Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ljubosumje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
542 komentarjev na to temo

#1 InnocencE

InnocencE
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 1. december 2002, 01:00

mene res srcno zanima, kaj si msilite o ljubosumju? kaj vam predstavlaj, njegove dobre in slabe lastnosti?.... sploh ima dobre in slabe lastnosti... kaj to sploh je?

me muero de amoe...

#2 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 1. december 2002, 01:00

pravijo, da je mal ljubosumja zdravo, da ti ne postane vseeno... ampak ne vem, jaz ljubosumnih ljudi ne maram prevec... tko nekako dobim obcutek, da me utesnjujejo, omejujejo...
Pa zakaj je sploh treba bit ljubosumen? Zato ker partnerja noces z nikomer delit, ker ga hoces imet samo zase.. a ni to to? In to je kratkomalo trapasto!


Aliana
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#3 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 1. december 2002, 01:00

Jaz pa mislim, da tudi malo ljubosumja ni glih zdravo. Če ljubosumja v nekem razmerju ni, pomeni, da je 100% zaupanje. Torej: ljubosumje je nasprotno zaupanju. Ne vem, mogoče je iluzija, da verjamem v 100% zaupanje. [?]
Da ti postane vseeno, če ni niti malo ljubosumja? Ma mislim, da če je prisotna ljubezen, ni straha za ravnodušnost ali izgubo čustev.
Iz mojih izkušenj je ravno obratno: jaz se "ohladim", ko začutim partnerjevo ljubosumnost - to mi da občutek, da zanj nisem vredna njegovega zaupanja. Lev pa seveda ne prenese poniževanja. Objavljena slika

Tamara

*******************

#4 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 1. december 2002, 01:00

vse to izvira zarad nezaupanja, nepoznavanja partnerjevih dejanj_pač spoznati se je treba pa tut če v detajle piskat´.
ja, tvegat pogled, tvegat pogovor in dejanje pozitivno preprečit


Pokowc

#5 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 2. december 2002, 01:00

Ljubosumje je strah, kar pomeni v partnerskih odnosih strah pred tem, da vas ljubljena oseba zapusti ( zaradi nekoga drugega ).
Ja sam ka mali pao s lipe

#6 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 3. december 2002, 01:00

Ljubosumje je posesivna ljubezen do lastnine združena s strahom pred izgubo le te.





Uživajte!
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.

#7 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 3. december 2002, 01:00

Točno tako zirosi!
Ljubosumje ubija vso lepoto odnosa. PreverjenoObjavljena slika




natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#8 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 3. december 2002, 01:00

Lahko to opisujemo na 100 nacinov.. Vazno je samo, da ga v celotiu odvrzemo, skupaj z ostalimi negativnimi custvi.. to pa so vsa custva..


Tjazy

*** Svet je narejen preprosto! ***

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#9 vanja

vanja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 777

Objavljeno: 3. december 2002, 01:00

Ljubosumje sčasoma ubije ljubezen. Nekaj časa se še tisti nad katerim se to čustvo izvaja, brani, potem pa se zavije v svoj svet in samo čaka kdaj bo ljubosumnež prenehal s svojim teroriziranjem. Pri takih parih je to zajedanje in ne ljubezen iz zaupanja-je strah pred izgubo.

Kot zanka je, ki te vsak čas lahko obesi!

Vanja

#10 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 3. december 2002, 01:00

eno ZA ŽENSKE

Takole gre. Prevaraš partnerja, ali pa samo nenehno opazuješ druge in mu govoriš o drugih kako so fajn ali kaj podobnega. ON PA NI LJUBOSUMEN.

A se vam ne zdi to čudno[?] Ali se ne sprašujete ali vas sploh ljubi[?] ali mu je sploh kaj do vas[?] ali mu je res čisto vseeno[?][/b]

Ko pa je ljubosumen, pa ovira svobodo in terorizira

Kdo bi vedel, kako se obrniti

#11 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 3. december 2002, 01:00

Dobro vprašanje Andrej!
Vendar ti jaz najbolj ne bi vedela na to odgovoriti:)).
Ker samo omenim...ma kaj omenim...dvakrat pogledam..pa je že ogenj v strehi:))

Bom pa izpostavila drugo stran. Seveda poizkuša on vzbuditi to isto čustvo v meni. Recimo: greva mimo dobro mačke(po možnosti z dolgimi temnimi lasmi, večjimi joški kot jih imam jaz in ožjim pasom:)) pa mi reče: Ta bi pa bila, kaj?
In jo pogledam(normalno) in se strinjam. SEveda, saj je meni podobna:))
Potem pa izgubi voljo...


natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#12 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 3. december 2002, 01:00

morda blem je v temu,da nekdo hoče očitno dominirat, se sprijazniti z drugo verzijo predajeObjavljena slika

lets dance Objavljena slika

Pokowc

#13 vanja

vanja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 777

Objavljeno: 3. december 2002, 01:00

Veš Andrej tudi moj nenehno občuduje oprsje drugih žensk, pa ti povem, da se sploh ne sekiram preveč. Vseeno mi je.
Tudi jaz mu velikokrat kaj razlagam, njega zbode.

Moje orožje je namreč: najdi si boljšo, če misliš, da obstaja !

Nisem ljubosumna in se enostavno ne sekiram.

Vanja

#14 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 3. december 2002, 01:00

Pozdravljeni ne/ljubosumneži

Ste že slišali za tale rek, ki se ga dobesedno sedaj ne spomnim:

Če ptico v rokah pretrdno držiš - jo zadušiš, ubiješ,
če pa jo držiš prerahlo - ti bo odletela...


lp Stanka
Igriva vila
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#15 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 3. december 2002, 01:00

<font color="purple">Takrat, ko se dva res res res ljubita
med njima ni razlogov, da bi prihajalo do ljubosumja.</font id="purple">

Drugi ljudje in druge stvari
so zanju pomembne le toliko kot kakšne risbice na tapetah...
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#16 InnocencE

InnocencE
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 3. december 2002, 01:00

hmmm... ej folk ne vem ce je lih ljubosumje utesnjevanje ampak se mi bol zdi, da je to neki, k ti na en nacin kaze, da ti ni vseen za tvojga partnerja al pa kogarkol, k itaq ni samo lubusumje v love ampak se kje... bolj se pr taki stvari bojimo za lastno rit :) .. vsaj men se tko zdi... sam tist k pa ja lubusumn, pa scasoma pocas odmera en del ljubezni do tiste osebe ki si je prisluzila ta ljubusumje, ker misl da ga bo takoj varu al ap kej podobnga in niti ni vec spostovanja med tema osebama, ker ga premaga strah!!!!

me muero de amoe...

#17 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 3. december 2002, 01:00

ANDREJ!
Če je vprašanje samo za ženske, ti bom pa še jaz odgovorila! Objavljena slika

Najprej tole: razlika je, če partnerja prevaraš (jaz pod to razumem, da se daš dol z drugim), ali če samo opazuješ druge, ki so fajn.
No, če ga prevaraš, je to poglavje zase - jaz tega ne odobravam in zame se tukaj zveza konča. Sama nisem imela nikoli želje prevarati, ker če mi je z nekom lepo, ne rabim drugega. Če pa mi ni lepo, pa taka veza itak nima smisla in jo raje prekinem, šele potem grem z drugim... (Mogoče pa še nisem bila z nobenim tako dolgo skupaj, da bi si želela le malo spremembe, potem pa nazaj k staremu. Ne vem, si ne predstavljam tega.)
Kar pa se tiče opazovanja drugih: zakaj pa ne, če so fajn! Saj to še ne pomeni, da bi se z vsakim "fajnim" dol dala! Saj menda vsak rad pogleda lepo osebo, pa naj bo moški ali ženska! Tukaj ne vidim razloga za ljubosumje.

Imam eno hudo izkušnjo z ljubosumnežem, ki se je končala ravno zaradi ljubosumja. Tip je non-stop gledal druge ženske in dajal pripombe; prav silil se je, kot da bi me hotel narediti ljubosumno. Jaz pa nič - kot pravi vanja: vseeno mi je bilo in mislila sem si, pa naj si najde drugo, če misli, da je katera zanj boljša! To moje neljubosumje mu ni šlo v račun, tako da si je naposled umislil, da pa imam mogoče jaz še kakega drugega! In tako me je začel maltretirat s temi sumničenji in grožnjami: "Bom že izvedel, koga imaš, in potem pazita se oba!!!" Nekaj časa sem mu hotela mirno dopovedati, da nimam nobenega, in ker ni pomagalo, sem obmolknila in požirala, požirala, požirala... Dokler mi ni počil film in sem se vprašala: "A misliš tako živet celo življenje s takom človekom?" Moj odgovor je bil NE, in tako je razpadla zveza in pravljice je bilo konec. Objavljena slika Ne, ne, ni bilo še konec - tu je še njegov sin, ki sedaj živi pač samo z mano, očeta pa vidi le ob vikendih... In spet smo pri vprašanju: kdo je nastradal zaradi bolanega ljubosumja? Nič kriv in nič dolžen otrok! [V]Objavljena slika

Tamara

*******************

#18 vanja

vanja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 777

Objavljeno: 4. december 2002, 01:00

Tamara oprosti, ker ne razumem ?

