Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Jod napada ščitnico


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
113 komentarjev na to temo

Anketa: JOD NAPADA ŠČITNICO (7 Skupaj glasov:)

Imaš problem s ščitnico?

  1. DA (0 glasov [0.00%])

    Odstotek glasov: 0.00%

  2. NE (5 glasov [71.43%])

    Odstotek glasov: 71.43%

  3. Glasoval NE VEM (2 glasov [28.57%])

    Odstotek glasov: 28.57%

Če te trese statična elektrika, je v tvoji hrani premalo natrija, če te ne, je v njej preveč joda, ščitnica pa trpi v obeh primerih

  1. DA (0 glasov [0.00%])

    Odstotek glasov: 0.00%

  2. Glasoval NE (7 glasov [100.00%])

    Odstotek glasov: 100.00%

Glasuj Gosti žal ne morete sodelovati v anketi

#26 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 16. julij 2010, 12:09

Ce res drzi o jodu, potem fajn :palec:
Kokr te razumem bo slo za mnenje, kar pomeni da bo pot do prakticne spremebe morda se dolga ali ne?

V mesecu dni bo tudi minister za kmetijstvo podal svoje mnjenje na moj predlog zakona o prepovedi jodiranja živalske in človekove hrane nad naravne vrednosti.



#27 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 17. julij 2010, 00:15

Če te trese statična elektrika, je v tvoji hrani premalo natrija, če te ne, je v njej preveč joda, ščitnica pa trpi v obeh primerih 1. DA 2. NE Tole vprašanje je smešno kajti po tej teoriji gre potem lahko tudi takole, če je natrija dovolj - ne trese statična elektrika in joda ni precveč - trese statična elektrika in smo spet na začetku (elektrika očitno mora tresti in tudi ne tresti ), sam da v tem primeru ščitnica ne trpi in ničesar ne potrebuješ. :)

Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#28 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 17. julij 2010, 07:58

Če te trese statična elektrika, je v tvoji hrani premalo natrija, če te ne, je v njej preveč joda, ščitnica pa trpi v obeh primerih 1. DA 2. NE Tole vprašanje je smešno kajti po tej teoriji gre potem lahko tudi takole, če je natrija dovolj - ne trese statična elektrika in joda ni precveč - trese statična elektrika in smo spet na začetku (elektrika očitno mora tresti in tudi ne tresti ), sam da v tem primeru ščitnica ne trpi in ničesar ne potrebuješ. :)

Moja trditev se nanaša na povprečnega potrošnika brez znanja, ki kupuje hrano in sol tako, kot bencin in olje na bencinski pumpi :sori:
Še bolj enostavno pa imaš to razloženo v knjigi

HARMONIZIRANA JEDILNA SOL

Če je ne uživaš, umreš.
Če je uživaš preveč, resno zboliš.
Če je uživaš premalo, zboliš resno.
Če jo uživaš po sredini, si stalno prejodirano podsoljena.
O nezaželenih učinkih in tveganjih pa se posvetuj z zdravnikom ali farmacevtom.

#29 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 17. julij 2010, 12:58

x:o)x
Ja, to si zelo dobro povedal: se nanasa na povprecnega potrosnika brez znanja! Odlicno! x:Dx Take je ponavadi tudi lazje zavajat.

A kr umres, a zato full narodov soli ekstra sploh ne ziva, (razna plemena recimo) ker jo povsem dovolj dobijo iz ostale hrane ki naravno vsebuje soli. Pa tudi nekoc ko se ni bil transport razvit ljudje soli pac niso uzivali in bili povsem zdravi. xcivx Please mal zdrave pameti no.
In tudi v tem okolju so ljudje ki soli ekstra ne uzivajo in so zdravi.

V glavnem spet strasis ljudi.

Moja trditev se nanaša na povprečnega potrošnika brez znanja, ki kupuje hrano in sol tako, kot bencin in olje na bencinski pumpi :sori:
Še bolj enostavno pa imaš to razloženo v knjigi

HARMONIZIRANA JEDILNA SOL

Če je ne uživaš, umreš.
Če je uživaš preveč, resno zboliš.
Če je uživaš premalo, zboliš resno.
Če jo uživaš po sredini, si stalno prejodirano podsoljena.
O nezaželenih učinkih in tveganjih pa se posvetuj z zdravnikom ali farmacevtom.



#30 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 17. julij 2010, 14:26

Pa se to, da se malo razsiri obzorje, saj imamo nuklearko precej blizu in ker se ravno scitnice omenja. Govorili pa smo tudi z ameriskim mednarodno priznanim strokovanjakom za NE, ki je marsikja povedal o zivljenju ljudi blizu JE po svetu. Zelo na udaru je tudi japonska ki ima veliko JE. Ampak to je ze za v drugo temo. In ce smo ze pri strasenju, Cernobil sigurno ni pustil posledic samo v rusiji. Nekateri to fajn izrabljajo.

