Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Uran kvadrat Pluton


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
48 komentarjev na to temo

#1 gregor777

gregor777
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 149

Objavljeno: 24. januar 2012, 08:33

Pluton je že dlje časa v Kozorogu, medtem pa je lani v Ovna prišel Uran.
Kaj nam bo prinesel kvadrat med Uranom in Plutonom čez nekaj let?
Kdaj bi se naj to točno zgodilo in kako dolgo bo trajalo?

#2 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 24. januar 2012, 11:02

Pluton je že dlje časa v Kozorogu, medtem pa je lani v Ovna prišel Uran.
Kaj nam bo prinesel kvadrat med Uranom in Plutonom čez nekaj let?
Kdaj bi se naj to točno zgodilo in kako dolgo bo trajalo?




Stvari, oz. dogodke, ki jih je pluton z vstopom v kozoroga leta 2008 odkrival, bo uran želel dodatno osvetliti in bo pomagal z uporom, demonstracijami in protesti to odstraniti, zatreti. Uran bo v znaku ovna do 15.5.2018. V vsakem znamenju je uran 7 let in porabi kar 84 let, da prepotuje zodiak. Kadar pomembni planeti kot so uran, neptun in pluton preidejo v novo znamenje, takrat človeštvo dobi priložnost, da svojo zavest premakne na nov, višji nivo zavedanja.

Skratka odstira se nam nov pogled na svet. Verjetno bo ekzaktni kvadrat med plutonom in uranom mundano prinesel zemlji kak ruker, mogoče kak večji potres, kajti ob takem dogodku, se zavest ljudi sigurno dviga.

#3 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 24. januar 2012, 11:09

Zelo zanimiva tema. :palec:

Ker je kvadrat v kardinalnih znamenjih in sta povezana oven nekaj novega in kozorog staro, tradicionalno, in politika, družba, zna biti da to privede do novega prevladujočega političnega sistema, da ne bomo več imeli demokratični kapitalizem, vendar ker so kvadrati skozi Uran upore, nepotrpežljive ( oven), to se že kaže v Libiji in podobno, vidimo da se mladi oven, borijo za nove oblike družbe na Uran revolucionaren način. To ustvarja veliko napetosti, to prinaša lahko tudi vojne, možni pa so tudi bolj intenzivi tektonski premiki ( zaradi vpetosti kozoroga)...
še veliko drugega...
Ta kvadrat se je dogajal pred drugo svetovno vojno, toda takrat je bil Pluton v raku, Uran pa ravno tako v ovnu, novih začetkov in nepotrpežljivega uveljavljanja lastne volje, trpeli pa so ljudje, narodi ( rak)...
Je pa res, da je bil Pluton takrat najmočnejši, saj je bil na novo odkrit, zdej pa je izgubil na moči in pristal med pritilikavimi planeti...
Po moje bo zdej manj hudo. Spremembe pa so očitno nujne...

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#4 megi*

megi*
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 112

Objavljeno: 24. januar 2012, 13:49

Je pa res, da je bil Pluton takrat najmočnejši, saj je bil na novo odkrit, zdej pa je izgubil na moči in pristal med pritilikavimi planeti...
Po moje bo zdej manj hudo. Spremembe pa so očitno nujne...


Hm, lahko prosim samo tale stavek malo podrobneje razložiš? Torej se je pomen plutona z leti zmanjšal, ker smo vmes ugotovili, da... ne znam si čisto razložit :sori:

#5 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 24. januar 2012, 14:56

Ko se planet pojavi ( ko je odkrit), ko nekaj pride v zavest človeštva, dejuje najmočneje. Na začetku. o tem so študije.
Drugo pa je da so astronomi zmanjšali vrednost Plutonu, ni več planet, ampak skupaj z Eris pritljikavi planet. Nebesno telo je materialno gledano isto, vendar naš pogled nanj se je spremenil. Toda naš pogled nanj na globji ravni določa tudi njegov vpliv.

Upam, da sem razložila jasno.

