Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

stiska


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
43 komentarjev na to temo

#26 zalaya

zalaya
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 110

Objavljeno: 29. maj 2010, 15:06

Glej sploh ni problema.

Sin je odrasel moški, ki se je postavil na lastne noge, si ustvaril družino, svoje življenje. In to je to. Prej, ko se boš s tem sprijaznila, še bolje povedano, sprejela, bolje bo zate, zanj in za vse skupaj. Dejstvo je, da moraš to sprejeti in spoštovati! Brez debate!

Razumela bi tvojo skrb, če bi to bil nek najstniški pobič, ki bi zabluzil....

On ima vso pravico in tudi dolžnost do samega sebe, da živi po svoje, z ali pa brez tvojega strinjanja. Pusti zaenkrat vse skupaj pri miru in najprej pri sebi poišči vzroke zakaj ne moreš sprejeti njegove odločitve. Sčasoma se bo vse skupaj razrešilo, a prvi pogoj je, da ga sprejmeš točno takega kot je, z vsemi njegovimi dobrimi in slabimi lastnostmi, odločitvami dejanji...

Pa še nekaj. Bodi hrabra in poišči problem pri sebi, ne pri njem. Razreši ga tu kjer je vzrok, ne zdravi posledic!

Tako ti bo uspelo in vse skupaj boš rešila enkrat za vselej.

Želim ti veliko volje, poguma, vztrajnosti in zadovoljstva ob odkritjih in spoznanjih o sami sebi.
... ljubi življenje in življenje bo ljubilo tebe...

#27 zalaya

zalaya
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 110

Objavljeno: 29. maj 2010, 15:20

Pa še nekaj... kar starši, še posebej mame rade pozabljamo...

Otroke smo dobili na posodo, ne v lastništvo. Naša naloga v tem času je, da jih naučimo samostojnosti, odgovornosti, sposobnosti živeti, razmišljati, delati... in sposobnosti, da si ustvarijo svoj prostor pod soncem.

To je naravni proces življenja, pa če je nam staršem prav ali ne. Tako je prav in nujno.

Otroci gredo svojim življenjskim nalogam naproti z ali brez našega blagoslova.

Če se s tem dejstvom ne moremo sprijazniti mi kot starši, imamo problem mi, ne naši otroci.

Z takim nerazumevanjem delamo ogromno škode tako sebi kot njim. Dejstvo pa je, da bodo otroci to lažje prebrodili kot mi.

Če potegnem črto... Z takimi nerazumnimi dejanji delamo največ škode samim sebi. Prikrajšamo se za spoštovanje in ljubezen svojih otrok, vnukov njihovih partnerjev.

Nazadnje ostanemo sami, osamljeni, zagrenjeni in krivimo vse živo in mrtvo okrog sebe... Lastnih napak pa ne vidimo in spregledamo... Če nam pa že uspe spregledati, je pa že dostikrat prepozno.
... ljubi življenje in življenje bo ljubilo tebe...

#28 mamca

mamca
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 29. maj 2010, 18:22

Oprosti Mantis, oba otroka imam zelo rada, tudi snaho sem sprejela, pa če kaže tvoja karta tako ali drugače. Če sina ne bi marala, ne bi želela, da se s hčerko spravita. Veliko ljubezni sem dajala sinu in hčerki. Nikoli nisem delala razlik med njima. Nikoli nisem sina ljubosumno vezala nase ali ga omejevala. Vsaka mati pa si želi, da bi med otroci bila ljubezen, prav tako med vso družino. In le to si želim. Rada pa imam oba tudi v tej situaciji.

Tudi za hčerko vem, da ima svojega brata zelo rada. Tudi zelo se je trudila navezati stik, a ji je vrata zaprl.

#29 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 29. maj 2010, 18:34

Oprosti Mantis, oba otroka imam zelo rada,


x:)x

ni zdej mišljeno osebno, pa tut debate nisem bral, ampak vem za primer, kjer je tut en fotr imel swojga sina zelo rad. celo tko zlo, da ga je kr naprej mlatu u njegowo dobro...
in ta sin je spizdu od doma in pri 40 umru kot brezdomec
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#30 mamca

mamca
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 29. maj 2010, 18:53

Kakor koli mislite, jaz vem, da nikoli nisem položila roke nanj, niti ga maltretirala, le vzgajala sem ga in mu dajala ljubezen. Zakaj govorim o ljubosumnosti na vnukinjo? Sin je rekel: "Od kar je ta otrok, se obnašate kot, da me ni!" To je vse!