Černobil, Ukrajina - Ko govorimo o hudih zastrupitvah in onesnaženju, se nič ne more primerjati z nesrečo jedrskega reaktorja v ukrajinskem Černobilu, ki se je zgodila 26 aprila leta 1986. Zaradi katastrofe je vsaj 5,5 milijonov ljudi zbolelo za rakom na ščitnici. Ozračje takoj po nesreči je bilo tako radioaktivno, da je več kot za stokrat preseglo vrednosti, ki so jih izmerili po atomskih eksplozijah v Hirošimi in Nagasakiju. Grozljive posledice so čutili tudi v Rusiji in Belorusiji, v vseh državah pa se še danes rojevajo otroci s hudimi telesnimi deformacijami.


vir >

#31 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 17. julij 2010, 22:23

In ce smo ze pri strasenju, Cernobil sigurno ni pustil posledic samo v rusiji. Nekateri to fajn izrabljajo.

Free, nikogar ne strašim, Ukrajino, Rusijo, Belorusijo okoli Černobila pa poznam v živo in vem, da je ta katastrova nič proti jodiranju živalske in človekove hrane, ki jo oblasti vsake države izvajajo povsem legalno.
Samo opozarjam na problem in tistim, ki imajo v glavi kaj soli, svetujem, naj se na najbolj enostaven način izogmnejo vsaj desetkrat prejodirani soli, če se že mesu, mleku, sirom, jajcam itd, ne morejo.
Ne bodi zloben brez razloga in ne odvračaj ljudi od mojih opozoril.

#32 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 18. julij 2010, 06:21

Nimam nikakrsnega namena bit zloben, samo tvoje reklame so zame pac zavajajoce, kakor tudi tvoje trditve. A ti je to lahko razumljivo? Smo na jvanem forumu kjer ima lahko vsak udelezenec svoje mnenje in jaz ga imam tako kot ti. A ti to ni dopustljivo?

Eno je govort o prejodiranju, drugo pa to izkoriscat za samopromocijo in zavajat ljudi. Mesas zadeve, ker pac kot sam pravis treba "prezivet" in je denar sveta vladar.

Ce se boris proti prejodiranju, prav, imas tvojo filozofijo, ki je MORDA kar se tice joda celo tocna. Samo ce bi ob tem uposteval se malo zdrave pameti pri raznih "nasvetih" in ne bil fanatik, bi imelo vec smisla, tako pa veckrat izpades pateticno smesen.

Kaj je huje (jodirana sol ali cernobil) se jaz ne bi spuscal, ker nisem strokovnjak in mislim da tudi ti nisi, pa si vseeno upas soditi. Mi pa logika pravi, da najverjetneje cernobil niso obcutili samo v rusiji. Tisti ki so ziveli blizu cernobila sigurno ne menijo, da je bila sol kaj bolj kriva za njihove tedanje in tudi se sedanje tezave kajne kot pa eksplozija ane. Pa dalec naokoli verjetno tudi ne. :o|o:
Bi rekel, da dramaticno povzdigujes sol do neba. Sol je tvoj car. Fanaticno pac.
Ves kolk ljudi ceu lajf uziva navadno jodirano precisceno sol, pa z njihovo scitnico ni prav nic narobe; in zdej ti prepricujes da cernobil pac ni nic proti jodirani soli x:o)x

In to je pa pac moje mnenje.

Odvracam nenamenoma, ampak zato, ker se v raznih izjavah pac s teboj ne strinjam. Lahko pa tudi jaz tebi recem, da ne odvracaj ljudi od mojih opozoril in njihovih lastnih obcutkov recimo in zdrave pameti ter jih ne strasi po nepotrebnem.
In kaj zdej. Ti furas tvoje, jaz pa svoje, dokler pac. Bannerji zgoraj pa vseeno dovolj povedo na cem zadeva se stoji razen prepricanjih.

A ves, tudi nekateri politiki imajo precej volje in ambicij delat dobro za ljudi, pa to z izgovorom pocno preko "trupel". Celo tako dalec, da sami sebi verjamejo da delajo prav; vsaj dokler dobivajo dovolj pozornosti in podpore tistih, ki so jih lahko kupili.

Free, nikogar ne strašim, Ukrajino, Rusijo, Belorusijo okoli Černobila pa poznam v živo in vem, da je ta katastrova nič proti jodiranju živalske in človekove hrane, ki jo oblasti vsake države izvajajo povsem legalno.
Samo opozarjam na problem in tistim, ki imajo v glavi kaj soli, svetujem, naj se na najbolj enostaven način izogmnejo vsaj desetkrat prejodirani soli, če se že mesu, mleku, sirom, jajcam itd, ne morejo.
Ne bodi zloben brez razloga in ne odvračaj ljudi od mojih opozoril.



