Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Sanje in sporocilnost le-teh/5


  • Ta tema je zaključena Ta tema je zaključena
- - - - -
111 komentarjev na to temo

#1 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. november 2002, 01:00

Odpiram "5. del" Sanj in sporocilnosti slednjih - teme, ki jo je prvotno odprl Mipo, pa smo se nekako navadili, da svoje sanje, na katere tako prijazno in znalsko v glavnem odgovarja NACE, nizamo kar v to temo.
Zaradi lazje preglednosti pa jo vsake toliko (ko se nabere vec kot 80 komentarjev in/ali ko sega ze v 4, 5 in vec strani) "preselimo" oz. preusmerimo v novo temo.

Odlocili smo se, da tem ne bomo zapirali, tako se vedno lahko pokomentirate v prejsnjo temo (N°4).

Nove poste oz. nove sanje, nove izkusnje pa od sedaj nizajte semle.

Prejsnjih tem nismo zaklenili niti jih (zaenkrat) nismo spravili v arhiv.
Preprosto se "stare" teme pomaknejo navzdol in naredijo prostor novim.

Tule pa si lahko ogledate vse 4 prejsnje teme:

Sanje in sporocilnost le-teh 1

Sanje in sporocilnost le-teh 2
Sanje in sporocilnost le-teh 3
Sanje in sporocilnost le-teh 4

Tema Sanje in sporocilnost le-teh je v Forumu Astrologija zato, ker jo je tja cisto pravilno in smiselno postavil Mipo, saj je njega zanimalo prvotno nenaksno astrolosko ozadje oz. opredelitev sanjskih sposobnosti in teh potencialov glede na posamezna astroloska znamenja oz. astroloske polozaje. Tako smo zaceli sanje nizati vsi skupaj v to temo - kjer pa je tudi ostala. In se razrasla ze v vec delov.
Drugi razlog pa je ta, da pravzaprav sanje razlaga samo Nace - ki mu ne morem zdaj navesiti celega Foruma v upravljanje in mu s tem naloziti taksno breme, sama pa se s tem tudi ne ukvarjam tako podrobno, da bi se pac lahko v tem primeru zanesla se nase.
Ce bi odprla nov Forum, bi to tako samo pomenilo, da nalagam Nacetu se vec dela.
Tako bo ta tema (do nadaljnjega) ostala pac v Forumu Astro.




Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iscem le eno - da bi izrazil tisto, kar hocem... In ne iscem novih oblik, temvec jih najdem." Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. november 2002, 01:00

No, temo lahko kar primerno otvorim in vas vabim, da si ogledate tole obvestilo.

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iscem le eno - da bi izrazil tisto, kar hocem... In ne iscem novih oblik, temvec jih najdem." Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 4. november 2002, 01:00

Nace, pozdravljen!
Najprej vse pohvale in iskreno spoštovanje, da se tako razdajaš ljudem tukaj na forumu s svojim znanjem.

Danes sem prvič pokukala v to temo in rekla: VSE ČESTITKE TEMU NACETU!

Pišem pa, ker me že dolgo zanima pomen mojih sanj izpred kar nekaj časa. Ker sem jih zelo močno doživljala v sanjah, jih kar ne morem pozabiti. Zato bi te tu rada vprašala, kaj bi pomenile.
Sanjala sem, da sem ob enem zelo velikem belem ptiču (velik kake 3 metre), ki počasi umira z glavo v mojem naročju in ga je zelo strah smrti. Jaz pa ga božam in tolažim, češ da saj ne bo nič hudega, da bo samo odšel in se vrnil reinkarniran v kakem drugem telesu... Komunikacija med nama ni bila z besedami, ampak z mislimi - kot da bi tisto, kar sem si jaz mislila, ta ptič razumel. [?]
Te sanje so mi bile zelo čudne in zelo so mi ostale v spominu.

Drugo, kar me še zanima pa je, kaj pomenijo sanje, v katerih letiš. Jaz sem že nekajkrat sanjala, da se lahkotno odrinem od tal in potem letim (obrnjena s trebuhom navzdol) tik pod stropom v kaki prazni sobi ali zunaj na prostem nekaj metrov nad morjem. Letim v katerokoli stran jaz hočem. V takih sanjah se počutim zelo srečna in mirna. Navadno so zraven še kaki moji prijatelji ali prijateljice, ki jim govorim, naj še oni poskusijo leteti... In na koncu letimo vsi skupaj. [?]

Hvala za tvoj odgovor in še veliko uspešnega dela, predvsem pa veselja ob vsem, kar počneš! Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

Tamara

*******************

#4 bendži

bendži
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 66

Objavljeno: 4. november 2002, 01:00

Nace, očitno imaš zadnje čase neke druge preokupacije. Upam, da je s teboj vse v redu - zdravje,počutje, ...

Če boš spet kaj pokomentiral sanje nas vseh moledovalcev, te prosim, da pogledaš nazaj na 4. del tele teme (5. stran) in mi daš kakšen namig glede tam opisanih sanj.

Hvala in lep pozdrav vsem forumcem.

Bendži

#5 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 4. november 2002, 01:00

Sanje so seveda 9ta hisha. Telo spravlja sanje v bedra (the body stores it's dreams in the thighs); vidi Carlos Castaneda. Celulit torej izhaja iz neosveshtenih sanj. Pravzaprav tudi dnevno zhivljenje izhaja iz nezavedanih sanj;) Sanje se stopnjijejo, pa zaveschanje sanj je v zachetku edina naloga. Namrech 'second attention' ali aktivno sanovanje je (yoga in zachetek yoge, bhakti yoga). Torej jogo delash samo ko se zachnesh zavedati sanj tudi v dnevnem okolju in predvsem v nochi. To naj bi bil zashetek. Nekaj let torej komunicirash v sanjah katere postajajo resnichne (saj so vedno), torej ta tema je bolj bistvena kot denimo Jupiter kvadrat nekaj. Sanje transcendirajo (pochasi) astralne/anorganske (tudi 'angelske' uplive); se osvobodimo; denimo nocoj sem ene Vas 'sanjal' in sva se celo pogovarjala z ... obchasih se zavedamo, obchasih ne; v cajtu se seveda zavedamo vech. Nerodno je da aktivne sanje pochasi spreminjajo nachin obvladanja ali ne obvladanja dnevnega zhivljenja. Nekakor se vech zavedamo (kot Neo v MatriX). Zanimiva tema in edina mogocha tema. Saj nimamo kjer drugache niti it. Ko se pogovarjajo o okultnem ali pa alternativi shamanizmu itn se gre za sanje. Sanje pa niso ta navadne sanje (dream is not ensueno).
Razen nekaj v vedah in celo Bibliji imate Taisha Abelar, Florinda Donner Grau, Carlos Castaneda, za _zelo_ pridne Franz Bardon, za obveshchene Adler, ne pa Jung;) http://puck.dhs.org Teden dni ne bi bil dovolj pa gram praxe je zhe ok. Naslov je bil tudi yogacentar.hr za najblizhje morda mariborchane (saj so itak najblizhji zvezdami kar se tiche observiranja?). Claudio

#6 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 4. november 2002, 01:00

hoy!
a si mene tudi sanjal??