#31 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 29. maj 2010, 19:00

Kakor koli mislite, jaz vem, da nikoli nisem položila roke nanj, niti ga maltretirala, le vzgajala sem ga in mu dajala ljubezen. Zakaj govorim o ljubosumnosti na vnukinjo? Sin je rekel: "Od kar je ta otrok, se obnašate kot, da me ni!" To je vse!


lej... res nisem bral, pa tut ne me preweč resno jemat, ampak... odgowore poišči v zdravi pameti in ne v zwezdah.
predvsem pa... ne se prenaglit in stvari ne poslabšuj zaradi nepremišljenosti.
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#32 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 29. maj 2010, 21:29

Kakor koli mislite, jaz vem, da nikoli nisem položila roke nanj, niti ga maltretirala, le vzgajala sem ga in mu dajala ljubezen. Zakaj govorim o ljubosumnosti na vnukinjo? Sin je rekel: "Od kar je ta otrok, se obnašate kot, da me ni!" To je vse!


Saj mogoče je pa v tem problem. Pretiravanje s pozornostjo in klečeplazenje pred otrokom ni znamenje velike ljubezni, ampak nezdrave simbiotične navezanosti. Mogoče bi pa rabil tu in tam kakšno čez rit. Samo ugibam, zdaj je kajpak prepozno, zato ni da bi se s tem obremenjevala. Mi pa hodi na misel eno vprašanje: Ali si vprašanja, ki jih zastavljaš forumu, zastavila tudi njemu; če si- kaj je odgovoril? In še eno vprašanje zate: "Zakaj je tako zelo narobe, da je odšel?" Meni se namreč zdi, da odhod sploh ni problem, problem je vajin odnos (za odnos sta vedno dva!). Če hočeš karkoli razrešiti, moraš najprej postaviti pravo vprašanje. Ne vem, če boš tole razumela, mogoče je zate celo nesprejemljivo, ampak jaz bom kar odkrito rekla: Vprašanje, "zakaj je odšel" ne vodi k rešitvi, ampak je del vaše družinske patologije.

#33 mamca

mamca
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 30. maj 2010, 08:35

Mantis veliko mi pomagaš in me čustveno pomirjaš. Hvala! Se ti zdi pametno, da stopim korak bliže njemu? Ali to priporočiš tudi hčerki, katero je očitno nekajkrat zavrnil? Bi jo tokrat, ko so planeti na "pravem mestu" sprejel? Je kakšna možnost otoplitve odnosa med hčerko, snaho in sinom?
Le toplino v odnosu bi spet želela. Če si mati, potem, veš, kako hudo je živeti v takšnem odnosu.

In Iknee, sin ni želel karkoli več govoriti o sebi in tudi ni dopuščal, da bi komunikacija stekla v tej smeri. Poklical je le, če se mu je zgodila velika sreča ali razočaranje. Nič ni narobe, da je odšel, le pričakovala sem še kakšen klic ali obisk vsaj 1x letno in seveda topel in spoštljiv odnos.

#34 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 30. maj 2010, 12:15

Po mojih izkušnjah kakšno uravnavanje našega življenja v skladu z dobrimi ali slabimi astrološkimi vplivi,
ne prinaša uspeha,ampak celo neuspeh - čeprav nekaj storimo v, za to ugodnem času. :o|o: Če pa redno
deluješ po teh vplivih,pa postaneš prazen, brezčuten v delovanju. Zato astrologija ni znanost.

In nazadnje zaradi pomanjkanja samih motivov, lastne volje in brez zaupanja vase ob sledenju varnim vplivom ne dosežeš nobenih ciljev.

Uspe tisti, ki se potrudi v skladu z realnimi možnostmi, ki si izpolnjuje trenutne motive in želje ne glede na kakšne slabe ali dobre astrološke vplive x:)x Ti vplivi pa so bolj iz programčka, ljudje sammi odločamo v dejanjih , v tem primeru on!

