Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Aspekt Venera opozicija Pluton


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* - - - - 1 x ocenjeno
87 komentarjev na to temo

#51 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 24. september 2012, 17:50

Oops, se popravljam: Bik vlada 3. hisi ... hvala za opozorilo Omar. Ostalo pa velja.


Malenkost. x:)x

Pa povej ji še da maš ful močan stelij v devici k ona šizi na devičje zadevšne in bo pol dost lažje odgovorila na tvoja vprašanja. x;)x

#52 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 24. september 2012, 19:41

Hvala, Pinka! Za komentar, posebej pa za link Objavljena slika A sem se dalec od razumevanja Bozjega prsta pri svojem primeruObjavljena slika


Odnosi v mojem zivljenju so bili vedno intenzivni, danes - z distance - lahko trdim, da so nekateri mejili na obsedenost ... Tako razumem tudi samo postavitev. Mede me to - kot sem ze zapisla zgoraj, sem sele na zacetku ucenja in spoznavanja astrologije - da ponekod berem taksno interpretacijo te postavitve, drugod cisto nekaj drugega (recimo, ta opozicija kaze na blokado pri izrazanju custev, zavrtost, po drugi strani pa zeljo po nadvladi, denarju ipd.) Sicer bi lahko razlicne interpretacije zdruzevala, a ze pri tej moji postavitvi, se velikokrat ne (z)najdem (mogoce zato, ker spodbuja Venero znamenje ovna, ki ne pozna blokad pri izrazanju custev oz. jih ne zna niti skrivati? Da ne govorimo o denarju, ki mi samo polzi skozi prste in do katrega imam cisto hippyjevski odnos).

Zanima me se to: ali naj upostevam med medosebne odnose vse odnose, recimo tudi s svojimi otroci? Ker se mi zdi, da sem z nasprotim spolom 'tezavo' prerasla, se pa vcasih vprasam, ce je nisem le prestavila v odnos s svojim sinom.

Pa se to; Bik vlada moji 2. hisi (ki je prazna), Tehtnica pa 8., v kateri se srecam s simpaticnim Plutonom.


Venera torej vlada 3. in 8. hiši. Pluton je močan, slilovit tukaj in se pač kaže skoz odnose, sploh ljubezenske glede na to, da se "ukvarja" z Venero, pa tud daje to obsedenost o kateri govoriš. Je kar malo težko izstopit iz te čustvene intenzivnosti. Sploh pa ker Venera tudi vlada hiši komunikacije zna bit tukaj kr nekaj problemčkov – preveč intenzivnosti, pa neposrednosti in včasih verjetno tud precej grobo izpade vse skupaj. Že Saturn v 7. ti verjetno nakazuje na malo težja partnerstva sam hkrati daje stalnost, vendar pa to kar sem že omenila, veliko veliko učenja na sebi in spoznavanje sebe skozi partnerstvo. Tud tvoja samopodoba lahko trpi, če v ljubezni vse ne štima. Pr denarju je pa tko, da verjetno hitro pride in hitro gre. Sam tukaj je pa že spet druga zgodba, vladar 2. Hiše itd...(ne pa zdej vzet moje razlage kot popolno resnico, ker nisem nek strokovnjak na tem področju)

To, da so interpretacije dost različne je nekaj normalnega, ker prvo kot prvo je potrebno gledat celotno karto in to je samo delček razlage neke aspekta dveh planetov, ki pa se lahko kaže na več načinov. Bi bilo potrebno pogledat celo tvojo karto, če bi želela izluščit res bistvo (sicer za to res nimam časa, ti pa z veseljem kaj malega povem, če bom vedela).

Za otroke se gleda 5. hišo in njenega vladarja itd.

Sicer pa bi ti o tem znal res veliko povedati Omar, ki neki brez veze provocira namesto, da bi mal zavihal rokave in kej
pametnega napisal (k btw ful raztura astrologijo)
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#53 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 25. september 2012, 11:28

......Pluton je močan, slilovit tukaj in se pač kaže skoz odnose, sploh ljubezenske glede na to, da se "ukvarja" z Venero, pa tud daje to obsedenost o kateri govoriš. Je kar malo težko izstopit iz te čustvene intenzivnosti. Sploh pa ker Venera tudi vlada hiši komunikacije zna bit tukaj kr nekaj problemčkov – preveč intenzivnosti, pa neposrednosti in včasih verjetno tud precej grobo izpade vse skupaj........


Pinka. xsrcx

Mi je všeč tvoja razlaga glede na res premalo podatkov za uvid v celotno sliko. :palec:

Plidna. :2src:

#54 Nausicaa

Nausicaa
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 17

Objavljeno: 25. september 2012, 12:38

Pinka, se enkrat hvala za tvoj odziv.

Mogoce pa sem sedaj s tvojo in Omarjevo pomocjo videla, kje gresim: namrec, ta opozicija, podkrepljena s tem Vrazjim prostom, pa da ne pozabimo, da sta vladarja ob doma ... se mi je zdela dokaj pomembna in taksno sem jo tudi jemala. A glej ga zlomka, v tej interpretaciji se z vso dobro voljo ne najdem (no, mogoce bi kaj se veljalo za moja najstniska leta, a danes je vse skupaj passe). Sem ji dajala prevelik pomen, glede na vso mojo karto?

Sedaj se sprasujem: kako naj potem vem, kateri aspekti in postavitve so relevantnejsi od drugih? Ker ce bi pri komer koli drugem srecala to postavitev bi jo poudarila zaradi spremljajocih elementov (domovanje, prstek...).

