Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Zasvojenost s hrano


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
76 komentarjev na to temo

#51 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 15. avgust 2010, 12:34

Danes ni "problem" zgolj puberteta ipd. Zenske imajo tudi PMS, kar ima lahko razlicen posledice, v koncni fazi tudi v nacinu prehranjevanja.
Problem pa je se mnogo sirsi. Meso, zivalski produtki, ki jih je danes na vsakem koraku lahko dobiti za malo denarja, so veckrat od zivali, ki so krmljene z neprimerno krmo, hormonskimi dodatki GSO, itn. Posledicno ko jih clovek uziva, lahko obcuti posledice.
Meso in mesni izdelki bi morali biti dosti drazji kot so in povecini tudi dosti bolj kvalitetni za tiste ki jih uzivajo.


Puberteta je obdobje čez katero gredo tudi vegetarijanci in hormonske spremembe so v tem času prisotne saj se dogajajo kar precejšnje telesne spremembe.

Meso sploh meso v današnji vsakdanji prehrani ima svoj negativni vpliv hkrati tudi z drugo vso na hitro s pesticidi pridelano hrano, predelano in polno raznih dodatkov, emulgatorjev in sredstev za daljšo obstojnost.

Mislim, da vsa hrana izgublja na kvaliteti in precejšnja krivda je tu tudi na ljudeh, potrošniku, ker se pusti zavajati in kupovati najcenejšo in najslabšo hrano, namesto kvalitetne, ki je mogoče dražja, a toliko bolj polnovredna in tudi bolj nasitljiva. Tako da se prihrani na količini in hkrati tudi na najbolj dragoceni stvari zdravju,

Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#52 Zavod za Prehrano

Zavod za Prehrano
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 28

Objavljeno: 15. avgust 2010, 12:51

Otroci rojeni s carskim rezom niso bili izpostavljeni vaginalnim mikrobom, ki kasneje vplivajo na pravilno in usklajeno delovanje njihove črevesne flore. Ti dobri mikrobi pomagajo pri prebavi in ščitijo pred bakterijami.
In ker otrok rojen s carskim rezom ni bil izpostavljen mikrobom, se proti njim tudi kasneje ne more boriti. Zato ima veliko otrok preobčutljivo črevesno sluznico.

T
i otroci ne morejo presnavljati glutena in velikokrat zbolijo za celiakijo. (Gluten je protein prisoten v nekaterih žitih, pri pacientih s celiakijo pa izzove vnetja in poškodbe tankega črevesa). (V slinavki in v želodcu ne nastaja dovolj prebavnih encimov, ki razgrajujejo makorohranila).

Veliko otrokom rojenim s carskim rezom primanjkuje prebavnih encimov.

Na žalost si v današnji moderni družbi zelo težko zagotovimo bogato in vitalno prehrano, bogato z vsemi pomembnimi prebavnimi encimi.

Vsi, predvsem pa otroci rojeni s carskim rezom, bi si morali s prehrano zagotoviti dovolj prebavnih encimov.
Znano je, da vsebujeta presna in fermentirana hrana zelo veliko encimov, ki so nujno potrebni za prebavo.
www.holistic.si


#53 Zavod za Prehrano

Zavod za Prehrano
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 28

Objavljeno: 15. avgust 2010, 12:57

Nutricionistka ima diplomo iz Alabame-holistična medicina !

Verjamemo, da ste se srečali z mnogimi alternativci, ki prodajajo meglo.
Pri nas nihče nikogar v nič ne sili.

Le zadovoljne stranke so dokaz, da dela dobro in pozitivno !
www.holistic.si


#54 Zavod za Prehrano

Zavod za Prehrano
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 28

Objavljeno: 15. avgust 2010, 13:00

Stane se popolnoma strinjamo !

Točno to smo napisali in nič drugega. Ne velike količine tablet, ne alternativna zdravljenja z bioresonancami, eftanjem...
Pogledati moramo v svoj lonec !

Natanko to zagovarjamo.

