Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino

Fotka

Hišni ljubljenčki

• Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
4124 komentarjev na to temo

#4101 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 981

Objavljeno: 4. maj 2017, 18:50

Jeti, a si pol probala dat Tigro na mačji povodec al ne?

#4102 Jeti 1

Jeti 1
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 269

Objavljeno: 7. maj 2017, 15:37

hm ... sem ... pa ga ornk usrala huh.png ... skupaj z M uspeli nadeti oprsnico

Tigra se branila s vsemi štirimi in zobmi

šele potem šla raziskovati in brati kako mačko privadiš na povodec

no ... zdaj ima oprsnico in povodec v bližini svoje postelje ... na svojem kavču ...

občasno se z njo igra ... ponovno je še nisem poizkusila nadeti wink.png 

#4103 U-poštevanka

U-poštevanka
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 557

Objavljeno: 7. maj 2017, 18:28

končno ima frend čas ... torej ... končno naročila zaščitno mrežo za balkon ... obljubil, da poišče in montira drevesno deblo

Tigra vse bolj lena ... mačja ... večino dneva prespi po vseh mogičih kotih in luknjah ... še vedno igriva, ko paše njej ... vedno bolj razmišljam še o enem mačkonu ... kaj vem ... občutek imam, da morda pogreša družbo sovrstnika ... vse bolj pa prepričana, da pogreša prosto naravno okolje ... včasih se mi prav zasmili ... zaprta med 4 stene ... še jst grem ven, ko se mi zahoče ... odkrito ... ne vem kaj bom storila glede nje

Točno take dileme sem imela jaz. Da rabi družbo iz bataljona svoje vrste in izhod iz stanovanja. (Ker, ojoj, mačka je v depro padla. Tko sem takrat razmišljala ...)  Glede na to, da se veliko selim, sva imeli priliko tudi to izkusit. Polomija!! Kot prvo sovraži mačke in mačkone. Kot drugo je postala neskončno znervirana, če je imela možnost it ven. Nujno it ven nadzorovat teren! Hkrati pa nujno notri na varno. Kadar je imela oboje na razpolaga nikoli ni znala (ne enega ne drugega) izkoristit. Še najbolj srečna je bila v malih, predvsem pa zvočno prečiščenih garsonjercah. Je pač notranja mačka, nima smisla forsirat. Spijo veliko. Z leti vedno več. Če se prav spomnim rabijo okol 14 ur na dan. Tko da, ni panike. Si imela ti prej psa, če se prav spomnim? Če nisi prepričana jo čim prej oddaj. :)

#4104 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik

Objavljeno: 11. maj 2017, 21:49

hm ... sem ... pa ga ornk usrala huh.png ... skupaj z M uspeli nadeti oprsnico

Tigra se branila s vsemi štirimi in zobmi

šele potem šla raziskovati in brati kako mačko privadiš na povodec

no ... zdaj ima oprsnico in povodec v bližini svoje postelje ... na svojem kavču ...

občasno se z njo igra ... ponovno je še nisem poizkusila nadeti wink.png

Hehehe biggrin.png to so pa mačke.  

Ne prenesejo povodca.

Jp ... je način kako mačko privadiš na povodec, sam ne vem, če deluje. 

Ena moja frenda je imela mačkona v stanovanju in pri vhodnih vratih je imela prenosno košaro in vsakič, ko se je odpravljala ven, je mačkon šibnu v košaro, ker je hotel it z njo ven pohajat ... no, če ga je le lahko, ga je vzela s sabo. wink.png Ne vem pa, če je uporabljala vrvico, mislim da ne.

#4105 Jeti 1

Jeti 1
  • ŽeČistoDomači

Objavljeno: 12. junij 2017, 17:34

moja fatalka že skoraj mesec dni uživa na balkonu wink.png

praskalnik ji je uspelo uničiti, ko je skakala za mrčesom ... mreža ... hb ... še drži, kljub vsakodnevnem vzpenjaju po njej ... na naravni praskalnik, drevo, še čakava

kaj je to mačja trava ali mačja metaTigri ni jasno ... ne šmrigla in pka ... travo samo razkopala, se z njo igrala in po njej valjala ... bolj kot na meto odreagira na svežo govedino ali jetra

tabletki ... zdaj, ne vem kakšni ... vitaminske ali z mačjo travo ... dam med brikete in pohrusta ... s pasto proti zajedalcem je pa mal kriza ... morava biti dve, da jo obrihtava wink.png

v" naročje" pride zjutraj ... me pomasira ...vrnem ji z izdatnim čohlanjem ... osebna nega, tanek mijav za odprtje balkona ... ko je čas za priboljške, še zna za trenutek skočiti v naročje in dati eskimčka ... potem pa želi svoj mir ...postala je skoraj preveč umirjena in nezahtevna ... glede na to kar po pripovedovanju špičijo nekatere mačke in mačkoni

