Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Mozoljavost - akne


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
291 komentarjev na to temo

#51 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 20. marec 2006, 22:36

... zadnje čase imam kožo kot dojenčkova ritka...

A veš, da se po biodieti tudi to zgodi, najprej smrkanja, herpesi, mozoljčki, potem pa gladka ritka :inocent:

#52 cashy

cashy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 855

Objavljeno: 21. marec 2006, 06:44

sam imam dost zanimivo izkušnjo. Očitno veliko prispeva k čistosti kože lastna samopodoba. Ko sem pomirjen sam s seboj, in se imam rad, imam čistejšo kožo ne glede na prehrano, kljub sladkarijam, čokoladam. Ko sem pa nezadovoljen s seboj, pa udarijo na plan ne glede na prehrano, in skrbi, kaj bom jedel, da ne bom mozoljast. Skrbi povzročajo več mozoljev, kot prehrana... x:Ox w:Iw
ne vpraš me nič, ker nič ne vem...

#53 lea

lea
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 328

Objavljeno: 21. marec 2006, 07:47

sam imam dost zanimivo izkušnjo. Očitno veliko prispeva k čistosti kože lastna samopodoba. Ko sem pomirjen sam s seboj, in se imam rad, imam čistejšo kožo ne glede na prehrano, kljub sladkarijam, čokoladam. Ko sem pa nezadovoljen s seboj, pa udarijo na plan ne glede na prehrano, in skrbi, kaj bom jedel, da ne bom mozoljast. Skrbi povzročajo več mozoljev, kot prehrana... x:Ox w:Iw


:palec: xyesx

#54 sončk

sončk
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 892

Objavljeno: 21. marec 2006, 08:03

A veš, da se po biodieti tudi to zgodi, najprej smrkanja, herpesi, mozoljčki, potem pa gladka ritka :inocent:


Samo jaz bi se pa tole pridružila Stanetu, ker jaz sedaj cca. 1 mesec uporabljam zdravo sol, res mi gre na živce ker non-stop smrkam, pa ne da bi bila kaj prehlajena, samo tista vodica :o|o: , na hrbtu dobila kar nekaj mozoljčkov in pod nosom herpes :o|o: .

Res je da vsak dan uporabljam zdravo sol, če ne drugje jo je v solati dosti pa kakšen pilling za celo telo si naredim z njo :palec: . Če koga zanima kako, sem vpisala že v temi resetiranje na lunin mrk, da ne bom še enkrat tukaj x;)x x:px
Objavljena slika

#55 dyamant

dyamant
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 550

Objavljeno: 21. marec 2006, 11:12

Bambine... papaja je nabolša piling maska... Sok papaje si namažeš po obrazu in pustiš cca. 20 min... meni tudi sok ananasa odgovarja - je mal bolj agresiven od papaje, ampak cenejši in še :yumy: ...

Sicer, pa sem tudi sama mela napad mazoljev... prej nikoli, v zadnjem času pa invazija... po moje je to zaradi spremenjene prehrane, kozmetike (naravne) in hormonov... menim, da se mi je koža čistila... zadnje čase imam kožo kot dojenčkova ritka...


what???
valkira, a to si sama iztisneš ta sok (papaja+ananas) ali ga kupiš že narejenega???
ma, ta dojenčkova ritka mi tudi ful diše-od česa imaš zdaj takšno lepo kožo-ne štekam najbolj !?


za tole, ki omenjas, bo najbolj ucinkovita glina - ampak cista, bela, najboljsa, taka, ki je tud za uzivanje. :palec:

.


marsa, pa kaj je to za gline?-prvič čujem. da se vidi, da sem kar se teh preparatov tiče sem v totalni temi. pa kje ste dobili to glino, za jesti???!!
Objavljena slika

#56 Liu

Liu
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 638

Objavljeno: 21. marec 2006, 14:03

za tole, ki omenjas, bo najbolj ucinkovita glina - ampak cista, bela, najboljsa, taka, ki je tud za uzivanje. :palec:

*drugac pa sem si jaz pilinge pripravljala tkole:
rumenjak
mal medu
olje po zelji (a olivc je primeren za mastno in mozoljasto in skratka za problematicno)
(et.olje po zelji, ni nujno: najrajs sivko, meto - v primeru amstne, mozoljaste - 1-2 k.)
koruzna moka

namazes povsod, sam ne okol oci in ne ust (okol oci si medtem das vatko, ki si jo pomocila v kamilicnio caj).
speres s toplo vodo ali se bolje, mesanico tople vode in mleka. xyesx :palec:

ampak vseen se mi zdi, da bi bla glina zate boljs. :palec:

med in sladkor sigurno ne...
med in sol? hmmm... xscratchx... nisem se probala, sam glede na to, da sem kam, kamor sem dala med, dala ze tud sol, bi moral bit kompatibilno dost....
no, skodit ne more... sam daj se kislo smetano pol zraven al pa kaj tacga, lohk tud mlek.


