Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Aspekt Venera opozicija Pluton


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* - - - - 1 x ocenjeno
87 komentarjev na to temo

#76 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 4. oktober 2012, 09:40

Vladar moje karte in soncnega znamenja je (jasno) Neptun (v Strelcu), ki sveti na vrhu mojega neba in kot najvecji car tvori dva ali tri (se se ne morem odlocit ) cudovite T kvadrate. A v poplavi opoziciji in kvadratov, ki bi jih lahko izvazala, se tezko odlocim - pa se nekaj zoprnih kvinkuksov(!) - cemu bi dala prednost. Skoraj vsi aspekti tvorijo zelo majhne orbise (je pa vec separativnih kot aplikativnih - nekaj novega!).


Sem si se enkrat znova prebrala celotno temo Opozicija Venera - Pluton, a je prehitro zasla v druge vode. Omar ocitno zelo dobro obvlada podrocje, a je hitro 'zavohal' poudarek na moji Devici in pogruntal, da zadeva ne bo tako 'socna' kot je bila pri moji predhodnici Objavljena slika

Mogoce pa si vzamem za to postavitev se nekaj casa, prestudiram kaksno knjigo in se polna znanja vrnem na kraj zlocina Objavljena slika


Potem se bolj osredotoči na tiste, ki so aplikativni razen tisti, ki imajo orbis do 1 stopinje, ker to je eksakten aspekt, in seveda najmočnejši. Sicer pa kakor sem te brala si že veliko stvari sama zelo dobro ugotovila Objavljena slika bravo. Pa še omar je skočil na pomoč Objavljena slika. Vse device so za njega sočne Objavljena slika
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#77 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 4. oktober 2012, 10:16

Tole bo počasi iz teme o aspektih med Venero in Plutonom postala tema o Omarju :inocent:

#78 Nausicaa

Nausicaa
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 17

Objavljeno: 4. oktober 2012, 12:22

Ma vsi vabljeni, res, brez obveznosti. Zaenkrat fantov še ni, tko da pridita s Samsonom, bo še moški svet povedal kej o astrologiji :) Ne prosim se it vzvišanosti slovenskih astrologov, mal druženja in izmenjevanja in pomoči en drugmu ne škodi nikoli. :)


Mihela, hvala za dobrodoslico se s tvoje strani. Omar je bil cisto dovolj izcrpen glede mojega nicka,ceprav bi mogoce sama naredila poudarke na drugacnih segmentih zgodbe Objavljena slika Nausicaa nosi ime tudi poglavje v Joycovem Uliksesu, odkoder tudi navdih.

Nevroza v psihologiji pomeni motnje v obnasanju in je sorodna s psihozo, vendar se pri nevrozi obratno kot pri psihozi oseba zaveda svojih tezav in jih skusa resit. Seveda vsi avtorji poudarjajo, da lahko v rojstni karti razberemo pokazatelje, ki naj bi kazali na moznost nevroze, kar pa se ne more potrditi dokoncne diagnoze, a v isti sapi potem nadaljujejo s postavitvami, ki kazejo nanje. Pluton v disonaci z Venero, posebej na osi Bik-Skorpijon ( greska v oralno(bik) – analni(scorpio) fazi razvoja?) kaze torej na spolno nevrozo ( poleg spolne nevroze sta verjetno bolj znani obsesivna in (manicno) depresivna nevroza), ki se pac lahko kaze na zelo razlicne nacine. Ker pa vas vecina na forumu potrjuje, da postavitev Venera-Pluton dozivljate kot izjemno intenzivne odnose,crno-belo dozivljanje sveta, obsesivnost, … se sprasujem, ce ni vse to samo posledica (sicer mile) spolne nevroze. Recimo ze kompleks krivde, ki ima izvor v spolnosti (Venera-Pluton?) (primer slabo prezivet Ojdipov kompleks: torej zelja po odstranitvi enega od starsev) lahko izrazamo na razlicne nacine. Eko, pa jih bom spet slisala Objavljena slika

#79 Nausicaa

Nausicaa
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 17

Objavljeno: 4. oktober 2012, 12:26

Potem se bolj osredotoči na tiste, ki so aplikativni razen tisti, ki imajo orbis do 1 stopinje, ker to je eksakten aspekt, in seveda najmočnejši. Sicer pa kakor sem te brala si že veliko stvari sama zelo dobro ugotovila Objavljena slika bravo. Pa še omar je skočil na pomoč Objavljena slika. Vse device so za njega sočne Objavljena slika


