Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kabala


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
157 komentarjev na to temo

#26 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 14. januar 2005, 18:01

<{POST_SNAPBACK}>Ups!
Joj, prejoj, kaj vsega o Kabali ne izrečete! Kabala nima nobene veze z vzhodnimmi metodami (raznimi jogami, tantro ipd.), saj ima čisto drugačen pristop. Kar veliko let že delam s Kabalo, pa sem sicer našel določene podobnosti z vzhodnimi metodami, a nikakor ni moč postaviti enačajev. Zmes joge in kabale so naredili različni posamezniki, ki mi nekako ne morejo biti vzor.  Kabalistične formule - logodinami imajo popolnoma drugačen vpliv, kot vzhodne mantre. navidez gre za skoraj isto, a to ni. Pravilna vibracija je silno zahtevno početje. Nekatere formule so ob nepravilni izvedbi celo nevarne za psihično zdravje (teh formul ne boste našli na spletu ali v knjigah). Kabala ni noben nivo Tarot iniciacije. Mogoče je to izvedeno pri kakšni zahodni okultni skupini. Se pa v kabali Ognja Živ,ljenja uporabljajo tarot aduti za ilustracijo stopnje duhovne rasti. Metoda je silno empirična, saj temelji na dosežku, katerega je moč izmeriti (če lahko tako rečem). Osem zadnjih kart ponazarja stopnje 0 do 7.  Tarot se uporablja samo za nekatere tehnike samoopazovanja in pomoč drugim (metoda, katero poznam je brezplačna, saj samo tako deluje).
Gemantrija (tako se beseda zapiše) je ena od tehnik analogije. Na zahodu, izven židovskih mističnih krogov se občasno uporablja še Notorikon, a temura je za vse, ki ne znajo hebrejščino, terra incognita. Da ne omenjam še nekaterih drugih tehnik za delo s kabalističnimi besedili.
A naj zaključim. O Kabali je žal razširjeno preveč  dezinformacij, polovičnih informacij in čistih laži in potvorb. Veliko je kriva literatura, posebno revijalni tisk, ki se ukvarja z duhovnostjo, saj  o kabali skoraj nič ne piše. A tisto, kar je napisano, je preveč zbanalizirano, da bi lahko resno jemali.
LP



Fajn pa nam ti povej, če si že tak kabalističar. Tole se mi bere bolj kot jok in stok ne pa kot moč znanja.


uživaj!
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.

#27 ananta

ananta
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 518

Objavljeno: 14. januar 2005, 19:28

Redki rabini so inicirani. Najbližji je v ancona-i. Nekaj se najde v ghetto ebreo na Benetkah. Nekaj sem jih osebno srečal in jih bom.

#28 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 16. januar 2005, 11:19

O Kabali še nekaj
Ravno to, kar prebiram po forumih, je posledica zmešnjave v zvezi s Kabalo. Obstajajo tri osnovne veje sodobne kabale. Pri nas najbolj znana, najbolj razširjena in uporabljena je Zahodna kabala, ki je zmes kabalistične metafizike, poganske mitologije, jogijske prakse in antičnih misterijev. Kabala se v tej veji uporablja samo kot sredstvo komunikacije, a v praksi se na veliko mešajo čakre in sefire. Kar nekaj knjig sem imel v rokah, ki poskušajo utemeljiti ta sistem. Nič narobe, komur odgovarja, a to ni Kabala, temveč sistem duhovnosti, ki uporablja kabalo (pišem z malo, da se ne meša uporaba iste besede za različni namen). Druga veja kabale je Krščanska kabala. Ta je trdno vezana na krščansko ikonografijo in izročilo. Pri nas ni razširjena, a je na zahodu kar nekaj skupin. Tretja veja je Kabala, židovsko skrito vedenje. Gre za Kabalo v teoriji in praksi, brez mešanja jabolk in hrušk. Ta Kabala je pri nas silno redko publicirana (v slovenščini je izšla natanko 1 knjiga - Halevijeva Kabala skrivnost skritega vedenja). To, kar pišejo Slavinski, Crowley, Parfitt, Levi ipd., je Zahodna kabala, pravzaprav zahodni hermetizem in okultizem, ki so Kabali toliko blizu, kot jogi. zatorej se samo smejim ljudekom, ki filozofirajo o kabali in modrujejo, kam na Drevo Življenja je potrebno "postaviti" Muladara čakro. Dokler ostaja pri besedah, je OK, a pri praksi se je mnogim zalomilo. Mimogrede... potrebno je ločiti judaizem, kot religijo Židov, od Kabale. Ti dve zgodbi se ves čas obstoja preplet ata in razpletata.
:2src:
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#29 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 16. januar 2005, 12:31

