Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Zdravilne rastline


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
92 komentarjev na to temo

#26 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 17. maj 2012, 09:59

Sem na mail dobila še en link, ki govori o čudežu zdravilnih rastlin in o novi knjižni uspešnici, ki baje predstavlja resnico tudi o farmacevtskih lobijih, ki preprečujejo ljudem do znanja....

Ali je kaj na tem lahko premislimo sami....če se bomo zadeve resno lotili...

V obvestilu piše takole;

Pozdravljeni,

Pošiljam vam link na filmček ki govori o knjigi, ki sem jo pred kratkim dobila skopirano v angleščini in hrvaščini. Knjiga je bestseler v ZDA, prodanih več izvodov kot Harrija Poterja ipd. Baje je prevedena tudi v slovenščino, ampak je farmacevtski lobij v Sloveniji
premočen in jo ne pustijo objavit. Saj veste, v Sloveniji je tudi homeopatija zapostavljena. Sicer pa avtorja tudi v ZDA sodno preganjajo, ker odžira posel farmacentskemu lobiju, proizvajalcem hrane in še komu!


Kevin Trudeau- "Naravna zdravila"
;




Pošljite naprej čimveč ljudem, da jim ohranite zdravje :))).

mag. NATAŠA LAURE, univ. dipl. ekon.

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#27 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 17. maj 2012, 10:32

Preden bo kdo letel kupovat to knjigo, ki jo zlobni farmacevtski lobij ne pusti objavit, naj si mal prebere kaj o tem možakarju in knjigi sami na netu.



Oj, Britches si kaj zasledila ?

...Tole itak, da je pred nakupom potrebno vedno preverit ,ker danes že marsikdo, marsikaj obljublja,...komerciala, marketing pa to,...

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#28 Mario

Mario
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 459

Objavljeno: 17. maj 2012, 10:48

in rman?? tavžentroža??

(Bela omela je pa navedena, Mario :))


Sem bil preveč zaspan, nisem videl x:o)x

no, pa je nimajo... imajo kvečjemu kapljice - te pa niso proti raku (ker želodčna kislina tiste snovi uniči, ki pomagajo proti raku).
Čudezi se ne dogajajo v nasprotju z naravo, temveč v nasprotju s tem, kar nam je poznano o naravi.
Komplementarno zdravljenje raka: http://www.bela-omela.si

#29 Nada7

Nada7
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 414

Objavljeno: 18. maj 2012, 13:33

http://www.borelioza...09-02-06_V2.pdf :
Cistus Incanus in klopi to je povezava direkt na pdf, tako da se bo kar odprl

http://www.fransussm...lsive-to-ticks/ :
cistus incanus in klopi blog

http://www.mlm-infos...c22596-s10.html :
forum v nemščini

http://www.slonep.ne...&view=vprasanja :
o gojenju te rastline


v prvi povezavi piše o nekem pripravku, ki bi naj pomagal pri odbijanju klopov, v drugi o čaju ,ki bi tudi naj bil učinkovit, v tretjem tudi, a skoraj nič ne razumem nemško; v zadnjem pa, da je bolj primorska rastlina.

Škoda, da ni recepta za tisti prvi zvarek, saj bi naj bil zelo učinkovit. A ne bi bilo super, da imaš tole rastlino doma, narediš zvarek, poješ in greš. Nič kupovanja in mazanja.

#30 kajster

kajster
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 111

Objavljeno: 30. junij 2012, 23:30

Ali je Lobelia, dejansko zdravilna rastlina?