Na hrano moramo začeti gledati kot na najmočnejše hormonsko zdravilo in ne, kot le na vir energije.
www.holistic.si


#55 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 15. avgust 2010, 13:04

Stane se popolnoma strinjamo !

Točno to smo napisali in nič drugega. Ne velike količine tablet, ne alternativna zdravljenja z bioresonancami, eftanjem...
Pogledati moramo v svoj lonec !

Natanko to zagovarjamo.

Na hrano moramo začeti gledati kot na najmočnejše hormonsko zdravilo in ne, kot le na vir energije.


ne provociram. res ne, ampak bi me pa zelo veselio, če bi pogledali tudi v njegovo knjigo in še nekaj njegovih drugih postov in povedali svoje mnenje.
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#56 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 15. avgust 2010, 14:56

Nutricionistka ima diplomo iz Alabame-holistična medicina !


Alabama...predvidevam da je to nekje v Ameriki...a ni nobene podobne šole bližje...Saj v Angliji tud niso slabe...Ma to je sigurno zato ker je življenje v ZDA cenejše, funt je še zmeraj drag v primerjavi z dolarjem...Objavljena slika

Ampak jaz še zmeraj trdim, da je določena vrsta meditacije in glasbe full boljši stimulans za žleze kot pa hrana...kaj že pravijo zvok lahko ubije ali pozdravi človečka...da se pa lahko spreminja struktura vode in hrane z zvokom pa že itak vemo...tralala...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#57 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 15. avgust 2010, 16:46

Stane se popolnoma strinjamo !

Točno to smo napisali in nič drugega. Ne velike količine tablet, ne alternativna zdravljenja z bioresonancami, eftanjem...

Pogledati moramo v svoj lonec !

Natanko to zagovarjamo.

Torej so vse druge vrste alternative- bioresonanca, eft itd...po vaše neuspešne glede hormonov?

Na hrano moramo začeti gledati kot na najmočnejše hormonsko zdravilo in ne, kot le na vir energije.

Torej nič drugega ne deluje na hormone razen hrane?



Lepo bodite xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#58 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 15. avgust 2010, 17:03

Ampak jaz še zmeraj trdim, da je določena vrsta meditacije in glasbe full boljši stimulans za žleze kot pa hrana...kaj že pravijo zvok lahko ubije ali pozdravi človečka...da se pa lahko spreminja struktura vode in hrane z zvokom pa že itak vemo...tralala...Objavljena slika


Na eni strani sem našel, da nekateri holistični nutricisti uporabljajo tudi hipnoterapijo, kot tudi jogo, meditacije, tai-chi...Torej pri problemih upoštevajo tako telo, kot duha. En institut omenja tudi kiropraktiko, akupunkturo in zeliščarstvo. Kaj pa vem, Brezo- kar ne poznamo, malcde težje sodimo. Saj v končni fazi je vsak pristop pravilen, ki pomaga...

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#59 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 15. avgust 2010, 18:09

Itaq. Nihce ne pravi drugace. x;)x

Dobi se tudi dobra hrana, samo poiskati jo je potrebno. EKO, bio hrano prodajajo ze v vseh mega marketih, kar je odlicno! :palec:
Ce pa se dogovoris se s kaksnim kmetom kaj, pa se toliko bolje. Itaq pa je najboljs met svoj vrt.
V EU se veca stevilo ekoloskih kmetovalcev, saj je povprasevanja vedno vec, kakor je vedno vec tudi trgovin s taksno ponudbo.
Torej mislim da eko hrana sele pridobiva pomembnejso vlogo v razvitem svetu. Trend rasti povprasevanja in ponudbe se dviguje ze vrsto let.

Eko hrana je vcasih celo cenejsa od konvencionalne, sem gledal raziskave nasega trga, samo poiskat je potrebno. Sicer pa ja, strinjam, itaq.


Puberteta je obdobje čez katero gredo tudi vegetarijanci in hormonske spremembe so v tem času prisotne saj se dogajajo kar precejšnje telesne spremembe.

