Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Veganstvo


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * - 1 x ocenjeno
1257 komentarjev na to temo

#1201 Jeti 1

Jeti 1
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 297

Objavljeno: 13. februar 2017, 20:35

župo narejeno iz govejih kosti sem začela uživati tudi sama ja ... in kosti tudi obglodam ... hv piškotek ... čeprav je to užival frend že pred leti a temu nisem posvečala pozornosti

in ne skačem " v luft" ... če se na obisku pojavi vegetarijanec ali vegan ... malo poznam prehrambene navade obiskovalcev ... če ne, raje vprašam, da ne bi bilo kakšne zadrege

 

skratka, dopuščam svobodno izbiro, se vanjo  ne vtikujem ... in tudi skupna "mešana kosila" minejo brez večjih pretresov



#1202 Mantis

Mantis
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 378

Objavljeno: 13. februar 2017, 21:23

Belgian Blue - http://www.peta.org/...an-blue-cattle/

 

in

 

https://en.wikipedia...ki/Belgian_Blue

https://singularityh...totally-ripped/

 

belgian-blue-super-cow.jpg

 

Reklamira se tudi kot 100% meso 0% maščobe... wink.png

 

In da taka "bodybilderska" oblika ni posledica kakšnih dodatkov v hrani ampak "naravne" selekcije...  a080.gif

 

Ja, seveda...  g070.gif  e010.gif

 

Tem govedom fali gen, ki bi ustavil rast mišic. Genetsko stanje torej. Tudi določeni ljudje obstajajo s tovrstno genetsko zanimivostjo. Je pa to govedo na svetu že dolgo časa in je bilo razširjeno s strani človeka (umetna selekcija torej).

Bikec izgleda zanimivo - kot goveji bodibilder, a taka rast mišic je precej neugodna za organizem.


Čuj, pa kaj me gledaš kot kremšnito? horro-cb.jpg


#1203 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 13. februar 2017, 22:13

župo narejeno iz govejih kosti sem začela uživati tudi sama ja , in kosti tudi obglodam ... hv piškotek ... čeprav je to užival frend že pred leti a temu nisem posvečala pozornosti

povezavo semdala zato, ker sem par strani prej pisala o sklepih in zakaj jemo kostne župe. Ne pa zato, da drazim domy!
V bistvu sem jih začela kuhati zaradi problemov z zobmi kot posledica poroda in izčrpava ja organizma zaradi dojenja.

Ves kaj me zanima? Ali ješ kaj dodatka v obliki D3 vitamina? Jaz obcasno par kapljic,ko/če se spomnim.
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#1204 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 13. februar 2017, 22:38

hrana za zdrava vezivna tkiva http://www.telo.si/B...a-vezivno-tkivo

bottom line: kostna župa je zakon (očitno)

 

Ja  hvala Cookie...sej jst te čist štekam kar poveš....

In seznam si bom priplonkala in dala v arhivno mapo....

Ne morem nč reč, da kje nimaš prav v tem, da napr. zadeve, ki si jih objavila ne pomagajo....sam kot sem rekla....ka duš iščem pač pesrpektivo brez tega ...sej že veš vse zakaj ....

Nekatere zadeve so v raziskovanju in poiskusih...in če ne ...pa ko ...pa nikdar ne reči nikoli, če gre za smrta ...(tako je reku moj nečak, ku je bil še majhen, če je mogu kislo zelje jest ...je reku; Za smrta ne bom !....biggrin.png )


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#1205 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 13. februar 2017, 23:10

...ejaj bljek pa ku in  B12...icon1_blush.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#1206 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 14. februar 2017, 08:32

Tole je tudi bljek - http://www.vegan.si/...o/prehrana/b12/

 

En po mojem mišljenju skrajno butast, do debilnosti poenostavljen prispevek o vitaminu B12.