Na žalost, ne bi mogel pritrditi napisanim navedbami, kerlistje te rastline oddaja negativno energijo, ki lahko nekaterim povzročastranske škodljive učinke! Odvisno pa je tudi od posameznika, ker nekateri pačimajo močnejši samoobrambni sistem telesa, nasprotno od drugih ki to nimajo,zato takšnim ljudem ta rastlina škodi kot tobak, toda ima pa ta rastlina

njene cvetove človeku bolj ugodne in zdrave za pitje čaja ali podobno!


kajster

#31 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 19. julij 2012, 08:44

Vsaka učinkovina, ki jo vnesemo v telo, ima na telo/psiho več učinkov, ne samo enega (zaželjenega), to seveda velja tudi za rastline in njihove pripravke. Zato je treba pač vedeti, katero rastlino uporabiti pri kom in zakaj in v kakšni kombinaciji z drugimi rastlinami ali obredi. Ne strinjam pa se s tem, da listi Lobelije oddajajo negativno energijo. Energija je brez predznaka. Kako bo energija neke rastline učinkovala, pa je odvisno od njenega okolja, psihofizičnega stanja človeka... Najbolj "negativne" rastline so lahko najmočnejše zdravilo ali najmočnejši strup - v resnici ne gre za negativno ali pozitivno, gre za odnos do rastline in način uporabe. Lobelija (Lobelia inflata) je severnoameriška rastlina, znana tudi pod imenom indijanski tobak. Indijanci jo tradicionalno uporabljajo v obrednih pipah in je ne kadijo namesto običajnega tobaka, zanje je to sveta rastlina. Imajo jo za inteligentno rastlino, ki lahko spreminja učinek zdravljenja glede na človeka, ki ga zdravi, bistri um in pomaga pri spoznanjih in odpiranju zavesti, nima pa halucinogenih učinkov ali učinkov spreminjanja stanja zavesti.

#32 Robida

Robida
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 5. avgust 2012, 15:12

Sem na mail dobila še en link, ki govori o čudežu zdravilnih rastlin in o novi knjižni uspešnici, ki baje predstavlja resnico tudi o farmacevtskih lobijih, ki preprečujejo ljudem do znanja....

Ali je kaj na tem lahko premislimo sami....če se bomo zadeve resno lotili...

V obvestilu piše takole;

Pozdravljeni,

Pošiljam vam link na filmček ki govori o knjigi, ki sem jo pred kratkim dobila skopirano v angleščini in hrvaščini. Knjiga je bestseler v ZDA, prodanih več izvodov kot Harrija Poterja ipd. Baje je prevedena tudi v slovenščino, ampak je farmacevtski lobij v Sloveniji
premočen in jo ne pustijo objavit. Saj veste, v Sloveniji je tudi homeopatija zapostavljena. Sicer pa avtorja tudi v ZDA sodno preganjajo, ker odžira posel farmacentskemu lobiju, proizvajalcem hrane in še komu!


Kevin Trudeau- "Naravna zdravila"
;




Pošljite naprej čimveč ljudem, da jim ohranite zdravje :))).

mag. NATAŠA LAURE, univ. dipl. ekon.


Evo v pdf v hrvaškem jeziku si jo lahko naložite brezplačno.
Kevin Trudeau- "Naravna zdravila"
Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.
Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.
Doživljamo sedanji trenutek.
Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.
Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.
Samo danes lahko delujemo.
Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi

#33 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 20. januar 2013, 17:44

INGVER- ZAČIMBA IN ZDRAVILNA RASTLINA

 

 

http://www.bodieko.si/ingver


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#34 viyola

viyola
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 941

Objavljeno: 20. januar 2013, 19:19

Ingver ima energijo ognja..telesu pomaga uničiti strupe. Pri prehladu korenino naribam  v čaj poleg medu.

Lahko se uporablja v prahu..ampak koreninice vsebujejo več eteričnih olj..


And in the end , it is not the years in your life that count. It is the life in your years. 


#35 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. januar 2013, 19:24

M3eni tudi sede ingver. yes.gificon1_thumbup.gif

(pravzaprav preseneltjivo, ker je totalno jin)


Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#36 viyola

viyola
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 941

Objavljeno: 20. januar 2013, 19:31

M3eni tudi sede ingver. yes.gificon1_thumbup.gif

(pravzaprav preseneltjivo, ker je totalno jin)

 

Jaz ga uporabljam samo pri obolenjih..drugače je isto kot z vsemi zdravilnimi rožicami..

preveč škodi..menda je možno da povzroča srčno aritmijo (seveda pri pretiravanju )

 

letošnjo sezono preguravamo z tinkturo ameriškega slamnika in timijana.


