Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Astrologija in Vera


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
18 komentarjev na to temo

#1 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 25. december 2011, 12:49

'BOG VSEGA STVARSTVA, VSEH VIDNIH IN NEVIDNIH STVARI...'

Je Bog postavil planete? Je Bog stvarnik vsega, torej tudi astrologije?

Je rojstvo Jezusa pred 2000 leti začetek dolgega in težkega razsvetljenja človeštva?

Je Bog Sonce? Center vsega kar obdaja človeštvo? Tako kot planeti krožijo okoli Sonca ali naša življenja krožijo okoli Njega?

Ali zakaj astrologija funkcionira in obenem ne moremo in ne znamo dokazati KAKO?

Je Sonce LEV, Kralj vseh ''živali'' (Zodiak po latinsko označuje krog živali). Smo mi ''ovce'' z enim Pastirjem? Je Rak naša Duša (Duh), je Devica, Marija mati Jezusa?

OČE-Sonce (LEV), SIN-Merkur (DEVICA) in SVETI DUH-Luna (RAK).
To so poletna znamenja, ko ima Sonce največ moči. Sonce je vir življenja, je svetloba, je toplota.

Je bil Jezus rojen v resnici pod znamenjem Device? Znamenje je 3. in zadnje v poletju. Zima se tako počasi bliža in tako tudi SMRT življenja (Njegova smrt). A v mesecu Kozoroga (trigon z Devico), 3 dni po zimskem Solsticiju, 25. December, novo rojstvo Boga (Sonca), ko začne Sonce ponovno rasti in se obrača proti pomladi, novemu življenju in zmagi nad temo (Velika noč-vstajenje).

Je 12 apostolov, 12 znamenj zodiaka? So poganski časi le predhodniki resnice? Je rojstvo Jezusa spregledanje končne resnice, ki pa jo vsi še niso zmožni videti?

Sledeči zelo zanimiv video je samo delček razmišljanja in ni rečeno, da predstavlja resnico ali da se morate strinjati s tem. Kaj menite?

[url="]

#2 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 25. december 2011, 13:57

Super :palec: Hekata, super tema.

Takoj, ko si bom lahko vzela čas za razmislek, bom kej napisal.
Zdej pa obiski, pa žretje in podobne božične radosti. x:o)x

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#3 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 25. december 2011, 18:50

Super!

Lej, mene kar begajo te stvari...v pozitivnem smislu. Sem malce že po naravi filozof. Ob tem se pa prav izmozgam. Vem, da ne more biti vse koincidenca.

#4 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 25. december 2011, 21:05

Moje malo mnenje, religijo vedno razumet tudi kot misel, ki se prilagodi starim običajem.
Vsaka religija se prilagodi starim običajem in če so stari običaji tisti, ki so častili sonce in so bili prazniki povezani s soncem je potem najbolj normalno na svetu, da so uporabili novo religijo, jo oblikovali in preoblikovali na tak način, da je prišla prav vladarjem, ljudstvu in potrjevala stare šege, more bit domača, kajne. Praznike sonca pa poznamo veliko pred krščanstvom.
Jezus, ni zgodovinsko dokazan. Jaz kljub temu verjamem, da je živel, vendar je v krščanstvu njegova misel mal po svoje razumljena, pa tudi njegovi učenci so nekolko preveč osebno vzeli in to se zrcali skozi njihove spise. Resentiment, to tipično občutje, ki veje iz nove zaveze in to neko obtoževanje drugih, predvsem močnejših od njih, in iskanje krivca in vse to neko negativno usmerjenost k Judom, vse to nima nič z Jezusom. Tudi ne žrtvovanje, to je vse napačno razumevanje Jezusa.
Po besedah Nietzscheja, v Antikristu, je Jezus, če mu odmaknemo vse to nerazumevanje in osebno ranjenost in prizadetost njegovih učencev, ki so te spise potem pisali, še najbolj podoben budistom, le da so ti imeli veliko bolj globoke in trdne temelje, saj je celotna civilizacija na katerem je ta religija zrasla imel drugačno znanje.
Seveda to je Nietzsche, o njem so zelo različni pogledi. Meni se na tej točki zdi smiseln.
Nekoč so vse pojave, vključno s soncem seveda razlagali skozi bogove. Potem pa je prišelo krščanstvo, ki ima s kristusom bore malo in je na podlagi židovstva prevzelo logiko enega boga in vse kar gre za tem.
Seveda je vse kar vidimo naša misel, naša stvaritev, tudi bog, ravno tako, pa če je eden ali jih me miljone.
Astrologija že tako bazira na religiji neke vrste, na mitologiji. In del mitologije je tudi Sončevo božanstvo, tako Apolon, kot pred tem Helios, v krščanstvu, se vzame sam enga boga, ta je edini dober, je svetel in jasen , vseved in tako dalje in gre za prevlado sončevega božanstva, to se poveže zraven še na stare običaje in dobimo kar dobimo.
Tudi to da je Regulus 2160 let potoval po levu, govori da je ta velika zvezda poudarjala prednost sončevega principa, poudarjala vrednost moške energije. Sedaj bo prišlo do spremembe, Regulus je vstopil v znamenje device in bo zopet več verejtnosti, da se povežemo še z drugimi energijami, bolj zemeljskimi, bolj ženstvenimi.
Jezusa je krščanstvo uporablo zase, za to kar je hotelo doseči, to ni nič novega, to počnemo ves čas.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#5 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 26. december 2011, 08:08