V nekem clanku sem sicer brala, da ostaja opozicija Venera - Pluton marsikdaj vse zivljenje pod povrsjem, a mi nekako ideja ne disi prevec.

Mi lahko kdo napise kaksne svoje izkusnje glede mojih dilem?

#55 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 25. september 2012, 13:16

Pinka. xsrcx

Mi je všeč tvoja razlaga glede na res premalo podatkov za uvid v celotno sliko. :palec:

Plidna. :2src:


Uau kdo me je pohvalu Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#56 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 25. september 2012, 14:00

Pinka, se enkrat hvala za tvoj odziv.

Mogoce pa sem sedaj s tvojo in Omarjevo pomocjo videla, kje gresim: namrec, ta opozicija, podkrepljena s tem Vrazjim prostom, pa da ne pozabimo, da sta vladarja ob doma ... se mi je zdela dokaj pomembna in taksno sem jo tudi jemala. A glej ga zlomka, v tej interpretaciji se z vso dobro voljo ne najdem (no, mogoce bi kaj se veljalo za moja najstniska leta, a danes je vse skupaj passe). Sem ji dajala prevelik pomen, glede na vso mojo karto?

Sedaj se sprasujem: kako naj potem vem, kateri aspekti in postavitve so relevantnejsi od drugih? Ker ce bi pri komer koli drugem srecala to postavitev bi jo poudarila zaradi spremljajocih elementov (domovanje, prstek...).

V nekem clanku sem sicer brala, da ostaja opozicija Venera - Pluton marsikdaj vse zivljenje pod povrsjem, a mi nekako ideja ne disi prevec.

Mi lahko kdo napise kaksne svoje izkusnje glede mojih dilem?


Pomembno je kako močan je kakšen aspekt, to gledaš orbise (razdalja med aspektoma) , npr tvoja Venera na 24 stopinji v opoziciji s Plutonom na 21 stopinji - orbis je 3 stopinje, vendar je separativen (v odhajanju) tko, da ni spet tok močan aspekt kokr če bi bil aplikativen vendar je vseeno precej močan orbis ...no tuki se zapletemo a ne...
razlaga: separativni ali aplikativni aspekt - kadar se hitrejši planet, v tem primeru Venero, oddaljuje od počasnejšega planeta, v tem primeru Plutona je to seperativni aspekt...aplikativni je ravno obratno...medtem, ko aplikativni kaže na močneje delovanje v karti, stvari, ki se bodo še zgodile in jih je včasih težko preseči, pri tebi je to seperativni, kar pomeni, da odhaja, se ga mogoče celo preseže...vendar zaradi močnega orbisa verjetno vseeno lahko deluje skozi vse življenje...sam sem veš, vse se da, če se hoče...že to da si to ozavestila je veliko Objavljena slika

Sicer pa najbolj pomembno oz. največji vpliv v karti imata planeta, ki tvorita najmočnejši aspekt (je med njima najmanjša razdalja-najmanjši orbis), sam po sebi pa je najbolj pomemben vladar Ascendenta. Ta pove res veliko o človeku.

Mislim, da pri tebi to ni problem, da bi bilo pod površjem glede na to, da pišeš o tem in se tega zavedaš.
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#57 Nausicaa

Nausicaa
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 17

Objavljeno: 26. september 2012, 13:44

Pinka, hvala za tvojo potrpezljivost z mojimi zacetniskimi zadevicami. Bi ti rada povrnila, vendar se bojim, da na tem podrocju (zaenkrat) tezko ... Objavljena slika

Vladar moje karte in soncnega znamenja je (jasno) Neptun (v Strelcu), ki sveti na vrhu mojega neba in kot najvecji car tvori dva ali tri (se se ne morem odlocit ) cudovite T kvadrate. A v poplavi opoziciji in kvadratov, ki bi jih lahko izvazala, se tezko odlocim - pa se nekaj zoprnih kvinkuksov(!) - cemu bi dala prednost. Skoraj vsi aspekti tvorijo zelo majhne orbise (je pa vec separativnih kot aplikativnih - nekaj novega!).


Sem si se enkrat znova prebrala celotno temo Opozicija Venera - Pluton, a je prehitro zasla v druge vode. Omar ocitno zelo dobro obvlada podrocje, a je hitro 'zavohal' poudarek na moji Devici in pogruntal, da zadeva ne bo tako 'socna' kot je bila pri moji predhodnici Objavljena slika

Mogoce pa si vzamem za to postavitev se nekaj casa, prestudiram kaksno knjigo in se polna znanja vrnem na kraj zlocina Objavljena slika

#58 Nausicaa

Nausicaa
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 17

Objavljeno: 30. september 2012, 17:20

Ceprav tema opozicija Venera – Pluton ne zbuja nekega vecjega zanimanja, jo bom se enkrat razsirila s svojim razmisljanjem in ugotovitvami o tem polozaju, ki ga najdem v svoji karti.

Venera in Pluton v svojih lastnih domovanjih postavljata pod vprasanje identiteto, ki jo clovek odkriva v medosebnih odnosih. Venera v drugi hisi gleda nase najprej z estetsko-eroticnega vidika, ljubi razkosje, umetnine, sebe pa najbolj ceni prek zmoznosti prijetne, zapeljive in harmonicne komunikacije (povzeto po V. Gerkmanu).Venera se v mojem primeru kaze v svojem najprimitivnejsem nivoju: izkoriscanje drugih zaradi prijetnega videza, lenobnost in hkrati nezanimanje za socloveka. Samozavesten,a precej preprost pogled nase, pri medsebojnih odnosih najprej zmoti egoizem.

