Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ortoreksija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
39 komentarjev na to temo

#1 Siddharta

Siddharta
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 9

Objavljeno: 10. februar 2010, 20:43

Pred časom sem zasledila članek o ortoreksiji - bolezenskem pravilnem prehranjevanju.
Bolniki so obsedeni s pravilnim prehranjevanjem. Po več ur na dan se okvarjajo s tem kaj bodo pojedli, računajo kalorije, vitamine, beljakovine itd. Zaradi takšnega togega prehranskega vedenja kmalu izgubijo željo po hrani in posledično izgubijo veliko teže. Slabo počutje si razlagajo kot znake prečiščevanja do drugih pa se vedejo misionarsko, na ostale, ki se "normalno" prehranjujejo gledajo z viška itd.
Se vam zdi da bi to sploh lahko imenovali bolezen?
In če to je bolezen, kako to pozdravimo?
Prideš k zdravniku, on ugotovi da imaš ortoreksijo in kaj potem? Ti začne dopovedovati, da ne smeš zdravo jesti, ker ne boš zdrav?
Kakšno pa je vaše mnenje?

#2 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 11. februar 2010, 14:07

Kdor je dovolj lacen, se ne bo ukvarjal s tem kaj dobi v usta. Temvec s tem da sploh dobi.
Ko bomo v sebi nasli dovolj ljubezni in znali ljubiti, bo veliko namisljenih stvari postalo nepotrebnih.
Sitim Ljubezni manjka. Lacnim pa hrane.

#3 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 11. februar 2010, 14:30

Tako kot anoreksija, bulimija.. je tudi ortoreksija znak neke notranje stiske in zdravnik /če se bo obrnil nanj in če mu bo povedal tolk, da bo ta posumil na ortoreksijo/ mu skor ziher ne bo svetoval, da začne "nezdravo" jest, pač pa ga bo napotil k psihologu ali psihiatru, če bo seveda ocenil, da je to vedenje nevarno za zdravje pacienta.

x:)x xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#4 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 11. februar 2010, 17:40

da.

#5 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 11. februar 2010, 18:20

Pravilno prehranjevanje se sploh ne ukvarja preveč s kalorijami. Poudarek je da vneseš v telo vse gradbene in esencialne sestavine. Iz prehrane pa izločiš vse bistveno škodljive snovi od belega sladkorja.....dalje. Seveda če se da, kajti zaradi hitrega tempa življenja moraš včasih pojest tudi kakšen fast food. In če se le da, da zaužiješ čim več naravnih izdelkov.

Največ napak pa ljudje delajo ko preidejo na zdravo prehranjevanje, saj je treba preštudirat kar dost literature zlasti kar se esencialnih aminokislin tiče. Dobesedno moraš biti že skoraj na pol strokovnjak za prehrano- nutricionist. Moram pa priznat da nekateri vegiji vejo več o prehrani kot pa uradno zaposlene osebe v zdravstvu al pa podobnih inštitucijah, ki skrbijo za hrano in da ljudje dobijo vse potrebne snovi. Da mi izjavijo da se brez mesa ne da preživet al pa kakšno podobno izjavo. Halooo. x!x Takemu bi takoj rekel naj gre na izobraževanje na lastne stroške al pa delovno knjižico. x:Dx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#6 Gost_razlika_*

Gost_razlika_*
  • Gost

Objavljeno: 11. februar 2010, 19:04

Res zanimivo. Kje je ta zdrava hrana? Ker če gre za sooodvisnost, gre tudi za sooučinek, in če je Zemlja, kar se človekove dobrobiti tiče, utrujana in zastrupljena, potem do zdrave hrane ni mogoče priti. Ampak to utegne nekoga, ki brez ideje o zdravi hrani živeti ne more, pripeljat na rob psihoze. Kar niti ni tako slabo. Včasih se na tak način človek zave svoje enkratnosti in majhnosti hkrati.
Mi je pa zanimivo še to, da se z zdravo prehrano zelo radi ukvarjajo ljudje, ki nekako vejo za tist metafizičen presežek življenja, in hvalijo na primer moč mantre, raznih jogijskih tehnik, razvijanje nadčutnih preživetvenih percepcij sveta. Pol pa to. Na koncu dneva je zelo pomembno, a si vnesel zadostno količino vitaminov, mineralov in sploh .... hranilnih snovi. Biologizem brez primere. Živela zmeda!