#33 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 18. julij 2010, 10:05

Moja trditev se nanaša na povprečnega potrošnika brez znanja, ki kupuje hrano in sol tako, kot bencin in olje na bencinski pumpi



Nisem vedela, da se nanaša zgolj na povprečnehga potrošnika, brez znanja. Za tvojo trditev je sicer potrebno samo malo pomisliti in vidiš da je zavajajoča, ker ne pove nič določenega, elektrika včasih trese in to je lahko dobro ali pa slabo. Ni potrebno imeti nekega znanja. Potrošnik kot ga opisuješ in šteješ med povprečne , ki kupuje hrano in sol tako kot bencin in olje na bencinski črpalki je človek z opranimi možgani ki ne razmišlja nič ( se ravna po večini ) in kupi kar mu pade pod roko, če večina tanka na petrolu bo dobro tudi zanj in če vsi kupujejo jodirano sol bo dobra tudi zanj, če je do sedaj preživu bo pa še naprej......če so vsi prej tako jedli bo pa on tud.... Tak se tud na kakršnokoli zdravo hrano požvižga. ( glavn da je mcdonalds v bližini :) )

Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#34 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 18. julij 2010, 11:50

In hvalabogu se zavedanje o bolj zdravem prehranjevanju v sloveniji vsekakor veca iz leta v leto zelo mocno. To so mi potrdile razlicne trgovine z bolj zdravo prehrano oz. ekolosko prehrano.
Govorijo o 400% letni rasti prodaje. Takih trgovin je v sloveniji vedno vec, kakor tudi vedno vec spletnih ponudnikov bolj zdrave prehrane. Vsekakor fajn.

Menim da stevilo ljudi, ki se vsaj deloma bolj zdravo prehranjujejo sploh ni vec majhen, temvec se bliza polovici navzgor vsaj v mestih, kjer je zavesti o prehranjevanju recimo vec.
To potrjujejo tudi najbolj prodajane revije in castniki, ki dandanes ze skoraj vsi vsebujejo kaksne prehranjevalne nasvete ki vedno bolj promovirajo tudi naravno, ekolosko pridelano hrano.

Kljub temu pa je uzivati zdravo hrano res zelo sirok pojem, ki ga ljudje nadgrajujemo ponavadi skozi zivljenje in ne kar preko noci.
Pred recimo 25 leti sem zacel razmisljat kaj sploh jem. Ta zavest se siri glede na moje potrebe in splosno rastjo zavesti vsporedno.
Bolj kot je oseba satvicna, bolj satvicno hrani zeli uzivat.
In vsekakor nisem edini ki zavest nadgrajuje. To je ocitno, ze ce pogledamo kaj smo pisali v razlicnih temah tule na forumu pred 8 leti in kaj sedaj. Razlike v zavedanju so velike in kvaliteta tem v povprecju neizmerno boljsa.

-

Ali ima kdo podatke ali število obolelih na ščitnici (v zadnjih 30 letih) raste? In cemu pripisujejo glavni vzrok?
Pa se to: stane od kje ti podatek, da je vsaka tretja bejba napadena?

#35 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 18. julij 2010, 13:26

Nisem vedela, da se nanaša zgolj na povprečnehga potrošnika, brez znanja. Za tvojo trditev je sicer potrebno samo malo pomisliti in vidiš da je zavajajoča, ker ne pove nič določenega, elektrika včasih trese in to je lahko dobro ali pa slabo. Ni potrebno imeti nekega znanja. Potrošnik kot ga opisuješ in šteješ med povprečne , ki kupuje hrano in sol tako kot bencin in olje na bencinski črpalki je človek z opranimi možgani ki ne razmišlja nič ( se ravna po večini ) in kupi kar mu pade pod roko, če večina tanka na petrolu bo dobro tudi zanj in če vsi kupujejo jodirano sol bo dobra tudi zanj, če je do sedaj preživu bo pa še naprej......če so vsi prej tako jedli bo pa on tud.... Tak se tud na kakršnokoli zdravo hrano požvižga. ( glavn da je mcdonalds v bližini :) )


Ravno zato, ker je takšnih, ki se, ali si samo misljijo, da se spoznajo na zdravo hrano, samo za vzorec, sem ministru za kmetijstvo poslal predlog za zakon o prepovedi prekomernega jodiranja hrane za živali in ljudi.

