Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Če bi kdo rad koga kaj vprašal


  • Prijavi se, če želiš komentirati
1081 komentarjev na to temo

#26 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 11. november 2011, 01:19

*
POPULARNO

Drgač pa Dayo, pol stvari, ki jih boš s sabo vzel, ne boš rabil x;)x
preverjeno x:px

Ponavad to res drži, ne grem prvič na pot, he he.
Ampak tokrat za mal dlje in bom v glavnem kr vse rabu... predvsem pa sem odločen, da se tokrat ne bom odpovedal jutranjemu čajčku Objavljena slika




kako dobiti službo? a imate kakšno idejo...., res hudo....

Ja, jst mam dve:
1. delaj na črno, kar pač znaš; ob tem lahko zraven vlečeš še socialno podporo
2. izdelaj tist mini el. kuhalnik za vodo, ki ga jst iščem (glej par postov višje), odpri firmo (d.n.o. ali k.d. lahko odpreš brez osnovnega kapitala), in ga začni prodajat. Narediš še dobro spletno stran (obvezno seveda tud v angleščini!) in šopaš linke po raznih 'travel' forumih - sigurno boš neki prodal. Jst sem ti že prvi kupec Objavljena slika

#27 zalaya

zalaya
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 110

Objavljeno: 11. november 2011, 10:52

Butl, dobra ideja... x:Dx

Aveal tudi tvoja, ki jo uporabljamo bolj ali manj skoz...

pri enem smo prišli s traktorjem in nakladalko (popravlja traktorje)

pri drugem smo naredili avtobus iz lesa, kartona akomulatorja, starih luči fička, tanka za bencin (5litrska plastenka vina s cevko), sprevodnikom, potniki... (dela pri izletniku celje)

učiteljici smo pripravili razred pvošolčkov..

peku vajence...s seboj smo imeli od sklede, moke, kvasa, mize, loparja za vsajanje kruha v peč, predpasnika...

vinogadiku pa... prišli smo kupovati vino za abrahama.... s starim sodom, vozičkom, brento... in nekaj različnimi litri njegovega vina, po degustaciji je moral prinesti iz kleti taistega...

smeha na pretek... xDDx
... ljubi življenje in življenje bo ljubilo tebe...

#28 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 15. november 2011, 11:48

a mogoče kdo ve, kako je z zalivanjem sobnih orhidej v lončku pozimiObjavljena slika

#29 zalaya

zalaya
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 110

Objavljeno: 15. november 2011, 11:56

Hm, ne vem točno, predvidevam...

Zaradi ogrevanja je prostor še bolj suh, zato rabijo še več zračne vlage.

Jaz jih imam v kopalnici na oknu, jih ne zalivam, ampak lonček na 10 - 14 dni namočim v skledo mlačne vode z dodatkom gnojila za orhideje. Namočene pustim kakšne pol ure, potem jih postavim nazaj v okrasni lonček.

In držijo se čudovito.
... ljubi življenje in življenje bo ljubilo tebe...

#30 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 15. november 2011, 11:58

zalaya, hvala za nasvetObjavljena slika

#31 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 16. november 2011, 18:11

Zanima me, kako pogosto se vem je zgodilo/se dogaja,
da "morate" kakšno stvar (službeno/strokovno ipd.) gratis oz. volontersko opraviti (za hvala lepa torej), pod pretvezo (bolj kot ne lastno), da vam bo to le koristilo pri nadaljni (službeni) poti/karieri oz. sploh omogočilo kakšno referenco ...
Pogosto/enkrat/nikoli?
Občutki takrat?

Hvala za mnenja x:)x
... Say what you mean
And mean what you say ...

#32 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 16. november 2011, 19:08

Btw dayo - Mercator je imel neko reklamo, da ob nakupu ne vem katerih izdelkov dobiš zreven termo lonček (al nekaj podobnega no, nisem natančno pogledala).
Če ti slučajno (ali komu drugemu) pride prav.

papa x;)x
... Say what you mean
And mean what you say ...