Če ni jasno kar drezi dalje, bom poskusla še enkrat bolj jasno.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#6 megi*

megi*
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 112

Objavljeno: 25. januar 2012, 15:41

Ko se planet pojavi ( ko je odkrit), ko nekaj pride v zavest človeštva, dejuje najmočneje. Na začetku. o tem so študije.
Drugo pa je da so astronomi zmanjšali vrednost Plutonu, ni več planet, ampak skupaj z Eris pritljikavi planet. Nebesno telo je materialno gledano isto, vendar naš pogled nanj se je spremenil. Toda naš pogled nanj na globji ravni določa tudi njegov vpliv.

Upam, da sem razložila jasno.

Če ni jasno kar drezi dalje, bom poskusla še enkrat bolj jasno.


Hvala za razlago, čeprav priznam, da mi poraja nova vprašanja. Najprej kdo je to mi? Skupnost astrologov, predvidevam? Verjetno misliš, da so pač od trenutka odkritja začeli iskati določene pomene, ki so se pa empirično? skozi čas izkazali za (ne)prave?
Kaj pa v primeru, ko trdimo, da astrologija vpliva oz je vidna, se da prebrati tudi v primeru nekoga, ki ga ne zanima. Kako se lahko na takšno osebo vpliv plutona zmanjša, saj tega vpliva sam tako ne pozna, astrolog mu ga 'predstavi' sam pa ga potem potrdi ali ovrže.
Sicer mi je jasno o čem je govora (moč misli). Edino po tej logiki, bi z zadostnim prepričanjem in širokim uvajanjem dejansko lahko spremenili tudi pomene vseh ostalih planetov. Ali pa se je to tekom let tako že zgodilo. Prav v tej luči je morda vseeno dobro vse skupaj jemati delno z rezervo, saj se nasprotno lahko prepričamo (preko sugestij) v neko 'danost', ki pa bi se tekom let tako spremenila (uvedli bi nove pomene le-te).

#7 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 25. januar 2012, 17:46

Moderna znanost, kvantna fizika spoznava življenje na drugačen način, vedno bolj je jasno to da naš pogled določa našo stvarnost.
Astronomi določajo katero nebesno telo paše v katero skupino.
Ta formalnost pa na neki ravni vpliva tudi na dejanskost vpliva, podobno kot ime, ki ga izberejo zopet astronomi določa povezanost z mitom in s tem vpliv nekega nebesnega telesa. Vse to so nezavedni procesi, ki pa le na neki ravni določajo naš pogled , naš pogled pa vedno določa našo stvarnost.
Nekej v tem smislu.

Upam, da je sedaj bolj jasno.

Ti kar še sprašuj, pametni ljudje mislijo s svojo glavo in kar tako ne sprejemajo tujih spoznanj.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#8 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 25. januar 2012, 19:33

Mihela,

to o pritlikavem Plutonu in neposredni manjši moči le tega, ker naj bi postal pritlikav, ne vem če drži. Jaz sem tudi tako mislila, ko so Pluton deklasirali iz planeta, ampak samo poglej kaj se vse dogaja prav od leta 2008, ko je vstopil v Kozoroga. V bistvu se je prava globalna kriza začela prav s tem letom. A ni to zanimivo? In če pogledamo, da Kozorogu vlada Saturn, ki prav zares zateguje pasove, saj je nekako obraten planet od Jupitra, ki širi, me to ne preseneča.
Pluton le navidezno slabše deluje, ker uravnava podzavest, kolektivno in na osebni ravni. Se pa ve, da je podzavest nepredvidljiva in vedno znova nepričakovano izbruhne, čeprav vedno tli v ''podzemlju'' podzavesti.

Pluton v grščini (predeveno) pomeni BOGASTVO. Torej, zamisli si bogastvo pod taktirko stiskaškega Saturna. Objavljena slika

Uran kvadrat Pluton je izjemno nevaren po svoje, saj sta oba planeta znana kot 'agresivna' planeta. Če je prej narod trpel zaradi lastnega nacionalizma (Pluton v Raku), bo sedaj trpela oblast, ki bo pod velikimi pritiski (Pluton v Kozorogu).
Uran v Ovnu bo pa zahteval hitrost in mogoče kanček nepremišljenosti, zaletavosti. A spremembe bodo ogromne in korajžne.