Zakaj bi se ljudje morali izogibati nevarnostim, ki jih povzročajo politiki s prehranskimi predpisi x?x

#36 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 18. julij 2010, 13:36

Pa se to: stane od kje ti podatek, da je vsaka tretja bejba napadena?

To pravi največji strokovnjak za obolenja ščitnice v Sloveniji, dr. Hojker.

http://zdravasol.si/...udi-nevaren.gif

#37 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 18. julij 2010, 14:55

Prebiram... pravi da za jod NI nevarnosti predoziraja! ter, da jod ni problematicen pri zdravem cloveku, saj se v primeru viska zelo hitro izloci skozi ledvica. In da nastane problem predoziranja joda sele pri bolnih oz. tistih ki ZE imajo okvaro scitnice.
To je torej precejsnja razlika od tega kar nas prepricujes ti.
Podatek o bolnosti zensk na scitnici si torej izrabil sebi v prid, v smislu da je za to kriv jod. A strokovnjak pravi da temu NI tako oz. da so ti ljudje ze predhodno na scitnici bolani za kar v vecini krivi dednost. Nikjer pa ne navaja da je vzrok recimo jod; oz. pravi da je za avtoimunske bolezni vecinoma kriva genska zasnova.

Torej moja preprostost drzi, da so mnogi ljudje ziveli tosocletja brez soli oz. zgolj z minerali v hrani in bili zdravi. In da clovek lahko uziva normalno naravno sol in ce ob tem normalno skrbi za zdravje, ne bo zbolel.


Napisal si: "Odkril sem ,da je prevec jodirana sol lahko glavni povzrocitelj debelosti in vecine bolezni."
Sorry, sam to je to, ker se defintivno ne strinjam s to trditvijo.
Vprasi mojga fotra recimo, ki uziva povsem navadno jodirano sol ze odkar pomnim, ce je kaj narobe z njim, pa se na kupe ljudi, ki so prilicno zdravi za svoja leta z rednim uzivanjem JODIRANE soli. Sam sicer priporocam naravno, neprecisceno in sol BREZ dodatkov!
Sol je en mini koscek v mozaiku celote in nic vec. Vcasih bolj, vcasih manj pomemben za zdravje posameznika.

Edino ce si mislu , da clovek zauzije 1000x preveliko dozo naenkrat x:o)x samo potem je isto kot bi jaz svetu naznanil:
Odkril sem, da ce clovek zauzije preveliko dozo vitamina X potem zboli! Zato uzivajte zdravo kolicno in ob tem ponudil produkt. x:o)x
Torej, zlagal se ne bi, a nic novega pa tudi ne bi povedal, samo neuki ljudje bi mislili, da se narobe prehranjujejo.

Prvi ki bi si na prste stopil bi bi sam. Ker je doza vedno odvisna od posameznikovih potreb; regulacije in predpisi pa so tudi zato, da omogocajo eventuelno zdrave okvirje, ki pa logicno odstopajo glede na razlicne zivljenjske stile, podnebja, raso, itn...
Zato cloveskega organizma ne mores univerzirat kot to ponavadi pocne cloveski um (ce sploh razumes kaj ti govorim, glede na to, da pravis, da je zate clovekovo telo stroj).

Clovek je precej individualno bitje s svojimi potrebami, ki se spreminajajo glede na zelo pestro paleto okoliscin ki vplivajo nanj in obratno. Ko bos sprejel to, ne bos vec podoben tistim proti katerim se kao "boris".
Eventuelno pa vseeno, CE dopuscam moznost, da imas vseeno prav; upam da se bodo okoliscine odvijale primerno.

Ce ima oseba dokaj dober stik s svojim organizmom in je zadovoljivo psihicno stabilna, v stiku s seboj, bo izbirala zivila, ki ji bodo kolikor toliko koristila. ce teh ne bo, bo iskal sebi ustrezno prehrano. Ce te ne bo nasel, bo pac zbolel. V sloveniji je moznosti za zdravo prehranjevanje obilo. Osebno mi je bolj pasala sol piranskih solin. A zakaj neki, ce pa tvoja sol bla bla bla...
Ko bo zdravstvo in znanost skupaj tako dalec, da bo gledanje aure in vplivi nanjo ipd splosna praksa, pa bo (po moje) ta moja trditev tudi potrjevana. Zivla in splohvsa materija nima samo fizicne meterialne sestave, ampak tudi subtilnejso energetsko.

#38 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 18. julij 2010, 20:08

Prebiram... pravi da za jod NI nevarnosti predoziraja! ter, da jod ni problematicen pri zdravem cloveku, saj se v primeru viska zelo hitro izloci skozi ledvica. In da nastane problem predoziranja joda sele pri bolnih oz. tistih ki ZE imajo okvaro scitnice.
To je torej precejsnja razlika od tega kar nas prepricujes ti.

