Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Duša - človeška energija - arhivni čas - reinkarnacija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* - - - - 2 x ocenjeno
1009 komentarjev na to temo

#76 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 10. junij 2012, 10:41

In kaj je narobe s konji :eek:

Kaj pa na primer tigr in ostale velike mačke?

Pa recimo kiti in delfini?

Drugač pa, lepo da se trudiš tukaj x:)x :palec:


Konjev Stvarnik Ne omenja med Inteligentnimi živalmi, in kaj naj jih jaz potem zraven štulim/tlačim ko pa nimam pojma o tem ?

Tudi rib ne omenja , in tudi za druge velike muce ne , ampk', po eni logiki bi lahk bili tudi še gepard, leopard, puma, jaguar in ostale zveri, ... po Drugi Logiki pa Zopet - Ne .

Namreč, izrecno lepo razloži, kako butaste so naše domače mačke ali pa kokoši-kure, ki sploh Nimajo Razvite Notranje Govorice , ali pa jo imajo zelo slabo razvito .

No, za Inteligentne Živali , je to Značilno , da Jo Imajo.

Hvala pa Predvsem tebi, Ker se Potrudiš še Bolj kot jaz x8Dx :palec: x8Dx

Naj te prosim Bog Blagoslovi še bolj kot te je že x:)x

Pozdrav od hvaležkota x:)x

Lp + #

#77 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 10. junij 2012, 12:53

Kiti in delfini niso ribe, če to misliš z ribami x:o)x

Kaj pa še recimo volkovi, medvedje in sloni :eek:

Pa domačih mačk in kur ne moreš metat v en koš, je med njimi ogromna razlika x:o)x Čeprav mačke res niso čist primerljive s psi in levi. Po drugi strani pa je tud razlika med primati in ostalimi opicami.

Zanimivo, a se mogoče spomniš, kje si to zasledil.

Pa lep pozdrav x:)x :palec:
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#78 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 10. junij 2012, 16:18

Kiti in delfini niso ribe, če to misliš z ribami x:o)x

Kaj pa še recimo volkovi, medvedje in sloni :eek:

Pa domačih mačk in kur ne moreš metat v en koš, je med njimi ogromna razlika x:o)x Čeprav mačke res niso čist primerljive s psi in levi. Po drugi strani pa je tud razlika med primati in ostalimi opicami.

Zanimivo, a se mogoče spomniš, kje si to zasledil.

Pa lep pozdrav x:)x :palec:



Ja, zgleda , da si spregledal, ker Slončote sem tud navedel x:)x Glede kitov + delfinov pa sem namenoma rekel "rib'ce" x;)x

Verjetno pa je pod opice mišljeno za one, ta pametnejše , torej človeku podobnejše . :8):

AJAAAAAAA, Pa Pozabu sem Kot najpomembnejše : na Mungote sem pozabu, Ki so pa nenormalno pametni, xcivx Objavljena slika xDDx

Vsaj glede Duhovnih Sposobnosti + Inteligence ki jo imajo Objavljena slika :eek: Objavljena slika x:)x Objavljena slika

Ja, res so SuperCoOoL , ... :palec: xDDx :palec: , ... ko bi le folk vedu, kaaaAaaaj vse te mal živalce Vejo + znajo , heh xDDx xcivx xDDx
To je bilo Obrazloženo tam, v JVE, kjer so Črni bratje prišli na obisk k Nebeškemu Očetu , v bližino Izraelske pokrajine, ko je tudi pokazal model Osončja , ...

In , je Pokazal, kako nepokvarjene Duše zmorejo odlično razumeti živalsko govorico Inteligentnejših živali . :8): xDDx

V tem primeru je šlo za Mungote, zato jih tudi jaz tako zelo spoštujem, ker so precej Duhovne Živalice .Objavljena slika

Namreč, večina ljudi se lahko "prikloni" pred njihovim "Duhovnim Vidom" , ter še veliko drugih Sposobnosti katere imajo Objavljena slika :eek: Objavljena slika

Lep pozdrav iz delovnega Gospodovega Dneva .:sori: :o|o:

B. + #

#79 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 10. junij 2012, 17:03

Glej no glej, slone sem spregledal x:)x .

Ja se spomnim tega, sem bral v Auri, samo v Avri ni več celotnega teksta, ampak sam bolj pomembni izvlečki, pa ne spomnim se točno, kaj je pisal :sori: Bo treba še enkrat iti skozi.

Hvala x:)x :palec:
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#80 rudi.rudi.

rudi.rudi.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 734

Objavljeno: 10. junij 2012, 19:03

Duša razpršena ?

Kaj pa si ti predstavljaš ,da je duša ? ali veš,da duša v bistvu deluje kot povezana energija v prisotnosti antimaterije, njeni miselni streli pa so,kot impulzi ,sproščeni valovi, isto kot sipina tinta v morju,Hitlerjevi govor po radiju ujet nekje v osrednji galaksiji lahko sprejmeš, kot da je ta misel sproščena oz.razpršena v ozračje pred leti in ujeta v oddaljeni preteklosti in je produkt duše.