Na koncu te pa pošljejo v trgovino ali lekarno po B12...  a080.gif

 

Je varen in poceni...  a040.gif

 

A res? - http://www.lekarnar....1000-mg-tablete

 

Ta je eden cenejših pri nas...  a040.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#1207 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 14. februar 2017, 09:28

jaaa ... včasih so otroci pojedli vse kurje dreke po dvorišču ... sigurno jim je manjkal B12 ... laugh.png

V tem je kar nekaj resnice... tongue.png sick.gif biggrin.png

Včasih so(smo) otroci tlačili v usta marsikaj... sing.gif

Pa smo bili zdravi.

Danes pa mora biti vse desetkrat oprano, dezinficirano itd... wink.png

Bolezni pa vedno več.

In prav pretirano pranje in dezinfekcija sta eden glavnih vzrokov za deficit vitamina B12.

Žal se temu vedno ne da izognit.

Iz znanih razlogov...  d015.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#1208 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 14. februar 2017, 10:05

 pa precepljeni smo bli za vse in proti vsemu, zdle pa  nas zastruplajo pa čipe vsajajo pa haarpirajo pa ploščatijo navidezno okrogle glave..


prenos.jpg


#1209 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 14. februar 2017, 12:07

 pa precepljeni smo bli za vse in proti vsemu, zdle pa  nas zastruplajo pa čipe vsajajo pa haarpirajo pa ploščatijo navidezno okrogle glave..

Ploščato še nekako gre, razen platfusa na možganih, kot pri nekaterih flateartherjih... partyy.gif

 

Če bi nas asimilirali Borgi, bi Zemljo verjetno spremenili v kocko.

Gravitacija na kocki bi bila pa jeba... laugh.png ylflower.gif

 

Sumim pa da so Borgi že med nami.

Edino to mi ni čit jasno ali so vegani ali ne... wink.png


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#1210 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 004

Objavljeno: 14. februar 2017, 12:08

jaaa ... včasih so otroci pojedli vse kurje dreke po dvorišču ... sigurno jim je manjkal B12 ... laugh.png

 

jebeš prehranske dodatke ... pojdite na deželo ... yes.gif

 

Tudi vsa zelenjava in sadje ki dejansko raste v/na zemlji, ne pa v vodi in pod uv lučkami..

Pa če se ti tega kar odtrgaš na vrtu ne da oprati, je to še najboljše..   (tukaj lahko vidim višji namen, zakaj sem bil skoz tako len za kaj takega skoz..)

Recimo jagode neoprane so najboljše, ko še malo zemlje prej dolj odpihneš, glih toliko da ti ne škrta med zobmi..  Solata lahko podobno..  Stik z Zemljo pač je potreben!

Kar manjka že v osnovi ljudem, tudi na energetski ravni in tudi kot duhovni pristop..  

Ker ta stik manjka se to potem seveda kažano ljudem še na fizični ravni, ko manjka nek B12, pa še mnogo druga, ter tudi čez fizične delce (ki nastajajo v stiku z zemljo), ki bi jih trebalo več vnašati v telo..   Telesna raven je najnižja raven kjer se pokaže neravnovesje, zato resnični vzrok se pa najde na vipjih ravneh..  Zato tudi B12 dodatki ne pomagajo glih..  Treba je nazaj vzpostaviti stik z Zemljo, naprej lahko preko hrane iz zemlje, nato te to poveže mogoče da si tudi več na vrtu, v stiku z rokami ali nogami z zemljo, čez čas Zemljo čutiš tudi kot bitje, s katerim sta eno, ter se energetsko nazaj povežeš z njo (energetska razrešitev) in nato transformiraš slej ko prej tudi duhovna neravnovesja, ki so vbistvu izvor vseh teh težav na nižjih ravneh..