And in the end , it is not the years in your life that count. It is the life in your years. 


#37 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. januar 2013, 17:15

šipek je super; ima veliko C vitamina, lahko ga uporabljaš tudi za tonik in/ali čiščenje obraza, obkladke itd.

Drugače pa *univerzalni čaj* (moj) največkrat vsebuje: šipek, rman, preslico... potem pa kar trenutno rabim + kar je na broju (melisa, meta, bezeg, glog, šentjanževka itd.)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#38 Nada7

Nada7
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 414

Objavljeno: 27. januar 2013, 11:18

Jaz pa sem si naredila zalogo čaja za zimo- največ bezga in koprive, tudi prelico, šipek in meliso. Sem se veselila, jaa zdaj pa imam zalogo. Na začetku sem največ pila bezeg ali sem vse te mešala skupaj, potem pa se mi je zazdelo, da mi je "udarilo" na ledvice. Mogoče sem premočne čaje kuhala. Morda tudi melisa v resnici ni melisa, nabrala sem nekaj podobnega melisi na travniku, sem mislila, da je to pač divja melisa in je seveda malo drugačna. Zdaj pa pijem kar mešanice iz trgovine. Malo mi je žal. Vsaj šipek moram spiti. Namreč, tega kupljenega pa lahko pijem, ali kaj. Ah ženšče trapasto icon_smile_shock.gif  sssh.gif



#39 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 27. januar 2013, 19:25

lipa je fajn za zbijanje vročine,bezeg je super za dihala, brusnice in šipek imasta full vitamina c in sta super za vnetje mehurja tudi listi brusnic so super.

 

nada melisa ima full prijeten vonj,a ga je tvoja melisa imela?, jaz jo imam na tone doma,,zdaj sem jo že rastalala če jo kdo rabi pa za naslednjo sezono se mi naj kar javi.

čaje je fajn zamenjati vsake toliko časa,ker drugače lahko pride do predoziranja.

 

jaz imam doma vedno; kamilice- za vnetja

žajbelj za prečiščevanje,nosečnice ga ne smejo piti ker lahko povzroči spontani splav

lipa- ima super okus in je super za zbijanje vročine.

bezeg na kile- dober za dihala,super vonj

brusnice(so naraven antibiotik tudi,kot česen) in šipek super za odžejat, veliko vitamina c, vitamin c imajo pa kurja jetrca največ

rman itak super za trebušne težave in še sto drugih stvari.

kopriva itak super za odžejat in za prečiščevanje krvi,zbijane sladkorja za to so dobre tudi fižolove lupinice.

to so čaji ki jih skozi imam pa še kašna mešanica.

pol pa k moji domači lekarni spadajo še aloja vera imam full posajene če jo kdo rabi se naj javi letos mi je spet naredila lepih dvanajst novih.

sol....itd

.



#40 Nada7

Nada7
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 414

Objavljeno: 28. januar 2013, 17:30

Mayita, ja je imela tak vonj, ampak ne enakega kot ga ima prava melisa. Sem šla zdaj poiskat na internet, zato se zdaj spomnim, da morda niti nisem mislila, da je melisa, temveč meta. Bolj blaga. Zdaj vidim, da melisa belo cveti, to kar sem nabrala je imela večje in vijolične cvetove.

Cela rastlina je videti tako, kot v tej povezavi (wikipedija) http://sl.wikipedia..../Navadna_melisa (ta, ki sem jo nabrala),

čeprav mi to ni tako podobno melisi (kot je tudi v rezultatih googla- search image: lemon balm)

Najbolj je podobna tej: Mentha-spicata-suaveolens-M.jpg

http://www.ortobotan...uaveolens-M.jpg

 

Hvala mayita

:)

Res je strelka, velika verjetnost je da nimam prave preslice. Uh! Nisem vedela za to. Hvala tudi tebi

:)



#41 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 29. januar 2013, 08:32

pegasti badelj ...priporočajo za obnovo jeter ...tako čisti jetra ..vendar ni tako učinkovit je bol,j kar da se ga jemlje kot prehrambeni dodatek.

