Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Dr.Mira Omerzel- Mirit


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
115 komentarjev na to temo

#26 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 25. marec 2010, 05:20

Nekoč je bila v neki oštariji skupaj z mojo mamo, pa ker ne je nič, je naročila samo eno juhico.


tut men je to mim.
sama pa je to razložila tako, da lahko kaj popije in da to občasno naredi, v podobnih situacijah, da ne izstopa preveč in da se izogne razlagam.
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#27 DON KARLOS

DON KARLOS
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 610

Objavljeno: 25. marec 2010, 09:51

Ko je bila mlada je bila lušna, po moje se je zavestno orenk dol dajala preden se ji je zavest znova dvignila, da bi preživela 2012 leto in napad Kasiopejcev in Kiklopov.


Vitko linijo pa je ohranjala z enemonom in prano. x:Dx Kaka lažnjivka, :xx!: , v indiji so nekateri jogiji živeli samo od svežega mleka, pa ni nihče trdil, da živijo samo od duha.

To m. lahko primerjamo z teletom, ki se zredi na 150 kil samo na prani iz seskov.

MUUUU


#28 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. marec 2010, 12:02

Nekoč je bila v neki oštariji skupaj z mojo mamo, pa ker ne je nič, je naročila samo eno juhico. Ko sem slišal za to, sem si mislil, da pravzaprav tudi jaz na tak način lahko živim od prane. Tudi jaz vsrkam mnogo prane iz juhic. To sem naredil že večkrat, tako da bom kmalu začel z delavnicami na to temo. x^x

a tko?
ja, no, potem sem tud jaz ze dolgo na prani, po cele mesece tudi. x:)x
(dejansko sem pogosto samo na tekocini, vcas vmes pojem kak sadez al kaj tacga, orescek ipd. - npr. ne jem nic za malico, potem pa pojem 6 oliv :vio:... ali 4 mandeljne al podobno... al pa pijem jogurt in kefir in ne jem nic drugega... no vcas pa veliko jem, pravim/se hecam, da sem kot macka: da si nekako shranim, akumuliram, in lahko daljsa obdobja prakticno ne jem nic, ko pa je moznost ali ko imam tako obdobje zarad cesa drugega, pa lahko ogromno pojem, da se vsi cudijo, ker sicer sem znana po tem da jem malo, kot pticek pravijo xDDx)

Je pa v podani temi (na prejsnji strani sem dala link) Zivljenje brez hrane bil omenjen intervju z eno drugo zensko ki to fura, ki pa pravi, da celo vode ne pije!
No to pa moji mozgancki ipak tezko sprejmejo (sama recimo lohk spijem tudi po 3l tekocine, sploh ce ne jem, sicer popvrecno 2, recimo)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#29 DON KARLOS

DON KARLOS
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 610

Objavljeno: 25. marec 2010, 13:17

a tko?
ja, no, potem sem tud jaz ze dolgo na prani, po cele mesece tudi. x:)x
(dejansko sem pogosto samo na tekocini, vcas vmes pojem kak sadez al kaj tacga, orescek ipd. - npr. ne jem nic za malico, potem pa pojem 6 oliv :vio: ... ali 4 mandeljne al podobno... al pa pijem jogurt in kefir in ne jem nic drugega... no vcas pa veliko jem, pravim/se hecam, da sem kot macka: da si nekako shranim, akumuliram, in lahko daljsa obdobja prakticno ne jem nic, ko pa je moznost ali ko imam tako obdobje zarad cesa drugega, pa lahko ogromno pojem, da se vsi cudijo, ker sicer sem znana po tem da jem malo, kot pticek pravijo xDDx )

Je pa v podani temi (na prejsnji strani sem dala link) Zivljenje brez hrane bil omenjen intervju z eno drugo zensko ki to fura, ki pa pravi, da celo vode ne pije!
No to pa moji mozgancki ipak tezko sprejmejo (sama recimo lohk spijem tudi po 3l tekocine, sploh ce ne jem, sicer popvrecno 2, recimo)


Vidiš, torej ta mira ni nič posebnega. očitno je lahko vsak na prani.


