Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Hišni ljubljenčki


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
4058 komentarjev na to temo

#26 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 11. december 2002, 01:00

BOGI POLŽKI!
Pa ne zato, aliana , ker jih ubijaš, ampak zato, ker se jim ni treba parit!!!

x:px x:Dx :vragec:

#27 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 11. december 2002, 01:00

Ja Aliana, vem da imaš prav. Tega sem se zavedala že takrat. V živalskem jih niso hoteli, sem šla vprašat in nisem vedela, da če zatežim, jih bodo vzeli.
Želve pa so bile od otrok in ni bilo šans, da jih pokončamo - pravzaprav smo bili vsi nekako navezani nanje. Potem sem pa vprašala enega biologa, ki se ubada z ribniki in podobnimi zadevami in mi je povedal, kam naj jih (seveda naskrivaj) nesemo, da ne bo škode. Rekel je še, da se itak ne morejo več razmnoževat, ker so prestare in niso nikoli spale pozimi.
Saj ne vem, če so preživele prvo zimo, mi smo srečni v veri, da še vedno živijo in uživajo. Mulci so bili presrečni, ko so živahno odplavale in komentirali... free at last!


daisy
Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#28 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 11. december 2002, 01:00

Tema kot zanalašč zame!
Od kar pomnim sem imela rada živali. Doma smo vedno imeli polno mačk, ki so vedno lazile za mano. Zato jih je največkrat povozil avto(doma smo bili ob ful prometni cesti), potem je nekdo odvrgel malo mešanko in po dolgotrajnem pregovarjanju mi je uspelo prepričati starše, da smo jo posvojili. Bila je fantasična mama mladim muckom, ki jim je avto povozil mačjo mamo:)).
Zdaj, ko sem "velika" imam v stanovanju papigo. Od začetka sem tudi imela muco, pa je vedno hotel spati na hčerkini glavi..sem ga zato dala k mojim staršem.
Glede papig je bila finta. Ker je tudi meni prodajalec za sveto obljubil, da je samec. Potem pa nekega dne, ko sem spala rine ptič k meni pod odejo(nikoli ni bila zaprta v kletki), me nekaj praska s kremplji in kljuva, sem si mislila ptiču se je čisto zmešalo in ko odgrnem odejo sem imela kaj videti. Jajčko! Takoj smo šli k svakinji odkupit njeno papigo, ki je bil definitivno samec(in ful v depresiji - zanemarjen) in evo ljubezni x:Dx
Piko je postal Pika in znesla celih 12 jajčk. Iz katerih sta se izvalili dve grozno grdi papigici(spominjajo na male žabe!). In potem smo imeli krizo. Kam z papigami? Ne moreš jih podariti nekomu, kjer bodo cele dneve zaprte v kletki...na koncu smo jih dali sosedi in drugi svakinji...in Pika si je zaželela svobode. Smo jo imeli dvakrat na radiu x8Dx. Enkrat smo jo dobili nazaj, drugič pa ne več. In tako imamo samo še samčka. Ki je zdaj star dobrih 17 let in že pravi penzionist. Niti do obveznega preleta stanovanja mu ni več. Samo pešači še. Lepega dne ga bo še kdo pohodil. x;)x in se blazno rad crkja. Ga je smešno gledati kako ga popoldne prišiba in ti nastavlja glavo.
Se mi je pa nekaj hecnega zgodilo v Mariborskem Cityju. Kjer imajo v trgovini z malimi živalmi tudi aro. In jaz jo junaško praskam in ji nekaj grovorim. Sklanja mi glavo in mi govori:zdravo Igor!!!Se hočem frajerko narediti - kao kdo si sploh upa okrog tega ogromnega kljuna praskati papigo..pogledam vstran in evo: mi je celo dlan zgrabila. Skoraj me je kap. Kar otrpnila sem x:)x Vsi okrog mene pa v smeh:))
Glede psov: lani sem v parku srečala znanca, ki je sprehajal rotvajlera. Mi pravi, idi vstran, ker je pes nor(pes ni bil njegov, ampak od kolega, ki ni imel časa, pa ga je on sprehajal). Jaz pa kot jaz, počenem in se iz oči v oči gledam s psom. Kar pozabila sem, da je pes "kao" nor. Se gledava in pes počene in prične laziti proti meni. "Uročila sem ga s poglednom x:Dx". To me je še bolj utrdilo v prepričanju, da nobena žival ne more biti nora. "Nori" so lahko samo ljudje. In takšni ne bi smeli imeti živali. Če bi imela dovolj denarja, bi tistega psa odkupila.

natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#29 skydiver

skydiver
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 18

Objavljeno: 11. december 2002, 01:00

Ej Tamara, dovoli, da te nekoliko popravim:

Ravno psi (govorim o samcih) so živali, ki imajo izrazito voljo postat vodja krdela, v katerega po njihovih merilih spadamo tudi sami in ne potrebujejo in želijo bit vdani in ubogljivi "vodji". Seveda, če psu to dopustimo, smo ogroženi mi in obenem tudi okolica, saj tak pes na osnovi fizične sile stalno dokazuje svojo vodilno vlogo. Načinov kako to preprečit (jasno, brez fizične agresije) je več, pa ne bi sedaj o tem. Gotovo pa je razlika med samimi pasmami, saj so nekatere dominantnejše od ostalih.

Nabavit si psa z namenom, da lahko nekomu ukazuješ je po mojem mnenju neodgovorno do sebe in do živali same. Če nimaš razen tega nobenega drugega razloga za druženje s psom je bolje, da si kupiš konzervo sardin.

Pa še čisto osebno mnenje: zame so mačke hinavske..

Pa brez zamere, LP!

Skydiver

#30 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 11. december 2002, 01:00

:vragec:

hmmm....tkole je s tole zadevo...
glede na honorarje ki jih trenutno primanjkuje, si lahko privoshchim edino bolhe in ushi x:Dx x:Dx

aja, pa gljivice med prsti x:Dx x:px x:Dx

:vragec: ma vas zmer raj

chasa ni...je samo prostor in situacija
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#31 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 11. december 2002, 01:00

Hoj, skydiver!
Hvala za tvojo razlago. Priznam, res se ne spoznam ravno dobro na pse - ga nisem še nikoli imela. Svoje razmišljanje zgoraj sem podala čisto tako, iz lastnih opažanj. Namreč, kar poznam ljudi okoli sebe, ki imajo pse, se mi zdijo vsi bolj ukazovalni, dominantni. Če nimajo psa, ukazujejo svojemu partnerju ali otrokom. Mogoče je pa res, da so si psa nabavili z nespametnim razlogom, da bi nekomu ukazovali. Na žalost!

Hmm... mačke hinavske? Kako je lahko žival hinavska?
Jaz mislim, da imajo mačke pač tak značaj, da so bolj samosvoje, vzvišene, se pustijo razvajat... Ne morejo pa biti hinavske, zahrbtne - ker to pomeni, da se delajo lepe, v resnici pa ti škodijo. Kako pa naj bi mačka škodila človeku ali komurkoli? Največ, kar lahko naredi "slabega", te opraska ali ugrizne, pa še to nikoli brez razloga (navadno v samoobrambi, če jo dražiš ali ogrožaš).

No, saj ne zagovarjam samo ene vrste živali. Osebno imam rada vse živali in menim, da nobena žival nima tako negativnih lastnosti, kot jih ima lahko človek - kao najbolj razvito bitje! Živali so naravne in imajo v sebi naravno borbenost za obstanek. Ljudje pa smo toliko civilizirani in organizirani, da se nam ni treba boriti za obstanek, zato smo postali hinavski, zlonamerni, škodoželjni, pohlepni...
Borimo se za imeti več in več in več..., ne pa za samo tisto, kar rabimo za svoj obstoj.

