Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Mozoljavost - akne


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
291 komentarjev na to temo

#226 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 26. november 2008, 15:50

naredi si piling s sladkorjem..mgoče bojo ogrci šli ven :)
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#227 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 26. november 2008, 16:42

Zdravo!
Torej zopet načenjam to temo..
Imam pač probleme z kožo.. počasi se je začelo od nekje 11 leta..in potem od 12 naprej je ves ča stanje isto.. najprej so se mi mozolji naredili samo na obrazu.. potem pa se je to razširilo še na hrbet, rame, roke do komolcev, dekolte.. včasih se kak znajde še na pasu ali na stegnih.. In sem sprobala vse mogoče kreme , ki se jih da kupit v trgovinah, sprobala sem nekaj časa brez vsakih "čudežnih" krem, potem sem v lekarni dobila Vichy.. malo je bilo bolje pa še to samo za 3 tedne..potem je prišlo vse nazaj.. bila sem pri svoji zdravnici, ki trdi da moje stanje ni hudo in mi ni hotela dati napotnice za dermatologa.. sama mi je predpisala Klimicin.. zadeva je bila popolnoma neuporabna.. in zdaj trenutno ne uporabljam nobene kreme, nobenega tonika, nobene čistilne pene.. Včasih si umijem obraz z mešanico soli in olivnega olja..ponavadi kar z navadnim baby milom..in potem še namažem z limoninim sokom.. ampak to je samo obraz. kaj naj naredim z ostalim telesom? Sicer trenutno stanje kože je še vedno isto..mozolj pri mozolju..in nastajajo novi.. že zadnjih 6 let se mi vsako sleto stanje malo poslabša in se mozolji razširijo na še kak drug del telesa..
Nimam pa nobene želje se filati z kontracepcijskimi tabletami, saj se po prenehanju uživanja mozolji vrnejo z še enkrat hujšim udarom..(+nevarnost pridobitve teže)
Predvsem mi gre na živce, da imam na hrbtu kožo vso rdečo in skoraj že vijolično od mozoljev..
Ima kdo še kako idejo? Razmišljam o nakupu L'Occitanove kreme iz rdečega riža.. a je kdo že sprobal?





probaj z jabolčnim kisom- liter kisa v bano pa vročo vodo not


pa na


www.demodex solutions

si nabavi ono zeleno belo cinkovo...sam nanašaj z vatirano palčko za ušeca točno na mesto mozolja x;)x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#228 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 26. november 2008, 16:47

Aha, Alverde ima v redu stvari, pa še poceni.

jaz sem tudi imela čistilno mleko in tonik vrtnica. fino in vonj zelo odgovarja, je pa vprašanje, koliko je kaj to naravno. x:)x

#229 vefnex

vefnex
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 26. november 2008, 20:21

Ja težave z ogrci sem imela že od prej. , ampak so bili zelo slabo vidni majhni .. po inhaliranju so postali tako temni večji !!
Poskusila sem z različnimi tableti in ne pomaga . Mogoče pa je le inhalacija ogrce nabreknila da se posušijo ali kakorkoli že ? Je to tudi lahko ena izmed možnosti ? :o|o:

Priponke (datoteke)



#230 kala*

kala*
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 27. november 2008, 13:11

Uf, se moram strinjati z tvojimi ugotovitvami o Alverde mleku, tudi meni je bil zanič, pa še zelo močan vonj ima. Se mi zdi tonik dosti manj dišeč.
Mi je pa tonik ok, samo ni preveč vlažilen, zame je premalo, sploh za pozimi.
Alverde je sicer ok, poceni, ampak nekam z veseljem spreminjajo formule zadnje čase, povsod tlačijo notri alkohol.
Priporočam pa njihov balzam za ustnice, super je :)

#231 Vanesika

Vanesika
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 7. december 2008, 16:48

Punce poskusite odpraviti težave s pitjem konopljinega olja, zadevo je treba pozdraviti odznotraj, ne odzunaj. Preberite si več