#7 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 11. februar 2010, 21:47

Nič jasn. Joginov in meditantov ter podobnih osebkov je bolj malo med takimi ljudmi, ki grejo v take skrajnosti. Več je takih ki se grejo kao neke vegije, vegane, presnojedce al pa zagovarjajo pravice živali. Seveda pa obični človečki še zmeraj prevladujejo. Ne metat vseh v isti koš, obstajajo zelo očitne razlike med njimi.

Esencialne aminokisline so pa nekatere snovi ki so topne samo v maščobah....B12....in seveda sol. Čudno da se Stane še ni oglasil. x:Dx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#8 Gost_razlika_*

Gost_razlika_*
  • Gost

Objavljeno: 11. februar 2010, 22:23

nč jasn..... bom počakala na sstaneta.

#9 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 11. februar 2010, 22:40

:palec:

Pravilno prehranjevanje se sploh ne ukvarja preveč s kalorijami. Poudarek je da vneseš v telo vse gradbene in esencialne sestavine. Iz prehrane pa izločiš vse bistveno škodljive snovi od belega sladkorja.....dalje. Seveda če se da, kajti zaradi hitrega tempa življenja moraš včasih pojest tudi kakšen fast food. In če se le da, da zaužiješ čim več naravnih izdelkov.

....Moram pa priznat da nekateri vegiji vejo več o prehrani kot pa uradno zaposlene osebe v zdravstvu al pa podobnih inštitucijah, ki skrbijo za hrano in da ljudje dobijo vse potrebne snovi. Da mi izjavijo da se brez mesa ne da preživet al pa kakšno podobno izjavo. Halooo. x!x Takemu bi takoj rekel naj gre na izobraževanje na lastne stroške al pa delovno knjižico. x:Dx


ja, vprasanje je koliko je zemlja utrujena in zastrupljena. Mislim da se se da pridet do dovolj zdrave hrane. Mislim da to potrjujejo tudi redni testi prsti v primeru pridobivanja ekoloskih certifikatov, ki potrjuejo, da v prsti ni pesticidov itn. Seveda pa kolikor vem, ne potrjujejo tudi dolocene prehranske kvalitete prsti ce se tako izrazim. Verjetno pa se da tudi to testirat. Prst obogatijo z raznimi dodatki, tudi gnoj itn. Koliko so kateri primerni pa ne bo zdej, pa tudi spoznam s ne dovolj.


:palec:
gre se za nekaj.... ljudje ki se poglobljeno ukvarjajo s seboj (kot omenjas jogo itn), pridejo morda lahko tudi bolj v stik s samim seboj, tako bolj cutijo kaj jim pase in kaj ne. Tudi obcutljivost postane mocnejsa in tako posegajo po bolj kvalitetni hrani. Ob vecji umirjenosti, ki jo ponavadi prinasajo razne tehnike sproscanja ipd, pa veckrat pomeni tudi manj trosnje energije, saj se tudi v meditaciji lahko dogaja, da je poraba energije minimalna. Kar pomeni, da clovek v bistvu potrebuje manj kot bi sicer, ko je recimo vsakodnevno in nocno konstantno aktiven.

Ce k temu dodamo se dodatno gibanje v naravi, predelih kjer je vec zivljenjske energije, pa lahko hrane potrebuej se manj. Odvisno seveda od potreb posameznika.

Ce se zna cistit, tako da je v organizmu malo strupenih snovi, ki pridejo tudi s procesi presnove in ne vedno primerno prehrano, dihanjem, vodo, itn, se dodatno lahko vpliva na vnos kolicine hrane, saj se lahko zgodi, da tisto ki jo pouzije, zaradi cistosti prebavnih poti in s tem bolsje absorbcije tudi bolje izkoristi.

