Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Zdrava prehrana


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
40 komentarjev na to temo

#1 BabyAix

BabyAix
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 3. december 2009, 21:26

Zame je zdrava prehrana življenje. Rada ustvarjam hrano sama, vedno nekaj drugega. Kadar mi zmanjka idej sama sestavim nov recept. x:)x
Lahko me vprašate veliko raznih vprašanj o hrani, saj sem za zdravje velika mojstrica. Jaz pa imam od vseh zelenjav najraje bučke, zato bom napisala recept za bučno pito.

SESTAVINE:
-60dag zimskih ali letnih bučk
-1 zavitek tanjšega testa za zavitke
-1 zakitek masla
-4 jajca
-mleko
-sol, poper

RECEPT:
Bučke olupimo in jim odstranimo semena. S strojčkom jih zmeljemo(če ga imamo,če ne jih vržemo v koš). V posodi stopimo 2 žlici masla, dodamo buče in jih dušimo. Vmes dolijemo nekaj mleka. Dodamo sol in poper in dušimo. Skoraj hladnim bučam dodamo dobro stolčene rumenjake in trd sneg beljakov. Vse dobro premešamo. Pekač namažemo z maslom , dodamo plast testa, ga premažemo z bučnim nadevom itd., dokler imamo dovolj testa in buč. Nazadnje položimo plast testa in ga premažemo z maslom. Pito pečemo pri zmerni temperaturi. Pečeno poškropimo z mrzlo vodo in pokrijemo s čistim prtičem. Za nekaj časa položimo pekač nad soparo, da lažje zrežemo pito na kose. Dober tek !!!

Imate kakšna vprašanja glede tega?? Lahko me vprašate. Prosim pa za kakšen komentarček x;)x !

BabyAix

#2 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 3. december 2009, 21:46

kul :palec:
mene pa zanima, kako pripraviš vegansko majonezo. jo namreč obožujem, jajca pa... raje vidim, da jih ni.
mogoče znaš?

ojoj... zdaj šele vidim tvoj recept :eek:
jajca... sol... mleko...
pa si ti prepričana, da je to res zdravo?
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#3 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 4. december 2009, 01:04

SOJANEZA

zavite cistega belega eko in brez gso tofuja
malo limoninega soka
malo zenfa
vec bio soncnicnega olja
morska nepreciscena sol al pa stannetova sol
(lahko celo malo vode ali kaksne sveze zacimbe po okusu, sam za zacetek priporocam brez zacimb)

pa gas mikser. x8Dx

najbolj pomembna so razmerja! zato je potrebno limonin sok, sol in zenf dodajati res po minimalnih kolicinah do zeljenega okusa.

ce si malo jaimija oliverja oziroma ce si upas bit kreativen in izven meja, pa lahko taksne namaze delas tudi iz dimljenega tofuja, cicerike, oziroma skoraj vseh strocnic. Pa tudi razne zelenjave. Razmerja dodatkov (zenf, sol, limonin sok ipd, se spreminjajo glede na osnovno zivilo (v tem primeru soja).
Sojanezo smo delali tudi v prvi vege restaraciji v slo, pred mnogimi leti. Izmislisla pa si jo je menda Ica S. :palec: , ceprav nisem vec ziher ali je recept cist pravi, ker sem sam marsikej probaval.

#4 BabyAix

BabyAix
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 4. december 2009, 07:19

Ja meni se namreč zdi, da je to na nek način zdrava sladica. Super okusa, super izgleda.

#5 prehranazdravje_si

prehranazdravje_si
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 9. julij 2010, 19:56

Hudi recepti za fake majoneze :) Hvala
Ponosen sem, da za zajtrk jem Herbalife šejk. Pri meni je odlično deloval za hujšanje: -10kg.

