Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

prosim hitro pomoč kateri kamen je to


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
89 komentarjev na to temo

#26 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 28. julij 2012, 14:30

Vsi kamenčki, ki jih imaš, pa tudi izjemno spodbujajo radovednost in povečujejo nestrpnost (vse odgovore hočeš čimprej) x;)x x:Dx x;)x

#27 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. julij 2012, 14:47

xDDx

tako kot večina. x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#28 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 28. julij 2012, 16:40

A je to res da vsak kamen vpliva na nekaj ali vsaj oddaja neko energijo??
Lp,Miško

#29 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. julij 2012, 16:58

Kakor za koga.
enim ne dela, pa če bi ga z njim mahnil po glavi. x:px

meni dela(jo), za druge pa ne morem govorit, ampak glede na odziv, bolj dela kot ne.
bi se pa to dal tud *znanstveno dokazat*, ne nazadnje vsebujejo celo srčni spodbujevalniki in vse živo (v medicini, elektroniki itd.) silicijev dioksid (kremen), tako da če že prav posebej zdravilen ni, očitno tudi ne škodi. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#30 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 28. julij 2012, 17:47

Vsi kamenčki, ki jih imaš, pa tudi izjemno spodbujajo radovednost in povečujejo nestrpnost (vse odgovore hočeš čimprej)  x;)x  x:Dx  x;)x



:D
Lp,Miško

#31 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 10. avgust 2012, 11:47

Danes sem po pošti dobil 6 novih kamenčkov:Objavljena slikaV zgornji vrsti so od leve proti desni jaspis iz avstralije, biserna školjka (Paua Scell) in dolomitv 2. vrsti so malahit, sodalit in jagodni kremen!Vsi skupaj so stali 10 € ampak se je splačalo dat ker so res lepi!!!!No zdaj pa še drugi moji kamenčki:Objavljena slikaZgoraj so kremen, ametist, obsidijan, čadavec spodaj pa so: rodonit, snežinkasti obsidijan in granit iz korzike!!No pa še moja cela zbirka:Objavljena slika
Lp,Miško

#32 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. avgust 2012, 11:59

Super! x8Dx
Zelo so lepi, najbolj mi je všeč sodalit. :)

(najmanj pa malahit, ki mi nikoli ni bil všeč, kljub temu da ne samo da šizim na zeleno barvo, pač pa tud na zelene kristale, jih imam največ, poleg prozornih, belkastih ipd. - barvno)

aha, je tole obsidian, sem pomislila, saj je isti, ne, kot zadnjič? samo zadnjič ga nisem tako *zagledala*, danes se mi je pa zazdelo, da bi lohk bil. :)

Zanimiv je jagodni kremen (nisem vedla da obstaja), ga pa ne bi imela.

*

Bom še jaz enga kasneje ali drugič pofotkala pa boš moral ti povedat, kateri je ;)
(jaz sem namreč pozabila, čeprav mi je bilo povedano, ampak sem prvič slišala)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#33 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 10. avgust 2012, 15:09

Marsa tku čist iz radovednosti koliko kamenčkov pa maš ti doma??????
Lp,Miško

#34 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 10. avgust 2012, 16:15

Super! x8Dx
Zelo so lepi, najbolj mi je všeč sodalit. :)

(najmanj pa malahit, ki mi nikoli ni bil všeč, kljub temu da ne samo da šizim na zeleno barvo, pač pa tud na zelene kristale, jih imam največ, poleg prozornih, belkastih ipd. - barvno)

aha, je tole obsidian, sem pomislila, saj je isti, ne, kot zadnjič? samo zadnjič ga nisem tako *zagledala*, danes se mi je pa zazdelo, da bi lohk bil. :)

Zanimiv je jagodni kremen (nisem vedla da obstaja), ga pa ne bi imela.

*

Bom še jaz enga kasneje ali drugič pofotkala pa boš moral ti povedat, kateri je ;)
(jaz sem namreč pozabila, čeprav mi je bilo povedano, ampak sem prvič slišala)



Ja obsidijan je isti vsi kamenčki so isti kot zadnjič !
Lp,Miško

#35 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 10. avgust 2012, 16:56

JejjjjjjjjMoj čadavček je bil čist razpokan in mi je potleh padel in se razbil!!!! :'(
Lp,Miško

#36 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. avgust 2012, 17:04

ja, nč hudega, to se lahko zgodi, če je nalomljen malo...
daj posamezne pise v rože al pa kej, al pa jih vrzi v reko pa naj se oddimijo ;) (in odvodijo) :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#37 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 11. avgust 2012, 08:37

Sem jih u potok zmetu , škoda res
Lp,Miško

#38 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. avgust 2012, 10:37

Ni škoda, kaj češ s takim.
Bo pa zdej voda čarobna oz. tvoj potok, pa bo nekaj spešl. :) ;)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#39 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. avgust 2012, 11:31

Marsa tku čist iz radovednosti koliko kamenčkov pa maš ti doma??????