:palec: :palec: :palec: :palec: :palec:

Evo, to je pa za v okvir.
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#35 mamca

mamca
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 30. maj 2010, 19:37

Mantis, bila si mi v oporo in pomoč. Še enkrat hvala! Naj se zgodi po božji volji!

#36 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 30. maj 2010, 22:24

Mantis veliko mi pomagaš in me čustveno pomirjaš. Hvala! Se ti zdi pametno, da stopim korak bliže njemu? Ali to priporočiš tudi hčerki, katero je očitno nekajkrat zavrnil? Bi jo tokrat, ko so planeti na "pravem mestu" sprejel? Je kakšna možnost otoplitve odnosa med hčerko, snaho in sinom?
Le toplino v odnosu bi spet želela. Če si mati, potem, veš, kako hudo je živeti v takšnem odnosu.

In Iknee, sin ni želel karkoli več govoriti o sebi in tudi ni dopuščal, da bi komunikacija stekla v tej smeri. Poklical je le, če se mu je zgodila velika sreča ali razočaranje. Nič ni narobe, da je odšel, le pričakovala sem še kakšen klic ali obisk vsaj 1x letno in seveda topel in spoštljiv odnos.


Spoštovanje je osnova za karkoli dobrega v odnosu in vsaj eno osnovno spoštovanje in pravico do dostojanstva moramo vsi izkazovati drug drugemu, če naj kakršna-koli človeška skupnost dobro deluje, ne glede na to, da nam nekdo mogoče ni všeč in si ne želimo bližine z njim. Spoštljivo vedenje lahko pričakuješ in tudi zahtevaš. S toplino je pa drugače. Toplina izvira iz globin človekovega bitja in ne pride na našo željo ali pričakovanje, nekdo nam jo bo ali pa ne bo izkazal, odvisno od tega, kako bo čutil, še zablefirati se tega ne da na željo nekoga, ker se takoj začuti, da to ni to. Poleg tega pa tok topline/ljubezni med člani družine ni odvisen le od posameznikov, ampak od spleta odnosov v družini, blokad tega toka iz preteklosti, dogodkov, ki so ranili posameznike ali družino kot celoto v bližnji ali bolj oddaljeni preteklosti ... Hlad v družini boli. Mogoče boli malo manj, če lahko ta hlad pripišeš vplivu planetov. Lahko pa poskusiš še nekaj, mogoče bo kaj pripomoglo k toplejšim odnosom v družini: postavitev družine. Ta metoda vsaj po mojih izkušnjah res pripomore h globljemu razumevanju družinske dinamike in pomaga vzpostaviti pretrgane pretoke topline/ljubezni. Pri nas jo po izvorni Hellingerjevi metodi zelo dobro izvaja njegov neposredni učenec Matej Škufca (www.korenineinkrila.com Obišči mojo spletno stran) Lahko greš najprej kot opazovalka, da ugotoviš, če je to res zate.

#37 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 31. maj 2010, 13:14

Kakor koli mislite, jaz vem, da nikoli nisem položila roke nanj, niti ga maltretirala, le vzgajala sem ga in mu dajala ljubezen. Zakaj govorim o ljubosumnosti na vnukinjo? Sin je rekel: "Od kar je ta otrok, se obnašate kot, da me ni!" To je vse!



