Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

RETROGRADNOST


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
118 komentarjev na to temo

#1 RAKICA

RAKICA
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 405

Objavljeno: 25. oktober 2002, 01:00

V natalni karti imam retrogradna uran in neptun.Glede na to, da sta to transpersonalna planeta, si to razlagam takole:
v vsakem življenskem obdobju, ko se ne gibljeta direktno ampak "po nazaj" prihaja do vprašanj globoko v meni in s tem možnost, da določene zadeve ponovno predelam in dodelam, pač na področu, kjer planeta delujeta(smrt, preobrazba,druga stanja, bolezni, onostranstvo..).Zanima me, če se v času retrogradnega gibanja zgodijo tudi hujši dogodki(je moja mami umrla v mojem retrogradnem gibanju planeta plutona v "sodelovanju" s slabimi aspekti pluton-mars-uran ali pdb.)Vprašanje je mogoče malce nenavadno ali zapleteno...
Kaj pa osebni planeti-če so retrogradni,dajejo posebno noto v chartu?

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. oktober 2002, 01:00

Rakica - seveda ne smes nikakor npr. smrti pripisovati zgolj retrogradnosti - vedno je praksa, da gre za zelo neugoden tranzit, ki pa se navadno poklopi v konfuguracijo in ne npr. samo z enim polozajem (in seveda se mora "pojaviti" tudi v "pravi" hisi).
Menim, da je retrogradnost bolj "opazna", mocna, ce gre za osebne planete, tako se mi zdi veliko pomembneje, ce je v natalu retro venera ali merkur ali mars kot npr. Uran, Pluton...
Razmisljas pravilno - tudi jaz bi si tako razlagala pomen retrogradnih teh dveh planetov (no, saj ju imam tudi jaz, pa se Pluton).
Osebno pa mislim, da je "najtezji" polozaj (in se zato pac seveda z njim lahko najvec naucis) retro Saturn.

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iscem le eno - da bi izrazil tisto, kar hocem... In ne iscem novih oblik, temvec jih najdem." Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 RAKICA

RAKICA
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 405

Objavljeno: 25. oktober 2002, 01:00

Cao, Marsa, kako sem te vesela!
Sem že milslila, da sem izgubila vse ssvoje punte pri tebi, ker se pojavljam in pol izginem, zdaj pa vsimim, da ti to razumeš!
By the way, a moj uran v sedmi hiši- partnerstva oz.odnosi z drugimi to nekako nakazuje-da moram kar naenkrat zgint, če postaja preveč "zahtevno-"zame mislim in kar poniknem neznanokam(pluton, ista hiša)..
Torej, če šprav razumem, imamo ob retrogradnem delovanju planetov možnost nekaj popravit, spet smo na preizkušnji in imamo možnost ob tem zrasti.Kaj pa ljudje, ki jih v tem delovanju srečamo, so "prehodni" ali ob našem pozitivnem izidu v delovanju postanejo stalnica v našem življenju.Niti ne vem, kako naj se izrazim, kaj ob tem resnično občutimo.
Lepo dan.

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. oktober 2002, 01:00

Ah, kje, Rakica... ne furam kaksnih zamer in podobnega.. pa tudi, zakaj pa bi? Saj cenim tvoje delo, ko si tolikim odgovarjala in te, jasno, popolnoma razumem.
Poleg tega pa imam raje tako - pridi, ko si res zelis in ko se ti zdi, in ne, da bi postala nekaksna nujnost.
Absolutno stekam.. Sicer pa tudi jaz zadnje case skorajda ne komentiram.. Samo kaj krajsega, ali kaj, kar vidim, da ni nihce odgovoril (pa nisem tega ze 100X govorila) ipd. Sem v strasanski guzvi.
Na sreco pa jih/vas je sedaj vec, ki tudi komentirajo/te, tako sem brez skrbi.. ;)