Da, razlika je 100%.

#39 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 18. julij 2010, 21:57

Fajn da si podal v odgovor obsirno pojasnilo in tehtne argumente x:o)x in le zakaj se debata s teboj ponavadi tako konca xcivx x;)x

#40 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 19. julij 2010, 00:54

Ravno zato, ker je takšnih, ki se, ali si samo misljijo, da se spoznajo na zdravo hrano, samo za vzorec, sem ministru za kmetijstvo poslal predlog za zakon o prepovedi prekomernega jodiranja hrane za živali in ljudi.

Zakaj bi se ljudje morali izogibati nevarnostim, ki jih povzročajo politiki s prehranskimi predpisi x?x



Sicer ni tekla tema o tem če je tvoj predlog delovanje za dobro vseh ljudi potem je to le pohvalno, če pa je le reklama za novo tržno zadevo pa ne preveč. Najbolj to veš sam. Sicer bi dobro bilo če bi se ljudje bolj ozaveščali in izogibali raznim zavajanjem, tako prehrambenim kot farmacevtskim in političnim, še najbolj bi prav prišla "sol v glavi" in malo več samostojnega razmišljanja , tako kot trenutno je, pa ljudje (večina) bolj spominjaja na čredo ovac.

Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#41 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. julij 2010, 08:15

Sicer ni tekla tema o tem če je tvoj predlog delovanje za dobro vseh ljudi potem je to le pohvalno, če pa je le reklama za novo tržno zadevo pa ne preveč.

Če dvomiš, mi lahko to poveš tudi javno

Objavljena slika

#42 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 19. julij 2010, 13:04

Vcasih je tesko prepricat fanatcni um, da je njegovo prepricanje zmotno oz. se ne nanasa na tako veliko sirino kot si umislja in pa da je resica morda sirsa od njemu lastnih okvirjev. Ljudje si pac ustvarjamo veliko samopreizkusenj.

:palec:

Sicer ni tekla tema o tem če je tvoj predlog delovanje za dobro vseh ljudi potem je to le pohvalno, če pa je le reklama za novo tržno zadevo pa ne preveč. Najbolj to veš sam.

Sicer bi dobro bilo če bi se ljudje bolj ozaveščali in izogibali raznim zavajanjem, tako prehrambenim kot farmacevtskim in političnim, še najbolj bi prav prišla "sol v glavi" in malo več samostojnega razmišljanja , tako kot trenutno je, pa ljudje (večina) bolj spominjaja na čredo ovac.



#43 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 19. julij 2010, 13:10

najprej da vidimo kaksne okvirje nudijo za debato sploh. namrec ce si tule, kjer lahko v miru odgovoris, si vzames cas za odgovor in premislek, ne vzames casa, sporocas da nismo vredni odgovora ali pa enostavno noces oz. ne znas odgovoriti. V primeru prvega ima torej ena skupina ljudi prednost pred drugo.
V eteru pa je tako, ce so okvirji za poslusalca ali gledalca primerno postavljeni, pomeni: da lahko ponovno komentira komentar gosta, so moznosti med gostom in poslusalcem recimo da enakovredne; ce ap temu ni tako, pa postane debata neenakovredna oz. je prednost na strani gosta.
recimo klicoci nekaj vprasa in gost odgovori. In ce gost nato ne more ponovno argumentirat odgovora gost na prej zastavljeno vprasanje, (ker recimo lahko postavi zgolj eno vrasanje), debata nima vec fer okvirjev. Kot recimo tule kjee je moznost komunikacije enakovredna.
Torej odvisno do okvirjev ki jih oddaja poslusalcu ponuja.
Konc koncev a zakaj bi placeval telefon, ce pa tule ne znas odgovort kjer se sam oglasuje, kjer sam iniciras debato oz. temo. x;)x x:o)x

Če dvomiš, mi lahko to poveš tudi javno

Objavljena slika



#44 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. julij 2010, 13:16

Beli lotos, mislim da Stane ravno to 'sol v glavi' poudarja, vendar včas ima odštekan -in za koga moteč- način...
(kot številni, npr. Free, ki se tu toliko oglaša, da si ga drznem *postreči* z izvajanjem v temi Anionski vložki, kjer je bilo pa ravno nasprotno: namreč, nudil je cele študije razlag, analiz, dejstev, linkov, člankov itd. [ni da ni], pa prav tako odziv ni bil tak, kot bi si ga želel oz. nikakor ni hotel folk poštekat, kako je to vse super, kljub tako močnim argumentom x:)x).

