Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kvarc - orgone


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
19 komentarjev na to temo

#1 r1ddler

r1ddler
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 28. marec 2010, 00:42

Živjo

Jaz sem Jure Rogel iz Ljubljane , lep pozdrav vsem :)

Upam da je tema primerna za ta del foruma,če ni ,se lepo opravičujem.

ok,torej :

Objavljena slika

Pa še youtube klip ki ponazarja Orgone pretvornik




http://www.youtube.c...h?v=BI_GkFATamw

Moja glavna težava ker sem popolen začetnik na področju kristalov je da se mi sanja ne kje kupiti nekaj kvarca,ki ne predrag (ne nakit,ampak surov kamen)Prebrskal sem malo forum in odkril topic z trgovinami kristalov ,pogledal sem internetno stran trgovine Ahat na čopovi pa nimajo kvarca v imeniku kristalov.

Potem ,razmišlam da bi v mali plastični posodici namešal 50% železnih delcov (metal shavings) in 50% organskega materila (resin) ter seveda kvarc .Ter testiral kakšen ima taka napravica dejanski upliv.

Se komu sanja kaj je to resin (tekočina v videju) ?

hvala za pomoč in prijaznost

love and light

-jure

#2 r1ddler

r1ddler
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 28. marec 2010, 20:58

Še nihče ni slišal za nič podobnega ?
Od mojih jasnovidnih kolegov (vsi izven slovenije) sem dobil pozitiven feed-back.

Upam da se bo nekdo našu, ki bi mi lahko pomagal :)

lep pozdrav
love and light
-jure

#3 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 28. marec 2010, 22:59

ti pa twoji jasnovidni kolegi z unim modelom na jutubu ste men usi mal tko... nenawadni. ampak loh pa da me občutek vara, ker se mi o zadevi ne sanja.
dej pa za hec pokontaktirej tegale pezdontarja. http://www.tadej-pre....com/o_meni.asp
pa mal poročej plis, kwa bo reku, ker nekej malga dam na njegow mnenje, pa kuko se ti bo naprej dogajal use skp.
ajde... smrt fašizmu
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#4 r1ddler

r1ddler
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 29. marec 2010, 00:43

haha,kakšen odgovor ,smeh :)

Ampak hvala vseeno .. bom kontaktiral modela ,mogoče mi res lahko pomaga.

Tisti model na youtube ni moj kolega ,klip mi je posredoval kolega,to je pa to.

Hvala bogu da sem nenavaden,zato kar se smatra da je "normalo" je zame ponavadi nekreativno-in-blazno-omejeno-razmišljanje :)

Vsakemu svoje kajne? vsi rastemo in se učimo ,inkarnacija je duhovna šola

love and light

-jure

#5 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 29. marec 2010, 06:51

Kvarc je kremen- SiO2. Silicijev dioksid. Qurtz je angleški izraz za kremen in tako tudi vprašaj. KREMEN. In potem bodo vedeli kaj želiš.

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#6 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 29. marec 2010, 08:18

A ti sprašuješ za kristale al hočeš narest prav orgonsko palico... x;)x Ker glede tega ima Tadej Pretnar po mojem največ pojma med nami... x:Dx

Sem ga enkrat poslušal ko je govoril...orgonska palica je palica obdana z bakrenimi žicami, ovita z usnjenim povojem, na vrhu je kamena strela, s katero usmerjamo energijo...Nekaj v tem smislu je kao on eksperimentiral... xg:Dx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#7 r1ddler

r1ddler
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 29. marec 2010, 14:22

Hvala Matjaz za tvojo pomoč.Sanjalo se mi ni da je Kvarc kremen :D

lep pozdrav

Kvarc je kremen- SiO2. Silicijev dioksid. Qurtz je angleški izraz za kremen in tako tudi vprašaj. KREMEN. In potem bodo vedeli kaj želiš.

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž


Jap ,prav imaš,nekakšna orgonska palica ,čeprav ni palica ampak je samo pretvornik
in hvala za tvojo pomoč,sem kontaktiral Tadeja in mi je povedal podobno kot ti :)

A ti sprašuješ za kristale al hočeš narest prav orgonsko palico... x;)x Ker glede tega ima Tadej Pretnar po mojem največ pojma med nami... x:Dx

Sem ga enkrat poslušal ko je govoril...orgonska palica je palica obdana z bakrenimi žicami, ovita z usnjenim povojem, na vrhu je kamena strela, s katero usmerjamo energijo...Nekaj v tem smislu je kao on eksperimentiral... xg:Dx



#8 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 29. marec 2010, 15:15

A ti sprašuješ za kristale al hočeš narest prav orgonsko palico... x;)x Ker glede tega ima Tadej Pretnar po mojem največ pojma med nami... x:Dx

