Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino

Fotka

Duša - človeška energija - arhivni čas - reinkarnacija

• Prijavi se, če želiš komentirati
* - - - - 1 x ocenjeno
875 komentarjev na to temo

#51 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 8. junij 2012, 09:32

bojante ... mogoče pa rabiš drugega svetovalca ... bo treba zamenjat tvojega angela varuha ... deluje malo pod vplivom piva al pa šnopsa

Uf tale vpliv je hud, ampak sam pivo in šnopc ne delata tako hudih halucinacij x:o)x to bo od kaj močnejšega. x:Dx

Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat

#52 shamannamo

shamannamo
  • Lunatik
  • Št. objav: 28 676

Objavljeno: 8. junij 2012, 11:11

Uf tale vpliv je hud, ampak sam pivo in šnopc ne delata tako hudih halucinacij x:o)x to bo od kaj močnejšega. x:Dx

to je res ja ....
njegov angel je iz neznanih razlogov dolpadel na tla in ima močnejši pretres ...

#53 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 8. junij 2012, 19:56

Mgd , Duši sva Jaz in ti .

To je najina Prava Osebnost, ki je Energijski "skupek" z Inteligenco .

Ima pa naša duša le "Delno Trdnost" , ki je po Energijskem Bistvu Resda že "Večna" , Vendar pa za TrajnoVečno Trdnost še potrebuje "Utrditev" skozi Šolanje na Ravno na Temle Planetu , na katerem smo pravkar Inkarnirani.

In, če greš zdaj recimo mal' naokrog, in sprašuješ tele žalostne duše, koliko jim je kaj prijetno Služenje Stvarniku, se jim boš zdel nekoliko preveč nor .

To vseskupaj pa pomeni, da si malo zamešal Dušo z Stvarnikovim Duhom v njej.:inocent: xrolleyesx

Potem pa vseskupaj postane Precej Logično x^x

Lp + #

#54 rudi.rudi.

rudi.rudi.
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 285

Objavljeno: 8. junij 2012, 21:04

Da ne bo pomote;

Človeška duša lahko pride v moško ali žensko telo, tu ni omejitve,ne more pa v telo živali,kajti vse dušne celice,kot samostojne, zavzamejo svoj prostor, kjer so nekoč bile in funkcionirale.Srčna dušna celica ne zavzame mesta nekje v nogi,ker za tam ni programirana.
Obstajajo tudi ljudje kateri trdijo da recimo, Primer; nekdo trdi,da njegova noga ni njegova in mu je že od rojstva odveč,najraje bi si jo posledično rad znebil.Ta primer je tipičen za dušo, katera je v onostranstvu zaradi neohranjanja svoje celote izgubila del celičnih duš predela noge,oblika je ostala kot invalidna in pri prepletanju z ostalimi dušami in energijami so se ji priklopile deljene dušne celice slučajno nožnih duš.celic nekega drugega človeškega bitja z namenom ,da zapolnijo svoj prostor in da kot del celote preživijo.

Duše niso vesoljskega porekla ali izvora,so samo duše katere delujejo v atmosferi ,v vakumu ne delujejo in se razblinijo;vakum je območje, kjer duše ne preživijo.Zato ni nobena duša prepotovala iz drugega planeta in se naselila v telo zemljana.Duša deluje samo v pogojih, kateri so ustvarjeni za življenje njihovih vozil oziroma teles.

Duša rabi za svojo rast inteligence,samo telo in možgane in vsako njeno prefinjeno razvijanje v popolnost pridobi samo preko možganskega centra, kateri deluje z ostalimi dušnimi celicami po delih telesa in skupaj delujejo kot jata ptic ali rib,katere se telepatsko povežejo za spremembo smeri.

Zemeljske duše imajo na razpolago človeško telo, kot vozilo skozi fizični čas obstoja,katero pa ni ustvarjeno za globlje razvijanje inteligence,ker mu struktura telesa ne dopušča tak razvoj.Naša telesa so kot avto Fičo,kateri ima dva stikala enega za luči enega pa za hupo.Telesa ljudi nekje v globinah galaksije pa imajo mogoče daljšo evolucijski čas in ta telesa imajo mogoče telo kot Mercedes s tem pa tudi več stikal,katera pa imajo kot veste več funkcij.

Duša je neustavljiva,njena izpopolnjenost je odvisna od telesa in njegovih možganskih zmožnosti.Skozi evolucijo so možgani vedno en korak pred telesom, imajo spečo rezervo za čas, ki prihaja, da bi se lahko aktivirali deli, kateri prekrvavljeni čakajo na impulze človeške novorazvite filozofijske iteligence,,katera pa mora šele osvojiti te speče možganske dele in jih aktivirati.