Satan skuša ljudi zavesti, da bi ga častili. (2. Korinčanom 11:3, 14) Ena stvar, s katero zapeljuje ljudi, je lažna vera. Če vera uči laži o Bogu, v resnici služi Satanovim namenom. (Janez 8:44) Ljudje, člani krivih ver, morda iskreno verjamejo, da častijo pravega, resničnega Boga. Toda v resnici služijo Satanu. On je »bog tega sveta«. (2. Korinčanom 4:4)
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)

#30 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. januar 2005, 12:38

Andreja, cut mi ne da kar izbrisati, a nekako pa racunas na ta moj cut, to mi ni vsec.

Preprosto ne pustim, da bi vsak komentar bilo samo citiranje iz biblije.
tega stafa povsod dost najdes.

Ce ne bi bilo (SAMO!) tega v vsakem tvojem komentarju, mi se ne bi slo tolk na zivce.

Po eni strani mi je tako kar zal, ko te moram karat tule, po drugi strani pa opazam, da imas kar trdo kozo.
racunas da se mi ne bo dalo vsakic odzvati in se mi tudi ne da. Samo se.
Ne bomo imeli, preprosto, nekega citiranja iz konteksta.

O magiji pa nimas pojma in tvoja vera ni nic boljsa kot od onega ki casti satana. Bog se mora s tabo stopiti v eno.
Zgolj ponavljanje samo nekih dolocenih besed, ki so nam jih tako zapisali, vzete iz konteksta, nas ne bo prestavilo na visjo raven.
Ce pa je to mozno, je pa po drugi strani dokaz za to, da je vsaka vera dobra, ker gre za preprosto ponavljanje pozitivnih afirmacij oz. potrjevanje dobrega... cesar pa jaz v tvojih zapisih ne opazim - ceprav si 'na strani dobrega'-
Kako je zdaj to?

Ce bos odgovarjala slucajno na tole, in ce bo odgovor citat, ga bom brez razpravljanja izbrisala.

Hocem TVOJO udelezbo - ce bom hotela brati citate, bom sla na vas sajt. OK?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#31 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 16. januar 2005, 13:22

Spostovana Marsa!

Opažam, da ti gre moje pisanje pošteno na živce! Tudi prav, vsak ima pač pravico do svojega mnenja in to spoštujem. Vendar bi tudi ti morala spoštovati mnenja drugih, četudi se pri svojih izjavah sklicujejo na Biblijo. Mislim, da v tem ni nič slabega, saj najdemo v Biblijo na vsako vprašanje odgovor. In še naprej se bom sklicvala na Biblijo, pa če ti je všeč ali ne. Če pa boš mojo pošto brisala, pa te opozarjam, da s tem kršiš osnovno človekovo pravico - svobodo govora in javno izražanje mnenja (sem govorila z odvetnikom Čeferinom). In ne mislim se kregati tukaj in vztrajam pri tem, da je ta vera satanova vera, ker služi Satanu. Satan je pa vir zla in hudobije.

S spoštovanjem.
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)

#32 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. januar 2005, 13:40

OK, vsaj tvoje mnenje je bilo... :o|o:

To je MOJ avtorski sajt.
Lahko brisem in imam gor, kar ZELIM.
kar bom tudi pocela - iz nekajkrat (tudi tule) navedenih razlogov.

Na vseh xxx.000 straneh LNF, vkljucno s tole ki jo sedaj beres, imas napisano:

"Uredništvo si pridržuje pravico do brisanja objav iz kakršnihkoli razlogov."

Tule pa se en link:
http://www.lunin.net...2/copyright.php
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#33 rubi

rubi
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 192

Objavljeno: 16. januar 2005, 13:56

Marsa...imaš absolutno vso mojo podporo, da ljudje naj izhajajo iz sebe in iz svoje biti (saj zato je namenjen forum??), ne pa da slepo kokodakajo nekaj, kar jim je nekdo dal za edino resnico...resnica je, da odgovore najdeš pri sebi, če si upaš pogledati resnici v oči...in mislim da prav v tem je moč samega posameznika...

pa-pa

#34 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 16. januar 2005, 14:14

Brez skrbi, Marsa, da imam svoje mnenje. Sem malo dlje na svetu kot ti in s tem imam zagotovo vec izkušenj. In vsaj malo spoštovanja do starejših bi lahko pokazala. Očitno pa ti gremo Jehovove priče močno v nos, kar se sploh ne čudim, saj so eni osebki tukaj obsedeni s Satanom.
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)

#35 rubi

rubi
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 192

Objavljeno: 16. januar 2005, 14:53

Marsa očitno bo treba NUJNO odpret novo temo: eksorcism....očitno bo kr gužva tam :devil: xg:Dx xg:Dx xg:Dx

#36 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. januar 2005, 14:56

<{POST_SNAPBACK}>....Sem malo dlje na svetu kot ti in s tem imam zagotovo vec izkušenj. ...