LP


#30 DON KARLOS

DON KARLOS
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 610

Objavljeno: 25. marec 2010, 14:52

No sicer pa ta omrzelka ni nek fenomen v naravi. Polhi si naberejo tolšče in potem kar 6 mesecev živijo samo od prane. To je že vedel slavni Janez Vajkard Valvasor. Da o avstralskih pustinjskih žabah sploh ne govorimo, ki lahko, čakajoč na dež preživijo samo od prane zakopane v suhem blatu tudi 10 let in več.


Objavljena slika

Bakrorez iz Valvasorjeve Slave vojvodine Kranjske:
Hudič žene polhe PRANO past.

Berite našega slavnega polhistorja Valvasorja, ki je bil tudi član prestižne Royal academy of Science iz Londona. V Slavi vojvodine Kranjske je že leta 1689 opisal polharijo in kako hudič žene polhe prano past.

:vtz:



#31 PomladnaVila

PomladnaVila
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 62

Objavljeno: 25. marec 2010, 21:38

Koliko energije in moči ste ji dali s tem, ko ste se ukvarjali z njo!!! Hvaležna vam bo!

#32 PomladnaVila

PomladnaVila
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 62

Objavljeno: 26. marec 2010, 09:32

SEM ŽE ZDAVNAJ BREZ PLENIČKE, KRETEN!

To temo je popravil/a PomladnaVila: 26. marec 2010, 09:34


#33 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 26. marec 2010, 10:32

SEM ŽE ZDAVNAJ BREZ PLENIČKE, KRETEN!


Kakšna izjava...takoj domov pa malo thetkanja...če pa to ne bo dovolj, pa še sto krogov okol bajte...pa kakšno lopatko v roke pa rožce sadit... x:Dx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#34 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 26. marec 2010, 12:06

a tko?
ja, no, potem sem tud jaz ze dolgo na prani, po cele mesece tudi. x:)x
(dejansko sem pogosto samo na tekocini, vcas vmes pojem kak sadez al kaj tacga, orescek ipd. - npr. ne jem nic za malico, potem pa pojem 6 oliv :vio:... ali 4 mandeljne al podobno... al pa pijem jogurt in kefir in ne jem nic drugega... no vcas pa veliko jem, pravim/se hecam, da sem kot macka: da si nekako shranim, akumuliram, in lahko daljsa obdobja prakticno ne jem nic, ko pa je moznost ali ko imam tako obdobje zarad cesa drugega, pa lahko ogromno pojem, da se vsi cudijo, ker sicer sem znana po tem da jem malo, kot pticek pravijo xDDx)

Je pa v podani temi (na prejsnji strani sem dala link) Zivljenje brez hrane bil omenjen intervju z eno drugo zensko ki to fura, ki pa pravi, da celo vode ne pije!
No to pa moji mozgancki ipak tezko sprejmejo (sama recimo lohk spijem tudi po 3l tekocine, sploh ce ne jem, sicer popvrecno 2, recimo)

A niso eno Avstralko nekoč preverjali s kamerami v nekem zaprtem prostoru, pa se ni izkazalo, da nič ne je. Potem je pa še imela delavnice, kjer naj bi se ljudje naučili živeti od prane. Se jih ni ene par izstradalo do smrti? Mene zanima, kaj se zgodi z zobmi ljudi, ki jih nič več ne uporabljajo.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#35 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. marec 2010, 22:20

A niso eno Avstralko nekoč preverjali s kamerami v nekem zaprtem prostoru, pa se ni izkazalo, da nič ne je. Potem je pa še imela delavnice, kjer naj bi se ljudje naučili živeti od prane. Se jih ni ene par izstradalo do smrti? Mene zanima, kaj se zgodi z zobmi ljudi, ki jih nič več ne uporabljajo.

morda smo tu kaksno rekli: Ziveti brez hrane, samo na prani

(se strinjam z zobmi... men je sel pred kratkim zob, sem mnenja, da zato, ker sem tako malo in nepopolno jedla)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#36 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. marec 2010, 11:37