#6 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 10. julij 2010, 08:15

Da ne boste preveč zlorabljali besede zdrava hrana, spremljajte oddaje na NET TV vsako sredo ob osmih zvečer.
Namesto filma x;)x

#7 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 10. julij 2010, 12:12

Kdo to reče xrolleyesx

#8 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 10. julij 2010, 12:19

Kdo to reče xrolleyesx

Če mi prideš za gosta, lahko tudi ti poveš kaj x;)x

#9 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 10. julij 2010, 13:56

Ne zeli si, ker ti v parih sekundah ustvarim totalni fiasko.
Sprenevedajoce se naprej oglasujes tisto kar ves da ni naravno kot naravno. Itaq pa nima smisal ukvarjat se z ljudmi z nizkimi moralnimi vrednotami, ki se ne zelijo spreminjati in se rajsi se naprej sprenevedajo in zavajajo ljudi. Za denar vse. :xx!:

Če mi prideš za gosta, lahko tudi ti poveš kaj x;)x



#10 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 10. julij 2010, 15:15

Ne zeli si, ker ti v parih sekundah ustvarim totalni fiasko.

Kaj bi pa naredil, bi se slekel do golega in začel plesati po studiu :sori:

#11 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 6. avgust 2010, 13:14

Med pogromi na Staneta sem nek prebral namig, češ kako je njegova sol v primerjavi s piransko soljo za ne vem kakšen faktor jako silno dražja.

Včeraj sem v Šparu vidu piranski solni cvet po cca 19€ za kilo in piransko grobo nejodirano sol po cca 8€ za kilo, kar se men zdi čist primerljivo s ceno Stanetove soli, pravzaprou je Stanetova cenejša od solnega cveta in cca enkrat dražja od piranske grobe nejodirane soli.

Mi pa ni jasn nekej. Piranska jodirana finomleta sol je pa po cca € in kusur za kilo. Kje je tle keč? Zakva je ta tko pocen, pa jo je treba še zmlet in še zjodirat zraven?

Objavljena slika




Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#12 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 6. avgust 2010, 14:12

Pri dražji (nejodirani) soli ni podkupnine oz. finančnega priliva od strani farmacije...xg:Dx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#13 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 6. avgust 2010, 14:48

http://www.soline.si/ponudba/cenik/

nisem ziher da si prou vidu?
sicer pa cena ni bitna. Vsaj zame ne. Stane lahko prodaja njegovo sol tudi 20x drazje, ce misli da je vredna.
Tistemu ki pomaga k zdravju, je vredna zlata, tistemu ki pa ne, pa prav nic vec, kot vsaka druga nejodirana.

Med pogromi na Staneta sem nek prebral namig, češ kako je njegova sol v primerjavi s piransko soljo za ne vem kakšen faktor jako silno dražja.

Včeraj sem v Šparu vidu piranski solni cvet po cca 19€ za kilo in piransko grobo nejodirano sol po cca 8€ za kilo, kar se men zdi čist primerljivo s ceno Stanetove soli, pravzaprou je Stanetova cenejša od solnega cveta in cca enkrat dražja od piranske grobe nejodirane soli.

Mi pa ni jasn nekej. Piranska jodirana finomleta sol je pa po cca € in kusur za kilo. Kje je tle keč? Zakva je ta tko pocen, pa jo je treba še zmlet in še zjodirat zraven?



#14 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 6. avgust 2010, 15:11

http://www.soline.si/ponudba/cenik/


A sem prav videl...prva vrstica...1 kg piranske soli je skoraj za polovico cenejša od himalajske...Jo bom moral nabavit kakšne par kilc...Če ne za jest pa za nevtraliziranje škodljivih energij...xg:Dx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#15 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 6. avgust 2010, 15:29

odlicna je, ce jo natresen v vodo v banji (ce jo imas) in se sproscac, pocivas, se umirjas, dihas. Si v tej vodi kaksnih 10-20 minut (po filingu).
- Spere full dol iz telesa in aure, a tudi se kaj drugega, da je clovek potem lahko precej utrujen.
Meni je bilo to vcasih fajn delat, ko sem imel se banjo in pred spanjem, ceprav nisem izvajal prepogosto.
Doda se lahko se nekaj kapljic etercinega olja, ali se bolje razredcenega etericnega olja sivke, oziroma tistega, ki ga eventuleno potrebujes (aromaterapija).
Vode tudi ni potrebno da je zelo veliko, predvsem da je zelo topla, vroca in da pokrije telo (razen ce sedis).

Manj pa to priporocam poceti preko dneva, ker je clovek lahko potem malo "odbit".

