Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Hrana iz konoplje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
9 komentarjev na to temo

#1 meta23

meta23
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 13. september 2011, 12:12

Prvič sm to opazila in morm rečt, da izgleda izjemno zanimivo.. samo vseeno.. nek tabu ostaja ozirom zadržek. ima kdo izkušnje s hrano iz konoplje?

#2 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 13. september 2011, 14:20

jst sm enkat požrla en kuki s konopljo. me ni nč zadel x8Dx
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#3 The Dude

The Dude
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 933

Objavljeno: 14. september 2011, 08:45

Konopljino seme ne vsebuje psihoaktivnih snovi.

Vir in hkrati zanimiv prispevek

Jaz sem si zadnjič kupil konopljin namaz. Lahko, da je ful zdrav in to, samo dober pa ni. x:Dx

#4 PsicoMagico

PsicoMagico
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 486

Objavljeno: 14. september 2011, 11:54

Prvič sm to opazila in morm rečt, da izgleda izjemno zanimivo.. samo vseeno.. nek tabu ostaja ozirom zadržek. ima kdo izkušnje s hrano iz konoplje?


Ja zdaj je to že kar nekaj časa precej "trendi".

Ker sem vegetarijanec se občasno poslužujem tudi kakšne hrane iz konoplje. V glavnem so to semena ali pripravki iz njih - ali surova olupljena ali cela pražena, včasih zmleta, posuta po hrani ali pa uporabljena v testu, juhah, peštu, itd. Imajo izjemno koristne hranilne vrednosti in vsebujejo veliko beljakovin, mineralov (na hitro wikipedija: http://sl.wikipedia....trijska_uporaba )

Bistven odlomek:

"Konopljina semena so z rastlinskega vidika plodovi, tako imenovani oreščki z enim samim semenom, zaprtim v lesnato lupino. Seme vsebuje dve kali (poganjka), v ovoju ali celici okoli teh dveh kali pa so shranjene visoko prehrambne snovi za ljudi in tudi za živali: olje odlične kakovosti (30 – 35 % trigliceridov) vsebuje odlično kombinacijo proteinov (največ edestina), ogljikovih hidratov (35 %), nujno potrebnih mineralov, pomembnih vitaminov, aminokislin in klorofilov.

Objavljena slika Objavljena slika Konopljina semena. Velika prednost jedilnih konopljinih semen je ta, da ne vsebujejo nikakršnih strupenih ali motečih substanc (kot jih lahko naprimer bombažna, oljna in sojina semena), zato jih lahko zaužijemo tudi surova. Olje in prešane pogače konopljinih semen ni potrebno rafinirati in prečistiti (konopljino olje je hladno stiskano). Konopljina semena ne vsebujejo THCja. Da ne bi prišlo do kakšnih napak pri stiskanju olja, zakon Evropske unije predpisuje zelo natančne meritve jedilne konoplje, zatorej semena konoplje ne škodujejo vašemu zdravju in nimajo nikakršnega toksičnega učinka na človeka.

V preteklosti so bila semena konoplje poznana ne le kot hrana za živali (ptice), ampak tudi kot dodatek človeški prehrani. Konopljina semena vsebujejo več boljakovin kot goveje meso. Dobro uravnovešeno razmerje polinenasičenih maščobnih kislin v konopljinem olju je idealno za človeški metabolizem in uvršča konopljo med popolne oskrbovalce za proteinsko sintezo celotnega telesa. Še posebej imunoglobulin (vezni protein), ki je pomemben za vzdrževanje in okrepitev telesne obrambe. Zato smo manj nagnjeni k boleznim kot so kužne bolezni, rak in tako dalje. Vse nujno potrebne elemente lahko dobimo iz hladno stiskanega konopljinega olja, ki je temno zelene barve, ker barva vsebuje klorofile in karotinoide (carotid = vitamin A).

Konopljina semena se pogosto uporabljajo tudi kot krma za ptiče."