Gold, skoda tolk razburjenja, nisem zaznala, da bi kdo med nami se navduseval nad tem ali omenjal da prakticira to (ali da bi zelel). x;)x

Nekajkrat pa sem ze podala link na temo O TEM - tu je pravzaprav govor o Miri Omerzel - Mirit, ki pocne se kaj drugega, kot da "ne je". xDDx

~~~

**no v glavnem, komentarje ki se nanasajo na 'zivljenje brez hrane' sem prestavila v omenjeno temo.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#37 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 27. marec 2010, 18:16

Berem... me zanima zakaj imate probleme z ljudmi (Mirit), ki vam niso pravzaprav nic? Vam ne skodijo, ne koristijo, ne nicesar.
Nihce vas ne sili da jo poslusate, berete, gledate, karkoli sploh, pa jo vseeno vlacite po ustih kot kos mesa.

Dokler se ne zavedamo, da tule pisemo veckrat predvsem zato, ker sami premalo vemo, bodo tudi konflikti pogostejsi; saj zagovarjanje stalisca s prepricanjem v svoj prav, je vseno pac samo zagovarjanje prepricanj.

Pravijo da resnicno vE tisti, ki tisto kar ve tudi zivi. Je prizemljil, je poosebil, daje vzgled in s tem uci tudi druge.
Drugi pa se pogovarjajo, razmisljajo, berejo, si zelijo postati podobni, ne sprejemajo, vidijo nevarnosti v tistem kar ne razumejo, ker ne razumejo, itn...
In z zavedanjem tega, se lahko nasa prepricanja spravijo na primerno distanco v kateri pogovori potekajo z neko mero spostovanja. S tem pa postanejo konstruktivnejsa oziroma omogocajo okolje katerem je razvoj razumevanja vecji.

#38 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 27. marec 2010, 18:53

Tudi tebi nagaja določena umazanija,prva je ta,da se delaš vsevednega,druga pa ta,da imaš vedno samo ti prav.Medicina ne laže z izvidi in ravno izvidi so dokaz,da je bolezen izginila in da zdravstveno stanje napreduje.Tako vem,da je nekdo ozdravil z mojo pomočjo.Ni dovolj,da mu naredim nek zapis,pač pa ga tudi energijsko očistim in vzpostavim energijsko ravnovesje v telesu.Dobro vidim človekovo stanje,kot tudi partnerka,če mi ne verjameš,se oglasi pri naju,da izveš kakšno je tvoje zdravstveno stanje,potem pa pojdi na pregled k zdravniku in ti bojo potrdili točno diagnozo,katero boš pred tem izvedel pri naju.Ne nakladam,lahko preizkusiš,pa potem komentiraj.Nisem nakladač,ker nimam nič od tega,vse kar ti ostane je da narediš preizkus.Če si popolnoma zdrav,ti pa želim takšno stanje do konca srečnega poslanstva.


Jaz vsaj priznam da imam probleme z egom... x:Dx Ker se pa jaz trudim biti kao mal kulturen bom pa nehal smetit zadevce tukaj,ker nima to veze z Miro. Bom šel na tvojo stran o Davidovi zvezdi pa tam komentiral dalje. Tam pa lahko tudi zbrišeš zadevce, če ti bom preveč stopil na živc.... xg:Dx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#39 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 28. marec 2010, 00:23

Berem... me zanima zakaj imate probleme z ljudmi (Mirit), ki vam niso pravzaprav nic? Vam ne skodijo, ne koristijo, ne nicesar.
Nihce vas ne sili da jo poslusate, berete, gledate
, karkoli sploh, pa jo vseeno vlacite po ustih kot kos mesa.

Dokler se ne zavedamo, da tule pisemo veckrat predvsem zato, ker sami premalo vemo, bodo tudi konflikti pogostejsi; saj zagovarjanje stalisca s prepricanjem v svoj prav, je vseno pac samo zagovarjanje prepricanj.

Pravijo da resnicno vE tisti, ki tisto kar ve tudi zivi. Je prizemljil, je poosebil, daje vzgled in s tem uci tudi druge.
Drugi pa se pogovarjajo, razmisljajo, berejo, si zelijo postati podobni, ne sprejemajo, vidijo nevarnosti v tistem kar ne razumejo, ker ne razumejo, itn...