Nikar se ne krivi. Res je v sinovi karti konjukcija saturna in lune (mama), kar v mnogih primerih kaže veliko navezanost na mamo, oz. čustven hlad do mame. Seveda je odvisno, kdaj določena energija plane na dan. Jaz bi sigurno "krivila" tranzitni pluton, ki je že nekaj časa močno vplival na vrh četrte hiše (mama). Pluton pač vpliva na različne načine, v marsikaterem primeru je njegov vpliv fizičen (smrt), v tvojem primeru je to "duhovna smrt". V njem se očitno dogaja nek močan notranji agresivni boj, zato tudi tak odziv, bolj kot kljubovanje. Pluton je res močan, zato se mu postavljat po robu, ni niti pametno. Da je vse toliko bolj trdno in povezano, pluton kvadrira njegov ASC, DESC, kajti vse najbolj pomembne točke v njegovi karti so natalno v kvadratu in sedanji tranziti plutona in saturna so zelo močni, zato se mi po svoje prav smili.
Že sam vpliv urana v ovnu, ki počasi že vpliva na njegov mars bo sigurno zelo močno povezoval njegovo partnerstvo in dom, mamo, zato se lahko pričakuje še nekaj trenja na teh dveh njegovih področjih. Očitno se nima tako fino, kot se tebi zdi, tudi pozabil te ni, vendar enostavno on ne more, zato, ker noče, noče pa zato, ker ne more. Težko razumet, vendar zadnji dve leti mu je saturn močno pretresel njegovo podzavest, pojavljat so se začeli skriti strahovi. Letos je končal sedemletno preverjanje saturna, očitno naloge ni dobro opravil, kajti.
Neptun, ki že nekaj časa potuje čez hišo ljubezni, mu je verjetno prinesel iluzije, rožce na oči, zaslepljenost, zato je tako kot je.
Avgusta letos mu saturn pride še na zelo pomembno točko ASC, verjetno tak aspekt ne prinaša rožic, decembra saturn tvori še kvadrat na sonce, verjetno se bo v tem času sestavil, v kolikor ne, bo zanj to izredno težka preizkušnja, ki bo trajala še kakšno leto in pol.

#38 mamca

mamca
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 31. maj 2010, 15:00

Hvala, Lunca. Vidiš tudi kaj pozitivnega v prihodnosti med nami, vpletenimi?

#39 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 1. junij 2010, 07:22

Hvala, Lunca. Vidiš tudi kaj pozitivnega v prihodnosti med nami, vpletenimi?


Mantis je precej obširno opisala vaše povezave, čeprav forum ni ravno nanemenjen podrobnejšim interpretacijam, kajti mislim, da je za razplet potrebno pogledat vse karte (solar, progresije in tranzite) za vse člane vaše družine.

Pogledala sem tvojo karto in sinovo, drugih sploh nisem vpletala. Iz tvoje karte je tudi razvidno, da je luna, ki je precej občutljiva v tvoji karti, precej udarjena s strani plutona (močni izlivi čustev, ljubosumje). Prav tak aspekt lune v raku precejkrat spremeni situacijo, oz. tvoja čustva v domu, oz. družinskih članov. Ker se vse dogaja v hiši podzavesti, se to niti navzven ne vidi, močno pa se občuti na noter kot močno notranje trpljenje. Dobro je, da to sproti daš ven, zaupaš še komu, da ti ne bo ostajala teža tam okrog sončnega pleteža, kar lahko vpliva na želodec, močno zehanje, skratka bolj psihosomatske težave.
Mislim, da bo najbolj napeto septembra, ko saturn močno aspektira tvojo luno in pri tem se "zbudi" natalni kvadrat teh dveh in zato je vpliv ponavadi malo močnejši.
Ker je pa smisel astrologije ozavestit prihajajoče energije, naj te ne skrbi. Veš, da pri tem kvadratu človeku mora človek nekoliko potrpeti in ker ve, kdaj aspekt mine, tudi lažje potrpi.
Kot veš, pregovor pravi, da za vsakim dežjem posije sonce, v astrologiji pa drži, da za vsakim kvadratom pride trigon, zato se situacija takrat tudi vedno izboljša.
Saturn pa je planet, ki ne želi , da nas uniči, pač pa, da preverja našo samodisciplino, zato verjamem, da boš pri teh letih tudi vzdržala. x:)x

#40 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 1. junij 2010, 07:22

Hvala, Lunca. Vidiš tudi kaj pozitivnega v prihodnosti med nami, vpletenimi?


Mantis je precej obširno opisala vaše povezave, čeprav forum ni ravno nanemenjen podrobnejšim interpretacijam, kajti mislim, da je za razplet potrebno pogledat vse karte (solar, progresije in tranzite) za vse člane vaše družine.