Duša je skupek modrosti in znanja, katera deluje vedno kot celota.Vsaka zprožena misel, duše,ki jo izgovoriš glasno ali potihem je njen recimo kot radijski valov sprožen impulz kateri lahko vpliva na razne materije in antimaterije in spreminja prostor duš,ki so v bližini.(Pravimo, da nekaj čutimo v zraku.)

Vsak, ki trdi drugače ima vso pravico o svojem mnenju ,le pa da njegova duša ni staroselskega izvora tega planeta, pač pa je sestavljena iz razpršenih lahko rečem umrlih duš,katere so predolgo tavale v onostranstvu in niso bile pripravljene ponovnega utelešenja ali pa niso dočakale prehoda (niše).

Vse tisto duhovno razmišljanje o nekih kvazi stopnjah in višjih stopnjah nad duš je plod živega človeka in njegove nevednosti, kaj sploh je duša; edino, kar se razprši je dušina sproščena energija.

Človek se lahko tudi razprši ,če ne bi njegovi delci dušinih molekul celotnega telesa ne posredovale komando povezanosti. Bili so primeri ,da se je človek v samem momentu vžgal in spremenil v kup pepela ostali so samo deli roževine,(lasje, nokti).

Kako bi pa zgledalo da bi bile duše razpršene po ozračju ; zgledalo bi isto kot milijon ljudi,ki kriči in se preriva in nobeden ne ve zakaj se gre.Je pa res da se tudi ona sestavlja,toda mine par obdobjev,da postane sposobna voditi človeško prefinjeno izdelano telo.

#81 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 10. junij 2012, 20:38

Ne mormo rečt, da se duša najprej vtelesi v mineralih, nadaljuje do rastlin, živali, do človeka in naprej...

Ker, prvič, človeška duša se ZBERE, in edino človeška duša je dokončno zbrana skupaj. Ko duša potuje iz nižjih oblik življenja do človeka, se dušni potenciali zbirajo oziroma združujejo skupaj. Zato se človek ne more roditi kot žival. Človeška duša je prepotovala vse stopnje, ampak ne kot celota, temveč razpršena. Tako se zavest ves čas združuje, da pride na višjo stopnjo. Večina ljudi, ki biva na tej zemlji, tudi tako izhaja iz te zemlje. Ne pa vsi..........


Mogoče nisem dobro razložil...To kar mi imenujemo duša, ki se kao nahaja v telesu, je tehnično gledano samo en delček celotne duše posameznika...ta delček se lahko utelesi tudi v nižjih bitjih od človeka...razlika med človekom in njimi je samo v tem, da oni ne uporabljajo vseh elementov oz. tisto kar spada pod um...Cilj človeštva je evolucija, zato se človek ne rojeva več kot žival ali rastlina, ko enkrat pride do stopnje človeka. Razen v izjemnih primerih, če res naredi preveč piz***** in je to najhitrejša in najboljša rešitev za hitro karmično poplačilo...

Obstajajo primeri, ko se ena duša utelesi v dveh ali več ljudeh, da hitreje pridobi izkušnje al pa kaj drugega...nekateri pravijo temu kao duše dvojčice, komplementarni partnerji al pa kako drugače...kar se izrazov tiče bi se jaz vzdržal, sem pa že naletel na par takih primerov...in mi ni čisto jasno...po drugi strani je pa kao logično...

Energija duše je toliko močna, da jo večina ljudi sploh ne bi zdržala...kdor je dobil vsaj majhno izkušnjo tega v meditaciji ali kako drugače to tudi ve...je podobno kot kundalini, ko se dvigne iz dna hrbtenice pa do temena, samo da se energija duše spusti oz. izraža skozi svoja "vozila"...med enim in drugim vozilom pa obstaja svetlobni most, ki jih spaja skupaj...v bistvu sta dva svetlobna mosta. Eden povezuje fizično telo in vmesna vozila do nivoja duše. Drugi most je pa med dušo in duhom (individualna duša- Bog). Povedano še drugače prvi most spaja delček duše s celotno dušo, drugi pa dušo z naddušo oz. Bogom...Ta kanal lahko tapravi jasnovidci tudi zaznajo oz. vidijo. Po tem kanalu duša tudi zapusti telo (smrt) in se utelesi (rodi). V bistvu ga razgradi in drugič na novo zgradi...Ko pa človek postane tako kot Buda, se pa vsa vmesna vozila "skurijo"- razgradijo in duša se izraža direkt skozi fizično telo. To pomeni da je fizis 100% poduhovljen...Takih detajlov v duhovnih bukvicah ni, ker se to glih ne govori v javnosti. So pa te stvari poznane posvečencem v okultne vede, meditacije, mistiko in kao zelo naprednim duhovnjakom...x:)x

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#82 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 10. junij 2012, 22:54

Duša razpršena ?