marsa hvala ti..... :palec:
A glino kupim v lekarni al v kaki od teh "naravnih" trgovin?

med, sol in mlek oz. kislo smetano bom sprobala...... upam da mi bo pomagal.... ;)

Bambine... papaja je nabolša piling maska... Sok papaje si namažeš po obrazu in pustiš cca. 20 min... meni tudi sok ananasa odgovarja - je mal bolj agresiven od papaje, ampak cenejši in še :yumy: ...

Sicer, pa sem tudi sama mela napad mazoljev... prej nikoli, v zadnjem času pa invazija... po moje je to zaradi spremenjene prehrane, kozmetike (naravne) in hormonov... menim, da se mi je koža čistila... zadnje čase imam kožo kot dojenčkova ritka...


Ej Valkira a pa ni to prevec agresivna zadeva za ranice po obrazu?


what???
valkira, a to si sama iztisneš ta sok (papaja+ananas) ali ga kupiš že narejenega???
ma, ta dojenčkova ritka mi tudi ful diše-od česa imaš zdaj takšno lepo kožo-ne štekam najbolj !?

marsa, pa kaj je to za gline?-prvič čujem. da se vidi, da sem kar se teh preparatov tiče sem v totalni temi. pa kje ste dobili to glino, za jesti???!!


Glina Tuki mas napisan vse o glini, preber .... x;)x :palec:

Hvala vsem...... se priporocam za se kak nasvet
xsrcx
Uspeh je drznim zagotovljen!

#57 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. marec 2006, 14:26

Valkira - :palec:

sicer pa si sama ne upam datt papaje in tud ne ananasa - od slednjega me tolk nemarno zaskeli v bezgavkah, pa vcas sem bla alergicna, tko da za kake alergike mroda prevec 'kislinsko', mocno.
ampak verjamem, da je dbest. :palec:

to je po mojem bolj primerno za bolj mastno, bolj debelo in mesnato kozho, bolj necisto... ne pa tolk za suho, tanko in obcutljivo... samo morda se motim, govorim na blef, po filingu.
si se nisem papaje dajala gor, ananas pa ze, ker itak si vse po faci mazem, kar jem (ce je kaj tacga, jasno, majoneze si ne mazem po faci pa kechapa - no saj tega pa itak ne jem x:px).
recimo ce jem avokado, si ga ze po faci mal namazem..
ko si stisnem limono, se se po faci osvezim... in tako dalje. :)

saj s temi pilngi pa tud ni treba pretiravat...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#58 dyamant

dyamant
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 550

Objavljeno: 22. marec 2006, 12:28

hvala obema. sem malo pokukala na link..

zanimiva ta glina, no. samo res prvič čujem, da se to pije (za obloge sem seveda že čula). hvala za naprej, mogoče bom pa kdaj rabila..


MARSA, ful specilano tisto o tem kako ješ sadje in se hkati z njim po obrazu nažeš.. mjask.. x:px

Objavljena slika

#59 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. marec 2006, 12:40

hvala obema. sem malo pokukala na link..

zanimiva ta glina, no. samo res prvič čujem, da se to pije (za obloge sem seveda že čula). hvala za naprej, mogoče bom pa kdaj rabila..
MARSA, ful specilano tisto o tem kako ješ sadje in se hkati z njim po obrazu nažeš.. mjask.. x:px

Probaj. :)
recimo ko stisnes pomaranco, limono, skor ne mroe bit drugac, kot da ti na rokah mal ostane. no pol se pa se po faci namaz mal (ce si doma oz. imas moznost to in splahnit si pol dol).
seveda pa mora bit zato sadez dobro opran.
ker ti mal svinjarije na rokah ostane, ono mal gumijasto in mastnasto od lupine.. tko da jo ORNK umijem prej....

grozdje je prav tko zlo fajn za kozho... xyesx
melona pa lubenica pa itak, za polet je to super, tko kot kumare.

