Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Je sex greh?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
260 komentarjev na to temo

#26 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 4. november 2010, 15:19

Kaj pa je to greh? xrolleyesx
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#27 The Dude

The Dude
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 933

Objavljeno: 4. november 2010, 18:59

Kaj pa je to greh? xrolleyesx


Zelo zanimivo, da si to napisal, ker sem se isto vprašal,.. pa potem nisem komentiral, ker se mi ni dalo. x:)x Po moje bi lahko rekel, da je greh tisto, kar je v nasprotju s tvojo vestjo. Če si torej čist, potem pravzaprav težko grešiš. Kaj pomeni biti čist? :2src:

#28 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 4. november 2010, 19:53

kaj pa je to vest ? x:Dx

#29 The Dude

The Dude
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 933

Objavljeno: 4. november 2010, 20:03

kaj pa je to vest ? x:Dx


Rečmo, da je to tisti notranji glas (nalašč ga nočem bolj definirat), ki ti pove, kaj je prav in kaj je narobe.

#30 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 4. november 2010, 20:10

Rečmo, da je to tisti notranji glas (nalašč ga nočem bolj definirat), ki ti pove, kaj je prav in kaj je narobe.


hm, prepričanje na osnovi navad, mogoče... tu bi igrala pomenljivo vlogo tudi kultura, med drugim, oz. predniki in njihove izkušnje

#31 The Dude

The Dude
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 933

Objavljeno: 4. november 2010, 20:31

hm, prepričanje na osnovi navad, mogoče... tu bi igrala pomenljivo vlogo tudi kultura, med drugim, oz. predniki in njihove izkušnje


pomenljivo vlogo x:Dx x:o)x

Se strinjam sicer. Mogoče bova težko natančno definirala,..pa me to tudi ne zanima najbolj.

Mi je pa fascinantno vprašanje, zakaj se obsojamo,..ne samo za pretekla dejanja,..tudi vnaprej včasih. Nekateri dobijo občutek, da stvari niso ok in da se v življenju ne znajo prav odločat. sex nima posebne vloge pri tem,..gre za bolj splošno vprašanje, kaj je to greh, kot je vprašal Tjazy. Kolikor sem na sebi spoznal, se mi zdi pomembno, da človek ustvari v sebi eno prijetno atmosfero, ko ve, da je vse OK in da je življenje tam, kjer mora bit. Da se sprejme in da je odgovoren. Potem ni slabega občutka glede odločitev,..in tudi te postanejo bolj iz srca. Takrat potem ni greha, se boš vedno prav odločil (budisti imajo celo eno besedo, ki opisuje stanje, ko se človek prav odloča zaradi tega, ker je pravi človek,..moral bi malo pobrskat za njo,..se pa spomnim, da je o tem govoril Dalajlama). Zdajle ne znam boljš povedat. Upam, da ma kaj smisla. haha x:)x

#32 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 4. november 2010, 20:42

pomenljivo vlogo x:Dx x:o)x

Se strinjam sicer. Mogoče bova težko natančno definirala,..pa me to tudi ne zanima najbolj.

Mi je pa fascinantno vprašanje, zakaj se obsojamo,..ne samo za pretekla dejanja,..tudi vnaprej včasih. Nekateri dobijo občutek, da stvari niso ok in da se v življenju ne znajo prav odločat. sex nima posebne vloge pri tem,..gre za bolj splošno vprašanje, kaj je to greh, kot je vprašal Tjazy. Kolikor sem na sebi spoznal, se mi zdi pomembno, da človek ustvari v sebi eno prijetno atmosfero, ko ve, da je vse OK in da je življenje tam, kjer mora bit. Da se sprejme in da je odgovoren. Potem ni slabega občutka glede odločitev,..in tudi te postanejo bolj iz srca. Takrat potem ni greha, se boš vedno prav odločil (budisti imajo celo eno besedo, ki opisuje stanje, ko se človek prav odloča zaradi tega, ker je pravi človek,..moral bi malo pobrskat za njo,..se pa spomnim, da je o tem govoril Dalajlama). Zdajle ne znam boljš povedat. Upam, da ma kaj smisla. haha x:)x


ja, saj si precej razumljivo povedal, bi kar pustil tako, kot si napisal. bi bilo pa zanimivo najti tisto besedo.