Vajin sin živi s teboj ali samo njegov, od ene druge ženske ?


Vanja

#19 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 4. december 2002, 01:00

Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

Pokowc...s tistimi fintami sem pred leti celo preizkušala...pa sem se po dveh vprašanjih čutila umazano. Preprosto se mi je zdelo se za malo spuščati na njegov nivo. In blazno dolgočasno....
Glej - če človek hoče skočiti z drugim v posteljo bo skočil, pa če se svet(partner) postavi na glavo. Pa če še tako gleda(pazi) nanj. Potem mogoče še prejObjavljena slika

natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#20 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 4. december 2002, 01:00

IMELA STA ISTO LJUBEZEN...ON JO JE LJUBIL, IN TUDI ONA SE JE LJUBILA
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#21 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 4. december 2002, 01:00

Sorry, vanja, res sem se slabo izrazila!
Najin sin živi samo z mano!

Ko sem pisala zaključek, sem mislila na bivšega partnerja oziroma na to, kaj je on izgubil zaradi svoje bolane ljubosumnosti - zato sem napisala "njegov sin". Seveda pa je tudi moj! "Izgubil" ga je v tem smislu, da ne živi več z njim (in seveda tudi z mano ne - vendar mu je najbrž huje zaradi sina kot zaradi mene). Se pa videvata ob vikendih.

Hvala, vanja, za vprašanje - tako sem vsaj popravila mojo
napako pri pisanju prejšnjega posta.

Objavljena slika LP Objavljena slika

Tamara

*******************

#22 vanja

vanja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 777

Objavljeno: 9. december 2002, 01:00

Tamara naj ti bo v tolažbo : takšen tip si ne zasluži živeti s takšno kot si ti.

Zato išče tisto, ki je na istem nivoju kot sam, verjemi, čaz čas boš videla, da je tako najbolj prav.

Pravijo: če ni za biti, je za iti.

#23 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 9. december 2002, 01:00

Očitno na to temo odgovarjajo samo tisti, ki jim je ljubosumje tuje.Mhm,ne vem.
Ko sem se poročila, sem možu popolnoma zaupala in se nikoli nisem spraševala, kje je v resnici tiste večere, ko ima v službi tako velikoooo dela.Ampak, sčasoma stvari pridejo na dan.Ko sem zvedela, da ni vedno samo v službi, ampak se zabava z drugimi, sem ponorela.Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

Lahko to imenujete posesivnost, strah pred izgubo, kakorkoli.

Potem pa sem se počasi navadila.Objavljena slikaIn molčala.Postajalo mi je vseeno, kje je, s kom je.Sama sebi sem se zdela tako kul.Ženska z modernimi nazori, ki svojega moža ne omejuje in razume, da ne more preživeti življenja samo z njo.Tudi sama sem imela popolno svobodo, da grem kamorkoli.
Ko se je nekoč odpravljal na tedensko smučanje s svojo najnovejšo prijateljico in sem ugotovila, da MI JE VSEENO, sem spoznala, da je konec.Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika
Zdaj si ustvarjam novo zvezo in ko me tu in tam pogloda črviček ljubosumnosti, si rečem, yesss.Objavljena slika

Astra
Per aspera ad astra

#24 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 9. december 2002, 01:00

Vanja, hvala za tolažbo. Sem tudi sama že ugotovila, da si takšen tip ne zasluži živeti z mano. Tudi vem, da je tako, kot je, najbolj prav.
Žal mi je edino za to, da nisem tega ugotovila že prej - oziroma nisem hotela videti! Čeprav so mi vsi govorili, da ta ni zame... ampak, saj veš: ljubezen je slepa.
Je pa tudi to res: izkušnja je najboljša šola! Objavljena slika (Le šolnina je zelo draga! Objavljena slika)

Tamara

*******************

#25 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 10. december 2002, 01:00

Ja, astra, te razumem - utemeljeno ljubosumje.

Je pa razlika med tem utemeljenim ljubosumjem in tistim bolanim ljubosumjem, ki nima vzroka, razloga... A ne?

Tamara

*******************




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0