Sem ga enkrat poslušal ko je govoril...orgonska palica je palica obdana z bakrenimi žicami, ovita z usnjenim povojem, na vrhu je kamena strela, s katero usmerjamo energijo...Nekaj v tem smislu je kao on eksperimentiral... xg:Dx



Malce bolj enostavno je, če nabaviš bakreno cev cca 16mm - 20mm, izbrusiš vznožje kamene strele v določeno dimenzijo, da jo lahko vtakneš v cev , jo prilimaš in nato oviješ palico (dolžine cca 30-40 cm) z usnjenim trakom.Spodnji del palice pa zapreš z usnjem.
Seveda pa moraš potem tudi prenesti akomulirano energijo v samo palico...in aktivirati kristal -sama od sebe ne bo delovala.

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#9 r1ddler

r1ddler
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 29. marec 2010, 21:26

Zanimivo,hvala za odgovor!
Aktivirati kristal? Tega se nisem zavedal,tudi če si pogledal video,je modelu naprava delovala brez aktivacije(ali pa tudi ne,niti nevem o kakšni aktivaciji govoriš :) )kako se kristal aktivira ?

Malce bolj enostavno je, če nabaviš bakreno cev cca 16mm - 20mm, izbrusiš vznožje kamene strele v določeno dimenzijo, da jo lahko vtakneš v cev , jo prilimaš in nato oviješ palico (dolžine cca 30-40 cm) z usnjenim trakom.Spodnji del palice pa zapreš z usnjem.
Seveda pa moraš potem tudi prenesti akomulirano energijo v samo palico...in aktivirati kristal -sama od sebe ne bo delovala.

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž



#10 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 29. marec 2010, 22:07

Aktivirati kristal? Tega se nisem zavedal,tudi če si pogledal video,je modelu naprava delovala brez aktivacije(ali pa tudi ne,niti nevem o kakšni aktivaciji govoriš :) )kako se kristal aktivira ?


Vsak kristal je dobro najprej energetsko prečistit, potem pa aktivirat da deluje s tisto energijo, ki je njemu lastna...To so kao osnove, ki bi morale biti v vsaki ta boljši knjigici o kristalih... x:Dx

Več o tem je Matjažek pisal pri čiščenju kristalov... xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#11 r1ddler

r1ddler
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 30. marec 2010, 13:17

Hvala ti za odgovor Brezo.Mislim da mije sedaj malo bolj jasno :) Bom počekiral Matjaževo temo o čiščenju kristalov,verjetno so to res osnove :D lp

Vsak kristal je dobro najprej energetsko prečistit, potem pa aktivirat da deluje s tisto energijo, ki je njemu lastna...To so kao osnove, ki bi morale biti v vsaki ta boljši knjigici o kristalih... x:Dx

Več o tem je Matjažek pisal pri čiščenju kristalov... xDDx



#12 orgonsi

orgonsi
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 29

Objavljeno: 16. april 2010, 11:39

Več o orgonitu, orgonu in kako narediš sam te zadeve,
predvsem pa kako sem to delal sam pred leti (2005-2008) in kaj pri tem dosegel, si lahko ogledaš na naši strani,
www.orgon.si, pod http://www.orgon.si/...avega-zivljenja

Stvari sem doteral zelo daleč, tako da sem začel ustvarjati svoje izdelke, kot je primer ti. Fibonaci Chembusterja.
Objavljena slika

Po mojih večletnih opazovanjih je orgon super stvar. Vendar, kot se je izkazalo letos, uspešno nadomešča vaš osebni primanjkljaj življenjske energije. To pomeni, če zanemarite svoje bioenergetsko telo, se vam potencial in vse ostalo zniža. Tukaj vam orgon do neke mere pomaga in od zunaj kompenzira primanjkljaj. Ko pa greste iz polja orgona, recimo v službo, na dopust, pa telo zaradi primanjkljaja 'omahne'.

Zato je ključno, da v primeru uporabe večjih orgonitnih kosov, več delate tudi na svojem bio-telesu, tj. odpiranje čiščenje čaker, meridianov, odpravljanje anomalij, ipd.
V tej fazi sem tudi sam,

glede kristalov v cevi.
PRimer so moji chembusterji. Kristal oviješ s organskim (lahko na podlagi nafte) trakom, najbolje kakšen tesnilni trak. Nato kristal vgradiš v cev. Ne ga pa brusit prosim, zgubi del moči in naravnosti.
Pri izboru kristalov in velikosti in premera cevi si sam pomagam z nihalom.