#55 Bojante

Bojante
  • Lunatik

Objavljeno: 8. junij 2012, 21:37

He, he, he, ... ma, očitno nista na dovolj visokem Duhovnem Nivoju, oziroma nista dovolj Duhovno Izobražena, kajti drugače bi vama bilo vsaj malo jasno za kaj se gre , ne pa da to potem razumeta kot kak vic xg:Dx

Mal' šole , Duhovne Šole vama še manjka, drugač pa bo kar šlo xokx

Lp do tedaj, ajd', čaw xokkx

#56 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 313

Objavljeno: 8. junij 2012, 21:41

Mgd , Duši sva Jaz in ti .

To je najina Prava Osebnost, ki je Energijski "skupek" z Inteligenco .

Ima pa naša duša le "Delno Trdnost" , ki je po Energijskem Bistvu Resda že "Večna" , Vendar pa za TrajnoVečno Trdnost še potrebuje "Utrditev" skozi Šolanje na Ravno na Temle Planetu , na katerem smo pravkar Inkarnirani.

In, če greš zdaj recimo mal' naokrog, in sprašuješ tele žalostne duše, koliko jim je kaj prijetno Služenje Stvarniku, se jim boš zdel nekoliko preveč nor .

To vseskupaj pa pomeni, da si malo zamešal Dušo z Stvarnikovim Duhom v njej.:inocent: xrolleyesx

Potem pa vseskupaj postane Precej Logično x^x

Lp + #

naša prava osebnost je, da si večni sluga Boga. a ker si zavestno bitje, s svojo voljo, jo lahko tud zlorabiš, tko da se obrneš stran od Boga. takrat se začneš zmotno poistovečat z materijo, grobo (telesom) in subtilno (umom, inteligenco, zmotnim egom). tako se inkarniraš in reinkarniraš, v raznorazne oblike, od gora, živali, insektov, ljudi, rib itd. pravi jaz se ne rabi utrjevat ali šolat z materijo in na tem planetu. je tak kakršen je, vedno, neodvisno od materije. sem pridejo tisti, ki so Bogu nenaklonjeni, da lahko sprobajo, če je to to kar so mislil da je. ko grejo skozi veliko življenj in okušajo čutno zadovoljevanje (jedenje, spanje, razmoževanje, branjenje) v raznoraznih oblikah, naposled dobijo človeško rojstvo, ki je zelo redko, a dragoceno (ker iz njega lahko spoznaš kdo si in čigav si), a tudi minljivo. zato pametni takoj začnejo služit Boga in se tako osvobodijo materialne eksistence in njenih pritičnih problemov in dosežejo svoj naravni, najprijetnejši obstoj v ljubezni do Boga.

jaz izraz duša uporabljam za naš pravi, večni jaz, ki je sluga Nadduše, Boga. vidim pa da rudi in ti uporabljata izraz duša za tisto čemur jaz pravim subtilno materialno telo, pa še to ga ne poznata zelo natančno. ampak je pohvalno da raziskujeta v tej smeri.

#57 Bojante

Bojante
  • Lunatik

Objavljeno: 8. junij 2012, 21:59

Da ne bo pomote;

Človeška duša lahko pride v moško ali žensko telo, tu ni omejitve,ne more pa v telo živali,kajti vse dušne celice,kot samostojne, zavzamejo svoj prostor, kjer so nekoč bile in funkcionirale.Srčna dušna celica ne zavzame mesta nekje v nogi,ker za tam ni programirana.
Obstajajo tudi ljudje kateri trdijo da recimo, Primer; nekdo trdi,da njegova noga ni njegova in mu je že od rojstva odveč,najraje bi si jo posledično rad znebil.Ta primer je tipičen za dušo, katera je v onostranstvu zaradi neohranjanja svoje celote izgubila del celičnih duš predela noge,oblika je ostala kot invalidna in pri prepletanju z ostalimi dušami in energijami so se ji priklopile deljene dušne celice slučajno nožnih duš.celic nekega drugega človeškega bitja z namenom ,da zapolnijo svoj prostor in da kot del celote preživijo.

Duše niso vesoljskega porekla ali izvora,so samo duše katere delujejo v atmosferi ,v vakumu ne delujejo in se razblinijo;vakum je območje, kjer duše ne preživijo.Zato ni nobena duša prepotovala iz drugega planeta in se naselila v telo zemljana.Duša deluje samo v pogojih, kateri so ustvarjeni za življenje njihovih vozil oziroma teles.

