ne usmerjaš in prelagaš na druge..   nauči te tudi da "krivde" sploh ni..   močan koncept krivde je potreben le do neke mere, ko nismo dovolj etični, ko rabimo grobe meje, "trdo roko" ipd..  ko v sebi utelesimo visoke etične standarde, se koncept krivde razvodeni, saj ni več tako potreben in življenska izkušnja postaja le bolj akcija / reakcija ali tudi akcija / izkušnja..  Krivde pa ne iščemo več tako goreče tudi zaradi tega, ker smo dokaj uspešno sposobni prenešata svojo življensjsko izkušnjo, torej na način da ne rabimo več "krivca za našo izkušnjo", saj je konec koncev vse le izkušnja,..  da je nekaj tako "hudo"  ali zelo prijetno, je le neka osebna opredelitev,..   in ni nujno da je merodajna vedno..

 

Moje razumevanje vzrokov obolevanja ali sistema prehranjevanja ni povezano z iskanjem krivde. Lahko je povezano z izpraševanjem o vzrokih ali iskanju najboljšega ravnovesja, ne zajema pa krivde. Imam drugačna stališča kot tista dva prejšnja zapisa. 



#313 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 4. april 2016, 23:21

Moje razumevanje vzrokov obolevanja ali sistema prehranjevanja ni povezano z iskanjem krivde. Lahko je povezano z izpraševanjem o vzrokih ali iskanju najboljšega ravnovesja, ne zajema pa krivde. Imam drugačna stališča kot tista dva prejšnja zapisa. 

 

Ja krivdo ali čutiš ali ne..  Če je zdravo ne čutiš in gledaš le vzrok in posledico, potem imaš odličen odnos do življenja..  

Saj krivda je le izrazito negativni pogled na preprost mehanizem vzroka in posledice..  krivda je ponavadi začinjena z nesprocesiranimi čustvenimi zadevami iz preteklosti, zakatere seveda mora biti "nekdo kriv"..   :))   


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#314 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 5. april 2016, 16:08

Primernejši izraz za krivdo bi bila odgovornost.
Ko prevzame posameznik odgovornost za svoje stanje, je lahko na poti razrešitve. Zelo se strinjam z zgornjim postom, kadar nekdo začne blamirat samega sebe, se potisne v začaran krog in ne deluje ravno na liniji rešitve.

Meni ljub: "There's no good or bad, it's just consequences".

 

Ja težko je z besedami izraziti določene stvari, saj človek ki je okužen z "krivda mentaliteto" bo karkoli boš rekel, vse dojemal skozi ta pogled..

Ta tvoj opis je dober, ampak če samo pomisliš kako je krivda zažrta v določene mehanizme, da obstajajo tudi celi reki, ko ljudje očitajo drugemu, "No zdaj pa se sooči s svojimi posledicami", toraj na način, evo trpi zdaj, kar je isto, evo ti sooči se s svojo krivdo..

Težko je še najti nevtralen izraz sploh..

Najbolj nevtralno bi lahko rekel le, akcija - reakcija   (kar je seveda isto kot, vzrok - posledica)

 

Ko prečistiš balast pa lahko vseeno uporabljaš vse te izraze, tudi okužene, saj najdeš sam svoje pomene za njih, brez nekih virusnih podpomenk..

Ampak ko komuniciraš z ljudmi, je potem cela umetnost jim predati kako sporočilo, saj njihovo razumevanje določenih izrazov je tako kot pač je, zato včasih je dobro uporabiti "nov" izraz, ki je iz njihovega dojemanja nevtralen (neokužen), ali pa se potruditi in na dooolgo opisati in razsvetliti določene zablode in napačna razumevanja..


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#315 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 7. april 2016, 13:51

če boš z avtom nekoga povozil do smrti, boš kriv za njegovo smrt, ne glede kako se boš miselno skrival okoli ovinkov ... ecetera

 

Ja ampak zakaj bi recimo to sploh bila opcija, oziroma zakaj bi kaj takega naredil??

 

Dokler imaš take opcije in si odprt za taka dejanja, je vsekakor dobro, da še nosiš v sebi občutek krivde..  Saj potem je to še edino, kar te lahko odvrne od takih dejanj..

 

Mi se drugače pogovajamo tukaj o drugih mehaniznih, "občutka krivde", ki je kot program in ta ti na eni točki osebnotno/duhovnega razvoja postane kot zavora, ki ti ne pusti naprej..   Pa saj to vsak pozna, za kaj se gre, ki je na tej točki..  ali se je kdaj že ukvarjal s tem in je prepoznal ozdje tega programa "krivde"..


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#316 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 7. april 2016, 15:41

vredno vsakega branja

 

potegnite knjigo dol tam, kjer je možno, sicer je v hr. jeziku in

veselo branje wink.png

 

https://www.google.s...ita malahov pdf






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0