#7 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 6. november 2002, 01:00

Ja, sanjal:
vesolje-boj-upor??? (ze veckrat)
neke vesoljske ladje civilizacije se fajtajo??

potem sanjal, da prenavljam-ta leseno staro cerkev
, ki je bila kupola na kateri notranjost je bila sestavljena
iz kvadratkov, katerega sva (sva bila dva kot tista lesena 'A to je'
iz risanke Objavljena slika ) in sva pobarvala vsak drugi kvadratek rumeno in
vsak drugi oranzno. Cerkev sva-sta pripravljala za eno skupino, ki je
potem prisla iz nekje (druge drzave, vesolja?)...z nekim voditeljem??
ki so se spustili nekje od vzgoraj iz morda jugo vzhodne strani??
ker bi bilo prevec dela, da celo cerkev pobarvava belo, sva-sta na
robcke kvadratkov nametala sol, veliko veliko soli, tako, da je bila
vsa cerkev bela in sijoca! lepo.

moja razlaga:
delo na korenski energiji (kvadratki), pomen-temelj je rumena in
oranzna energija; pripravljanje za naslednje generacije.
kar se na zunaj sveti, se nireceno, da je dovolj primerno, ker vcasih
zahteva vec truda.
(No, toda ko sva koncala so takoj prisli, ce pa bi belila,
pa bi prisli v nepripravljeno), (morda se je treba vec povezovati??).
stara znanost, misljenje zamenjuje novo.
sneg bo padu Objavljena slika
vesolje?, boj: morda moja nedovolj usmerjena energija na korenskem
nivoju??
morda pa tudi danasji dnevni dogodki (vecerni), ki so se odvijali
morda precej podobno?? toda se vedno ne dovolj. zato:

a bo kdo kej komentiral?? Objavljena slika se vnaprej zahvaljujem!! Objavljena slika

#8 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 6. november 2002, 01:00

Hoj, jaz sem sanjala vampirje in kameleona?! Objavljena slika
CAtObjavljena slika

#9 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 6. november 2002, 01:00

ja. vampirje??
tudi jas vcasih, pa ne vem kaj bi to???

kameleona (morda skrivanje sebe, prilagajanje v svetu
da se zascitis pred nezeljenimi energijami, oz. se jim prilagodis?)

#10 hannah

hannah
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 27

Objavljeno: 6. november 2002, 01:00

Hojli, Nace!
Mi lahko pomagaš pri reševanju sanj. No, ali pa kdorkoli drug. Pogosto se mi sanja, da sem noseča, vendar nikoli ne rodim. V sanjah mi zdravniki "ostranijo" nosečnost in zelo boli? V telesu pa imam modro tekočino.Objavljena slika
No, to bi bilo to! Mi bo kdo lahko pomagal rešiti uganko,te sanje so namreč pogoste in se ponavljajo!
Hvala, čao!Objavljena slika

#11 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 6. november 2002, 01:00

No, zdaj pa opažam, da bi bil res že čas, da malce odgovorim na sanje.

Hvala vsem, ki sanje zaupate in ki seveda tvegate, da se boste ob mojih odgovorih zavedli česa več, našli svojo težnjo po razvijanju ali povezavo z vsakdanjim življenjem.
Predvsem vas opozorim, kot lahko vidite, da je za dobro počutje pomembno tako tisto, kar mislimo, kot tisto, kar doživljamo in čutimo.
En del doživljamo nezavedno in ga prepoznamo šele preko simbolov.

ZDAJ BOM PA ZAČEL ODGOVARJATI Z ZADNJEGA KONCA - DA BOM PREJ NA TEKOČEM.
A BOM PRIŠEL TUDI DO ZAČETKA, TAKO DA BO VSEM ZADOŠČENO...

Zajle bo na vrsti hannoh, četudi je zadnja oddala svoje sanje.
In tako bodo zadnji res prvi, vendar je to predvsem slučajno.

quote:
hannah pravi:

Hojli, Nace!
Mi lahko pomagaš pri reševanju sanj. No, ali pa kdorkoli drug. Pogosto se mi sanja, da sem noseča, vendar nikoli ne rodim. V sanjah mi zdravniki "ostranijo" nosečnost in zelo boli? V telesu pa imam modro tekočino.Objavljena slika
No, to bi bilo to! Mi bo kdo lahko pomagal rešiti uganko,te sanje so namreč pogoste in se ponavljajo!
Hvala, čao!Objavljena slika



Kako preprosto.
Spolno živiš.
Zato bi bila možna nosečnost.
Ker pa so v zadnje pol stoletja razvijali učinkovite kontracepcije, podzavest še ne razume, zakaj otroka ni. Zdravniki ga "odstranijo", v resnici uporabljaš sredstva za preprečevanje nosečnosti. Nekaj, kar je bilo doseženo z umskim delom raziskovalcev in tvojo osebno odločitvijo - modre barve.
Boli te pa zato, ker en del si želi otroka.
Navsezadnje žensko telo pogosto joka ob vsaki menstruaciji, ker gre za dogajanje, ko ni prišlo do nosečnosti.
Vendar vsak ve, da vsako leto ne moremo imeti otroka pri zdravi pameti. Danes je pač zdrava pamet vredna več kot kopica otrok. Ker je treba tudi preživeti.
No, tako da le povej svoji duši: vse ob svojem času, si za to?
In v nekih sanjah ti bo pritrdila: sem, ja, sem za to.
In nekoč te bo morda opozorila: Hannah, zdaj bi bil čas, kaj misliš?
Seveda s simboli...
Nace

Izkoristi današnje aspekte na nebu v dobrem.

#12 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 6. november 2002, 01:00

quote:
free pravi:

Ja, sanjal:
vesolje-boj-upor??? (ze veckrat)
neke vesoljske ladje civilizacije se fajtajo??

potem sanjal, da prenavljam-ta leseno staro cerkev
, ki je bila kupola na kateri notranjost je bila sestavljena
iz kvadratkov, katerega sva (sva bila dva kot tista lesena 'A to je'
iz risanke Objavljena slika ) in sva pobarvala vsak drugi kvadratek rumeno in
vsak drugi oranzno. Cerkev sva-sta pripravljala za eno skupino, ki je
potem prisla iz nekje (druge drzave, vesolja?)...z nekim voditeljem??
ki so se spustili nekje od vzgoraj iz morda jugo vzhodne strani??
ker bi bilo prevec dela, da celo cerkev pobarvava belo, sva-sta na
robcke kvadratkov nametala sol, veliko veliko soli, tako, da je bila
vsa cerkev bela in sijoca! lepo.

moja razlaga:
delo na korenski energiji (kvadratki), pomen-temelj je rumena in
oranzna energija; pripravljanje za naslednje generacije.
kar se na zunaj sveti, se nireceno, da je dovolj primerno, ker vcasih
zahteva vec truda.
(No, toda ko sva koncala so takoj prisli, ce pa bi belila,
pa bi prisli v nepripravljeno), (morda se je treba vec povezovati??).
stara znanost, misljenje zamenjuje novo.
sneg bo padu Objavljena slika
vesolje?, boj: morda moja nedovolj usmerjena energija na korenskem
nivoju??
morda pa tudi danasji dnevni dogodki (vecerni), ki so se odvijali
morda precej podobno?? toda se vedno ne dovolj. zato:

a bo kdo kej komentiral?? Objavljena slika se vnaprej zahvaljujem!! Objavljena slika


Sanjaš dva različna pogleda na sebe. Svet, kot ga vidiš iz sebe in svet, ki ga doživljaš od zunaj, kako deluje na tebe.
Ta dva svetova sta ves čas v boju.
In nerad priznaš, da se moraš učiti in prilagajati, da zunaj sebe uspeš. Sebe v notranjosti pa ne moreš zanikati.

