Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kristali - kako delujejo?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
96 komentarjev na to temo

#1 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 11. december 2002, 01:00

Ena cisto osnovna stvar, kar se tice kamnov in kristalov.. Kako delujejo, zakaj delujejo? Zanima me bolj znanstvena razlaga, iz cisto fizikalnega, kemijskega ali kakrsnegakoli ze stalisca...



Aliana
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#2 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 11. december 2002, 01:00

..vsak kristal ima svojo rešetko........
ima svoje atomske potencijale, maso,..
...
http://www.gape.org/...ki/mockristalov
...

#3 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 13. december 2002, 01:00

.. in še zanimive knjige_in točne odgovore na tvojo temoObjavljena slika
avtor: Tadej Pretner; ki opisuje minerale v dveh knjigah: ´´Uporaba mineralov v zdraviteljstvu in osebnostni rasti´´
in
˝Minerali - zdravje ° duhovnost˝



Pokowc

#4 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 13. december 2002, 01:00

Hvala, Pokowc! Bom pogledala. Eno od Pretnerja (Dih zvezd) mam doma, druge bom pa se poiskala.. Da razlozim zakaj to iscem - obstajajo ljudje, ki jih ne mores prepricat drugac, kot z 'znanstvenimi' dokazi in testi in podobnim, se posebej ce studirajo medicino ali kaj podobnega... Smo se nekaj pogovarjali in nisem znala razlozit kako in zakaj delujejo, sicer vem DA, ampak.. skeptikiObjavljena slika


Aliana
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#5 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 14. december 2002, 01:00

a veš kok jest pravm; kar je naučeno še zdalč ni izkušnja osebna!
tko da; mah treba je probat pol pa vidiš a ti paša al ti ne ustrezaObjavljena slika

Pokowc

#6 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 14. december 2002, 01:00

Se CISTO in POPOLNOMA strinjam!Objavljena slika Jaz itak vecinoma po tem principu delam - probaj, pol bos pa videl... Samo ce clovek ze naceloma ne verjame v nekaj, mu tud ne bo delovalo.. ker tud ce bo delovalo, bo nasel razlage povsod drugje. Ko sem razlagala, da sem mela v Tunjicah mravljince v rokah so rekli, ja logicno, ce si pa 10 minut roke v takem cudnem polozaju drzalaObjavljena slika...



Aliana
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#7 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 14. december 2002, 01:00

Objavljena slika

definicija tuje izkushnje:
TI MI POVESH, KAJ SI UCHERI JEDLA
JST SM PA OD TEGA SIT

Objavljena slika klinc

chasa ni...je samo prostor in situacija
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#8 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 14. december 2002, 01:00

Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika Objavljena slika



Aliana
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#9 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 26. februar 2003, 01:00

Al ima kdo izkušnje z tisto kristalno lučko?(bele in oranžne farbe)
zlo me zanima, če so res rezultati kakšniObjavljena slika

P°k0w<

#10 stu2

stu2
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 88

Objavljeno: 27. februar 2003, 01:00

kristalno lučko-prvič slišm mi lahk razložiš?
v mailu ki si mi ga poslal piše da je za leve jantar??
v več knjigah sem prebral da je tudi kamena strela pa diamant-sej ne da mi je jantar v podčast; imam pa iskušnje z kameno strelo;
imel sem jo na čelu ko sem ležal in po nekaj časa sem z zaprtimi očmi "videl" belo svetlobo ki sem jo vdihaval to sem ponovil večkrat a mi je le nekajkrat vspelo videt-takrat pa sem več kot pol ure dihal no fantastično pri dihanju in počutje po tem še lepšeObjavljena slika

#11 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 27. februar 2003, 01:00

hja, očitno sem se narobi izrazil.mislil sem na solno lučkoObjavljena slika

P°k0w<

#12 stu2

stu2
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 88

Objavljeno: 28. februar 2003, 01:00

[Objavljena slikaxx(][V] zdej vem pa še manj,za solne kopeli sem slišal za luči pa ne[?]

#13 Zemljan

Zemljan
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 27. marec 2003, 17:28

Lepo izgleda in krasi prostore, vem da tudi kot stranski produkt ne pšroizvaja ozona kot nekatri drugi ionizatorji zraka. Osebnih izkušenj ravno nimam, mi je pa ena oseba poročala o tem da je v umeten ionizator zraka baje veliko bolj ucinkovit kot solna lucka ceprav je lepsa za videt ?! NE vem, ce dobi od kje kdo kaksne rezultate ali primerjalne teste razlicnih vrst ionizatorjev in kristalno (solne lucke) - naj mi poslje mejl. Hvala.