#4106 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 074

Objavljeno: 12. junij 2017, 19:00

Ja saj Za kaj pa je trava, ce ne za valjanje po njej? Tigri je to cisto jasno ;) Pogricka se jo pac sem ter tja malo.

Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

#4107 Jeti 1

Jeti 1
  • ŽeČistoDomači

Objavljeno: 12. junij 2017, 20:02

Ja saj Za kaj pa je trava, ce ne za valjanje po njej? Tigri je to cisto jasno wink.png Pogricka se jo pac sem ter tja malo.

laugh.png ta tud pogrickana ni bila ... mislim, da se ne bom več trudila z vzgojo travce ... čisto lepo pogloda tabletke

#4108 lia II

lia II
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 050

Objavljeno: 12. junij 2017, 21:42

love3.gif  ko bom jaz velika zrasla, bo tudi mela muckaheartpump.gif Veš Jeti, tvoja je pa umirjena , zato ker je po tebi

v" naročje" pride zjutraj ... me pomasira ...vrnem ji z izdatnim čohlanjem ... osebna nega, tanek mijav za odprtje balkona ... ko je čas za priboljške, še zna za trenutek skočiti v naročje in dati eskimčka ... potem pa želi svoj mir ...postala je skoraj preveč umirjena in nezahtevna ... glede na to kar po pripovedovanju špičijo nekatere mačke in mačkoni

Kdo ti je skvačkal tole pregrinjalo?love3.gif

18401919_1469315996452909_53084251995062

18278656_1469316633119512_31822314527736

Obečanje ludom radovanje...

#4109 Jeti 1

Jeti 1
  • ŽeČistoDomači

Objavljeno: 13. junij 2017, 17:07

biggrin.png Lia ... si imela zopet težave s citiranjem inno.gif

dekco je kupila Ceres ... kar nanjo se obrni za info ... jst sicer vem, pa ne povem icon_smile_approve.gif

#4110 Silica

Silica
  • Lunatik

Objavljeno: 15. junij 2017, 20:25

Matilda. Tilda. Grozilda.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

#4111 Silica

Silica
  • Lunatik

Objavljeno: 10. julij 2017, 09:38

Stražmojstrica.

#4112 Rožica I

Rožica I
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 720

Objavljeno: 10. julij 2017, 11:34

Stražmojstrica.

Kako lepo, Silica 🖒! In mačketa in vrt oz gank oz saj veš, kaj mislim 😉 🤘☺!

#4113 Jeti 1

Jeti 1
  • ŽeČistoDomači

Objavljeno: 12. julij 2017, 11:07

skoraj bi me kap ... iz balkona zaslišim direndaj in v istem trenutku pridirja v kuhinjo Tigra z mlado siničko v gobcu icon28.gif ... kako se je zapletla v zaščitno mrežo, kako jo je mačka zbezala skozi 3krat3 velik kvadratek icon14.gif  ... žalostno a edina sreča, da je bila že mrtvazalostko.gif

#4114 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik

Objavljeno: 12. julij 2017, 11:58

Lovec!

#4115 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 12. julij 2017, 12:32

Moj sine je zadnjič menda tudi skor kozlal, ko je ptič pred njega ponosno polagal napol požrto ptico biggrin.png

#4116 Silica

Silica
  • Lunatik

Objavljeno: 14. julij 2017, 18:12

Kako lepo, Silica 🖒! In mačketa in vrt oz gank oz saj veš, kaj mislim 😉 🤘☺!

Hvala. Res je strašno luštno posedat tu na klopci ob jutrih / večerih. Seveda če ni stražmojstrica Belotačka na delu; potem moram pač sedet na stopnicah ;)

#4117 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 18. julij 2017, 11:38

Banda scrtljana... A si jz lahko to privoščim. A a a?  biggrin.png tongue.png wink.png

#4118 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 15 349

Objavljeno: 30. avgust 2017, 14:10

Takega "ljubljenčka" zagotovo ne bi želeli imeti... w00t.gif crying.gif

https://www.facebook...31607106862329/

Razen če niste hujši od njega pa vam je potem za izgovor...laugh.png partyy.gif wink.png

Objavljena slika
Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.