In z zavedanjem tega, se lahko nasa prepricanja spravijo na primerno distanco v kateri pogovori potekajo z neko mero spostovanja. S tem pa postanejo konstruktivnejsa oziroma omogocajo okolje katerem je razvoj razumevanja vecji.



x:)x prijetno presenečena stari- menim, da ti gre vsak dan vse bolje

resnično navdušena xokx
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#40 DON KARLOS

DON KARLOS
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 610

Objavljeno: 28. marec 2010, 15:19

Objavljena slika

Bakrorez iz Valvasorjeve Slave vojvodine Kranjske:
Hudič žene polhe PRANO past.


:vtz:


Učenjak Valvasor bi potrdil da je smisel foruma širitev obzorja in kritično diskutiranje o odprti tematiki. Zelo natančno in pravilno je že v času baroka Valvasor opisal, da kako mastni polhi celo zimo preživijo samo na prani kot naša omrzelka.

SCIENTIA EST LUX


#41 PomladnaVila

PomladnaVila
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 62

Objavljeno: 28. marec 2010, 15:46

DON KARLOS, malo si v temo brcnil s tem : Hudič žene polhe PRANO past.

Kar je Valvasor zapisoval, pa re nima nobene veze s PRANO:

Hudič žene polhe na pašo
Nekoč so polhe povezovali s hudičem, kar opisuje tudi Valvazor v Slavi vojvodine Kranjske: Pravijo za trdno, da jih goni vrag na pašo. Pred leti sem šel sam z drugimi ponoči v gozd, kjer navadno love te živali. Tu smo slišali močno pokanje in tleskanje, kakor pokajo vozniki z bičem. Ko so prišli in pritekli nato polhi v neverjetnih množinah, so kmetje okrog mene slekli suknje in sezuli škornje ter vse skupaj pometali od sebe. Zlezlo je toliko polhov noter, da so jih bili suknjiči in škornji čisto polni. Ko je bila polšja armada (ali vojska in čreda) mimo, so v oblačila skrite polhe pobili in pobrali. To mi morejo potrditi lastna ušesa in oči. Vendar se to ne dogaja vsako noč, ampak le ob sobotah zvečer in o drugih svetih časih. Ljudje pravijo, da vrag nima moči, pregnati to živalco iz človekove obleke, če se skrije vanjo. Kadar je slišati tisto pokanje in se oglasi še žvižg – to se često zgodi – je treba brž zbežati. Pravega vzroka pa mi ni vedel nihče povedati, razen da vrag vsakogar podere, kdor se mu ne umakne, ko zažvižga.

#42 Sprenger&Kramer

Sprenger&Kramer
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 128

Objavljeno: 28. marec 2010, 20:56

Saj ni važno, kaj polhi jedo. Pomembno je, kdo jih žene na pašo in prav zato sva znaten delež od prodaje najine knjige namenila subvencioniranju polharjenja na Kranjskem. na Cvetno nedeljo se zaveževa še, da poloviva vse čarovnice. Extra ecclesia nulla salus!
Verba vana aut risui apta non loqui.
Zmaga: Io, Galileo dovessi lasciar la falsa impressione che il sole sia il centro del monde e che non si muova e che la terra non sia il centro del mondo e si muova. La detta falsa dottrina e contraria alla Sacra Scrittura.

#43 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 28. marec 2010, 21:07

Berem... me zanima zakaj imate probleme z ljudmi (Mirit), ki vam niso pravzaprav nic? Vam ne skodijo, ne koristijo, ne nicesar.
Nihce vas ne sili da jo poslusate, berete, gledate, karkoli sploh, pa jo vseeno vlacite po ustih kot kos mesa.


Moti te pomanjkanje senzibilnosti do drugih, kar je zelo pozitivno. Je pa res, da včasih tudi ti sam drugih ne štekaš, ko jih moti ista stvar.

#44 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 28. marec 2010, 22:18

Mira Omerzel [Intervju]
http://www.jana.si/a...-jem-prano.html

Ellen Greve aka Jasmuheen [Intervju]
http://www.gape.org/...a_jasmuheen.htm