Včasih je nekdo -kot sem že napisala- v praksi boljši kot v teoriji.
Marsikak zdravilec, ki zelo skrbno in predano in zavestno in etično pedena svoje rožce in iz njih dela zvarke, morda ne ve zelo veliko (teoretično) o farmacevtstvu, kar pa še ne pomeni, da njegove rožce in njegovi zvarki ne delajo (in da njegova logika mehanizma telesa ni prava ali da njegovo poznavanje rožc -in učinkov in obnašanja na organizem- ni zadostno). x:)x

Ne nazadnje sem sama pred cca.. hm... vsekakor več kot 20 leti si začela delat kreme.
Pol sem jih delala še za ene par drugih (da sem dobila nazaj za sestavine)... pol mi je pa folk, frendi, predlagal, pa zakaj ti tega ne prodajaš, ne tržiš, narediš svojo znamko itd. (ker so bili vsi navdušeni), pa sem rekla [že tedaj]: si zmešan/a, prec mi bodo rekli: a ma ta sploh kakšne šole, hotl bi papirje, linčal bi me, ker bi en "dobil alergijo" (kar bi recimo lahko samo pomenilo da se je začelo zdravit) itd.
Ne hvala. x;)x
Pa jih še dalje sam zase pedencam.

Tud ne bi znala zlo strokovno utemeljit, zakaj ravno tako naredim kot naredim. x:)x x;)x



Stane, ti pa res zatežiš včas.
Kaj ima to zveze?
TU ravno tako lohk (in tud) poveš javno. x;)x

----------------------------

Btw, paket so naročili že štirje, vsaj trije so šli že naprej, LN pa je dobil že eno donacijo. x:)x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#45 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 19. julij 2010, 14:22

No ,fajn k si glih omemla. x;)x Glavni argument je bil ker nisem postregel se s tem ali so iz ekoloskega bombaza ali ne. Kar lahko tule javno oznanim, da sedaj IMAMO slovenski cetifikat o tem da SO iz ekoloskega bombaza. x^x

Ja, strinjam, da so nekateri boljsi v praksi kot teoriji in obratno, samo zakaj se torej podaja v teoreticne vode in celo v oddaje po radiu ter reklamiranje. To torej ni izgovor.
In ce ga vprasam iz cesa je sol sestaljena oz, iz cesa je koncentrat alg ter iz kaksnih alg, bo rekel, da je skrivnost, katero formulo ima spravljeno v svicrskih sefih (zdaj menda ze nekej drugje).
In kot drugo, a se ti zdi, da stane teoreticno ne zna? x:o)x A res se ti zdi!? A zato je sel knjigo pisat. mislm, a sm jo jaz napisal ali on? In zdej me kot kupca, potrosnika "neutemeljno" ne smejo zanimat stvari, ker on pac ni teoretik, temvec kao praktik!? x:o)x pomoje se hecas.

Ja, ampak un zdravilec ne bos sel pisat solne bibilje oz. knjige, po forumih navajat hude trditve, imet radijske in tv oddaje in svetovat ljudem kako nas se prehranjujejo in kaj je zdravo, in strasit ljudi o tem da so bolani na scitnici zaradi uzivanja jodirane soli - kar je tako mocna trditev, da jo je potrebno konkretno argumentirat, sicer morda bolje da je tiho.
In ker pac zivimo v svobodnem svetu, si dovoli kar si, a si tudi jaz, torej povedati kar mislimo!

In ponavljam na glas: NICESAR NIMAM PROTI NJEGOVI SOLI. Sem jo tudi sam ze veckrat priporocal raznim ljudem kot v nadomestek navadni precisceni jodirani (sedaj je ne bi vec in bi rajsi sol piranskih solin, ker je cenejsa), ampak se ne strinjam z raznimi trditami, ki so zavajajoce in zame netocne nacinom promoviranja le teh; kljub moji ne najboljsi izkusnji ob uzivanju njegove soli.

Pac moja stvar, kot je tisto njegova, itn... ampak tule je tema o tem in se mi zdi prav da povem kaj mislim, in ne da sem tiho. Torej ne iz zlobe, neprivoscljivosti ali ne vem kaj vse se...kar se name zeli napopat.
In lahko mi verjames, da bi bil vesel da se zadeva resi v eno ali drugo smer, ali vsaj toliko da je bolj jasno - kar eventuelno pomeni tudi to, da ce me preprica da ima prav. V tem primeru bi to pomenilo, da je njegova filozofija imela se kaksen drug smisel, jaz bi se tudi nekaj iz tega naucil in doplonil svoje razumevanje.