Opozicija s Plutonom pa ravno izziva ta egocentrizem, saj lahko poglabljanje odnosov poteka izkljucno z njegovim razpadanjem. Ko oseba se ni dovolj 'zrela' za globji uvid v lastno osebnost, aspekt peha v neobvladljive afekte – v mojem primeru obsedenost. Ko pa oseba malo dozori, ji aspekt ponuja -sicer neizprosno- ogledalo, ki zrcali problematicne predstave o sebi. Sledi seveda totalna kriza osebnosti, ki se - kot se zdalec ne resena - lepo zrcali v ljubezenskih odnosih. Kakorkoli pa ta kriza prej ali slej pripelje do jasnejsega videnja,katerih vzorcev se mora clovek lepo receno znebiti. Venera v Ovnu ne zna ravnodajati, a Pluton v Tehtnici zateva od nje prav dajanje, pogum in poniznost.

V postavitev bi vkljucila se kvinkuks Venera-Saturn (v Devici, 7. Hise), ki se je lepo odrazalv mojih prvih zvezah, ko so me partnerji –hm, kako bi lepo povedala? –blokirali in mi 'zbijali samozavest" ter kvinkuks Venera-Uran (skorpijon, 9. Hisa),ob katerem se vedno cutim neverjetno simpatijo do malce drugacnih,ekscentricnih ljudi.

Bozji prst z glavnotocko v Veneri na nek nacin nakazuje potencial, ki ga imam.

Eko, to je delcek tega, kar sem prebrala o tej postavitvi. Mogoce sem kje udarila mimo, komentar kakega izkusenejsega cloveka bi seveda bil na mestu.

#59 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 30. september 2012, 17:56

Opozicija Venera-Pluton zna bit kar težavna. Dobro si izrazila besedo obsedenost. Če dodaš še Venero v izgonu, je velika verjetnost močne volje, ki se težko uresniči na harmoničen način. Pluton pa vse porine v obsesijo in destruktivnost v odnosih.

Osebno nimam te opozicije, ampak nekak se vidim v tebi, v smislu, da imam vladarja ascendenta, Venero v ekzaktni konjukciji s Saturnom. Edini aspekt konjukcije je s Pluton (pa še to polkvadrat, torej težek aspekt). Ti pa imaš Saturna v VII hiši.

Če je Venera harmonija, je Pluton antiharmonija. Nekak so močni aspekti med Plutonom in Venero in Luno lahko zelo težavni. Tudi tisti pozitivni, kot so trigon. Pluton dodaja neko ekstremno in nasilno noto tem zelo nežnim planetom. Enako velja za Saturn, ampak z drugačnega zornega kota.

Dve moji ''najbolj'' pomembni zgodbi, predvsem ena, me je skoraj pahnila na rob obupa. Velika življenska šola, iz katere pa sem se naučila samo pretirane nezaupljivosti.

#60 Nausicaa

Nausicaa
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 17

Objavljeno: 1. oktober 2012, 06:57

Opozicija Venera-Pluton zna bit kar težavna. Dobro si izrazila besedo obsedenost. Če dodaš še Venero v izgonu, je velika verjetnost močne volje, ki se težko uresniči na harmoničen način. Pluton pa vse porine v obsesijo in destruktivnost v odnosih.

Osebno nimam te opozicije, ampak nekak se vidim v tebi, v smislu, da imam vladarja ascendenta, Venero v ekzaktni konjukciji s Saturnom. Edini aspekt konjukcije je s Pluton (pa še to polkvadrat, torej težek aspekt). Ti pa imaš Saturna v VII hiši.

Če je Venera harmonija, je Pluton antiharmonija. Nekak so močni aspekti med Plutonom in Venero in Luno lahko zelo težavni. Tudi tisti pozitivni, kot so trigon. Pluton dodaja neko ekstremno in nasilno noto tem zelo nežnim planetom. Enako velja za Saturn, ampak z drugačnega zornega kota.

Dve moji ''najbolj'' pomembni zgodbi, predvsem ena, me je skoraj pahnila na rob obupa. Velika življenska šola, iz katere pa sem se naučila samo pretirane nezaupljivosti.


Prav dobro razumem, kam vse lahko pripelje Pluton Venero in posledicno zveze, skozi katere nas izziva. Verjetno pa imas to konjukcijo v kaksen bolj obcutljivem znamenju, saj lahko zase trdim, da kljub nestetim porazom in 'mejnim' situacijam, v katerih sem se v zvezah zasla, nisem niti za hip obupala, kaj sele, da ne bi vec zaupala(lahko mi verjames, da sem zaradi svojih obsesij pocela marsikaj, kar drugace ne bi in se znasla marsikje, kjer niti pomislila ne bi, da lahko pridem). Pravzaprav sem znova in znova, naivno kot najvecji otrok silila dalje (Venera v Ovnu, pa verjetno tudi Sonce in asc v Ribicah, Neptun v Strelcu ...). In nazadnje tudi nasla:
partneja s tebi podobno postavitvijo (ekzatna konjukcija Venera-Saturn v Tehtnici in 7. hisi, ki se ji priduzujeta se Pluton in Sonce). Naj samo povem, da je moj moz zaradi prve zveze koncal v bolnici za vec kot mesec dni ...

