Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Najbolj negativne lastnosti ljudi


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
191 komentarjev na to temo

#26 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 13. junij 2002, 01:00

Dej vpraši se, kako zgleda tvoja Tule prikazen, men se zdi, da mau preveč mešaš Vetrove tu. res. piši slovensk ne pa se butast prežwekovat; nauči kaj bel elegantno nastrojenega.
hvala.

pokowc

#27 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 13. junij 2002, 01:00

:o)

#28 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 13. junij 2002, 01:00

Pomanjkanje srca, kdor ga nima, naj si ga izmisli.

#29 Trade

Trade
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 14. junij 2002, 01:00

Pozdrav:

jaz bom pa (za nekatere) rekla eno bolj pikro. Pa saj je tak forum...

Nanasujoc se na ZDENKA.MA in seveda Justhereforavisit;

ne vem zakaj, psss, mogoce vem, ena od vaju je zagotovo gay. Mogoce tudi druga; so potenciali. Zdi se, da se ipak, kljub pregovarjanju, blazno ujemata. Na vajinem mestu bi jaz poskusila sreco.

VEM O CEM GOVORIM!

Love is in the air.

Trade

#30 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. junij 2002, 01:00

S takšno postavitvijo (da namreč vidimo kot negativne lastnosti pri ljudeh te, ki jih imamo, pa ne opazimo pri sebi) se ne strinjam ali samo deloma.

Ko sem namreč brskala in raziskovala v glavi in skušala izpostaviti vse tiste lastnosti, ki me pri ljudeh resnično najbolj motijo, ne gre za te, ki jih imam sama.

Grabežljiva in pohlepna nisem niti malo, razumevanje tudi posedujem, nisem maščevalna, tudi pa se nimam za oportunista oz, kot človeka, ki si ne upa podati svojega mnenja. Poleg tega nisem niti malo snob, snobizem pa me moti. Še so lastnosti, ki me motijo in v katerih se ne prepoznavam. Zavist, škrtost, hinavščina, ...

Res pa je, da sem nagnjena k jezi in tudi pritoževanju, vendar jeza oz. nagnjenje k njej ni lastnost, ki bi me pri ljudeh najbolj motila. Pač pa me moti pritoževanje - to pa opažam tudi pri sebi, vendar me bolj moti pritoževanje v smislu tarnanja drugim (*sama praviloma ne tarnam drugim ali zelo zelo redko, pa še to zagotovo ne na način, da bi npr. nekoga poiskala in mu tožila - če že potarnam, morda kvečjemu zato, ker tako nanese - ker me oni pobara ipd.) - torej moti me pritoževanje v smislu prelaganja krivde, in potem tudi težave, na druge - takšni, ki veliko tožijo drugim, so nenehno žrtve in se jim godi nekakšna krivica, v bistvu pa tudi -pravzaprav nekako "na silo", "zgrda" - prenašajo težo, breme svoje negativne energije na druge - te, ki so dovolj ustrežljivi, da so jih pripravljeni poslušati in prenašati, in na te, ki imajo dovolj moči, da jih "vlečejo" s svojo energijo..


Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#31 ZDENKA.MA

ZDENKA.MA
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 14. junij 2002, 01:00

ZAME PA ISTOSPOLNA USMERJENOST SPLOH NI SLABA ČLOVEŠKA LASTNOST!

NAROBE JE S TISTIMI, KI NE PUSTIJO ŽIVETI DRUGAČNIM-ENAKIM.

ŽIVI IN PUSTI ŽIVETI, A NE TRADE.

LEP DAN IN UŽIVAJTE

#32 justhereforavisit

justhereforavisit
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 15. junij 2002, 01:00

Marsa: se strinjam. mogoče bi pa dodala (nekako spremenila) le še to, da ko sovražimo tiste lastnosti ljudi, ki jih sami nimamo, se na tihem zelo bojimo, da bi bli tut sami taki, ker se najbrž bojimo, da bi bli za neko ceno pripravljeni biti. mogoče je to to?

kaj pa vem. ne me ubit

#33 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 16. junij 2002, 01:00

quote:

pa kwa je z vami: najhuj je k ocenjujejo (ocenjujete) po videzu!!!!!


aja?
zakaj najhuje?
morda tudi kaj ocenjujejo po videzu?
ali to, da je nekdo telesno aktiven, da je sportnik in ne lenoba,
ki cele dneve preseda pred tv? nakar se lahko postavi vprasanje,
zakaj ni aktiven? in mnogo odgovorov, kakor lenoba, nerazumevanje,
neizobrazenost, neprimerna vzgoja, podhranjenost, dehidriranost,
izcrpanost, nemotiviranost, psihicna obremenjenost..., etc,..
iz tega lahko sledijo zelje, ki vodijo v sebicnost, pohlepnost,
neprivoscljivost, in veliko zgoraj nastetih pomenov besed.
mislim da je prijetno gledati lepe, zdrave sijoce ljudi.