Spet mešaš prej in potem!

Govoril sem o tem, da se človeška duša ZBERE, ne o razpršitvi!
Z enim kozarcem vode ne napolniš steklenice, z eno steklenico ne ne napolniš kubika, in z enim kubikom ne napolniš bazena!

Kdor stvar dobro razume, jo zna tudi preprosto in razumljivo razložiti. Razlagi, ki sem jih navedel, sta jasni, preprosti in razumljivi vsakomur, ki hoče razumeti. Edino človeška duša je celovita, in ima najvišjo stopnjo svobodne volje, ki jo tudi najbolj razvite živali nimajo, in delujejo v veliki meri v skladu s svojimi nagoni. Stvarjenje človeka pa zahteva miljone let.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#83 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 10. junij 2012, 23:14

Mogoče nisem dobro razložil...To kar mi imenujemo duša, ki se kao nahaja v telesu, je tehnično gledano samo en delček celotne duše posameznika...ta delček se lahko utelesi tudi v nižjih bitjih od človeka...razlika med človekom in njimi je samo v tem, da oni ne uporabljajo vseh elementov oz. tisto kar spada pod um...Cilj človeštva je evolucija, zato se človek ne rojeva več kot žival ali rastlina, ko enkrat pride do stopnje človeka. Razen v izjemnih primerih, če res naredi preveč piz***** in je to najhitrejša in najboljša rešitev za hitro karmično poplačilo...

Obstajajo primeri, ko se ena duša utelesi v dveh ali več ljudeh, da hitreje pridobi izkušnje al pa kaj drugega...nekateri pravijo temu kao duše dvojčice, komplementarni partnerji al pa kako drugače...kar se izrazov tiče bi se jaz vzdržal, sem pa že naletel na par takih primerov...in mi ni čisto jasno...po drugi strani je pa kao logično...

Sem najdu še tole;

Ko se duša- to njen onostranski duh iz Boga zelo jasno vidi-v telesu, bodisi v rastlinskem ali živalskem, po potrebnem zorenju že sposobna povzpeti na višjo stopnjo življenja, ji njen onstranski duh, ki jo nenehno oblikuje, omogoči, da ji je za vnaprej neuporabno telo odvzeto in si lahko potem -že obdarjena z višjimi inteligencami- oblikuje novo telo, v katerem se lahko po daljšem ali krajšem času spet povzpne do višje inteligence življenja in dejavnosti in tako naprej vse do človeka, kjer bo kot že povsem svobodna, v poslednjem telesu dosegla popolno samozavest, spoznanje Boga, ljubezen do Njega in s tem popolno združitev s svojim onstranskim duhom, in ta združitev se imenuje novo rojstvo ali prerojenje v duhu.

Do tega, da se duša lahko utelesi v več ljudeh sem skeptičen, čeprav sem take razlage najdu v budizmu. Tudi do tega, da se človek lahko inkarnira kot žival, lahko pa v onostranstvu, v duhovnem svetu, prevame živalsko podobo, ali podobo okostja, in preveč "mrtva" duša potrebuje zelo dolgo časa, lahko tudi več 1000 let, da zbere dovolj živlenske energije, da se ponovno inkarnira.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#84 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 11. junij 2012, 07:25

Sem najdu še tole;

Ko se duša- to njen onostranski duh iz Boga zelo jasno vidi-v telesu, bodisi v rastlinskem ali živalskem, po potrebnem zorenju že sposobna povzpeti na višjo stopnjo življenja, ji njen onstranski duh, ki jo nenehno oblikuje, omogoči, da ji je za vnaprej neuporabno telo odvzeto in si lahko potem -že obdarjena z višjimi inteligencami- oblikuje novo telo, v katerem se lahko po daljšem ali krajšem času spet povzpne do višje inteligence življenja in dejavnosti in tako naprej vse do človeka, kjer bo kot že povsem svobodna, v poslednjem telesu dosegla popolno samozavest, spoznanje Boga, ljubezen do Njega in s tem popolno združitev s svojim onstranskim duhom, in ta združitev se imenuje novo rojstvo ali prerojenje v duhu.


To je za moje pojme povedano oz. nakazano isto kot sem jaz bluzio zgoraj...samo z drugimi besedami...

Ugotavljam, da je problem terminologija...zbiranje življenske energije, prečiščevanje telesa, povezovanje delčkov duše skupaj, itd...vse to so samo različni pojmi oz. različni pogledi ljudi, ki izhajajo iz različnih delov sveta in religije....pomen je pa isti...