#14 milenacs

milenacs
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 126

Objavljeno: 16. april 2003, 07:31

Mislim, da je v zadnjem Delničarju nekaj pisalo o solnih lučkah in ionizatorjih ter o tem, da je boljša uporaba ionizatorja. Menda je celo pisalo zakaj - pozabila, pozabila ... Kaj pa je v resnici boljše, pa ne vem. Midva sva že pred časom kupila ionizator (MB), ki so ga najbolj priporočali, imamo jih tudi v službi, ampak kakšne posebne spremembe nisem opazila. Kljub temu bova nabavila še prenosnega za v avto. Prepričana sem, da bo tu razlika takojšnja, še sploh bo to opazno poleti, ko v kabini kar nekaj časa kroži isti zrak.

Milena

#15 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 16. april 2003, 10:55

Solno lucko imam ze dve leti, ter sem z njo zelo zadovoljna. Ne gre samo za ione, ampak za cudovito svetlobo, energijo , ki jo lucka oddaja.
Ionizatorja nimam, zato ne morem delat primerjave, je pa verjetno vse skupaj na istem principu. Na primer x^x x^x
Avstrijci sluzijo veliko $$$$ na racun astmatikov in drugih obolelih, ki jih dajo po vec ur na dan in vsaj teden ali dva zapovrstjo v opuscene solne rudnike!! Zadevo so povezali tudi z uradno medicinsko znanostjo, kar verjetno pomeni, da je nekaj na tem... Pokowc, bo treba probat na lastni kozi :palec: .

xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#16 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 16. april 2003, 18:34

:palec:
OJA SEVEDA, RABM ŠE SOLNO LUČKO IN GLINENO PIRAMIDO,POTEM MAM ŽE SKORI VSE x:Dx


#17 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 18. januar 2004, 23:14

Tako kristali kot ljudje živimo v morju elektromagnetne energije zemlje (električno polje cca 120 V/m, magnetno polje cca 50 mikro Tesla) in njene lastne frekvence. Zato je normalno, da smo eni in drugi z zemeljskimi energijami bolj ali manj uglašeni. Glede na svojo sestavo, emitirajo tako organi v človekovem telesu kot tudi različni kristali svojo specifično vibracijo. Ker vibracijske razlike niso velike (zaradi splošne uglašenosti z zemeljskimi energijami), najdemo v naravi kristale, ki imajo vibracije adekvatne vibracijam posameznih organov ali delov telesa.
Za energije bolj dojemljivi ljudje začutijo tedaj, ko globoko sproščeni vzamejo v sprejemno roko (pri desničarjih leva) kristal, v nekem delu telesa ščemenje. Takšno čutenje dosežemo z vajo, saj je za to potrebna "pasivna" koncentracija. Ko skušajo začetniki začutiti vibracijo kristala, so običajno v stanju "aktivne" koncentracije, zato ponavadi začutijo vibracijo v roki ali glavi.
Če smo npr. začutili vibracijo kristala v ledvicah, to pomeni, da je njegova energija adekvatna energiji ledvic. Ko na ledvicah zbolimo, se lahko njihova vibracija zviša (vnetja ...) ali zmanjša (nekatere oblike zastrupitev ...). Tedaj kristal, ki je imel energijo enako zdravim ledvicam uporabimo za zdravljenje s polaganjem na prizadeto mesto (metoda izenačevanja) ali pa si pripravimo eliksir (voda ima neverjetno moč spomina - prevzame vibracijo kristala, katero s pitjem eliksira vnesemo v telo).
Ko kristal položimo na obolele ledvice mesto, deluje nanje energija kristala in jim skuša povrniti naravno vibracijo. Prav tako pa povratno na kristal delujeje vibracija obolelih ledvic, ki kristalu njegovo osnovno vibracijo spreminja. Zato je tako pomembno, da po vsaki terapiji kristal očistimo., čez čas pa vajo ponovimo. lalala x:Dx x:Dx x:Dx
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#18 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 19. januar 2004, 00:17