Uran v 7. bi lahko pomenil to, ravno tako pa pomeni, da te privlacijo drugacni, dinamicni, posebni partnerji... Morda iz popolnoma drugega okolja, npr. (tujec, iz drugacnega kulturnega okolja ipd)... Pomeni tudi, da ti je veliko do sodelovanja, do prijateljstva - prav tako hoces v partnerju imeti prijatelja kot ljubimca.
Poniknes... saj, v tem je finta... "isces" taksnega, ki bo enako ponikoval ("!!! mislim, ta slovenscina... kako bi bilo.. ne vidim druge, kot tole, nerodno...).
Le da si ti tudi Rakica, pa bi ti poniknila, partner bi pa moral biti "na broju". ;)))

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iscem le eno - da bi izrazil tisto, kar hocem... In ne iscem novih oblik, temvec jih najdem." Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 25. oktober 2002, 01:00

Živjo rakica!
Tale uran v sedmi hiši me je spomnil na mojega moža,ki ima tudi urana v raku v sedmi hiši.Katastrofa se je pričela, ko mu je tranzitni uran oponiral na urana v sedmi hiši, potem še neptun in saturn. Vse to se je dogajala od leta 1991 naprej. Njegov odnos do mene se je popolnoma spremenil.Poiskal si je partnerko, ki je imela veliko vodnarske energije, bila je namreč vodnarka.Še to naj povem.Poročil se je z njo, vendar je zakon trajal samo sedem mesecev.Zanimivo a ne? Uran totalno spremeni tisto hišo v kateri se natalno nahaja in to se ponavadi pričen dogajat okrog 40 leta. Ti se verjetno še premlada, zato opazuj svoje energije tega urana takrat in ga poskušaj premagati.
Jaz svojega bivšega opravičujem, ker mu je vse možno povozilo ASC in je bil totalno zmešan.Take konjukcije urana, neptuna in saturna ne bo sigurno še kakšnih 160 let.

#6 RAKICA

RAKICA
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 405

Objavljeno: 25. oktober 2002, 01:00

Hej, Lunca,

jaz pa mislim, da je blo to za tvojega bivšega premočno.Patner s poudarjenimi uranskimi lastnosmi, to ja.Ampak sam vodnar...
Jaz imam 7.hišo v tehtnici in mogoče bi mi najbolj ustrezal partner sonce-tehtnica, pa kak asc vodnar ali kaj podobnega.Če je njegova 7. hiša v raku, bi mu rakica znala dati ravno nasprotno-tisto kar je v vodnarki iskal, pa se ni manifestiralo...
Sicer pa mislim, daje vredno počakati do 1.saturnovega povratka tam pri 28ih, ko po astrološko postanemo polnoletni.Verjetno imamo bolj oblikovano osebnost in z drugačnega zornega kota gledamo na partnerstva.Glede na to, kaj v chartu izraža našo karmo, nam to tudi nekaj pomeni.
Jaz se bom trudila dobit "tapravga", ker sama sebe v življenju želim samo še razveseljevati.Z vsem.
In isto želim vsem vam ostalim.Kadar duša diha v celem razponu, brez ovir in pomišljanj, sigurno to ni kar neki tko.Vsaka stvar ima svojo težo.

#7 nataša

nataša
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 35

Objavljeno: 25. oktober 2002, 01:00

Sem zasledila, da naj bi bil eden izmed najtežjih aspektov - retrogradni Saturn Objavljena slika. Glede na to, da ga imam, me strašansko zanima, kako se le-ta kaže? Mi bo mogoče potem kaj bolj razumljivo. Hvala za odgovor - komurkoli!Objavljena slika

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. oktober 2002, 01:00

Res je Rakica - jaz sem ga imela (Sat. povratek) prakticno v porodnisnici. Ko sem torej rodila, je bil Saturn na natalnem Saturnu, poleg tega pa se Pluton na ASC (skoraj desetletje). V tem casu pa je tudi izsel prvi Lunin koledarcek (predhodnik Luninega neta).
In seveda - v vsem tem casu sva se tudi tolikokrat selila (6 ali 7X), ker se je tule vklopil, namagnetil se Uran.
Tako (po spremljanju seveda se ogromno taksnih "primerov") lahko z gotovostjo trdim, da je Saturnov povratek nekaj najmocnejsega, kar se na podrocju vsega cloveskega zivljenja v astroloskem smislu lahko zgodi. To velja seveda tudi za Pluton.