Potrebuješ duhovnost, vendar ti okostenela in stara ne ustreza več.
Veš pa, da je možna oblika, ki je zate primerna.
Gre pa zato – kvadratki predstavljajo posamezne misli, da se ti mnogo misli in citatov pokriva z duhovno mislijo.
Predvsem si spoznal, da religije na splošno zavirajo zavest razmišljanja – ker oni vedno (rumeni kvadratki) – hočejo, da njihovo izročilo v čimvečji meri sprejmeš; in zavirajo sproščeno spolnost.
Seveda zase veš, da je najbolje, da se učiš, od vsepovsod pa vzameš, kar ti koristi – zato pa sestavljaš kvadratke.
Veš, da rabiš lastno presoje in razmišljanje, pa tudi spolno življenje in življenje iz tebi lastnega prepričanja.

Veš, da je mnogo takih ljudi, ki bi jim novejše naziranje ustrezalo. Poleg se tudi zavedaš, da religije ne boš spremenil, lahko pa jo oplemenitiš zase in za svoje okolje.
Duhovnost v svojem osnovnem pomenu človeku pomaga, da najde povezavo med seboj in svetom. Ko si jo prirediš tako, da ti pomaga in si hkrati dovolj moralen v zunanjem svetu, lahko pa živiš svojo notranjost, imaš največ energije, v okolico pa širiš dvigajoče se energije – bela in sojoča barva.
Namig; ne nasprotuj, temveč dopolni – a za sebe. Bodi pogumen. Razmišljaj in oplemeniti.
Drugi morajo narediti podobno, zato izmenjuj, ni ti pa treba prepričati drugih.

Nace

Izkoristi današnje aspekte na nebu v dobrem.

#13 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 6. november 2002, 01:00

quote:
Tamara pravi:

Nace, pozdravljen!
Najprej vse pohvale in iskreno spoštovanje, da se tako razdajaš ljudem tukaj na forumu s svojim znanjem.

Danes sem prvič pokukala v to temo in rekla: VSE ČESTITKE TEMU NACETU!

Pišem pa, ker me že dolgo zanima pomen mojih sanj izpred kar nekaj časa. Ker sem jih zelo močno doživljala v sanjah, jih kar ne morem pozabiti. Zato bi te tu rada vprašala, kaj bi pomenile.
Sanjala sem, da sem ob enem zelo velikem belem ptiču (velik kake 3 metre), ki počasi umira z glavo v mojem naročju in ga je zelo strah smrti. Jaz pa ga božam in tolažim, češ da saj ne bo nič hudega, da bo samo odšel in se vrnil reinkarniran v kakem drugem telesu... Komunikacija med nama ni bila z besedami, ampak z mislimi - kot da bi tisto, kar sem si jaz mislila, ta ptič razumel. [?]
Te sanje so mi bile zelo čudne in zelo so mi ostale v spominu.

Drugo, kar me še zanima pa je, kaj pomenijo sanje, v katerih letiš. Jaz sem že nekajkrat sanjala, da se lahkotno odrinem od tal in potem letim (obrnjena s trebuhom navzdol) tik pod stropom v kaki prazni sobi ali zunaj na prostem nekaj metrov nad morjem. Letim v katerokoli stran jaz hočem. V takih sanjah se počutim zelo srečna in mirna. Navadno so zraven še kaki moji prijatelji ali prijateljice, ki jim govorim, naj še oni poskusijo leteti... In na koncu letimo vsi skupaj. [?]

Hvala za tvoj odgovor in še veliko uspešnega dela, predvsem pa veselja ob vsem, kar počneš! Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

Tamara

*******************


Tamara, živijo.
Hvala za lepe misli. Zares sem jih vesel.
Ptič ponavadi predstavlja misli. Najbrž imaš težave s tem, kar misliš, doživljaš neko čustveno bolečino. Rada bi prenehala »biti tako samosvoja«, iščeš izhod v tem, da bi bila bolj »povprečna«, podobna drugim... menim, da ker je velik, so ti misli in doživljanje pomembnejši od samega telesa, telesnega in fizičnega.
Gre pa za tvoje globoko doživljanje, DA MORAŠ DELOVATI NA SVOJ NAČIN. No, moj nasvet je tale: najdi ali čas ali prostor, kjer si lahko taka, kot si. Včasih si pomagamo z računalnikom – ki lahko zares veliko posrka. Zdaj imamo možnost to vse deliti na internetu. Ni toliko pomembno, kaj bo nastalo izpod tvojega tipkanja kot to, da izražaš sebe. Torej sam proces.
Dovoli si biti »velika« in tvoje misli zate SO pomembne.
Vem, kako je v resničnem svetu:
drug drugega obglavljamo s tem, da drugemu ne dopustimo se izražati iz duše, v njegovi enkratnosti.
Potem pa vsi izgubljamo: če jaz tebi ne pustim, bi ti rada prišla do besede tako da meni ne pustiš – in tako smo sčasoma vse na slabšem.
Mladostna leta, ko si upamo, četudi se upiramo »starejšim«, pa puščamo za sabo in s tem moč.
Torej moj nasvet: pusti duhu prosto pot, najdi pa način, da bo ta ptič TA TRENUTEK OŽIVEL in ne čakaj na neko nedoločljivo prihodnost, ko boš nekomu tako zaželjena, da te bo poslušal noč in dan leto za letom. Tega ne bo počel nihče pri zdravi pameti, veliko ljudi pa bo pokukalo v tvoje zapiske v trenutku, ko bodo radovedni...

Tudi druge sanje z letenjem so utelešenje misli. Lahko se poistovetiš s tem, kar misliš. Zdi se ti realno. No, saj tudi je – le da – to zdaj jaz dodajam, je misli več kot je lahko dogodkov na podlagi misli. Se zgodi selekcija in le nekaj misli se udejanji.
Toda ko mislimo, so le-te realne.
Ti to veš, zato se z njimi poistovetiš. Misli nastajajo v glavi, doživljanje telesa pa je »prilepljenost« na zemeljsko okolje. Hrano moramo dobiti s površine zemlje (realno) in jo použiti, kar se dogaja v trebuhu, torej v prebavilih.
Tako ti sanje sporočajo, da ves čas ne moreš verjeti le mislim, omogočajo pa ti premik. To pa je zdaj pomembno. Čutiš se lahka in ne ujeta. Kajti za hrano ti ni treba delati tako, da ne bi imela časa misliti. Pač pa moraš biti le pozorna, da si ob pravem času na pravem mestu. Vmes si pa dovoli potovanje. Ko si to v dnevnem življenju zares želiš, v svojem mikrookolju ustvarjaš napredek. Vse, kar človek na novo doseže, se zgodi v mislih.
Tole, da prepričaš prijatelje in prijateljice pa govori o tvoji prirojeni sposobnosti prepričevanja.
Lahko s greš tole igro: ko nekaj zelo domisliš, lahko prijateljem poveš v različnih variacijah. Različice so v nečem spremenjene in ti opazuješ, katera najbolj vžge. Tako kot v Hollywoodu snemajo filme z različnimi zaključki, po testnih predstavitvah pa se odločijo za tiste, ki se najbolj primejo pri gledalcih.
No, potem obdržiš najboljšo zgodbo – in s tem vadiš, kako vsebino, ki jo nosiš v sebi, v privlačni obliki predati ljudem.
Bi šlo?
Ali imaš kako drugo obliko izražanja misli in ne pisanje?
Misli skušaj spreminjati v nekaj, kar bo našlo pot do ljudi. Bi šlo?
Ali če rabiš za svoje delo nove predstave, potem izdelek najde pot do ljudi, misli pa oblikuj tako, da ti bodo dale najjasnejšo predstavo.
Toliko za zdaj. Želim ti, da sanjaš še – takole se tudi spočiješ v sanjah. Lahko pa sledi nadaljevanje – kako neko zamisel pripeljati v prakso...


