Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Laneno in konopljino olje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
73 komentarjev na to temo

#51 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 1. oktober 2012, 13:47

misliš olje? olje je super za mleko pa še nisem slišala, kako pa dobiš mleko iz semen? al dodaš olje mleku ali je to spet sam en izraz k moji logiki dela probleme?? Objavljena slika



Ne, ne, prav si prebrala : mleko x^x . Ja, se da dobit ven, pod malo drugačnimi postopki , ampak tudi meni ni čist jasno ... :inocent:

Morda kaj izvem kdaj ... xrolleyesx

Lp + #

Če ne bi bil kajster tako ozkogleden na svojo biotroniko, bi najbrž dosegel dosti več znanja.



Ne samo najbrž, temveč : Zihersigurnozanesljivo Objavljena slika

Tko pa je kot je ... :o|o:

lp + #

#52 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 15. januar 2013, 22:29

Za pripravo konopljinega mleka v močnem blenderju zmešamo pol skodelice (120 ml) oluščenih konopljinih semen, ščep soli in žlico yacon sirupa ali drugega naravnega sladila. Precejanje mleka ni potrebno.

 

Kaj je yacon sladilo?

http://www.bodieko.si/yacon

 

 

ylflower.gif

Opalaaa, bejbi, čuj, tole bo pa napaka ker je zavajanje, ... ma kje si to pobrala spet ??? ;-D

 

Ker se meša sol + sladkor .

 

No, žal pa tudi tale sladkor iz telih korenin žal Ni tolk zdrav, ker ima Zopet žal Premalo Sončne Energije ki je Edina Koristna našim Dušam .

 

Torej, bi blo boljš kako drugo kombinacijo skup dat k mleku .

 

Jaz bi morda dal , ... hmmmm, recimo , ::-/ :-/ ... am, ... Javorjev Sirup :-D

 

Ziher pa si nebi solil sladila, oziroma sladkal soli , kot to tudi dela moja mama , ki nezna več kuhati , ker sploh neve več , kaj naj si še nese v usta .

 

In, vidim, da precej prehrambene indus3je Dandanes tudi-Sploooooh Neve več, kaj naj ponudi kot "zdravo prehrano" , in pol zmečejo skupaj toooliko sestavin, da je že ceeela zblodnja , zbrka,  mix , ki samo še bolj zmede že itak zmedene duše potrošnikov .

 

Koreninski sladkor ? Ne, hvala :-(

 

"Sončni Sladkor" rabimo Človeške Duše  :-)

 

Pa prosim, nebodi užaljena , ... ker tudi jaz kdaj naredim kako napako .

 

Lp + :-)



#53 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 16. januar 2013, 14:52

Ziher pa si nebi solil sladila, oziroma sladkal soli , kot to tudi dela moja mama , ki nezna več kuhati , ker sploh neve več , kaj naj si še nese v usta .

 

Opa, do kruha te pa spravila s svojo kuho.., a nis že mal kičast ratal ??



#54 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. januar 2013, 10:31

da se vrnemo nazaj na temo...

Laneno olje je meni super za lase in nohte, ne pa tudi za kožo, mi je malo 'presuho'.
Konopljinega (čistega) pa še nisem probala.
Sem pa nekaj časa furala nekaj izdelkov od Extravaganje (recimo mleko za telo, olje za telo in kakšno kremo, pa mi je bilo po učinku kul, je pa imelo mal močen vonj, sploh olje, ki dobi potem tk skoraj malo žarek pri-vonj), potem so to menda nekaj ukinili al kaj je bilo, tako da sploh ne vem, če to še obstaja.
Samo je bilo iz konoplje in je bilo gud.


Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#55 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 17. januar 2013, 12:30

heee ...

krušni oče moje mame je bil ruski kozak ...

oboževal je kobilje mleko s šnopsom ...

kavo si je solil in cukral hkrati ...

in baje je bil srečen ...

vsaj dokler se ni obesil ... wink.png

 takrat očitno še še niso vedel, da mleko ubija.


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#56 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 17. januar 2013, 13:34

mleko ubija samo kitajce



#57 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 17. januar 2013, 17:16

poglej naživce mi gre da ljudj zdaj govorijo da je mleko nezdravo kot recimo janko,ne vem ali se je hecal ali ne...v glavnem zdaj je moderna tudi kitajska prehrana itd.kitajci ne prenesejo mleka torej je za njih slabo,naši so pa zdaj to začeli razlagati da je mleko slabo za vse kar ni res.



