Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Vprašanje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
8 komentarjev na to temo

#1 Timotej

Timotej
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 27. februar 2011, 22:33

Pozdravljeni vsi skupaj! x:)x




Imam eno vprašanje in vas lepo prosim, če mi lahko pomagate. Nameravam si kupiti ovratnico, na kateri sta hematit in žad, ki sta zame najbolj primerna kristala. Zanima pa me, če je kombinacija teh dveha dobra? Če ni med njima kakih nasprotij.




Hvala za vse odgovore in lep večer. x:)x



#2 Bejbaa

Bejbaa
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 5. september 2012, 09:03

Jaz imam selenit. in me zanima če se lahko umije z vodo? zakaj ja/ne ? kaj je narobe? Kako lahko to popraviš?

#3 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 9. september 2012, 18:02

Vse kristale moramo očistiti.1.malo jih splaknemo z vodo (pod pipo)2.Čez noč jih pustimo v kozarcu vode in kozarec postavimo na luno (najbolje je polna luna), ali pa jih namesto na luno damo za eno uro na sonce.
Lp,Miško

#4 Bejbaa

Bejbaa
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 10. september 2012, 07:46

Zakaj pa pravijo da se selenita ne sme čistiti?

#5 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 11. september 2012, 21:55

Jaz imam selenit. in me zanima če se lahko umije z vodo? zakaj ja/ne ? kaj je narobe? Kako lahko to popraviš?


Zakaj pa pravijo da se selenita ne sme čistiti?


Malo čudna vprašanja...mogoče ne bi bilo slabo, če bi se malo poučila o čisto golih osnovah kar se kristalov tiče...obstaja kar nekaj dobre literature...Objavljena slika

In zakaj se ne bi smel "čistiti" z vodo...Objavljena slika Če človek malo uporabi logiko...kristali so neke vrste rudnina...v naravi pada dež, voda pronica v podtalnico...a ni potem logično, da pride skoraj vsaka rudnina v stik z vodo...Objavljena slika

Primer dezinformacij...zadnji odstavek...Že prvi stavek je nelogičen, drugi je pa da tako rečem dobesedno bullshit...da kristal ne more na sebe potegnit negativnih energij...no comment...

Selenit

Kdo pravi, da se ne sme čistit...prodajalci, govorice, strokovnjaki, literatura...Objavljena slika "Čiščenje" s čistili al pa morsko soljo mogoče res ni primerno, ampak za ostala energijska čiščenja pa ne vidim razlogov zakaj ne...Objavljena slika

http://www.lunin.net...v/page__st__400

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#6 ursi

ursi
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 21. september 2012, 13:50

Zdravo, jaz v zadnjem času berem knjigo Kristali, Uporaba kristalov za dobro počutje in duhovno harmonijo. Avtorica je Brenda Rosen, knjiga pa je izšla pri založbi Učila, leta 2008. V poglavju o čiščenju kristalov piše: "Nekatere občutljive kristale, kot sta celestin in selenit, lahko voda poškoduje. Nekatere kristale in opale, ki jih uvrščamo med vulkanska stekla, poškoduje sol, ki povzroči spremembo barve ali pa zaradi nje postanejo motni ali dimasti."

Nekje sem zasledila, da tudi malahit (najbrž neobdelan) ne prenese vode, pa predvsem halit, ki je pa itak kamena sol... torej logično.


Kaj torej mislite o tem... je ta literatura slaba?

Lep pozdrav

#7 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 21. september 2012, 15:18

Zdravo, jaz v zadnjem času berem knjigo Kristali, Uporaba kristalov za dobro počutje in duhovno harmonijo. Avtorica je Brenda Rosen, knjiga pa je izšla pri založbi Učila, leta 2008. V poglavju o čiščenju kristalov piše: "Nekatere občutljive kristale, kot sta celestin in selenit, lahko voda poškoduje. Nekatere kristale in opale, ki jih uvrščamo med vulkanska stekla, poškoduje sol, ki povzroči spremembo barve ali pa zaradi nje postanejo motni ali dimasti."

Nekje sem zasledila, da tudi malahit (najbrž neobdelan) ne prenese vode, pa predvsem halit, ki je pa itak kamena sol... torej logično.

Kaj torej mislite o tem... je ta literatura slaba?


Dobra, slaba literatura...vse je odvisno od perspektive tistega, ki jo bere, njegovega znanja, razumevanja, itd...

Besedica "lahko" pomeni ali- ali...Če že omenja, da jih lahko voda poškoduje, potem bi bilo logično pričakovati, da bi tudi pisalo zakaj. Razen če taki in podobni avtorji še sami ne vejo in so določene informacije samo malo prekopiral iz drugih virov. Mogoče pa mislijo, da je napisana struktura kristala v kemijski formuli ali geološko ime razumljivo vsakemu osebku in da bo ta že vedel kako voda vpliva na tako strukturo...ali kaj tretjega...Objavljena slika

Kdor pač ni prepričan in hoče biti siguren, da ne bo poškodoval kristala naj pač ne uporablja vode, soli, niti izpostavlja soncu...Za energijsko čiščenje naj uporablja samo energijske tehnike, za fizično pa suho krpo in stvar rešena...ali pa naj nese mineral na geološki zavod in naj tam malo povpraša...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#8 ursi

ursi
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 22. september 2012, 22:19

hvala =)

#9 moon goddess

moon goddess
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 29. januar 2013, 22:37

Zdravo. Zanima me, če je kdo zasledil ali se v Sloveniji že da kupiti kristal Super 7/Melody stone??

 

LP


mgoddess.gif





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0