Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

prosim hitro pomoč kateri kamen je to


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
89 komentarjev na to temo

#51 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. avgust 2012, 15:55

eden od kamnov ki sem jih naročil je tudi paua chell al nekako tako se napiše.. Jst nevem ali je to školjka ali je kamen . Nevem kaj je to samo ko sem jo kupi je pisalo da je po indijanskem izročilu amulet sreče???

Ne vem, prvič slišim...
Lohk pogledaš na Googlu, mogoče je kaj o njem.
aja, šele naročil si ga...
Upam da ga hitro dobiš in da ti bo dejansko *prinesel srečo*. :)

(jaz kar verjamem v moč kristalov, imam tud velik pozitivnih izkušenj, tako da imam razlog, da verjamem)

***************

aja očitno gre za preprosto biserno matico...
('s' si izpustil, tako da gre očitno res za školjko :))

paua schell
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#52 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 11. avgust 2012, 16:00

Neee, te sem že zadnjič naročil in so že prispeli. Mi pa še ni nič sreče prinesel!So me pa ti vsi kamno ki sem jih dobil grozno razočarali ker so bili na slikah čisto drugačni takšna razlika da sem u bistvu pri dolomitu kar dvomil da je res!!??? Ampak če je to največja trgovina s kristali more bit taprau.
Lp,Miško

#53 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. avgust 2012, 16:03

aja veš v čem je finta, najbrž so na fotkah pač najlepši kosi (kao samo primerki, da si predstavljaš, za kateri kamen gre), dobiš pa potem drug kos - sicer pravega, samo ne tolk čistega, lepega itd.

Ja, najbrž so pač pravi.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#54 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 18. avgust 2012, 11:03

U tej spletni trgovini ko sem kamenčke naročil so mi zraven poslali tudi listek kako se te kamenčke čisti. Pisalo je da jih morš za pol ure dat pod tekočo vodo potem pa čez noč pustit u kozarcu vode in zjutraj dat eno uro na sonce. Samo to je obup , toliko vode ko jo iz pipe steče u pol ure je ziher za eno polno bano. Ne vem če bojo moji starši veseli računa za vode ta mesec !!! zanimam me ali je še kak drug način čisčenja kristalov?
Lp,Miško

#55 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. avgust 2012, 11:22

Komot skrajšaš ta čas, ni treba pol ure prelivat vode. :)
Jaz jih za kratek čas splahnem (vmes imam eno tako *mantričko*, da se sčistijo), pol pa nič drugega.
Sicer jih daš lahko kar direkt v vodo, lahko v slano vodo, lahko jih daš na mlaj ali ščip čistit.
Zdaj je ravno dan mlaja, še do popoldne, pa lahko hitro daš malo v vodo in na sonce. Ne pretiravaj s soljo oz. raje je ne dajat, če boš vse pucal... daj kar samo v vodo pa na sonce.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#56 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 18. avgust 2012, 11:27

bom dau u vodo in na sonce zvečer bo pa itak luna naredila svoje.
Lp,Miško

#57 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. avgust 2012, 11:35

ja, učinek bo že ok, videl pa sicer tega kaj dosti ne boš... :) ne bo 'svetila nanj' ipd. (ker je bo komajda za en nohtek)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#58 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 18. avgust 2012, 11:56

ja kako pa pol sploh deluje če je mlaj oz čisto majčken??
Lp,Miško

#59 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. avgust 2012, 12:08

ja saj sem napisala, da učinkovalo BO (samo videl ne boš :))

saj ko je mlaj, ne samo da je 'čisto majčken', ga (vizualno) 'sploh ni'.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#60 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 18. avgust 2012, 16:39

Komot skrajšaš ta čas, ni treba pol ure prelivat vode. :)
Jaz jih za kratek čas splahnem (vmes imam eno tako *mantričko*, da se sčistijo), pol pa nič drugega.
Sicer jih daš lahko kar direkt v vodo, lahko v slano vodo, lahko jih daš na mlaj ali ščip čistit.
Zdaj je ravno dan mlaja, še do popoldne, pa lahko hitro daš malo v vodo in na sonce. Ne pretiravaj s soljo oz. raje je ne dajat, če boš vse pucal... daj kar samo v vodo pa na sonce.



Kaj pa je to mantrička?No tole spodaj je pa moja spletna trgovina s kamni. http://www.gorskikri...amni/prodovciNa tej strani sem že naročil: sodalit, malahit, dolomit, paua schell, jaspis avstralia in jagodni kremenKaterih 5 ali 6 kamenčkov mi predlagaš oz so ti všeč da bi jih jaz naročil! Toliko jih je da preprosto ne morem zbrati katere bi.
Lp,Miško

#61 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 19. avgust 2012, 06:36

Drugače pa obstajajo vsi ti prodovci tudi kot obeski Katere mi predlagaš?
Lp,Miško

#62 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 21. avgust 2012, 18:34

???(sorry ker sem nestrpen!!!)
Lp,Miško

#63 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. avgust 2012, 09:33

Kaj pa je to mantrička?No tole spodaj je pa moja spletna trgovina s kamni. http://www.gorskikri...amni/prodovciNa tej strani sem že naročil: sodalit, malahit, dolomit, paua schell, jaspis avstralia in jagodni kremenKaterih 5 ali 6 kamenčkov mi predlagaš oz so ti všeč da bi jih jaz naročil! Toliko jih je da preprosto ne morem zbrati katere bi.

