Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kabala


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
157 komentarjev na to temo

#1 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 25. november 2002, 01:00

:8): zakaj naj bi sploh obstajala_ pa sj berem, sem bral_ ampak vseeno do kje sega; Zaqwa hmmm :8):


Pokowc

#2 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 27. november 2002, 01:00

Izraz "kabala" dobesedno pomeni "izročilo" in zaobsega mistično izročilo tekstov, ki se začnejo pojavljati med srednjim vekom. Dolgo časa je je bilo glavno delo kabale Zohor (napisan v 13. stoletju - dobesedno "Knjiga sijaja"), ki v nekaterih judovskih skupnostih, na primer pri hasidih, še vedno zavzema osrednje mesto.
Kabalistična teorija je razvila posebno tolmačenje Tore (nauk, postava - petero Mojzesovih knjig) v luči teorije o desetih emanacijah (sefirotih). Bog je tu končni vir vsega, kar obstaja (razodeva se samo skozi svoje emanacije - "izžarevanja").
Kabalisti verjamejo, da delovanje na eni ravni vpliva na ostale. V človeških dejanjih tako iščejo njihov notranji "nadnaravni" pomen; stvarstvo "berejo", tako kot Sveto pismo, kot vir notranjega pomena.

Posebno pozornost posvečajo božanskemu jeziku, ki se ljudem razodeva v besedah in črkah hebrejske Biblije. Tako so ob tolmačenju Biblije razvili tudi zapleteno numerologijo (današnje so njene blede kopije), v kateri so besedo pojmovali v njihovi numerični vrednosti (temelji na numerični uporabi soglasnikov v grški abecedi). Največjo moč pa ima božje ime (ki je že po tradiciji neizgovorljivo), nekateri kabalisti so celotno Toro opisovali kot zapis božjega imena. Tora tako velja za živ organizem in je sorodna telesu, v katerem se razodeva živi Bog, zato jo opisujejo kot drevo življenja, v katerem vidijo celoten sestav emanacij, ki razodevajo Boga.





Uživajte!
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.

#3 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 27. november 2002, 01:00

x^x

Pokowc

#4 zeta

zeta
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 27. november 2002, 01:00

Bravo Zirosi....lepo povedano. Tudi mene zanima Kabala, zato preštudiram vse, kar mi pride pod roko.
Čudovit se mi zdi tudi Crowleyev tarot v povezavi s kabalističnimi meditacijami in delom na Drevesu...

Veš zakaj mi je Kabala tako všeč? Ker jasno pove ...ni Tifereta, ni Geburaha, Hoda, Necača, Ketra...ničesar ne moreš graditi nekje gor, če nimaš pošlihtanega Malkuta. Čisto enostavno in hkrati zelo težko...ampak definitivno izvedljivo.

Če imaš kakšno literaturo o Kabali oz. praktični Kabali....se toplo priporočam. Hvala.

#5 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 27. november 2002, 01:00

kabala˝˝ izročilo skritega vednja_
(Zev ben Šimon Halevi)
x^x

Pokowc

#6 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 27. november 2002, 01:00

Nekaj povezav:

http://digital-brill...om/kab/link.htm

http://www.kabala.org/

http://www.borndigit...tree/index.html




Uživajte!
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.

#7 zeta

zeta
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 28. november 2002, 01:00

Hvala tebi Pokowc ( že imam ) in hvala tebi Zirosi.
Lep dan in lepe sanje !

#8 metty

metty
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 29. november 2002, 01:00

Poglejte si:
www.geocities.com/s666magija/okultizem.html
x:)x

#9 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 29. november 2002, 01:00

Ena morda zanimivost: kabala nima nobene zveze s steblom zhivljenja. Gre se samo za (sicer napredno) vporabo zvuk in astralne barve.

Primeroma nebesko modra gre s glasom A. Seveda tudi IHVH formula
je tle, pa bolj 'enostavne. denimao IU ali kaj tazga. Gre se za
mantre plus barve.