Torej iz mojega stalisca: Doma prodajam lubenice in nekateri kupci so z njimi zadovoljni in pravijo da so jim pomagale v odpravljanju te ali one bolezenske nevsecnosti. In kaj sedaj, zacnem govort da je pomanjkanje uzivanja lubenic eden og glavnih vzrokov za vse bolezni tega sveta ipd. Kljub temu da so moje lubenice dobre in nekomu res zdravstveno koristne, se ne pomeni da kvastiti take cvetke ima smisel. stekas. in za namecek napisem se filozofsko knjigo o lubenicah, zanikam celo vrsto dosedaj preverjetnih trditev in sploh postanejo moje lubenice zakon.
Vredu, tut prou; ampak o tem imam svoje mnenje in en kup nedgovorjenih vprasanj.

No, nakljucij itaq ni.

Se mi zdi pa dober Pornyev point: kupi sol ze zato, da doniras LN! K temu bi dodal, da bi sam rajsi v tem primeru (torej nakupa soli) rajsi kupil cenejso sol in dal preostalo razliko (torej vec) za LN.

Beli lotos, mislim da Stane ravno to 'sol v glavi' poudarja, vendar včas ima odštekan -in za koga moteč- način...
(kot številni, npr. Free, ki se tu toliko oglaša, si ga drznem *postreči* z izvajanjem v temi Anionski vložki, kjer je bilo pa ravno nasprotno: namreč, nudil je cele študije razlag, analiz, dejstev, linkov, člankov itd. [ni da ni], pa prav tako odziv ni bil tak, kot bi si ga želel oz. nikakor ni hotel folk poštekat, kako je to vse super, kljub tako močnim argumentom x:)x).
Včasih je nekdo -kot sem že napisala- v praksi boljši kot v teoriji.
Marsikak zdravilec, ki zelo skrbno in predano in zavestno in etično pedena svoje rožce in iz njih dela zvarke, morda ne ve zelo veliko (teoretično) o farmacevtstvu, kar pa še ne pomeni, da njegove rožce in njegovi zvarki ne delajo (in da njegova logika mehanizma telesa ni prava ali da njegovo poznavanje rožc -in učinkov in obnašanja na organizem- ni zadostno). x:)x



#46 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 19. julij 2010, 15:27

:vio: K s ravno pisal... se aktualno >
ocitno se nismo kaj dosti zreli... kljub temu povprasevanje zelo raste.

In hvalabogu se zavedanje o bolj zdravem prehranjevanju v sloveniji vsekakor veca iz leta v leto zelo mocno. To so mi potrdile razlicne trgovine z bolj zdravo prehrano oz. ekolosko prehrano.
Govorijo o 400% letni rasti prodaje. Takih trgovin je v sloveniji vedno vec, kakor tudi vedno vec spletnih ponudnikov bolj zdrave prehrane. Vsekakor fajn.

Menim da stevilo ljudi, ki se vsaj deloma bolj zdravo prehranjujejo sploh ni vec majhen, temvec se bliza polovici navzgor vsaj v mestih, kjer je zavesti o prehranjevanju recimo vec.
To potrjujejo tudi najbolj prodajane revije in castniki, ki dandanes ze skoraj vsi vsebujejo kaksne prehranjevalne nasvete ki vedno bolj promovirajo tudi naravno, ekolosko pridelano hrano.....



#47 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. julij 2010, 17:12

Btw, paket so naročili že štirje, vsaj trije so šli že naprej, LN pa je dobil že eno donacijo. x:)x :palec:

Vsi štirje paketi so šli na naslove, jutri gredo na LN že tudi tri donacije :palec: x;)x

#48 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 20. julij 2010, 01:00

Dans sm v sanolaborju gledu tvojo sol x;)x 3x240 g za cca. 13 EUR ce se prou spomin. Pise mesanica naravnih in izbranih soli. Mislim da ne pise... bom kar iz tvoje spletne strani prekopiral:

1. Biocode° pa je zaščitena blagovna znamka idealne mešanice različnih frakcij naravnih morskih soli in je take sestave, da je na zgornji meji okusa slanosti razmerje med kalorijami in elektroliti v hrani optimalno, česar se z običajnimi jedilnimi solmi ne da doseči.
2. Vsebuje tudi jod v naravni obliki in v naravni količini.
3. Po Pravilniku o kakovosti soli spada BIOCODE° med nerafinirane, nemlete, nejodirane morske soli, je evropskega porekla in je ročno pridelana in polnjena.
Skladnost Biocode° soli s standardi po PKS kontrolira Institut IHPS Žalec, Slovenija.


Torej, mogoce pikolovsko a vseeno me zanima:

1: Prvi stavek je kompliciran in ga ne razumem. In mislim da nisem edini. Namrec poudarjal si ljudi, ki pridejo v trgovine in kupujejo vse kar vidijo, torej o ne prevec izbircnem in prehransko zavesten kupcu. Zakaj tako komplicirano besedilo? Ali lahko pojasnis razumljiveje? Predvsem kar se meje okusa tice in kalorij, ter idealega razmerja (v cem, v jodu?), ter kaj v tem primeru pomeni frakcija?