Nic bat za retro Saturn, Natasa - tisto je bilo pac zgolj moje osebno mnenje.
Saturn zato, ker ima opraviti s casom, z omejitvami in z vzorci - ti pa pri retrogradnosti najbolj pridejo do izraza.

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iscem le eno - da bi izrazil tisto, kar hocem... In ne iscem novih oblik, temvec jih najdem." Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 RAKICA

RAKICA
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 405

Objavljeno: 25. oktober 2002, 01:00

Hoj, Nataša,
glede na moje znaje, lahko pripomnim to, da boš dooolgo sadila in sadila, pa ne bo plodov.In se boš trudila in trudila, pa se ti bo že zdelo,da se cel univerzom zeza s tabo,ker nič.
Pol, ko bo pa začelo, boš pa žela.
Saturn je veliki učitelj, ki zahteva dosti discipline in dela,to pa kar veliko časa.Ko pa premostiš določene ovire in se jiz njih kaj naučiš, vedno se učič in še in še...Potem te nagradi z največjo in najlepšo nagrado.
Nikar ne obupuj, če se ti zdi, da te življenje tepe za vsako malenkost in vedno ravno tebe.Zate bo enkrat padel največji bingo, ki sploh ne bo bingo kar tako, ker bo krvavo prislužen.Vsi dosežki skozi saturnovo delovanje so veliki in stalni.
Drgač se pa satrn po mitologiji vedno nekako približuje jupitru- ta predstavlja ekspanzijo, srečo in vse lepo.Kar je po eni strani logično- ko saturna predelaš, ti nič ni več težko in vsaka težava je samo še igračkanje....
Veliko vztrajnosti na poti!

#10 nataša

nataša
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 35

Objavljeno: 25. oktober 2002, 01:00

Hej RAKICA!
Najlepša hvala za pojasnilo - ma ko tkole pomislim, mi gre še dobro, glede na to, da imam retro Saturn in ful planetov v kozorogu!
Anyway THANKS!Objavljena slika
Nataša

#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. oktober 2002, 01:00

Retrogradnost - se ena odprta tema v Forumu ASTRO.

In se Saturn, tudi odprta tema.

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iscem le eno - da bi izrazil tisto, kar hocem... In ne iscem novih oblik, temvec jih najdem." Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 RAKICA

RAKICA
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 405

Objavljeno: 26. oktober 2002, 01:00

Ej, jst nimam pa nbenga osebnega planeta retrogradnega, isto moj brat.
Na topicu( sem gledala za nazaj...spet mal naprej in nazaj)retrogradnost ste pršli do El Nino-vih "sovražnikov".
A to pol pomeni , da smo ful brez grehov prejšnjih živjenj, juhey!

Ti, Bobnar.Mi se zdi, da te čaka palica v pisarni.Pol boš razmišljal med prjatli, kako močen direktor si bil-aristokracija in to....

#13 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 27. oktober 2002, 01:00

v osebnem horoskopu se upošteva le retrogradni merkur venera ali mars
vse drugo ima bolj družbni vpliv. Torej ni nič kaj takega zaradi bi te moglo skrbeti.
Jupi

#14 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 28. oktober 2002, 01:00