Glede na moje bluzenje zgoraj bi to lahko povedal tudi tako- bolj ko človek poduhovi svoje fizično telo+ subtilna telesa (dobi nadzor nad čustvi in mislimi) bolj in v večji količini se lahko duša izraža skozi njega...Lastnosti duše so recimo ljubezen, dobrota, služenje drugim, ipd. To pa z drugimi besedami povedano pomeni, da človek začne izražat te kvalitete...v tolikšni meri kolikor je v stiku s svojo dušo oz. kolikor se lahko ona izraža skozi njega...x:)x

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#85 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 11. junij 2012, 09:04

Ljubezen, dobrota, služenje drugim, ipd so lastnosti duha, in kot take lastnosto poduhovljene duše, same po sebi niso lastnosti duše. Človek je vedno v stiku s svojo dušo, saj v bistvu človek je duša, vprašanje pa je, koliko je duša v stiku s svojo duhovno bitjo, koliko pa preide v meseno.

Citat, ki sem ga navedel in ga navajaš, pa se še nadaljuje;

"Ko človeška duša doseže to stopnjo življenja, je popolna in je kot povsem samostojno bit in življenje ne more več uničiti in použiti najsplošnejša božanska vse-bit in vse-življenje.

Najzanesljivejše znamenje že dosežene življenske samostojnosti človeške duše je v tem, da spozna Boga in Ga celo na vso moč ljubi. Dokler namreč duša boga ne spozna kot bitja, ki biva zunaj nje, ko še slepa in nema ni osvobojena oblasti Božje vsemogočnosti, se mora še prav silno bojevati, da se teh vezi osvobodi. Toda takoj ko duša začne spoznavati Boga kot bivajočega zunaj sebe in ga začne po čustvu ljubezni do Njega bitnostno zaznavati, je že osvobojena vezi Božje vsemogočnosti in čedalje bolj pripada sama sebi; tako je samo-stvarnica svoje lastne biti in življenja in s tem za večno samostojna prijateljica Boga"


Zato je tudi rečeno, kdor vame veruje, bo živel vekomaj x:)x
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#86 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 11. junij 2012, 16:14

duša je od Boga ja, zato je najboljš, da je tudi Zanj.

res je to, da se duša lahko iz človeškega rojstva spet degradira v živalska, rastlinska..., če napačno deluje. zato ni pametno zapravt te priložnosti, ki jo imamo samo v človeškem rojstvu, da spoznamo kdo smo in čigavi smo.

#87 rudi.rudi.

rudi.rudi.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 734

Objavljeno: 11. junij 2012, 19:10

Tisti ,ki omenjate boga, jaz osebno ne morem nič komentirati in razpravljati,pa ne zato, ker ga ignoriram ali pa ne, ampak zato, ker si ga je človek sam izmislil pred 2000 leti in nima z tem absolutno nič ,vsa stvar je v resnici in resnica ni bog, je le samo iluzija in nima z samim stvarstvom, na žalost nič.Nimam nič proti bogu ,le da ne soglašam z sogovorniki, kateri ga omenjajo.
Vse vedenje od boga in od navadne filozofije stvarstva pomešaš skupaj, je potem rezultat,da imajo popačeno predstavo o samem sebi in smislu življenja.

Moja teorija temelji na mojih razmišljanjih in videnjih predvsem posvečam največ razmišljanj v smeri nasprotnosti.
Če govoriš o dobrem moraš vedeti tudi o slabem;Večina lepega uči cerkev toda zakaj je ustvarila tudi demone(demoni ,nekaj hudega, hudičevskega) lahko tudi tu najdeš nasprotja,katera bi mogoče bila manj nasprotna,ker da veš kaj je božansko moraš občutiti in vedeti tudi, kaj je demonsko.Obe ti nasprotji sta prepleteni že od samega začetka in bosta prepleteni tudi do konca.
V življenju sta ta dva nasprotja relativna, lahko, da ljudje uživajo in lepo živijo ne glede v katerem nasprotju izživljajo svoje življenje ,obenem pa imajo občutek,da je to normalno.Zato pa tudi pravijo ,da so verniki tudi grešniki;kaj pa so potem neverniki ---verjetno so tudi grešniki;torej smo vsi grešniki, enostavno ne moremo živeti,da ne bi grešili ne glede na božje zapovedi.
Verjetno življenja enostavno ne moreš izživeti iz znanja ravnanja po teh zapovedih,ker na koncu vedno potegneš ta kratko.







#88 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 11. junij 2012, 23:01

Tisti ,ki omenjate boga, jaz osebno ne morem nič komentirati in razpravljati,pa ne zato, ker ga ignoriram ali pa ne, ampak zato, ker si ga je človek sam izmislil pred 2000 leti in nima z tem absolutno nič ,vsa stvar je v resnici in resnica ni bog, je le samo iluzija in nima z samim stvarstvom, na žalost nič.Nimam nič proti bogu ,le da ne soglašam z sogovorniki, kateri ga omenjajo.
Vse vedenje od boga in od navadne filozofije stvarstva pomešaš skupaj, je potem rezultat,da imajo popačeno predstavo o samem sebi in smislu življenja.

to je res v določenih primerih, ampak tisti, ki so doživeli Boga, so ob tem tudi jasno in srečno spoznali kdo so, čigavi so in kaj je smisel življenja.