2: Vsebuje jod v naravni obliki in naravni kolicni. Torej pomeni da iz izbranih soli nisi odvzel nic joda, kakor ga tudi nisi dodal. Predidevam pa, da si izbral in sestavil taksno razmerje razlicnih soli, da skupaj v uzivanju ustrezajo tocno doloceni kolicni joda na 100 gramov ali gram zivila? Ali je temu tako?
Torej ce je temu tako, je eventuelna "prednost" tvoje soli v tem, da si izbral tocno doloceno kolicino joda na gram soli.
- V nekaterih primerih je to morda dobro in primerno, ne pa tudi nujno dobro oz, primerno; saj je clovek individalno bitje ki ima med seboj si razlicne potrebe. Namrec ce podam primer:
Nekatera zelenjava ze sama po sebi vsebuje jod, kar pomeni, da ce primerjamo osebo ki rada uziva doloceno zelenjavo, ki vsebuje jod in jo tudi pogosto uziva, in osebo ki taksne zelenjave uziva zelo malo ali celo nic, bo ze njuna individualna potreba po jodu razlicna. Ali imam prav?
Torej je univerziranje soli je morda primerno zgolj v primeru, ko povprecen slovenski uporabnik soli in povprecne slovenske prehrane skupno zauzije veliko prevec joda, med tem pa ti s tvojimi izbranimi solmi reguliras kolicni joda oz. razmerje joda na 100g soli znizujes.
Toda ali je temu res tako je vprasanje!?
- In ce da, bi v tem primeru imel torej tudi kupce ki bi izbral recimo rajsi atlanstko nerafinirano nejodirano sol, ki je tudi mnogo cenejsa od tvoje. Ali je tako?

Namrec veckrat si omenjas da sol mora vsebovati tudi jod, kljub temu pa omenjeni strokovanjak omenja, da se jod prav lahko izloca z vodo; in da imajo probleme z jodom eventuelno lahko le osebe, ki imajo ze okvarjeno scitnico.
Torej ali jod pravzaprav torej (kakor meni tudi strokovnjak, ki ga navajas v povezavi oz, clanku) sploh ni kriv za menda mnoge tezave scitnice, temvec se prvinski vzroki nahajajo drugje (recimo v dedni genski zasnovi), kakor tudi navaja strokovnjak?
Amapk ok, ce so tezave tu, so pac tu; torej ali to pomeni, da bi bilo bolje, da bi osebe ki imajo okvare scitne enostavno rajsi uzivale nejodirano sol?
V cem je razlika med atlantsko nejodirano soljo in tvojo soljo recimo? glede na to da obe spadata med nejodirane?

3: Fajn da je nerafinirana. :palec:
Istocasno vsebuje jod, a spada pa med nejodirane soli? Kdor ne pozna pravilnika o jodiranju soli in kaksna so odstopanja (namrec razumem da se kolicina joda v tvoji soli giblje v dolocenih okvirjih, sicer ti certifikata ne bi dali), ne more razumet pomena napisanega. Imam prav?
Z kaksne standarde gre? Standarde kolicine joda?


Dodatna vprasanja: Zakaj na embalazi nikjer ne omenjas alginega koncentrata, saj si navajal na forumu, da tvoja sol vsebuje tudi tega?
Zakaj si sploh dodajal ta koncentrat (namrec alge so v povprecju znane po vecji vsebnosti joda napram drugim zivilom), hkrati pa si ze veckrat poudaril, da brez joda tudi ni zdrave soli oz. da naj bi sol vseeno vsebovala jod v primernih kolicinah?
Ali je tvoja sol torej uradno nejodirana, a vseeno vsebuje povprecnemu slovencu potrebe kolicne joda na gram zauzite soli?
Ali je ta kolicna joda v tvoji soli zadovoljiva za vecino prehrajevalnih navad sodobnega cloveka? Namrec vemo, da se recimo mesecna kolicina uzivanja soli med ljudmi verjetno precej razlikuje (neka druzina pouzije skatlo soli v pol leta, neka pa recimo v letu in pol).

A si ze bil v Reichenhall-u na bavarskem?

#49 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 20. julij 2010, 08:30

A si ze bil v Reichenhall-u na bavarskem?

Bil.
Si ti bil v Tuzli na bosanskem?

#50 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 20. julij 2010, 12:30

In kako je blo? Zanimivo? :inocent:
Ne, pa tudi v Reichenhall-u ne. x:o)x sem pa gledal eno oddajo vceraj o tem mestu oz. kako pridobivajo sol.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0