Sicer pa bi svoj Pluton tezko oznacila enostransko kot tezaven planet; sicer res na nekompromisen nacin zahteva od cloveka razkroj sebe prek medosebnih odnosov, a se po drugi strani zgodba konca 'odresujoce', na ekstremni nacin se pri sebi znebis najtezje navlake, ki jo lahko clovek nosi v sebi. Kar res ni malo. Pa da ne pozabimo na 'globino', s katero bogati cloveka. Verjetno mi je pa vedno pri tem pomagalo, da sem imela Pluton doma, kjer se je dobro pocutil pri analiziranju lastne psihe in notranjih vzgibov.

Naj to svoje razmisljanje zakljucim z (ironicno) ugotovitvijo, da (mislim, da) sem obsedenost v sebi na nek nacin prerasla, a v trenutku, ko se je to zgodilo, sem se znasla OB njej. Privlacim namvrec ljudi, ki se sicer (v mojih oceh, torej oceh njihovega objekta) neskodljivo obsedejo z mano. Sprasujem pa se, ali v teh primerih moj Pluton(Venera) resonira z njimi ali bi lahko bil krivec Neptun v 10. hisi (da me torej vidijo in podozivljajo cisto po svoje)?

Ocitno je in bo nota obsedenosti se dolgo zvenela v zivljenju tistih, ki na lastni kozi poznajo aspekte med Venero in Plutonom.



#61 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 1. oktober 2012, 09:21

Mogoce pa si vzamem za to postavitev se nekaj casa, prestudiram kaksno knjigo in se polna znanja vrnem na kraj zlocina x8Dx

Kolkr vidim se tvoje napovedi uresničujejo. x;)x Ker si, kot vidim po zadnjem postu, na dobri poti do tistga kraja. :palec:

Sprasujem pa se, ali v teh primerih moj Pluton(Venera) resonira z njimi ali bi lahko bil krivec Neptun v 10. hisi (da me torej vidijo in podozivljajo cisto po svoje)?


Precej zanimivo razmišljanje za nekoga s takimi postavitvami. Popravu bi te le v tolk, da tu pravzaprav niti ni krivca. Zakaj bi sploh kdorkoli bil kriv za danosti ki jih maš? To si pač ti.
Vglavnem....tist devičji stelij ti daja manijo za detalje in si se najbrž zato zapičla lih v omenjeno opozicijo. In pol mogoče ne vidiš vse širine charta.

Vsekakor pa upoštevaj aspekt med Neptunom in Plutkotom, ki je tista vez, ki ti lahko da pojasnila za dogajanja. x8Dx
BTW, ne pozabi na Merkurja. x:)x

#62 Nausicaa

Nausicaa
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 17

Objavljeno: 1. oktober 2012, 13:45

Kolkr vidim se tvoje napovedi uresničujejo. x;)x Ker si, kot vidim po zadnjem postu, na dobri poti do tistga kraja. :palec:


Hvala, hvala, hvala !Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika Ne ves kako dobro dene spodbuda za navdusenega zacetnika Objavljena slika

Precej zanimivo razmišljanje za nekoga s takimi postavitvami. Popravu bi te le v tolk, da tu pravzaprav niti ni krivca. Zakaj bi sploh kdorkoli bil kriv za danosti ki jih maš? To si pač ti.


Kako pa naj bi razmisljal clovek z mojimi postavitvami? Objavljena slika

Stelija v devici pravzaprav nimam, le dve konjukciji (Mars-Jupiter in Luna-Saturn) Objavljena slika Efekt pa je ocitno isti, ceprav sirine svoje karte ne vidim tudi zaradi svojega omejenega znanja, ce mene vprasas.
V ta aspekt sem se zapicila, ker tvori z Uranom in Saturnom Bozji prst (v katerega se se nisem toliko poglobila) in ker me ime asocira na moj ljubi lik iz mange Berserk (banalno, ne?)

Vsekakor pa upoštevaj aspekt med Neptunom in Plutkotom, ki je tista vez, ki ti lahko da pojasnila za dogajanja. x8Dx


Zdaj si me pa zmedel: povsod pise, da je treba tisti sekstil med njima spustiti, ker ga ima bojda cela generacija. Uprabljam slabo literaturo?Objavljena slika

Si bom spet vzela svoj cas, ceprav mi v tem trenutku ne pride na misel, kako bi lahko Merkur bil povezan v to zgodbo. Vsekakor hvala za namig, ce pa imas cas, me lahko tudi malo bolj natancno usmeris ....

#63 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 1. oktober 2012, 14:30

Hvala, hvala, hvala !Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika Ne ves kako dobro dene spodbuda za navdusenega zacetnika Objavljena slika

Te je za pohvalit ker vidno napreduješ in zanimivo razmišljaš. x:)x

Kako pa naj bi razmisljal clovek z mojimi postavitvami? Objavljena slika

Predvsem se bi nehu spraševat kdo je kriv, in bi raje razmišljal kaj lahko sam naredi da se mu to ne bo več dogajalo. x;)x Sej sicer to delaš, ko tu iščeš rešitve, moti me le, da mora bit, po devičje, za to nekdo kriv.

Stelija v devici pravzaprav nimam, le dve konjukciji (Mars-Jupiter in Luna-Saturn) Objavljena slika
V ta aspekt sem se zapicila, ker tvori z Uranom in Saturnom Bozji prst (v katerega se se nisem toliko poglobila) in ker me ime asocira na moj ljubi lik iz mange Berserk (banalno, ne?)