Meso sploh meso v današnji vsakdanji prehrani ima svoj negativni vpliv hkrati tudi z drugo vso na hitro s pesticidi pridelano hrano, predelano in polno raznih dodatkov, emulgatorjev in sredstev za daljšo obstojnost.

Mislim, da vsa hrana izgublja na kvaliteti in precejšnja krivda je tu tudi na ljudeh, potrošniku, ker se pusti zavajati in kupovati najcenejšo in najslabšo hrano, namesto kvalitetne, ki je mogoče dražja, a toliko bolj polnovredna in tudi bolj nasitljiva. Tako da se prihrani na količini in hkrati tudi na najbolj dragoceni stvari zdravju,



#60 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 15. avgust 2010, 18:27

Zanimivo. Hvala za odgovor :palec:

No, jaz sem rojen s carskim rezom v 7 mesecu. Sem pred kratkim pa sem ugotovil da si zelim uzivati vec encimov. Recimo nekaj let nazaj. Ker me nobena hrana ni vec zadovoljila, nahranila.
Sedaj skoraj vso hrano ki uzivam je ekolosko pridelana + ker so zaradi neprimernega zivljenjskega stila nastopile manjse tezave z dvanajstnikom in zelodcem, zacel uzivat tudi encime v obliki dodatka prehrani in vec zivih sokov (sadni-zelenjavni).

Sanja Loncar sicer omenja pomanjkanje dolocenega hormona, tako, da nisem preprican ali je govorila o istem kot vi, je pa zanimivo vsekakor.

Celiakije nimam. Sem pa poslusal zanimivo predavanje, ko je povedala, da so ljudem s celiakijo dali uzivati prastaro sorte psenice (pira) in je bilo reakcij nanjo dosti manj kot sicer. To pa veliko pove!


Otroci rojeni s carskim rezom niso bili izpostavljeni vaginalnim mikrobom, ki kasneje vplivajo na pravilno in usklajeno delovanje njihove črevesne flore. Ti dobri mikrobi pomagajo pri prebavi in ščitijo pred bakterijami.
In ker otrok rojen s carskim rezom ni bil izpostavljen mikrobom, se proti njim tudi kasneje ne more boriti. Zato ima veliko otrok preobčutljivo črevesno sluznico.

T
i otroci ne morejo presnavljati glutena in velikokrat zbolijo za celiakijo. (Gluten je protein prisoten v nekaterih žitih, pri pacientih s celiakijo pa izzove vnetja in poškodbe tankega črevesa). (V slinavki in v želodcu ne nastaja dovolj prebavnih encimov, ki razgrajujejo makorohranila).

Veliko otrokom rojenim s carskim rezom primanjkuje prebavnih encimov.

Na žalost si v današnji moderni družbi zelo težko zagotovimo bogato in vitalno prehrano, bogato z vsemi pomembnimi prebavnimi encimi.

Vsi, predvsem pa otroci rojeni s carskim rezom, bi si morali s prehrano zagotoviti dovolj prebavnih encimov.
Znano je, da vsebujeta presna in fermentirana hrana zelo veliko encimov, ki so nujno potrebni za prebavo.



#61 Zavod za Prehrano

Zavod za Prehrano
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 28

Objavljeno: 15. avgust 2010, 18:46

Matjaž lepo napisano.
Hvala.

Lep pozdrav.
www.holistic.si


#62 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 15. avgust 2010, 18:56

No, jaz se sicer s teboj strinjam, a nekdo ki nima zivljenjskega stila v katerem je prostor tudi za meditacijo ipd, se bo malce tezje zanasal na povedano.
Ne pomeni da nimas prav, toda vcasih se je potrebno priblizati cloveku s problemom, na njegovem nivoju, da bo razumel in lahko naredil primerne spremembe ali vsaj malo spremembe.

Povprecen clovek zivi v taksnem radzasu (nemiru), da se mnogi niso sposobni primerno umirit, niti se nocejo. Za nekatere ljudi je visek umiritve predvsem spanje. Cez dan pa televizija, kaksna glasba in orgazem, dlje pa skoraj ne gredo.