Nace

Izkoristi današnje aspekte na nebu v dobrem.

#14 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 7. november 2002, 01:00

[/quote]
Sanjaš dva različna pogleda na sebe. Svet, kot ga vidiš iz sebe in svet, ki ga doživljaš od zunaj, kako deluje na tebe.
Ta dva svetova sta ves čas v boju.
In nerad priznaš, da se moraš učiti in prilagajati, da zunaj sebe uspeš. Sebe v notranjosti pa ne moreš zanikati.

Potrebuješ duhovnost, vendar ti okostenela in stara ne ustreza več.
Veš pa, da je možna oblika, ki je zate primerna.
Gre pa zato – kvadratki predstavljajo posamezne misli, da se ti mnogo misli in citatov pokriva z duhovno mislijo.
Predvsem si spoznal, da religije na splošno zavirajo zavest razmišljanja – ker oni vedno (rumeni kvadratki) – hočejo, da njihovo izročilo v čimvečji meri sprejmeš; in zavirajo sproščeno spolnost.
Seveda zase veš, da je najbolje, da se učiš, od vsepovsod pa vzameš, kar ti koristi – zato pa sestavljaš kvadratke.
Veš, da rabiš lastno presoje in razmišljanje, pa tudi spolno življenje in življenje iz tebi lastnega prepričanja.

Veš, da je mnogo takih ljudi, ki bi jim novejše naziranje ustrezalo. Poleg se tudi zavedaš, da religije ne boš spremenil, lahko pa jo oplemenitiš zase in za svoje okolje.
Duhovnost v svojem osnovnem pomenu človeku pomaga, da najde povezavo med seboj in svetom. Ko si jo prirediš tako, da ti pomaga in si hkrati dovolj moralen v zunanjem svetu, lahko pa živiš svojo notranjost, imaš največ energije, v okolico pa širiš dvigajoče se energije – bela in sojoča barva.
Namig; ne nasprotuj, temveč dopolni – a za sebe. Bodi pogumen. Razmišljaj in oplemeniti.
Drugi morajo narediti podobno, zato izmenjuj, ni ti pa treba prepričati drugih.

Nace

Izkoristi današnje aspekte na nebu v dobrem.
[/quote]

UAUUUU Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika
SUS!! si me sokiral! konkretno si mi povedal, ozavestil
kar se mi je meglilo; strnil, povzel. HVALA
Sicer mi ni se povsem jasno, ce mi je sedaj vsec, da sem
navedeno zvedel, je in ni. ampak saj sem vprasal Objavljena slika
odvisno od mojega odnosa do situacij: ce pustim informacije
da vplivajo na cistost aktivnosti in sprejemanja; ali
pa jih vzamem kot znanje, ki ga uporabi kontrola.
kontrola pa je morda lahko primerna ali manj primerna;
spet odvisno od situacije, ki zahteva dolocen del predanosti,
oz. kontrole ali manj kontrole, prepuscanja etc..
ja, notranji svet...pa zunannji svet... le kje je meja?
nekdo morda rece, da je meja, ko drugi sprejmejo nas
notranji svet, podan in taksnega kot je? in tako preide v zunanjost.
al pa, ce ga manifestiramo v material. al pa nic od tega
in smo le zadovoljni, ker nam je v uteho in beg. al pa kr neki Objavljena slika
Ma ja, prilagajat, ze ze... Objavljena slika zakaj neki ane.
Ja, saj res, pa mi ni blo jasno zakaj meni ne stima Objavljena slika
razumem, zato prihaja do tega, da ljudem nekaj govorimo
pojasnjujemo, pa se nam ni jasno Objavljena slika, potem pa se celo drugace
sprejmejo in smo se bolj zmedeni, ali pa z namecek se celo njim
verjamemo in pozabimo svoje nedefinirane sanje. morda.
ja, res sem o tem veckrat razmisljal Objavljena slika, da se go fila
z znanjem in informacijami, kar morda vcasih zavira mnogo drugega.
ja, vsi rabimo lastno razmisljanje! razen tisti, ki je v procesu
in ne-potrebuje pomoc (kar jo takrat verjetno ze itak ima Objavljena slika )
morda.
a da res tko mislim ? Objavljena slika o spolnem zivljenju.
morda mi se ni cisto jasno Objavljena slika le oblaki se nabirajo...Objavljena slika
pa se jih da razpihniti, ker sem jih sam ustvaril. ampak
tisti oblaki delajo napetost, ki zene... spodbuja.
Ma ja, le da drugi tega ne vedo Objavljena slika o razmisljanju in
predvsem o o tem, kako omogociti, ustvariti pogoje za dolocen
nacin. a jest vem? Objavljena slika
Dopolnim naj za sebe!? kaj je zdej to?? Objavljena slika
Ma ja, rabm vec dnarja Objavljena slika
Zivis svojo notranjost! ?? ja. da kar naj jo zivim pravis.
da kar jo. da jo kar naj kar zivim. Objavljena slika mah si kar ne upam,
k mam se tolk 1 dela. ja, ja, kot, da zelel sem ustvariti
pogoje zanj. morda je to pot na nek nacin??

Ja super hvala za namig!! spet bom 'moral' misliti Objavljena slikaObjavljena slika
mah, k je tolk bols dostikrat zivet kot mislit.
zdej pa se, da si ga zapomnim Objavljena slikaObjavljena slika

NACE HVALA!!

Aja, a ti tut kej sanjas?

#15 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 7. november 2002, 01:00

Nace, prosim, če mi lahko analiziraš sanje v sanje in ....4. Ful bi mi pomenilo. Z datuma 30.10.2002

Hvala

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#16 bendži

bendži
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 66

Objavljeno: 7. november 2002, 01:00

Nace, moja prošnja je že nekaj dni stara, ampak ker bi res rad prebral tvoje mnenje, kaj pomeni kolobocija z jadrnicami, ..., ti ponavljam moje sporočilo:
"Nace, očitno imaš zadnje čase neke druge preokupacije. Upam, da je s teboj vse v redu - zdravje,počutje, ...

Če boš spet kaj pokomentiral sanje nas vseh moledovalcev, te prosim, da pogledaš nazaj na 4. del tele teme (5. stran) in mi daš kakšen namig glede tam opisanih sanj."

Hvala in lep pozdrav vsem forumcem.