Oki....pač nimaš stelija, če tko praviš, no big deal. x:o)x Sam čist tako kot zanimivost, mi prosim povej kako pa bi ti imenovala pol tist močnik Marsa, Jupita, Vertexa, Satkota, Lilith in Lunce vse v sedmi in devički? Ozvezdje, galaksija, what? :wOOt: Če se ne motim je tut Severni vozu tm nekje. :inocent: Alora sedem mandlcov na kupu ki ni stelij??? :fiju:
Jod.....sam opozarja, da ne bit keš pička. Satko in Uran te skušata naučit kompromisov in prilagajanja. In ko se boš to naučila, lekcij več ne bo. Mogoče malo manj risank gledat pa delat več na sebi? :inocent:

Zdaj si me pa zmedel: povsod pise, da je treba tisti sekstil med njima spustiti, ker ga ima bojda cela generacija. Uprabljam slabo literaturo?Objavljena slika

Res je, vsi transcendentalni planeti tvorijo med sabo generacijske aspekte, kar pa še ne pomeni da ne vplivajo. Pr tebi pač v obliki sprememb, kakšnih pa že veš sama. x;)x

Nimam časa. x8Dx

#64 Nausicaa

Nausicaa
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 17

Objavljeno: 2. oktober 2012, 14:09

Z astrologijo sem se specala kaksen mesec dni, takoj me je vsrkala vase, a se bojim, da se bliza dan,ko ji ne bom mogla vec namenit veliko casa in energije. Zato hitim z objavo mojega razmislanja, ki pa zajema le del celote, v katero se bi zelela poglobiti.

Zacnim torej, kjer smo koncali. Opozicija Venera- Pluton (mi) ponuja moznost samoidentifikacije preko medosebnih odnosov (modus operandi smo ugotovili , da je tudi pri vecini drugih primerov destruktiven). Omar je namignil, naj v to postavitev vkljucim se svoj Neptun (10. hisa), ki izkljucno s tema dvema planetoma tvori pozitivna aspekta(trigon in sekstil). Ena redkih pozitivnih aspektov moje karte se v tem primeru lepo dopolnjujeta v izrazu moje ljubezni do umetnosti in mistike, dodajam.

Po jutranjem premlevanju,v tem primeru Neptun spodbuja Plutona do vse vecje neprivrzenosti egu, saj lahko le ta neprivrzenost ohranja ravnotezje sil (sekstil), ki vse bolj in bolj brisejo meje clovekove identitete (vloga Neptuna). Pluton v tem polozaju pomaga Neptunu pri razvoju, da realizira svoj jaz (tistega v 10. in 2. hisi!), svoj ego pa prepozna kot "operaterja", ki sam sebe vidi in analizira, s tem pa se osvobodi identifikacije sam s sabo. Neptun tako pomaga Plutonu in Veneri v medsebojnem (primarnem) konfliktu.

Odgovor, zakaj privlacim posebneze, ki mejijo ze na norost, najdem torej s pomocjo Neptuna, ki kot je ze zgoraj omenjeno "dela na tem", da topi ego, ob takem cloveku se "posebnez" pocuti poplnoma sproscenega, saj ne dozivlja vec potrebe po samoobrambi. Po drugi strani tudi Venera dodaja svoj vpliv k "navdihovanju k ljubezni". Ok, to velja, ce je clovek res nekaj naredil na sebi. V nasprotnem primeru, pa taksna oseba pritegne ljudi vsvoj 'preganjalni' system,kar potem rado izpade, kakor da nima nihce pocneti nic pametnejsega, kot jo zasledovati, obcudovati ipd.

Neptun v 10. hisi kazena clovekove kvalitete, zaradi katerih je opazen in cenjen med soljudmi, ali pa bi jih lahko razvil, v kolikor jih se ni. Aspekti Neptuna v tem polozaju se toliko bolj poudarjajo talente, vendar tudi mocan obcutek izgubljenosti, ce jih nekdo ne izkoristi. Pluton v 8. hisi v sekstilu z Neptunom govori tudi o medialnosti, kar potrjuje ze polozaj Neptuna v karti. Vsekakor je naptunosvski kanal odprt na stezaj. Neptun v tem polozaju tudi spodbuja Plutona, da spravi na dan veliko tega, kar je skritega v podzavesti (pa smo spet pri opoziciji z Venero).

Kakor pravi Omar,karta je celota in ne le nek aspekt, a nekje se jo moramo lotit, je pa vse tako povezano in prepleteno, da postane devicja pedanstnost nepomembna, saj vse poti peljejo v Rim (btw za polovico imen, ki si jih omenil, da jih najdes v devici,nimam pojma, kaj so. Zakaj pa taksna nastrojenost temu znamenju? Moja nona jebila devica in je kuhala najboljso joto dalec naokrog, pa se cudovit vrt z rozami je imela in polno hiso zivali in otrok, da ne pozabim na razburljive partizanske zgodbe, ki jih je bila polna … Objavljena slika Aja, pa bi lahko tvojo razlago Bozjega prsta obrnila, da me opozarja, da MORAM postat materialist, da ne bom prva evropejka v 21. st. umrla od lakote? Objavljena slika)