Torej - hrana iz konoplje - v glavnem se uporabljajo semena, pa to seveda iz tiste ("industrijske") ki ne vsebuje psihoaktivneTHC - nima glede tega nikakršne veze z uporabnostjo konoplje, ki "te zadane".

Malo si preberi o zgodovini te izjemno koristne rastlinice, ki je nekako prišla v nemilost pri človeštvu. Prej pa skoraj ni bilo vrvi, ki ne bi bila iz konoplje, pa oblačila (prve Leviske,...), hrana, itd. Na tej strani imajo zbranih kar nekaj informacij: http://www.konopljino-olje.com/

Tabu lahko odmisliš, je povsem brez pomena, tudi če nasprotuješ rastlinam, ki sprožajo spremembe zavesti - ker namreč takšna uporaba te vrste konoplje s tem nima absolutno nič. Zgolj človeška neumnost to dvoje povezuje in tako občasno kakšnemu kmetu uničijo povsem legalno letino - no, vsaj v preteklosti, ko se nekako državni organi pri nas niso zmogli uskladiti okoli tega... Neumnost... :)

Osebno pa tudi nimam nič proti uporabi tistih vrst, ki vsebujejo psihoaktivne substance, a po pameti! Hrana iz le-te vrste konoplje lahko ima zelo globoke psihološke/religiozne učinke. Torej - pizza s konopljinimi semeni te ne bo "zadela", če ti pa na kakšni zabavi ponujajo konopljine "cookieje", pa raje odkloni - lahko je zelo nepredvidljivo in se ni za hecat, če zadeve ne poznaš, sploh pa ne med tujci, ki jih ne poznaš dovolj dobro recimo... Pač opozorim, ker ne poznam starosti tega ki sprašuje. A še enkrat - to dvoje nima nobene povezave. Semena industrijske konoplje toplo priporočam kot del zdrave prehrane, še posebej če ste vegetarijanci in potrebujete usklajeno polnovredno hrano, različne vire beljakovin, itd.
"I must create a system or be enslaved by another mans; I will not reason and compare: my business is to create."
William Blake

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. september 2011, 14:41

PsicoMagico, dober post! :palec:
Ti se vedno tko lotiš, temeljito itd. (oz. skoraj vedno).


Dude, Cookie ni rekla da je jedla kuki iz semen. xDDx x;)x


Jaz sem včas dajala v kreme konopljino olje.
precej mastno, a kar kul.

Ne jem pa teh izdelkov, preprosto ker ne pridem do tega...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 The Dude

The Dude
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 933

Objavljeno: 14. september 2011, 19:47

Dude, Cookie ni rekla da je jedla kuki iz semen. xDDx x;)x


Aja, pa res. Pol že ni dovolj pojedla al kaj. x:Dx Al pa so jo sam nahecali, da je konoplja not, da bi vidli placebo učinek. x:px

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. september 2011, 22:12

Al pa so jo sam nahecali, da je konoplja not, da bi vidli placebo učinek. x:px

x:Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 15. september 2011, 08:12

Aja, pa res. Pol že ni dovolj pojedla al kaj. x:Dx Al pa so jo sam nahecali, da je konoplja not, da bi vidli placebo učinek. x:px

xrolleyesx
v kofi šopu sred amsterdama?
komu na čast?
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#9 The Dude

The Dude
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 933

Objavljeno: 15. september 2011, 08:33

xrolleyesx
v kofi šopu sred amsterdama?
komu na čast?


Ja pol pa ne no. Saj nisem vedel, kje si ga probala. A ni ok, da se mal pošpekulira, da je bolj zabavno? :inocent:

#10 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 15. september 2011, 08:52

A ni ok, da se mal pošpekulira, da je bolj zabavno? :inocent:


jp. ampak vsak ni najbolj primeren za to. ampak naša kuki :2src: pa defenitivno je x:px x8Dx x:Dx
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0