#232 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 7. december 2008, 18:48

trgovina Hannah biz. dobiš konopljino olje ceneje. x;)x

#233 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 7. december 2008, 19:04

industrijska konoplja je rastlina, ki bo rešila svet. ljudje vejo premalo o njej. a pokopala bi lesno, naftno, tekstilno industrijo, farmacijo ............ če bi bilo gojenje legalno in bi jo uporabljali za papir, pohištvo, zdravilo, oblačila in še marsikaj. vsi njeni deli so uporabni. žal pa so jo prepovedali, ker so se zbali za lastne žepe. denar je pač sveta vladar. :xx!:

#234 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 7. december 2008, 19:17

A zakaj , ker tud industrijska konoplja pač vsebuje snovi THC ..sicer v manjši količini kot indijska konoplja..in zato je prepovedana zaradi zlorab.(kao)

čeprav ..konoplja je konoplja x;)x

eh, industrijska konoplja ne vsebuje niti 1% THC-ja in ni variante, da te zadane. x:Dx ni "kao", veš. x:Dx nima kaj škodit zdravju industrijska. pa tudi indijko, če bi hotel umret, bi moral 700 jointov skadit. x:Dx

božanska rastlinica, ja. x:)x

#235 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 7. december 2008, 19:40

začelo se je govorit o tem, propagirat. ljudje itak več ničemur ne verjamejo, vidim, oz. so za vsako stvar skeptični, ker je pač in. jaz pa verjamem, kar sem prebrala o marihuani. ker bi bistveno olajšala planet onesnaženosti.

"Velika knjiga o marihuani" je dobro čtivo, jo osvetljuje z vseh možnih vidikov.

#236 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 7. december 2008, 19:54

eh, industrijska konoplja ne vsebuje niti 1% THC-ja in ni variante, da te zadane. x:Dx ni "kao", veš. x:Dx nima kaj škodit zdravju industrijska. pa tudi indijko, če bi hotel umret, bi moral 700 jointov skadit. x:Dx

božanska rastlinica, ja. x:)x

točn tak..razlika med marihuano in industrijsko je ta..da če hočeš bit zadet, kot če skadiš en joint..bo moral skadit eno tono industrijske x:Dx
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#237 hariman

hariman
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 7. december 2008, 21:10

Če ste se že pogovarjali o konopljinem olju morate vedeti da so maščobe idealne za ljudi.
tu je lepo napisano kolko je katerih maščob vsebuje glej tabelo: preberi

#238 hariman

hariman
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 7. december 2008, 21:48

Monika glede aken in kože nasploh bi ti predlagal konopljino olje in semena kot dodatek k prehrani, da se zadeve lotiš pri izvoru. Na kožo pa nanašaj samo naravno kozmetiko brez sintetike, nebom se delal pametnega sama si poglej in presodi.
prilagam link
konopljina semena
olje

če povezavo odstranijo pa samo pobrskaj za konopljino olje in našla boš ogromno čtiva in ponudnikov, olje imajo tudi v skoraj vseh ekoloških trgovinah po sloveniji.
Meni je pomagalo pri mozoljih, prebavi, lasje, nohti...
zdaj ga pijem že kr nekaj časa in vse je bp

#239 Vanesika

Vanesika
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 7. december 2008, 22:41

trgovina Hannah biz. dobiš konopljino olje ceneje. x;)x


Kolegica je v tej haha biz trgovini pred kratkim naročila luščena semena z okusi, dobila pa neluščena. Vidim da jih še vedno reklamirajo kot luščena, to bi bilo mogoče za prijavit komu, ker gre za zavajanje kupcev...v glavnem, popolno razočaranje. Poleg tega se mi zdi da to olje nekako ne spada v trgovino zraven s pripomočki za kajenje marihuane, ne vem no.