Res zanimivo. Kje je ta zdrava hrana? Ker če gre za sooodvisnost, gre tudi za sooučinek, in če je Zemlja, kar se človekove dobrobiti tiče, utrujana in zastrupljena, potem do zdrave hrane ni mogoče priti. Ampak to utegne nekoga, ki brez ideje o zdravi hrani živeti ne more, pripeljat na rob psihoze. Kar niti ni tako slabo. Včasih se na tak način človek zave svoje enkratnosti in majhnosti hkrati.
Mi je pa zanimivo še to, da se z zdravo prehrano zelo radi ukvarjajo ljudje, ki nekako vejo za tist metafizičen presežek življenja, in hvalijo na primer moč mantre, raznih jogijskih tehnik, razvijanje nadčutnih preživetvenih percepcij sveta. Pol pa to. Na koncu dneva je zelo pomembno, a si vnesel zadostno količino vitaminov, mineralov in sploh .... hranilnih snovi. Biologizem brez primere. Živela zmeda!



#10 Gost_razlika_*

Gost_razlika_*
  • Gost

Objavljeno: 12. februar 2010, 00:20

gre se za nekaj.... ljudje ki se poglobljeno ukvarjajo s seboj (kot omenjas jogo itn), pridejo morda lahko tudi bolj v stik s samim seboj, tako bolj cutijo kaj jim pase in kaj ne. Tudi obcutljivost postane mocnejsa in tako posegajo po bolj kvalitetni hrani. Ob vecji umirjenosti, ki jo ponavadi prinasajo razne tehnike sproscanja ipd, pa veckrat pomeni tudi manj trosnje energije, saj se tudi v meditaciji lahko dogaja, da je poraba energije minimalna. Kar pomeni, da clovek v bistvu potrebuje manj kot bi sicer, ko je recimo vsakodnevno in nocno konstantno aktiven.

Ce k temu dodamo se dodatno gibanje v naravi, predelih kjer je vec zivljenjske energije, pa lahko hrane potrebuej se manj. Odvisno seveda od potreb posameznika.

Ce se zna cistit, tako da je v organizmu malo strupenih snovi, ki pridejo tudi s procesi presnove in ne vedno primerno prehrano, dihanjem, vodo, itn, se dodatno lahko vpliva na vnos kolicine hrane, saj se lahko zgodi, da tisto ki jo pouzije, zaradi cistosti prebavnih poti in s tem bolsje absorbcije tudi bolje izkoristi.


Problem je v tem, da ko njim nekaj paše, jim ne paše zares, če ne paše še vsaj 100 ljudem. In iz tega zelo hitro pride ven en tak ljubek bio proizvod.

Kaj je to? Ne obstaja, po moji čist nestrokovni oceni.


Ljudje se sproščajo zaradi napačnih stvari.

In tko naprej. Ni več sproščanja v naravi, ni zdrave bilke v celem amazonskem gozdu. In ni enostavne ljubezni do sočloveka. Zelo preprosto. Ta odtujen egotrip vase zaverovanega človeka je merilo vseh stvari. Edino vprašanje, ki je ostalo odprto je, kdo je bolj fit? In to v tem smislu: kako se vidimo. Ko bo šlo pa res vse po zlu, bomo pa vsi svoje babice jedli, al pa kaj podobnega. Skratka. Črno se nam piše.

#11 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 12. februar 2010, 00:35

nisem zihr da te razumem?
katerim njim? kaksne bio proizvod? :inocent: no, jaz ti lahko osebno potrdim, da ce je clovek zivel zelo stresno zivljenje, nato pa se je zacel umirjat, poglablajt v svoje obcutke in potrebe, kar ponavadi pride spontano po umirjanju, se mu tudi obcutki da lastnih potreb izostrijo. Poznam pa vsaj 30 ljudi osebno, ki lahko to takoj potrdi.