Bendži

#17 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 7. november 2002, 01:00

quote:
Cat pravi:

Hoj, jaz sem sanjala vampirje in kameleona?! Objavljena slika
CAtObjavljena slika


Spoznala si moške še po drugi plati. Da navadno parazitirajo na ženski.
Ženski je všeč, da ima moč, kot tvoja mama, moški pa s tako vlogo sprijazni, da ga ženska mara.
Rešitev bi seveda bila: da bi ženska moškemu pomagala, da se še on nauči, kar zna ona. Mu dala čas.
In zanj, da si vzame čas in postane suveren na celotnem področju...
Tvoj kameleon kaže moškega, ki se podredi in pokaže samo del svoje narave - zaradi repa - zaradi penisa, da ga sploh ima kam vtakniti. Vem, da razumeš.
In zakaj ne bolj odprti odnosi?
Zadaj si za nalogo, da boš v naslednjih petih letih povsem usposobljena za popopolno enakopravno življenje.
Je pa razumljivo, ZAKAJ SO BILI V PRETEKLOSTI ODNOSI IGRANI - kadar ni na voljo kontracepcije: - za otroke je treba skrbeti, če ti jih nekdo prinese v hišo.
Pa tudi nalezljivE bolezni se prenašajo - varuješ s tem sebe, če si zadržana, moški pa spreminja podobo, da bi tvoj strah obšel. Da te »pretenta«, pravijo v nekaterih okoljih, lepo slovensko pa, »da te zapelje« (dobesedno v pomeni »zavesti«). Torej je vredno seksati s kondomom... Da se zavestno lažje – po presoji strahu iznebiš. Potem sanjaš princa in ne kamelona in vampirja.

Nace


Izkoristi današnje aspekte na nebu v dobrem.

#18 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 7. november 2002, 01:00

quote:
bendži pravi:

Nace, moja prošnja je že nekaj dni stara, ampak ker bi res rad prebral tvoje mnenje, kaj pomeni kolobocija z jadrnicami, ..., ti ponavljam moje sporočilo:
"Nace, očitno imaš zadnje čase neke druge preokupacije. Upam, da je s teboj vse v redu - zdravje,počutje, ...

Če boš spet kaj pokomentiral sanje nas vseh moledovalcev, te prosim, da pogledaš nazaj na 4. del tele teme (5. stran) in mi daš kakšen namig glede tam opisanih sanj."

Hvala in lep pozdrav vsem forumcem.

Bendži


Bendži, hvala za spodbudo. Bom jih kar semle prenesel, da boš imel več prostora za dodajanje, odgovarjanje in komentiranje, saj tvoja zgodba še ni končana..
Bendži:
Spet bi rad z vami podelil svoje sanje, Naceta pa prosil za nadaljevanje razlage, ki mi jo je tako širokosrčno in poznavalsko naklonil doslej.

SANJE:
- najprej reševanje nekega psa;zakaj in kako - nimam pojma,menda smo ga odpeljali iz neke stavbe, nekega ograjenega posestva (kot da je od nasprotnikove vojske - čeprav ni bilo nekih pravih uniform); uspelo je tako, da sem se izdajal za nasprotnika (ala film, v katerem se glavni akter, preoblečen v uniformo nasprotnika v temi le od daleč oglasi in z lažjo - vse je v redu - pošlje nasprotnike v napačno smer);
- nekakšen boj za osvoboditev: jadrnice v srednjem veku (nekje med časom Beneške republike in Kolumbom);

Nace:
Živijo, Bendži
Reševali ste – prijateljstvo. Preoblekel si se v nasprotnikovo obleko – privzel si nekaj lastnosti, ki so bile v tebi, pa si jih pozabil uporabljati – torej – ženi si dal nekaj od tistega, kar je po tvojem mnenju dobivala pri prijatelju.
Ladja predstavlja tvojo partnersko barko, v notranjosti sebe si našel dovolj in veliko lepega, navzven se še učiš, da se nove navade vsedejo. Navzven si kot povprečni moški – rjava barva, pri sebi še vedno misliš, da je dovolj biti tak. Kot da si pozabil, da so ženske v zadnjem času emancipirane, podoba klasičnega moškega pa temelji na ženski sužnji – ne pred poroko, to že nekaj časa ne več, pač pa po poroki. Zdaj imaš priložnost, da si med »privimi« - no, saj jih je malo morje, le da so toliko doma, da nimajo časa okoli hoditi in se hvaliti, kako je njihova žena zaradi tega lepšega izgleda, bolj samozavestna, seveda pa nič bolj uslužna, ker je tudi pametna. Gre za zgledno sodelovanje in ne za »delati, da mož ne bo hud«, kot so nekatere nekoč.
Prizor z vodo: to in tvoj tekmec skušata priti do čustev tvoje žene. Hočeta ostati na trdnih tleh – na pomolu. Toda tvoja žena zahteva, DA POKAŽETA ČUSTVA. No, v teh čustvih nista predstavila lepega – ker se nista opustila svoje prejšnje narave, ampak sta le zaigrala – pred njo. Ona je, kot vemo iz tvojega prejšnjega odgovora, imela tega dovolj, očitno je po tvojem mnenju tudi pri novem prijatelju spoznala, da ne zdrži dolgo tako prijazen, kot se je sprva kazal...
Lep nasvet: zavej se čustev po celem telesu, ne pa se po stavljati.
Ampak tebi je še vedno manjše tveganje spopada kot ZAVEZAMANJE ZA TO ŽENSKO – KOT DA STA SAMO TI IN ONA. Dodajam ti, spet si pozabil, da v teh časih ženske SAME ODLOČAJO, NE PA IZID BITKE – ker ne gre za lastnino, ampak za dva stebra, ki stojita vsak na svojem temelju.
NO, ker še vedno ne prideš do njenih čustev – nisi namočil svoje majice v čustva, oz. si nisi priznal, da si ranljiv, nebogljen, da te je strah – vse te OBČUTKE TI PREDLAGAM, DA ČIMPREJ ZAČNEŠ DELITI S SVOJO ŽENO.
Ti bi si rajši zadal »kazen« in se »kot veteran« vrnil.
A povem ti vnaprej – pri ženski to ne bo imelo vpliva.
Le žalostna bo, ker si jo dve leti pustil čisto samo in ji nisi dvoril.
Dokaži ji, DA SI RANLJIV, pa boš imel veliko možnosti.
Potem sanjaš, da je tvoj prijatelj odnehal, da je le še vprašanje časa, jaz pa ti povem, da iz celotnega konteksta je jasno, DA SI V SEBI PRAV DOBRO RAZUMEL, KAJ TVOJA ŽENA HOČE, PA MISLIŠ, DA ZARADI PONOSA NOČEŠ.
Očitno ji ne dovoliš, ji ne prisluhneš zares, da bi jo SLIŠAL in ne samo POSLUŠAL. Saj razumeš razliko, kajne.
Malce se še vedno počutiš, KOT DA SI NAREDIL NAPAKO. RAJE SI PRIZNAJ, DA SI NAPAČNO ŽIVEL. Ne boš dobil s postavljanjem te ženske, ampak Z IZPOVEDJO. TO VADI. Morda ti bo v oporo moj čisto prvi odgovor.
Postavi se v kožo, da si star šestnajst let in si pri svoji pameti pripravljen povedati vse, kar čutiš, doživljaš,pričakovanja, strahove.
Ti pa očitno se greš nekoga, ki je vzvišen, povabiš na večerjo in čakaš, da bo rekla: uf, kak dober frajer.
Pri njej tega ne bo več, je že preveč v letih, poleg tega te s te strani še preveč pozna, te je že sita, lahko rečem. Zato pa po drugi strani potrebuje čutiti tisto, kar resnično doživljaš pri sebi in MORAŠ BITI ZELO POGUMEN, PRI SEBI, DA SI TO PRIZNAŠ IN POVEŠ.
Za vajo lahko meni v odgovor napišeš vse o svojih čustvih in strahovih, dvomih in predstavah, KAKO BI LAHKO BILO – ČE in kako bo hudo, če ne... Ipd.
Sicer pa vadi v takem izražanju – traja od enega do treh mesecev vaje, da ti nov pristop pride v kri – in nikar po prvih njenih dobrih odzivih ne sodi, da si na konju. Dobro? Vadi – ko bo tri mesece okrog, pa se že lahko zaneseš, da boš znal povedati o čustvih, ne da bi čutil sramežljivost in ne da bi moral se posebej truditi, da si rečeš: ja bom povedal. Povej raje več kot manj, to je tudi pravilo. En sam stavek odmeva v ušesih in imeti moraš srečo, da je pravi. Če jih poveš sto, si zapomni način tvojega razmišljanja, in to ji da veliko več zaupanja kot samo stališča...