#32 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 12. december 2002, 01:00

Dostikrat sem razmišljala, v čem se razlikujejo ljudje, ki imajo radi mačke od ljudi, ki jih ne marajo. Težko namreč srečaš nekoga, ki je do njih nevtralen, ali jih ful mara, ali pa sploh ne.

Mačke sploh niso hinavske. So samo samosvoje in njihove ljubezni ne dobiš kar tako, le zato ker si pač gospodar. Njihovo naklonjenost si moraš zaslužiti. In ravno zato so mi všeč. Imajo neko samozavest, nek značaj, so neodvisne. Ravno tako so zveste, če jo imaš dlje ćasa, se navežejo nate, te čuvajo, moja je tudi čutila če sem bila žalostna, razočarana... in je prišla k meni, me po svoje tolažila.

Določeni ljudje mačk verjetno ne marajo ravno zaradi teh lastnosti- morda bi jih sami radi imeli, pa jih ne zmorejo in so ponižni, ubogljivi, slepo zvesti, kot psi. Ali pa morda ravno obratno- tisti, ki so takšni-ponižni, pridni, ubogljivi, zvesti, občudujejo mačke, ker bi radi sami bili taki kot one?. Prej bi rekla, da velja prva varianta- podzavestno zavist, ker sami ne zmorejo biti taki.
Se vam zdi to možno?
Maček je resnično posebno bitje, že v preteklosti so jih bodisi zelo častili, ali pa ful preganjali.

Zame ni bolj prijetne in mehke, nežne, crtljive živali kot muca...Jaz sem absolutno ZA. Če ne bi živela ob glavni, prometni cesti in še v pritličju, bi imela sigurno polno mačk- ali pa vsaj eno.. in to čisto navadno, nobene posebne pasme..

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#33 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 12. december 2002, 01:00

Koliko hude krvi:))Pa da še jaz pristavim svoj lonček. Res so mačke nekoliko zvišene. Preprosto se zavedajo svoje vrednosti. In cartljajo se takrat ko njim paše:))Ampak poglejte si mačko, ki živi pri ljudeh, ki ne marajo živali. Jaz poznam takšno osebo. In nimam pojma, zakaj hoče imeti živali. No, takšna mačka preži dobesedno samo za svoj obstanek in hlepi po ljubezni. Nezaupljiva je.
Psi so tako vdani. In tudi ne ubogajo vedno:)) odvisno spet od pasme in SPET od ljudi s katerimi živijo.
Drži pa nekaj. Če hočeš, da se pes in mačka dobro razumeta, mora biti pes prej pri hiši. Ker je pes vseeno nekoliko velikodušnejše narave od mačke. Potem se bosta že sporazumela. Pes ji oddeli prostor, ki si ga mačka seveda počasi in zvito povečuje, on(pes) pa se še vedno počuti kot kralj:))
Niso vsi ljubitelji živali. Mnogi si živali nabavijo v trenutnem preblisku.
Ne vem sicer zakaj toliko omenjate samo mačke in pse.
Kajti ni je hujšega kakor depresivna papiga. Puli si perje, enakomerno zamahuje z glavo. Papige so izredno občutljiva družabna bitja, mnogo bolj kot mačke ali psi. Tudi mnogo bolj inteligentnejša. Ne le zato, ker se naučijo ponavljati zvoke, tudi zaradi ljubezni, ki jo kažejo do svoje "jate". Spet sem pri naši nimfi. Postane ves nervozen, kadat dobimo obiske, sploh če začuti da so ljudje, ki pridejo k nam polni negativne energije. Nekoč je isto dotično osebo, ki sem jo omenila(ne mara živali) dobesedno napadel. Kriče se ji je zapodil v glavo. Bilo mi je ful neprijetno:))čeprav sem ji kar malo privoščila:))

natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#34 skydiver

skydiver
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 18

Objavljeno: 12. december 2002, 01:00

Velik SORRY!!!

Zares iskreno se opravičujem vsem ljubiteljem, oboževalcem, častilcem...mačk. Nič nimam proti njim, pravzaprav sem v naselju eden redkih "čudakov", ki potepuškim mucam nastavlja hrano. Le da je pač v stanovanju ne bi želel imet.