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#1211 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 14. februar 2017, 12:28

Glas se strinjam tole, ko praviš glede stika z zemljo, ki nam manjka v vseh pogledih ---čeprav sem hotla napisat

(na shamanna in alefa)  ...no ja ...pač raj pojem kapsulo b12 kot jem direktno iztrebke.....partyy.gif

Tud to je en napredek ane ? biggrin.png

 

Sej se mal hecam...grem ravno koncem tedna na predavanje Matrixa, kjer se bom bojda naučila kako uporabljat energijo zemlje za zdravje...icon_smesko.gif

 

Glede C vitamina pa takole;

Res je eden najpomembnejših vitaminov za naš organizem in v tem stresnem tempu, ki ga vsi živimo ga zelo hitro izgubljamo.

Baje, da se že z 20 minutnim stresom (ali žalostjo, ali jezo ipd ) uniči  300mg vitamina C .

Sam zdej pa pomislimo- kako bi ves ta tempo življenja nadoknadili s prehrano, ki ga vsebuje ?

Misija nemogoče pojest kilo limon, agrumov nasplošno, paprik, peteršilja...

 

V običajnih dozah tablet, kapsul ipd. je bilo do pred nedavnim največ 100 mg vitamina C.

To so predpisali kot neko minimalno dozo na dan, da ne fašemo skorbuta.....

Za pravilno delovanje organizma, za vse nadaljne procese katere podlaga je ravno C vitamin pa je zelo pomembno, da vemo kako hitro se izgublja tudi z našim negativnim delovanjem oz. hitrim izločanjem iz telesa.

Zato večje doze in kar je pomembno s podaljšanim učinkom - da pač dlje deluje v vseh teh procesih.

 

Kadar zboliš je pomembno vedeti, da morajo ti vnosi presegat običajnih 100mg.

Nekateri potrebni vnosi pri raznih bolezni pa lahko dnevno dosegajo po nekaj 1000 mg tokom dneva. (Avtoimune bolezni, kalcinacija, rak ipd )

(Toliko hrane s C vitaminov prav gotovo ne moreš zaužiti - zato pač farmacija jbg icon1_rolleyes1.gif  )

 

Jaz imam zaenkrat 500mg C vitamina s podaljšanim učinkom od Sensilaba; All in day na podlagi šipka in naravnih sestavin.

https://www.sensilab...a-day-vitamin-c

 

Drugače pa je dober tudi bio Camu camu , ki se ga dobi tudi v prahu (različne cene in dobavitelji )

https://www.bioforma...CFQyeGwodR4AKRw

 

Pa naravno olje šipkovih semen, ki je pa sicer precej dražje - prihaja pa iz Sibirije...

(no tu bi se dalo razmišljat tudi, da sami nabiramo šipek in izvedemo postopek stiskanja olja, ga nabiramo za čaj - pa bi bilo vse cenejše in domače )

http://www.regica.si...men-100-ml.html

 

Ta je tudi malo dražji ...je pa s podaljšanim delovanjem in od skupine ljudi, ki jim je do tega, da ljudem ponudijo preverjeno

https://klepetobkavi...100-kapsul.html

 

Pa verjetno je še marsikaj na tržišču ja ...sam mene to ne moti.

Če ne rabim nekaj me itak ne gane. Če pa vidim, da se kaj dogaja pa poiščem zase primerne preparate.

Mi je pa pomembno bolj kot cena, da je izdelek čimbolj naraven.

(Se pač na račun tega odrečem drugim nepomembnostim v lajfu )


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#1212 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 14. februar 2017, 12:37

vsa potrebna b 92 vitaminizacija se nahaja v spermi, tako, da ga veganke lohhka komot skonzumirajo. mal težje je za  tist del samčje populacije k majo raj samice..

 

Tko da ni treba teh šamanskih zvarkov radioaktivnih iz Sibirije kupovat.


prenos.jpg


#1213 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 14. februar 2017, 12:41

hja seveda - najboljša je pa preventiva in vedenje o načinu življenja, da si ravnovesja ne porušiš ...