Oseba lahko tudi sama pride do tocke ko uvidi da je potrebno v njeno zivljenje vnesti vec satve (miru), meditacije ipd. S prepricevanjem da to potrebuje, skoraj ne moremo uspeti, temvec bolj z lastnim vzgledom, na katerega se obrne sele takrat ko se potreba pojavi v njemu samem.
Do tega pa ponavadi vodi pot, takih in onakih custvenih oz. in psiho-fizicnih tezav; padci, ki cloveka porinejo na njemu primerno pot ali pa ga dokoncno zlomijo, ko zivljenje postane zgolj nekaksno vegetiranje brez duha. (teoreticno)

Z znanjem o dolocenem prehanjevanju (recimo uzivanje ekolosko pridelane hrane pred konvencionalno, uzivanje zive hrane, ipd) ki je eventuelno koristnejse od nekega drugega prehranjevanja, pa si lahko pomagamo na poti lastnega razvoja. Kot sem ze zgoraj pisal, gresta psiha in telo vedno eden z drugim.

In ja, morda je lahko boljsi stimulans, a ne nujno za vsakega in vedno.
Verjetno ne bo napak, ce se bo clovek prehranjeval cimbolj primerno sebi, hkrati pa se filal z energijo tudi drugace in ne zgolj samo s pomocjo hrane; oz. je ne trosil in razmetaval brezveze ter jo primerno kultiviral.

Recimo ti povem konkreten primer, ker sem marsikaj izprobal na sebi: ce sem pojedel celo tavelko milko, sem imel toliko energije in radzasa zaradi sladkorja, da je telo od mene ze skoraj zahtevalo da to energijo usmerim v neko konkretno gibanje (recimo tek). V kolikor pa cel dan uzivam zgolj sadje, pa telo nima nujno zelje po nekem vecjem fizicnem naporu. Torej pomeni, da ce pojem celo tavleko milko, verjetno tudi meditirat ne bom mogel niti to ne bo primerno oz. zdravo.

Torej zelo kaloricna hrana ki jo danes ljudje uzivajo je lahko primerna za trdo delo, ne pa nujno tudi umirjanje itn. Odvisno.
Vedno gre eno z drugim, z roko v roki.
Ko se pojavi vecja potreba po bolj satvicnem zivljenju, posameznik veckrat pricne razmisljati tudi o drugacnem nacinu prehranjevanja, torej bolj zdravem, takem ki ga hrani na celicnem nivoju in mu priansa mir, saj jo zeli v miru tudi pouziti. Hrana, ki ne pobira vitalne snovi iz organov itn, temvec jim pomaga okrevati.
No, pa saj ti to ze vse ves.

Vsekakor pa lahko potrdim iz lastnih izkusenj, da v kolikor bi se ljudje znali umirjati, medtitirati ipd, bi morda celo pol zdravstvenih tezav ki jih imajo ljudje v razvitem svetu manj. Ker nic dosti ne pomaga dobra hrana, ce je clocek v stresu in od nje pravzaprav ne dobi kaj dosti. Tako da se ne morem ne strinjati s tvojo trditvijo, niti je zanikati. :palec:


Ampak jaz še zmeraj trdim, da je določena vrsta meditacije in glasbe full boljši stimulans za žleze kot pa hrana...kaj že pravijo zvok lahko ubije ali pozdravi človečka...da se pa lahko spreminja struktura vode in hrane z zvokom ...



#63 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 15. avgust 2010, 19:13

:palec: Tocno tako. Kar je v nekem trenutku primerno za nas, ni nujno tudi za koga drugega.

Na eni strani sem našel, da nekateri holistični nutricisti uporabljajo tudi hipnoterapijo, kot tudi jogo, meditacije, tai-chi...Torej pri problemih upoštevajo tako telo, kot duha. En institut omenja tudi kiropraktiko, akupunkturo in zeliščarstvo. Kaj pa vem, Brezo- kar ne poznamo, malcde težje sodimo. Saj v končni fazi je vsak pristop pravilen, ki pomaga...