Tudi to da je Regulus 2160 let potoval po levu, govori da je ta velika zvezda poudarjala prednost sončevega principa, poudarjala vrednost moške energije. Sedaj bo prišlo do spremembe, Regulus je vstopil v znamenje device in bo zopet več verejtnosti, da se povežemo še z drugimi energijami, bolj zemeljskimi, bolj ženstvenimi.
Jezusa je krščanstvo uporablo zase, za to kar je hotelo doseči, to ni nič novega, to počnemo ves čas.

...opažam, da se čedalje več otrok okrog mene rojeva z asc. devica.. ne vem mogoče je to naključje... ali pa ne... je pa najbolj friki to, da je ta asc. devica v osnovi najmanj sexualen od vseh (pade kozorog na vrh 5.)... a te generacije naujo več fukale al kaj??? x;)x
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#6 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 26. december 2011, 09:27

...opažam, da se čedalje več otrok okrog mene rojeva z asc. devica.. ne vem mogoče je to naključje... ali pa ne... je pa najbolj friki to, da je ta asc. devica v osnovi najmanj sexualen od vseh (pade kozorog na vrh 5.)... a te generacije naujo več fukale al kaj??? x;)x

Kaj pa je s tabo, zakaj pa kozoroga povezuješ s hladom, pa še kako hudi so, butara, sej majo tem Marsa na višini, je potrebno več časa, pa pot več časa traja, pa še na starost pa to. To se ti sam hecaš x:o)x , sam mal provuciraš. xrolleyesx
To z Regulusom lahko doživiš kot hec, ker mi ljudje ki živimo maksimum 100, res ne razumemo teh ciklov, ki go vezani na dva tisočletja in več, preprosto je naše zaznavanje neprimerno za te cikle.
To lahko opazjemo samo za nazaj, zgodovinski pogled. x^x

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#7 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 26. december 2011, 09:36

:palec:

No, fino je bilo to prebrat, ker do Nietzcheja sploh ne pridem (še) x:)x

******************************************************

Drugače bi še dodala, da je (bojda) znano, da je bil Jezus po svojem 12. letu, ko je kar izginil iz svetopisemskih zgodb za nekaj let, ravno v Indiji.

In še eno znamenje astrologije bi dodala: Ribi. Riba je vedno bila simbol za Jezusa in v astro pomeni najbolj duhovno znamenje (brezmejno v oceanu na vse širine).