Hvala za spodbudo Objavljena slika

#80 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 4. oktober 2012, 14:20

Vse device so za njega sočne x:Dx


:vragec:
Smotka škorpjonska. x8Dx Sej v bistvu si najbrž ne želiš da bi vrgla debato za koga od naju so device bolj sočne, ne da ne. x;)x

Tole bo počasi iz teme o aspektih med Venero in Plutonom postala tema o Omarju :inocent:


Ne bo, ne se bat. Take teme ne more bit. Moja Venerca nima s Plutkotom nobene povezave, tk da že zaradi tega ne sodim v to temo. x^x

Eko, pa jih bom spet slisala Objavljena slika


Moram še malčk napizdit Nausicao. :vragec:

Ne...hecam xDDx..... v bistvu šjorca preseneča. :palec: Zanimivo, res zanimivo branje. Sm za trenutek ostal brez besed..... :vio:

No, itak da sm si pol opomogu x8Dx ....... tk da lahk še kej dodam, lih k je ratalo zanimivo. x:px

Nevroze, same po sebi naj bi načeloma nakazovale nek nered v X kromosomih, v bistvu se mi zdi da gre tu za napako v spiralah DNK zaradi oscilacij v zračenjih od zunaj in duševnih od znotraj.
Zdej te zunanje vplive ( planetarne ) astrološko nakazujejo Lunarni in Merkurjevi kvadrati, notranje pa še najbolj Satko, Mars, Ascendent kvadrati. No, ni lih nujno, da morajo lih bit kvadrati, je lahko tut kak trigončič, če uni trije cimberji aspektirajo v trigonu iz tretje al pa recimo šeste hiše. Še bolj zanimiva rata ta mineštra če vemo, da tej cimberji v podobnih aspektih komot lahko nakazujejo hkrati tut na genija, oziroma vsaj na nekoga, ki podobno kot Nausicaa, zlo dobro izrablja svoje možgančke.
Na same nevroze so astrološko še najbolj dovzetni astrološki primerki, ki majo dokaj močno devico, ribo al pa strelca.

Astrološko naj bi se dalo ozdravit, če je v chartu Merkur, pa tut Venerca v kakem lušnem trigončiču. Sploh v obdobju, ko se pol to nekako ujema z enakim aspektom pr tranzitih, v progresijah in direkcijah.

Zdej k jst nism tolk perverzen, da bi kaj bl konkretnega pisu še glede nevroz pr seksualnih temah, prepuščam to naprej Nausicai, k vidim da obvlada. x;)x

Lih tolk povem, preden Nausicaa spoka in bomo spet pol morali brat sam Aliano x:Dx.
( Alianč sorč, ful si fajn xsrcx, ful te je fajn brat, sam hecam malčk...... )

#81 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 4. oktober 2012, 17:38

Mihela, hvala za dobrodoslico se s tvoje strani. Omar je bil cisto dovolj izcrpen glede mojega nicka,ceprav bi mogoce sama naredila poudarke na drugacnih segmentih zgodbe Objavljena slika Nausicaa nosi ime tudi poglavje v Joycovem Uliksesu, odkoder tudi navdih.

Nevroza v psihologiji pomeni motnje v obnasanju in je sorodna s psihozo, vendar se pri nevrozi obratno kot pri psihozi oseba zaveda svojih tezav in jih skusa resit. Seveda vsi avtorji poudarjajo, da lahko v rojstni karti razberemo pokazatelje, ki naj bi kazali na moznost nevroze, kar pa se ne more potrditi dokoncne diagnoze, a v isti sapi potem nadaljujejo s postavitvami, ki kazejo nanje. Pluton v disonaci z Venero, posebej na osi Bik-Skorpijon ( greska v oralno(bik) – analni(scorpio) fazi razvoja?) kaze torej na spolno nevrozo ( poleg spolne nevroze sta verjetno bolj znani obsesivna in (manicno) depresivna nevroza), ki se pac lahko kaze na zelo razlicne nacine. Ker pa vas vecina na forumu potrjuje, da postavitev Venera-Pluton dozivljate kot izjemno intenzivne odnose,crno-belo dozivljanje sveta, obsesivnost, … se sprasujem, ce ni vse to samo posledica (sicer mile) spolne nevroze. Recimo ze kompleks krivde, ki ima izvor v spolnosti (Venera-Pluton?) (primer slabo prezivet Ojdipov kompleks: torej zelja po odstranitvi enega od starsev) lahko izrazamo na razlicne nacine. Eko, pa jih bom spet slisala Objavljena slika