o seveda da obstaja! Pa se kako obstaja! sicer pa probaj uzivat en mesec mcshit hrano in nic drugega, pa potem povej ali je bolj kvalitetna od te hrane ki jo uzivas recimo sedaj. x:o)x

no ja, kakor kdo ane x:)x ne gre posplosevat. znano pa je, da recimo jogo ki je tudi vedno bolj razsirjena priporoca vedno vec zdravnikov in strokovnjakov, saj ob primernem izvajanju ponavadi ugodno vpvliva na ljudi x:)x seveda pa se morda najde kaksna izjema.

ja, spet, kakor kdo. veliko ljudi hodi v naravo. gorstvo in hribolaznistvo je vedno bolj popularno. tudi kolesarjenje. vodni sporti itn.
ja, s tem zivimo vsi, ne samo ti. in ce bomo samo jadikovali ne bo nic boljse! se slabse bo.
pa ne govorim da ne jadikuj, ti kar, ce ti pase; samo pravim da kaj dosti zato ne bo boljse x:Dx


klinc ne, dejmo jutri vsi kle gor jamrat totalno... ena taka skupinska peklenska agonija..
matr je fulll tezko je ja.... a bo drugi teden svet se sploh obstajal... kaj pa ce vse eksplodira kar... ali pa ce zmanjka sonca, pa napade 120 metrov snega x:Dx dejmo sem mal no jamrat, k je tolk kul,... lahko se kaksno tekmovanje s kaksnim domom ostarelih naredimo v jamranju! x:Dx
mislm, fak ne, kolk velik bi imel drug od drugega se te "zadnje trenutke" sveta x:Dx ce bi vsi jamral. yeaaaaaaah we love jamranje! dejmo majce natisnt, pa gremo v guinesovo knjigo rekordov u jamrjanju x8Dx x:o)x

Problem je v tem, da ko njim nekaj paše, jim ne paše zares, če ne paše še vsaj 100 ljudem. In iz tega zelo hitro pride ven en tak ljubek bio proizvod.

Kaj je to? Ne obstaja, po moji čist nestrokovni oceni.


Ljudje se sproščajo zaradi napačnih stvari.

In tko naprej. Ni več sproščanja v naravi, ni zdrave bilke v celem amazonskem gozdu. In ni enostavne ljubezni do sočloveka. Zelo preprosto. Ta odtujen egotrip vase zaverovanega človeka je merilo vseh stvari. Edino vprašanje, ki je ostalo odprto je, kdo je bolj fit? In to v tem smislu: kako se vidimo. Ko bo šlo pa res vse po zlu, bomo pa vsi svoje babice jedli, al pa kaj podobnega. Skratka. Črno se nam piše.



#12 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 12. februar 2010, 07:18

Tukaj se pa strinjam s free-jem. Z meditacijo....se izostrijo čuti.....in posledica je tudi da človek seva v okolico drugačno energijo, bolj prijazno in v takem okolju tudi rastline bolje uspevajo. Da o ekspeimentih z mantro in rastlinah sploh ne bi govoril. Te stvari so bile že napisane v reviji Aura. Taki človečki tudi bolje prenašajo strupe in jih njihovo telo tudi prej izloča.

Druga stvar je pa da taki človečki tudi ne kupujejo vseh stvari ki so kao vegi in bio, ker jim ne pašejo kar vse stvari po tekočem traku,ki jih zmečejo skupaj. Niso vse vegi paštetke....na istem nivoju. Pri nas so pa še zmeraj območja kjer ljudje ne škropijo in stvari niso tako slabe kot v nekaterih industrijskih državah. V bistvu smo še med manj onesnaženimi. Pri nas ni problem dobit košček zemlje in ga bio obdelovat, problem je samo koliko je volje. A ni enostavno iti v trgovino in kupiti poceni živila iz kitajske. Zadnje čase še fižola pridelanega v SLO ne dobiš več. Mladim se pač ne da ukvarjat s kmetijstvom, oni bi radi vse na easy.