Duša rabi za svojo rast inteligence,samo telo in možgane in vsako njeno prefinjeno razvijanje v popolnost pridobi samo preko možganskega centra, kateri deluje z ostalimi dušnimi celicami po delih telesa in skupaj delujejo kot jata ptic ali rib,katere se telepatsko povežejo za spremembo smeri.

Zemeljske duše imajo na razpolago človeško telo, kot vozilo skozi fizični čas obstoja,katero pa ni ustvarjeno za globlje razvijanje inteligence,ker mu struktura telesa ne dopušča tak razvoj.Naša telesa so kot avto Fičo,kateri ima dva stikala enega za luči enega pa za hupo.Telesa ljudi nekje v globinah galaksije pa imajo mogoče daljšo evolucijski čas in ta telesa imajo mogoče telo kot Mercedes s tem pa tudi več stikal,katera pa imajo kot veste več funkcij.

Duša je neustavljiva,njena izpopolnjenost je odvisna od telesa in njegovih možganskih zmožnosti.Skozi evolucijo so možgani vedno en korak pred telesom, imajo spečo rezervo za čas, ki prihaja, da bi se lahko aktivirali deli, kateri prekrvavljeni čakajo na impulze človeške novorazvite filozofijske iteligence,,katera pa mora šele osvojiti te speče možganske dele in jih aktivirati.

No, vidiš, Rudi , tudi jaz sem nekaj časa mislil, da je tako .

In potem sem prišel do Vzhodnjaških duhovnih spisov, kjer so trdili, da je Inkarnacija možna tudi na nižje Duhovne Stopnje .

No, potem sem prišel v stik z Krščanstvom, kjer pa "začuda" ni bilo ne duha + ne sluha o teh Pomembnih Razlagah.

Heh, seveda Ne, Kajti Vse To + Še Veliko Več je bilo izgubljeno v Mojzesovih Š e s t i + S e d m i Knigi .

No, Ti Dve Pomembni Knjigi so opustili že Pred Stvarnikovo Inkarnacijo , torej pred 2000 leti nazaj.

Šele nekaj let kasneje sem dobil Podatek od Stvarnika, da je ob posebnih primerih "Degradacije-degeneracije" naših duš žal tudi Možen postopek nazaj, - torej Kontra Duhovni Evoluciji , na nižje - živalske Stopnje .

AAAmpak, To so le Sila Redke Izjeme, ki Ne potrjujejo Osnovnega Pravila : Duhovne Evolucije , Ki je Normalno Vedno navzgor Objavljena slika .

To pa pomeni, da kaki Izredno hudi Morilci tako uničijo svojo ubogo Dušo, da se žal morajo ponovno Inkarnirati , in to v živalih .

Evo primer take uboge duše , ki je žal padla na nižje nivoje nazaj :

Sicer tile dve bejbe žal ne vesta zakaj se gre, kajti drugače bi bolj sočustvovali z to ubogo napol uničeno človeško dušo ki je "poživalščena" inkarnirana v kozoje telo .Objavljena slika

Treba je še povedati, da so Duše vzete iz materije te Zemlje že prehodile pot navzgor skozi vsa kraljestva ; skozi Mineralno, potem Rastlinsko, preko Živalske, in naposled več takih sorodnih duš Končno združenih v Človeško .

Odtod tud sorodnost živalskih inkarnacij - od prvotnoosnovne sestave Duše .

Ker pa je ta duša živela preveč pokvarjeno Inkarnacijo, je takoooOooo Hudo uničila-Pokvarila svojo Dušo, torej samo sebe, da je bil Prehod Duše na Višji Nivo žal Nemogoč .

Torej, prehod Nazaj je Možen, Ni pa VečnoNikoli možna zamenjava med spolom Duše.

Kdor to trdi, ta je pod vplivom sil Teme , torej pod satanovim vplivom njegovih negativnih Energij Zla .

Je žal zavedena duša, prevarana in tako še bolj ranljiva .

Dodatni Problem pa Je, da se Tega Problema Sploh Ne Zavedamo , in tudi jaz sem rabil kar nekaj let da sem spoznal to Prevaro .

Zatorej , Drugič Bolje Pazite, komu nasedate, in V E D N O Preverjajte, z Kakšnim/katerim Duhom Imate opravka Objavljena slika

In veliko sreče vam želim, kajti potrebovali jo Boste .