To temo je popravil/a orgonsi: 16. april 2010, 11:35

lep pozdrav,
Boštjan

www.orgon.si

orgon.si na: Facebook | Youtube | Flickr | Google Reader | Twitter |


#13 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 17. april 2010, 06:09

Ojla orgonsi

Kaj ima pa to zveze z energijsko palico. Orgon je beseda, ki jo je uporabil Reich, pomeni pa isto kot chi, ki, prana, animalni magnetizem itd...-kozmična energija. Če ti kristal ovijaš z ovčjo volno ali čem drugi, je pač tvoj pogled na to. O brušenju kristala prav tako...Ko boš pogruntal, da je kamena strela KOS, del nekoč celote (malce petrologije, pa mineralogije) - boš verjetno malce spremenil mišljenje. Sicer ti pa želim veliko uspeha z raznoraznimi orgonskimi stvaritvami.

Lepo bodi

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#14 orgonsi

orgonsi
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 29

Objavljeno: 22. april 2010, 23:37

Ojla orgonsi

Kaj ima pa to zveze z energijsko palico. Orgon je beseda, ki jo je uporabil Reich, pomeni pa isto kot chi, ki, prana, animalni magnetizem itd...-kozmična energija. Če ti kristal ovijaš z ovčjo volno ali čem drugi, je pač tvoj pogled na to. O brušenju kristala prav tako...Ko boš pogruntal, da je kamena strela KOS, del nekoč celote (malce petrologije, pa mineralogije) - boš verjetno malce spremenil mišljenje. Sicer ti pa želim veliko uspeha z raznoraznimi orgonskimi stvaritvami.

Lepo bodi

Matjaž

Katero palico? Jaz nimam nobene.
prav tako ne vem kateri del mišljenja naj spremenim po vaše.
Pri ovijanju v volno, ki je organski material usmerimo tok orgona v določeno smer, kar je pogruntal vaš Reich. Se da pa stvari naresti tudi drugače.
lep pozdrav,
Boštjan

www.orgon.si

orgon.si na: Facebook | Youtube | Flickr | Google Reader | Twitter |


#15 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 27. april 2010, 05:07

Katero palico? Jaz nimam nobene.
prav tako ne vem kateri del mišljenja naj spremenim po vaše.
Pri ovijanju v volno, ki je organski material usmerimo tok orgona v določeno smer, kar je pogruntal vaš Reich. Se da pa stvari naresti tudi drugače.



Na tvoji spletni strani je govora o palicah (mimogrede)...Mišljenje -sem napisal, da se malce pozanimaj v petrologiji, kaj je cel kristal, kaj je masiv kristalov, kopuča, geoda itd...Raich ni moj, je pa uvedel besedo ORGON, kar bi ti verjetno lahko vedel. Drugače pa, meni je vseeno, če se stvari da narediti drugače, ker teh pripomočkov ne potrebujem...povezava z bogom je povsem dovolj. Kar se mene tiče so vse tako imenovane energijske zaščite, radionika, itd....le komerciala - torej nakako trženje nekaterih predmetov, ki naj bi bilo to, kar že imamo v sebi..O delovanju le teh pripomočkov pa raje ne bi...in smislu tudi ne.

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#16 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 2. maj 2010, 08:53

Se komu sanja kaj je to resin (tekočina v videju) ?

-jure


Resin je angleška beseda za smole rastlinskega izvora, najbolj znana je smola, ki jo izločajo iglavci (se nahaja v smolnih kanalih lesnatih delov rastline). Kakšno vlogo ima v tvoji "napravi" nimam ideje; ker pa smo ravno pri kristalih bi omenila jantar, ki je fosilna smola. V splošnem je njegovo delovanje toplo, pomirjujoče, med drugim zdravilno deluje na ščitnico (žlezo, ki uravnava osnovne metabolne procese v celicah in tako vpliva na energijske procese v telesu). Ne vem, ali to kaj razloži, ampak mogoče ima kakšno vezo s tvojo "resin".

#17 orgonsi

orgonsi
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 29

Objavljeno: 21. maj 2010, 10:46

smola je samo ena izmed komponent orgonita. V kombinaciji s kovino (ostružki, volna) privlači orgon nase. Kristal je samo za pretvorbo negativnih vibracij, oz. pravilno strukturiranje orgona na izhodu.
Brez smole tukaj ne gre, pa naj bo umetna ali naravna. Naravne nimajo zadostnih skrčkov (ob strditvi se ne skrčijo toliko kot umetna, poliesterska), zato efekt orgonitov z naravnimi smolami ali voski ni pretirano visok.
Drugače se mi ne da 'prcat' in balinat s praznimi besedami, Matjaž.