In kot tretjič moč misli je zelo velika. Negativna miselnost je celo bolj škodljiva kot pa fizična onesnaženost. Zaradi miselnosti po dobičku, pohlepu, skrb samo za svojo rit....pride do takih zadev. In s pozitivno naravnanostjo in miselnostjo se tudi zemlja hitreje prečiščuje. In taki človečki kot sem jih zgoraj naštel se tudi ne bi preveč sekiral če raznese planet, zvezdo,....Oni so več ali manj ugotovili da niso samo fizično telo in da atme ni mogoče uničiti.Seveda bodo probali preprečiti te stvari ali pa prispevati samo manjši delež k temu. Zaradi negativne miselnosti večine so propadale civilizacije. xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#13 DON KARLOS

DON KARLOS
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 610

Objavljeno: 12. februar 2010, 12:40

Jaz jem domač krompir in zelje pa radič in sem zdrav brez kalorijskega števca.

LP


#14 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 12. februar 2010, 13:26

nimam kaj dodat :palec:

...civilizacije. xDDx


hvala bogu da ju imas in ostalo! :palec:

Jaz jem domač krompir in zelje pa radič in sem zdrav brez kalorijskega števca.
LP



#15 Gost_razlika_*

Gost_razlika_*
  • Gost

Objavljeno: 12. februar 2010, 21:33

Enkrat mi je en sila pozitivno naravnan človek rekel: jaz lahko pojem golaž iz norih krav in preživim. Par let kasneje je umrl za aidsom. Je pač vedel za kaj gre.... vsaj kar se njega tiče.

Smešno se mi zdi furat nek nereflektiran pozitivizem. In zakaj je vedno treba imet rešitev, če je pa nimaš, pol pa jamraš? To je neživljensko. Kot da je smisel vsega v tem, da se lajša trpljenje. Zelo naivno.

Kar se te bio prehrane tiče. Kako boš obdeloval košček zemlje, če je pa ta zemlja del vse zemlje. Se ne da ograje postavit.

Tisti so pa uni, ki so odkrili formulo kvalitetnega življenja in ga pretvorili v biznis.

#16 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 12. februar 2010, 21:50

Tisti so pa uni, ki so odkrili formulo kvalitetnega življenja in ga pretvorili v biznis.


jup.
in preden te vidijo, že vedo, da si potreben zdravljenja in terapije...
najwečji absurd je pa to, da so tko daleč fuknjeni, da res mislijo, da so nekej posebnega in nujno potrebni stvori...
pa rajš neham, ker sem že blizu astrologom in komunikologom xcivx x:Ix x:Dx
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#17 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 12. februar 2010, 22:41

kaj je to nereflektiran pozitivizem?
Kdo jamra ce nima resitve? A ti? Kdo ima vedno resitev?
Kdo pravi da je smisel zivljenja da se lajsa trplenje? Ali ti tako vidis nekatere druge ljudi?
Kaj pomeni zate zivljenje? Jamranje in negodovanje, ker sta zate zivljenjska?
Ali sta jamranje in negodovanje bolj zivljenjska kot pozitivizem in vspodbuda v recimo dobri nameri?
No, pa ce tudi zaigrani pozitivizem, ali je on dovolj zivljenjski?
Ali je dovolj zivljenjsko zate, ce se recimo bolan clovek trudi razmisljat pozitivno?

Aja, zakaj pa mislis da je potrebno postavit ograjo?
A koscka zemlje se ne da obdelovat?
Ali je zate razlika uzivat mcshit hrano ali ekolosko pridelano?
Ce morda zate ekoloska hrane ne pomeni boljse kvalitete kakor katerakoli druga hrana, ker je pac zemlja ena in ograj ni mogoce postavit, ali to pomeni, da v praksi ne izbiras hrane in kvaliteta hrane zate ni merilo?

Keri uni? A tisti, ki jim nekaj pomagalo, pa to povedo drugim in s tem zasluzijo?
A ne dela tako celotni sistem razvitega sveta? A je tisti ki je naredil avto in ga prodaja, kaj drugacen od tistega ki prodaja svojo izkusnjo, misli, produkt ali izdelek?

A mas ti rada ljudi taksne kot so in vsem kar nosijo s seboj (na sebi)?

Enkrat mi je en sila pozitivno naravnan človek rekel: jaz lahko pojem golaž iz norih krav in preživim. Par let kasneje je umrl za aidsom. Je pač vedel za kaj gre.... vsaj kar se njega tiče.