Itak pa brez Stvarnikovega Blagoslova žal nebo šlo .

Lp + #

#58 Bojante

Bojante
  • Lunatik

Objavljeno: 8. junij 2012, 22:08

naša prava osebnost je, da si večni sluga Boga. a ker si zavestno bitje, s svojo voljo, jo lahko tud zlorabiš, tko da se obrneš stran od Boga. takrat se začneš zmotno poistovečat z materijo, grobo (telesom) in subtilno (umom, inteligenco, zmotnim egom). tako se inkarniraš in reinkarniraš, v raznorazne oblike, od gora, živali, insektov, ljudi, rib itd. pravi jaz se ne rabi utrjevat ali šolat z materijo in na tem planetu. je tak kakršen je, vedno, neodvisno od materije. sem pridejo tisti, ki so Bogu nenaklonjeni, da lahko sprobajo, če je to to kar so mislil da je. ko grejo skozi veliko življenj in okušajo čutno zadovoljevanje (jedenje, spanje, razmoževanje, branjenje) v raznoraznih oblikah, naposled dobijo človeško rojstvo, ki je zelo redko, a dragoceno (ker iz njega lahko spoznaš kdo si in čigav si), a tudi minljivo. zato pametni takoj začnejo služit Boga in se tako osvobodijo materialne eksistence in njenih pritičnih problemov in dosežejo svoj naravni, najprijetnejši obstoj v ljubezni do Boga.

jaz izraz duša uporabljam za naš pravi, večni jaz, ki je sluga Nadduše, Boga. vidim pa da rudi in ti uporabljata izraz duša za tisto čemur jaz pravim subtilno materialno telo, pa še to ga ne poznata zelo natančno. ampak je pohvalno da raziskujeta v tej smeri.

No, no, ja, evo, zdaj si pa že bolje pisal x:)x Si kar dobro razložil :palec: xDDx x:)x

Ampak , pod kaj pa potem ti pojmuješ Stvarnikovega Duha v naši Duši , ki daje Energijo Življenja vsaki Duši za njen obstoj ? x?x

Am, inpa, Ja, tam , ko praviš, Naša "prava osebnost, kot Sluga Boga-Stvarnika" , Ja, Sveda, kot praviš, naj bi To Tudi Zares Bila, ampak takih "BoguVšečnih" Duš je bilo v Zgodovini Človeštva na Žalost le bore malo :V: :C: :V:

Da, Žal so večinoma "zlorabe" , kot si pravilno rekel :C: :V: :C:

Eh, slabi smo mi, slabi Objavljena slika

Ma, alora, se trudimo, e x:)x xDDx :palec: x8Dx

Rinemo, ... pa čeprav včasih z bučo čez zid x:o)x x;)x ... prevečkrat , heh w:Iw

Lp + #

#59 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 960

Objavljeno: 8. junij 2012, 22:31

Da ne bo pomote;

Duše niso vesoljskega porekla ali izvora,so samo duše katere delujejo v atmosferi ,v vakumu ne delujejo in se razblinijo;vakum je območje, kjer duše ne preživijo.Zato ni nobena duša prepotovala iz drugega planeta in se naselila v telo zemljana.Duša deluje samo v pogojih, kateri so ustvarjeni za življenje njihovih vozil oziroma teles..........

Eno resno vprašanje...a si kdaj bil v globoki meditaciji in dobil kakšen namig od kje prihajaš, čez kaj vse si šel, itd...A si že slišal za pojem involucija in evolucija duše...x?x Ker to kar ti omenjaš za dušo bolj velja za kakšno eterično telo in njegove substance. Recimo že na astralno telo in njegove atome vakum nima vpliva...

Vzhodnjaške duhovne bajke, zahodni hermetizem, rozenkrajcarji in ostali zahodni mistiki namreč pravijo, da se duša najprej vtelesi v mineralih, nadaljuje do rastlin, živali, do človeka in naprej...Duša lahko deluje in se premika po vseh fizičnih agragatnih stanjih. To pomeni da atmosfera in vakum sploh nimata vpliva nanjo, ker ima previsoko vibracijo...

Duša ni vesoljskega izvora niti zemeljskega, ampak je iz izvora nad tem...Nekateri se lahko prvič utelesijo na Zemlji, drugi na kakšnem drugem planetu, kasneje pa lahko potujejo sem in tja. Te stvari namreč taboljše knjigice tudi lepo opisujejo in razložijo. Podkrepljeno z izjavami in razlagami tapravih jasnovidcev in duhovnih učiteljev...