#240 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 7. december 2008, 22:56

c c c. xrolleyesx tebi se zdi, da ne sodijo skupaj, vpliva pa nimaš in bodo še naprej prodajali, kar jim ljubo. xg:Dx

#241 kala*

kala*
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 8. december 2008, 20:06

industrijska konoplja je rastlina, ki bo rešila svet. če bi bilo gojenje legalno


Gojenje industrijske konoplje je legalno in tudi pri nas jo že kar nekaj časa gojijo. Problem je v neosveščenosti ljudi, ki ne ločijo med industrijsko konopljo in marihuano.
Sicer pa nazaj k naravi, že včasih so uporabljali konopljine vrvi, zakaj jih nebi še sedaj...

Če je pa to olje res tako fajn za kožo ga pa kdaj kupim, trenutno sem založena že z olivcem, karitejem in makadamijo :)

#242 kompi

kompi
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 14. december 2008, 14:02

Pozdravljeni,

Preizkusite žvepleno kozmetiko,
saj je žveplo znano po tem,da je
učinkovito pri negi problematične
kože. Drugod imaš zdravilišča za
kožne bolnike, ki jih zdravijo na
podlagi žveplene izvirne vode.
Baje je že dosegljiva v nekaterih
lekarnah v Sloveniji

LP
Kompi

#243 bako

bako
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 12. januar 2009, 11:11

Oglašam se, ker je ravno omenjena žveplena kozmetika.
Imam sicer luskavico in sem na pobudo prijatelja začel
uporabljati žvepleno kozmetiko angl.znamke Harrogate.
Zadnjič pa sem bilo na pregledu v mariborski bolnici na
dermatološkem oddelku.Tam imajo testere od omenjene
kozmetike in ena od sester mi je dejala, da pomaga tudi
bolnikom, ki imajo težave z mastno kožo, aknami, mozolji,..
Toliko iz moje strani, vi pa preverite.

LP
Bako

#244 Shade

Shade
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 29. januar 2009, 14:02

živjo!
Pa sem spet nazaj.. torej kakšno je zdaj stanje pri meni.. mozolji so.. vsepovod ..še vedno..ampak sem se že tako navadila da jih sploh več ne opazim...razen po telesu .. to pa me včasih še razp..
Zdaj uporabljam od Alverde gel za umivanje obraza..občasno njihov marelični piling.. potem včasih od Balea zelen tonik.. mislim da je ime.. Soft and Pure..ker ima pač neke sadne kisline pa se mi zdi da lepo pobere stran maščobo.. od krem imam pa od Balee navadno dnevno kremo za normalno do mešano kožo..kar lepo navlai.. tud doba podlaga za puder.. ponavadi pa upoabljam od Alverde kremo za dojenčke. iz marjetic.. lahka tekstura.. ne masti preveč.. za telo sem se pa navadla na Bubchen baby Soft Lotion.. tko no.. pa se mi zdi da se mi je koža popravila.. generalo gledano je bolj mehka, izgleda bolje.. pač še vedno imam mzolje..samo take drobne posute čez komleten obraz ampak pač.. ne grem se pa dajat v neke salone pa tablete pa to.. mislm da je tokrat pomagalo tud to da se pač sprijazniš..pa da se staram.. nisem več 15 ko sem bila res grozna.. aja no pa tud ne stiskam jih več in podobno.. Poskušam spit 2 litra vode na dan najmanj.. kar se pa prehrane tiče jem vse.. .normalno.. izogibam se samo preveč začinjen hrani pa ocvrti..pa svinjino jem res samo enkrat na teden maximalno.. drugače pa pojem ogromn čokolade.. ampak to tiste 70% ali pa več.. pa sem ugotovla da čokolada pri meni čist nič ne vpliva..no..pa na dan spijem sok ene limone zmešano z vodo..
še najboljše zdravilo je ne se obremenjevat.. x;)x

To temo je popravil/a Shade: 29. januar 2009, 14:03

It can't rain all the time..

#245 Shade

Shade
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 29. januar 2009, 14:20

Sem, sem..ampak na hormone ne morem vplivat sama.. k zdravnici pa ne grem več ker vse kar mi da je Klmicin ki pri meni ni imel nobenega učinka.. napotnice za dermatologa pa ne dobim. tako da njej karkol rečt je brezveze...zmeraj dobim isto izjavo..sej ni tko hudo....kar se pa kontracepcijskih tiče pa ni šans..škoda mojga zdravja še bolj..
razen če imaš ti kaj drugega v mislih?