Smešno se mi zdi furat nek nereflektiran pozitivizem. In zakaj je vedno treba imet rešitev, če je pa nimaš, pol pa jamraš? To je neživljensko. Kot da je smisel vsega v tem, da se lajša trpljenje. Zelo naivno.

Kar se te bio prehrane tiče. Kako boš obdeloval košček zemlje, če je pa ta zemlja del vse zemlje. Se ne da ograje postavit.

Tisti so pa uni, ki so odkrili formulo kvalitetnega življenja in ga pretvorili v biznis.



#18 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 12. februar 2010, 22:57

ce sta za izmenjavo potrebna vsaj dva, recimo kupec in prodajalec, ali ne pomeni, da kadar pljujes po prodajalcu, istocasno pljujes tudi po kupcu?
ali bi prodajalec obstal in obstajal, ce ne bi bilo kupca?

jup.
in preden te vidijo, že vedo, da si potreben zdravljenja in terapije...
najwečji absurd je pa to, da so tko daleč fuknjeni, da res mislijo, da so nekej posebnega in nujno potrebni stvori...
pa rajš neham, ker sem že blizu astrologom in komunikologom xcivx x:Ix x:Dx



#19 Siddharta

Siddharta
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 9

Objavljeno: 12. februar 2010, 23:08

Pravilno prehranjevanje se sploh ne ukvarja preveč s kalorijami. Poudarek je da vneseš v telo vse gradbene in esencialne sestavine. Iz prehrane pa izločiš vse bistveno škodljive snovi od belega sladkorja.....dalje. Seveda če se da, kajti zaradi hitrega tempa življenja moraš včasih pojest tudi kakšen fast food. In če se le da, da zaužiješ čim več naravnih izdelkov.

Največ napak pa ljudje delajo ko preidejo na zdravo prehranjevanje, saj je treba preštudirat kar dost literature zlasti kar se esencialnih aminokislin tiče. Dobesedno moraš biti že skoraj na pol strokovnjak za prehrano- nutricionist. Moram pa priznat da nekateri vegiji vejo več o prehrani kot pa uradno zaposlene osebe v zdravstvu al pa podobnih inštitucijah, ki skrbijo za hrano in da ljudje dobijo vse potrebne snovi. Da mi izjavijo da se brez mesa ne da preživet al pa kakšno podobno izjavo. Halooo. x!x Takemu bi takoj rekel naj gre na izobraževanje na lastne stroške al pa delovno knjižico. x:Dx



Ja, dejansko imajo na medicini samo 5 ur posvečenih zdravi prehrani.
To se mi zdi totaln absurd, da nas ljudje, ki nas bi morali ohranjati pri zdravju filajo s kemijo, zato ker nimajo pojma o naravnih načinih zdravljenja...
Še večji absurd pa je da se 90% vsega denarja, ki je namenjn raziskavam porabi za raziskave na kemijskem področju in samo 3% za raziskave na področju alternativne medicine...
Potem pa se človek vpraša ali bi raje poslušal "vsevedega" zdravnika...ali prebral eno orng knjigo in se je celo življenje držal in lepo živel...

#20 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 12. februar 2010, 23:17

Bravo freeju, si postavil par takih vprašanj na katere sem tudi jaz mislil. :palec: Jaz sploh nisem zaštekal kaj je hotela razlika povedat s tistim zgoraj. x:Dx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#21 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 12. februar 2010, 23:32

Ja, dejansko imajo na medicini samo 5 ur posvečenih zdravi prehrani.
To se mi zdi totaln absurd, da nas ljudje, ki nas bi morali ohranjati pri zdravju filajo s kemijo, zato ker nimajo pojma o naravnih načinih zdravljenja...


Se mi zdi da imajo malo več ur kar se alternative tiče. Mislim da je tam okoli 10% vseh predavanj. To mi je enkrat en razlagu, pa sem pozabil. Drugače se pa večinoma učijo samo farmacijo, o zdravilih, imena zdravil, vrste, kaj se zdravi,.....o stranskih učinkih je pa že bolj mal.