Invalidna duša za moje pojme ni dober izraz, ker duša ne more biti invalid...invalidna oz. poškodovana so lahko samo vozila "vehicles", ki so ji podrejena. Tudi ko se govori o sestavljanju izgubljenih koščkov duše bi bilo bolje govoriti o sestavljanju oz. popravljanju vozil. Recimo, če nekdo trdi, da to ni njegova noga gre lahko za neprizemljenost al pa kaj drugega kar ima bolj malo veze z dušo...

Tehnično gledano se duša kao nahaja v kavzalnem telesu, ki je sestavljen iz treh permanentnih atomov, ki tvorijo duhovno triado. V krščanstvu- oče- sin- sveti duh. Te trije atomi so pa daleč nad dojemanjem povprečnega človeka. V bistvu jih lahko razume šele človek, ki se nauči vse lekcije v zemeljski šoli. In seveda ko se "sežge" tudi kavzalno telo, skupaj z vsemi podrejenimi vozili. Povedano drugače, ko obstaja samo duša potopljena v Božji Duh- kot kapljica morske vode potopljena v ocean. Ezoterično povedano, ko se monada lahko neposredno izraža skozi atmo in fizično telo...brez vmesnih posrednikov...Objavljena slika

Otkačeni človeček- ezoterik, okultist, mistik, polupismeni crnogorac...

myst1c.gif

#60 Liam

Liam
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 172

Objavljeno: 8. junij 2012, 22:44

Ni tako hudo , samo močno se oprijema določenih idej . Važno da je dobre volje .
Circumstance has no value. It is how one relates to a situation that has value. All true meaning resides in the personal relationship to a phenomenon....what it means to "
Christopher McCandless

#61 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 729

Objavljeno: 8. junij 2012, 22:45

Invalidna duša za moje pojme ni dober izraz, ker duša ne more biti invalid...invalidna oz. poškodovana so lahko samo vozila "vehicles", ki so ji podrejena. ...

ja, fajn si to razložil.

(zadnjič sem razmišljla o tem, k je bilo nekje -mogoče tukaj- napisano o 'pokvarjenosti duše' oz. če je lahko pokvarjena [mogoče ni bil uporabljen prav ta izraz, ampak vsekakor je blo tako sporočilo] - morda je Bojante to napisal)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#62 Liam

Liam
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip

Objavljeno: 8. junij 2012, 22:54

Kot je razvidno rudirudi govori iz sebe brezo se pa veliko izobražuje oboje je lepo pa ok , in oboje je lepa zgodba . Pojem duša je namreč umski koncept , mind fu..ing koncept . Ljubke zgodbe anyway .
Circumstance has no value. It is how one relates to a situation that has value. All true meaning resides in the personal relationship to a phenomenon....what it means to "
Christopher McCandless

#63 Bojante

Bojante
  • Lunatik

Objavljeno: 9. junij 2012, 07:49

ja, fajn si to razložil.

(zadnjič sem razmišljla o tem, k je bilo nekje -mogoče tukaj- napisano o 'pokvarjenosti duše' oz. če je lahko pokvarjena [mogoče ni bil uporabljen prav ta izraz, ampak vsekakor je blo tako sporočilo] - morda je Bojante to napisal)

Ja, treba je Vedeti, da obstajata D V E pokvarjenosti , in sicer :

Prva je pokvarjenost mesa, ko zli duhovi obsedejo materijalno telo Duše , in nanj vplivajo negativno - kvarno - škodljivo . Ena od takih pokazateljev je tudi "mastnejše meso žensk" , ko se reče , " da se je meso pokvarilo" .

No, Druga, Bolj Problematična pokvarjenost , je pa, ko se prek vplivanja na meso pokvari tudi Duša .

In ta je včasih TakoooOooo problematična, da Stvarnik tako ubogo obsedeno dušo lahko reši le še tako, da jo vzame iz telesa, pusti telo propasti , in reši že tako obubožano zmaterijalizirano Dušo te materije .

To je Njegova Zadnja Rešitev pred popolnim Propadom take uboge duše, kateri grozi Duhovna Degeneracija do te mere, da lahko pride do Duhovne Smrti, ki je Resnična-Prava smrt Duše za Večno .

Ja, ni kr' tko' enostavno, kot se eni domišljajo .

Lep pozdraw iz Ljubezenskih Dobraw, čaw .