#33 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 753

Objavljeno: 16. november 2011, 21:28

Zanima me, kako pogosto se vem je zgodilo/se dogaja,
da "morate" kakšno stvar (službeno/strokovno ipd.) gratis oz. volontersko opraviti (za hvala lepa torej), pod pretvezo (bolj kot ne lastno), da vam bo to le koristilo pri nadaljni (službeni) poti/karieri oz. sploh omogočilo kakšno referenco ...
Pogosto/enkrat/nikoli?
Občutki takrat?

Hvala za mnenja x:)x


Kar pogosto...

#34 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 17. november 2011, 10:37

Zanima me, kako pogosto se vem je zgodilo/se dogaja,
da "morate" kakšno stvar (službeno/strokovno ipd.) gratis oz. volontersko opraviti (za hvala lepa torej), pod pretvezo (bolj kot ne lastno), da vam bo to le koristilo pri nadaljni (službeni) poti/karieri oz. sploh omogočilo kakšno referenco ...
Pogosto/enkrat/nikoli?
Občutki takrat?

Hvala za mnenja x:)x

Pri nas so obdobja, ko je "treba" kaj takega postoriti. Večinoma je plačano (normalna plača včas celo kak bonus) oz. se pretvori v višek ur, ki se večinoma lahko pokoristi (ampak ne po cele dneve). Muss ni v lajfu nič, razen umret x;)x
Kariera;hmmm, moji NI koristilo, sem pa delala, ker sem sama tako hotela, ne ker bi to zahtevali od mene. Pač, sem rekla za dodatno delo (sicer izven mojega del.mesta, je pa zelo v skladu z mojo izobrazbo). Bila pohvaljena, dobila bonus, si pa reference lah nekam zataknem, ker se zaposluje/razporeja/nagrajuje v smislu višjega plač.razreda pri nas po vezah (VIP). Sem včasih tudi kaj predlagala, pa je bil potem moj predlog pol leta v predalu, potem pa se je nekdo drug "taprav" podpisal podenj - in pokasiral in napredovanje in višji plač.razred.
Ampak mi ni žal mojega truda. Izkušnje pač.
Delam pa zdej izključno samo to, kar je v dometu mojega del.mesta. Predloge/mnenje pa ohranjam zase in vmes še kaj zase pogledam. Me je srečala pamet x8Dx

Občutki? Ja, najprej ponos, wow, res sm dobra. Pol nejevolja zakaj un(a), ne pa jaz, čez čas bes/zamera. Zdej sem v "bolimequratz". Ko z nasmeškom odbrenkam svojih 8 ur, grem dam, pa tut če gori, malco mam 30 min, delam normalne hitrosti.
Itak pa, da nadomeščam vsak mesec vsaj 5-7 dni delomrzno sodelavko z dvem levim rokam, je pa tapravga pedigreja in razvitih "veščin".

Sem ponotranjila, da je to samo služba in ne moje poslanstvo xDDx
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#35 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 17. november 2011, 19:01

Hvala za mnenja!

In - kot Lili Mai - palec gor za Cookie! :palec:
Vendar - ni to žalostno?
Je potem čudno, da smo tam, kjer smo?

Ja, svoj poklic jemljem kot svoje poslanstvo.
Čeprav si seveda tudi želim, da bi prinašal dinarčke, da mi ne bo treba skrbeti kako iz meseca v mesec in komu bom če ne padla na grbo.
Prisilijo te, da prideš do bmk.
:xx!: si mislim.


Lep večer želim vsem!
Srečo pa pamet! xDDx x;)x
... Say what you mean
And mean what you say ...

#36 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 18. november 2011, 11:11

Hvala za mnenja!

In - kot Lili Mai - palec gor za Cookie! :palec:
Vendar - ni to žalostno?
Je potem čudno, da smo tam, kjer smo?