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž



#64 Zavod za Prehrano

Zavod za Prehrano
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 28

Objavljeno: 15. avgust 2010, 19:30

Vsak sam pri sebi najbolje ve, kaj mu resnično pomaga, kakšno pomoč si želi, kakšna hrana je dobra za njega...in posledično si upoštevajoč vse to, sam izbere tudi morebitno pomoč.x:)x
www.holistic.si


#65 Zavod za Prehrano

Zavod za Prehrano
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 28

Objavljeno: 15. avgust 2010, 19:34

Res je.:palec:
www.holistic.si


#66 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 15. avgust 2010, 21:47

Na eni strani sem našel, da nekateri holistični nutricisti uporabljajo tudi hipnoterapijo, kot tudi jogo, meditacije, tai-chi...Torej pri problemih upoštevajo tako telo, kot duha. En institut omenja tudi kiropraktiko, akupunkturo in zeliščarstvo. Kaj pa vem, Brezo- kar ne poznamo, malcde težje sodimo. Saj v končni fazi je vsak pristop pravilen, ki pomaga...


Moj point je da naj bi alternativni terapevt moral poznati vsaj nekaj različnih metod...lahko je seveda tudi specializiran na katerem področju...skratka da bi s pogovorom al pa kako drugače ugotovil kakšen način kao terapije bi za posameznega človečka bil najučinkovitejši...Vsi smo razred zase zato ne more glih pri vseh biti enako...Objavljena slika

Druga stvar ki sem jo hotel povedat pa je da prehrana pri meni tudi igra neko vlogo, ampak ne tisto taglavno...od oka bi rekel, da je šele na drugem al pa tretjem mestu...jaz kot polapismen človeček itak ne znam preveč dobro štet...Objavljena slika

Neke vrste meditacija je pa tudi da je človeček 100% pri delu, ki ga opravlja...skratka da je tudi z umom fokusiran na delo ne pa da je na rajskih otokih, v družbi lepih človečkov in s kakšno pijačko v roki...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#67 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 16. avgust 2010, 05:19

Moj point je da naj bi alternativni terapevt moral poznati vsaj nekaj različnih metod...lahko je seveda tudi specializiran na katerem področju...skratka da bi s pogovorom al pa kako drugače ugotovil kakšen način kao terapije bi za posameznega človečka bil najučinkovitejši...Vsi smo razred zase zato ne more glih pri vseh biti enako...Objavljena slika

Druga stvar ki sem jo hotel povedat pa je da prehrana pri meni tudi igra neko vlogo, ampak ne tisto taglavno...od oka bi rekel, da je šele na drugem al pa tretjem mestu...jaz kot polapismen človeček itak ne znam preveč dobro štet...Objavljena slika

Neke vrste meditacija je pa tudi da je človeček 100% pri delu, ki ga opravlja...skratka da je tudi z umom fokusiran na delo ne pa da je na rajskih otokih, v družbi lepih človečkov in s kakšno pijačko v roki...Objavljena slika