Moja teorija temelji na mojih razmišljanjih in videnjih predvsem posvečam največ razmišljanj v smeri nasprotnosti.
Če govoriš o dobrem moraš vedeti tudi o slabem;Večina lepega uči cerkev toda zakaj je ustvarila tudi demone(demoni ,nekaj hudega, hudičevskega) lahko tudi tu najdeš nasprotja,katera bi mogoče bila manj nasprotna,ker da veš kaj je božansko moraš občutiti in vedeti tudi, kaj je demonsko.Obe ti nasprotji sta prepleteni že od samega začetka in bosta prepleteni tudi do konca.
V življenju sta ta dva nasprotja relativna, lahko, da ljudje uživajo in lepo živijo ne glede v katerem nasprotju izživljajo svoje življenje ,obenem pa imajo občutek,da je to normalno.Zato pa tudi pravijo ,da so verniki tudi grešniki;kaj pa so potem neverniki ---verjetno so tudi grešniki;torej smo vsi grešniki, enostavno ne moremo živeti,da ne bi grešili ne glede na božje zapovedi.
Verjetno življenja enostavno ne moreš izživeti iz znanja ravnanja po teh zapovedih,ker na koncu vedno potegneš ta kratko.

Boga in s tem tudi sebe, drugih, uma, telesa, sveta, časa, različnih energij, stvarjenja, reinkarnacije itd. se ne da spoznat brez Njegove milosti. Je onkraj naših telesnih čutil, razmišljanj, meditacij ali karkoli iz našega truda. Bog se razodeva vsem, a spoznajo Ga le tisti, ki Ga sprejmejo, se Mu predajo. Zapovedi in prepovedi, ki so dane v svetih spisih in od tistih, ki so Boga spoznali, nas osvobodijo suženjstva neznanju in razodenejo Boga, brez katerega ne moremo biti popolnoma srečni, kar pa je smisel življenja.

#89 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. junij 2012, 10:12

poskusi mislit bolj sproščeno in univerzalno ... npr : brez klišeja nekaga spola ...
sicer se ti lahko zgodi, da postaneš bojante ...

ok, bom. hvala.

#90 rudi.rudi.

rudi.rudi.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 734

Objavljeno: 12. junij 2012, 19:08

mgd;

V fizičnem življenju vernik občuti ali išče boga,ko pa umreš pa o njem ni ne duha ne sluha,ker tam izgubiš čutila in si samo ena gmota oziroma skupek energij brez telesa in nič drugega.Misel,da si ,ali da boš tudi tam pod zaščito boga se motiš,on je samo utvara in iluzija za čas, ko živiš.
Na tej temi pišem stvari,katere niso v božjem dosegu,ker so starejše od 2000letne vede o bogu.
Da ponovim, nimam nič proti veri,to je stvar posameznika in nekako ne morem sprejeti,da je vse v božjih rokah,ko ga rabiš ga ni,ko pa ga ne, pa ne pomisliš nanj.

#91 rudi.rudi.

rudi.rudi.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 734

Objavljeno: 12. junij 2012, 19:47

potovanje duš(človeške energije);

Nekdo, ki veliko ve rečemo, da ima možgane učenjaka morali pa bi reči,da ima v možganih veliko shranjenega znanja in modrosti.
Možgani so kot shramba ali neke vrste kondezator,katere nam dajo možnost,da vse znanje,izkušne in modrosti shranimo za nadaljne življenje,katero moramo izživeti.

Kaj je duša;
Duša je ,kot neke vrste energija lahko jo imenujemo zavest,katera se združuje v neko skupnost ali meglico ima pa na voljo,da se očloveči in v njem ispolnuje svojo poslanstvo.V obliki meglice je le, kadar potuje.
Duše lahko stopijo v stik le v telesa, katera so ji po strukturi namenjena.
Zato človeška duša ne more stopiti v telo živali,ker tam ne bi preživela.

Ko duša istopi iz telesa,katero ne more več delovati,pravimo,da je to telo umrlo,duša pa ima na voljo več varijant.
Ponavadi,ko zapusti telo je zbegana in se ponavadi takoj usmeri po poti raziskovanj,ne ozira se nazaj,kajti tisto,kar zapušča za seboj je zanjo že znano ter zaradi sproščenosti in radovednosti potuje v neznano.
Ta občutek,spomina na življenje v telesu kasneje izgubi in začne spet hrepeneti, da se včloveči, za to ponovnost pa mine kar nekaj časa.

Ali obstajajo duhovi;
Zavedajte se da obstajajo duhovi.Zapustitev duše iz telesa je možna na tri načine;ali telo umre od starosti,bolezni ali pa nasilne prerane smrti,slednja pa je za dušo šok,tu pa je všteto tudi samomorilstvo telesa z pomočjo te duše,katera se je odločila za ta korak.