Še kratka zgodba: prijateljica ima krasno muco, ki pa dobesedno napada vse obiskovalce (prav agresivno). Pogojno tolerira le znanko in mene. Ob odhodu na dopust sem 14 dni skrbel za prehrano muce. Ves ta čas se mi je dobrikala, se pustila božat, žulit... Vedenje je spremenila v trenutku, ko se je lastnica vrnila in zopet sem imel (že isti dan) možnost občutit njene kremplje...

Imejmo jih radi!

skydiver

#35 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 13. december 2002, 01:00

skydiver.. x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx
mushi
Mushi

#36 vanja

vanja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 777

Objavljeno: 13. december 2002, 01:00

Doma smo imeli 14 let nemškega ovčarja, ko je poginil je bila taka žalost, da nismo hoteli več nobene živali kupit. Tudi mačora smo imeli in ga je napadla mačja kuga pa je bilo tudi konec. :V:

Moja želja je, da bi imela enkrat kačo-pitona ampak so mi povedali ali kača ali ostali stanujoči. Ko se bom teh naveličala si bom kupila kačo. Šla sem k eni kolegici, ki jo ima v CE in zelo prijeten občutek je bil, ko se mi je navjala okrog roke, sem bila tako vzhičena, da bi jo kar šla v ZOO kupit. x;)x

Ni nevarnosti, da bi mi jo kdo podaril-sovražim pa miši bljak :xx!:

LP

#37 metty

metty
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 26. december 2002, 01:00

Mene pa zanima če je že kdo mel kakega hrčka...Jst ga mam...pa sem brala da živijo samo 2 leti :( pa me zanima,če je kaka možnost da bi dlje živel...

#38 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 26. december 2002, 01:00

Pri meni doma pa moram vsak dan jesti Pedigree Pal. Ful me majo radi x:Dx x:Dx x:Dx
Ja sam ka mali pao s lipe

#39 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. marec 2003, 01:00

Maček, pes ali drugo?

Dostikrat sem opazila, da se ljudje razlikujemo drug od drugega tudi po tem, katera domača žival nam je najljubša. Meni osebno je najljubši maček, mojemu pes...
3 mesece je trajal dvoboj, kaj se bo sprehajalo po stanovanju, maček ali pes, ker oboje pač ne gre.
Zdaj doma kraljuje Olaf- mijavčina:vragec: , ali po domače Strah in trepet obiskov, zaves in štokov.
Katera pa je vam najljubša žival, maček, pes, ali kaj drugega...
Jaz sem absolutno za mačke, ker so samosvoji in samostojni! x^x

Majic@


Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#40 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 21. marec 2003, 01:00

Daisy... ravno zato imam jaz rada mačkax;)x x;)x ker je faca, ne pusti se nikomur, ča tega sam noče!!! Moj Olaf pride samo k meni ko ga kličem, to pa zato, ker sem ob prvih dneh dve noči bedela, ker se je revček tako tresel od strahu... sede sem spala, da je lahko bil v naročju...ampak kopat se mi pa ne pusti... to je pa opravilo za mojega dragega!!! x:Dx :xx!:

Majic@
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#41 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 22. avgust 2003, 06:40

Mačkice na prvem mestu, zlate ribice ... pa vsako spomlad kakšen kačji pastir brenči okoli bajerčka x;)x

Objavljena slika
Objavljena slika

#42 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 22. avgust 2003, 11:54

Amapk ljubim pse, nekako bolj se vključijo v tvoje življenje, potrebujejo dosti več nege, časa,.... trud pa bogato poplačajo s svojo brezpogojno ljubeznijo, ah tako noben moški ne skače od veselja ob ponovnem snidenju kot moj kuža ... x:Ix

Tale opis velja tudi za mojo mačkico. Je čistokrvni navadn mucek. x^x
Objavljena slika