Bendži
najprej nekaj lepih prizorov z na novo opremljeno - prenovljeno - ladjo (kjer poveljnik meni, da bi bilo še marsikaj za urediti, jaz pa, da je v notranjosti zelo lepo urejeno, vse na svojem mestu in dobro opremljena,tudi zunaj ji nič ne fali,saj so itak vse jadrnice rjave - še jadra so bila rjava; sploh so bile te sanje v celoti rjavo obarvane (prisotno je zavedanje, da danes ni tako, da so jadrnice bele in drugih barv);
zatem z nekom (očitno mi je prijatelj, vendar ne vem kdo,nema pojava) skupaj stopava proti čolnu (pomol je skrit pod vodno gladino), treba je paziti,kam stopiva in v nekem trenutku narediva korak mimo in se padeva v vodo; povsem sva mokra,nočeva se preobleč, nekdo (menda moje dekle) mi dopoveduje,naj vsaj slečem majico in jo ožamem, da se bo hitreje posušila; jaz dam vedeti, da je ta padec le slepilni manever, nekak način,da s prijateljem izgineva od tu,ker se greva borit (ne vem,kako naj bi to pomagalo, ko pa ni bilo zaigranega nobenega utapljanja);
skratka,od ljube se očitn poslovim (brez pompa) in zatem se moram 2 leti nekje na morski meji (voda, neka skalna obala) skrivati in gverilsko boriti,predno se bomlahko vrnil(ali šele šel na ladjo - ne vem)... dekle me očitno čaka oz. v to ne dvomim in vem, da se 2 leti bližata h koncu in jo bomlahko kmalu objel
- vmes je bil prizor, ko pa očitno nisem jaz glavni junak,ampak tesen prijatelj, sobojevnik; kapitan - prijatelj - je menda ubit in jaz moramprevzeti poveljstvo jadrnice... zaradi česar se odtrgamod ljube (očitno variacija na temo);
- ko se gverilsko bojujemo sem sanjal tudi prizor boja na čolnih na ustju nekega ozkega zaliva, kjer pa nisem sodeloval... očitno so ribiči po partizansko ene namahali; ta prizor je prerasel v nek ravs z nasprotnikom,postavljen v notranjost neke vaške hiše; tu so vmešane tudi ženske in ena (bolj zajetna - v smislu močna in šarf) po načelu,ja, a ti boš mene,zgrabi nekoga (njegova glava pod njeno pazduho) - ne vem, kako se konča, dozdeva se mi, da jo on rani, vendar ga ona nikakor ne spusti;
-spet drug prizor: prijatelj in jaz,že dolgo gverilca,iščejo me,name je razpisana tiralica; ko nekje brezskrbno sedim, iz daljave nekdo name strelja z mušketo (najet morilec), vendar me po srečnem naključju zgreši (v bistvu se sploh ne zavedam,da je mimo mene švistnil strel)
- prizor praznovanja - neki rojstni dnevi; v določenem trenutku gre očitno za mamin rojstni dan (dejansko ga ima danes); udeleženi smo moj brat, en bratranec (ki v tem bratu previja,očitno,športno poškodbo na nogi) in jaz;mami je nerodno, ker nima vina (le eno že načeto steklenico - 3/4 polno), želi, da gre nekdo še kakšno iskat... jaz odgovorim, da bo že v redu, da pa bi za 3 moške le morala biti vsaj ena steklenica (pred tem sem že prenašal neko steklenico ali dve, ampak očitno je bilo vezano na en prizor prej oz. drug rojstni dan);


Nace:
V tehle sanjah se bojuješ s podobo matere v sebi. Po domače rečeno, si malce maminega sinčka – še, in pričakuješ od žene, naj bo taka kot mati. Ti kot otrok poveš, kaj potrebuješ, ona ti po najboljših močeh izpolni. Ker se je navadila, ko si bil zares majhen in se ni znala odvaditi. Zdaj nima vina – nima moči, da bi te pedenala. To ti veš in opažaš. Poleg tega ima očitno več otrok, čisto po tihem si ljubosumen na brata (rana) in veš, da ne more vse ljubezni in naklonjenosti nameniti tebi.
Najbolje bo, da si ODRASEL SIN IN NE SPREJEMAŠ OD MATERE NOBENE POMOČI, KI JE TUDI NE PLAČAŠ ALI VRNEŠ V OBLIKI DARIL. To je moj osebni nasvet. Zaživeti moraš doraslo ženski duši ne pa kot nekdo, ki se ji hinavsko klanja, da ta ženska duša živi zate.
Pojdi se raje pošteno igro in POVEČUJ SVOJ VLOŽEK SVOJI ŽENI DO TE MERE, DA BOŠ OČITNO VELIKO VEČ VLAGAL KOT ONA. Dokler ne dobi zaupanja in pride k sebi. Potem ti še vedno veliko vlagaj, ona pa bo postopoma povečevala SVOJ vložek.
ne pa da hinavsko takoj odnehaš, ko je ona za.
Pojdi se zdaj šolo dobrega moža in partnerja, pravega kavalirja, ki BO ZATE NORMALNO, ker v sebi najdeš energijo, ki je nimaš kje drugje porabiti – ali pač – ampak na enak način, če ti ta zveza dokončno propade, kar pa ni verjetno, če si boš dovolil, da izpadeš kot nekdo, ki ponižno spregovori o svojih čustvih in tvega, da ga poplavi bes ženske – ki pa začuda to ne bo, ampak bo ganjena.


Bendži:
proti jutru sem imel še ene sanje:
dogajanje vmoji mladostniški sobi (v hiši staršev); nekakšen ples: v nekem trenutku plešem z enim mladim dekletom (tudi jaz sem še mlad, vendar neprimerno starejši, ona je še skoraj otrok) in sicer tango; ona vodi in jaz se ob tem počutim nelagodno, češ,voditi bi moral moški; vtem vidim nekega fanta, ki pleše z njo (čeprav jaz še kar plešem - kot da bi oba plesala z njo); mladi fant visi na njej kot vreča, ves zaljubljen; pripomnim mu, da sem tudi jaz bil takšen, neroden (imam občutek, da sem tudi ta mladenič bil jaz) in dase mora zravnati; potem odidem na balkon in občutim, da nekdo pritiska vrata vame; za njimi je spet nek bratranec (imam občutek, da se je v prejšnjem prizoru plesa nekaj vsiljeval); zabrusim mu, naj ne teži, ker ga lahko ruknem z vrati in porežem s steklom v njih.