Ja riba, xsrcx to sočutje, dejavno sočutje in to ljubezen do vseh. To je tako zelo mamljiva ideja. Na žalost zame še tako zelo daleč, vendar najbolj mamljiva od vseh idej. Si predstavljaš, da bi lahko tako kot svoje otroke imela rada tudi vse druge otroke, ki jih srečaš in da bi ti blo enako mar kot ti ja za svoje, za vsako bitje s katerim imaš kakršen koli odnos.
Ko sem bla majhna, sem hrepenela po tem, da bi živela v času Jezusa. In čeprav ne živim, sem dobila prekrasno priložnost, da živim v bližini nekoga, ki mu je še kako podoben. xsrcx Zato vedno pravim, da sem najsrečenejši človek na svetu :2src: .

:palec:

No, fino je bilo to prebrat, ker do Nietzcheja sploh ne pridem (še) x:)x

******************************************************


Antikrista se prebere en dva tri. Pomembno je, sam da sprejmeš njegov grob način izražanja in da prebereš kar je v ozadju, se mu ne smeš pustiti sprovucirat, tip je imel Sonce konjunkcijo Pluton, ima globino, vendar tudi neko grobost, neuravnoteženost ( tehtnica). Meni seveda zelo ljub, ne vzamem od njega vse, vendar je taka globina, ki mi vedno premakne pogled in moje predsodke.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. december 2011, 10:26

super tema. :palec:

me je pa presenetlo, kdaj šele ste ribi potegnil ven pri TAKI temi.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 prunus

prunus
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 251

Objavljeno: 26. december 2011, 12:13

Ja riba, xsrcx to sočutje, dejavno sočutje in to ljubezen do vseh.


Evo, js tut z ribo v soncu. In se tale ljubezen do vseh okoli sebe res kr precej kaže. Sej je težko razložit in ko komu poskušam to dopovedat, me majo vsi najmanj a noro, ampak; po večini je res tako, da imam vse ljudi enako rada. Navezanost in ljubezen sta itak dve drugi stvari, zdej je govora o ljubezni... in pri tem lahko res rečem, da vse ljubim enako. Potem razlika se pa kaže v navajenosti in navezanosti do koga, to pa ja. x:)x
sej je čudno, sej verjamem. :inocent:

#10 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 26. december 2011, 12:52

Ja, imate vsi prav po svoje. Planet Rib je prav Neptun in ta planet je planet Krščanstva. Prav tako se je Jezus rodil (nekje sem prebrala), ko se je Neptun zadrževal v svojem Domiciliju, Ribih. (ko se je začelo naše štetje)

Sicer so pa Krščanska (ne od vseh ver!) znamenja sledeča: Ribi (Neptun), Strelec (in delno Lev- (ekzaltacija Neptuna)) in Devica (Merkur ekzaltacija Plutona-(vstajenje sina), po mojem).

#11 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 26. december 2011, 19:53

Ja, imate vsi prav po svoje. Planet Rib je prav Neptun in ta planet je planet Krščanstva. Prav tako se je Jezus rodil (nekje sem prebrala), ko se je Neptun zadrževal v svojem Domiciliju, Ribih. (ko se je začelo naše štetje)

Sicer so pa Krščanska (ne od vseh ver!) znamenja sledeča: Ribi (Neptun), Strelec (in delno Lev- (ekzaltacija Neptuna)) in Devica (Merkur ekzaltacija Plutona-(vstajenje sina), po mojem).



oprosti Hekata, od kdaj je Neptun v eksaltaciji v levu in Pluton v devici?

To je pa zame nekaj povsem novega, od kje in na čem temelji?

Radovedna :8):

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#12 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 26. december 2011, 20:42

No, za Leva se ve da je Neptun (sem večkrat prebrala). Glede Device je pa diskusija. Nekateri ji hočejo naprtiti Pluton, drugi pa Uran. Je pa Devica zelo konzervativni znak pa tudi mitološko (Demetra in Persefona) sta vezani na Pluton (Hades). Po mojem je Pluton.

(...)
What do detriment, exalted and fallen mean?