prov lepo te je brati, jaz o pishologiji nimam nekega poglobljenega znanja, zato sem hvaležna zanj. Jaz mislim da smo vsi tko al drugače nevtrotični, v milejši ali krepkejši obliki in da je res zdravih ljudi malo, psihično zdravih ( govorim iz tistega kar mi potrjuje praksa in življenje)... sebe nikoli ne dajem v ta kontekst, vedno v kontekst razvoja...Problematike so pogosto v latentni obliki in potem jih progresije spet zbudijo in takrat imaš možnost delati na njih, takrat se jih bolj zavedaš. Dokler se naprimer ne zaljubiš, ne moreš vedeti kako intenzivna ta energija je... in če imaš vsaj malo oddaljenga pogleda nase, jo lahko opazuješ in vidiš kam dirja in kako deluje, na kak način... ji ne verjameš, vendar se učiš o sebi....

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#82 Nausicaa

Nausicaa
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 17

Objavljeno: 4. oktober 2012, 18:09

Omar, ne ves, kako me veseli, da razmisljanja taksne astro-zacetnice kot sem sama, zbujajo odobravanje pri astro-proficih … Objavljena slika Mihela, ravno ker me je motila preprosta, a na videz brezishodna razlaga opozicije Venera-Plutn, sem jo zelela raziskati ... kot sama pravis, v kontekstu razvoja Objavljena slika

In ceprav je pogovor stekel cisto v druge vode,ga bom privlekla dalec nazaj, kjer ostajam sebi se nekaj dolzna, kljub posledicno dodatnemuoddaljevanju od prvotne teme os Venera-Pluton.

Merkur v moji zgodbici. Objavljena slika Sem se ga lotila – za razliko od ostalih zadev v moji karti – cisto ucbenisko, tako da bi le bilo "nekomu" po godu. Merkur v 1. hisici v znamenju Rib vladamoji 7. hiski – hisi drugih oz. tistega, kar v sebi ne morem najti in posledicno srecujem "v obliki usode" (ok, ne morem iz svoje koze); intuicija(Merkur-Ribi) je povezana z ascendentom in simbolicnim vzhodom mojega Sonca v Ribah– zame bo intuicija vedno zavest, ki se zacne zavedati sebe preko – akcijeee! Obcutenje vzpostavlja odnose med mano in mojim okoljem (7. hiso), ki pa ga ne morem dozivljati drugace kot kaoticnega (gleda na stevilo planetov v hisi drugih,imam kup potlacenih nagnenj). Na zalost pa je povrh vsega moj Merkur skregan tako z Luno kot tudi s Saturnom (Omar bi ziher dodal se kaksno Lilith in Vertex, a pustimo casu cas), s katerima tvori dva T-kvadrata, ki jima lepo sije Neptun. Pa smo spet pri nevrozi, ali pa celo psihozi, kaj ne? Ce mene vprasas,bi morala svoj Merkur glede na Venero in Plutonom izkoristiti pri pisanju in raziskovanju o seksualnih psihozah … Objavljena slika

#83 Rožica I

Rožica I
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 720

Objavljeno: 4. oktober 2012, 18:23

se strinjam Mysti Objavljena slika


Tud jaz, tud jaz ;)!

#84 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 4. oktober 2012, 18:27

Omar, ne ves, kako me veseli, da razmisljanja taksne astro-zacetnice kot sem sama, zbujajo odobravanje pri astro-proficih … Objavljena slika Mihela, ravno ker me je motila preprosta, a na videz brezishodna razlaga opozicije Venera-Plutn, sem jo zelela raziskati ... kot sama pravis, v kontekstu razvoja Objavljena slika

In ceprav je pogovor stekel cisto v druge vode,ga bom privlekla dalec nazaj, kjer ostajam sebi se nekaj dolzna, kljub posledicno dodatnemuoddaljevanju od prvotne teme os Venera-Pluton.