#43 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 22. avgust 2003, 11:57

x:Dx  x:Dx  x:Dx ......ja....enako....po meni tud nobena ne splazi tako kot moj muc x;)x  x:Dx .........Nauči, nauči......tudi.....strpnosti pa  tolerance pa to x;)x...pa da ne morem biti pač vedno po tvoje...he-he...to meni kar koristi x:Ix ....muj muc....moj dober učitelj x:Dx

Tele stvari se pri nas učiva tako jaz od muce, kot tudi ona od mene. xsrcx
Objavljena slika

#44 nord

nord
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 334

Objavljeno: 17. november 2003, 21:38

:Oo: :Oo: xgoldfishx xgoldfishx xrainbowx xsrcbumx xpolzx :flower:


jaz mam doma kokeršpanjela. ime mu je buco. skoraj do vseh ljudi je prijazen. doma ga imajo rajši kot mene :xx!:
mejte se radi....

#45 umetnica

umetnica
  • D član
  • Št. objav: 1 314

Objavljeno: 17. november 2003, 21:44

pri nas imamo mačka. kličemo ga lump. to pa zato, ker je ful igriv in zelo rad kakšno ušpiči (po tem se čisto vklopi v našo družino) x;)x
sem nekje brala o "razmišljanju" psa in mačke. v čem se razlikuje.
pes si misli: človek mi da jesti, vozi me na sprehod, pri njem mi je lepo, prijatelj mi je. torej je človek CAR. x:)x
maček si misli: človek mi da jesti, rad me ima, pri njem mi je lepo, dobro skrbi zame. torej sem gotovo JAZ CAR. x:Dx
P. S. le kaj je hotel umetnik s tem povedat

#46 loncek1

loncek1
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 201

Objavljeno: 17. november 2003, 21:49

x:Ix jst mam pa enega zelo prijaznega psa, ki misli, da so vsi ljudje njegovi prijatelji x:Dx k`k mu je fajn xDDx

#47 nord

nord
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 334

Objavljeno: 17. november 2003, 21:51

maček si misli: človek mi da jesti, rad me ima, pri njem mi je lepo, dobro skrbi zame. torej sem gotovo JAZ CAR. x:Dx

jap. mačke so hudobne, egoistične, nasilne grdobe :xx!:
mejte se radi....

#48 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 17. november 2003, 23:13

V mladosti sem imela mačko- 15 let, tako navadno, krasno.... Mačke so fenomenalna in enkratna bitja, inajo svoj JAZ in niso slepo pokorne. Imajo osebnost, svojo voljo, sicer so pa ravno tako čuteče, zveste in vse ostalo.... Maček je CAR !! x^x x^x x^x

Sedaj pa imam po mami podedovano višavsko terierko, staro 8 let... Tu sem pa jaz car, a prav je tako. Ko smo jo dobili, je bila car ona in je bila katastrofa... Potem pa smo se navadili en na drugega in sedaj se imamo radi. Je srčna, prijazna... je pa tudi terierček- k sreči, da ni dolgčas! x:)x x:)x x:)x

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#49 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 17. november 2003, 23:29

Zivljenjski prostor delim z ribicami. Vsaka zase ima zelo razvito osebnost. 2 cistilki, ki se imenujeta Jolanda in Miranda-sta ful face. Miranda je bolj sramezljiva in se vedno skriva v korenini. Ko imamo obiske se vedno skrije in **tupi** sama. Ko se navadi na sunder pride ven. Jolanda je bolj korajzna in stalno skenira situacijo.
Od ribic bi se omenila mad maxa, ki je vodja akvarija. Men se zdi, da se kar dober zastopijo. Ker zivim v bloku, obkrozena z betonom nimam srca, da bi imela pse in macke.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#50 sfinga

sfinga
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 374

Objavljeno: 18. november 2003, 03:05

xrolleyesx mislila sem da imam papagaja 2 leti
vendar sedaj čepi na petih jajčkih...človek nikoli ni čisto gotov s kom ima opraviti v teh časih... x:Xx :2src: :vio:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0