Pogledala sem tvojo karto in sinovo, drugih sploh nisem vpletala. Iz tvoje karte je tudi razvidno, da je luna, ki je precej občutljiva v tvoji karti, precej udarjena s strani plutona (močni izlivi čustev, ljubosumje). Prav tak aspekt lune v raku precejkrat spremeni situacijo, oz. tvoja čustva v domu, oz. družinskih članov. Ker se vse dogaja v hiši podzavesti, se to niti navzven ne vidi, močno pa se občuti na noter kot močno notranje trpljenje. Dobro je, da to sproti daš ven, zaupaš še komu, da ti ne bo ostajala teža tam okrog sončnega pleteža, kar lahko vpliva na želodec, močno zehanje, skratka bolj psihosomatske težave.
Mislim, da bo najbolj napeto septembra, ko saturn močno aspektira tvojo luno in pri tem se "zbudi" natalni kvadrat teh dveh in zato je vpliv ponavadi malo močnejši.
Ker je pa smisel astrologije ozavestit prihajajoče energije, naj te ne skrbi. Veš, da pri tem kvadratu človeku mora človek nekoliko potrpeti in ker ve, kdaj aspekt mine, tudi lažje potrpi.
Kot veš, pregovor pravi, da za vsakim dežjem posije sonce, v astrologiji pa drži, da za vsakim kvadratom pride trigon, zato se situacija takrat tudi vedno izboljša.
Saturn pa je planet, ki ne želi , da nas uniči, pač pa, da preverja našo samodisciplino, zato verjamem, da boš pri teh letih tudi vzdržala. x:)x

#41 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 1. junij 2010, 08:11

[quote name='mamca' date='31. May 2010, 16:01' post='1055546431']
Hvala, Lunca. Vidiš tudi kaj pozitivnega v prihodnosti med nami, vpletenimi?
[/quote

Nekaj sem pozabila napisati. Zelo dobra astrologinja Zdenka Andrejić je nekoč rekla, da napovedi krasno služijo zato, da se ne uresničijo. Verjetno je prav zato pomembno, da vsak ozavesti napoved in iz tega ven pride precej manj "opraskan." x;)x

#42 mamca

mamca
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 1. junij 2010, 16:04

Spomnem se, da je nekdo že hčerki pred leti napovedal razdor med sinom in njo (vendar tedaj ni niti pomislila na to) in spet zbližanje nekje med letom 2010 in 2011.
Tudi želodčne težave so resnične.
Hvala vam!

#43 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 2. junij 2010, 07:08

[quote name='mamca' post='1055546560' date='1. Jun 2010, 17:05']Spomnem se, da je nekdo že hčerki pred leti napovedal razdor med sinom in njo (vendar tedaj ni niti pomislila na to) in spet zbližanje nekje med letom 2010 in 2011.
Tudi želodčne težave so resnične.
Hvala vam![/quote]

Veš, tvoj sin ima v tretji hiši (bratje, sestre) neptuna, zato verjetno pri določenih aspektih pride do čudne, nejasne situacije, mogoče tudi do molka med njima.

[quote name='mantis' date='1. Jun 2010, 16:32' post='1055546553']
Lunca glede Neptuna v 7. parterski hiši sina si nekaj zamenjala, sin je v ascendentu tehtnica, zato ne more imet Neptuna v 7. hiši, ki bi mu prinašal iluzije. Mogoče si mislilča urana, ki bo šele prišel letos na vrh sinove 7. hiše ?

Imam pravilno njegovo karto, ASC je na drugi stopinji vage, ne vem, mogoče sem zamenjala izraz, uran mu prihaja na točko partnerstva, neptuna pa ima v tretji hiši, zato tudi nejasnosti med njim in sestro. Tale poba je zdaj malo zaslepljen zaradi ljubezni, ampak mu bo "svanulo". Odnos s sestro se bo izboljšal sigurno, če prej ne, ko uran sredi ovna zdrma tega neptuna v tretji hiši. Mogoče bo še prej jupiter v ovnu v naslednjem letu tudi prinesel boljše odnose. Jaz bi rekla, da bo vse prišlo precej prej, če gospa mamca ne bo nestrpna, če bo pustila nekaj časa sinu tako pot, bolj ko bo postala ravnodušna, prej se bo situacija spremenila. Enostaven recept, ampak drži.

#44 Boyana

Boyana
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 69

Objavljeno: 8. junij 2010, 00:21

Na vse te vaše komentarje sem se od srca nasmejala. :).

Boyana





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0