#33 moytsa

moytsa
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 799

Objavljeno: 4. november 2010, 21:11

pa pridemo spet do dobrega starega crowleyevega zakona: Delaj po svoji volji in to naj ti bo ves zakon...Seveda bi dodala: z veliko mero etike in s poslušanjem notranjega glasu, k iti svetuje v katero smer je najboljše, da greš. Ta glas se nikoli ne zmoti. Čist pomeni to, da si odprt do okolice, soljudi, da sprejemaš svobodo in da si šel skozi svet kompliciranja in ugotovil, da je življenje "simpl kot pasulj". To se pravi, da dopuščaš vse možnosti, ki se imajo za zgodit in izbereš ,kaj je v tistem trenutku dobro zate brez prevelikega pompa. Pa še bi lahko naštevala....
MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!
NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.

#34 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 4. november 2010, 21:50

zanimivo. na tej točki bi dodal, da je v omenjenem motu mišljena predvsem božja (v smislu absoluta, brahmana) volja,
in izjava zares blešči, ko je ta, ki jo izgovarja, realiziral, da je on sam bog, oz. neločljiv od boga...
skozi to perspektivo je vprašanje izbire bolj igra, kot muka, ker strah pred napačno odločitvijo kloni pod zavestno izbiro,
oz. izbiro, za katero je prevzeta popolna odgovornost, v smislu "vse izbire so pravilne, ampak ta, katero izvajam, je najbolj pravilna" x:Dx

#35 Pero9

Pero9
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 5. november 2010, 00:36

zanimivo. na tej točki bi dodal, da je v omenjenem motu mišljena predvsem božja (v smislu absoluta, brahmana) volja,
in izjava zares blešči, ko je ta, ki jo izgovarja, realiziral, da je on sam bog, oz. neločljiv od boga...
skozi to perspektivo je vprašanje izbire bolj igra, kot muka, ker strah pred napačno odločitvijo kloni pod zavestno izbiro,
oz. izbiro, za katero je prevzeta popolna odgovornost, v smislu "vse izbire so pravilne, ampak ta, katero izvajam, je najbolj pravilna" x:Dx


Ti samo kompliciraš, poveš pa nč ne. x:o)x

#36 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 5. november 2010, 05:06

:palec:

Mi je pa fascinantno vprašanje, zakaj se obsojamo,..ne samo za pretekla dejanja,..tudi vnaprej včasih. Nekateri dobijo občutek, da stvari niso ok in da se v življenju ne znajo prav odločat. sex nima posebne vloge pri tem,..gre za bolj splošno vprašanje, kaj je to greh, kot je vprašal Tjazy. Kolikor sem na sebi spoznal, se mi zdi pomembno, da človek ustvari v sebi eno prijetno atmosfero, ko ve, da je vse OK in da je življenje tam, kjer mora bit. Da se sprejme in da je odgovoren. Potem ni slabega občutka glede odločitev,..in tudi te postanejo bolj iz srca. Takrat potem ni greha, se boš vedno prav odločil (budisti imajo celo eno besedo, ki opisuje stanje, ko se človek prav odloča zaradi tega, ker je pravi človek,..moral bi malo pobrskat za njo,..se pa spomnim, da je o tem govoril Dalajlama). Zdajle ne znam boljš povedat. Upam, da ma kaj smisla. haha x:)x



#37 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 5. november 2010, 05:11

x:Dx

Ti samo kompliciraš, poveš pa nč ne. x:o)x



#38 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 5. november 2010, 09:03

Ti samo kompliciraš, poveš pa nč ne.


aha ? mogoče bi bil sposoben prilagoditi se tvojemu načinu razmišljanja, ampak za to se boš moral najprej konkretno spoprijeti s tematiko ;-)

#39 moytsa

moytsa
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 799

Objavljeno: 6. november 2010, 03:42

obsojanje je izraz nesprejemanja. Ko Ko človek sprejme sam sebe ,se ne obsoja več, ampak dela po intuiciji
MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!
NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.

