Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Zanima me


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
5 komentarjev na to temo

#1 ana11

ana11
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 16. julij 2011, 08:18

Zanima me eno vprašanje in lepo prosim že vnaprej, da me ne boste napadali.Imam sineka starega 2,5 leta ki še ne govori.Drugače je zelo živahen, zdrav otok.Saj vem, da eni začnejo prej drugi kasneje in me to v bistvu ne moti.Vse ob svojem času.Z njim se ogromno ukvarjam, pogovarjam,....Tudi on meni dosti govori, le da v svoji kitajščini.Nekaj osnovnih besed že pove, to pa je potem tudi vse.Včeraj sem ga opazovala v družbi vrstnikov ki že počasi govorijo in dobila občutek, da je postal kar malce izobčen, ker noben ni razumel, kaj želi povedati.To me je zelo zabolelo.In sedaj vprašanje.
Ali je možno pri tako majhnem otroku kaj preko čaker vplivati na govorni razvoj?Da se mu odpre?To je res le vprašanje, ki se mi že od včeraj poraja po glavi.

Bi res prosila za odgovor!

#2 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 16. julij 2011, 08:55

Okrog tega, zakaj otrok še ne govori, si se najbrž že veliko pozanimala in verjetno veš o tem več, kot kdorkoli ali vsaj večina na forumu. Seweda je super in logično in prav, da raziskuješ naprej, da boš lahko po potrebi pravilno ukrepala. :palec: Sam nisem noben strokovnjak, ampak sem pa zelo zgovoren x:o)x
Zdej, da je mali že tako zgodaj tako pameten in da ve, da je najpametneje čim manj govoriti, verjetno ne pride u poštev. Zdej rabi sitnarit, biti firbčen, razbijat, cmerat... ... Moje mnenje je, da ne delej prehitro panike. Razvijamo se različno hitro. Ti samo zagotovi, da bo mali imel čim bolj naravne pogoje za svojo rast, razvoj in otroško življenje. V tem obdobju menda potrebuje kar največ pozornosti, nežnosti, dotikov... (seweda tudi meje), da se bo čutil ljubljen in zaželjen, kar mu bo dalo samozavest na vseh področjih za vse življenje. Vsekakor pa je ziher smiselno tudi z raznimi kristali, barvami, glasbo, aromami, masažami... pomagati, da se morebitne blokade čim manj stresno in čim prej odstrani.
Sicer pa bo mali že prej začel ropotati, preden boš ti kej dosti raziskala vse to x:Dx
Pa tudi neka mera zdravega razuma ne bi bila odveč... v smislu, da ne bi kar prehitro nasedala kakemu psihiču, da je mali pod kakim urokom, ki ga lahko odpravi samo on.
Uglavnem... use je uredu :palec:

Itaq je pa smešno vse skupej ane... Starši vedno želijo, da bi bili otroci čim bolj "normalni", torej čimbolj kot vsi ostali...
Ko pa ti otroci zrastejo, pa vsi želijo bit nekej posebnega... x:o)x
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#3 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 16. julij 2011, 10:15

poznam punčko ki je stara 3,5 let in je šele pred kratkim začela lepo govoriti, res da govori slovensko in francosko, ampak ko je z nami in z starši govori slovensko, tudi stavke je začela že lepo povezovati, v vrtcu pa govori francosko....ima pa tudi včasih obdobja ko govori čist nek svoj jezik in jo nihče ne razume, tako da mislim da s tem ni nič narobe če tvoj sin pri 2,5 letih še ne govori...nekateri prej spregovorijo, nekateri kasneje...

itak pa tko kot je janko napisal ko otroci odrastejo, želijo biti nekaj posebnega, samosvojiObjavljena slika

#4 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 16. julij 2011, 11:27

Itaq je pa smešno vse skupej ane... Starši vedno želijo, da bi bili otroci čim bolj "normalni", torej čimbolj kot vsi ostali...
Ko pa ti otroci zrastejo, pa vsi želijo bit nekej posebnega