Še to, Luna prav tako ni planet, saj je ''samo'' satelit. Ampak, astrologija ni astronomija. V astrologiji sta Sonce in Luna planeta in celo najpomembnejša na osebni ravni.

#9 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 25. januar 2012, 19:40

Uran kvadrat Pluton je izjemno nevaren po svoje, saj sta oba planeta znana kot 'agresivna' planeta. Če je prej narod trpel zaradi lastnega nacionalizma (Pluton v Raku), bo sedaj trpela oblast, ki bo pod velikimi pritiski (Pluton v Kozorogu).
Uran v Ovnu bo pa zahteval hitrost in mogoče kanček nepremišljenosti, zaletavosti. A spremembe bodo ogromne in korajžne.


Objavljena slika Nič, nič, ...........sam tole sm hotu ovekovečit k bo tvoj ljubljenček zdej prevzel ablast pa da ne boš pol trdila da ne veš za nič.....

Objavljena slika

#10 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 25. januar 2012, 19:55

Omarček! Objavljena slika

Sej ne, trpela bo oblast ki ne bo znala pravilno delat. Sicer so pa pred nami težka leta. Vsi bomo na preizkušnji....predvsem oblastniki, kakor sem rekla.
Sicer pa bodo obstajali tudi tisti, ki bodo test uspešno prestali. Odvisno koliko bodo sposobni. Objavljena slika

Sicer pa ne vem točno kdaj bo nastal ta točen kvadrat...ne da se mi pogledat! A mi ti poveš? Please? A mogoče že obstaja? Objavljena slika

#11 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 25. januar 2012, 22:18

Mihela,

to o pritlikavem Plutonu in neposredni manjši moči le tega, ker naj bi postal pritlikav, ne vem če drži. Jaz sem tudi tako mislila, ko so Pluton deklasirali iz planeta, ampak samo poglej kaj se vse dogaja prav od leta 2008, ko je vstopil v Kozoroga. V bistvu se je prava globalna kriza začela prav s tem letom. A ni to zanimivo? In če pogledamo, da Kozorogu vlada Saturn, ki prav zares zateguje pasove, saj je nekako obraten planet od Jupitra, ki širi, me to ne preseneča.
Pluton le navidezno slabše deluje, ker uravnava podzavest, kolektivno in na osebni ravni. Se pa ve, da je podzavest nepredvidljiva in vedno znova nepričakovano izbruhne, čeprav vedno tli v ''podzemlju'' podzavesti.




Še to, Luna prav tako ni planet, saj je ''samo'' satelit. Ampak, astrologija ni astronomija. V astrologiji sta Sonce in Luna planeta in celo najpomembnejša na osebni ravni.



Jaz se čisto strinjam s tabo da deluje, jaz sam pravim, da upam, da ne bo deloval kot je deloval pred drugo svetovno vojno in sprošil tovrstne rušilne energije(zaradi formalne degradacije in pa zaradi tega ker je bil takrat še bolj frišnu odkrit). To je vse kar sem rekla.

Jaz vem, da deluje. Zelo dobro vem :(

In ja, Luna ravno zato ker je Zmeljin satelit in s tem v neizmerni bližini Zemlje, deluje izjemno močneje na nas, velik bolj kot kak planet kaj šele planetoidek, in Sonce ravno zato ker je zvezda, velika zvezda, ki s svojo maso vse to (planete, asteroide...) vrti okrog tudi Zemljo, deluje na nas vse skupej tolk bolj močno kot kak planet ali planetod in tako dalje.
Tako da je pomembno, da je Luna Zemljin satelit in ne planet in je pomembno da je Sonce osrednja zvezda našega osončja, in ne tam nek planet. Vse je pomembno Hekata, vse to. Ampak to Plutonu ne izniču moč, upam, pa da mu jo vsaj delno omili. Bomo videli, če bomo živi x:)x