#16 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 6. avgust 2010, 20:28

http://www.soline.si/ponudba/cenik/

nisem ziher da si prou vidu?
sicer pa cena ni bitna. Vsaj zame ne. Stane lahko prodaja njegovo sol tudi 20x drazje, ce misli da je vredna.
Tistemu ki pomaga k zdravju, je vredna zlata, tistemu ki pa ne, pa prav nic vec, kot vsaka druga nejodirana.




A si ti ziher, a sem jst prou vidu al nisem, je tvoj problem Free, ne moj.

Mi je pa zanimiv, da je solni cvet pr izvoru še precej dražji kt v Šparu, se prav faktor cca 1,5 cene Stanetove soli, polkilska vrečka pa prbližn ista cena kt enaka embalaža v Šparu.

Še zmerej mi pa ni jasn okol cene jodirane soli. Zakva je tolk pocen? Ajd, Brezo prav o doniranju farmacije, ljubitelj teorij zarot mrbit, ampak resno. Zakva taka razlika v ceni?

Objavljena slika
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#17 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 7. avgust 2010, 00:23

Sej men to ni problem x:Dx Zgleda da mas ti probleme s tem oz. ceno.
No, vidis x:Dx
Dobro vprasanje :palec:
Verjetno gre za vecje kolicine? Konc koncev soli je kolkr cmo. Stane predvsem dostava in pakiranje verjetn.
Mozno pa je tudi to, da ker je veliko soli, je tudi veliko konkurence. Ugibam.

A si ti ziher, a sem jst prou vidu al nisem, je tvoj problem Free, ne moj.

Mi je pa zanimiv, da je solni cvet pr izvoru še precej dražji kt v Šparu, se prav faktor cca 1,5 cene Stanetove soli, polkilska vrečka pa prbližn ista cena kt enaka embalaža v Šparu.

Še zmerej mi pa ni jasn okol cene jodirane soli. Zakva je tolk pocen? Ajd, Brezo prav o doniranju farmacije, ljubitelj teorij zarot mrbit, ampak resno. Zakva taka razlika v ceni?



#18 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 7. avgust 2010, 06:52

Ljudje bi radi papcal več kao bio hrane...so pripravljeni odštet mal več dinarčkov...obstaja večja možnost zaslužka pa trgovci mal povišajo maržo na nerafinirano nejodirano sol...kao bio varianta,ki se zadnje čase dost propagira...evo nobenih teorij zarot...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#19 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 7. avgust 2010, 21:10

V šparu imajo tudi sol piranskih solin ki je prav tako nejodirana in nerafinirana cena pa je tam okoli 1 eur za kilogram, pakirana pa je v navadni beli škatli.

Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#20 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 7. avgust 2010, 21:31

Mater, ste super, jaz nikomur ne pravim, da ne sme prišparat 5 ali 100 centov na mesec, če misli, da je sol Biocode predraga.
Ampak, ne primerjajte moje soli v denarju s soljo, ampak z zlatom :sori:

#21 Gost_razlika_*

Gost_razlika_*
  • Gost

Objavljeno: 7. avgust 2010, 21:36

x:Dx A pa ti nikol ne zapaše jodirana? Zihr maš v špajzi kakšen gramček.... te, tanezdrave x8Dx x;)x

#22 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 7. avgust 2010, 21:44

x:Dx A pa ti nikol ne zapaše jodirana? Zihr maš v špajzi kakšen gramček.... te, tanezdrave x8Dx x;)x

Če misliš mene, ne, te specialitete se naberem mimogrede po gostilnah, ampak jaz jo vedno pokodiram s svojo x;)x

#23 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 7. avgust 2010, 21:48

Ampak, ne primerjajte moje soli v denarju s soljo, ampak z zlatom :sori:


Ja seveda, prijetne sanje še naprej. :)

Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#24 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 7. avgust 2010, 22:08

Ja seveda, prijetne sanje še naprej. :)

In brez depresije, da si morda res zapravila bogastvo na ceni soli.
Lahko ga samo izgubiš.
V zdravju.

#25 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 7. avgust 2010, 22:30

In brez depresije, da si morda res zapravila bogastvo na ceni soli.
Lahko ga samo izgubiš.
V zdravju.


Ni strahu za kupce , v depresijo se ne pada zaradi cen soli, ker jih tako visokih ni, mogoče pa se ta strah bolj prodajalcev drži.

Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0