Ja, svoj poklic jemljem kot svoje poslanstvo.
Čeprav si seveda tudi želim, da bi prinašal dinarčke, da mi ne bo treba skrbeti kako iz meseca v mesec in komu bom če ne padla na grbo.
Prisilijo te, da prideš do bmk.
:xx!: si mislim.


Lep večer želim vsem!
Srečo pa pamet! xDDx x;)x

Svoje poslanstvo lahko opravljaš mimo/sočasno službe; ni treba, da ti je služba poslanstvo. Služba ti omogoča preživetje, "bonus" Življenja ti da opravljanje poslanstva.
Ljudje na splošno preveč mešamo poslanstvo s pojmom služba. To NI (nujno) ena in ista zadeva; seveda lahko je, ni pa to muss.
Ali veš, kaj je tvoje poslanstvo? Ni treba tuky pisat, sama sebi odgovori x;)x

Odkar (po svojih najboljših močeh) opravljam svoje poslanstvo mi je Življenje bistveno bolj "naklonjeno" (mal bedast izraz, ampak v svetu dualnosti brez primerjav ne gre), al pa se samo meni za nekatere stvari/ljudi yebe :fiju:
Ljudje/stvari mi hodijo nasproti v trenutku, ko jih potrebujem. Tako ali drugače, včas celo po mejlu x:px
Bodi prevodna/pretočna, sprosti se (ne bit zakrčena od strahu) prevajaj Energijo, pa bo vse v redu xyesx
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#37 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 18. november 2011, 12:01

Bom napisala samo Hvala za zadnji post, ki, si mislim, še komu drugemu lahko kaj da! x:)x
Zadnji stavek si bom pa zapomnila!



Lep dan vsem in lep vikend, ki prihaja, želim :flowerface:
... Say what you mean
And mean what you say ...

#38 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 18. november 2011, 12:39

Pa še eno tehničko pitanje :)
Ne se smejat! :vragec:

Imam za položit par ploščic. Na steno. Katero prekriva star omet+še kar debela plast beleža, ki je -juhej-pošpricana z maščobo (kuhinja). Kako naj to izvedem, da ne bom imela naslednji dan vse ploščice na tleh, namesto na steni.

Če spikam površino, na katero pridejo ploščice do ene zdrave plasti (ometa ali magari beleža) spodaj in vrh tega nanesem lepilo za ploščice bo to ok? Ali moram izvesti še kakšno večjo akcijo? Če jih napokam kar vrh vsega tega, se mi kar zdi, da bodo odpadle :o|o:

... pa ne se smejat sem rekla!!
x:Dx
... Say what you mean
And mean what you say ...

#39 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 18. november 2011, 12:51

Pa še eno tehničko pitanje :)
Ne se smejat! :vragec:

Imam za položit par ploščic. Na steno. Katero prekriva star omet+še kar debela plast beleža, ki je -juhej-pošpricana z maščobo (kuhinja). Kako naj to izvedem, da ne bom imela naslednji dan vse ploščice na tleh, namesto na steni.

Če spikam površino, na katero pridejo ploščice do ene zdrave plasti (ometa ali magari beleža) spodaj in vrh tega nanesem lepilo za ploščice bo to ok? Ali moram izvesti še kakšno večjo akcijo? Če jih napokam kar vrh vsega tega, se mi kar zdi, da bodo odpadle :o|o:

... pa ne se smejat sem rekla!!
x:Dx

hehe, glej, na temle forumu (sori Marsa :sori: ) maš to vse lepo razloženo, ni treba vse dol poštemat (urnebes od svinjarije, pa še steno morš v wasservago po/zravnat/zbrusit predno lepiš nove), nekatere lah lepiš direktno na stare (razmaščene!!) ploščice. Mal poglej po unmu linku, sm glih dva dni nazaj gledala xDDx
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#40 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 18. november 2011, 12:58

Hojla

Če boš dobr spikala, bo držal. Še bolš, če zdrgneš star belež dol; frajha ni treba, razen če je odstopu.