spoznal sem, da imamo ljudje scite, psihicne, fizicne, etc...
ki so vcasih lahko naceti, sibki ali odstopijo. potem sledijo obrambne faze osebnosti, ki isce nacine, da se umika, brani pred zunanjim svetom. takrat je lahko ze krajsa komunikacija z dolocenega nivoja veliko breme za sibko osebnost. nekateri postanejo neodgovorni, padajo v miselne energije in so zelo dovzetni za stanje okolice in razlicnih pretokov energij v okolici. takrat morda pomaga le vera, molitev, ljubezen, in vsekakor umik v mirnejsi prostor, kjer si oseba nabere moci, da lahko sploh normalno funkcionira v zunanjem svetu. morda veliko 'negativnih lastnosti' izhaja iz zagrenjenosti,
sanj in zelja, ki so se utopile v 'realnosti' zunanjega sveta.
taka oseba potrebuje zdravljenje in ne obsojanje.
ob nastetih 'negativnih lastnostih' menim, da je primerno razumeti preden karkoli obsojamo in sele nato oceniti kaj bi storili mi.
vsak ima svojo vest.

in ko ze omenjam vest, je najbolje, da pogledam pri sebi kakor svetujete;
obenem me je od 'negativnih lastnosti' najbolj zmotila beseda 'oporutunizem', ki je morda ne razumem najbolje?
kolikor jo razumem, pa morda razumem iz cesa izhaja?
zelje, namena ali morda namena, ki je lahko v osnovi dobronameren.
vidikov je morda vec. morda neprilagodljivost trenutnemu dogajanju in stremenju usmerjenosti? morda egoisticno? morda tudi nacin pritegniti pozornost? samopomembnost?

nekaj pa je tudi mene zmotilo; da nekateri ljudje ne povedo osebi s katero imajo odnos direktno, temvec uporabljajo internet kot medij, da povedo tisto kar mislijo. seveda imajo svoje razloge ;)
morda tudi naveden nacin vodi do odtujitve namesto v zdravljenje obeh.

#34 Pikec

Pikec
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 16. junij 2002, 01:00

Glede ocenjevanja po videzu:
Zakaj smo prevzeli da je manjvredno ce ocenjujemo ljudi po videzu, (kar mimogrede pocnemo cisto vsi, razen slepih in razsvetljenih), kaj je narobe ce te ima nekdo rad zaradi telesa...kaksna je razlika ce te ima nekdo rad zato ker lepo govoris, ce te ima nekdo rad ker so tvoje misli in nameni cisti, ce te ima nekdo rad ker si blond; ni razlike, vse je le pogojna ljubezen

Ali cloveka sodimo po zunanji ali notranji lepoti je vseeno ker sodimo in ne sprejemamo, ne ljubimo brezpogojno...

#35 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 16. junij 2002, 01:00

jo_ pikec; če bi tole veljalo, tule, zdele, danes, jutri; hmm, ja; pokazalo pa se je da smo omejeni Še vedno pod normami, ki smo vzgojeni
Sistem je tako naštelan,,, morda poizkati pravo prepričanje, da je tisto za kar menimo, da je Prav; Naše Lahko .

pokowc

#36 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 17. junij 2002, 01:00

Pikec, če te ima nekdo rad zaradi vsega tega, kar si napisal, prav. Če pa ta nekdo obsoja, npr. zato ker si blondinka, ker nimaš govornih sposobnosti, kaj pa praviš na to?

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#37 onewa

onewa
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 63

Objavljeno: 17. junij 2002, 01:00

Najbolj negativna lastnost ljudi je LAGANJE.

#38 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 17. junij 2002, 01:00

moje - tvoje - naše - ?

pokowc

#39 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. junij 2002, 01:00

Ja - saj... ;)

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#40 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. junij 2002, 01:00

... še ena negativna lastnost - kar me moti pri ljudeh:
neumnost, nevednost (ignorance)...

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#41 onewa

onewa
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 63

Objavljeno: 18. junij 2002, 01:00

Sprašujemo se, kaj je najbolj negativna lastnost ljudi?! Torej? Moj odgovor se je glasil laganje...

#42 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. junij 2002, 01:00

Ja.
Moj pa pohlep, zavist, škrtost, neumnost...

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#43 onewa

onewa
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 63

Objavljeno: 18. junij 2002, 01:00

Tako je, strinjam se z Marso in vsemi prejšnjimi objavami, in res, vsega tega imamo tudi sami nekaj v sebi!

