Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Smoothiji


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 2 x ocenjeno
84 komentarjev na to temo

#26 druidka

druidka
  • D član
  • Št. objav: 5 105

Objavljeno: 10. maj 2012, 08:02

tole bolj zeleni kašasti sok sicer:

pomaranča, koprive, kokosova voda, ječmenova trava x:px
... svet pripada tistim,
ki verjamejo v svoje sanje ...

#27 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 10. maj 2012, 09:41

tale tud /kašast, pa mal kosmat/:

koprive, melisa, dve vrsti mete /svetlozelena diši po poru, temnejša z rdečim steblom pa po mentolu/ v razmerju 70:20:10 in žlica medu.

prava vitaminsko mineralna bomba, pa še dober je

Objavljena slika
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#28 rat

rat
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 12. maj 2012, 14:42

Tole temo gledam in se sprašujem, kot že nekdo pred mano, kaj je fora teh smutijev. To je pač zmiksan sok, sadni ali zelenjavni ali celo zeliščni? Zakaj se jim pa reče smuti? A kdo ve mogoče? (Sori za OT).

#29 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 12. maj 2012, 15:49

Tole temo gledam in se sprašujem, kot že nekdo pred mano, kaj je fora teh smutijev. To je pač zmiksan sok, sadni ali zelenjavni ali celo zeliščni? Zakaj se jim pa reče smuti? A kdo ve mogoče? (Sori za OT).


Saj je zanimivo vprašanje, smoothie ni samo sadno/zelenjavni sok, ampak zmiksano celo sadje in/ali zelenjava. Predno je bil pri nas smoothie bolj znan sem mu jaz rekla tudi shake, še zdaj ga včasih tko imenujem, sploh smoothie z bananami. x:)x

Zgodovina smoothija
Okoli leta 1930, so začeli na ameriški zahodni obali ponujati novo vrsto sadnih napitkov. Za očeta napitka in imena smoothie, velja Steve Kuhnau, ustanovitelj podjetja Smoothie King. V 60-ih letih prejšnjega stoletja naj bi stregel milkshake, katerih pa sam ni mogel piti, zaradi alergije na mlečne izdelke. Prišel je na idejo ustvariti podobno osvežujočo pijačo, ki pa ne bi temeljila na mleku. Tako se je rodil smoothie, gosta zmešana pijača iz svežega sadja.

Steve je kmalu odprl podjetje Smoothie King, ki danes velja za drugo največjo smoothie franšizo v ZDA

Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#30 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 12. maj 2012, 18:53

:palec:

-

banani
pest pol suhih razkoščičenih sliv
1-2 žlici lanenih semen
košček kakavovega masla
2 dcl ovsenega mleka
voda

ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#31 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 12. maj 2012, 19:13

Daaaaaaaaa :hepko: x:px x:Dx

Razlika med sokom in kašastim sokom je v tem, da pri soku ni vlaknin, ki jih sicer vsebujeta sadje in zelenjava. Kar je po eni strani dobro, ker v teh vlakninah naj bi se nahajala večina pesticidov, po drugi pa imajo tudi vlaknine svojo vlogo v telesu. Tale boom smoothijev zdejle je pa povzročila Victoria Boutenko. Ker naj bi ljudje zaužili premalo zelenjave, je pogruntala, kako jo vključiti v jedilnik, brez da bi moral prežvečiti par skled solate na dan (to zdej ne pomeni, da sploh ni treba jest solate)... pač zmiksaš vodo, sadje in zelenjavo. Zdaj je pa popularno zraven dodajat še t.i. superhrano.


ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#32 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 12. maj 2012, 19:39

banani
pest pol suhih razkoščičenih sliv
1-2 žlici lanenih semen
košček kakavovega masla
2 dcl ovsenega mleka
voda


Zanimiva kombinacija :palec: slive in banane, pa še lan, ta bo za boljšo prebavo x:)x zadnje čase se mi jedo slive, skoraj vsak dan jih jem, tko da ta smoothie bom sigurno probala x:)x

Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#33 happyland

happyland
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 9

Objavljeno: 14. maj 2012, 09:28

Pridružite se degustaciji smoothiev in predavanju o zdravi in lahkotni hrani s praktičnimi primeri :)

15.5.2012 ob 18h Center Vizije

več info na www.center-vizije.si

#34 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. maj 2012, 10:08

Saj je zanimivo vprašanje, smoothie ni samo sadno/zelenjavni sok, ampak zmiksano celo sadje in/ali zelenjava. Predno je bil pri nas smoothie bolj znan sem mu jaz rekla tudi shake

ja jaz temu še vedno rečem šejk. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#35 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. maj 2012, 10:34

a dejj!!
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#36 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 14. maj 2012, 10:43

banani
pest pol suhih razkoščičenih sliv
1-2 žlici lanenih semen
košček kakavovega masla
2 dcl ovsenega mleka
voda


Tole pijem zdaj in je odličnega okusa banane, slive in lan kdo bi si mislil, odlična kombinacija x:)x Hvala za recept x:)x

Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#37 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 14. maj 2012, 10:49

Včeraj sem si naredila smoothie, v katerega sem dodala koprive.
Svetovna napaka - kozlala sem celo popoldne. xrolleyesx


Joj hudo, mogoče si dala preveč kopriv.

Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#38 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 14. maj 2012, 10:49

Včeraj sem si naredila smoothie, v katerega sem dodala koprive.
Svetovna napaka - kozlala sem celo popoldne. Objavljena slika


Objavljena slika

Hudo

Božca Objavljena slika

Popih

Objavljena slika
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#39 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 14. maj 2012, 16:12

Kaj si pa še zraven dala, Mysti? Objavljena slika

evo, midva sva se tud odločila, da izkoristimo sveže, zrelo sadje tlele in se nabašemo smutijev Objavljena slika (in skenslamo do konca dopusta vse ostale cukre v obliki piškotov, slaščic, rogljičkov, tortic .. mam že čist overdose cukra, ampak ko je treba toliko novih stvari probat Objavljena slika)

včeraj bil za malico smoothie iz manga, banane in pomarančnega soka, danes pa papaja, banana, meta in sojino mleko (kar je potem že shake, a ne)

se pa mal mučimo s paličnim mešalnikom, ampak se kar da ...
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#40 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 14. maj 2012, 17:27

:palec:

evo, midva sva se tud odločila, da izkoristimo sveže, zrelo sadje tlele in se nabašemo smutijev Objavljena slika (in skenslamo do konca dopusta vse ostale cukre v obliki piškotov, slaščic, rogljičkov, tortic .. mam že čist overdose cukra,

včeraj bil za malico smoothie iz manga, banane in pomarančnega soka, danes pa papaja, banana, meta in sojino mleko (kar je potem že shake, a ne)


ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#41 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 15. maj 2012, 21:18

neoluščena konopljina semena (dve žlici)
1 dcl ovsenega mleka
2 banani
malo žličko kakavovega masla (ni nujno sploh)
voda (po filingu, odvisno kako gost želiš naj smoothi bo)

zdravo in dobro

ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#42 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 15. maj 2012, 21:43

neoluščena konopljina semena (dve žlici)


Sem ravno danes študirala v kalčku, če bi probla neoluščena semena konoplje, pa nisem bila prepričana če se lahko jedo surova ali jih je potrebno kalit, pol pa sem vzela že oluščene, ki jih poznam. x:)x

Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#43 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 15. maj 2012, 21:47

Sem preživel x:Dx :palec:
Ta so jedilna, torej očitno jih lahko uživamo. :vio:

ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#44 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. maj 2012, 21:48

1 dcl ovsenega mleka

kako narediš ovseno mleko?

jaz poznam samo čaj, pa mi je ful dober.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#45 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 15. maj 2012, 21:54

ga ne, zaenkrat ga še kupujeva. kupujeva eko rastlinska mleka, katerih cene so različne glede na ponudnika. mercator je ponavadi drag.
dm, hofer in tuš imajo ene eko zadeve precej ceneje.
recimo hofer ima poceni eko banane. sicer pa se je del eko hrane precej pocenil v zadnjem letu ali dveh, odkar je več eko ponudbe v "splošnih" trgovinah.

ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#46 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. maj 2012, 21:57

aja, sem mislila da je to nekak simpl za sam delat ga doma...

meni je pa od *teh* mlekov najbolj všeč riževo.
pravzaprav pa itak poznam menda samo še sojinega. x:Dx

ampak sojino mi je tako gostljato pa mal zagatno al kakšno, riževo mi je pa zlo všeč, tako *mehko*. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#47 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 15. maj 2012, 22:02

nisem še probal. zdi pa se, da ni težko. preprosto se nisem še lotil izdelati ga sam. :8):
pa tudi preračunati moram kaj je ceneje. če oves kupiš, ga je potrebno nekje skladiščiti i gues, midva pa placa glih nimava veliko.

Mandeljevo, riževo, kamutovo, ovseno, sojino, lešnikovo, kokosovo,... mislim da jih je še ene par, manj pogostih na trgovinskih policah pri nas. Kot pišejo, se da izdelati tudi iz drugih oreščkov in stročnic.
Isti med seboj (recimo sojini) se lahko kar precej razlikujejo v okusu glede na proizvajalca. Ponudbe različnih proizvajalcev je vedno več. Potrebno je paziti da niso GSO, da je oznaka brez GSO navedena in eventuleno, da so eko, še posebej pri sojinih. Sam sojinih skoraj ne uživam več.
Nekatera imajo tudi različne dodatke (sladkor, ipd).

http://www.zurnal24....ku-clanek-79292
http://www.veganstvo...linskega-mleka/


aja, sem mislila da je to nekak simpl za sam delat ga doma...

meni je pa od *teh* mlekov najbolj všeč riževo.
pravzaprav pa itak poznam menda samo še sojinega. x:Dx

ampak sojino mi je tako gostljato pa mal zagatno al kakšno, riževo mi je pa zlo všeč, tako *mehko*. :)


ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#48 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. maj 2012, 22:10

aja seveda, še kokosovo poznam. :)

jaz nimam nobenga tuša blizu niti hoferja, ampak grem pa včas v dm in včas kupim šitake namaz pa olive al pa kej, tko da kar kaj najdem, mlekov pa še nisem gledala, riževo sem kupla v maxiju al kje...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#49 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 15. maj 2012, 22:20

kako narediš ovseno mleko?


Jaz ga naredim iz ovsenih kosmičev. Približno skodelico ovsenih kosmičev namočim v enem litru vode čez noč, zjutraj pa zblendam in precedim skozi fino cedilo ( lahko tudi gazo ) dodam ščepec soli in malo sladkorja po okusu. Če je okus po ovsu premočan in mleko pregosto, se lahko še naknadno razredči z vodo.

Včasih ( nimam vedno mleka na razpolago ) dodam v smoothije namesto mleka, svež kokos (priporočam, da odličen okus ) lahko tud kokosovo moko ali zmlete ovsene kosmiče.

Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#50 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. maj 2012, 22:21

tenx. :palec:

Oves namočiš, zmiksaš z vodo in precediš.

samo kako pa pol precejaš, če ga predtem zmiksaš? ali kej vode ostane, da ga lohk precejaš?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0