Tako kristali kot ljudje živimo v morju elektromagnetne energije zemlje (električno polje cca 120 V/m, magnetno polje cca 50 mikro Tesla) in njene lastne frekvence. Zato je normalno, da smo eni in drugi z zemeljskimi energijami bolj ali manj uglašeni. Glede na svojo sestavo, emitirajo tako organi v človekovem telesu kot tudi različni kristali svojo specifično vibracijo. Ker vibracijske razlike niso velike (zaradi splošne uglašenosti z zemeljskimi energijami), najdemo v naravi kristale, ki imajo vibracije adekvatne vibracijam posameznih organov ali delov telesa.
    Za energije bolj dojemljivi ljudje začutijo tedaj, ko globoko sproščeni vzamejo v sprejemno roko (pri desničarjih leva) kristal, v nekem delu telesa ščemenje. Takšno čutenje dosežemo z vajo, saj je za to potrebna "pasivna" koncentracija. Ko skušajo začetniki začutiti vibracijo kristala, so običajno v stanju "aktivne" koncentracije, zato ponavadi začutijo vibracijo v roki ali glavi.
    Če smo npr. začutili vibracijo kristala v ledvicah, to pomeni, da je njegova energija adekvatna energiji ledvic. Ko na ledvicah zbolimo, se lahko njihova vibracija zviša (vnetja ...) ali zmanjša (nekatere oblike zastrupitev ...). Tedaj kristal, ki je imel energijo enako zdravim ledvicam uporabimo za zdravljenje s polaganjem na prizadeto mesto (metoda izenačevanja) ali pa si pripravimo eliksir (voda ima neverjetno moč spomina - prevzame vibracijo kristala, katero s pitjem eliksira vnesemo v telo).
  Ko kristal položimo na obolele ledvice mesto, deluje nanje energija kristala in jim skuša povrniti naravno vibracijo. Prav tako pa povratno na kristal delujeje vibracija obolelih ledvic, ki kristalu njegovo osnovno vibracijo spreminja. Zato je tako pomembno, da po vsaki terapiji kristal očistimo., čez čas pa vajo ponovimo. lalala x:Dx  x:Dx  x:Dx

Hvala Nosorog

Zelo dobro si tole napisal.

Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#19 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 17. februar 2004, 17:43

PODATKI O ARTIKLU
Solne luči so poleg tega, da so lepe in dekorativne, tudi pravi vir naravnih negativnih ionov. V več sto metrskih globinah v poljskem rudniku nalomijo velike kose miljone let stare kamene soli. Oblikujejo jih v male in velike luči, ki pomagajo izboljševati mikroklimo v spalnicah, dnevnih sobah, pisarnah...
SOL VARUJE ZDRAVJE!

Kristali soli so že v srednjem veku veljali za zdravilne kamne in so jih uporabljali kot amulete. Ljudje so že v kameni dobi vedeli za pozitivno moč, ki jo oddaja kamena sol. Pripisovali so jih božansko moč. Danes si nekateri ob rob računalnikov postavljajo različne kristale, ker jim je tako bolje...

Helmut Seifert, ki že dolgo ukvarja z učinkom solnih kristalov in njihovo delovanje razlaga v knjigi Moč narave, ki se bo čez kak mesec pojavila na slovenskem trgu z naslovom Moč narave z kristalov kamene soli, odkriva pet načinov delovanja kristalov soli na naše zdravje:
- ustvarjajo zdravo okolje sevanja
- blagodejno vplivajo na naše zdravje s harmoničnim svetlobnim nihanjem belih in rumenih do oranžno rdečih barv
- oddajajo zdravju koristne negativne ione
- sevajo vitalno desnosučno energijo
- ustvarjajo meditativno svetlobo

Toda pet poglavitnih učinkov, ki smo jih našteli, so lahko dokazali šele v zadnjem času, ko so merili velike kristale soli, izkopane v edinstvenem poljskem rudniku kamene soli, kjer je moč izkopati čiste in lepo obarvane kristale. Iz globine 800 metrov pod zemljo brez razstreljevanja in brez topljenja z vodo pridobivajo kot človeška glava velike rumeno-oranžne-rdeče kristale, ki kar sevajo v prostor. Te kristale, nastale pred kakimi 25 milijoni let, že dolgo postavljajo v prostor, da bi izboljšali bivalne pogoje.
Šele nedavno pa so dokazali celo vrsto imenitnih učinkov teh kristalov in jih začeli spreminjati v luči, te pa postavljajo predvsem v prostore, kjer je malo negativnih ionov. Kristali sevajo negativne ione sami po sebi, toplota pa to sevanje še pospeši. In tako so jih začeli dolbsti in v njih postavljati 15 ali 25 watne žarnice. Te s svojo toploto pospešujejo nastajanje negativnih ionov, hkrati pa znotraj osvetljen kristal seva v prostor tudi mehko rumeno-oranžno-rdečo svetlobo.

