Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Prepoznavanje mineralov


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
7 komentarjev na to temo

#1 Archangel

Archangel
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 2. november 2012, 15:07

Pozdravljeni vsi skupaj. Imam nekaj težav s prepoznavanjem določenih kamnov in bi prosil za malo pomoči. Ker se da pod priponke objavljati le slike v velikosti 50kb sem lahko objavil samo eno pomanjšano slikico kamna, za katerega sklepam, da je rdeči jaspis. Se strinjate z mojim sklepanjem ali menite da gre za kakšen drug kamen?

LP

Priponka  DSC01164.JPG   40,82K   33 Število prenosov

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. november 2012, 16:49

Hm, res se slabo vidi, sem pa tudi jaz pomislila na jaspis takoj.
pa zraven so še neke mešanice kalcita ali kremena, ne vidim dobro, morda celo malo pikic pirita (ali pač nečesa drugega železovega)...

Lep kamen. :)

....

Jaz sem pa frendu zadnjič tud nesla en kamen (tud takle neobdelan, z raznimi primesmi), ki nisem čisto ziher, kateri je, ampak sem skoraj ziher, da je apofilit.
(žal sem ga pozabila fotknit preden je šel)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 Archangel

Archangel
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 2. november 2012, 18:04

Marsa hvala za komentar Objavljena slika. Sem tudi sam malo pobrskal po netu in sem opazil, da pa je moj kamen podoben "krvavemu kamnu" (bloodstone), ki je kombinacija rdečega in zelenega jaspisa.
Objavljena slika

pa opazil sem, da sem temo objavil pod napačno rubriko, duhovnost in osebna rast namesto pod kristali in minerali Objavljena slika.

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. november 2012, 18:14

wow, lepo. :)

*sploh nisem opazila, da ni v Kristalih (sem bila pozorna samo na naslov teme očitno) - bom prestavila, hvala za opombo.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 Archangel

Archangel
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 3. november 2012, 10:35

Zanima me še vaše mnenje za tele kamne. Isto kot jaspis na prvi sliki so najdeni v Sloveniji.

Zanima me če bi tole lahko bil ahat? (velikost okrog 35 cm)



Objavljena slika

Tale vijolični kristal pa raste na kalcitni žili v čizlakitu in me spominja na ametist.

Objavljena slika

Tale me še najbolj spominja na kremen, čeprav nisem ravno prepričan.

Objavljena slika
Že vnaprej se zahvaljujem za vaša mnenja Objavljena slika

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. november 2012, 10:46

Hoj.
Za prvega ne vem, kaj bi bil, drugi mislim da ni ametist, lahko bi bil (oz. mislim da je) lepidolit, zadnji bi rekla, da je kak kalcit (sploh ker praviš da so slovenski, v Sloveniji je ful kalcita) ali kresilni kremen.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 Archangel

Archangel
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 3. november 2012, 12:15

Marsa hvala za hiter odgovorObjavljena slika,

Tretji je verjetno res kalcit ker je drugačen od mojih ostalih kremenov, čeprav sem ga našel na enem hribu, kjer je veliko kremenovih žil, za lepidolit sem šel pogledat malo po netu in sem zasledil da raste velikokrat na granitu, podobno kot moj primerek, ki raste na čizlakitu, tako da imaš tudi za tega verjetno prav, samo za prvega še ne vem kaj bi bil.

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. november 2012, 12:27

Ja, malenkost, kamne kar obožujem, tko da tudi take teme ponavadi hitro opazim in komentiram (če je tak primer oz. če 'imam kej za povedat' xDDx - ker sicer nisem nek težek znalec, sem pa *ljubiteljica* :)).

O, si šel pogledat, kul, ja, skoraj ziher je lepidolit, se vidi da je čisto drugačen, ne nazadnje že po barvi (čeprav tu ne moreš bit povsem ziher, so zelo različni tudi ametisti, od povsem bledikavih do močno vijoličastih, lahko so tudi malo 'rumenkasti', no če je tako, so včasih v mixu s citrinom, pa je potem ta kamen ametrin).

Ja, ne vem, kaj bi bil, možno, da bi bil lahko kateri od ahatov, slednji so res najrazličnejši, ga pa še nisem takega videla. Prvi hip sem pomislila celo na krizokol, samo mislim, da ni.
Je pa ful sort teh ahatov, tud jaspis bi morda celo lahko bil.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0