Sam tole se danes že skoraj pravljično sliši ...icon27.gif...vključno z vsemi nasveti za vegane  in veganke ... biggrin.png

 

Kolko mg sperme za potrebno dozo B12 - s podaljšanim učinkom dnevno  torej ?icon_smile_big.gif

Lacky, lucky...komur to uspeva... rainbow.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#1214 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 14. februar 2017, 12:50

ej tole je pa dobro vprašanje, k je več znanstvenih struj...

 

Domy naša vera nam narekuje laktovegetarjansko prehrano,  tko da nam tale B karkol že je ne more zmankat, priželjc gor al dol


prenos.jpg


#1215 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 14. februar 2017, 12:57

Oooo Sulejmani veličastveni....Bog vas požegnaj....ylflower.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#1216 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 14. februar 2017, 16:19

Glas se strinjam tole, ko praviš glede stika z zemljo, ki nam manjka v vseh pogledih ---čeprav sem hotla napisat

(na shamanna in alefa)  ...no ja ...pač raj pojem kapsulo b12 kot jem direktno iztrebke.....partyy.gif

Tud to je en napredek ane ? biggrin.png

 

Sej se mal hecam...grem ravno koncem tedna na predavanje Matrixa, kjer se bom bojda naučila kako uporabljat energijo zemlje za zdravje...icon_smesko.gif

Če bi pozorno brala alefa, bi v enem prispevku prebrala da ti ni treba jest dreka, pardon, iztrebkov ne kapsul ali tablet z vitaminom B12, tudi če si veganka... tongue.png ylflower.gif

V istem prispevku je tudi pojasnjeno zakaj in pa tudi da je absorbcija vitamina B12 iz dopolnil le okoli 0,33%, torej je za priporočen dnevni vnos(2,5 - 5µg, različni podatki) potrebno zaužiti okrog 1200 µg ali 1,2 mg vitamina B12 iz dopolnil.

Kar pa ni več tako poceni kot navaja en vir, tudi iz moje objave oz. linka.

 

Je pa seveda treba ljudi prepričevat in osveščat da če hočejo biti vegani morajo uživat dopolnila z B12.

Farmacija mora služit.

Živinoreja tudi... devil.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#1217 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 14. februar 2017, 17:42

Tudi vsa zelenjava in sadje ki dejansko raste v/na zemlji, ne pa v vodi in pod uv lučkami..

Pa če se ti tega kar odtrgaš na vrtu ne da oprati, je to še najboljše..   (tukaj lahko vidim višji namen, zakaj sem bil skoz tako len za kaj takega skoz..)

Recimo jagode neoprane so najboljše, ko še malo zemlje prej dolj odpihneš, glih toliko da ti ne škrta med zobmi..  Solata lahko podobno..  Stik z Zemljo pač je potreben!

Kar manjka že v osnovi ljudem, tudi na energetski ravni in tudi kot duhovni pristop..  

Ker ta stik manjka se to potem seveda kažano ljudem še na fizični ravni, ko manjka nek B12, pa še mnogo druga, ter tudi čez fizične delce (ki nastajajo v stiku z zemljo), ki bi jih trebalo več vnašati v telo..   Telesna raven je najnižja raven kjer se pokaže neravnovesje, zato resnični vzrok se pa najde na vipjih ravneh..  Zato tudi B12 dodatki ne pomagajo glih..  Treba je nazaj vzpostaviti stik z Zemljo, naprej lahko preko hrane iz zemlje, nato te to poveže mogoče da si tudi več na vrtu, v stiku z rokami ali nogami z zemljo, čez čas Zemljo čutiš tudi kot bitje, s katerim sta eno, ter se energetsko nazaj povežeš z njo (energetska razrešitev) in nato transformiraš slej ko prej tudi duhovna neravnovesja, ki so vbistvu izvor vseh teh težav na nižjih ravneh..