Nace:
Tudi tele sanje opisujejo isti dogodek in tudi skozi te sanje se kaže, da si po moško ravstast namesto po žensko nežen.
Če ima normalen moški v krvi 1/8 ženskih hormonov (estrogena), potem ti ne sme biti nerodno v značaju pokazati nekaj teh lastnosti.
Sploh pa, Bendži, kolikor je meni dano razumeti, klasično naziranje MOŠKI – ŽENSKA bolj odraža odnos: DOMINANTEN – PODREJEN.
Ker potemtakem bi ti bil rad ves čas glavni. Če vodiš in zahtevaš, si glavni, ona se ti najbrž upira?! pa ne SLIŠIŠ, tudi ko poslušaš?! Če si podrejen, skušaš biti frajer in spet tako glavni – češ, moški smo taki.
Kolikor jaz lahko opazim, SE ŽENSKA OBNAŠA TAKO, KOT SO VČASIH PRIPISOVALI MOŠKI NARAVI – ČE NE SPREJME IGRE, DA JE PODREJENA.
Torej zaključujem, da mečeš energijo stran, če svojo moško naravo dokazuješ pred ženo – gre torej za to, da bi rad zanesljivo varnost – da ne bi izgubil – zato pa izgubiš ženo, kajne...
No, raje tvegaj, KOT PRED POLICISTOM ALI PRED SODNIKOM: TI NAVEDEŠ, KAR JE V TEBI, KAR ČUTIŠ, KAKO ZDAJ DRUGAČE RAZMIŠLJAŠ, A SE MORAŠ ŠE UTRDITI V TEM (3 mesece sem ti rekel, bodi pozoren, da delaš »po novem«) – ODLOČI PA NAJ POLICIST IN SODNIK – V TVOJEM PRIMERU PA ŽENA.

Kitajski namig je takle: če žena odide od tebe, jo pospremi z blagoslovom. Čez pol leta se ti bo vrnila. Beri: dovoli ji, da se sama odloča.
In naprej: če je ne spustiš in bo vseeno odšla – se ne bo več vrnila.
Beri: oblast imeti nad ženo je zanikati njeno življenje. Tega pa ženska pri zdravi pameti in pri možnosti izbiranja ne dovoli.
Danes pa ji možnosti izbiranja ne smeš in ne moreš vzeti, ampak ji ga celo ponudi.
Vodi pogovori kot npr: jaz bom odslej tako in tako, ker sem spoznal to in to. Bi bilo to zate bolj prijetno kot tisto prej, saj veš to in to...
Ne? Kakšen naj bi bil, kako se me predstavljaš, če bi bil idealen? Aha, bom premislil, pa ti povem – kje v svoji naravi najdem to in kako bom to pokazal...
Toliko za danes. Imej se lepo in dobro sanjaj. Želim ti, da si priznaš ranljivost in šibkost, potem postaneš prikupen. Ko pa se nekaj odločiš, pa po moško izpelji in se dokaži. Razen če pride vmes žena in te želi malce zase – in te testira, ali se boš odpovedal delu tisti hip in se posvetil njej – delo pa nadaljeval takoj, ko boš spet prost (od nje, seveda, ko bo šla k drugemu delu, tebi pa vrnila izbiro, kaj boš naprej počel tisti dan...
Nace


To je to. Dolg opis, ampak kaj, ko ne vem, kaj je pomembno in kaj ne.

Pa lep dan vsem skupaj.

Bendži


"Bog je pot, resnica in življenje."


No, Bendži, je že vredu. Lažje se mi je znajti pri dolgem opisu kot pri kratkem.
Zato le ne varčuj z besedami. Imej se lepo.
Nace




Izkoristi današnje aspekte na nebu v dobrem.

#19 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 7. november 2002, 01:00

Tele so bile spregledane, mi pa ene veliko pomenijo:

jaz bi opisala troje sanje.
1. z avtom se peljemo nekam v neko stanovanje. Na poti srečamo strica in staro mamo, ki tudi kasneje prideta tja. Nas je bilo 6, jaz sem imela s sabo 5 kremšnit. TAm smo bili: jaz, mami, oči, hčerka, žena od strica in ne vem ali sestra ali mož. In smo si razdelili te kremšnite, pa še za strica in staro mamo smo malo pustili.

2. Pojavi se en dojenček. Jaz, ko sem bila mala, dojenček. Pa še nekdo, ne vem ali sestra ali hči. Pa smo dojenčka- mene crkljale, previle. nahranile. In je začel rasti ful hitro. Mi ni bilo jasno. Jaz sem jaz, odrasla, tisto pa sem tudi bila jaz dojenček. Dve osebi, obe jaz naenkrat. In sem se spraševala kako je to možno, je to moj notranji otrok? in kako bo, ko bo hitro zrastel in bova oba jaz?

3. sem pa v trenutku pozabila, vem da je bilo spet nekaj v zvezi z mojo primarno družino, moža spet ni bilo zraven. Ko se spomnim, napišem.

Čao

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#20 bendži

bendži
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 66

Objavljeno: 7. november 2002, 01:00

Nace, hvala.

Ja, saj sem tudi sam razumel, da so se mi sanje tisto noč neprestano sukale okrog iste zadeve; da gre za razčiščevanje mojega odnosa do moje družice, pa tudi do mame.

Sem mamin sinček - ne v smislu, da bi iskal njeno pomoč ali celo potuho, ampak - vedno sem bil njena posebna ljubezen (kar ima pluse in minuse - minus je to, da sem leta pričakoval od ženske istočasno sodobnost in klasičnost - materinskost in čepenje doma). Zato tudi to ni v pravem smislu razčiščevanje z mamo, ampak moje poslavljanje od idola mame in njenega projeciranja v ljubljeno žensko.

Na sebi sem že veliko naredil; sem pa še v fazi, ko lahko - po vrnitvi moje družice k meni - zelo hitro ponovno zavzamem svojo staro pozo (navada železna srajca). Moja družica zadnji mesec dni zelo rada preživlja čas v moji družbi; vendar imava odnos dveh najstnikov,ki si še ne upata narediti prvega koraka (oba sedaj odločitev za seks povezujeva tudi z odločitvijo za skupno življenje). In sam pravim: če še ne čuti sigurnosti, da bi bilo ne le možno, ampak lepo živeti z menoj, imeti skupen dom in družino, potem se jaz še nisem dovolj spremenil; potem še čuti razkorak med mojim kavalirstvom in dejansko bitjo.

Vendar tudi sam vem, da se še vedno razumsko usmerjam v nov vzorec čutenja, razmišljanja in reagiranja, v sebi pa se še nisem povsem osvobodil starih spon, starih prepričanj. Nekako se še vedno upiram sprejeti dejstvo, da je imela vse ona prav in da me to priznanje ne bo stalo glave (korak za korakom odstopam od tistega stališča: to imaš prav, ampak to pa to pa to pa jaz). Vsakokrat v preteklosti sem naredil zanjo (in s tem v resnici zase) le toliko, kot je bilo potrebno; tokrat želim narediti več, želim iz sebe na plan potegniti vse tisto, kar sem dolga leta tlačil, ker sicer ne bi bil dovolj moškega, ne bi bil "sposoben živeti". Z očetom in njegovim stališčem, ki se kaže v prejšnjem stavku, in je zaznamovalo dolga leta mojega življenja in dokazovanja mojih sposobnosti, sem razčistil, s percepcijo ženske kot svoje matere, nadgrajene s sodobno, samostojno in partnersko žensko (čista kontradikcija!), pa še razčiščujem - ker mi ni bilo vsiljeno od zunaj, ampak sem si tako predstavo sam zgradil - vedno sem se imel za blazno pametnega, pa čeprav mi je šlo vse narobe. Ljudje gradimo utrdbe, potem pa ugotovimo, da sovražniki niso zunaj, ampak znotraj utrdb, v nas samih.