Mantrička je ful majhna mantra. xDDx
(saj veš, kaj je mantra? no nisem hotla, da bi bila neka posebna teža, kao Mantra, se pravi nekaj, za kar bi skoraj rabil kakšne majstre al pa kej x;)x)
Mantra, mantrica, mantrička.... :)

Drugače pa obstajajo vsi ti prodovci tudi kot obeski Katere mi predlagaš?

Težko ti jaz predlagam, saj ne vem, kaj ti je najbolj všeč, ne ničesar ne vem o tebi.
Ampak roževčevega srčka ti za obesek okoli vratu ne bi priporočila. xDDx

Kaj jaz vem; oniks, turmalin, smaragd...
od predlaganih pa najbolj dolomit, pol pa sodalit ali/in jaspis....
Ni potrebno sploh, da jih imaš na obesku, lahko jih imaš lepo v žepu ali denarnici (v tem primeru najboljše jaspis).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#64 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 22. avgust 2012, 10:41

Men so usi kristali ušeč zato zeloo težko zberem. Jih mam pa že 12 doma(13. čadavec se mi je razbil)Tako da enkrat sem naročil iz te splete mam pa u planu še nekaj kamenčkov 5 ali 6
Lp,Miško

#65 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 22. avgust 2012, 14:37

Če ti bo to kaj več povedalo rojen sem 15. 2. 1990 , po znemenju sem pa vodnar.
Lp,Miško

#66 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 25. avgust 2012, 08:57

Neverjetno!!!!Včeraj sem šel z vlakom v ljubljano in s seboj imel ta moj kamen za srečo : paua schell. Ceu čas sem ga meu u žepu in ko sem iz vlaka izstopil ga ni bilo več. Grozno mi je blo škoda da sem ga izgubil. Potem pa sem pač opravil vse opravke in ko sem se zvečer vračal domov je bil na sedežu u drugem vlaku moj kamen paua schell. 100% je bil isti ker sem si zapomnil kake posebne oblike je. Res neverjetno!!! Mislim da je res za srečo.
Lp,Miško

#67 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. avgust 2012, 09:16

Neverjetno!! :eek:
kako je lahko bil 'v drugem vlaku'??
No ampak glavno da si ga dobil nazaj, to najbrž res pomeni samo dobr lahko! xokx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#68 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 25. avgust 2012, 09:44

Tako da veste to je čisto resnična zgodba!!! Ne ni bil isti vlak. To je čista RESNICA!!!
Lp,Miško

#69 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 27. avgust 2012, 14:59

Ga bom naslednjič ko bomo na morju probu vršt u morje in upam da se bo spet pojavu :)
Lp,Miško

#70 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 1. september 2012, 14:08

No spet sem dobu nove kamenčeTko da zdej mam:kamena strela iz avstrije, snežinkasti obsidijan, ametist, rodonit, obsidijan. sodalit, malahit, dolomit, jagodni kremen, paua schell in jaspis iz avstralije ( te sem meu že prej)Novi pa so: čadavec, roževec, lunin kamen, 2 paua schella, krizokol, tigrovo oko. Pol mam pa še en sodalit take čudne oblike podobne srcu.Stari: Objavljena slikaNovi:Objavljena slikaSkupaj:Objavljena slika
Lp,Miško

#71 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 2. september 2012, 14:50

Nobenega odgovora??? Marsa???
Lp,Miško

#72 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. september 2012, 19:24

Ga bom naslednjič ko bomo na morju probu vršt u morje in upam da se bo spet pojavu :)

x:o)x x:Dx

No spet sem dobu nove kamenče

O vidim da si bogatejši za tigrovo oko tudi.
(jaz sem ga podarila, ker ga ne rabim, 'ga' imam že 'na sebi' x:)x)

lepa zbirčica... x8Dx
a ni tam čadavec? a se ti ni raztreščil?

..............

jaz sem pa tudi nazaj bogatejša za svojo staro zbirko...
včeraj sem namreč našla (ko sem šla iskat šivanje) še kup kamenčkov in nakita! xokx
(npr. zlat prstan z akvamarinom, lapisovo ogrlico, oba kosa opalovega prstana, ga lohk nesem popravit... pa ful lepa obrušen rubin in peridot, ki sem nanj že pozabila da ga imam (enega sem pa nekje drugje 'pustila')
Tako da sem tud jaz mal prčkala tele kamne v teh dneh.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#73 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 2. september 2012, 21:17

Tigrovo oko sem si kupila letos v maju tudi jaz. Na polno mi je pasal, nosila sem ga v levi roki, kadar sem ga le lahko. Fajn kamenček. xDDx

Tole s kamnom v vlaku je pa res izredno. Namenjen tebi res.

#74 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 3. september 2012, 06:03

Ja res je čadavec sam ta je nou sem ga naroču :) Tisti ki se mi je razbil ni bil tako čist kot ta.
Lp,Miško

#75 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 16. september 2012, 07:29

No zdej me pamal mika da bi šou kake kamne probat tut najdit tle u sloveniji. Kje se to najde pa kateri približn so???
Lp,Miško




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0