#40 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 6. november 2010, 07:43

Za intuicijo nisem preprican, da je to dovolj.
Mogoce imas ti drugacne izkusnje? :inocent:

obsojanje je izraz nesprejemanja. Ko Ko človek sprejme sam sebe ,se ne obsoja več, ampak dela po intuiciji



#41 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 6. november 2010, 21:18

Kaj pa je to greh? xrolleyesx

Slab sex je najbrž greh v vseh religijah :sori:

#42 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 7. november 2010, 13:25

Predzakonska spolnost, prešuštvo, bestialnost, krvoskrunstvo in homoseksualnost; vse to so resni grehi proti Bogu. (3. Mojzesova 18:6; Rimljanom 1:26, 27; 1. Korinčanom 6:9, 10) Če neki par živi skupaj, pa ni poročen, bi se moral raziti, ali pa se uradno poročiti. (Hebrejcem 13:4)
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)

#43 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 7. november 2010, 20:42

Kaj pa je to slab sex?

Slab sex je najbrž greh v vseh religijah :sori:



#44 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 7. november 2010, 21:06

Predzakonska spolnost, prešuštvo, bestialnost, krvoskrunstvo in homoseksualnost; vse to so resni grehi proti Bogu. (3. Mojzesova 18:6; Rimljanom 1:26, 27; 1. Korinčanom 6:9, 10) Če neki par živi skupaj, pa ni poročen, bi se moral raziti, ali pa se uradno poročiti. (Hebrejcem 13:4)


Človek, ki goji odgovorno svoboden odnos do spolnosti, je teže obvladljiv in ukalupljiv tudi na vseh drugih področjih, kajti če nasprotuje tovrstnim prepovedim, je že vnaprej, samodejno vzpostavil konfliktno stanje s tistimi, ki prepovedujejo, opozarjajo in grozijo, pa naj gre za katerokoli ideološko moralo.

Jehove priče in spolnost http://iz.visitingwo...=article&sid=38



Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#45 Sprenger&Kramer

Sprenger&Kramer
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 128

Objavljeno: 7. november 2010, 21:10

po mojem je seks greh. tko da
.
.
.
ne seksat. x:Dx

xrainbowx


Vsaj za nekoga še ostaja upanje za zveličanje! Modrost veje iz tvojega nasveta.
Verba vana aut risui apta non loqui.
Zmaga: Io, Galileo dovessi lasciar la falsa impressione che il sole sia il centro del monde e che non si muova e che la terra non sia il centro del mondo e si muova. La detta falsa dottrina e contraria alla Sacra Scrittura.

#46 Sprenger&Kramer

Sprenger&Kramer
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 128

Objavljeno: 7. november 2010, 21:15

Predzakonska spolnost, prešuštvo, bestialnost, krvoskrunstvo in homoseksualnost; vse to so resni grehi proti Bogu. (3. Mojzesova 18:6; Rimljanom 1:26, 27; 1. Korinčanom 6:9, 10) Če neki par živi skupaj, pa ni poročen, bi se moral raziti, ali pa se uradno poročiti. (Hebrejcem 13:4)


Vse te pregrehe strogo sankcionira Knjiga vseh knjig. Ni kopulacije brez razžalitve Najvišjega! In žena naj bo možu pokorna, je še potrebno dodati.
Verba vana aut risui apta non loqui.
Zmaga: Io, Galileo dovessi lasciar la falsa impressione che il sole sia il centro del monde e che non si muova e che la terra non sia il centro del mondo e si muova. La detta falsa dottrina e contraria alla Sacra Scrittura.

#47 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 7. november 2010, 21:27

dva video prispevak, omizje o spolnosti >

#48 moytsa

moytsa
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 799

Objavljeno: 7. november 2010, 22:47

Za intuicijo nisem preprican, da je to dovolj.
Mogoce imas ti drugacne izkusnje? :inocent:



absolutno, ker grdo je tisto, kar si nardimo sami grdo v glavi
MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!
NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.

#49 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 7. november 2010, 23:35

Torej menis da je plod, razlog za tvojo intuinitivno zaznavanje to, da si se sprejela, ce te prav razumem?

("Ko človek sprejme sam sebe ,se ne obsoja več, ampak dela po intuiciji.")

ja, "grdo", ce se ne sprejmemo takega kot smo, strinjam. (a si imela to v mislih?)

#50 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 8. november 2010, 16:39

:vragec:

sex je najvechje zlo

VSEGA ZLEGA NA TEM SVET SO KRIVE TE KURBARSKE BABE PA NOT UTIKVANJE SCANJSKIH GLIDOU
(Primozh Trubar)

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0