To temo je popravil/a Nausicaa: 2. oktober 2012, 14:13


#65 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 2. oktober 2012, 16:05

...venera opozicija pluton... pri čemer vlada venera 3. in 8. torej, pluton pa 9.? ali imaš brata/sestro? v kolikor je odgovor da, ali obstaja kakšna estetska ali druga (lahko obarvana tudi s sexualnimi notami) tekmovalnost med vama? na kakšen način je ta odnos vplival na tvojo samozavest? ali morda na kakšen način bratov/sestrin partner vpliva nate?
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#66 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 2. oktober 2012, 16:20

Z astrologijo sem se specala kaksen mesec dni, takoj me je vsrkala vase, a se bojim, da se bliza dan,ko ji ne bom mogla vec namenit veliko casa in energije. Zato hitim z objavo mojega razmislanja, ki pa zajema le del celote, v katero se bi zelela poglobiti....


x:)x

Sej ne morš, da ne bi odgovoru na tako pisanje. x:px

A najprej eno prijazno opozorilo za vse astroljubce. Če se malčk poglobite v samo besedilo, ki je BTW res ful zanimivo, sploh ker ga piše ena res velika astro začetnica, ki od sedmih naštetih imen točk v chartu pozna sam tri pa pol ( po njenih besedah pol imen xDDx ), boste iz besedila lahko izluščili skor vse o Uranu v škorpji v deveti hiši. x;)x No, oki, so zraven tut še kaki drugi elementi, zlo viden je naprimer tut Merkur v ribicah, ki ji daje možnost da tkole globoko filozofira o stvareh ki jih pravzaprav niti ne pozna dobro, ker je zanj značilno lih to, da ma tko razvite ekstrasenzorne sposobnosti, intuicijo, da lahko absorbira vsak podatek ki ga kjerkoli prebere, in ga potem logično uporabi, brez da bi se ji blo potrebno poglabljat v učbenike in stvari preštudirat.

Res en tak lep, šolski primer tazga Urana in Merkurja, pa čeprav med sabo niti nista direkt povezana, temveč le preko Satkota, ki je, kako zanimivo, v opoziciji na njeno prvo. :palec:

Back to you Nausicaa. Žal res nimam lih ne vem kolk časa za se poglabljat v tvoja zanimiva razmišljanja, tut seveda zlo pogrešam točnost rojstnih podatkov, ki bi bili v tvojem primeru skor nujni za vedet.

Bi te pa par stvari malčk popravu...... Tvojmu Neptunu ni lih treba pomagat pri konfliktu Pluton opozicija Venera, zato ne, ker je sam Neptun višja oktava Venerce in se zato s Plutkotom zmeni kar direktno.
To, zakaj prvlačiš posebneže....ti pove že vrh sedme ki je najbrž v devici. Rabiš nekoga ki bi te prizemljil in ti nudil sigurnost, sam pol zaradi Joškotov ki jih maš v tej hiši in ki vsak posebi od tebe zahtevajo čisto neki druzga, pol niti ni čudno, koga vse zanese na tvojo pot. Je seveda tut Neptun tu soudeležen, ker pač aspektira nekatere Joškote v tvoji sedmi, a spet opozarjam na Merkurja, tokrat zadnjič, pa pol kdor je vkopču je vkopču, kdor ni pa pač ni. x;)x

Zej to z Rimom....ja, sej se da kakorkoli prit do njega, navsezadnje lohk tut Jadransko morje preplavaš, pa jo pol mahneš še malčk čez hribe in doline, pa prej al slej prideš do njega. A ker sama praviš da niti nimaš dost časa, pol pa kaj vem, pomisli rajš na letalo, bo najbrž prej. x8Dx

Hm, veš Nausicaa, če bi bla najbolj merodajna vrednota za znamenja kdo kuha taboljšo joto, pa najbolj pridno zaliva rožice, bi devičke tut v tej kategoriji popušile. Tk da žal....... :inocent: Je najbrž kako znamenje ki skuha boljšo joto in ma lepše rožice, čeprav niti najmanj ne sumim, da je tvoje nona zate kuhala taboljšo.

Zdej to z obračanjem prstkov....kaj pa vem, ti mi deluješ tko uranovska, revolucionarna, inventivna, kreativna, polna nekih še nevidenih potencialov, da me čisto nič ne bi presenetlo, če bi te en dan ujeli s Hublovim teleskopom kako premikaš planete po našem vesolju. Do takrat pa ne, ostane tako kot sm zapisal. Ni point pr tebi trenutno stanje, ne se bat, Venerca inkonjunkcija Satko ti dajata sposobnost, da boš za svoj udoben lajf čisto dovolj zaslužila. Sploh ni štos v tem, zavedat se boš morala počasi da tvoje občasno garanje ni nič drugega kot kompenzacija za strah in nesigurost v odnosih. Hotela boš zablestet nekje drugje če že tu, kjer si želiš, ne moreš. In to je blo mišljeno s keš pičko. x:px

Nič, zdej pa upam da bo kmalu pršu tist čas, ko ne boš mela več časa in energije tu tipkat, ker res nimam več časa za odgovarjat. x:o)x

Live in peace sister. :vio:

#67 Nausicaa

Nausicaa
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 17

Objavljeno: 3. oktober 2012, 06:25

...venera opozicija pluton... pri čemer vlada venera 3. in 8. torej, pluton pa 9.? ali imaš brata/sestro? v kolikor je odgovor da, ali obstaja kakšna estetska ali druga (lahko obarvana tudi s sexualnimi notami) tekmovalnost med vama? na kakšen način je ta odnos vplival na tvojo samozavest? ali morda na kakšen način bratov/sestrin partner vpliva nate?