To ni kabala:

http://207.88.74.110/t8/iching.html

Tlele pa obstaja:

http://puck.dhs.org/...t1/PICT0001.JPG

V sinagogah in sholah (skole, schole = sinagoge, TzRQ (crkve))
se seveda uchi tudi kabala, odvisno od kod so hebreji (vech jih
je sort in provenijencij v getu). V Ankoni je she boljshi kabalista
rabi kateremu benechanske punce radi grejo. Verjetno ga bom spoznal.


Kabala je enostavno luch in glas. Tretja Bardonova knjiga http://www.lava.net/~pagios temu se she pravi tantra (priblizhno za isto se gre), surad shabd yoga http://groups.google...ditation.shabda


Kabala je starejsha kot Ur (Abraham). Pa to bi zhe bilo prevech :88:

#10 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 29. november 2002, 01:00

Shimon ben ha-Levi je seveda odlichen astrolog. Prebral sem ga mislim vseh? 7 knjig.

virtual.co.il rabiji (tudi punce) dajajo odgovore (tudi e-mail naslov dobite)

#11 zeta

zeta
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 30. november 2002, 01:00

Morm rečt, da ste face vsi po vrst. Še posebej Metty...
Bom še eno zmolila za vas...ha...
Hvala !
Sicer pa danes mi tarot kaže sedemko mečev ( glavna karta) in obešenca... Zanimivo....
Ali ima kdo svojo razlago, kaj to pomeni...da malce primerjam...

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. november 2002, 01:00

Ja - ima precej slab in ... precej brezupen pomen.
Pomeni, da necesa, kar smo hoteli, v tem trenutku ne bomo dosegli.
Pomeni lahko tudi, da se nekaj za las izmuzne - ni pa nujno, da smo sami krivi oz. izprasevalec - to pa je odvisno od okoliskih kart (ker je zraven Obesenec, lahko to pomeni, da je odvisno od nekoga drugega, morda nezanesljivega, lahko pa ti sporoca, da vse poglej iz drugega zornega kota).
Sporocilo - ne deluj!
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 zeta

zeta
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 30. november 2002, 01:00

Hvala Marsa. Mi lahko poveš, če seveda ni skrivnost...katera je tvoja življenjska in duhovna karta? Samo firbec...

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. november 2002, 01:00

13 in 2... x;)x (Smrt in Svecenica)
Niti najmanjsa (skrivnost). x:o)x x:Xx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 30. november 2002, 01:00

http://users.volja.n...edstavitev.html
x^x


Pokowc

#16 zeta

zeta
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 1. december 2002, 01:00

Hvala Marsa.
Pokowc... zanimivo in hvala.

#17 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 6. december 2002, 01:00

Vprashali ste che so to Benetke, ja seveda so; Ponte delle Guglie (Most Dolgih Piramid)ali El Ponte de le Guglie; Ghetto Ebreo ali 'el geto ebreo'; prvi hebrejski geto! Blizo je Ponte dei Tre Archi (edini most na tri ))); P.S. kaj pomeni pokovec? P.P.S. GAM GAM pomeni 'she pa she!', hebrejski specijaliteti pa ni drago kot pri Pavli, Vitezu, Figovcu (saj se hecam x;)x). x:px

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. marec 2004, 18:40

Uh, phhuuu, phaaa, pff, phi, pih, pih....
Kaksna zaprasena tema.
Ampak lahko bi se se razvila... :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 4. marec 2004, 19:19

:vragec:

AAAAAaaaaaapppchiiihhhhh....
bemu prah


666 zlobijeu....tralalla
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. marec 2004, 19:29

xDDx x:)x

Ti ziher kaj ves o tem, aakhut? :inocent: xcivx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 4. marec 2004, 19:31

:vragec:


pa kaj....