Duša je kot meglica v zraku(kot ptice v jati)lahko menja obliko meglice,lahko tudi sprošča energijo v obliki, kot neka aura katera je opazna tudi v fizičnem svetu,vse to pa je odvisno od starosti te duše in njenih let izkušenj v telesu človeka.
Duša živi približno toliko časa,kot je živela v telesu potem pa se razblini in se deli njeni delci pa lahko zaidejo v drugo obliko energije,katera je v bližini.
Najbolj nevarno za dušo je tam,kjer umre več ljudi v istem času na istem mest,tam pa duša posameznika ne preživi,ker je zaradi obsega duš velika možnost,da se pomeša z drugimi dušami,katere so zbegane in ne obdržijo svojo meglico v taki meri, da jo obdrži in da potem deluje samostojno.


Kjer v hiši straši;
Nasilno zapuščanje telesa je šok za dušo,ko pa telo od starosti umira je pa tudi duša na to pripravljena in ko zapušča staro telo se v hrepenenju napoti v neznano.
Nasilno zapuščanje duše iz območja pa je čisto drugače.Nikakor noče zapustiti kraja,kjer je preživela zadnja leta,in če nekdo zmoti njen prostor se mu zoprstavi tako,da z svojimi zmožnostmi megličastega sveta povzroča nelagodje v fizičnem svetu tistemu, kateri jo moti.
Vse to premikanje,šepetanje,hladen piš povzroča duša v obliki duha in sproščanjem energije,katera je od posamezne do posamezne duše različna.

Duše obstajajo, z njimi pa tudi duhovi,nekatere se reinkarnirajo, nekatere se razpršijo tretje pa nas strašijo le, da je tudi njihov čas omejen, ker enostavno izginejo,ko pride njihov čas.

Vedno pa ne strašijo človeške duše ,lahko je duša hišne mačke,katera zbegana noče zapustiti svojega kotička, po vrhu pa se še ne zaveda,da je v onostranstvu in čaka, kaj ji bo prinesel jutrišnji dan.

#92 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 12. junij 2012, 21:07

mgd;

V fizičnem življenju vernik občuti ali išče boga,ko pa umreš pa o njem ni ne duha ne sluha,ker tam izgubiš čutila in si samo ena gmota oziroma skupek energij brez telesa in nič drugega.Misel,da si ,ali da boš tudi tam pod zaščito boga se motiš,on je samo utvara in iluzija za čas, ko živiš.
Na tej temi pišem stvari,katere niso v božjem dosegu,ker so starejše od 2000letne vede o bogu.
Da ponovim, nimam nič proti veri,to je stvar posameznika in nekako ne morem sprejeti,da je vse v božjih rokah,ko ga rabiš ga ni,ko pa ga ne, pa ne pomisliš nanj.

Mah kakšnih 2000 let, kje si pa to pobral x:o)x

Vedenje o Bogu presega 6000 let!!! Še indijanci poznajo Velikega Duha, in to od nekdaj.

In Stvarnik je Najstarejši, alfa in omega vsega stvarstva, PraDuh, iz katerega vse izhaja.

In kdor na tem svetu Boga ne spozna, ga tudi na drugem ne bo srečal.

Če vidiš veliko in mogočno zgradbo, pa ne veš, kdo je arhitekt, a boš potem sklepal, da ta zgradba nima arhitekta x:o)x Da je pač en kup fizikalcev nekaj na kup metal, in je slučajno nastala velika in mogočna stavba. xrolleyesx
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#93 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 12. junij 2012, 21:37

V življenju sta ta dva nasprotja relativna, lahko, da ljudje uživajo in lepo živijo ne glede v katerem nasprotju izživljajo svoje življenje ,obenem pa imajo občutek,da je to normalno.Zato pa tudi pravijo ,da so verniki tudi grešniki;kaj pa so potem neverniki ---verjetno so tudi grešniki;torej smo vsi grešniki, enostavno ne moremo živeti,da ne bi grešili ne glede na božje zapovedi.
Verjetno življenja enostavno ne moreš izživeti iz znanja ravnanja po teh zapovedih,ker na koncu vedno potegneš ta kratko.

Na žalost smo res večinoma vsi grešniki :V: :sori:

Ampak svoboda ni v tem, da človek dela, kar mu zapaše, ampak v tem, da se osvobodimo svojih slabosti, brez tega ni duhovnega napredka. Ni zmage brez boja, in v tem boju se duša krepi, razvija in napreduje. Kot si že sam ugotovil, vsak pol ima nasprotni pol, in to je gibalo vsega gibanja, brez tega bi imeli samo večno mirovanje brez razvoja :sori: .