When the sun, moon, or a planet is in the sign opposite to one it rules, it is considered a difficult combination and is called detriment. The sun, moon, and each planet are also considered exalted in an additional sign that is harmonious, and fallen in the sign opposite to that. The sun is exalted in Aries and fallen in Libra. The moon is exalted in Taurus and fallen in Scorpio. Mercury is exalted in Aquarius and fallen in Leo. Venus is exalted in Pisces and fallen in Virgo. Mars is exalted in Capricorn and fallen in Cancer. Jupiter is exalted in Cancer and fallen in Capricorn. Saturn is exalted in Libra and fallen in Aries. Uranus is exalted in Scorpio and fallen in Taurus. Neptune is exalted in Leo and fallen in Aquarius. Pluto is so recently discovered that most astrologers have not decided where it is exalted and fallen, but in my opinion it is exalted in Virgo and fallen in Pisces. The north node is exalted in Gemini and fallen in Sagittarius. Thus by making Pluto exalted in Virgo, every sign has something exalted in it except Sagittarius, and some consider the south node exalted in Sagittarius.

Is that the only reason to decide Pluto is exalted in Virgo?

No, in my view Pluto (Hades) is cosmically exalted in Virgo for a number of reasons some of which are tied in with the mythology of Demeter and her Virgin daughter Persephone who was raped by Hades and taken into the underworld, myths which are the basis of the Eleusinian Mysteries of ancient Greece. Most of these correlations are based on deep intuitions involving numerous factors. I believe Pluto fits well with Virgo's scientific nature. (...)

Vir

#13 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 26. december 2011, 20:53

Aleksandar Imširagič ima svojo logiko. Pluton na treh stopinjah škorpijona, ker je tam pad Lune, Uran na 11° stopinji škorpijona, Neptun pa sem pozabla,v vodnarju stopinje sem pozabla, ko bom kej brala sporočim. Aleksandar ima svojo logiko, dokaj smiselno, on vleče vse iz mitologije iz zgodb.
pluton in Merkur, sta tako in tako povezana, saj Hermes vodi umrle duše v podzemlje, tako da je na Hermesu, na Merkurju vedno tudi nekaj Plutonovskega, od tu tudi psihoanaliz ( priti skozi govor, skozi besedne napake do podzavesti) .
Lev in Neptun bi povezala preko umetnosti, a samo tu. Ker je Apolon bog umetnosti.
A imajo tudi stopinje in je to splošno veljavno ali kot pri Aleskandru omejeno na določen krog astrologov?

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#14 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 26. december 2011, 21:16

Sicer ne poznam tega astrologa, ampak je pa zanimivo to o stopinjah. Nisem pa še slišala.

Ja, Merkur in Pluton sta nekako povezana a v Dvojčkih, ki so v bistvu Zračno znamenja, težko najdem tako intenziven in s čustvi nabit planet. Dvojčki so lahkomiselni in lahkotni...za hece, so večkrat površni. Jaz vidim tudi Uran (Zračen planet) dobro v tem znamenju, saj ima Dvojček ''drugačne možgane'' od Device, čeprav je vezan enako na Merkur. Device so veliko bolj kompleksne. Če pomisliš kako rade ANALIZIRAJO. So neke vrste psihologi, kot Škorpijoni. Pa oba sta vezana na medicino (6. hiša in 8.hiša). V bistvu je 6.hiša še bolj, saj je hiša zdravja (ekzaltacija).
Pa še to, planeti v zgodovini imajo dvojno naravo (ne vsi, samo osebni). Tako, da je v Dvojčkih Dnevni Merkur (Moški), v Devici pa Nočni (Ženski), itd...

Pluton je še dokaj neraziskan planet, ki mu prevečkrat naprtimo samo seksualne sposobnosti in ga stem banaliziramo. Škorpijoni, recimo, so lahko obsedeni s to tematiko ali pravo nasprotje. Močne Škorpijone najdemo velikokrat med recimo menihi in drugimi duhovnimi ljudi.

#15 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 26. december 2011, 21:28

Sicer ne poznam tega astrologa, ampak je pa zanimivo to o stopinjah. Nisem pa še slišala.