 

Osat naj bi bil /tko pravijo...osebnih izkušenj nimam/ eden najblj učinkovitih domačih arcnij za jetra. Sploh, ker skor nima stranskih učinkov.

 

icon25.gif


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#42 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 29. januar 2013, 17:50

artičoka fajn razmašča jetra....



#43 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 29. januar 2013, 19:12

Ga Milka Koren http://www.ekomagazi...tev-semena.html, pri kateri, če se le da, kupujem ekološka semena oz. sadike, mi je dala naslednji nasvet za pegasti badelj. Na vrtu utrga svež list, obreže bodice, ga poje kar tako ali naseklja na koščke  na solato. In pravi, ko poje en list: na, pa sem naredila nekaj za žolč 16-tb.JPG . Meni badelj na vrtu žal ni uspel, zgleda, da ga je nekaj spodjedlo. Je kar naenkrat  padel po tleh. Tako žal nisem prišla do več kot enega ali dveh listov, ki sem ju, komaj čakajoč, "sunla" še manjši rastlini. Mogoče sem pa celo jaz preveč hitela icon26.gif .



#44 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 30. januar 2013, 19:12

45537_203713216438613_1658783616_n.jpg



#45 lejči

lejči
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 33

Objavljeno: 4. februar 2013, 13:48

Zdaj se ne bom točno spomnila kako je pisalo o šipku tako, da bom po domače napisala, da vsebuje tako zasnovan C-vitamin, da se ta ob pripravi čaja ne uniči icon1_thumbup.gif

 

 

Moja stalnica med čaji: rman, žajbelj, ognjič, kopriva in bezeg, pozimi primaknem še meto, šipek, nazadnje tudi brezove liste za ledvice.

Spogledujem se tudi s pegastim badljem.

 

Sama sem brala Kneippovo domačo lekarno, in Kneipp tam navaja, da on sam dlje časa pusti zdravilno rastlino v čaju, saj gredo tako res vse zdravilne učinkovine te rastline v vodo, ki jo nato popijemo kot čaj. Mene zanimajo (tudi tam prebrala) predvsem brinove jagode, ki naj bi razstrupljale telo. Ima kdo že kaj izkušenj z njimi?

 

aja pa še link do knjige

http://www.doria.si/...iz_bozjega_vrta



#46 viyola

viyola
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 941

Objavljeno: 4. februar 2013, 20:32

Ja..brinjeve jagode, brinjevo olje in brinjevec je stalno v naši domači lekarni.

Brinjeve jagode vsebujejo eterična olja, ki izboljšujejo prekrvavitev sluznic in tkiva v telesu, 

pospešuje tudi delovanje telesnih žlez. Lahko pripravimo tudi čaj iz brinjevih jagod, pri prehladnih 

oboljenjih.Pri bolečinah v trebuhu vedno vzamem par kapljic brinjevega olja v topli vodi..

meni vedno zares pomaga. Ne priporoča se pri ljudeh, ki imajo težave z ledvicami in 

nosečnicam, ker ob predolgi rabi lahko povzroča splav. Je pa z brinjem isto kot z vsemi 

zdravilnimi rožcami..ne preveč..

Preveč brinjevca mehča kolena..biggrin.png  ..in maček traja dlje kot po vinu.tongue.png


And in the end , it is not the years in your life that count. It is the life in your years. 


#47 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 4. februar 2013, 22:00

Viyola, fajn zapis  hvala, tule vsakič še kaj izvem,icon1_thumbup.gif, dodala bi samo še tole: vsi deli brina, tudi jagode, imajo precej močno antiseptično delovanje. Dim brinovih vejic in jagod očiščuje prostor in tudi bitja, pomaga pri obredih prehoda. 