Drgač pa mi je všeč kako razmišljaš in sestavljaš sestavljanko.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#12 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 26. januar 2012, 02:42

Omarček! Objavljena slika

Sej ne, trpela bo oblast ki ne bo znala pravilno delat. Sicer so pa pred nami težka leta. Vsi bomo na preizkušnji....predvsem oblastniki, kakor sem rekla.
Sicer pa bodo obstajali tudi tisti, ki bodo test uspešno prestali. Odvisno koliko bodo sposobni. Objavljena slika

Sicer pa ne vem točno kdaj bo nastal ta točen kvadrat...ne da se mi pogledat! A mi ti poveš? Please? A mogoče že obstaja? Objavljena slika


Objavljena slika

Kvadrat med Uranom in Plutonom bo postal aplikativen na 6°, ko lahko rečemo da prične delovat 29.02.2012, eksakten bo postal 24.07.2012, pa pol spet zaradi retrogradnosti Urana 19.09.2012, pa 21.05.2013, pa 01.11.2013, pa 22.04.2014, pol bo tut Plutko malčk retro, tk da bo kvadrat spet eksakten 15.12.2014, pa 17.03.2015.....no in 14.06.2015 bo nekako 5° separativen, ko nekako lahko rečemo da kvadrat ne bo več mel vpliva. Eksakten ne bo več.
No...... Objavljena slika......01.10.2015 zaradi Uranove retrogradnosti spet postane aplikativen na 6° , 02.02.2016 pride na 1° aplikativnosti, pol pa gre Uran v direktno gibanje in 13.05.2016 spet popusti njegov vpliv. Ne za dolgo, spet bo Uran retrograden in 12.11.2016 se kvadrat spet pojavi, 12.04.2017 mine, 27.12.2017 se spet pojavi, 28.02.2018 mine, 16.05.2018 pa gre Uran končno v bika in smo vn s tahudga. Objavljena slika Čeprav bo Uran šou na kratko spet v ovna ko bo retro, a kvadrata s Plutkotom ne naredi več.

Seveda to zdej ne pomeni, da bomo do takrat meli Janšo. Če te je to zanimalo. Že dost, dost, dost prej bo spoku na un njegov ranč v Avstralijo. Objavljena slika

#13 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 26. januar 2012, 18:56

Seveda to zdej ne pomeni, da bomo do takrat meli Janšo.


Kaj pa vem. A nebi bilo kul? Objavljena slika Objavljena slika Objavljena slika

Objavljena slika Objavljena slika Objavljena slika


@ Mihela,
hvala! Jaz kar neki razmišljam. Rada pa se soočam s takimi misleci kot si ti. Thanks!! Objavljena slika

#14 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 26. januar 2012, 19:40

Kaj pa vem. A nebi bilo kul? Objavljena slika Objavljena slika Objavljena slika

Objavljena slika Objavljena slika Objavljena slika


@ Mihela,
hvala! Jaz kar neki razmišljam. Rada pa se soočam s takimi misleci kot si ti. Thanks!! Objavljena slika


Ah ne vem če bi blo lih tako kul......Objavljena slika Je mel že dvakrat prložnost, enkrat v navezi z Bajukom, enkrat sam, pa je blo, se mi zdi, še najbolj kul ko je prložnost zgubu. Objavljena slika Ne vem....jst vidim velike probleme pod njegovo taktirko,....upam da se motim......... Objavljena slika

Drgač pa....ja...sta obe bl sam za neki tuhtat ja.......si lahk daste roko........Objavljena slika

#15 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 26. januar 2012, 19:56

Ja, Omar!

Najine debate so zelo pretuhtane in poglobljene. Mogoče se skriva celo kaj resnice. Objavljena slika

Sem pa za kritične ljudi. Ni dovolj če prebereš, moraš tudi s kritiko vse jemati...saj ni rečeno da je vse res kar ti postrežejo na krožnik, kot ''utemeljeno''.