Odvisno je, kaj s tem naredimo.

In vsaj malo spoštovanja do starejših

... Mislim da ga imam, za razliko od tebe, kajti smo pri meni, jaz pa -namesto brisanja, kar sem ti ze veckrat rekla- se se vedno ukvarjam s komentiranjem tebi.

Ce pa cikas na tikanje, smo pa na forumu, v zacetku sem (te) vikala.

Meni se ni treba nikomur klanjati, ker sem VSE dala od sebe, da je tako.
Ne, forum ni namenjen zgolj citiranju.
Moj forum ne.

To je LUNIN forum. Jaz nisem za taksnole poneumljanje ljudi.
Jaz ne lazim na jehov sajt prodajat lun in plutonov.
Pa se v tem primeru bi to bilo iz MOJE glave in MOJIH osebnih izkusenj, ti pa govoris o izkusnjah, 'prodajas' pa mi stavke, ki so jih povedali drugi. In ki jih ocitno NISI vklopila vase na primeren nacin.

:palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#37 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 16. januar 2005, 16:29

Kako se je Marsa razjezila...Sploh ne morem verjeti. Sem pa na tvoji spletni strani prebrala veliko zanimivosti, moram reči, da se ukvarjaš z zanimivimi stvarmi. A tisto je tudi tvoja slikica gor? Prijetna gospa z očali? Potem si prav fejst ženska.

No, pa lep pozdrav in brez zamere.
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)

#38 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 16. januar 2005, 16:38

če smem pokomentirat- se popolnoma strinjam z Marso, da vodi forum v skladu s svojo vizijo in je zame to naj forum. po obiskanosti je videti, da tudi drugi tako mislijo.
sem zato, da vsak napiše svoje razmišljanje in podobno in preberem, če me zanima. Andrejinih komentarjev ne bi pogrešala, ker me ta tematika ne zanima. xsrcx

#39 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 16. januar 2005, 16:56

<{POST_SNAPBACK}>sem zato, da vsak napiše svoje razmišljanje in podobno in preberem, če me zanima. Andrejinih komentarjev ne bi pogrešala, ker me ta tematika ne zanima. xsrcx


Pravzaprav ne gre le za to, ali nas ena določena religiozna smer zanima, ali ne. Gre predvsem za to, da se nismo iz preteklosti nič naučili - v preteklosti so prelivali kri zaradi "krive vere", pa tudi danes pravzaprav ni nič drugače. Zato je prav, da nekdo jasno opredeli nesmiselnost in siromaštvo trditve - "vse, kar ni moja vera, je delo Satana". Tako nekako se da razbrati iz enega Andinih citatov.

Če namreč malo bolje pogledamo, vidimo, da imajo vse večje religije eno samo skupno točko, ki pa je pri vsem najpomembnejša - osvoboditi se ječe lastnega jaza, skenslati sebičnost in odvrniti pozornost od materialnega: to je v vseh religijah pot, po kateri prideš bliže bogu ali Bogu. Prema tome ...


lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#40 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 16. januar 2005, 17:00

<{POST_SNAPBACK}> to je v vseh religijah pot, po kateri prideš bliže bogu ali Bogu. Prema tome ...
lalala


:vragec:

bemti mojo NEreligioznost....BOG je V MENI

marsa :palec: x;)x

666 zlomkou....bi rad de kdaj pride na vrata kaka mlada jehouka x:px ....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#41 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 16. januar 2005, 17:02

<{POST_SNAPBACK}>Satan skuša ljudi zavesti, da bi ga častili. (2. Korinčanom 11:3, 14) Ena stvar, s katero zapeljuje ljudi, je lažna vera. Če vera uči laži o Bogu, v resnici služi Satanovim namenom. (Janez 8:44) Ljudje, člani krivih ver, morda iskreno verjamejo, da častijo pravega, resničnega Boga. Toda v resnici služijo Satanu. On je »bog tega sveta«. (2. Korinčanom 4:4)



Šele zdaj razumem, kaj je mislil Pij II., ko je rekel:

Ko vidiš žensko, misli, da je hudič! Je neke vrste pekel! (Papež Pij II., 1405-1464)



uživaj!
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.