ko sem na job vedno maske nosila, se za bejbe (ker ni sans tko mal nardit da bi blo sam zase, ker tud ce das pol zlicke tega in pol onega in en rumenjak -ker 1/2 ga pac ne mros dat oz. je brez veze- in je nenadoma cist prevec tega, kolkor bi lohk zase v enem al dveh dnevih porabil).
No in je bla koruzna moka recimo, med, rumenjak, olje psen. kalckov itd.
in je ena frendica, namest da bi si dala na faco, vedno pojedla tisto. x:px

enkrat pa je bla frendica pr men (saj to sem ze nekajkrat povedala, tole epizodo, sam je hecna) in je vmes si dala se mal avokada, ker sem si glih jaz dajala.
In je pozabla, da ma to gor, in se je sla za job ment. x:px x:Dx s tako zelenkasto pa tako kot mal umazano poltjo. :lol:
jaz pa nic opazla, je nic opomnila! :O: :8):
cist sva pozabili skratka. :P
(a je treba povedat, al je dobila job al ne? x:Dx x:Dx x:Dx x;)x)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#60 dyamant

dyamant
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 550

Objavljeno: 22. marec 2006, 12:52

Probaj. :)
recimo ko stisnes pomaranco, limono, skor ne mroe bit drugac, kot da ti na rokah mal ostane. no pol se pa se po faci namaz mal (ce si doma oz. imas moznost to in splahnit si pol dol).

ali pa nekoga da (ta sok dol) poliže (ha, ha)
in je ena frendica, namest da bi si dala na faco, vedno pojedla tisto. x:px


jao, vi niste normalni!!! x:Dx x:Dx

enkrat pa je bla frendica pr men (saj to sem ze nekajkrat povedala, tole epizodo, sam je hecna) in je vmes si dala se mal avokada, ker sem si glih jaz dajala.
In je pozabla, da ma to gor, in se je sla za job ment. x:px x:Dx s tako zelenkasto pa tako kot mal umazano poltjo. :lol:
jaz pa nic opazla, je nic opomnila! :O: :8):
cist sva pozabili skratka. :P


ful dobro!!!! tip je najbrž misli, da je totalno zmešana (saj ne vem koliko se vidi ta avokado na koži) ali pa, da snemajo skrito kamero...jaz bi crknila od smeha x:Dx x:Dx x;)x)




mimogrede: a imaš spet novo muco??
x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx
Objavljena slika

#61 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. marec 2006, 12:58

ti saj to - nic se ne vid kaj blazno... tko mal na zelenkasto.. mal tak umazan look zelenkasto sivkast. :lol:
ni kaksne blazne razlike... ni tko ono... vsa faca zelena al pa kaj tacga... sam tko mal... weird... mal odstekan... wtf! nis cist ziher.... :lol:

kako novo muco? :8):
ne stekam, ampak ne, nimam, mam se vedno mimi. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#62 dyamant

dyamant
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 550

Objavljeno: 22. marec 2006, 13:08

štekam, ja približno kako se vidi...
ampak tiste kompaktne maske so še bolje, ja.. ko si cel zelen, ali pa cel plavi... ali pa one močne kreme v gledališču (klovn varianta) in itd.. da pride k meni kdo tak na razgovor, se 4 dni skup smejim.. x:Dx x:Dx



ok., potem pa isto muco.

se mi zdi, da imaš ful rada muce, pa sem mislila, da jih imaš več!
no, potem pa TOPLO pozdravljam MIMI (upam, da je pridna muca)

Objavljena slika

#63 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. marec 2006, 13:15

ja saj se mi je zdel da si tko rpedstavljas - zelen ksiht. :P ;)
ja no, saj si lohk mislis (aVOKado)... pac tko mal..
lohkl pa 1x probas, pa bos ubila dve muhi na en mah. :D ;)
bos vidla kako je videt pa se fajn bos seb pa kozhi koristila. :)

aja to.
ja, shizim res na mucke. :vio:
si si zapomnila.
ja, Mimi je pridna, zdaj je itak gospa, je mal bolj vazhna, manj pusti da jo zezas pa taksno (sam jaz jo pol se rajs :vragec: - sam sem pol vsa skrampana, ker me se za tamalga - njemu vse pusti, pol pa na men kremplje brus :P)..
mela sem jih kdaj vec... fiulkrat pravzaprav x:o)x x:Dx
zdaj pa ne, ker smo jo dal sterilizirat.
zadnjo mucko pa ma moja dbest frendica, predzadnjo pa tud eni frendi. x^x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#64 dyamant

dyamant
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 550

Objavljeno: 22. marec 2006, 14:48

ej, mačka, je ful frajerska... kakšna važna poza (v smislu: ne daj da me diraš...) !!! x:Dx x:Dx x:Dx
Objavljena slika