Objavljena slika
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#41 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 18. november 2011, 13:57

Hvala, zakon ste! x:)x

Samo še deževen vikend moram počakati.
Al pa da bo bajta prazna x:Dx x;)x



Dodajam:
omet na tistem delu drži. Če se le ne pokaže kaj drugega, ko se lotim xcivx xcrossfingx
Se bom potrudila lepo odstranit omet, da bo ravno.
Če je kje lepilo pikico debeleje nanešeno (da bo ravno) bo kaj narobe? Upam seveda na mini mini odstopanja.
... Say what you mean
And mean what you say ...

#42 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 18. november 2011, 15:03

omet na tistem delu drži. Če se le ne pokaže kaj drugega, ko se lotim xcivx xcrossfingx
Se bom potrudila lepo odstranit omet, da bo ravno.
Če je kje lepilo pikico debeleje nanešeno (da bo ravno) bo kaj narobe? Upam seveda na mini mini odstopanja.


x:Dx

Ne bo nič narobe, če je le podlaga dovolj trdna.
Glede lepila - če boš uporabila takega ki se meša z vodo(kot cement) pazi da ga ne zmešaš preveč naenkrat, ker se zelo hitro strdi... :inocent: :vio:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#43 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 18. november 2011, 19:39

Pa še eno tehničko pitanje :)
Ne se smejat! :vragec:

Imam za položit par ploščic. Na steno. Katero prekriva star omet+še kar debela plast beleža, ki je -juhej-pošpricana z maščobo (kuhinja). Kako naj to izvedem, da ne bom imela naslednji dan vse ploščice na tleh, namesto na steni.

Če spikam površino, na katero pridejo ploščice do ene zdrave plasti (ometa ali magari beleža) spodaj in vrh tega nanesem lepilo za ploščice bo to ok? Ali moram izvesti še kakšno večjo akcijo? Če jih napokam kar vrh vsega tega, se mi kar zdi, da bodo odpadle :o|o:

... pa ne se smejat sem rekla!!
x:Dx


Če boš upoštevala moj nasvet, ti bojo dolgo držale na steni.:
Prvo steno dobro opikaj s kladivom, tko, da prideš do ometa. Steno se napika na 5 cm ( kot kvadratki 5x5cm) Nato z zidarsko žlico odstrani belež, ki je odstopil. Steno z fino metlo dobro ometi, da gre tisti prah iz luknjic čimbolj ven, nato steno premaži z emulzijo, katero si razredčila v razmerju 1:1. Ko se stena osuši, na njo na tanko naneseš lepilo za ploščice. Boljše lepilo je zunanje. Pusti, da se vse skupaj osuši in nato lahko polagaš ploščice po mili volji. Ko jih polagaš, bodi pazljiva, da se polaga v sveže lepilo, naslednji dan se jih lahko fugira.
Upam, da ti bo uspelo, pa veliko sreče pri ustvarjanju. x;)x

#44 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 21. november 2011, 15:01

Če boš upoštevala moj nasvet, ti bojo dolgo držale na steni.:
Prvo steno dobro opikaj s kladivom, tko, da prideš do ometa. Steno se napika na 5 cm ( kot kvadratki 5x5cm) Nato z zidarsko žlico odstrani belež, ki je odstopil. Steno z fino metlo dobro ometi, da gre tisti prah iz luknjic čimbolj ven, nato steno premaži z emulzijo, katero si razredčila v razmerju 1:1. Ko se stena osuši, na njo na tanko naneseš lepilo za ploščice. Boljše lepilo je zunanje. Pusti, da se vse skupaj osuši in nato lahko polagaš ploščice po mili volji. Ko jih polagaš, bodi pazljiva, da se polaga v sveže lepilo, naslednji dan se jih lahko fugira.
Upam, da ti bo uspelo, pa veliko sreče pri ustvarjanju. x;)x

Super.
Nekako tako sem si tudi sama zamislila.
Začetek decembra (ko bo bajta bolj prazna) grfem lahko v akcijo.
Že javim, če mi bo uspelo teh nekaj ploščic gor napopat x:Dx