#42 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 16. januar 2005, 17:04

:vragec:

Primož Trubar je reku, de je zakon z zhensko tko, kokr de bi z levo roko segu u zhakl pouhn gadou x:o)x ...pa tut che beloushko prvlechesh ven....kacha je vseen x:Dx x:Dx x:Dx

666 zlomkou.....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#43 rubi

rubi
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 192

Objavljeno: 16. januar 2005, 20:08

Blagor men, da so mi bl fantje všeč, tko nisem skušnjavah x:Dx

#44 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 18. januar 2005, 19:44

Najprej glede citatov iz Biblije.
Zame osebno je namesto lastnega mnenja citiranje Biblije intelektualno precej uborno. To kaže, da dotična oseba pač nima lastnega mišljenja. A draga prijateljica Andreja Anda Jagodič, si imela kdaj v roki hebrejsko Biblijo? A veš, kaj piše tam, kjer ti citiraš Jehova? Tam je Tetragramaton IHVH - simbol aktivnega principa razodevanja, imenuje se tudi Šem hemaforaš (se ti sanja, kaj je to?) Si se kdaj pozanimala, kako se v originalu izgovori IHVH? Naj te podučim - Havava. Osebno sem to slišal iz ust rabina. Obstajajo še nekatere drugačne izgovorjave, a nobena ni Jehova. To je izmišljotina prevajalca angleškega prevoda Biblije. Zakaj ga še tiskajo? Samo ne mi govoriti, da rabin manj ve o Bibliji, kot pa ti. Ti je znano, da je Biblija sestavljena iz Tore, neviima in ketuvima (po naše : Pentatevh, preroki in hagiografije), kar je skupaj celota - Stara zaveza - Tanah po hebrejsko? Zraven je še Nova Zaveza, ki v ničemer ne spreminja Stare zaveze, temveč jo obarva v drugačni luči. Prvi stavek Biblije je nazoren: Berašit bera Elohim et Ha'šemaim ve et Ha'rec. Tukaj ni nobene "Jehove" ali podobnega strica. Draga gospa, dajem vam samo argumente za razmislek.
Vsem ostalim pa: Pustite gospo, naj izraža svoje misli. Jehove priče pač imajo svoj način. Moja izkušnja komunikacije ni ravno najbolj pozitivna. Žal. Eno članico Jehovih prič imam na sumu, da je objavila precej nestrpno spletišče do vsega, kar ni njena vera. Pred časom je bil še gor link direktno na domačo stran Jehovih prič, sedaj tega ni več, zato tega naslova ne morem tod objaviti. Ne bi bilo etično.
Kabalist
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#45 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. januar 2005, 19:49

Aja tole... :||

Hm, Anda - kako sem se razjezila?
A ves, da sem se res.
In to ves zakaj?
ker NE MARAM posiljevanja. x!x
Nikakrsnega.

Kot se je tebi zamalo zdelo, da jaz takole, se je meni zdelo zamalo, da moram jaz kar goltat tule, cesar nocem.

Tako je s tem, pa brez zamere.

Ja, ti si tud meni vsec, ves, cist, tisti tvoj del, ki ga le vidim - izza.

xyesx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#46 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 19. januar 2005, 22:27

Spoštovani Kabalist,

zelo cenim tvoje mnenje, katerega sem z zanimanjem prebrala. Moram ti povedati, da sem že imela v rokah hebrejsko Biblijo, saj sem 5 let živela in oznanjevala v Palestini. Moram pa dodati, da se strinjam s tabo glede kratice IHVH. Prav tako zelo dobro poznam Biblijo in vem, kaj je Pentatevh, Tora in podobno. Verjetno si pa že slišal za starozaveznega boga Jahveja. Različica imena Jahve je Jehova, ki ga danes uporabljamo po vsem svetu. Ko pa se je Biblija pisala, se je ime Jehova v njej pojavilo kakih 7000-krat! (2. Mojzesova 3:15, New World Translation; Psalm 83:18). Lahko kar sami preverite. Naslednje leto nameravam oznanjevati v Dominikanski republiki, zato sem si že nabavila angleško Biblijo, v kateri je tudi zapisano ime Jahve ali Jehova.
Sem pa vesela, da se strinjaš, da lahko svobodno izražam svoje verske nazore. Nikogar en posiljujem s tem, kdo bo želel bo prebral, kdor pa ne, pa bo preskočil moj članek.

Marsa, me veseli, da sem ti tudi jaz všeč. Upam, da ostajava internetni prijateljici.