Hvala Samson23 za zanimivo vprasanje- ki mi malo osvetljuje vlogo Merkurja pri tej opoziciji- a je odgovor nanj toliko bolj nezanimiv:
Imam starejsega brata, s katerim imam prijateljeski odnos. Med nama ne najdem nobene tekmovalnosti, tako sva si razlicna, da sploh ne bi vedela, v cem bi lahko tekmovala Objavljena slikaEdina tekmovalnost je bil v zgodnjih letih (verjetno) za mamino pozornost ... A sprasujem se, kaj ne vsi otroci tekmujejo za mamino pozornost ... Na mojo samozavest je odnos vplival blagodejno, saj mi je zmeraj dajal obcutek varnosti (neverjetna skrbnost do mojih potreb), a hkrati kljub velikim razlikam dopuscal mojo individualnost. Z njegovo partnerko imava skupnega samo njega, zato bi tezko govorila o kaksnem vplivu, najini pogovori se vec ali manj vrtijo okoli vprasanj iz njene oz. moje stroke dela. Boring?

Sem se pa v otrostvu in vse tja do najstnistva iz estetkega vidika rada primerjala s svojo (spet veliko starejso) sestricno. A do neke prave tekmovalnosti pri najinem (oz. mojem) odnosu ni prislo, tudi zato, ker sva odrascali v druzinah, v katerih so bile vrednote izobrazba in solidarnost, o lepoti pa - kot da ne bi obstajala.

Pluton vlada moji 9. hisi.

#68 Nausicaa

Nausicaa
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 17

Objavljeno: 3. oktober 2012, 06:49

x:)x

Sej ne morš, da ne bi odgovoru na tako pisanje. x:px


Saj vem, da ne bom prva na forumu, ki to napise, a Omar, clovek bi te kar objel Objavljena slika

Ce mene vprasas, je problem nase druzbe v deficitu taksnih ljudi ...

Ja, vem, astrologije se nisem lotila ravno na nek klasicen nacin. Deloma so me zadovoljile razlage planetov v znamenjih in hisah, a aspekti so ponekod tako deterministicno oznaceni, da jih preprosto ne morem sprejet. Kot Venera opozicija Pluton ... Naj kar verjamem, da sem splono nevroticna? Zato sem se lotila raje zdruzevat svoja (pol) znanja z razlicnih pordocij, svoja razmisljanja pa objavljati tu, da me lahko nekdo bolj izkusen popravi in usmeri. Aja, moj Merkur in Uran tvorita 'nek' trigon Objavljena slika

Vsekakor hvala za tvoj cas in trud. Verjamem, da v enem od nestetih paralelnih svetovih sediva skupaj na kamnitem zidku pod starim hrastom, kje mi razlagas ... fiziko ... jaz pa tebi skrivnost dobre jote Objavljena slika

#69 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 3. oktober 2012, 08:51

x:)x


A najprej eno prijazno opozorilo za vse astroljubce.



Si mogu a, pokazat , da ni neopaženo. x;)x

Ma vsi vabljeni, res, brez obveznosti. Zaenkrat fantov še ni, tko da pridita s Samsonom, bo še moški svet povedal kej o astrologiji :) Ne prosim se it vzvišanosti slovenskih astrologov, mal druženja in izmenjevanja in pomoči en drugmu ne škodi nikoli. :) Zdej k ni več dnarj, bomo mogoče lažje se vsedli in brez ego tipov mal spili in se pogovorili.

Nausicaa tok težko ime maš, da je zame že kar hudo to napisat, kaj pomeni, sprašuje moja nevednost?

Ti povem iskrno , da meni so več prinesli trši aspekti kot mehki, sama nimam te opoziciji, moja Venera je pripopana na Plutona, direkt, ga ne spusti x:Dx , vesela sem za vsak lep aspekt ki ga mam, vendar največ so mi dali trdi in zahtevni aspekti, ker me učijo, stvari , ki jih ne znam in me rinejo da delam na sebi. Pa notri je tudi veliko energije. Če je opozicija rabiš sam ravnoteže, mogoče je lažje z opozicijo kot s konjunkcijo, ker je včasih energija tako prepletena, da se je tudi zavedaš ne in se Venera včasih dejansko počuti ujeta v Plutona in nemočna... pri opoziciji pa imaš vedno izbiro, a te bo nek odnos potegnu al boš nardila razdaljo, v katero stran boš šla, a boš ti dominantna, al boš dominirana in podobno. Vedno imaš moč reč ja ali ne. Kvadrat je še korak trši, ker se ti zgodi, od zunej trpljenje, slab zakon, težka ljubezen, ali celo vdovstvo.

Neki pa je vedno pri Venera Plutonu, če le razni Saturni ne obremenjujejo preveč, v ljubezni nismo nikoli mlačne, vedno na vse ali nič. Tak je ta Pluton. x:Ix

kaj je to splono nevrotičen? Dejte me mal podučit. xDDx

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#70 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 3. oktober 2012, 09:59

Vsekakor hvala za tvoj cas in trud. Verjamem, da v enem od nestetih paralelnih svetovih sediva skupaj na kamnitem zidku pod starim hrastom, kje mi razlagas ... fiziko ... jaz pa tebi skrivnost dobre jote x;)x


x:Ix

Tut jst v to verjamem in vesel sm, ker te poznam. xsrcx
Te pa moram spet malčk popravt........w:Iw...... po mojem mi zdej razlagaš že druge stvari, ker sem joto po tvojem receptu že parkrat naredu in je bla ful fina. x:px

Hvala ti za to kar si. xwizardx


Nausicaa tok težko ime maš, da je zame že kar hudo to napisat, kaj pomeni, sprašuje moja nevednost?

kaj je to splono nevrotičen? Dejte me mal podučit. xDDx


Nausicaa je bla una šjorca, k se je prva igrala z žogo, in to naga!!! :wOOt: No in pol je pršu Odisej mimo, najbrž slučajno, x;)x tut on nag, k je lih doživu en brodolom. No in tko pol............ in na koncu se je Nausicaa poročila s sinom od Odiseja, k je pač tata od Nausicae, kralj Alkinos dal Odiseju neke ladje, da je šou domu v Itako. Neki tazga.....
Drgač je pa prevod Nausicae se mi zdi požigalka ladji.