Ja, Merkur in Pluton sta nekako povezana a v Dvojčkih, ki so v bistvu Zračno znamenja, težko najdem tako intenziven in s čustvi nabit planet. Dvojčki so lahkomiselni in lahkotni...za hece, so večkrat površni. Jaz vidim tudi Uran (Zračen planet) dobro v tem znamenju, saj ima Dvojček ''drugačne možgane'' od Device, čeprav je vezan enako na Merkur. Device so veliko bolj kompleksne. Če pomisliš kako rade ANALIZIRAJO. So neke vrste psihologi, kot Škorpijoni. Pa oba sta vezana na medicino (6. hiša in 8.hiša). V bistvu je 6.hiša še bolj, saj je hiša zdravja (ekzaltacija).
Pa še to, planeti v zgodovini imajo dvojno naravo (ne vsi, samo osebni). Tako, da je v Dvojčkih Dnevni Merkur (Moški), v Devici pa Nočni (Ženski), itd...

Pluton je še dokaj neraziskan planet, ki mu prevečkrat naprtimo samo seksualne sposobnosti in ga stem banaliziramo. Škorpijoni, recimo, so lahko obsedeni s to tematiko ali pravo nasprotje. Močne Škorpijone najdemo velikokrat med recimo menihi in drugimi duhovnimi ljudi.


:palec:
Ja celo simbola za devico in škorpijona sta sorodna.
Zanimivo ja.
Podzavestne energije je mogoče izkoristiti na mnogo načinov.
Jaz imam srečo poznati dva moška z Marsom v škorpijonu, ki sta oba duhovno izjemna in uporabljata seksualno energijo za zdravljenje in učenje. Ne moreš verjeti, kaj se iz te energije naredi, če je le srce odprto in usmerjeno za dobro drugih in če je pamet toliko jasna, da ve kaj je in kaj ni smiselno in volja dovolj močna in trdna, da vso to energijo vztrajno kanalizira v smer v katero se je odločila.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#16 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 26. december 2011, 21:32

Sej res, nisem pomislila na soroden simbol. Objavljena slika

#17 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 26. december 2011, 21:37

Sej res, nisem pomislila na soroden simbol. Objavljena slika



Ja seveda!! Objavljena slika Ti si genij, Mihela! Objavljena slika

To kar loči simbola je prav puščica pri Škorpijonu, ki ponazarja Mars! (ki ga Devica nima)

#18 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 26. december 2011, 21:53

Ja sej je očitno, sam pomisliti pozabimo.

Še nekej kr se Plutona tiče, Jhampal Shaneman en astrolog budist je mel predavanje v Ljubljani in je predstavil karto od Bude, pride stelij v deveto v bika in v steliju Pluton, v močni konjunkciji z Venero. Tako da jaz res močno verjamem, da brez velike podpore seksualne plutnovnoske energije verjetno prave osebne transformacije in spoznanj ni mogoče. In v tem smislu je lahko celibat koristen. Vendar ga odsvetujemu vsakemu, ki nima pravega vodstva, ker smo vidli kake vse norosti ratajo, če se lotimo to s prislilo in nevednostjo, brez pravega vodstva in podpore.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#19 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 26. december 2011, 21:57

Ja sej je očitno, sam pomisliti pozabimo.

Še nekej kr se Plutona tiče, Jhampal Shaneman en astrolog budist je mel predavanje v Ljubljani in je predstavil karto od Bude, pride stelij v deveto v bika in v steliju Pluton, v močni konjunkciji z Venero. Tako da jaz res močno verjamem, da brez velike podpore seksualne plutnovnoske energije verjetno prave osebne transformacije in spoznanj ni mogoče. In v tem smislu je lahko celibat koristen. Vendar ga odsvetujemu vsakemu, ki nima pravega vodstva, ker smo vidli kake vse norosti ratajo, če se lotimo to s prislilo in nevednostjo, brez pravega vodstva in podpore.



Ja, se čisto strinjam.

V bistvu je za take poteze potrebna v osnovi močna osebnost, kar daje skupek cele rojstne karte.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0