To temo je popravil/a Shade: 29. januar 2009, 14:21

It can't rain all the time..

#246 Shade

Shade
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 29. januar 2009, 14:46

em...ne te kreme še nisem probala so mi pa že rekli da je dobra..po resnici povedano si sploh več ne upam nič drugega sprobat ker se mi je šele sedaj odkar že eno leto več ne uporabljam zadev proti mozoljem koža izbojšala..sprobala sem Garnier, L'Oreal, Nivea, Vichy, Manhatten, Vitaskin, Greenline pa še kaj v zadnjih 8 letih in moja koža je bila po tem grozna! Če se mi stanje poslabša bom mogoče spet sprobala s kremami direktno proti problematčni koži.. hvala za predlog!
It can't rain all the time..

#247 unis

unis
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 728

Objavljeno: 29. januar 2009, 16:18

ma sperma po licu in je
protestno masturbira na marsino sliko.

#248 Sensei.

Sensei.
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 138

Objavljeno: 29. januar 2009, 17:06

ma sperma po licu in je

sperma ima sicer kar pestro kemično sestavo in sicer: askorbinska kislina, antigeni krvne skupine, kalcij, klor, holesterol, citronska kislina, kreatin, deoxyribonulenska kislina, fruktoza, mlečna kislina, magnezij, nitrogen, fosfor, pirimidin, sorbitol, spermidin, urinska kislina, vitamin B12, cink itd.

Nisem noben ekspert, vendar nekaj od tega bi koži gotovo koristilo... xscratchx


To temo je popravil/a sᴇᴎsᴇί●: 29. januar 2009, 17:08


#249 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 29. januar 2009, 20:20

ampak na hormone ne morem vplivat sama..

ravno SAMA lahk najbolje vplivas...! :palec:
clovesko telo je zlozlozlo podobno nekemu "popolnemu" in kompleksnemu sistemu... vsi procesi v organizmu... so zloooo dovrseni in prepleteni, hkrati pa clo odvisni en od drugega (za ohranjanje, vzpostavljanje...ravnovesja)... in ta sistem je tud zloooo dobro organiziran in povezan... in se zna znajdt tud brez ludekove pomoci! vcasih clo v lastno skodo... pod ta droben delec organizma kt organizma spadajo pa tud hormoni... zanimivo, v grscini menda ta beseda pomen prebuditi... xsrcx kkrkoli ze... hormoni so prenasalci informacij! to je to...!
ne, ni to ravn to..., ko pises, da ne mores na njih vplivat sama... kaksne informacije jim pa posredujes? res je, velik informacij dobi telo skoz celotno prehrano, sam pol mas tle se vplive celotnega zivljenjskega sloga, telesne aktivnosti, pocutja, ... poooool so sele kreme in geli in losjoni in... ampk, ce vse prej nasteto stima, se teh kremastih pacarij ponavad sploh ne rab... x:Dx

sperma ima sicer kar pestro kemično sestavo in sicer: askorbinska kislina, antigeni krvne skupine, kalcij, klor, holesterol, citronska kislina, kreatin, deoxyribonulenska kislina, fruktoza, mlečna kislina, magnezij, nitrogen, fosfor, pirimidin, sorbitol, spermidin, urinska kislina, vitamin B12, cink itd.

Nisem noben ekspert, vendar nekaj od tega bi koži gotovo koristilo... xscratchx

x:Dx x:Dx
se opaz, da nisi ekspert x:Dx :o|o: :palec:

brez dnk je pa sperma skor tk kt komedija brez sale... :eek:
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#250 Sensei.

Sensei.
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 138

Objavljeno: 29. januar 2009, 21:02

x:Dx x:Dx
se opaz, da nisi ekspert x:Dx :o|o: :palec:

brez dnk je pa sperma skor tk kt komedija brez sale... :eek:


copy/paste je blo, tko da ni moja napaka x:o)x x:px




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0