#44 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. junij 2002, 01:00

Malo sem spet razmišljala o tem...
Večkrat je namreč zaslediti "teorijo", da naj bi nas pravzaprav motile lastnosti, ki jih imamo ravno sami (pa si jih npr. ne priznamo ali jih ne vidimo, ...).
Zdajle pa ugotavljam, da pravzaprav lahko spodbijem to teorijo...
Namreč - ali ni pravzaprav ravno obratno?
Ali ne grejo ljudem pri drugih včasih na živce ravno tiste lastnosti, ki jih NIMAJO, pa bi jih morda želeli imeti?

Smo npr. samozavestni - a gremo zato nekomu na živce - odgovor je na dlani - ker si sam ne upa biti...

Povemo svoje mnenje - nekomu gre na živce tvoje mnenje, nekomu pa že to, da ga sploh imaš - sam ga ponavadi ne pove (ne upa, igra dvojno igro itd...).

Smo sproščeni - oh, kako radi bi bili vsi!!!!
A ko s(m)o? Kar moti nas ta, ki je preveč sproščen...

Kako nizkotno - kaže svoje noge, se "razkazuje"?
Oh - to nam gre pa res na živce - morda zato, ker imamo sami krive ali kosmate??? :)))

Kako je ta hrupen in se glasno smeje in povsod bi rad imel glavno besedo!!!
Vendar - ali nam ne gre na živce samo to, da je sami nimamo - ker si je pač ne vzamemo - ker pač nimamo toliko... kot oni?



Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#45 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 18. junij 2002, 01:00

Marsa, prav imaš.Čeprav kaj so to sploh slabe lastnosti? Za nekoga, je dobra, za drugega slaba.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#46 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. junij 2002, 01:00

Seveda - točno to!
Ali je navdušenje dobra ali slaba lastnost?
kaj pa samozavest?
dramatičnost?
varčnost?
???
Lahko bi veliko razpravljali...
Pravzaprav pa je bilo na račun negativnih lastnosti celo skoraj malo hude krvi na Forumu! ;))



Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#47 Anatha

Anatha
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 182

Objavljeno: 21. junij 2002, 01:00

Marsa, se strinjam, na drugih nas motijo ali lastnosti, ki jih imamo sami in jih ne bi zeleli imeti, ali lastnosti, ki jih imajo oni in bi jih mi prav tako zeleli imeti. Recimo kdo je ze slisal, da nekoga moti, da ljudje jedo jagodni sladoled? Jaz nisem. Ker to nikogar ne ogroza. Ce pa se kaka zenska zapeljivo obnasa, bo to motilo vse zenske okoli nje, ki se pocutijo ogrozene ali ji zavidajo. Je pa spet tako, dokler ne bomo popolnoma zadovoljni sami s sabo, ne bomo nikoli popolnoma zadovoljni z drugimi.

Anatha

#48 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. junij 2002, 01:00

Ja - prehitro nekaj označimo za negativno, samo zato ker smo preprosto zavistni...
Toliko je govora o strpnosti in vsem, nihče nima slabih lastnosti etc.... a vseeno gre v vsakem trenutku kdo komu na živce in koga kaj moti.

Gotovo obstajajo lastnosti, ki si jih nekako splošno predstavljamo kot negativne oz. jim pripisujemo takšen pomen.



Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#49 Anatha

Anatha
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 182

Objavljeno: 21. junij 2002, 01:00

Ja, gotovo obstajajo tudi te, vendar je to zelo razlicno od kulture do kulture in pravzaprav ima vecina teh negativnih tako kot pozitivnih lastnosti tak predznak prav zaradi druzbe. Laganje je ena taksna splosna negativna lastnost, vsaj na prvi pogled, vendar potem razmisljas, ali ljudje cenijo odkritost? Redki jo, vecini pa je ljubse slisati laz, v smislu: oh, kako si lep/a danes; ja, sem v redu kot odgovor na vprasanje kako si; ne, ne zdi se mi, da si bila nesramna, ker si naredila to in to; itd. Etiketa ali nekaj takega se temu rece. In to je preprosto laganje. Zanima me, ce obstajajo kriteriji izven druzbe, ki definirajo negativne in pozitivne lastnosti. In cigavi kriteriji to potem so?

Anatha

#50 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. junij 2002, 01:00

Zanimivo - tudi sama sem izpostavila ravno laganje, pa potem ta del zbrisala, ker se nisem mogla opredeliti, kaj torej sploh je laganje - kajti lastnost to definitivno ni.
Lastnost je nagnjenje k laganju - to pa od nekje izvira - in, seveda, imaš prav - tu so potem vpreženi vsimogoči dejavniki..

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0