Zelo natanchno! Prav za to se gre. Kot da bi krozhno okoli stebla shla enkrat! Boljshe si ga ogledash z vseh strani! Vsekakor morash se zavedati kako na simulaciji izgleda looping ali retrogradacija!
Retrogradni so seveda mochnejshi kar so vech cajta na tem podrochju in delajo looping ponavadi zaokrozhe kakshen objekt http://puck.dhs.org/quaoar za tekoche primere Generacijski aspekti so pomembni che so zelo povdarjeni, torej che si predstavnik(ca) svoje lasntne generacije. V primeru zdravljenja imajo pomen tudi
che v zvezi z 12, 6, 4, 1, ... Ponavadi radijacija, chi (Uran) in tako naprej...
http://puck.dhs.org/lunin.net nekaj napishem o tem, pravkar imam nove napise za uploadat v slovenschini (kakrshnoj takrshnoj;) claude

#15 RAKICA

RAKICA
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 405

Objavljeno: 2. november 2002, 01:00

Glede na to, da imaš saturna v 11. hiši, kar se mi zdi predstavlja prijattelej in to, da se imaš za direktorja...Mogoče bi se moral bl vzet v roke in bit zase direktor,ne pa za druge!

#16 sinja

sinja
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 28. januar 2003, 01:00


Pozdravljeni, sem cisto nova, sveza, sploh prvic v klepetetalnici. Pregledujem vasa "veteranska " mnenja v temi, ki me zanima. Imam eno vprašanje.Zivim kot v zgodbi, kjer enemu plava kamen na vodi, drugim pa pluta potone. Torej, jaz imam pluto, da se ve. Imam idelan horoskop, v katerem imam retro Jupiter ( Tehtnica) (9.h), Saturn(11H) (Strelec), in Neptun( Skorpijon))(9h) in Vozel? V tehntnici.Sicer sem dvojčica, z ASc v Kozorgu in Luno v Strelcu, Mars v Ribah, 2.hisa. Obupana, brez partnerja celo zivljenje, brez sluzbe, mnogo let, brez premozenja in se na netu srfam v srednjih letih- za očetovo narocnino. Ali je komu jasno, ce se bom kmalu deblokirala. Hvala na prvi pomoci, Sinja .

#17 RAKICA

RAKICA
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 405

Objavljeno: 13. maj 2005, 19:45

O,

uboga žena, kje smo jo pozabl tam na 17 al 18 strani, brez kašnga komentarja ali odgovora..
Djte ji mal pomagat s kšnim odgovorom...Enkp retro planetov, če bi pa mela še urco rojstva, bi sigurno rekla, da ima vse na levi strani, kaj vi mislte?!

Plishelpher!!

:eek: x:Dx

#18 Primavera

Primavera
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 185

Objavljeno: 13. maj 2005, 23:27

Še dobro, da ima luno v strelcu, da se ji ne zrola. Če se ji že ni v tem dolgem času. :o|o: :V:

#19 Gost_SaTurNina_*

Gost_SaTurNina_*
  • Gost

Objavljeno: 14. maj 2005, 09:57

kaj pa pomen, ce nimas nobenga planeta retrogradnga.. x?x

#20 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 14. maj 2005, 12:55

<{POST_SNAPBACK}>kaj pa pomen, ce nimas nobenga planeta retrogradnga.. x?x


Mogoče se je takšna oseba "želela roditi", ker v nasprotnem ji je bolj odgovarjalo prejšnje življenje... x;)x

#21 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 14. maj 2005, 12:59

Jaz mam pa retrogradne vse 3 zunanje in venero, kar se se kako pozna.
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#22 Primavera

Primavera
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 185

Objavljeno: 14. maj 2005, 13:04

Jaz pa Merkur :xx!: :xx!:

#23 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 14. maj 2005, 13:29

Jaz bi mel raje merkur kot pa venero.A zamenjava??
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#24 Primavera

Primavera
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 185

Objavljeno: 14. maj 2005, 13:32

Ni šans ! x:Dx x;)x Ti dam še merkuš, če hočeš!

#25 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 14. maj 2005, 13:55

Jaz pa retro venero in retro saturn. TUdi pošenkam komu. Saturn v biku, venera v sco in seveda v opoziciji..kaj češ...kazen prejšnjega lajfa... :eek:

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0