@ Mihela
Glede destruktivnosti kvadrata, nekje sem prebrala, da je Pluton v luninem in sončevem znamenju (Raku in Levu) še najbolj močan in 'pompozen'. Tako, da Pluton v Kozorogu deluje predvsem na elito, bolj kot pa na vso populacijo. Saj tako mislim.

#16 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 26. januar 2012, 20:24

Ja,


Glede destruktivnosti kvadrata, nekje sem prebrala, da je Pluton v luninem in sončevem znamenju (Raku in Levu) še najbolj močan in 'pompozen'. Tako, da Pluton v Kozorogu deluje predvsem na elito, bolj kot pa na vso populacijo. Saj tako mislim.


V raku mi res deluje zelo grobo, ker sta si z Luno tako zelo drugačna, sej vemo, da je Luna v škorpijonu na dnu.(začetek in konec) Ne vem, če bo deloval sam na elito, jaz kozoroga povezujem po eni strani zaradi vladavine Saturna s politično ureditvijo in pa z gospodarstvom, drugače pa bolj s preprostimi ljudmi, kulturami, ki so bolj tradicionalne, tako versko kot drugače z neko utečeno dolgotrajno tradicijo,dokaj dogamtične, z veliko trdimi pravili, ne tolk moderne družbe.
Jaz elito povezujem z levom, Soncem in včasih še z Jupitrom ( kot neka navezanost na preteklo aristokracijo). Bi blo pa fino, če bi sre razbilo(uran v ovnu ) nekaj gospodarskega ( kozorog) kriminala ( Pluton) ali pa politične zmanipuliranosti in dobičkarstva (Pluton kozorog), ta politični kriminal, upam.

Zate Omar pa sploh ne vem, kaj bi ti blo všeč, da z Hekato tuhtava, razglabljava, al sam tebe poslušava in bereva, hm, ne vem :inocent: No v vsakem primeru hvala za datume in kapo dol za tvoje astro odgovore. :palec: O tvojih drugih komentarjih bom kar tiho, danes sem se do solz nasmejala x:Dx kako je moč nezdravo sojo povezati z Moniko, in njeno zapacano obleko. Za to dvoje povezat pa moraš bit stručko x^x

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#17 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 26. januar 2012, 20:39

V raku mi res deluje zelo grobo, ker sta si z Luno tako zelo drugačna, sej vemo, da je Luna v škorpijonu na dnu.(začetek in konec)


Zgodovisnko gledano je bilo tako. V Raku in Levu je bila rast in eksplozija 2. Svetovne vojne. Pa ne pozabi nacionalizma, ki se je takrat širil v Evropi in ki je vezan na Raka. Je že res, da je Luna v padcu v Škorpijonu a zaradi Marsa, ne zaradi Plutona. Saj Pluton ni v padcu v Raku, al se motim? Je pa v Raku padec Marsa.
Oba, Luna in Pluton, se nanašata na podzavest, psiho in sta vodna planeta. Prav tako Neptun. Seveda v drugačnih odtenkih.

Rak je sicer vezan na Luno in IV hišo (narod, nacija, masa ljudi), medtem ko je Kozorog vezan na Saturn in X hišo (politika, elita). Lev ni elita, mišljena kot skupek ljudi z istimi interesi, ampak aristokracija. Jupiter je pa bolj intelektualno usmerjena, ne toliko glede interesov, predvsem materialnih (Saturn).

#18 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 26. januar 2012, 21:15

Zgodovisnko gledano je bilo tako. V Raku in Levu je bila rast in eksplozija 2. Svetovne vojne. Pa ne pozabi nacionalizma, ki se je takrat širil v Evropi in ki je vezan na Raka. Je že res, da je Luna v padcu v Škorpijonu a zaradi Marsa, ne zaradi Plutona. Saj Pluton ni v padcu v Raku, al se motim? Je pa v Raku padec Marsa.
Oba, Luna in Pluton, se nanašata na podzavest, psiho in sta vodna planeta. Prav tako Neptun. Seveda v drugačnih odtenkih.