Solna luč je že našla svoje mesto v številnih prostorih, predvsem tistih, kjer je zbranih več ljudi in ob tem delujejo računalniki, televizorji, močna grelna telesa...Prav te naprave, skupaj z mobilnimi telefoni, fotokopirnimi stroji, radarskimi zasloni... so tiste, ki ustvarjajo velike količine pozitivnih ionov. Le ti slabo vplivajo na zdravje, seveda pa tudi spodrivajo negativne ione, ki zdravju koristijo. Delovanje ionov na človeško zdravje je dokaj zapleteno in ga tu ne bomo razlagali. Morda je dovolj, da se spomnimo, da vodna para z veliko soli pomaga pri kroničnih obolenjih zgornjih in spodnjih dihalnih poti, astmi, bronhitisu ter enfizmu in da je v zraku ob morskih obalah in solinah veliko negativnih ionov ter da si ljudje v teh okoljih že od nekdaj nabirajo energijo. Naj zapišemo le še to, da naj bi bilo zdravo razmerje 1,02 negativnih ionov proti 0,98 pozitivnih ionov. V zdravem zraku naj bi bilo 1000 do 1500 negativnih ionov v kubičnem cm zraka. V prostorih kjer je več ljudi ali električnih naprav pa lahko pade koncentracija negativnih ionov celo na le 200 ionov na kubični cm zraka. Da to pomeni slabo splošno počutje ter padanje telesne in psihične zmogljivosti, posledično pa odpira vrata mnogim boleznim, je znanost dokazala že zdavnaj.

Za dobro počutje in zdravje pa je zelo pomembna tudi svetloba. Nemški biofizik dr. Fritz Albert Popp je dokazal, da celice vseh živih bitij oddajajo biofotone, torej elektromagnetna nihanja, ki se gibljejo podobno kot listje v rahlem vetru. To je regulirajoče polje, ki obdaja vse telo in odločilno vpliva na vsa biokemična dogajanja v našem telesu. Učinek vseh snovi, ki dobro ali slabo vplivajo na delo, se prevaja preko tega energijskega telesa. To velja za vsa zdravila, za vso hrano, za vse oblike elektromagnetnega nihanja določenih frekvenc z informacijami, ki učinkujejo na telo. To seveda velja tudi za barvna svetlobna nihanja. Svetlobna nihanja kristalov kamene soli so med belo, svetlo rumeno in oranžno rdečo barvo. Številne raziskave potrjujejo, da obsevanje z rdečo, rumeno in oranžno barvo pri rastlinah vzpodbuja rast, medtem ko obsevanje z modro rast zavira. V rdeči, rumeni in oranžni barvi je tudi učinkovita moč zdravljenja. Obsevanje z barvno svetlobo v povezavi z nihanjem kristalov kamene soli deluje na jetra, žolč in trebušno slinovko. Svetilka iz kamene soli mobilizira zdravilne moči, saj barve, ki jih sije v prostor, uravnavajo organske, fizične, kemične in duševne procese v telesu.

Pri sevanju barv pa je treba poudariti bioenergetska nihanja, ki jih ustvarja kristal kamene soli. Svetilka ustvarja zdravo življenjsko okolje predvsem z emisijo negativnih ionov, desnosučnih bioenergetskih nihanj in bioenergetsko dragocenih svetlobnih nihanj. Pri tem velja poudariti, da pri umetnem ustvarjanju negativnih ionov z visoko električno napetostjo, kar je bistvo komercialnih ionizatorjev, lahko nastane stranski učinek, strupeni ozon. Tega solna kristalna svetilka ne more ustvariti.

Za zdravje so nedvomno pomembni učinki nihanj kamenih kristalov. Desnosučna energijska polja imajo močan zdravilni vpliv na ledvica, živce in hormonsko ravnovesje v telesu. Koristijo pri fizični slabosti, razstrupljajo kri in krepijo živčni sistem. Kristali kamene soli harmonizirajo ženske in moške hormonske žleze in delujejo na krvni tlak. V mnogih primerih nihanja kristalov kamene soli upočasnjujejo staranje; upočasnjujejo izgubljanje vode in mašenje žil.