Ja Brezo,se strinjam s teboj. Poglej, v obdobju, ko sem se intenzivno ukverjal z raznimi šprti, sem ogromno dal na prehrano, čeprav sem delal tudi na ezoteričnih aspektih. V zadnjih letih, ko sem 100 % v ezoteriki dam na prehrano bolj malo, čeprav vem, da je moje fizično telo pogojeno tudi z tem, kar vnašam v svoje telo.
Imel sem človeka, ki je zapadel v depresijo, probleme čustvene, finančne in drugačne narave, pripeljala mi ga je kolegica. In sva naredila nekaj terapij. Počutil se je bolje, vendar( pač je iz malce odaljenega kraja in ni prišel nekaj časa do mene) je čez čas spet zapadel v alkoholizem. In se je vse sesulo. V redu, takrat je tudi meni malce prišlo čez rob in sem šel v njega, poiskal vzrok njegove ujetosti v ta avtodestrukcijski krog in mu naredil le eno samo terapijo v theti, kjer sem ta vzrok odstranil. In od takrat gre njegova pot samo še navzgor. Alkohola pa ni, ker ni potrebe za tem...je zadovoljen in ful ustvarjalen.
Kaj sem hotel povedati?...V redu, tole je povsem ortodoksno alternativni pristop, vendar da vedeti, da najina terapija ne bi uspela, če bi še konzumiral alko.
Enako je s prehrano. Če imaš kot bioterapevt nekoga, ki ima preveč LHL holesterola, mu bodo mantre, meditacije ali kakšen drugačen alternativni energijski pristop bolj malo pomagal, če bo še dalje ta oseba bila povsem fizično neaktivna, jedla mastno meso, uživala polnomastne sire, maslo , kadila, pila alkohol itd...Zakaj? Ker je treba (že zaradi simptomatike fiziološkega značaja) podpreti tvoje delo na energijskem nivoju tudi na fizičnem telesu. Tu kaj ne gre za ozaveščanje, temveč ravno tisto, o čemer govorimo- holističen pristop. In ta vsebuje vsa telesa avre- tudi fizičnega. Praktično bi od tu morali izhajati.
V bistvu včasih ne drži dobesedno ravno tisto pravilo:odpravi vzrok in vse bo rešeno. Ker je vse skupaj treba tudi podpreti z fiziološkim (recimo prehrana) pristopom. Mi živimo tudi in predvsem v fiziološki obliki, tako realno, kot tudi zavedanja. To je osnova našega bivanja.Že celice fizičnega telesa imajo spomin in delujejo po določenem spominskem konceptu. Holistika pri človeku pomeni vse : fizićno telo, čustva, um, duhovno telo...
Kako bi nekoga zdravil na pljučih, on pa bi veselo kadil še dalje 3 škatle in več...Vem, dejal boš- odpravi mu kajenje...seveda, vendar mora prizadeti to tudi PODPRETI z načinom življenja.

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#68 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 16. avgust 2010, 12:26

Ja Brezo,se strinjam s teboj. Poglej, v obdobju, ko sem se intenzivno ukverjal z raznimi šprti, sem ogromno dal na prehrano, čeprav sem delal tudi na ezoteričnih aspektih. V zadnjih letih, ko sem 100 % v ezoteriki dam na prehrano bolj malo, čeprav vem, da je moje fizično telo pogojeno tudi z tem, kar vnašam v svoje telo.................


Se strinjam s tabo...Objavljena slika

Sem še enkrat prečekiral kaj sem zgoraj nabluzio. Pod pojmom "primerna terapija" sem namreč mislil tudi zadevce s pravilno prehrano...Vsak človeček mora pač skrbet tudi za fizis. Recimo človeček z želodčnim ulkusom bo moral najprej poskrbet za želodčno dieto, kakšne energijske zadevice mu bodo pa pomagale, da bo hitreje okreval. In čez kakšen mesec bo spet lahko papcal pujseka. Objavljena slika

Skratka poanta je da naj bi vsak posameznik zase vsaj približno ugotovil kolikšno je tisto optimalno razmerje med prehrano in ostalim da lahko najbolje funkcionira. In eni morajo pač bolj pazit na prehrano, drugi malo manj...Se pa seveda to razmerje spreminja glede na čustveno in mentalno stanje, s stopnjo zavesti, vpliv lune...tralala...Kar je bilo za nekoga koristno pred petimi leti, ni nujno da je tudi sedaj...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#69 DON KARLOS

DON KARLOS
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 610

Objavljeno: 16. avgust 2010, 12:42

A ni naša slovenska Mira de gong samo na prani? razen kakšne župice in kobasice tako na skrito...Objavljena slika Pojdite k njej ona vam bo vzela gong in ko bo vam faj nabijala nekaj časa boste tudi vi spoznali stopnjo kriptona in potreba po hrani se bo uskladila s energetskim nivojem 2 po bolonjskem sistemu.