Lep pozdrav vsem.
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)

#47 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 19. januar 2005, 22:55

[quote name='Andreja Anda Jagodič' date='16. Jan 2005 ob 13:23']
Če pa boš mojo pošto brisala, pa te opozarjam, da s tem kršiš osnovno človekovo pravico - svobodo govora in javno izražanje mnenja (sem govorila z odvetnikom Čeferinom). In ne mislim se kregati [quote]

Skor ne morem verjet, da lahko gospod Peter kaj takega rece, ne da bi se pozanimal o ozadju, avtorskih pravicah pa tak x;)x
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#48 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 20. januar 2005, 12:16

Draga Andreja, lepo, da si bila v Palestini in si imela v rokah hebrejsko Biblijo. A to še ne pomeni, da ti je jasno, kaj IHVH pomeni. IHVH, ALHIM, AHIH, IHVH ALHIM ipd. so samo opisi funkcij Boga. Bog je neskončen, vseprisoten, iz njega je vse in vse je v njem. Bog ni niti dober, niti slab, ker je popoln in vsemogočen. Bog se neprekinjeno razodeva v večnem trenutku sedaj. Satan in podobni tipi z dermatološkimi težavami so konstrukt človeške nepopolnosti, njegove omejenosti. Človekov ego je pač končna količina in končnemu je nemogoče razložiti pojem neskončnega. Religija potrebuje dobrega boga in slabega atana. Ta delitev je nujna, sicer religija izgubi smisel. V svoji več kot deset letni kabalistični praksi sem doživel večino tega, kar piše v raznih knjigah, tudi Bibliji. Seveda ne gre za dobesedno doživetje, temveč metafizične in mistične izkušnje, ki imajo svoje literarne ustreznice. Preppeletnost duhovnega in materialnega mi je izkustveno jasna. Osebno vem, kakšno moč ima logodinamična formula IHVH, ALHIM ipd. 10 božjih zapovedi je moj način življenja in prav nič ne trpim. V Satana ne verjamem in kdor verjame obstoj Satana kot ločeno eksistenco, ta je po svoje satanist. Patetični satanizem, katerega se gre nekaj naveličancev in naveličank, je bolj ali manj akt odpora proti obstoječi ureditvi in posledica pomankanja dobrega okusa. A če nekdo odrasel straši: "Pazite se satanove skušnjave. Samo bog vas lahko reši,..." ipd, pa je vedno zadaj vzgib ega. Samo ego potrebuje dobro - slabo. A ego je nepopoln sistem, ki naj bi služil zgolj za bivanje v dejavnem svetu. Kaj misliš, čemu je v 2. pogč Geneze namesto ALHIM uporabljena beseda IHVH ALHIM?
Kabalist
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#49 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 23. januar 2005, 21:24

<{POST_SNAPBACK}>Spostovana Marsa!

Opažam, da ti gre moje pisanje pošteno na živce! Tudi prav, vsak ima pač pravico do svojega mnenja in to spoštujem. Vendar bi tudi ti morala spoštovati mnenja drugih, četudi se pri svojih izjavah sklicujejo na Biblijo. Mislim, da v tem ni nič slabega, saj najdemo v Biblijo na vsako vprašanje odgovor. In še naprej se bom sklicvala na Biblijo, pa če ti je všeč ali ne. Če pa boš mojo pošto brisala, pa te opozarjam, da s tem kršiš osnovno človekovo pravico - svobodo govora in javno izražanje mnenja (sem govorila z odvetnikom Čeferinom). In ne mislim se kregati tukaj in vztrajam pri tem, da je ta vera satanova vera, ker služi Satanu. Satan je pa vir zla in hudobije.

S spoštovanjem.

To je pa tako, kot če bi nekomu večkrat posodil mobitel, ko mu ga ne bi hotel več, bi ti pa začel groziti. Da s tem kršiš osnovno človekovo pravico do svobode govora. In tvoje grožnje se mi zdijo skrajno bedne. Mi gre bolj na kozlanje, kot pa me jezi.

Tvoje razumevanje Bibljie pa paše v staro judovstvo.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#50 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 24. januar 2005, 20:13

Satan in njegovi...
S tem satanom je vse skupaj že podobno ne preveč zabavni komediji. Ako kdo želi citirati Biblijo vsled pomanjkanja lastnega razmišljanja, pač naj to počne. Osebno sem se žal nehal zabavati ob tem neprestanem ponavljanju verske mantre: "Satan zapeljuje ljudi in jih odvrača od boga!" Biblija ni čtivo za dobsesedno razumevanje. Razni čudaški prevodi, ki krožijo znotraj različnih krščanskih in psevdokrščanskih sekt inu sektic, so vsaj zame politični testamenti spretni lažnivcev.
Kabalist
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0