Nace, tvoji odgovori so zame neprecenljive vrednosti. Sam se, kljub dobrim sklepom, vrtim v enih in istih vzorcih razmišljanja, moja družica pa tudi ni ravno človek, ki bi na meni razumljiv način predstavila to, kar jo žuli (najpogostejši odgovor: ne vem) - do vsega se moram prikopati sam (kar je dobro, vendar pa dolgo traja, da se mi posveti). Zato mi pogledi zrelega, osveščenega moškega zelo pomagajo, me usmerjajo, me spomnijo, kaj že vem, pa se tega še ne zavedam oz. si še ne priznavam. Zatorej, iz srca hvala.

Sanje se mi zdijo zelo pomembne, ker mi nepristransko kažejo, kje sem. Zadovoljen sem, da se v njih odražajo moje borbe - pomeni mi, da delam tudi na nezavednem, ne le na zavednem, nivoju.

Sedaj bo čas, da se eno noč spet načrtneje opazujem (sanje si zapomnim, oz. se zbudim in jih zapišem, če zaspim s takim sklepom).

Pa nekaj smeškotov za lepši dan Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika,

Bendži

#21 Susi13

Susi13
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 119

Objavljeno: 7. november 2002, 01:00

Sanje, ki jih želim deliti, so iz različnih starostnih obdobij, vendar so mi nekako zaznamovale Življenje. Nekaj sanj od teh, ki so se mi vtisnile v spomin...

- Bila sem na poti od sosedov (200, 300 m stran od naše hiše), ko se je kar naenkrat za mano pognal cel trop psov. Meni so se zdeli grozni, bila sem prestrašena, ker sem se bala, da me bodo napadli ali pa naredili kaj vem kaj... Pritekla sem domov, vsa prestrašena, zaklenila vrata, pozaprla okna in se mirila...
Čez čas me je nekaj gnalo, da sem šla pogledati, če so še zunaj... Nek mir sem čutila. V sebi. Zunaj.
Odprla sem okno in bila presenečena, ker so me psi gledali tako lepo! V bistvu so me želeli samo pozdraviti, me videti, ...
Pa še tale opomba: dostikrat se mi dogodi, da v živali vidim kot neko "človeško podobo". Podobno se mi je zgodilo tudi s temi psi. Kot, da bi našla, videla, začutila,... v njih nekaj človeškega.

- Sanjala sem o poplavi... Nekako smo ze znasli v blizini doma, kjer sem jaz in nas pes preckala reko normalno - sva sla pac cez most, ostali clani druzine pa so ostali na drugem bregu.
Sicer mi je bilo tezko sprejeti, da smo loceni, vendar sem cutila, da je tako prav...

- Bila sem na parku zraven velike hise. Mogocne... Na zunaj je bila temnejse rjave barve. Tu me je od druzine locevala ograja. Najprej kak meter in pol visok betonski zid, nad njim pa se zelezna ograja s špicami na koncu.
Nisem se jim mogla pridružiti. Le gledali smo se čez ograjo.

- Sanjala sem o neki sobi, kjer je vse izgledalo kot železno. Ni bilo hladno. Le izgled je bil, kot da so stene, strop in tla iz železa. Neke kovine, pač. Vse se je začelo pomikati proti meni. Vedno bližje mi je bilo. Še bližje...
V sebi sem začutila hud pritisk. Nato se je vse razblinilo. Bila sem v prostoru, ki je bil brezmejen, svetel, domač, obenem pa neskončen.
(To sem sanjala, ko me je tekom srednje šole pestila šola, družinske razmere in ...)

To bi bile sanje, ki so med seboj nekako povezane, četudi so se "dogodile" v različnih časovnih pasih... Itak pa - govor o času...?

Hvala! :)))

Sončka obilo,

Suzana

*...trenutek, ko sem...*
*Ne bom se skrila za zaveso teme - povem Ti le, kar govori mi srce.*

#22 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 7. november 2002, 01:00

Nace je zelo lepo napisal o vrtiljaku in vrtenju energij tukaj med nami. In Nace to res lepo počne, sam sem izkusil na lastni koži njegove lepe energije, tako, da bom lahko tudi sam sem in tja pognal naš vrtiljak in nam bo še lepše. Lepo je vedeti, da so na svetu ljudje kot Nace, ki tako nesebično pomagajo, tako kot tukaj v sanjah in tudi drugače.

Hvala, Nace za tvoj čas in trud Objavljena slika

___________________________________________________________________________
AndrejObjavljena slika

>>> čudeži se dogajajo vsak dan Objavljena slika <<<


#23 sebo

sebo
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 8. november 2002, 01:00


Zdravo Nace,
z zanimanjem sem prebral tvoja pojasnjevanja sanj in moram ti čestitati (predvsem ker nekatere primere poznam iz prve roke in zadel si v polno). Prav zaradi tega sem se odločil, da ti tudi sam zaupam svoje sanje. Težko jih sicer spravim v pisno in racionalno obliko, ker v svojih sanjah ogromno razmišljam in ko se zbudim, vedno ne vem natančno, kaj je bila misel in kaj sanjski dogodek. Odvijalo se je nekako tako. Bil sem doma s svojo ženo in na obisk je prišel nek tip, ki naj bi bil njen sošolec (ona se namreč izobražuje ob delu). Tega tipa sem čutil nekako kot vsiljivca, saj ni dal nič od sebe. Samo tam je sedel in sploh se ni potrudil, da bi bil družaben ali da bi navezal stike z mano. Skratka, bil je kot nek tretji opazovalec pogovora med mano in ženo, v katerem je prišlo do njenega priznanja, da v tem času, od kar sva poročena, ni imela le ene izvenzakonske avanture, ampak kar 40. Rekel sem ji, da tega (te ogromne številke) pa ne morem sprejeti in se s tem sprijazniti in sem spokal kufre. Med odhajanjem oz. hojo po cesti sem jokal in sredi poti naletel na soseda, ki je ob cesti ležal na ležalniku (bilo je sončno vreme) in me ustavil. Začel se je pogovarjati in nikakor me ni hotel spustiti naprej. Jaz pa sem trpel, ker se mi je mudilo čim dlje. In potem sem se zbudil.
Te želje po bežanju se sicer tudi sam zavedam, saj sem v nekem obdobju osebnostne krize (ki jo je sicer povzročilo nesoglasje v družini) in me večkrat zgrabi, da bi zbežal, čeprav se zavedam, da bi težave odšle z mano, se jih ne bi rešil.
Hvaležen ti bom za tvoje videnje. Lep dan tebi in vsem, ki gostujete na tej strani.

sebo

#24 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 8. november 2002, 01:00

Andrej, seveda se ti lepo zahvaljujem.

Lahko pa tukajle poveva tole: ko sanje postanejo resničnost, čutimo usklajenost in mir. Ko resničnost tlačimo v sanje, pa smo odtujeni in izgubljeni.

Z drugimi besedami: sanje nam kažejo, kdaj delujemo s skladu s samim seboj. Ko smo usklajeni, nam na nek čudežen način tudi drugi ali sledijo ali pa pa sprejmejo tok, v katerem smo.



Izkoristi današnje aspekte na nebu v dobrem.

#25 RAKICA

RAKICA
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 405

Objavljeno: 8. november 2002, 01:00

Hula,Nace

imas bojda ful za odgovarjat...kako je pol z mojim snegom...
sem namreč cela ratrogradna in komaj čakam, da grem v direktno gibanje, ker se počutim kot v vakumu!
lp in hvala




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0