Merkur v moji zgodbici. Objavljena slika Sem se ga lotila – za razliko od ostalih zadev v moji karti – cisto ucbenisko, tako da bi le bilo "nekomu" po godu. Merkur v 1. hisici v znamenju Rib vladamoji 7. hiski – hisi drugih oz. tistega, kar v sebi ne morem najti in posledicno srecujem "v obliki usode" (ok, ne morem iz svoje koze); intuicija(Merkur-Ribi) je povezana z ascendentom in simbolicnim vzhodom mojega Sonca v Ribah– zame bo intuicija vedno zavest, ki se zacne zavedati sebe preko – akcijeee! Obcutenje vzpostavlja odnose med mano in mojim okoljem (7. hiso), ki pa ga ne morem dozivljati drugace kot kaoticnega (gleda na stevilo planetov v hisi drugih,imam kup potlacenih nagnenj). Na zalost pa je povrh vsega moj Merkur skregan tako z Luno kot tudi s Saturnom (Omar bi ziher dodal se kaksno Lilith in Vertex, a pustimo casu cas), s katerima tvori dva T-kvadrata, ki jima lepo sije Neptun. Pa smo spet pri nevrozi, ali pa celo psihozi, kaj ne? Ce mene vprasas,bi morala svoj Merkur glede na Venero in Plutonom izkoristiti pri pisanju in raziskovanju o seksualnih psihozah … Objavljena slika


Jaz sem se bolj kot ne pohecala ko sem rekla, kaj je to nevrotična spolnost, predvsem za to, ker se mi zdi področje spolnosti, vsaj v naših zahodnih okvirih kot zelo polodna tla za nevrotičnost v taki ali drugačni obliki.
Kaj ma to z Venero in Plutonom. No ni najboljša slika, če gledamo Merkurja kot Merkurja potem imamo tu veliko globokih strahov in neko razprtijo med čustvi in razumom, torej je skozi tako zamršeno percepsijo težje videti življenje tako kot je.Misli so pod močnim vplivom čustev inpogosto zmedene, ker je vpliv Saturna je veliko strahov, ker je vpliv Lune je preobčutljivsot in neskladje čustva in razuma, razum te vodi v eno smer čusva v drugo. Če vzamemo Merkurja kot vladarja sedme, potem je videti, veliko naklonjenost partnerja tebi, ker je vladar sedme v prvi, pa tudi njegovo odvisnost od tebe, vsekakor je on tebi zlo naklonjen, in neko težjo zgodbo, ne vem, lahko tudi fizične ali čustvene težave povezane z njim.Bi mogla videti celo sliko, da vidim ko čemu vlada in podobno, hišo so veliko bolj pomembne kot karkoli druzga.
Razvojno, če hočeva gledati ravojno, je najpomembneje da začneš dvomiti v svoja čustva in misli. Da narediš nekak odmik od tega, in od daleč gledaš kaj je res ali kaj ni. Merkur v ribah lahko pomeni da te prav preplavijo misli,s čustvi podkrepljene, ki sabotirajo nek odnos in ustvarjajo neko sliko partnerja, ki ni realna in potem imamo reakcije in odzive. Ker so mirni planeti, niso prehudi odzivi, je prej umik vase in bletje lastnih misli v neskončnost znotraj svojega uma, ma vseeno je to lih tko škodljivo al pa še bolj kot direktna konfrontacija.
To je zdej tko na hitro, brez da bi vidla karto. Sej ti bodo še drugi odgovorili, jaz sam vem kako funkcionira vodni Merkur v slabem aspektu z Luno in ni lušno, res ne, ker vidi stvari, ki jih ni, ne prov tko shizofreno, kot slike, ampak si domišlja stvari, jih ne vidi realno.

Ja velikokrat se zdravimo skozi to, skozi učenje, skozi zdravljenje drugih, v drugih veliko lažje opazimo lasten vzorec, pri sebi smo pa slepci. Tko da ja, mislim da je koristno, da se tega lotiš. Še ena moja izkušnja T-kvadrat povezan s poklicem ali javnim delovanjem deljuje spodbudno, nekoliko težje deluje na odnose.

Srečno, m

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#85 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 4. oktober 2012, 20:13

:vragec:
Smotka škorpjonska. x8Dx Sej v bistvu si najbrž ne želiš da bi vrgla debato za koga od naju so device bolj sočne, ne da ne. x;)x


Sej tole pa že zveni kot grožnja Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#86 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 5. oktober 2012, 00:46

Tud jaz, tud jaz ;)!