666 zlobijeu....tralala x:Dx
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#22 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 22. december 2004, 23:32

Živijo!
Hm, v odgovor na mojo temo sem dobil link sem. Tolmačenje Kabale, kakršnega sem videl, je značilno za zahodno qabalo, a je daleč od aktualne Kabale. Zohar je danes samo del tradicije, nikakor pa ni več osnova. Gemantrija NE TEMELJI NA GRŠKI abecedi, temveč na hebrejskem alefbeitu. Razne grška, angleška in podobne kabale so samo numerologija, ki nima s kabalistično gemantrijo veliko skupnega. Poleg tega se uporabljajo še tabele prememb, pa notorikon, a te tehnike so za nekoga, ki nima dovoljšnjega znanja hebrejščine, pretrd oreh. Osebno sledim predvsem židovskim virom, kajti Kabala je židovska mistika. Iz Kabale so se razvile Qabala (tudi zahodna kabala - to, kar je pisal Crowley, Mathers, Regardie) in Cabala (krščanska oblika). To so samostojni sistemi, ki imajo s Kabalo samo nekaj skupnega in kot sistem seveda delujejo. A ko uporabim besedo Kabala, mislim s tem linijo učenja židovske mistike in tega, kar je znotraj nje. A verjemite mi, veliko je tega. Osnovno branje je dober kakšen Halevi.
LB Kabalist :8):
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#23 ananta

ananta
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 518

Objavljeno: 24. december 2004, 15:14

Gematria ali genmantija?

#24 ananta

ananta
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 518

Objavljeno: 24. december 2004, 15:18

Ne gre se za to. Ne obstajajo posebne kabale. Verjetno mislite na gematrijo, ...
numerologijo? Kabala = tantra = shurad shabd yoga


Nekaj priprave pa dela$ z barvo in zvukOM.

Seveda ni za zachetnike.

Denimo A ima nebesko modro barvo.

Potem z chasom lahko dela$ chudexe...

Kabala je tretji nivo tarot inicijacije (in poslednji zaenkrat).

Xe na prvem nivoju dela$ z magijo, na drugem (Izida) evocira$ in na tretjem vibrira$. To je obenem razlaga tri tarot inicijacije, magus, Izida in Emperor.

#25 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 28. december 2004, 00:05

Ups!
Joj, prejoj, kaj vsega o Kabali ne izrečete! Kabala nima nobene veze z vzhodnimmi metodami (raznimi jogami, tantro ipd.), saj ima čisto drugačen pristop. Kar veliko let že delam s Kabalo, pa sem sicer našel določene podobnosti z vzhodnimi metodami, a nikakor ni moč postaviti enačajev. Zmes joge in kabale so naredili različni posamezniki, ki mi nekako ne morejo biti vzor. Kabalistične formule - logodinami imajo popolnoma drugačen vpliv, kot vzhodne mantre. navidez gre za skoraj isto, a to ni. Pravilna vibracija je silno zahtevno početje. Nekatere formule so ob nepravilni izvedbi celo nevarne za psihično zdravje (teh formul ne boste našli na spletu ali v knjigah). Kabala ni noben nivo Tarot iniciacije. Mogoče je to izvedeno pri kakšni zahodni okultni skupini. Se pa v kabali Ognja Živ,ljenja uporabljajo tarot aduti za ilustracijo stopnje duhovne rasti. Metoda je silno empirična, saj temelji na dosežku, katerega je moč izmeriti (če lahko tako rečem). Osem zadnjih kart ponazarja stopnje 0 do 7. Tarot se uporablja samo za nekatere tehnike samoopazovanja in pomoč drugim (metoda, katero poznam je brezplačna, saj samo tako deluje).
Gemantrija (tako se beseda zapiše) je ena od tehnik analogije. Na zahodu, izven židovskih mističnih krogov se občasno uporablja še Notorikon, a temura je za vse, ki ne znajo hebrejščino, terra incognita. Da ne omenjam še nekaterih drugih tehnik za delo s kabalističnimi besedili.
A naj zaključim. O Kabali je žal razširjeno preveč dezinformacij, polovičnih informacij in čistih laži in potvorb. Veliko je kriva literatura, posebno revijalni tisk, ki se ukvarja z duhovnostjo, saj o kabali skoraj nič ne piše. A tisto, kar je napisano, je preveč zbanalizirano, da bi lahko resno jemali.
LP
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0