Rak je sicer vezan na Luno in IV hišo (narod, nacija, masa ljudi), medtem ko je Kozorog vezan na Saturn in X hišo (politika, elita). Lev ni elita, mišljena kot skupek ljudi z istimi interesi, ampak aristokracija. Jupiter je pa bolj intelektualno usmerjena, ne toliko glede interesov, predvsem materialnih (Saturn).


Ja zanimiva je vzporednost Lune z ostalimi planeti ki vladajo vodnim znamenjem. Ja Pluton je temačno nezavedno, Luna tisto podzavestno... kar ustvarja naše odzive...


Luna je tisto kar je ranljivo, nežno, občutljivo, tisto kar hrani in napaja, tisto kar omogoča rast in razvoj s svojo vlago...
Pluton je tisto kar je močno, kar obvladuje, kar obsede, in vedno se mi zdi, da ta kontak lahko naredi veliko škode, Luna je popolnoma v rokah Plutona, v natalu na primer tudi ob pozitivnih aspektih je težje združljivo, je dolgoročno združljivo le skozi čustveno preobražanje, to pa je vedno trpko, boleče... na čustveni ravni ( v smislu odzivov) pa ima vedno neko preintenzivnost,na materialni ravni prinaša težja izkustva...
Tega ne razumem zakaj je Luna v škorpijonu v padu zaradi Marsa in ne zaradi Plutona, se ti da mi to mal razložiti... sej je tudi Pluton vladar škorpijona ?
Je poleg tega, da sta tako Luna kot Pluton povezana s čustvi, psiho, a je še kaj drugega kar veže Plutona in Luno v neko sorodnost? In kako si predstavljaš ti to sorodstvo, sorodstvo ni vedno najbolj prijetno povezano x:)x

Če imaš za elito politiko, pot je lahko kozorog, če imaš za elito gospodarstvenike pot je to lohk elita, ampak elito kot si jo jaz predstavljam ne paše v kozoroga. Po mojem razumevanju seveda, imamo pa vsi svoje mnenje.
Zame je elita smetana sveta, tisti najboljši iz vseh področij. Tako jaz razumem, lahko pa da sem se vštela že v samem razumevanju elite, grem pogledat v slovar. Mi je fajn s tabo tako izmenjevati mneja, mi je fajn, da razmišljaš po svoje, da moram pot tudi jaz mal na novo kako stvar premislit in predelat. Super. :palec:

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#19 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 26. januar 2012, 21:26

Ne, glede Lune in Škorpijona...sem samo navedla Mars, saj je ta v padcu v Raku, Pluton pa ne. Torej, Pluton v Raku ne dela prevelike škode, saj ni v ekziliju in tudi ne v padcu. To sem mislila. Recimo, Mars je izrazito Moški planet, Luna pa Ženski. Pluton je zame tudi Ženska energija.

Se pa strinjam, da Luna in Pluton, oziroma njuni stiki, večkrat prineseta več gorja kot pozitivnosti. Saj je Luna čista in kristalna voda, izvirna voda, medtem ko je Pluton umazana, talna voda, recimo kanalizacijska voda ki teče pod površjem.
Luna so bolj emocije, senzibilnost, Pluton pa strast, ampak ne kot Mars, temveč bolj destruktivne strasti.

Mihela, midve vedno prav tako zaideva rade v neke čudne vode! Objavljena slika (glede na to, da se naslov teme nanaša na kvadrat...midve pa kar o Luni in Plutonu!!!)

#20 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 26. januar 2012, 21:37

Mihela, midve vedno prav tako zaideva rade v neke čudne vode! Objavljena slika (glede na to, da se naslov teme nanaša na kvadrat...midve pa kar o Luni in Plutonu!!!)