Predstavlji si, da je zemlja ena vslika duhovna delavnica ali simulator, deset zapovedi pa vaja, s katero se duša krepi. Tud Anže Kopitar verjetno ne bi bil tako dober hokeist, če ne bi treniral. In njegovi treningi verjetno niso bili vedno samo zabavni, ampak tudi zlo naporni!

In kot si sam ugotovil, trajanje duše je mnogo daljše, kot pa bivanje na tem svetu v fizičnem telesu. In kaj koristi človeku, če pridobi vse zaklade tega sveta, pogubi pa svojo dušo :eek: Zato se sam odločiš, ali boš iskal duhovno bogastvo, ali pa boš skrbel bolj za posvetne zadeve in za to, da ne boš "potegnil ta kratko". Odločitev je tvoja x:)x
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#94 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 12. junij 2012, 21:44

poskusi mislit bolj sproščeno in univerzalno ... npr : brez klišeja nekaga spola ...
sicer se ti lahko zgodi, da postaneš bojante ...

Glej, Bog je predvsem Duh. Čeprav je ustvaril tud materijo, materija predstavlja nasprotni pol. Vidiš, Duh je kot princip moškega spola, materija pa ženskega.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#95 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 12. junij 2012, 21:50

res je to, da se duša lahko iz človeškega rojstva spet degradira v živalska, rastlinska..., če napačno deluje. zato ni pametno zapravt te priložnosti, ki jo imamo samo v človeškem rojstvu, da spoznamo kdo smo in čigavi smo.

Glej, bom še enkrat citiral;

"Pogosto ste že slišali o selitvi duš. Daljna jutrova dežela še dandanes trdno veruje v to. Toda ta vera je pri njih zelo omadeževana, ker naj bi se po njihovem človeške duše vračale v živalsko meso. Ampak še zdaleč ni tako.

Večinoma sem vam že povedal, da se duša človeka s tega sveta zbere iz mineralnega, rastlinskega in živalskega kraljestva in se povzpne do človeške duše, in tudi, kako se to v ustaljenem redu dogaja. Toda vzratno ne potuje več nobena še tako nepopolna duša, razen v duhovnem srednjem kraljestvu po zunanji pojavnosti, da bi se ponižala in potem morebiti poboljšala. Ko se to zgodi do določene stopnje, čez katero se potem zaradi pomanjkanja višjih sposobnosti ne more nadaljevati, lahko takšna duša preide zgolj v blaženost ustvarjenih bitij na kakšnem drugem svetu, se pravi v njegovem duhovnem delu, ali pa, če hoče, še enkrat stopi v meso ljudi te zemlje, si po tej poti morda pridobi višje sposobnosti in z njihovo pomočjo doseže celo Božje otroštvo."


Vidiš, človeška duša se ne more utelesiti v živalskem telesu x:)x

Kubik vode pač ne moreš natočit v litrsko steklenico.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#96 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 13. junij 2012, 12:40

mgd;

V fizičnem življenju vernik občuti ali išče boga,ko pa umreš pa o njem ni ne duha ne sluha,ker tam izgubiš čutila in si samo ena gmota oziroma skupek energij brez telesa in nič drugega.Misel,da si ,ali da boš tudi tam pod zaščito boga se motiš,on je samo utvara in iluzija za čas, ko živiš.
Na tej temi pišem stvari,katere niso v božjem dosegu,ker so starejše od 2000letne vede o bogu.
Da ponovim, nimam nič proti veri,to je stvar posameznika in nekako ne morem sprejeti,da je vse v božjih rokah,ko ga rabiš ga ni,ko pa ga ne, pa ne pomisliš nanj.

kdo gleda?

če so tvoje oči odprte in gledajo v en objekt, a um je nekje drugje, pol tistega ne vidiš. če poslušaš na faksu predavanje, a tvoj um ni zraven, misliš na neki druzga, na konc ne boš vedu zakaj se je šlo. se prav je videnje oči odvisno od uma.

ponoč ko spiš, so tvoje oči zaprte. a v sanjah vseeno gledaš, slišiš itd. če te npr. napade tiger, se tudi ustrašiš. ko se zbudiš, vidiš, da niso bile resnične in strah mine. bile so le umska kreacija. ko sanjaš, v sanjah gledaš sebe, oz. podobo sebe. ko se zbudiš, vidiš, da to nisi bil ti. si le gledal sanje, kot televizijo. torej so sanje različne od tebe. kdo jih je gledal in s čim jih je gledal, če pa so bile oči tvojega telesa zaprte?

v globokem spanju so tvoje oči zaprte, niti ne sanjaš. a ko se zbudiš, rečeš, u dobro sem spal, zelo sem si odpočil. ker nisi bil suženj svojega telesa, niti uma. kdo se tega zaveda?

kdo je pol tisti, ki vidi in s čim gleda? kdo ima oči? oči s katerimi gledaš svoje sanje, so oči tvojega pravega-jaza, ki obstaja onkraj materije - uma in telesa. ta pravi-jaz je večno, zavestno in blaženo živo bitje. ma vsa čutila. če predolgo gleda v materijo, se z njo zmotno poistoveti. najprej z umom (katere del je lažni ego, npr. slovenec, moški, ženska, konj...) in pol preko telesa deluje v tem svetu za dobrobit lažnega ega. to je inkarnacija pravega-jaza. ko telo umre, gre skupaj s svojim umom v drugega, v skladu s svojimi prejšnjimi aktivnostmi, njihovimi rezultati in željami. to je reinkarnacija.