P.S.: pred časom obljubljala, da javim tudi to, kaj je pomagalo za moje čez noč pridobljene rdeče srbeče pike.
Torej. Zadeva je postala še bolj nadležna. Z domačimi žavbami ni šlo in sem šla na obisk k dr. Izkazalo se je, da gre za neko xy zadevo (ne alergijo),
tj. niti niso vedeli kaj je/kako se zdravi. Morda kaj od mačka pobrala. Morda.
Cel žur skratka :o|o:
Pomagala je (če ni pač izginilo samo od sebe) kar kombinacija dveh splošnih žavb proti srbenju/alergiji.
xnckrivx
... Say what you mean
And mean what you say ...

#45 Vilinčica

Vilinčica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 435

Objavljeno: 21. december 2011, 10:54

Zanima me, ali ima kdo kakšne izkušnje z ustanavljanjem zavoda? Ne društva, ampak zavoda (opozorili so me na to, da postopek ni enak kot za društvo!).

Kaj vse je treba narest, kje se to naredi - na upravnih enotah dajejo vsak drugačne informacije, nekaj naj bi se uredilo na sodišču celo. Ustanovni člani naj bi bili trije. Skratka - veliko različnih informacij, zato je zmeda x:Ix

Če ima kdo kakršnekoli izkušnje ali ve, na koga, kam se lahko obrnem z vprašanji, bom zelo vesela x:)x
"In spe nascendi." (Živim v upanju)

Latinski izrek



Objavljena slika

#46 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. december 2011, 11:05

Upam da vidi kakšen Brezo. On bo ziher vedel. x:)x

(sicer imava midva zavod, a ima 'izkušnje s tem' Mitja oz. ve več o tem, samo ga trenutno ni, jaz pa ne vem točno vsega...)

kolikor se pa spomnim, pa je ustanavljanje zavoda precej podobno ustanavljanju društva.
Mislim da je rpedvsem razlika v tem, da morš za društvo imet već folka. takole po domače.
Za ustanovitev zavoda pa morjo bit 4 (se mi zdi).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#47 cashy

cashy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 855

Objavljeno: 21. december 2011, 12:50

hmm, nekaj je tule,nekaj tule
mogoče bo kaj pomagalo x;)x
ne vpraš me nič, ker nič ne vem...

#48 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 21. december 2011, 13:29

Upam da vidi kakšen Brezo. On bo ziher vedel. Objavljena slika


In po čem sklepaš, da naj bi jaz vedel...Objavljena slika...jaz sem se bolj zanimal za društvo- profitno ali neprofitno...na kratko povedano bistvenih razlik ni veliko, fore so samo v nekaterih detajlih...Za ustanovitev društva so pa baje dovolj trije ljudje...Objavljena slika

Glede zavoda je pa Cashy že podal bistvene linke...fore so pa podobne kot pri društvih...ali so profitna ali ne...kako se financirajo, ipd...če so profitna potem mora biti vsaj en zaposlen kao vodja oz. direktor plus vse ostalo kar velja za s.p.-jevce...Objavljena slika

Pri društvih in mislim, da tudi zavodih mora pa biti napisana tudi ustanovna listina al kako se že reče- kdo je vodja, blagajnik, upravni odbor, pravila in členi v ustanovi, itd...

Skratka treba je pretehtati različne možnosti zakaj osebek sploh hoče ustanoviti društvo ali zavod...vse ima neke svoje prednosti in slabosti...Še en link zraven Cashijevih...Objavljena slika

Zavod — Zavod mladi podjetnik - podjetništvo, ustanovitev podjetja ...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#49 Vilinčica

Vilinčica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 435

Objavljeno: 21. december 2011, 21:31

(sicer imava midva zavod, a ima 'izkušnje s tem' Mitja oz. ve več o tem, samo ga trenutno ni, jaz pa ne vem točno vsega...)

kolikor se pa spomnim, pa je ustanavljanje zavoda precej podobno ustanavljanju društva.