#58 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 17. januar 2013, 19:54

ja sej moja sestra ga tudi ne more,smo si različni...

konoplino pa tudi jaz nisem probala,dokler ga bojante ni omenil sploh nisem vedela da obstaja pol pa še tvoj link,sej  ob priliki,jaz vedno rada probam nove stvari



#59 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 18. januar 2013, 01:10

poglej naživce mi gre da ljudj zdaj govorijo da je mleko nezdravo kot recimo janko,ne vem ali se je hecal ali ne...v glavnem zdaj je moderna tudi kitajska prehrana itd.kitajci ne prenesejo mleka torej je za njih slabo,naši so pa zdaj to začeli razlagati da je mleko slabo za vse kar ni res.

janko se je hecal en del, kot je tudi razumel kot hec, da je šou nekdo srečen na štrik.

 

o škodljivosti mleka...in da konec koncov posredno zato tudi ubija se pa janko ni hecal.

in kobilje mleko janko čist verjame, da je zdravo... za žrebička...

in kravje za telička...

ampak janko ni teletek in se s tabo ne bo pričkal in če ti gre tudi to na živce pa ne morem pomagat.

sicer me pa zanima, na osnovi česa trdiš, da mleko ni slabo.  jest npr. actimel reklamam ne verjamem preveč...


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#60 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 18. januar 2013, 20:04

janko se je hecal en del, kot je tudi razumel kot hec, da je šou nekdo srečen na štrik.

 

o škodljivosti mleka...in da konec koncov posredno zato tudi ubija se pa janko ni hecal.

in kobilje mleko janko čist verjame, da je zdravo... za žrebička...

in kravje za telička...

ampak janko ni teletek in se s tabo ne bo pričkal in če ti gre tudi to na živce pa ne morem pomagat.

sicer me pa zanima, na osnovi česa trdiš, da mleko ni slabo.  jest npr. actimel reklamam ne verjamem preveč...

jaz se tudi ne mislim pričkat.

drugače pa jaz reklamam ne verjamem prav veliko.

trdim na podlagi življenja, ljudje smo preživeli do zdaj in od nekdaj se pije mleko. na podlagi česa pa vi trdite da je mleko slabo?

naši detki in babice so pili mleko pa se mi zdi da so bolj zdravi kot današnji ljudje ki se izogibajo marsikateri hrani....

drugače pa vsak je odgovoren za svoje zdravje, tko da vsak naj posluša svoje telo.



#61 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 18. januar 2013, 20:10

jp jaz tud ne ...

trenutno pa imam konopljino moko ...sploh ne vem kako jo naj rabim..biggrin.png , no saj na škrnicelnu nekaj piše ...

mleko konopljino pa tud ...nisem pila.

 

čeprav bojante je nekaj govoril , da olja ne mleko pa ja ...govorim o konoplji.

 

če bo kaj mimo priletelbiggrin.png ...naj tole razjasni ..če bo videlwink.pngylflower.gif

mogoče jo lahko streseš v čaj, ej ne vem ,k pravijo da recimo trava pa beljakovine če jih zmešaš skupaj te še bolj zadene,tko da v mleko ti ne priporočam mešat.da ne boš polhypnodisk.gif love3.gif preveč v flowerface.gif rožicah.

ja bo treba bojanteja počakat....



#62 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 18. januar 2013, 20:51

biggrin.png

ko sem tole vprašanje zastavla ...

sem dobila odgovor ...po radijskih valovih ...biggrin.png

zelo je zdrava , dietična , iz nje pečejo kruh , jo mešajo z pirino ali pa nevadno moko ...

za čaj pa niso lih priporočal ...laugh.png , lahko pa za zgostitev kakšnih juhic , pač podmedeš lahko z njo...

 

od tega si hitro sit baje ..in posledično ga manj poješ ...ylflower.gif

 

povem ..

ker bom najberž en tak mali hlebček speklabiggrin.png

no super,kje si jo pa dobila. jaz sem zadnjič kupila pol kile semen in olje.mogoče bi se semena dalo potresiti po kruhku,pa bo pol tak polnozrnat kruh prišel ven. jaz jih kar tako jem.



#63 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 18. januar 2013, 21:26

jaz se tudi ne mislim pričkat.

drugače pa jaz reklamam ne verjamem prav veliko.

trdim na podlagi življenja, ljudje smo preživeli do zdaj in od nekdaj se pije mleko. na podlagi česa pa vi trdite da je mleko slabo?

naši detki in babice so pili mleko pa se mi zdi da so bolj zdravi kot današnji ljudje ki se izogibajo marsikateri hrani....

drugače pa vsak je odgovoren za svoje zdravje, tko da vsak naj posluša svoje telo.

naši dedki in babice so imeli čisto vodo, čist zrak in zdravo hrano, a umirali so 20 let mlajši, kot se umira zdaj. tole je skregano z mojo logiko.