Mislim, da vsaka tema zajadra mal sem pa mal tja, kar midve počneva je le poglabljava razumevanje, da Pluton v različnih znamenjih prinese drugačno gorje, drugačno preobrazbo... in sva seveda zalutale, ker nisva povsem složne, in pot je treba pričati in pričati, da se vsaj delno uskladive, men je to fajn, ta prave za v staro Grčijo, demokracija, sam spol bi blo treba spremenit x:Dx

hvala za razlago, razumem kaj si htela povedat. No zdej pa nazaj na temo.

A čaki še elita
elíta -e ž (i) posamezniki, ki
izstopajo po družbenem položaju,
pomembnosti, kakovosti

Bi bil to lahko kozorog? Meni ne diši po kozorogu.
Čeprav je Saturn res tisti planet, ki vsako stvar lahko privede do popolnosti, vendar imam še vedno za pomembneže ljudi povezane z levom in močno Sonce... pa tudi Jupiter gre zraven, ne v tem intelektualnem smislu, ampak v smislu presežka, poleg tega pa je Zeus ta glavni, ne vem tko jaz vidim?

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#21 megi*

megi*
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 112

Objavljeno: 26. januar 2012, 21:53

Zanimiva debata se je razvila, na koncu vidim, da ima res vsak nekoliko drugače obarvan pogled na planete, odnose,...

Jaz plutona nikoli nisem dojemala kot žensko energijo, temveč izrazito moško, temno. Če bi že iskala temnejšo strast, z nekim ženskim pridihim, bi bila to Lilith. Ampak ne vem, če gre za vodno ali bolj ognjeneno energijo.

Če smo že omenjali JJ - on mi deluje kot nek preplet saturna in plutona. Definitely in the worst possible way imaginable.

#22 megi*

megi*
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 112

Objavljeno: 26. januar 2012, 22:02

A čaki še elita
elíta -e ž (i) posamezniki, ki
izstopajo po družbenem položaju,
pomembnosti, kakovosti

Bi bil to lahko kozorog? Meni ne diši po kozorogu.
Čeprav je Saturn res tisti planet, ki vsako stvar lahko privede do popolnosti, vendar imam še vedno za pomembneže ljudi povezane z levom in močno Sonce... pa tudi Jupiter gre zraven, ne v tem intelektualnem smislu, ampak v smislu presežka, poleg tega pa je Zeus ta glavni, ne vem tko jaz vidim?


Moje laično mnenje - kozorog predstavlja elito. Staro, tradicionalno, trdno. Predstavlja deseto hišo, način kako se prikažemo v javnosti, kako stremimo k uspehu in dokazovanju.
Lev je sicer od nekdaj bil tudi znamenje kraljev, predstavlja tudi srce, center človeka. Prestige je večji pri levu, trdnost, trajnost moči (elite) pa skoraj da v kozorogu. Nekako tako si to predstavljam.

#23 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 27. januar 2012, 01:33

Zate Omar pa sploh ne vem, kaj bi ti blo všeč, da z Hekato tuhtava, razglabljava, al sam tebe poslušava in bereva, hm, ne vem :inocent: No v vsakem primeru hvala za datume in kapo dol za tvoje astro odgovore. :palec: O tvojih drugih komentarjih bom kar tiho, danes sem se do solz nasmejala x:Dx kako je moč nezdravo sojo povezati z Moniko, in njeno zapacano obleko. Za to dvoje povezat pa moraš bit stručko x^x



Ne, glede Lune in Škorpijona......
midve pa kar o Luni in Plutonu!!!)


Ma nič..........lih tolk da vesta da vaju mam na očku in da mi nič ne uide in da mam tut dober spomin.

Da ne bo pol en dan "nism vedla nism znala"........

Glede tega kaj bi blo meni bl všeč pa rajš ne bom, k boš pol spet začudena od kje sm iz kvadrata Urana in Plutkota pršu na neko določeno področje. Objavljena slika
Tk da trenutno sam nadziram dogajanje in čakam na svojih pet minut. Objavljena slika

#24 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 27. januar 2012, 07:59

Zanimiva debata se je razvila, na koncu vidim, da ima res vsak nekoliko drugače obarvan pogled na planete, odnose,...