O - če bi se dalo - ko bo imel čas, ga lepo prosim če bi lahko kaj več napisal - hvala že v naprej! xsrcx


hmm, nekaj je tule,nekaj tule
mogoče bo kaj pomagalo x;)x

Hvala za tole cashy :palec:


na kratko povedano bistvenih razlik ni veliko, fore so samo v nekaterih detajlih...

[color="#1122cc"][size="2"]Zavod — Zavod mladi podjetnik - podjetništvo, ustanovitev podjetja [/b]

Šlo bi za neprofitni zavod, društvo baje deluje na drugačen način - vsaj tako mi je bilo razloženo.

Sicer pa hvala za tale link - zelo izčrpno! :palec:

Torej zanima me le zavod in predvsem kje začeti - zato bi mi bilo super če bi mi nekdo, ki je že šel čez vse to podal informacije iz prve roke. Ker kot sem že napisala - na vsakem koncu se dobi drugačne informacije in na uradu, kjer naj bi vedli ne vedo, ali pa te pošljejo nekam naprej, kjer pa tudi ne vedo skoraj nič, itd... xnckrivx
"In spe nascendi." (Živim v upanju)

Latinski izrek



Objavljena slika

#50 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 21. december 2011, 22:11

Torej zanima me le zavod in predvsem kje začeti - zato bi mi bilo super če bi mi nekdo, ki je že šel čez vse to podal informacije iz prve roke. Ker kot sem že napisala - na vsakem koncu se dobi drugačne informacije in na uradu, kjer naj bi vedli ne vedo, ali pa te pošljejo nekam naprej, kjer pa tudi ne vedo skoraj nič, itd... xnckrivx


seweda nisem bral niti enega posta pred tem... niti nobene druge teme... zato malo ugibam... da nekej ustanavljaš, torej... če nekej ustanavljaš... in bi ti rad povedu izkušnjo mojega prijatelja, ki je nekaj podobnega urejal... NE prvič... in je imel počasi poln Q...c teh piiiip piiiiip piiiiii birokratov...

šou je na urad... in povedal, kaj želi narediti...
uprašal je, kaj potrebuje in kje dobi... ker... dokler ne bo imel vsega, kar potrebuje, ne bo hodil nazaj...
in uzel je list in svinčnik... in pisal vse, kar mu je naštevala...
in ko je zaključila... ji je dal list v podpis in prosil za žig...
in ji nekaj ni bilo jasno... ...
in ji je lepo razložil, da se nima časa in volje preganjati po uradih in cepati kilometre in koleke po nepotrebnem...
in da bo nazaj prišel šele, ko bo imel vse, kar mu je naštela in da ne želi nesporazumov in zato naj bo vse črno na belem.
ker se je izmikala podpisu in žigu, jo je uprašal, zakaj je to problem in ali ne stoji za svojimi besedami... ...
in ker se je ša kar izmikala... je pač prosil za kontakt z njenim nadrejenim...
in končno ji je kapnilo, da se mogoče ni več pametno zajebavati...
in začela je obračati telefone... in brskati po compu...
in iz seznama je cel kup prečrtala... in cel kup dodala...
point?
če ji ne bi zatežil, bi imel letanja in stroškov fuuul preveč, zaradi ene uradnice, ki ne obvlada svojega posla in ker nikomur ne odgovarja.
verjamem tudi, da lepa beseda najde lepo mesto in da kljub vsemu je v javni upravi mnogo ljudi, ki se zelo trudijo in obvladajo svoj posel, pa vendar...
spomni se na to... če te mislijo sprehajat od vrat do vrat in stokrat čakat in stokrat plačevat... ...
pa še nekaj... pomembnega... ni vse v vseh občinah isto... zato pojdi na upravno enoto, kjer boš imela sedež.
pa izogibaj se mamil, refošk ni alkohol in ne boj se sexa xcivx x:Dx
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0