"Ellen Greve tvrdi kako već godinama ništa ne jede, iako priznaje kako s vremena
na vrijeme uzme komadić hrane, ali isključivo zbog uživanja u okusu, npr. čokolade.
Popularnost ovog pokreta je rezultirala i prvim žrtvama: Verity Linn, žena od 49 godina
je pronađena mrtva u Škotskoj nakon što je pokušala živjeti od prane. Timo Degen je
upao u komu i nakon 4 tjedna je umro. Lani Morris je preminula sa simptomima
teške upale pluća, dehidracije, otkazivanja bubrega i moždanog udara. Ellen Greve je na australskoj televiziji pokušala dokazati kako je u pravu: snimali su je 48 h, međutim,
tada joj se krvni tlak opasno povećao te je izrazito dehidrirala. Ona je ove simptome
pripisala zagađenom zraku u studiju. Ellen Greve i TV ekipa su se premjestili u
prirodu izvan grada, međutim, liječnici su insistirali na prekidu programa jer se
Ellen tjelesna masa ubrzano smanjivala i njeni su bubrezi počeli otkazivati. Ellen tj.
Jasmuheen je izjavila kako se od snimanja odustalo iz straha kako se ne bi dokazalo,
da je moguće živjeti bez hrane i vode. ..."
http://www.vitamini....nt.aspx?Id=4051

Jasmuheen [Ellen Greve] - Zivljenje od Svetlobe [seminar 2000]
http://www.jazsemgon...een-vsebina.pdf

#45 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. marec 2010, 10:02

**Op.**
Komentarji, ki so se nanasali na temo zivljenja na prani (in ne na Mirit) so preseljeni v temo Ziveti brez hrane
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#46 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. marec 2010, 17:51

x:o)x x:Dx x:px

jp, *selila* sem **smiselne** (x;)x), nekaj jih sicer skenslala, sam tecno je najti trenutek, od katerega je treba preselt temo, ne da bi vplival na potek teme (in s tem pravzaprav tudi na avtorstvo in energijo, *linijo* komentarjev)...

Bomo zrihtal (x?x xscratchx ... ce pa tudi ne bomo, pa to ne bo zmotil *velikega duha* xDDx x8Dx)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#47 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 30. marec 2010, 18:15

To mi je všeč...kitajski model cenzure...v blažji obliki seveda... xg:Dx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#48 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. marec 2010, 18:31

x:px x:Dx
ma ni - je japonski model organiziranosti in natancnosti in samokriticnosti s pridihom zahodnjaske demokracije (pobrisala sem recimo 3 komentarje, od teh dva svoja x;)x x:Dx)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#49 Jutranjik

Jutranjik
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 296

Objavljeno: 8. april 2010, 13:08

Upam, da ste sedaj dokazali, da ste zmagali, da imate vi "prav" in to ste naredli tudi na zelo lep način. Kot prvo omenjena gospa Dr. Mira tukaj sploh ni prisotna in v debati ne more sodelovati in kot drugo - ste vi tisti, ki imate objektivno znanje o tej stvari in lahko to potem objektivno argumentirate?
Enako, kot da riba sodi o pogojih življenja, v katerih živi kača klopotača v ameriških gorah. Nikoli še ni bila tam - pa bo o življenjskem okolju klopotače vedela več od nje same. V tem stilu so vaši komentarji - da ne govorim o nivoju etike, ki je nimajo.

#50 DON KARLOS

DON KARLOS
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 610

Objavljeno: 8. april 2010, 20:52

Jutranjik, a si ti pravzaprav omrzelka, ki je začela zgubljati razum zaradi podhranjenosti? Je znanstveno dokazano, da podhranjenost lahko povzroči hude depresije, agresivno vedenje, izgubo zdravega razuma...

x:px





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0