Moja mama je to drugače razlagala, ne tako duhovno laugh.png . Pokazala je "mlinček" kokoši, ki so jih še sami gojili in tudi dobesedno spravili ob glavo..., v tem mlinčku je še bilo videt pesek. Mi pa tudi hodili okoli bosi, komaj dobro zrastli prvi korenček smo samo obrisali in pojedli, jagode malo kasneje pa prav tako. Tudi slučajno niso jagodam še kakšne slame podlagali. Tako da, zemlje kolikor češ biggrin.png

 

Kljub otroštvu ves čas zunaj in v stiku z zemljo, pa kljub temu, da imam vrt, obdelujem ga večinoma bosa, prizemljitev me še vedno hebe wink.png


hja seveda - najboljša je pa preventiva in vedenje o načinu življenja, da si ravnovesja ne porušiš ...

Sam tole se danes že skoraj pravljično sliši ...icon27.gif...vključno z vsemi nasveti za vegane  in veganke ... biggrin.png

 

Kolko mg sperme za potrebno dozo B12 - s podaljšanim učinkom dnevno  torej ?icon_smile_big.gif

Lacky, lucky...komur to uspeva... rainbow.gif

Ej, a ni to zajedanje? Da en izgubi, da drug dobi? wink.png


vsa potrebna b 92 vitaminizacija se nahaja v spermi, tako, da ga veganke lohhka komot skonzumirajo. mal težje je za  tist del samčje populacije k majo raj samice..

 

Tko da ni treba teh šamanskih zvarkov radioaktivnih iz Sibirije kupovat.

Veganke ne morejo tega konzumirat. V bistvu je to po moje le "živalskega izvora" inno.gif



#1218 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 15. februar 2017, 10:30

A je kdo poskusil chia gel kot nadomestek za jajca?



#1219 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 15. februar 2017, 10:36

jaz ne. V palačinkah se namesto jajc uporablja čičerikina moka - če se ne motim huh.png


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#1220 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 15. februar 2017, 10:43

jaz ne. V palačinkah se namesto jajc uporablja čičerikina moka - če se ne motim huh.png

 premočan okus...


prenos.jpg


#1221 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 15. februar 2017, 10:52

A je kdo poskusil chia gel kot nadomestek za jajca?

Ne še.

 

http://wholefoodsexp...r.com/chia-gel/

 

http://www.integrate...s/chia-gel.html

 

itd... 

 

Chia Gel Google Search - https://www.google.s...chrome&ie=UTF-8

 

Veganski nadomestki Google Search - https://www.google.s...nski nadomestki

 

Nekje sem prebral, pa ne najdem tistega linka, da tam kjer je potreben sneg iz jajčnih beljakov lahko uporabimo tekočino od konzerviranih stročnic, še posebej primerna naj bi bila tista od čičerike.

OK, mogoče drži, ampak kaj je še v konzervah?

Konzervansi, razni dodatki za daljšo trajnost itd... wink.png


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#1222 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 15. februar 2017, 11:03

Hm, ja. Samo, če si vegi in ne želiš uporabljat jajc.....



#1223 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 15. februar 2017, 12:35

A je kdo poskusil chia gel kot nadomestek za jajca?

Hahahha, rolam se. Trikrat sem prebrala: kot nadomestek za zajca laugh.png laugh.png laugh.png . Pa ni mi šlo skup in ni mi šlo skup. Moje uboge okice, tudi na blizu se mi vid že "stara". biggrin.png



#1224 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 15. februar 2017, 12:38

No, mogoče se da najt tudi kakšen nadomestek za zajca tongue.png Shamana vpraš partyy.gif



#1225 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 15. februar 2017, 12:41

No, mogoče se da najt tudi kakšen nadomestek za zajca tongue.png Shamana vpraš partyy.gif

Ja, on vse ve. Kot mladinka sem bila v delovni brigadi. Na Kozjanskem. Tam smo imeli pa šoferja Štefna. Ta je tudi vse vedel. biggrin.png






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (2)

Člani: 0 - Gosti: 2 - Skriti člani: 0