Zaščito, npr. psihično, si lahko izdelaš sam, jo samo vizualiziraš. Recimo temu, da verjameš v Bog pomagaj! Vendar ne zadošča v primeru tehničnih sevanj, ki so fizična in umetno ustvarjena. Primerov je veliko, predvsem jih zaznajo bolj občutljivi.
Če absolutno verjameš v nekaj, vplivaš posredno na svoj imunski sistem, kateri ima p novem nalogo zaščiti tvoje telo, da boš dosegel svoj cilj, torej tisto kar verjameš. Primer je če verjameš, da si zaščiten pred tehničnimi sevanji. Slej kot prej se bodo poznale posledice, pa če verjameš ali ne.
lep pozdrav,
Boštjan

www.orgon.si

orgon.si na: Facebook | Youtube | Flickr | Google Reader | Twitter |


#18 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 22. maj 2010, 05:46

smola je samo ena izmed komponent orgonita. V kombinaciji s kovino (ostružki, volna) privlači orgon nase. Kristal je samo za pretvorbo negativnih vibracij, oz. pravilno strukturiranje orgona na izhodu.
Brez smole tukaj ne gre, pa naj bo umetna ali naravna. Naravne nimajo zadostnih skrčkov (ob strditvi se ne skrčijo toliko kot umetna, poliesterska), zato efekt orgonitov z naravnimi smolami ali voski ni pretirano visok.
Drugače se mi ne da 'prcat' in balinat s praznimi besedami, Matjaž.

Zaščito, npr. psihično, si lahko izdelaš sam, jo samo vizualiziraš. Recimo temu, da verjameš v Bog pomagaj! Vendar ne zadošča v primeru tehničnih sevanj, ki so fizična in umetno ustvarjena. Primerov je veliko, predvsem jih zaznajo bolj občutljivi.
Če absolutno verjameš v nekaj, vplivaš posredno na svoj imunski sistem, kateri ima p novem nalogo zaščiti tvoje telo, da boš dosegel svoj cilj, torej tisto kar verjameš. Primer je če verjameš, da si zaščiten pred tehničnimi sevanji. Slej kot prej se bodo poznale posledice, pa če verjameš ali ne.



Saj je v redu orgonsi, tole je pač tvoje mišljenje in občutenje. Moje izkušnje pa pravijo, da tudi za tehnična sevanja ne potrebujem nobene materialne zaščite. Sicer pa če govoriš o sevanjih, ki so fizično (materialno) ustvarjena itd- bi se lahko navezal na Einsteina- materija je energija koncentrirana do stopnje človeške vidnosti.
Lepo ustvarjaj naprej, če ti tole pomaga...ok...vso srečo dalje.

Lepo bodi

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#19 Čistilec sveta

Čistilec sveta
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 33

Objavljeno: 30. julij 2010, 19:00

Če še koga zanima kaj o orgonu , orgonskem topu, tower busterjih, holy hand granadah,...., naj me vpraša ;)
LP Jani

#20 Čistilec sveta

Čistilec sveta
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 33

Objavljeno: 1. avgust 2010, 10:29

Na tvoji spletni strani je govora o palicah (mimogrede)...Mišljenje -sem napisal, da se malce pozanimaj v petrologiji, kaj je cel kristal, kaj je masiv kristalov, kopuča, geoda itd...Raich ni moj, je pa uvedel besedo ORGON, kar bi ti verjetno lahko vedel. Drugače pa, meni je vseeno, če se stvari da narediti drugače, ker teh pripomočkov ne potrebujem...povezava z bogom je povsem dovolj. Kar se mene tiče so vse tako imenovane energijske zaščite, radionika, itd....le komerciala - torej nakako trženje nekaterih predmetov, ki naj bi bilo to, kar že imamo v sebi..O delovanju le teh pripomočkov pa raje ne bi...in smislu tudi ne.

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž



Matjaž. Kar se pa tvojih odgovorov tiče, bi te pa prosil, da ne (sicer ne na vsiljiv način x:)x ) nekako vsiljevati svojega prepričanja oz. ne dajaj v nič orgona, energijskih zaščit, radionike,... samo zato, ker ti ne verjameš v to. Recimo, ti verjameš v reki in ga seveda tudi tržiš. In prav lahko bi se nekdo, ki ne verjame v reiki in ostle zadeve na tvoji spletni strani , izrazil s tvojimi besedami: O delovanju le teh pripomočkov pa raje ne bi...in smislu tudi ne.

Pa prosim tega ne vzemi osebno, ker ni bilo mišljeno tako. Želel sem le povedati, da lahko tukaj, na luninem netu, vsakdo izrazi svoje prepričanje, svoja verovanja, svoje delo,... brez da mu nekdo nasprotuje s svojimi prepričanji. Tudi sam se v marsičem ne strinjam z napisanim na tem forumu, vendar nisem nikoli oporekal in vsiljeval svojega mnenja (seveda, dokler nekdo ne prične kvasiti neumnosti x:)x ) .
Lep pozdrav, Jani




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0