 

sicer komi verjamem, da nisi še nikjer zasledila ničesar, kar bi najmanj podvomilo v tako slavo mleku.

spet pa je neki mleko... neki druzga spet mleko... neki tretjega spet mleko... neki spet druzga pa mlečni izdelki...

pa bom uzel za dobro in te počastil en linkec ylflower.gif

http://www.s12.si/co...ectlink/id,513/


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#64 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 18. januar 2013, 22:07

naši dedki in babice so imeli čisto vodo, čist zrak in zdravo hrano, a umirali so 20 let mlajši, kot se umira zdaj. tole je skregano z mojo logiko.

 

sicer komi verjamem, da nisi še nikjer zasledila ničesar, kar bi najmanj podvomilo v tako slavo mleku.

spet pa je neki mleko... neki druzga spet mleko... neki tretjega spet mleko... neki spet druzga pa mlečni izdelki...

pa bom uzel za dobro in te počastil en linkec ylflower.gif

http://www.s12.si/co...ectlink/id,513/

Moja nona je 80+, živa in razen sladkorne nima drugih problemov z zdravjem.

Soseda istih let, živa, zdrava, obdeluje njivo, vrtove, kosi travo, seka drva... kida sneg wink.png ...

Še dosti drugih isto. Ne bom zdej vsakega posebej obravnavala smile.png

Vsi našteti so jedli in še jedo (pijejo) mleko, mlečne izdelke, meso.

Človeštvo je živelo in še živi in še bo živelo z živalsko prehrano. Nimam čisto nič proti izključno rastlinski prehrani... samo ne nekih bučk (no pun intended) prodajat.

Upam, da doživim cajte, ko se bo rastlinsko prehrano propagiralo drugače, ne z zavajanjem (da ne rečem kaj drugega) o škodljivosti živalske.

 

 

Aja, pa tisto, da so včasih umirali toliko mlajši... se da prej pripisat drugim stvarem, ne nujno glih mlekcu. Recimo medicina ni bila tako razvita/dostopna. Življenje težje. Pa tko.  

 

p.s. mesa ne jem, mleko pijem morda 1x, 2x letno. Izmišljotine tudi težko požiram....


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#65 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 18. januar 2013, 22:12

Hmmm.... sorry za offtopic edoom16.gif sem postnila brez pomislit, sem hotela sedaj kopirat/citirat drugam, pa ne morem še popravljat objav.


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#66 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 19. januar 2013, 11:15

naši dedki in babice so imeli čisto vodo, čist zrak in zdravo hrano, a umirali so 20 let mlajši, kot se umira zdaj. tole je skregano z mojo logiko.

 

sicer komi verjamem, da nisi še nikjer zasledila ničesar, kar bi najmanj podvomilo v tako slavo mleku.

spet pa je neki mleko... neki druzga spet mleko... neki tretjega spet mleko... neki spet druzga pa mlečni izdelki...

pa bom uzel za dobro in te počastil en linkec ylflower.gif

http://www.s12.si/co...ectlink/id,513/

hvala za linkec,

poglej tudi ona je rekla da v osnovi je mleko zdravo,seveda moraš biti pa seznanjen katero mleko kupiti, to je pa zdaj pri vsaki hrani, in da vi pol posplošite ker se vam ne da iti do kmetije ali do mlekomata, da je pač mleko ne zdravo, je pa laž.

poglej mogoče nimaš dovolj informacij in se tvoja logika pač obnaša glede na informacije.

moja babica je stara 83 let in je bolj zdrava od svojega sina....



#67 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 22. januar 2013, 20:32

Opa, do kruha te pa spravila s svojo kuho.., a nis že mal kičast ratal ??

Ja, saj, ravno Z A T O pa sem bil toliko bolan, zdjan, razštelan, itd , kar se mi še dandanes precej Pozna !!! :-P :-/ :-( :-((



#68 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 22. januar 2013, 20:41

zakaj bi bila pa užaljenaylflower.gif,

...mi je pa prišlo na misel, kaj je slabše, pač skopat tisto korenino ali pa zvrtat luknjo v  v cerka 40let staro drevo ...

no ja , bojda se tista luknja zaceli in ne poškoduje drevesa.

sol pa sladkor ..se fino meša v testu za palačinke ...tongue.png

heh, jaaa, žeee, ... aaampak, tiste palačinke so potem žal Škodljive :-P

 

Hmmm, ... a si že kdaj probala recimo , ... soliti med in ga popapati ?

 

Jaz raje nebi niti probal ;-))

 

No, vidiš, nekako tako sem mislil .

 

Ali pa , ... recimo, ... sladkati fižol , ... ali pa pomfri z medom ;-)) ???

 

Tudi tega nebi probal ;-)

 

Pa ti tudi ne priporočam, niti Nobenemu !!!

 

Vidiš, ljudje dandanes sploh ne vedo kako bi mešali kako hrano z kako .