In danes mora tist ki prodaja zdravilne rožce, bit registriran kot zdravilec in podobne neumnosti. Največji absurd je pa to z zakonom o zdravilcih. Sem pa slišal da so doktorje kitajske medicine ubacil kar med zdravilce. Halooo, za tak študij je treba študirat več let kot pa za našo uradno medicino. Ta medicina je že tisočletja preizkušena in priznana v svetu. V tujini celo zavarovalnice že plačujejo alternativcem. Pri nas pa ništa. Se večina doktorjev in ostalih povezanih z njimi boji za svoje stolčke in privilegije ki jih imajo. Včasih se mi zdi da so celo banana države pred nami kar se teh zadev tiče. x:Dx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#22 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 13. februar 2010, 08:54

ce sta za izmenjavo potrebna vsaj dva, recimo kupec in prodajalec, ali ne pomeni, da kadar pljujes po prodajalcu, istocasno pljujes tudi po kupcu?
ali bi prodajalec obstal in obstajal, ce ne bi bilo kupca?


ti nikoli nič ne kupiš zaradi dobrega agresivnega marketinga, pol pa pizdiš, kuko nas bašejo z reklamami?
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#23 Minnie

Minnie
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 956

Objavljeno: 13. februar 2010, 12:06

Pred časom sem zasledila članek o ortoreksiji - bolezenskem pravilnem prehranjevanju.
Bolniki so obsedeni s pravilnim prehranjevanjem. Po več ur na dan se okvarjajo s tem kaj bodo pojedli, računajo kalorije, vitamine, beljakovine itd. Zaradi takšnega togega prehranskega vedenja kmalu izgubijo željo po hrani in posledično izgubijo veliko teže. Slabo počutje si razlagajo kot znake prečiščevanja do drugih pa se vedejo misionarsko, na ostale, ki se "normalno" prehranjujejo gledajo z viška itd.
Se vam zdi da bi to sploh lahko imenovali bolezen?
In če to je bolezen, kako to pozdravimo?
Prideš k zdravniku, on ugotovi da imaš ortoreksijo in kaj potem? Ti začne dopovedovati, da ne smeš zdravo jesti, ker ne boš zdrav?
Kakšno pa je vaše mnenje?


Opsesija bilo kakve vrste nije dobra, pa tako ni opsesija s hranom. Baš sam čitala jedan članak o tome da se malo informiran. Gubitak težine, koji i ti spominješ, navodi se kao jedan problem. Osobe opsesivne hranom jako puno vremena utroše na stvaranje svoga idealnog jelovnika te znaju imati osjećaj krivnje ako pojedu nešto izvan onoga što su zamislile. I treći problem je gubitak društvenog života. Kad se sve to skupa uzme, ortoreksija mi se ne čini kao zanemariv problem. Nije stvar u samoj zdravoj prehrani. Meni se čini da je ovdje problem puno dublji.

#24 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 13. februar 2010, 13:01

ne smete pa pozabiti, da je vino tudi hrana x:)x
o požeruhih pa v kakšni drugi temi x:o)x x8Dx x:Dx
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#25 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 13. februar 2010, 14:11

A se ti vprasas kadar kaj kupis in menis da so te nategnili, zakaj ti (ali nam) primankjuje znanja oziroma so te posledicno lahko "nategnili"?
Ali pa: kaj te je vodilo, da si kupil tisto kar ni bilo "vredno" nakupa?
Ali pa, ali so ti nakup vsilili? Ali si se sam odlocil kupiti?
Ali imamo v tem domokraticnem sistemu dovolj pravice in pravil, ki govorijo o tem, produkt lahko zemanjmo ali v dolocenem roku raklamiramo, oz. nam vrnejo denar?
A se ti zdi da temu ni tako? In ce se ti zdi, ali vidis v tem morda delo zate, da an tvojo pobudo in izkusnjo pomagas, da tudi drugi ne bodo imeli "slabih" izkusenj?

ti nikoli nič ne kupiš zaradi dobrega agresivnega marketinga, pol pa pizdiš, kuko nas bašejo z reklamami?






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0