B. + #

#64 Bojante

Bojante
  • Lunatik

Objavljeno: 9. junij 2012, 07:56

Kot je razvidno rudirudi govori iz sebe brezo se pa veliko izobražuje oboje je lepo pa ok , in oboje je lepa zgodba . Pojem duša je namreč umski koncept , mind fu..ing koncept . Ljubke zgodbe anyway .

Ja, oba sta mal zgrešila : Namreč, ker smo žal Vsi Zmotni, je govoriti "iz sebe" žal Zmotno, zato je Rudi "zavozil že v štartu" , ... Brezo pa se izobražuje iz napačnih Virov , tko, da ne en, in ne drugi (še) Nista na Pravi Poti , žal .

Upajmo, da se kmalu "preusmerita" , kajti tako žal nebosta prišla na Cilj , še Težje pa Rudi , ki je žal preveč zgrešil Pot.

Lep pozdrav do tedaj , ajd', čaw .

(jaz pa zdaj letim po material , ker me potem čaka še ogroOomno dela v delavnici )

#65 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 960

Objavljeno: 9. junij 2012, 08:32

Jap, Bojante je že parkrat uporabil izraz pokvarjena duša, ipd...in to ne samo v eni temi...Pokvarjena duša je bolj po domače rečeno. Po ezoteriki se pa ta izraz nanaša na osebnost, ki se izraža skozi nižja subtilna telesa, ki so pod nivojem duše...

Moj koncept je teorija + praksa...Je Alan že parkrat omenil da je duša umski koncept. Nisem pa še slišal zadovoljive razlage zakaj je temu tako. Če pustim ob strani razne duhovne bajke, mistiko in se osredotočim na čisto zemeljske razlage...

Človek je klinično mrtev...priključen na aparate, na monitorju ravna črta...čez 10. min ga oživijo. Ko človek pride k sebi začne govoriti kaj se je osebje pogovarjalo med operacijo, natančno opiše potek operacije, kaj se je dogajal na čisto drugi strani stavbe, itd. Obstaja preveč takih zabeleženih primerov, da bi bilo to samo naključje...

Zdaj me pa zanima tvoja razlaga in pojasnilo, kajti do sedaj jo znanstvena stroka še ni dala...pa ne pozabit da ravna črta na monitorju pomeni kao smrt možganov oz. nedejavnost uma...in zakaj se v trenutku smrti telesna teža zmanjša 20- 70 g...Znanstveniki preverjal na zelo občutljivih inštrumentih...Torej kaj manjka v tej enačbi...x?x

Za moje pojme duša ni samo umski koncept...vsaj po tej definiciji uma kot ga učijo v šoli...in če duhovne bajke pripomorejo k boljšemu razumevanju določenih stvari zakaj bi jih potem ignoriral...ko odpovejo zemeljske razlage, se je včasih dobro obrnit tudi k nelogičnosti...Če malo primerjam s serijo "Star Trek"- tisti ki daje poudarek samo na logiko in znanost je pač podoben vulkancem, Diana Troi (telepat) je že mal podobna new agerju, Data (android) je primer zase, različni človečki pa včasih tudi uporabijo nelogične strategije in stvari...Ampak to je samo kao serija in podobnosti z današnjimi razmerami so samo naključje, a ne...xg:Dx

Poanta je, da ima vsak človek neko predstavo o duši...ne zdi se mi pa smiselno prepirat kdo ima prav in kdo ne, ker iz svojega stališča (miselnost, stopnja evolucije, itd) ima vsak prav...Jaz sem samo približno nakazal svoje stališče...pač povem tisto kar se meni zdi bolj logično glede na informacije, izkušnje, razlage iz različnih virov...In kot pravijo modreci, človek naj ne verjame nikomur samo na lepe oči dokler tudi sam ne izkusi kaj od tega...zakaj bi se moral človek strinjat z nečim, če se njegova izkušnja razlikuje od uradne razlage al pa ezoteričnih bajk...Na koncu bo itak zaljučni izpit na katerem bo vsa ta snov...kako se bo pa človek to naučil je pa njegova odločitev...za čas pa znanstveniki itak pravijo, da je relativen...Objavljena slika

Otkačeni človeček- ezoterik, okultist, mistik, polupismeni crnogorac...

myst1c.gif

#66 Bojante

Bojante
  • Lunatik

Objavljeno: 9. junij 2012, 10:07

Brezooo, Super Si razložu :palec: xDDx :palec: xDDx :palec:

Še Posebej mi je Všeč Tisti del o "Enačbi" za "posvetne kao modrece" x;)x x;)x x;)x