dosti. :)

kake 4 kamene strele (dve palički, eno z že štirimi fantomčki :) - znotraj rastejo, najprej je bil samo eden oz. kar naenkrat sem ga opazila, zdajle pa vidim da so že štirje; eno zvezdico in en obesek, tak okrogel prodnik, ki ga skoz nosim in kljub temu, da sem ga izgubila v nabasanem K4, je prišel k meni nazaj! xokx Nemorš verjet)

en zelo lep hrizopraz kar velik, en zeleni kalcit, en zelo lep serpentin (šizim!), turmalin (zelo maram), aventurin (tudi zelo ljub) in zelo velik pravi neobdelan smaragd, še skupaj s 'skalo'. :)

Pol imam nek kresilni kremen al kaj je (lohk bi bil rumeni kalcit), karneol, jaspis (in nekje moram imeti še večjega, iz Idrije, ki si jih lohk včas sam nabiral, če si pač katerega našel)....
Pravi stoprocentni čisti opal (na opale totalno nad šizim), ki sem ga dobila za darilo od enega Lunatika, je prav s certifikatom, oniks...

Potem imam še dva na 'skalah', samo ne vem točno, kje (se skoz selim pa nimam vsega tu na broju), podobna kameni streli, pa nista...
pa še enega belkastega...

pol imam en selenit še (sem pozabla da imam še enega), oniks... pa s Tenerifa sem si prinesla dva kamenčka (tam je vse iz te vulkanske kamnine), enega rdečega in enega črnega....

pa enega iz avstralije, k mi ga je nečakinja prinesla, pa tud zraven dala listek, kateri je, pa sem ga založila, ne vem, kaj je za en, na 1. pogled zgleda kot kak mahovnati ahat ali kaj podobnega, samo ni).
Bom pripopala fotko (kot sem obljubila).

Potem sem imela (pa zdaj ne več) vedno še kak kalcedon, več fluoritov, nekaj ametistov (slednji je poleg fluorita edini kristal, ki se mi je raztreščil - ne potrebujem vijoličnih kristalov, najraje imam zelene, bele, modre in 'navadne', prozorne). :)
aja in mlečni kremen bi še menda morala imet nekje...

potem pa še na nakitu (kameno strelo, opal, oniks, lunin kamen, granat, lapis lazuli, rubin...)

Itd. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#40 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 11. avgust 2012, 12:07

Med brskanjem po stari šari sem naletel na staro škatlo od moje prababice noter je blo 14 kristalov in veliko fosilov iz MarokaObjavljena slika Zdej pa ne vem al bi ta lepe kristale dau vn in jih dal u svojo zbirko al bi jih kr noter pustu. Sem pa danes glih mislum naročt nekaj mineralov ki so v tej škatli (to je blo še preden sem škatlo videu) Zdaj jih pa že mam in jih nebom. Samo za 1. belega nevem kaj je za druge pa itak piše po Francosk ampak se da prevedit.
Lp,Miško

#41 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. avgust 2012, 12:17

wow, to pa je zbirka! x^x :palec:

Jaz bi jih not pustila še mal (če praviš da si glih našel).
saj eni izrazi so univerzalni...

sam tole je pa res prav veselje pogledat! :2src:
Blagorček, k maš tako lepo zbirko. :)

v bistvu tale gypse je prav takšen kot moj selenit. :)
(ki je velik cca 3-4 cm - kolk je pa ta tvoj?)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#42 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 11. avgust 2012, 12:24

Gypse je velik 5x3
Lp,Miško

#43 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. avgust 2012, 12:30

aja, moj pa ene 4x2. :)

(jaz nimam tko lepo napedenčkanih v škatlici pa to pa z listki :) - jih imam sicer v dveh majhnih lesenih škatlicah pa še okoli kje po kakšnih mošnjičkih :))
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#44 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 11. avgust 2012, 13:35

Jaz mam use svoje kamenčke razen teh u stekleni škatlici u majhni vrečki iz usnja.Mam pa že nove nagledane za drugič ko bom naročvau
Lp,Miško

#45 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. avgust 2012, 13:49

Jaz sem pa medtem izvedela ponovno, kateri je tale kamenček, ki ga imam (sem z nečakinjo govorila): nunderit.
Menda je samo v Avstraliji.

tale slikca je pa z googla (je pa zelo podoben, tale moj, velik pa cca 2x1.3)

Objavljena slika
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#46 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 11. avgust 2012, 14:03

To je pa res neki posebnega
Lp,Miško

#47 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. avgust 2012, 14:11

ma saj so vsi po svoje posebni.

meni opal še vedno zmaga, ker ima čist posebno strukturo, kot tudi videz.
meni je popoln. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#48 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 11. avgust 2012, 15:44

A ni opal u bistvu kremen ki ma notri nekaj % vode in če ga daš na sonce vodo izgobi in barve tudi , če pa želiš malo barve popestriti pa ga potopiš v kozarec vode in takoj lepš pride
Lp,Miško

#49 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. avgust 2012, 15:49

ja, v bistvu je to kremenov 'gel'. :)
Ja, res je, če ga daš na sonce, mal pobledi, v vodi pa postane spet intenzivnejših barv. xyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#50 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 11. avgust 2012, 15:51

eden od kamnov ki sem jih naročil je tudi paua chell al nekako tako se napiše.. Jst nevem ali je to školjka ali je kamen . Nevem kaj je to samo ko sem jo kupi je pisalo da je po indijanskem izročilu amulet sreče???
Lp,Miško




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0