LP


#70 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 17. avgust 2010, 09:48

pozabljamo, da je OTROK, ki je pred puberteto.

0 hudga... se itk je to preveckrat izgovor starsem... tk kt pa zenskam pms... :vragec: x:Dx

Zavod za Prehrano :palec:
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#71 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 17. avgust 2010, 09:49

Da. To je to. Eno z drugim. Celostno. Sicer bi rekel, da sploh ne gre skozi.

Ja Brezo,se strinjam s teboj. Poglej, v obdobju, ko sem se intenzivno ukverjal ....



#72 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 29. junij 2015, 13:32

Vsak sam pri sebi najbolje ve, kaj mu resnično pomaga, kakšno pomoč si želi, kakšna hrana je dobra za njega...in posledično si upoštevajoč vse to, sam izbere tudi morebitno pomoč. x:)x

 

Zelo lepo, hvala.

 

Odvisnost od hrane je tako kot od substanc (alko, čiki kava)... misliš, da RABIŠ.... te kar boli od neke potrebe... od hrane je celo huje, ker naj ne bi bili brez.

 

Če se ne zrihtaš (m) greš pač v bolnico, da te sfrizirajo. Kaj se boš delal, da nekaj veš kao, da zmoreš, da VEŠ... ko je pred tabo po vsakem koraku prepad v brezno basanja in bulimije... Vsakič ko se ti malo zasveti, misliš, da je super ta svet, ker ti uspeva. Sproti pa padaš vse globlje, v zanesenosti "obsedenosti" "norosti" Odvisnosti od užitka, ki ti jo droga nudi... morda celo bolečine, ko se polniš in prazniš z namišljeno energijo... in občutka, da obvladuješ, če si slučajno skrenil s poti (anoreksija) ali plavaš na gladini (ker- nisem se še nabasala). 

 

Potem odvisnost od tega fokusa, ker pač nekaj ti mora ne štimat??? Ali kaj... vsakič nekaj... kaj bo pa pol, ko me sfrizirajo... in mi začnejo izpadati lasje... bom še plešasta ali škrbasta.... a ni dobro, da se matram s tem, kot pa da bi bilo res kaj narobe.  Pač greš malo na kliniko za zdravljenje tega al pa onega, kaj pa je stem narobe. To je kot boot camp... v izy varianta. 

 

Zakja se nisem že spokala? Zato ker so me tule tako lepo zaposlili (kar sem si tako zagrebla), in mi bo omogočen faksič še eno leto in preživetje in po faksiču službica, pa fakofič kakšen, jupi še en psihič.. . jaz bi pa kar pustila vse skupi, da me eni udesijo tam na drugem koncu Slovenije. Slovenija moja dežela, Zaloška moj dom. 

 

Torej jaz grem na kliniko za motnje hranjenja, če se ne odpsihiram, Pa- pa-k.

 

Pa tako lepo se imam, ......... aaaa... še celo spi se mi ne... odkar tam pravijo, Bog ne dej, da bi šla vsaj ena stvar prow, bi mislila da sem v raji.

 

Zdaj pa je pršu en papak... kurc sem v raju. Naj se res spoka kam v Kurčijo, tam je harem in to. Meni pa sluzavci ne sedejo,, jaz laufam na eter.



#73 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 29. junij 2015, 13:35

Torej grem na kliniko... čawčaw



#74 Zanija

Zanija
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 478

Objavljeno: 29. junij 2015, 15:04

nekam je treba dat fokus

neki je treba skomplicirat

da pobegnemo od primarne ranljivosti

toda če se z njo soočimo

se nam odpre en drug svet

njegova lepota te presune



#75 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 14. julij 2015, 10:48

hranjenje_komp1.png

 

 

KOMPULZIVNO PRENAJEDANJE


Opredelitev in simptomi  
Kompulzivno prenajedanje je motnja, ki se kaže v obliki ponavljajočega se intenzivnega prenajedanja, pri čemer oseba nima nadzora nad hranjenjem, pozneje pa ne sledi vedenju za zniževanju telesne teže. 