#65 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. marec 2006, 15:08

a ne? x:px ful so jackice.. pa ves kAJ MI je ful hecno?
ko nimajo smisla za humor! x:Dx to crknem od smeha vedno! x:Dx x:Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#66 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 22. marec 2006, 18:06

(a je treba povedat, al je dobila job al ne? x:Dx x:Dx x:Dx x;)x)


A je dobila job pol? x:px
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#67 dyamant

dyamant
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 550

Objavljeno: 22. marec 2006, 18:21

itak... x:Dx x:Dx

(za zabavanje malčkov za pusta, mejbi... to je ful zanimiv poklic. v sloveniji imamo npr. že eno KLOVNESO. ful zanimiv poklic, brez zajebancije. samo malo otročji moraš všasih biti...)

Objavljena slika

#68 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. marec 2006, 18:50

halo nino!!! (ojla! x:Xx x^x :palec:)

jasno DA NE!!!! xsmx
(*dobila joba x:o)x x:px)

U, ja, Skinoren zares pomaga

hee. x:o)x x:Dx
slis se kod skandinavski nordijski smucar. :D :P ;)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#69 druidka

druidka
  • D član
  • Št. objav: 5 105

Objavljeno: 2. avgust 2006, 08:19

pomaga tudi mešanica timijana in lapuha.
skuhaš kot čaj, pol pa si s tem umiješ obraz

preverjeno :palec:
... svet pripada tistim,
ki verjamejo v svoje sanje ...

#70 vanyuska

vanyuska
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 66

Objavljeno: 4. avgust 2006, 12:47

Meni pomaga, da si vsako jutro in vsak večer obraz sčistim z mlekom, tonikom in potem namažem z vlažilno kremo. Pa da se ne šlatam po faci in skoz neki prčkam gor. Pa da jem zdravo hrano. Pa da izražam čustva, namreč koža je meja med našo notranjostjo in zunanjim svetom. Kokr sem v stiski pa me ful špona je tud koža temu primerna, ko pa se prosto izražam imam lepo kožo.

Ja in seveda občasni obisk pri kozmetičarki, da spuca milje in ostalo nasnago.

#71 hariman

hariman
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 1. oktober 2006, 11:36

Pozdravljeni. Tudi jaz sem imel velike probleme z mozolji in aknami. Imel sem jih na obrazu, hrbtu, na prsih...in to podkožne. Prava nočna mora. Pri dermatologu so me že vse sestre poznale tja sem namreč hodil skoraj 5 let. Dobil sem od raznih krem, hormonskih tablet, in tudi inekcije. V 5 tih letih ni bilo nobenega trajnejšega efekta razen dokaj zdelane kože zaradi vse kemije ki so mi jo filali.
Pred pol leta pa sem slišal za konopljino olje da ima baje dobre učinke na kožo.Lahko ga piješ kot dodatek k prehrani ali pa kozmetike iz konoplje. Jaz sem se odločil za olje kot dodatek k prehrani. Ne boste verjeli ampak po slabem mescu nisem imel več nobenega podkožnega mozolja niti malega mozoljčka ne.Koža je postala malenkost temnejša ker vebuje olje dosti beta karotena(pro vitamin A) in E-tokoferola.glavni efekt pa dela GLA ki ga lahko najdemo samo v 4 rih rastlinah na svetu in je tudi dobro za imunski sistem.Sicer pa če želite kaj več prebrat o konopljinem olju harmonija narave.
Jaz vglavnem po svoji izkušnji zaprisegam na konopljino olje saj ne izboljša samo kože ampak marsikaj drugega.

PS upam da bo še komu koristil ta nasvet

#72 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. oktober 2006, 11:49

Dbest! :palec: x^x
in super ko si prisel sem to podat. xokx

In - dobrodosel! :palec: :vio:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#73 angeo

angeo
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 149

Objavljeno: 1. oktober 2006, 14:49

Živjo hariman x:)x
Tudi jaz se že nekaj let borim z mazolji in me zanima,če si mislil OLJE IZ SEMEN JEDILNE KONOPLJE kot zamenjava za navadno olje ali si ga kako drugače uporabljal?Bi bila zelo vesela tvojega odgovora x:)x Hvala xsrcx
A guardian Angel
Who will guide what you do,
Her pure essence is love,
Sent to watch over you

#74 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 1. oktober 2006, 19:01

Baje, da so tudi mozoljćki znak podsoljenosti :sori:

#75 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 1. oktober 2006, 19:35

predvsem cimmanj industrijskega sladkorja; emulgatorjev in kaloricne prehrane!

baje naj bi jedli čimmanj čokolade, baje! :inocent:






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0