O lej jo. x:)x Long tajm no si. x;)x Welcome back. :palec:

Sej tole pa že zveni kot grožnja Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika


Pa dej Pinka no, pa kaj si ti škorpjonkica al si Pinko Palinko? :o|o: Pa vseskozi vidš same neke grožnje okoli sebe. Pa dej se malčk v ogledalo poglej, pa boš vidla sam eno lepo šjorco notr, in nič druzga. Pa kaj se sama sebe zdej bojiš? :o|o:

Ce mene vprasas,bi morala svoj Merkur glede na Venero in Plutonom izkoristiti pri pisanju in raziskovanju o seksualnih psihozah … x;)x


Če pa mene prašaš ni to nič zdej kar si o Merkurju napisala. To ni vredno tebe, zmoreš ti dost več če sam hočeš, če sam vklopiš taprave gumbe. Še enkrat boš tole vse skupi premislila, pa jovo na novo napisala.

Lej foflca, ti veš in jst vem da si osebica, k rabi sam to, da se lahko popolnoma poistoveti s partnerjem, zato, in tu je povdarek na zato, da lahko deluješ kot celovita osebnost. In namenjeno ti je in to veš ti in vem tut jst, da si leader. In kdo, koji k... ti to omogoča če če? Merkur. In ti se njemu zahvališ tako, da pišeš tm neke definicije. To lohk podturiš komu druzmu tu na LN ju, meni veš da ne boš. Zakaj maš unga Plutkota tm, za lepo videt? A? xrolleyesx

Kje ti razturaš? Veš uno, prou razturaš? V posteljni telovadbi, gor dol, gor dol.........??? Naaaa x8Dx Niti najmanj. Sam zaradi telovadbe bi tvoj telešček vedno ostal nezadovoljen, dušca pa sploh. Tebi je dovolj že najmanjša malenkost da te spravi s tira. Napačen vonj, detalj, banalnost. Zato ti rabiš besede, besede, besede, rabiš kemijo in fiziko hkrati v glavi, rabiš milino možganskih tokov. In tu razturaš. x^x

In kdo koji k...... ti to omogoča če če? :inocent:

Namesto pisat o psihozah probi uporabit malčk produktivno tvoj aspekt Venere in Plutkota in napiši rajš to kar obvladaš, eno lepo seksualno nepsihozirano štorjo, z nabojem Plutkota. Pa da te vidim........ x^x

Dej pokaži malčk ponosa za tako postavitev tvojga Plutkota, porka mašina. x;)x

#87 Nausicaa

Nausicaa
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 17

Objavljeno: 5. oktober 2012, 13:24

Mihela, s kaksnim obcutkom si napisala kocljiv polozaj Merkurja v mojih karti!Zdi se mi, da ima v kombinaciji z Luno ukoreninjen konflikt v mojem otrostvu, a vem, da nikogar ne zanimajo taksne podrobnosti, zato bom na tem mestu raje izpostavila, da se lahko iz tega polozaja cudovito poveze analiticne sposobnosti in intucijo v dokaj prakticnem smislu.

Omar! Priznaj, da imas veze s tistim paralelnim svetom, kjer se poznava, ker drugace bom se zacela verjeti v astrologijo Objavljena slika Bi te pa rada vprasala, koliko znanja in izkusenj je potrebnih in koliko tistega obcutka, da pride clovek do taksne interpretacije? Objavljena slika

Aja, verjetno si na tem mestu ze ugotovil, da je bil moj prejsnji post ena majhna provokacija, da bi "nekdo" naredil domaco nalogo namesto mene, medtem ko bi se sama lahko kopala in zogala na morju (BTW, morje je se vedno prijetno toplo za ljubitelje plavanja). Saj nisi prevec jezen, a ne? Objavljena slika Glede na to, da ves veliko o mojem Plutonu, upam, res da ne Objavljena slika

#88 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 5. oktober 2012, 18:00

Omar! Priznaj, da imas veze


Veš kako je s tem, Nausicaa, v današnjih cajtih se do vez težko pride, če pa se že, je Ln forum tazadnji kraj na tem svetu kjer bi člouk to obelodanu. Veze se izkorišča, ne pa hvali okoli z njimi. x;)x

Najbrž sprašuješ če maš v astrosvetu kaj možnosti. :inocent: Maš, ful. x^x

A pol se žogaš ti tko malčk na obali? x:px Predvidevam da pol tut kaj pereš cunje. x;)x A Odisej je že pršu? :inocent: Upam, da boš tokrat kaj spremenila, da ne bo spet vse v mislih ostalo. x8Dx

Nism jezen. Člouk nate itak ne more bit jezen. :vio:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0