Vedenjski ter čustveni znaki in simptomi so:

- prenajedanje - veliki obroki, tudi kadar človek ni lačen - hitro uživanje hrane (goltanje) - depresija, tesnoba - pogoste diete, navadno brez izgube teže - med prenajedanjem človek nima nadzora, čemur sledita občutek krivde in sram Vzroki

 
Po mnenju strokovnjakov je ta motnja multikavzalno pogojena, preplet več različnih vzrokov – genetske predispozicije, družinskih okoliščin, osebnostnih značilnosti in sociokulturnih vplivov. 

Ta motnja je pogosto povezana z anoreksijo ali bulimijo. 

Nekateri strokovnjaki menijo, da kompulzivno prenajedanje ustreza vsem kriterijem zasvojenosti, saj obsega izgubo nadzora nad količino zaužite hrane, duševno in telesno odvisnost od hrane, abstinenčne simptome ter negativne posledice (povečana telesna teža, socialna izolacija ...). 

Hrana deluje kot zaviralec ali spodbuda: umirja, otopi občutke in čustva, ublaži bolečino.

 

Vpliv družinskih dejavnikov seže v najzgodnejše otroštvo. Strokovnjaki ugotavljajo, da so bile matere debelih otrok negotove in so do svojih otrok gojile nasprotujoče si, mešane (ambivalentne) občutke. 

Ker so bile zaradi lastnih občutkov zbegane, so zato, da bi jih prikrile pred seboj, otroka pretirano hranile (prestopale, vdirale čez njegove meje), bile pretirano zaščitniške (zavirale samostojnost) in nadzorujoče. Hotele so doseči, da bi se otrok počutil ljubljen. Hrana naj bi mu dala občutek varnosti in zadovoljstva. 

S tem so nadomeščale ključni vidik odnosa med materjo in otrokom – s hrano so nadomeščale čustveni stik in bližino, ki je zaradi svojih mešanih občutkov niso zmogle dajati. 

Napolniti želodec z (materinim) mlekom je zato pomenilo doseči pomirjenje, sočasno pa napolnitev z ljubeznijo, zaupanjem in varnostjo, kar bi otrok sicer dobival prek čustvene bližine. 

Hrana tako postane simbol in nadomestek za bližino in ljubezen. Posledično tak človek za pomirjenje napetosti in tesnobe potrebuje hrano. 

Prav zaradi tega je kompulzivno prenajedanje pogosto povezano s pomanjkanjem samospoštovanja, z nizkim samovrednotenjem, depresivnostjo, anksioznostjo, s perfekcionizmom, šibkim nadzorom nad impulzi, z občutki krivde, s črno-belim doživljanjem sveta, z nizko frustracijsko toleranco, s strahom pred bližino itn.
 
Ker so te osebe največkrat odraščale pod močnim (zunanjim) roditeljskim nadzorom (ali pa so bile, prav nasprotno, zanemarjane), niso razvile ustreznih mehanizmov (notranjega) nadzora. 

Zato kljub nenehnim poskusom vzpostavitve nadzora nad prehranjevanjem in kljub močnim občutkom krivde ne zmorejo nadzirati in ustaviti prisile po prenajedanju – oziroma to zmorejo le za kratek čas.
Nenadzirano hranjenje navadno spremlja občutek izgube nadzora (pri hrani se ne morem brzdati ...). 

Pogosto opažamo tudi vzorec cikličnega izmenjavanja odrekanja hrani (celo stradanje), in prenajedanja. Telesna teža kompulzivnih jedcev je lahko normalna ali zgolj rahlo povečana, lahko pa je tudi čezmerno povečana.
 
• Prisotne so tudi druge vedenjske in čustvene težave: impulzivnost oziroma pomanjkanje samonadzora, zloraba alkohola ali drog, depresija itn. Kompulzivni jedci se težko spoprijemajo s stresnimi situacijami, jezo in skrbmi.
 
 
.....





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0