 

Glede puščanja zelišč v vodi pa menim, da ima vsako zelišče svoj optimalni čas namakanja in temperaturno območje, v katerem se njegove učinkovine najbolje izločijo. Načeloma velja (so izjeme), da je potrebno plodove/semena, korenine, olesenele dele rastlin namakati dlje časa, vendar ne nujno v vroči vodi - če hočemo izločiti sluzi, moramo to narediti v hladni vodi, na primer. Nekatere plodove oz. semena in korenine pa celo nekaj časa kuhamo. Rastline, ki vsebujejo eterična olja in druge lahko-hlapne zdravilne snovi (npr. kamilica, meta, melisa ...) pa namočimo za kratek čas (nekaj minut) v vodi, ki smo jo prej pustili, da se je malo "umirila" po zavretju. Če te rastline prelijemo z vrelo vodo in jih pustimo dlje časa (10 min in več), bo veliko zdravilnih lahko-hlapnih učinkovin izparelo, izločile pa se bodo nekatere druge, ki dajejo tem čajem nekoliko grenkast priokus in nimajo enakih zdravilnih učinkov. Z vsako rastlino posebej se je dobro spoznati, preden jo uporabimo. 



#48 lejči

lejči
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 33

Objavljeno: 5. februar 2013, 11:00

Super, hvala vsem! Bom definitivno poskusila eno kratko kuro z brinom, v stanovanju in zase. :) Sicer pa komaj čakam pomlad, da začnem nabirati rastlinice clover.gif



#49 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 8. februar 2013, 11:28

Ravno danes poslušala Jožeta Majesa...ki pravi , da žal v listih ni toliko zdravilnih učinkovin , oz.skoraj nič ( govora je silimarin) ampak je izključno v semenih. Potem ;saj mislim da sem prav slišala ( ne poznam tega praktično) , da se moka (semena zmelta) namoči v olje ( lahko olivnoali kašno drugo jedilno hladno stiskano olje)pusti se saj štirinajst dni , in potem se je po žlički.Pravi, da je po njegovih izkušnjah to še bolje kot pa koncentriran pegasti badelj v kapsulah.ylflower.gifHja pa še to silimarin je edini doping-športniki, ki ni prepovedan...biggrin.png

 

 

Tudi jaz sem imela informacijo, da je učinkovina, ki je pri pegastem badlju zdravilna za jetra (silimarin), v semenih, listov nisem uporabljala. Silimarin je mešanica snovi, ki jih kemijsko uvrščamo med flavonoide. Flavonoidi praktično niso topni v vodi, zato bo recept z namakanjem v olju, ki si ga zapisala, kar pravi.  Čaji zato verjetno niso kdovekako učinkoviti - vsaj kot zdravilo za jetra ne. Tole o pegastem badlju me je začelo zanimati in sem še malo pobrskala po strokovni literaturi in sem našla, da silimarin v čisti obliki jetrne celice zelo težko sprejmejo, zato ga farmacevti vežejo s fosfolipidi (np. naravni fosfolipid lecitin). Vezan na fosfolipide pa silimarin lahko prehaja preko fosfolipidnega dvosloja celičnih membran. To je čisto v skladu s tem, kar pravi Majes - da je ekstrakt badlja v maščobah bolj učinkovit kot čisti silimarin (razen če je tudi v kapsulah pripravljen tako, da je že vezan na lipide). Našla sem tudi informacijo, da je pegasti badelj dobra divja hrana: listom odstraniš bodice in jih uporabiš podobno kot mlade koprive, tudi korenina je dobra surova ali dušena z drugo zelenjavo. Badlja je pri nas divjega kolikor hočeš in  letos spomladi bom poskusila in poročala ylflower.gif  Silimarina kot dopinga pa nisem nikjer zasledila. Radovedna sem, kako deluje. A mogoče veš kaj več o tem?  



#50 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 8. februar 2013, 11:47

No evo, fino Iknee, da si našla ta podatek. Jaz si tudi mislim, da za nekaj pa tudi listi badlja morajo bit koristni.






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0