Jaz plutona nikoli nisem dojemala kot žensko energijo, temveč izrazito moško, temno. Če bi že iskala temnejšo strast, z nekim ženskim pridihim, bi bila to Lilith. Ampak ne vem, če gre za vodno ali bolj ognjeneno energijo.

Če smo že omenjali JJ - on mi deluje kot nek preplet saturna in plutona. Definitely in the worst possible way imaginable.


Kot vladar škorpijona je povezan z rekami, velikimi tekočimi vodami, tudi kdaj z blatnimi vodami, pa ne vedno, kanalizacija gre v to logiko,vendar glavna je moč deroče vode, pa tudi ni vsa simbolika Plutona blatna. Po mitologiji je moški, in je eden močnejših, z brati so si z žrebom razdelili področja vladanja, on je dobil podzemni svet.

Vodna energija je sam v tem da je čustvena energija, kot bes, je pa res da je še marsikaj drugega, kar je lahko bolj vroče, mogoče lava, tudi to se nahaja odspodi, tko da maš prav o tem bi se razglabljalo.

Zame je elita presežek, zmagovalci v športu, v intelektualnih krogih tistih najboljši, kozorog zame ni presežek, sploh ne v smislu nekih talentov in danosti, presežek je le v garanju in delu in v ambiciji, ne v naravnih danostih. Da bi bil nek presežek se moraš prvo roditi v pravo družino, biti povezan s pravimi ljudmi, in moraš imeti neke svoje talente, ki jih to pravo okolje zazna in jih pomaga razvijati, to meni nič ne diši po kozorogu. Je pa v Sloveniji res tako, da presežkov skorej ni, da tisti ki imajo moč tlačijo tiste ki so modrejši, sposobnejši s to močjo in v Sloveniji res kraljujejo ta trpki kozorog in ta navadni in pridni devica, toda to ni po vsem svetu tako in ne v vseh časih, to je specialiteta resentimentalne Slovenije, ki ves čas budno gleda, da bo vse kar je višje porezala z ostrim rezilom, da ja ne bo kdo bloljši od mene.

JJ je glavni predstavnik resentimentalne Slovenije.

Še vedno vztrajam pri svojem.

Omar, ti kar gledi, bomo veseli vsakga tvojga mnenja. :vio:

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#25 gregor777

gregor777
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 149

Objavljeno: 27. januar 2012, 09:29

Objavljena slika

Kvadrat med Uranom in Plutonom bo postal aplikativen na 6°, ko lahko rečemo da prične delovat 29.02.2012, eksakten bo postal 24.07.2012, pa pol spet zaradi retrogradnosti Urana 19.09.2012, pa 21.05.2013, pa 01.11.2013, pa 22.04.2014, pol bo tut Plutko malčk retro, tk da bo kvadrat spet eksakten 15.12.2014, pa 17.03.2015.....no in 14.06.2015 bo nekako 5° separativen, ko nekako lahko rečemo da kvadrat ne bo več mel vpliva. Eksakten ne bo več.
No...... Objavljena slika......01.10.2015 zaradi Uranove retrogradnosti spet postane aplikativen na 6° , 02.02.2016 pride na 1° aplikativnosti, pol pa gre Uran v direktno gibanje in 13.05.2016 spet popusti njegov vpliv. Ne za dolgo, spet bo Uran retrograden in 12.11.2016 se kvadrat spet pojavi, 12.04.2017 mine, 27.12.2017 se spet pojavi, 28.02.2018 mine, 16.05.2018 pa gre Uran končno v bika in smo vn s tahudga. Objavljena slika Čeprav bo Uran šou na kratko spet v ovna ko bo retro, a kvadrata s Plutkotom ne naredi več.

Seveda to zdej ne pomeni, da bomo do takrat meli Janšo. Če te je to zanimalo. Že dost, dost, dost prej bo spoku na un njegov ranč v Avstralijo. Objavljena slika


...a lepo ... kr eksaktni podatki ....




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0