če pravi-jaz ni prisoten v umu in telesu, sta to le mrtva inštrumenta, nesposobna sama po sebi vidit, čutit itd. pravi-jaz je tist, ki gleda in vidi, ne inštrumenta. in lahko gleda tud brez njiju. tako kot sta um in telo za gledanje in videnje odvisna od pravega-jaza, tako je pravi-jaz za gledanje in videnje Boga odvisn od Boga. Bog je samo-razodet. Vidiš ga lahko le če se ti razodene po svoji volji. Bog ni začasna umska kreacija ali začasni fizični objekt. Je večen. In vedno je pripravljen pomagat. Na teb je ali pomoč sprejmeš.

#97 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 13. junij 2012, 12:48

Vidiš, človeška duša se ne more utelesiti v živalskem telesu x:)x

Kubik vode pač ne moreš natočit v litrsko steklenico.

Razen če napačno deluje in ji ostane le še liter vode.

#98 rudi.rudi.

rudi.rudi.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 734

Objavljeno: 13. junij 2012, 18:53

Kdo gleda ?

Tudi ,ko hodiš po stopnicah,najprej z pogledom odmeriš stopnico in začneš hoditi;če pa med hojo ne opaziš stopnico, ki je drugačne višine ali širine se boš verjetno spotaknil in padel.Vsako nadaljevalni korak isto izmeriš z pogledom in podzavestno se ti hoja prilagaja videnemu. Isto je z pogledom,daš komando, kaj boš pogledal, s tem aktiviraš možganski sprejemni čut in stvar je zaključena,če si pa z mislimi kje drugje pa ne vidiš gledanega,ker ima možg.center razmišljanja, vedno prednost.

Kadar pa spiš, posebno v rem fazi, pa je telo prepuščeno samim možganom.Možgani so tempirani tudi za čas spanja oziroma nezavedanja in nekontrole, aktivirane so le varnostne samodejne funkcije,kot naprimer zastoj krvi v predele, kjer ne sme biti zastoja več kot je usodno.(ko ti zaspi roka zaradi nepravilne lege se boš vedno zbudil tik pred nevarnostjo.)

Ta faza globokega spanja v večina primerih sprosti vez duše z telesom in zgodi se ,da se na tanki liniji med življenjem in smrtjo dogaja, da duša za kratek čas zapusti telo in se malo oddalji od telesa,toda ne daleč,vmes pa ima vzpostavljeno vez za takojšnje vračanje.(vsakemu se je že zgodilo ,da se je prebudil v nekem hitrem šoku podobnemu, poku ali šumu,takrat je bila duša ali energija na potepu.Duša take potepe izvaja samo ,kadar je telo v položaju stoprocentne preživetvene pozicije.

Možgani v budnem stanju, delujejo po procesu razmišljanja in to po takem redu ,kot ga tvoj um pripravi in vzpostavi ,kadar pa spiš se pa v možganih aktivirajo vsi procesi zaradi nekontrole samega reda,s tem pa se poveča aktivnost.

Vklopljeno je vse,razen stikalo za zavedanje.Tako se nam sanja vse doživeto z primesjo nekontrolirane fantazije,del sanj je povezano z stvarmi iz budnega stanja,recimo sanjamo svojo mamo le, da ne vidimo obraza ali pa je ta obraz drugačen toda, ko se zbudimo vemo in trdimo ,da smo sanjali svojo mamo.
Duša na potepu ne vidi drugega kot prepletanje energije in antienergije,tako, da tisto, kar vidi ona na potepu oziroma zazna vaši možgani ne zaznajo,zaznajo le ko se vtihotapi nazaj,toda vsaka vrnitev povzroči takojšnje bujenje,z tem pa se začne novo poglavje.

Mogoče bog gleda,toda ti z svojim telesom gledaš v budnem stanju,kot tudi v sanjah in vse kar je povezano z videnem si samo "ti osebno in tvoja duša energijskih prepletanj "

#99 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 13. junij 2012, 20:06

Bog gleda ja. In samo zato ker on gleda, lahko tudi mi gledamo in zdi se da tudi naši možgani in oči gledajo. Če vidiš Boga, si zadovoljen s svojimi možgani in telesom vred.

#100 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 13. junij 2012, 22:26

Bog ni začasna umska kreacija ali začasni fizični objekt. Je večen. In vedno je pripravljen pomagat. Na teb je ali pomoč sprejmeš.

x:)x :palec:
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0