Spolno nevrotičen je pa ena taka odštekana lastnost, s katero Nausicaa nima nobene veze. Nekaka spolna nezrelost..... :ermm:

#71 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 3. oktober 2012, 10:33

offtopic: Omar, ma kako je tebi vidt tele strelčevske lastnosti ... bogpomagaj x:o)x x:o)x


xsrcx

Te malčk rajca, nede? x:px

#72 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 3. oktober 2012, 11:15

Kul Hvala Omar.

Misty x:Dx , je težko spregledat, to pa res x:Dx

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#73 konjiček

konjiček
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 44

Objavljeno: 3. oktober 2012, 17:13

Ta aspekt imam tudi jaz.
Venera / 12.hiša /, Pluton na DSC, /7.hiša/.NAPORNO.

#74 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 4. oktober 2012, 07:46

to je druga tema, drugačna energija... pri Veneri gre na področje financ ali na področje ljubezni, jaz rečem v hecu da gre za ljubezen za žive in mrtve... a veš hudo intenzivno doživljanje, ko nardiš čustveno dramo tudi ko ni treba in ko se tko možno navežeš na nekoga, da ni važno nič... tudi velike razlike v letih ali kulturne razlike ne, nič... seveda so potem odnosi prej naporni kot ne... vendar ima oseba še vedno nek magnetizem, predvsem ženske, če je to kako povezano s koti, kot na primer pri Konjičku, potem veš, da mora biti hudo privlačna in zanimiva... sam ne pa tudi najsrečenejša v ljubezeni.
Mars Pluton je bolj moška energija, energija jeze, napetosti, primarne volje po moči, biti glaven, boj za obstanek, podobno kot v živalskem svetu, samec se mora izboriti za prvo mesto, in ma potem vse pravice, vsekakor je povečan libido, vendar deluje iz drugih nivojev, bolj prva čakra , ta primarna živalska energija preživetja, moči. Venera je bolj povezana z drugo čakro, z užitkom kot užitkom.
To lahko povezujemo s posilstvi ali tako in drugačno silo , pa s kriminalom, pa agresijo, če je povezano s četrto hišo, ali s planeti , ki predstavljajo starše, lahko pretepanje v otroštvu... tko zelo divja energija, pogosto jo najdemo tudi med umsko bolnimi, vendar more delovati iz dvanajste, morajo biti pravi pogoji zanjo, v nezavednem.
V pozitivnem se jo vedno da izkoristiti za delo, za šport, za take in drugačne nečloveške napore. Lahko jo povezujemo tudi z vojsko. Te energije je velik v mojem svetu, sama mam mal širšo konjunkcijo, ki se preko dispozicije spremeni v kar ozko konjunkcijo, pa marsa v ka+vadratu z vladarjem osme... vedno izbirala mal prenapete moške, pa borbene pa to. Mož ima opozicijo , sin kvadrat, na srečo na ženski svet to nismo prenesli. Daje neko divjost, ne vem, če se spomniš na Tristena iz Jesenske pripovedi, veš ko rečejo da se zbudi medved v njem... tko nekako, ni ves čas zbujeno, a ko se zbudi, potem te kar nosi, imaš ogromno energije, malo tolerance, in kar ne moreš ustvaiti toka dogodkov, drviš v neko smer z vso silo, ki jo premoreš. Ko je to sproženo pri meni postanem tko grozno nekompromisna, hudo delavna, delam tudi tipično moške stvari, ki jih nikoli prej in nikoli kasnej nisem, in ja besna. Pomaga čutiti telo , meni pomaga tek. Veliko veliko veliko meditacije je potrebno, da se to energijo uporabi za podporo duhovnosti, vendar ko jo, je to turbo napredek. To je pradivjak v človeku, živalski del človeka.
Mars in Venera s Plutonom oba govorita o spolnosti, vendar Venera se zalubi in tko je s Plutonom prevzeta ( tu imamo zgodbo o Perzefoni, ki je kot mlada deklica bla ugrabljena v podzemlje, jo je Had ( rimski Pluton) ugrabu, jo ljubezen obseda, Mars pa deluje nagonsko in sam gre k novim ciljem naproti. Ni čustev zraven, ja sam nagon. Pri ženskah, če se ženska tega ne zaveda, če ne živi svojga Marsa Plutona, potem lahko izbira partnerje, ki so pregorbi, divji in tko dalje, lahko pa je tudi žrtev poslilstva.

Oh sem se razpisala.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#75 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 4. oktober 2012, 09:35

offtopic: Omar, ma kako je tebi vidt tele strelčevske lastnosti ... bogpomagaj x:o)x x:o)x


se strinjam Mysti Objavljena slika
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0