Solne svetilke oddajajo v povprečju 1050 negativnih ionov na kubični cm zraka. Seveda pa je učinek odvisen od velikosti kristala. Svetilke so izdelane ročno, zato nista niti dve povsem enaki. Zdrava svetlobna nihanja, negativni ioni in desnosučna bioenergijska nihanja pomagajo organizmu, da vzpostavi bioenergijsko ravnotežje, pogoj za zdravje in dobro počutje.
V trgovini lahko izbirate različne velikosti in teže solnih luči.
IZ INTERNETA

#20 rozika

rozika
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 24

Objavljeno: 3. november 2005, 09:23

Na trgu se pojavljajo solne lučke različnih cen - glede na težo. Obstajajo pa tudi tukaj razlike.

2-3 kg težka (velika) solna luč je ponekod od 2-3.000,00 SIT , v eni izmed trgovin v hali A v BTC pa stane 2-3 kg težka solna luč 7.000,00 SIT. Povprašala sem prodajalko o tej razliki v ceni in mi je pojasnila, da gre za razlike v kakovosti same soli iz katere je lučka.

Njihove - dražje naj bi bile A testirane in iz soli iz poljskih, nemških ali avstrijskih rudnikov, katera naj bi bila bolj trdna kot pa tiste cenejše iz himalajske soli.

Dejansko obstajajo razlike ali so enako učinkovite vse ?

#21 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 3. november 2005, 10:03

Moje mnenje...sol je sol, vsaj kar se teh lučk tiče. v kaj več se pa ne bi spuščala...x:Dx , drugače je če sol uporabljamo za kuho itd

Razlika v ceni pa je najbrž zaradi ja A testi, pa mogoče tudi mal lepši kos soli....predvidevam.

Ne vem če je kar bistvene razlike....


Pozdravček xsrcx x:Dx

#22 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 3. november 2005, 10:37

Atestirane solne lučke? Bulshit.
Same soli nikoli ne atestirajo, atestirani pa morajo biti kabli; to pa itak praktično vsi so, saj jih sicer ne bi smeli prodajati.

Lučke se sicer res razlikujejo po kvaliteti. NNajslabše so južnoameriške - sol se začne topiti in pogosto jo lahko kar nekako obrišeš iz lučke. Pred časom so takšne imeli v Bauhausu.
Verjetno najkvalitetnejše so himalajske - poznam uvoznika, ki pripelje cel kontejner iz Pakistana in te so prave. V maloprodaji jih najdete po 2.900 ali 2.990 (2 - 3 kg); v BTCju jih npr. prodajajo v Galeriji art-knjigarna alternativa. Ta isti uvoznik ima včasih tud štante in njegove lučke na štantih (sejmi, včasih Spar na Viču in Leclerc) jih dobite za ceno dobrih dveh jurjev.

Poljske lučke so tudi kvalitetne, sam je vmes (do maloprodaje) običajno več šap, ki hočejo kaj zaslužiti in so zato dražje.

Lučke, pripeljane iz Avstrije ali Nemčije so kupljene iz "druge roke" in so zato dražje. Npr. - švaba jih je kupil v Pakistanu, prodal kakemu našemu uvozniku, ki jih pol distribuira. Več stroškov, več folka, ki hoče zaslužit.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#23 rozika

rozika
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 24

Objavljeno: 3. november 2005, 11:07

Torej so te iz Galerije-art najkvalitetnejše. Hvala.
( tiste za 7.000,00 sit "alla" A testirane prodajajo v Aurei v BTC. Kakšen cenovni nateg !!

Hvala nosorog za tvoje mnenje.

Sicer pa imam toliko različnih vprašanj, za katere vem, da imaš ti nosorog zagotovo pravi odgovor ??

#24 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 3. november 2005, 12:15

Torej so te iz Galerije-art najkvalitetnejše. Hvala.
( tiste za 7.000,00 sit "alla" A testirane prodajajo v Aurei v BTC. Kakšen cenovni nateg !!

Hvala nosorog za tvoje mnenje.

Sicer pa imam toliko različnih vprašanj, za katere vem, da imaš ti nosorog zagotovo pravi odgovor ??



V Aurei prodajajo lučke iz poljske soli. Enake, kot preko revije Misteriji (poštnsa prodaja). Drago k svina.

Kar se ostalih vprašanj tiče - kar pogumno.

čačača
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#25 rozika

rozika
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 24

Objavljeno: 3. november 2005, 12:30

o.k. hvala moja vprašanja bom zastavila pod drugo temo - da ne bo zmešnjave




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0