 

Zato pa je še toliko Več Bolezni na tem Planetu , in prepolne čakalnice pri "zdravnikih" .

 

Žal.

 

Lp + #



heee ...

krušni oče moje mame je bil ruski kozak ...

oboževal je kobilje mleko s šnopsom ...

kavo si je solil in cukral hkrati ...

in baje je bil srečen ...

vsaj dokler se ni obesil ... wink.png

Ja, zblodena prehrana naredi tudi Dušo zblodeno.

In Tega je dandanes Čedalje Več !! :-(

Žal.

Lp + #



#69 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 22. januar 2013, 20:51

Človeka je zgleda nekaj drugega matralo ..kot pa njegova prehrana ...wink.png

ja, AAAAAmpak, Vseskupaj pa Vendarle J E Povezano .

 

Zmedena duša nastane od zmedene prehrane .

 

In, njeno zmedenost zlahka + hitro + najhitreje izkoristijo zlobni duhovi, ki ji zažnejo prigovarjati na samomor.

 

Ker pa je taka uboga duša energijsko-duhovno obubožana, jo je lažje zmesti, in tako žal prekmalu popusti prigovarjanju zlih duhov ki so v njenem telesu in Tudi okrog celotnega človeka .

 

Tako končno popusti, in stori to skrajno negativno dejanje .

 

Žal se ne zaveda , kaaakšno hudo škodo si naredi, vse dokler tega zares ne občuti , kar pa se zgodi takoj, ko prispe Onstran.

 

Takrat pa je žal že Prepoznooo, in ponavadi se potem več Stoletij muči z odpravo teh Neznosnih Hudih Bolečin , muk.

 

Če bi to vedeli, ... kaj jih čaka, Vem, da nihče nebi zbral toliko poguma, da bi sploh pomislil na tak samomorilski načrt !!!

 

Zatorej , ... Pomnite, tovariši , ... in Tudi  tovarišice , ... to niso več neki heci !!! ! !!!

 

Lp + #



ja sej moja sestra ga tudi ne more,smo si različni...

konoplino pa tudi jaz nisem probala,dokler ga bojante ni omenil sploh nisem vedela da obstaja pol pa še tvoj link,sej  ob priliki,jaz vedno rada probam nove stvari

... hmm, ja, jaz bi ga tud :-))



#70 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 22. januar 2013, 20:57

jp jaz tud ne ...

trenutno pa imam konopljino moko ...sploh ne vem kako jo naj rabim..biggrin.png , no saj na škrnicelnu nekaj piše ...

mleko konopljino pa tud ...nisem pila.

 

čeprav bojante je nekaj govoril , da olja ne mleko pa ja ...govorim o konoplji.

 

če bo kaj mimo priletelbiggrin.png ...naj tole razjasni ..če bo videlwink.pngylflower.gif

Videl ja, vedel pa ne ... :-/

 

Žal :-/



mogoče jo lahko streseš v čaj, ej ne vem ,k pravijo da recimo trava pa beljakovine če jih zmešaš skupaj te še bolj zadene,tko da v mleko ti ne priporočam mešat.da ne boš polhypnodisk.gif love3.gif preveč v flowerface.gif rožicah.

ja bo treba bojanteja počakat....

Ne se tolk na Bojanteja zanašat bejbe, ... ;-))

 

Vsega tud nemorm vedet , nooo :-((

 

:-//



#71 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 22. januar 2013, 22:16

Ja, saj, ravno Z A T O pa sem bil toliko bolan, zdjan, razštelan, itd , kar se mi še dandanes precej Pozna !!! :-P :-/ :-( :-((

 

 

Sem opazil.. crying.gif



#72 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 22. januar 2013, 22:45

Sem opazil.. crying.gif

Ja, verjamem, ... ker to bolj(lažje)  premoreš , zaradi te "sorodnosti" bolezni v tvoji duši .

 

Ma, nisi pa opazil Pomembnejše : moje Ozdravitve :-))

 

Te pa tudi tebi še manjka .

 

Lp + =)



#73 mirko_77

mirko_77
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 31

Objavljeno: 25. januar 2016, 14:00

Kje pa kupujete bio konopljino olje? Ga gledam tukaj https://www.malinca....olje-250ml.html, a je to ugodna cena za takšno količino?



#74 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 30. januar 2016, 16:00

Kje pa kupujete bio konopljino olje? Ga gledam tukaj https://www.malinca....olje-250ml.html, a je to ugodna cena za takšno količino?

Poglej tukaj http://www.kmetija-c...ino-olje-250ml/

 

in tukaj http://eko-moka.si/o...jino-olje-250ml

 

in tukaj http://www.korenika....a?product_id=83

 

Na vseh treh naslovih imajo tudi druge bio(eko) produkte.

 

Na zdravje... tongue.png ylflower.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0