Lord Alfred Tennyson - Ulysses

#4119 Jeti 1

Jeti 1
  • ŽeČistoDomači

Objavljeno: 13. september 2017, 20:34

Tigra je  že4 teden v varstvu ... pri sinu, ki ima mačkona ... hudo dobro sta se ujela ... upam ,da jo še dobim nazaj wink.png ... ali kar oba hypnodisk.gif

#4120 Jeti 1

Jeti 1
  • ŽeČistoDomači

Objavljeno: 18. september 2017, 17:32

icon1_onfire.gif

Tigra je že doma ... šele zdaj dojemam kako sem jo pogrešala

dva dni se že flosa po meni wink.png

malo bolj zgovorna je ratala in neučakana pri hranjenju

#4121 Jeti 1

Jeti 1
  • ŽeČistoDomači

Objavljeno: 5. november 2017, 16:31

pojma nimam kako bom Tigri čez te mrzle pozno jesenske-zimske-zgodje pomladne dni omejila izhode na balkon ... čez poletje je bilo super ... zdajle pa že malo postaja kriza ... ne morem imeti cel dan odprta vrata na balkon, da se bo gospodična sprehajala sem in tja kakor jo bo volja rolleyes.gif

#4122 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik

Objavljeno: 20. november 2017, 13:12

Ja, kaj boš naredila s Tigro? Spusti jo na balkon vsaj enkrat na dan, pa tudi ko je mraz, da naredi en sprehod gori doli, pa da malo ponjuši.

Zej, če je navajena hodit na balkon kadarkoli ji paše, pol zna bit problem. Ampak tudi mački ne marajo mraza, pa čeprav imajo kožušček.

Moja mačkona je na toplem, več al manj, ko je mraz. Noče ven.

#4123 U-poštevanka

U-poštevanka
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 557

Objavljeno: 20. november 2017, 15:13

pojma nimam kako bom Tigri čez te mrzle pozno jesenske-zimske-zgodje pomladne dni omejila izhode na balkon ... čez poletje je bilo super ... zdajle pa že malo postaja kriza ... ne morem imeti cel dan odprta vrata na balkon, da se bo gospodična sprehajala sem in tja kakor jo bo volja rolleyes.gif

Se mi zdi da tukaj recepta ni. Jaz počakam, da se mačka naveliča. Vmes jo večkrat not in ven in not in ven in tko v nedogled na vsake 3 sekunde spuščam in se vadim v potrpežljivosti. Parkrat vmes se zaderem kot stekla lisica, sam tolk da ve, da ima opravka z močnejšim bitjem!!! No, potem se vsi skupaj utrudimo od večne rutine. In je nekaj časa mir. Za par uric ... potem pa spet. Če obupa ona pred mano, potem s tačko besno udriha po kakšnih drugih vratih. In zraven godrnja. Vrata so lahko tudi odprta, to sploh ni pomembno. Samo toliko, da da vedet, da nismo še zaključili. Jaz sem jo včasih, ko sem imela balkon, pač spustila na balkon, zaprla vrata in čao, za nekaj časa. Ni ti treba na vsak njen trzljaj odreagirat. Dolgoročno to sicer ne bo nič spremenilo, ker niso ravno vzgojljive, boš imela pa zato ti nekaj časa mir.

#4124 Jeti 1

Jeti 1
  • ŽeČistoDomači

Objavljeno: 20. november 2017, 17:45

se je malo umirila ... očitno ji je mraz le prišel pod kožušček wink.png ... ko zračim stanovanje gre ven ... drugače leži pred vrati in opreza za pticami v drevju ... okenske police so preozke za njeno rit biggrin.png

#4125 Jeti 1

Jeti 1
  • ŽeČistoDomači

Objavljeno: 23. november 2017, 15:23

ne ... naša pa tega ne zna

zna piti vodo izpod pipe ... odpreti omarico s svojo hrano

če bi se jaz potrudila, imela potrpljenje ... bi jo verjetno lahko naučila marsičesa ... če

Carja ... Silvo&Charli hypnodisk.gif

https://www.youtube....h?v=wdWr4y5xEAs

Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0