No, pa da vidimo, kako jo bojo "Izračunali" , a ne , heh, ? x;)x x:Dx x;)x

Ajmo, homiči, ajmo, kje ste ??? x;)x

Da vas vidimo x8Dx

Lp + #

(P.s., moja duša je žal pokvarjena, pa sem za to rabil več kot 30 DoooOooolgih let, da sem to ugotovil:C: )

#67 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 313

Objavljeno: 9. junij 2012, 10:54

ja, dobr razmišljate in raziskujete.

primer : ogenj kuri. železo ne kuri. papir se lahko zakuri. če je železo v stiku z ognjem, si lahko pridobi sposobnost kurjenja in lahko zakuri papir, ki ga sam po sebi ne bi mogel.

naš pravi-jaz (čemur jaz pravim duša) je večno bitje, s svojo voljo, zavedanjem in srečo. to je "ogenj".

subtilno materialno telo (čemur vi pravite duša) je sestavljeno iz treh elementov : ego, inteligenca, um. je začasno, spremenljivo. to je "železo". ego je lahko moški, ženska, žival, Slovenec, Afričan, učen, neumen, bogat, reven itd.. s pomočjo inteligence in uma pol preko grobega materialnega telesa deluje v dobrobit ega.

grobo materialno telo (fizično telo) ima roke, noge itd. to je "papir".

če si pravi-jaz želi materialne izkušnje, se najprej poveže s subtilnim materialnim telesom (se zmotno poistveti z egom) in z njim pol vstopi v grobo materialno telo preko katerega deluje in izkuša rezultate teh aktivnosti. pravi-jaz v resnic ni ne ženska, ne moški, ne reven, ne bogat..., se pa lahko s tem (egom) zmotno poistoveti. glede na svoje želje, delovanje in njihove rezultate pa se pol ustrezno inkarnira in reinkarnira. tud če je v tem ženska, je lahko v naslednjem življenju moški. in tud če je v tem človek, je lahko v naslednjem žival.

vse materialne izkušnje so manj prijetne kot izvorno čisto bivanje.

Ampak , pod kaj pa potem ti pojmuješ Stvarnikovega Duha v naši Duši , ki daje Energijo Življenja vsaki Duši za njen obstoj ? x?x

ja, življenje našemu pravemu-jazu, daje Stvarnik. jaz mu včasih pravim Bog, včasih Nadduša, še najrajši pa Krišna.

Am, inpa, Ja, tam , ko praviš, Naša "prava osebnost, kot Sluga Boga-Stvarnika" , Ja, Sveda, kot praviš, naj bi To Tudi Zares Bila, ampak takih "BoguVšečnih" Duš je bilo v Zgodovini Človeštva na Žalost le bore malo :V: :C: :V:

ja, naša prava osebnost je večni sluga Boga, ker smo delček ene izmed Njegovih energij. Smo v Njem in iz Njega. Se prav je dobro če smo Zanj. ker je ljubezen lahko le prostovoljna, nas je naredu take, da mamo svobodno voljo. lahko jo zlorabimo ali pa pravilno uporabmo. zavoljo ljubezni nas je naredu take. tisti ki svojo voljo zlorabjo in hočejo začasne materialne izkušnje, vstopijo v materijo in materialni svet po zgoraj opisanem postopku. ko spoznajo, da to ni to kar bi jih osrečil, se obrnejo k Njemu.

v tem svetu boš najdu 99,9% ljudi, ki so v pozabi kdo so in čigavi so. 1% se jih sprašuje, od tega se jih nekaj zave kdo so, in nekaj od teh se jih zave tudi čigavi so. ne bit razočaran zarad tega. tvoja sreča ni odvisna od njih. ko jo boš dosegu, jo boš lahko delil z drugimi in jih tako lahko vzpodbudil, da se obrnejo k Bogu. ta svet je kot popravniški dom, zato je normalno da je tako razmerje. je pa v Božjem kraljestvu neomejeno Bogu naklonjenih, tj. popolnoma srečnih bitij. včasih kater izmed njih na željo sočutnega Boga pride sem, da nas prebudi. tud danes jih je ene par na tem svetu. ti predlagam njihovo družbo.

#68 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 9. junij 2012, 11:11

Tisti ki pišete o invalidni duši ( Rudi ) in pokvarjeni in moji duši ( Bojante ) je zgrešena. Prvo ko nekdo reče moja duša, je že kiksnil, ker kdo je potem on sam, če je duša njegova x?x za telesa se imata Objavljena slika se pravi je vse gledano s strani telesa in potem duša postane invalidna, pokvarljiva, ženska, moška in lastnina telesa.
Tok govora o duhovnosti pa se že s preprostim pisanjem na forumiu izdata, kje sta v resnici v zavedanju in enačenju duše s telesom.
Moja duša ali moje telo.

Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat

#69 Marsa

Marsa
  • Uredništvo

Objavljeno: 9. junij 2012, 11:20

ker kdo je potem on sam

zagotovo ne samo njegova duša. x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#70 Liam

Liam
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip

Objavljeno: 9. junij 2012, 12:48

Beseda duša je poimenovanje fenomena zaradi komunikacije to je vse . Za vernika duša obstaja kakor za znanstvenika materija nihče pa v resnici nikoli ni videl ne duše niti materije ker ju izven zgodbe ni zato sta resnični in neresnični .
Brezo tehtanje duše je tako ljubko početje da adijo pamet in če bi me že skrbelo tistih 20 ali 70 gramov po smrti bi se nagibal k temu da je sprememba rezlutata na tehtnici posledica ustavitve procesov ki še tečejo v živem telesu ali kaj podobnega , sicer me pa to kaj se zgodi po smrti ne skrbi niti malo in je prav zares popolnoma vseeno .

zagotovo ne samo njegova duša. x;)x

Važno da je lahko malo moja kajne ;)
Christopher McCandless

#71 Bojante

Bojante
  • Lunatik

Objavljeno: 9. junij 2012, 13:01

Tisti ki pišete o invalidni duši ( Rudi ) in pokvarjeni in moji duši ( Bojante ) je zgrešena. Prvo ko nekdo reče moja duša, je že kiksnil, ker kdo je potem on sam, če je duša njegova x?x za telesa se imata Objavljena slika se pravi je vse gledano s strani telesa in potem duša postane invalidna, pokvarljiva, ženska, moška in lastnina telesa.
Tok govora o duhovnosti pa se že s preprostim pisanjem na forumiu izdata, kje sta v resnici v zavedanju in enačenju duše s telesom.
Moja duša ali moje telo.

Duša Sem Jaz , ujeta v to materijalno - mrtvo - telo .

Rečem pa "moja duša" tudi Zares napačno, kajti Bolje bi bilo reči "Jaz, Stvarnikova Duša".

Ampak pol bi me še toliko manj razumeli , ker me že itak bolj slabo, napol razumete.

Lp + #

Beseda duša je poimenovanje fenomena zaradi komunikacije to je vse . Za vernika duša obstaja kakor za znanstvenika materija nihče pa v resnici nikoli ni videl ne duše niti materije ker ju izven zgodbe ni zato sta resnični in neresnični .
Brezo tehtanje duše je tako ljubko početje da adijo pamet in če bi me že skrbelo tistih 20 ali 70 gramov po smrti bi se nagibal k temu da je sprememba rezlutata na tehtnici posledica ustavitve procesov ki še tečejo v živem telesu ali kaj podobnega , sicer me pa to kaj se zgodi po smrti ne skrbi niti malo in je prav zares popolnoma vseeno .

... eh, enim je tko ali tko vseeno, kaj je kaj , pa če je Resnično, ali pa neresnično , ... popolna brezbrižnost .:o|o:

#72 Liam

Liam
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip

Objavljeno: 9. junij 2012, 13:41

Točno tako je če je nekaj resnično ali neresnično je popolnoma vseeno kakšne utvare si delaš sam . Probaj stopit malo dol iz tega božjega stola in sodit ljudi s tem namreč kažeš samo svojo nevednost.
Christopher McCandless

#73 Marsa

Marsa
  • Uredništvo

Objavljeno: 9. junij 2012, 13:41

x:o)x ja, tvoja je lahko tudi malo tvoja.

(nisem vedla da govorimo o tebi oz. jaz nisem - sem mislila da govorimo o človeku, splošno)
Picasso

#74 Liam

Liam
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip

Objavljeno: 9. junij 2012, 13:46

x:o)x ja, tvoja je lahko tudi malo tvoja.

(nisem vedla da govorimo o tebi oz. jaz nisem - sem mislila da govorimo o človeku, splošno)

Ne saj ne , si pa rekla to ti ali tudi to nisi .
Christopher McCandless

#75 Marsa

Marsa
  • Uredništvo

Objavljeno: 9. junij 2012, 13:49

ne razumem. :8):

v glavnem, ja, menim da človek ni samo njegova duša.
Picasso

Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0