če je to na tvojem zelniku zrastlo, prosim za avtorizacijo da lahk širim naprej :)



eh... saj nisem povedal nič, kar ne opazi vsak, če samo malo pogleda okrog sebe, tako da si ne lastim nobenega avtorstva. itaq pa ne vem, kaj bi sploh s tem avtorstvom počel x:Dx
samo, če sta že z lariso opazila ta detajl, potem ga mogoče lahko nadgradimo za en korak...
torej... da bi bili otroci čim bolj podobni vrstnikom, si želijo predvsem tisti starši, katerih otrok malo izstopa iz povprečja, v smislu, da starši zanj mislijo, da je manj sposoben, manj prilagodljiv, mogoče hiperaktiven ali kakorkoli hendikepiran. in pazi zdej: če mislijo, da je nekaj narobe z otrokom in ne njihovo vzgojo!!!
če pa mislijo, da je v tem povprečju, potem pa hitro iščejo razloge, zakaj je morebiti celo malo "boljši" od vrstnikov. ampak to počnejo predvsem starši, ki se ne zavedajo, da bi morali otroku želeti, da bi bil srečen, ne pa boljši. torej starši, ki z otroci želijo kompenzirati svoje manjke.

swojih bioloških otrok, razen na tisoče utopljenih in posušenih nimam, ampak imam pa prijatelje in znance, ki otroke imajo... in so tudi njihovi otroci že "odrasli" in če malo zavrtim film njihovega odraščanja, kot sem ga videl s svojimi očmi, je prav zanimivo in zelooo poučno.
lih tolk v pojasnilo, da ne bi kdo mislu, kolk hudo me mora resno jemat x:Ix


o tem, kako kdo hoče biti nekaj posebnega kot odrasel človek... pa je seweda popolnoma druga tema.

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#5 ana11

ana11
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 16. julij 2011, 13:46

Ja najlepša hvala za vaše odgovore.Moram napisati, da svojega otroka nikoli ampak res nikoli ne primerjam z drugimi.Dajem času čas, saj tudi sama vem, da bo prej ali slej lepo govoril.Začel je hoditi šele pri 13,5 in so mi tudi že vsi svetovali naj mu kupim hojico, da bo prej.Pa nisem hotela.Tako tudi vem, da bo za govor.Ampak me je pa zanimalo, ali imajo tudi čakre kakšno vezo s tem.

Svojega otroka primerjam z drugimi le ko gre za pozitivne stvari xDDx oz. se zavedam, kakšno srečo imam, da ni izbirčen pri hrani, medtem ko mi prijateljice tarnajo kakšne težave okrog hrane imajo.Do sedaj kljub vrtecu ni bil niti en dan bolan, spi cele noči,...še bi lahko naštevala.Tako da me tudi okrog govora toliko ne skrbi, zanimalo pa je pač, če majo čakre kakšne veze s tem.Da pa bi ga vozlila kam, pa bog ne daj.Bo že.

Hvala vsem, ki ste si vzeli čas za vaše odgovore.

#6 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 16. julij 2011, 18:35

Ja najlepša hvala za vaše odgovore.Moram napisati, da svojega otroka nikoli ampak res nikoli ne primerjam z drugimi.Dajem času čas, saj tudi sama vem, da bo prej ali slej lepo govoril.Začel je hoditi šele pri 13,5 in so mi tudi že vsi svetovali naj mu kupim hojico, da bo prej.Pa nisem hotela.Tako tudi vem, da bo za govor.Ampak me je pa zanimalo, ali imajo tudi čakre kakšno vezo s tem.

Svojega otroka primerjam z drugimi le ko gre za pozitivne stvari xDDx oz. se zavedam, kakšno srečo imam, da ni izbirčen pri hrani, medtem ko mi prijateljice tarnajo kakšne težave okrog hrane imajo.Do sedaj kljub vrtecu ni bil niti en dan bolan, spi cele noči,...še bi lahko naštevala.Tako da me tudi okrog govora toliko ne skrbi, zanimalo pa je pač, če majo čakre kakšne veze s tem.Da pa bi ga vozlila kam, pa bog ne daj.Bo že.

Hvala vsem, ki ste si vzeli čas za vaše odgovore.


ana... 5. grlena čakra je nekako odgovorna za komunikacijo, odnose...
malo se več pozanimaj... katera je njena barva, kateri ton glasbe... ...
čeprav... laufati morajo vse čakre, da je vse normalno...


ewo... glih... da nekje začneš...
http://s12.si/duhovn...lena-cakra.html

ne bo škodovalo niti tebi, če se malo poigraš. x:)x
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0